Uw HOIST KERKNIEUWS. OFFICIEELE BERICHTEN. PREDIKBEURTEN verdwijnt in 24 uajr! AKKER'S Afed ifsiroop De Synode van 1905 heeft dus een klein deel tje uit een artikel van onze geloofsbelijdenis uit gelicht. Dat stukje waar in stond, dat de over heid met het zwaard moet optreden tegen ketters en Godloochenaars. De Synode zei na grondige studie van Schrift en historie dit is niet in overeenstemming met de Schrift. Deze leert, dat de overheid wel moet optreden voor het rijk Gods, maar niet met ge weld. 1) De Christ. Geref. Synode heeft in haar schrij ven gesproken over confessioneele bezwaren. Maar, ik moet er dadelijk bijvoegen, dat zij dit punt daarbij niet heeft genoemd. Zij spreekt wel over de besluiten van 1905, die een vruchtbare samenspreking tusschen Christ. Geref. en Gere formeerden onmogelijk maken, doch spreekt niet over Artikel 36, wel over de onschriftuurlijke Verbondsleer onder ons aangehangen. We mogen dus met blijdschap constateeren, naar het officieele antwoord van de Christ. Geref. Kerk, dat artikel 36 geen kwestie vormt tusschen hen en ons. Het zou overbodig kunnen schijnen, dat wij er toch over schrijven, op z'n minst be vreemding kunnen wekken. Indien het geen ge schilpunt vormt, dient het hier buiten beschou wing te blijven. Dat wij er toch over schrijven vindt z'n oorzaak daarin, dat door Christel. Ge reformeerden telkens en telkens weer wordt be weerd, dat de Gereformeerden de belijdenis heb ben veranderd. Ds. J. Hovius heeft zelfs op een groote vergadering van Christ. Geref. J. Ver. uitvoerig daarover gesproken en gezegd, dat daardoor een „groot struikelblok" door onze Synode is gelegd „op den weg naar de kerkelijke eenheid". Hij meent, dat hier een gewichtig be ginsel uit onze belijdenis is weggenomen, „een beginsel, aldus Ds. Hovius, dat de Chr. Geref. Kerk gemeend heeft niet te mogen losmaken, ge tuige haar uitspraak op de Generale Synode te Apeldoorn in het jaar 1928". 2) De Acta van deze Synode is niet binnen ons bereik, zoodat het niet mogelijk is deze uitspraak van Ds. Hovius te controleeren. Wij kunnen het ons haast niet indenken, dat inderdaad de Chr. Geref. Synode in 1928 heeft uitgesproken, dat de taak der overheid is met geweld tegen ketters en Godloochenaars op te treden. Indien deze bewering van Ds. Hovius geheel juist is, dan ligt hier inderdaad een confessioneel verschil tusschen de Chr. Geref. en onze Kerken. Onmiddellijk komt dan echter de vraag Aan wie de schuld Ds. Hovius schrijft dat onze Synode een strui kelblok heeft gelegd op den weg naar de eenheid. En oppervlakkig gezien, kan dat zoo schijnen immers onze kerken hebben een wijziging in de belijdenis aangebracht, terwijl de Chr. Geref. Kerk heeft verklaard het blijft bij het oude. Doch bij eenig dieper nadenken blijkt, dat daar mee de vraag, wie werkelijk een struikelblok ge worpen heeft op den weg naar de eenheid, nog niet is beantwoord. Het staat toch niet perse, boven eiken twijfel vast, dat het vasthouden aan het oude (in dit geval, aan „het zwaard") het juiste standpunt is. De belijdenis is toch niet onveranderlijk en onfeilbaar. Zij blijft toch onderworpen aan het Woord Gods. En ook appelabel aan dat Woord, d.w.z. de kerk mag en moet haar toetsen aan het Woord, indien er gegronde twijfel rijst aan haar juistheid. En daarom blijft de vraag tusschen de Christ. Geref. Kerk en onze Kerk wachten op een antwoord uit de Heilige Schrift. Is het ge wijzigde artikel in overeenstemming met de Schrift of het oude, ongewijzigde En wanneer nu eens mocht blijken, dat de gewijzigde tekst van artikel 36 meer in overeen stemming met Gods Woord zou zijn, dan de onveranderde, dan zou niet onze Synode van 1905, maar de Chr. Geref. Kerk het struikelblok op den weg naar de eenheid hebben geworpen. Wij zeggen niet, dat het zoo is. Wij onthouden ons op dit oogenblik van een oordeel. Slechts de mogelijkheid stellen wij, om aan te toonen hoe oppervlakkig het is, om te zeggen gij hebt verandering aangebracht in de oude belijdenis, en dus hebt gij een struikelblok geworpen op den weg naar de eenheid. Gelukkig heeft de Chr. Geref. Synode in haar schrijven deze oppervlak kige redeneering van Ds. Hovius e.a. niet ge volgd. Gelukkig het zou een Chr. Geref. Synode onwaardig zijn geweest. Tenslotte nog een woord over de praktijk. De praktijk van de Christ. Geref. broeders, voorzoover zij de anti-revolutionaire beginselen voor het staatkundig leven zijn toegedaan, is in strijd met de uitspraak van hun eigen kerk (Apel doorn 1928) als wij Ds. Hovius mogen gelooven. Immers het anti-revolutionair Beginselprogram ontzegt aan de overheid absoluut de roeping, met geweldmiddelen tegen ketters en Godloochenaars op te treden. Vele Christ. Gereformeerden zijn in de politiek dit Beginselprogram toegedaan een van hun predikanten vertegenwoordigt mede het anti-revolutionair volksdeel in de Tweede Kamer. Als men in de praktijk naar een beginsel handelt, hoe kan men dan met den mond beweren, dat ditzelfde beginsel een struikelblok is op den weg naar de kerkelijke eenheid. De politieke volgelingen van Ds. Kersten ge ven voor zich aan het ongewijzigde artikel 36 consequent te willen houden. Heeft de Synode van Apeldoorn, 1928, dit politiek program ge sanctioneerd Volgens hetgeen Ds. Hovius schrijft, kan men niet anders concludeeren dan bevestigend. Brouwershaven. J. MEESTER. 1Men leze het uitvoerig advies inzake het gravamen tegen artikel 36, in de Acta van 1905. Omdat deze moeielijk bereikbaar zijn, heeft A. Janse dit kostelijke advies in z'n geheel opgeno men in zijn boek De verhouding van Christe lijke politiek tot de wereldsche, bladz. 136. 2) J. Hovius a.w., bladz. 31. AANGENOMEN NAAR Soerabaja H. G. Meynen te Papendrecht. Ds. J. Douma te Arnhem herdacht dezer dagen, dat hij 40 jaar geleden te Spijkenisse in het ambt is bevestigd door zijn vader Ds. E. Douma, destijds predikant te Rotterdam. Ds. J. Douma heeft gestudeerd aan de Theo logische School en deed intrede te Spijkenisse 10 Jan. 1897 in 1902 te Alblasserdam in 1907 te Leiden in 1911 te Watergraafsmeer om zich 29 Maart 1916 te verbinden aan de Geref. Kerk te 's-Gravenhage. Bij de kerksplitsing in 1925 werd hij predikant van den Haag-Oost. In 1929 nam hij een beroep aan naar Arnhem. Het was in die dagen, dat hem trof de zwaarste slag des levens, doordat God tot Zich nam zijn hem zoo dierbare vrouw. Doch wonderlijk is Ds. Douma bekrachtigd en met moed heeft hij aangepakt den arbeid in Gel re's hoofdstad. In de Provincie Gelderland neemt hij in een plaats van beteekenis in onze kerken. Op de Part. Synodes keert hij als afgevaardigde steeds weer en tot 3 malen toe had hij ook zit ting op de Generale Synode, waar hij met over tuigingskracht optreedt en hij ons het best bekend is door zijn liefde voor de Zending. In 1936 is emeritaat verleend aan de Geref. predikanten: Ds. W. J. Baan te Winsum (Fr.), Ds. A. Schweitzer te Amsterdam-N., Ds. C. J. Bos te Uithuizen, Ds. J. Luchtigheid te Uithuizer- meeden, Ds. F. Kramer te Beverwijk, Ds. G. Bax te Holten, Ds. B. W. de Graaff te Stad a. d. Ha ringvliet, Ds. J. H. Koers te Oosterbeek, Ds. A. Ph. S. Schaafsma te Den Bommel, Ds. J. F. Jon kers te Schiedam, Ds. Chr. Bruins te Breukelen, Ds. G. Wiersma te Bierum. P. Koster f. Te Driebergen ontsliep, 84 jaar oud, br. P. Koster, die in onze kerken ge diend heeft, eerst als Zendeling onder de Joden en daarna als oefenaar. Als oefenaar arbeidde hij in een drietal kerken Zegwaart 1887'99, Ap pelscha 18991912 en Valthermond 1912'32, die alle bij zijn vertrek zoo waren vooruitgegaan, dat een dienaar des Woords kon worden beroe pen. Veel tijd en kracht heeft br. Koster ook gegeven aan de Geref. Zondagsschoolvereeniging „Jachin", van welke hij 38 jaren penningmeester is geweest. K. B. S. VERGADERING van den Kerkeraad van St. Laurens, gehouden 4 Januari 1937. De Voorzitter opent de vergadering op ge bruikelijke wijze en heet de broeders hartelijk welkom, in het bijzonder br. Gideonse op deze eerste vergadering. Notulen worden gelezen en geteekend. Ingekomen Stukken. Verzoek voor het houden van een driejaarlijksche collecte voor Verstrooide Geref. in Frankrijk. Van de Geref. Kerk van N. Helvoet om steun. Van Chr. Sanatorium „Sonnevanck" en van Chr. Zenuwlijdersgesticht te Zeist. Wordt aan voldaan. Rapporten. Ziekenbezoek niet ongunstig. Vereenigingen. Br. Sanderse doet verslag over bezoek aan de K.V. Br. Vogel komt ter vergadering en neemt in hartelijke woorden afscheid. Diaconale zaken worden behandeld. Kerkelijke stand. GedooptPieternella Corne - lia Geerse. Vertrokken met doopattest naar Me- liskerke H. Sturm. Rondvraag geen bijzonderheden. Lezing Persverslag. Sluiting. V, U. busjes. Lichting van 18 tot en met 23 Januari. Ondergeteekende zal D.V. op Donderdag 21 Jan. van 1112 uur zitting houden in de con sistoriekamer van de Noorderkerk tot het in ontvangst nemen van de collecte voor de Zending onder de Joden. Hij verzoekt dringend alsdan het bedrag der collecte af te dragen of, bij verhindering, dit te storten op zijn postrekening No. 71284 ok over te maken per postwissel, opdat in tijds de af rekening kan plaats vinden ter plaatse waar dit behoort. De Correspondent, Serooskerke. KORT VERSLAG van de vergadering van den kerkeraad, gehouden op Donderdag 14 Januari 1937. Afwezig met kennisgeving door ongesteldheid de brs Christiaanse en Louws door ongesteld heid thuis br. Verhage. De Praeses opent de vergadering op de ge bruikelijke wijze en spreekt eenige woorden bij den aanvang van deze eerste vergadering in het nieuwe jaar en heet inzonderheid de nieuw op getreden ambtsdragers hartelijk welkom. Br. L. Melis zegt hiervoor dank. De notulen worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen Stukken. 1.6. Steunaanvragen Geref. Kerk Nieuw-HelvoetChrist. Sanatorium ZeistHospitium Theol. Hoogeschool Zen- dingsarbeid, Suriname Geref. Comité Davos Ned. Middernachtzending in handen van de Commissie ad hoe 7. Verzoek om afvaardiging naar het jaarfeest der J. V. aangewezen worden Oud. Verton en Diaken Melis 8. eVrzoek om één collecte per 3 jaar voor den arbeid onder de Gereformeerden in Frankrijk; toegestaan; 9.12. diversen. Kerkelijke stand. Overleden br. Adriaan Janse Sr. Verkiezingen en benoemingen. Br. L. Melis wordt verkozen tot Vice-Praeses br. C. Jobse wordt herkozen als Scriba. Br. Wondergem wordt benoemd in de Commissie voor de steun aanvragen. Een Commissie wordt benoemd om te komen met voorstellen tot herdenking van de vereeniging der Groepen A en B in Febr. 1897 (40 jaar) en der Doleantie in April 1887 (50 jaar)Deze Commissie bestaat uit den Praeses en de ouderlingen Wondergem en Melis. Rapporten. Over verschillende bezoeken in de gemeente wordt verslag gedaan. Diaconale zaken. Enkele aangelegenheden vra gen de aandacht. Stand der kas. In leas per 1 Dec. 679.853^. Ontvangen 162.83. Uitgaven 293.423^. In kas per 1 Januari 549.26. Rondvraag. Sluiting. DE SCRIBA. Middelburg. VERGADERING van den Kerkeraad-Breed op Donderdag 14 Jan. 1937, des avonds half acht. Praeses Ds. Oussoren. Aanwezig 37 broeders. De notulen worden gelezen en vastgesteld. Ds. Oussoren heet allen hartelijk welkom, en inzonderheid de nieuwe broeders. Hij wekt allen op den goeden strijd te strijden, zich te verzetten tegen de Booze, die hoe langer hoe meer zich vermomt als een Engel des lichts. Hij wenscht voorts, dat de Diaconie, die naast de ouderlingen een zelfstandig lichaam vormt, hartelijk moge saamwerken op de vergaderingen van den Ker- keraad-Breed. Ingekomen Stukken Van de Diaconie het bericht, dat het Modera- men thans als volgt is samengesteld J. Terpstra, Voorz. M. Walraven, 2e voorz. P. Izeboud, Secr. F. Damen, Penningm. en A. Rothuizen, Alg. Adj. Br. Schoonaard vraagt ontheffing als diaken. Wordt verleend. Kennisgeving van het overlijden van een ouden broeder. Is reeds beantwoord. Voorts, dat een zuster in het Rusthuis is gestorven. 4 verzoeken om steun worden verwezen naar de Commissie ad hoe. De Rudolfstichting vraagt een collecte wordt toegezegd. Het curatorium der Theol. School deelt mede, dat 21 Januari te Kampen de overdracht van het Rectoraat zal plaats hebben door Prof. Dr. Schil der aan Prof. den Hartogh en installatie van Prof. Dr. Dijk. Afvaardiging wordt gevraagd. Wordt besloten dit niet te doen. De Commissie voor Doopaanvragen enz. rap porteert, dat 1 attestatie is ingekomen. Deze wordt aanvaard. Br. Damen, benoemd tot ouderling, vroeg en verkrijgt ontheffing. Br. Ornee rapporteert over het archief. Hij vond een en ander keurig in orde. De brs A. van Roon en W. Verstraate wor den gesteld als dubbeltal in de vacature van een ouderling en de brs C. Bloois en C. A. Kab- boord in de vacature van een diaken. De ver kiezing zal plaats hebben op Donderdag 4 Febr. a.s., des avonds 8 uur, in de Hofpleinkerk. Des middags is er van 12 uur gelegenheid tot stem men voor hen, die des avonds zijn verhinderd. Benoemingentot archivarissen worden be noemd de brs A. Coumou en J. Olthoff. In de Commissie voor aanvragen van buiten wordt benoemd br. I. de Wolff. In de Commissie tot nazien van het archief en de statistiek worden benoemd de brs Van Dalen en Vereist en de Telefooncommissie de brs. A. Rothuizen en L. J. Vroon. Tot leden van de Commissie van Beheer wor den gekozen de brs C. Boucherie, S. Caljouw en M. B. Fanoy. Voor het nazien van de rekening van het Rust huis worden aangewezen de brs Jobse en IJssel- stein. Br. van Swichgem dankt voor de goede woor den van den Voorzitter aan ons allen gericht en wenscht Gods zegen toe aan onze beide predi kanten met hunne gezinnen. Volgende week Smal. DE KERKERAAD. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN Met vriendelijken dank ontvangen voor de Zending 80 halve stuiversstukken van N. N. en door br. F. de Rijke een pakje waarin 38 halve stuiversstukken en 1 stuiverstuk. Ds. HEIJ. Serooskerke. Gevonden in de collecte op den voor- laatsten Zondag 1.als nagift Nieuwjaarscollecte en 10.voor de Zending. Met dank. DE BOEKHOUDER. Meliskerke. Ontvangen voor de Zending uit de busjes van Suus Sinke 11.55 van Marie Nieuwen- huyze 9.46 en van Pietje Davidse 6.2;5. K. POLDERMAN, Penningmeester. G. E. O. S. Vanaf Juli tot eind December ontvangen van L. Suurmond 4.77 J. Suurmond 2.22; J. Poppe ƒ0.23; K. Alewijnse 7.10 J. de Schipper 2.50 J. van Vlaanderen 3.31; N. Bassie 1.70; T. Kooman 4.28 J. Wattez 5.06 K. Tevel 3.43 J. Ver hage 2.50. Aan allen, die hieraan op eenigerlei wijze hebben medegewerkt, onzen hartelijken dank. Ds. Versteegt heeft uit Middelburg in het afgeloo- pen jaar de som van 58.25 mogen ontvangen. Voor omgeving Veersche Weg wordt een collec- tante gevraagd. Is daar iemand in de buurt, die dit werk wil voortzetten Aanmelden bij M. KLEIJNENBERG. Middelburg, Molenwater 23. Middelburg. Gevonden in de collecte voor de Wintercollecte 3.50 en 2.50. Hartelijk dank J. J. ORNEE, Kassier Diaconie. Voor giften enz. zich in 't vervolg wenden tot br. F. Damen, Veersche Singel. VEREENIGINGSLEVEN. Middelburg. Maandag 18 Januari hoopt de Vrou wenvereniging „Bid en Werk" haar vergaderingen weer te hervatten om half acht in de Hofpleinconsis torie. Het Bestuur. Zendingskrans te Middelburg hoopt D.V. Woens dag 20 Januari haar werkzaamheden te hervatten. Gere/. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Afdeeling 1. Inleiding door A. Jonkheer. Ajdeeling II. Vergadering aZterdagavond 78 uur. Nieuwe leden hartelijk welkom. Huishoudelijke zaken. Na de pauze voorlezen. Gere/. Meisjesvereeniging „Meisjesroeping", M'burg. Afdeeling A. Bijbelbespreking. Openbaring. Hfst. 17, 18 en 19. Theosofie. B. en B. No. 36, 38, 39, 40, 1935, D. Ie Cointre. Bijdrage E. Breel. Ajdeeling B. Oude Test. „Jacob en Ezau". Schets 14 5 Oct. '34, Miep Loodewijk. Jeugdherbergen. No. 12, 13, 14 '36, Bep Frangoys. Bijdrage Koos Leijnse. De Gerej. Mannenver. „Onderzoekt de Schriften" te St. Laurens vergadert D.V. op Zondag 17 Januari des avonds 6 uur. in de consistorie der Geref. Kerk. Behandeld zal worden Heilsopenbaring Petrus, in te leiden door Br. J. v. d. Wal. Ook niet-leden welkom. Het Bestuur. Gerej. Knapenver. „Benjamin" te St. Laurens. Gew. Gesch. „Geloofsbeproeving" (Gen. 22) door vr. L. Riemens. Kerkgesch. „Donkere dagen" door vr. G. Dinge- De Geref. J. VSpr. 8 33a te St. Laurens vergadert op Zondag 17 Januari des avonds 8 uur. S. S. Schets 13. „Het verbond der werken" door vr. M. Koole. Vrij onderwerp. „De karaktervormende taak der J. V." door vr. J. Christiaanse. Gerej. Jongelingsvereeniging „Herman Faukeel". N. T. Handelingen 22 door vr. K. v. d. Berge. V. G. 7. „De Kruistochten en de gevolgen daarvan" door vr. M. Verstraate. Gereformeerde Knapenv erg adering „Samuël", M'burg. Afdeeling III. „Simson" door vr. Heijboer. „De val der Republiek", vr. v. d. Slikke. Geref. Jongelingsver. „Sola-Fide", Middelburg. Ethiek. „Gods willen en ons willen", M. Ton. A.R. Art. 2. „Bron en aard van het Overheids gezag", C. Franse. VariaA. Cornelisse. J. V. „Dr. Lützen Wagenaar"Middelburg. oZndag 17 Januari. G. G. Schets 26. „De tijd van Amos enz.", B. Heu- zeveld. A.R. Schets 15. „De overheid en de wet Gods", A. van Maldegem. ZONDAG 17 JANUARI 1937. CLASSE MIDDELBURG. Hofpleinkerk 9.30 uur 6 uur Noorderkerk 9.30 uur 2 uur 6 uur Arnemuiden 9.30 en 2 uur Domburg 9.30 uur 2 uur Gapinge 9.30 uur 2 uur Ds. D. Bremmei Ds. A. H. Oussoren Ds. C. B. Bavinck Ds. D. Bremmer Ds. D. Bremmer Ds. H. Scholing Ds. J. E. Visser Leesdienst Leesdienst Ds. J. W. Tunderman Voorb. H. Av. Grijpslcerke 9.30 en 2 uur Cand. A. J. van Sluijs Koudekerke 9.30 en 2 uur Ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur Ds. A. Koning Meliskerke 9.30 uur Ds. M. Vreugdenhil 2 uur Leesdienst Oostkapelle 9.30 en 2 uur Ds. M. J. van Dijken Serooskerke 9.30 en 2 u. Ds.W. F. M. Lindeboom Souburg 9.30 uur Ds. A. H. Oussoren 2 uur Ds. C. B. Bavinck Veere 9.30 en 2 uur Cand. D. G. Molenaar te 's-Gravenhage. Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. G. Smeenk Bed. H. Av. en Dankz. Vrouwepolder 9.30 uur Ds. J. W. Tunderman 2 uur Leesdienst Westkapelle 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. J. E. Visser CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur Ds. J. P. Unger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Veenstra Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Leesdienst Haamstede 9.30 en 2.30 uur Ds. J. M. Mulder Kamperland 9 en 2 uur Ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Leesdienst Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Oosterland 9.30 en 2 uur Leesdienst Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Dr. W. H. van Zuijlen Zierilczee 9.30 en 5.30 uur Dr. J. v. Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Ds. Z. Hoek CLASSE THOLEN. Anna Jacobapolder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 uur Cand. Schalekamp 5.30 uur Ds. W. M. Ie Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur Ds. M. Ros Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Ds. J. J. Berends te Amersfoort. Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Leesdienst Tholen 9.30 en 2 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. G. Leene Borssele 9.30 en 2 uur Ds. H. Fransen Driewegen 9.30 en 2 uur Leesdienst Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegt 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Ds. B. Timmer te Hijken. Bevestiging Ambtsdragers. Heinkenszand 9.30 en 2 uur Ds. Joh. Booij Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Ds. A. Schcelc Kruiningen 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Ds. E. Beukema Wemeldinge 9.30 en 2 uur Ds. M. P. van Dijk Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur Ds. G. v. Heiningen Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. A. van Egmond CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Joh. A. Tiemens Axel 9.30 en 2 uur Ds. J. S. Post Hoek 9.30 en 2 uur Ds. J. A. Vink Oostburg 9.30 en 2 uur Ds. Th. P. Potma Schoondijke 9.30 en 2 uur Ds. D. de Vries Terneuzen 9.30 en 2 uur Ds. G. W. van Houte Zaamslag 9.30 en 2 uur Ds. A. B. W. M. Kok als Gij direct Akker's Abdijsiroop neemt Gij zult dadelijk de gunstige werking on dervinden van de vanouds beproefde „genees-kruyden", waaruit Abdijsiroop in hoofdzaak bestaat, thans door den beken den Apotheker Dumont nog versterkt door nieuwe, snel werkende toevoegingen Daardoor is nog meer dan vroeger. nu hef beproefde hoest-geneesmidde! Verlaagde prijzen: f 0.75, f 1.25, f 2.- pc per flacon

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1937 | | pagina 3