KERKNIEUWS. BOEKAANKONDIGING. OFFICIEELE BERICHTEN. PREDIKBEURTEN ADVERTENTIES In veler hart leeft de vraag: Hoe na 1937? Het plan in zijn tegenwoordigen vorm kan na 29 October '37 niet bestendigd blijven. Maar die actie heeft ons toch v/el iets geleerd zij heeft onze vrouwen krachten tot uiting doen komen, die aanvankelijk sluimerden, en die toch inder daad voor onze V.U. van zoo groot belang zijn. De behoeften onzer Universiteit stijgen jaar lijks. Daar hebben wij nu een vrouwen-organisatie. Mogen wij die straks in Oct. '37 nu zoo maar aan kant zetten Zijn wij dan wel verantwoord Of moet getracht worden daaruit iets te be houden wat blijvend nut voor onze Universiteit kan afwerpen Op die vraag heeft onze samenkomst in Juli 1.1. te Haarlem gehouden, een geestdriftig ant woord gegeven, en in aansluiting daaraan wordt thans met H.H. Directeuren overleg gepleegd, op welke wijze natuurlijk zóó, dat ieder vrij blijft ook na Oct. '37 onze vrouwen haar krachten kunnen geven voor onze Universiteit. Binnen korten tijd volgen daarover aan onze vrouwen nadere mededeelingen. Naast die vraag omtrent de toekomst rijst een andere vraag Hoe staat 't met het heden dat is een vraag, die ieder van ons te richten heeft tot zichzelf Ons doel is om in Oct. '37 een zoo groot mogelijk bedrag aan te bieden een bedrag samengesteld uit tallooze kleintjes, maar dat wij trachten dan ook zoo hoog mogelijk op te voeren. Nog slechts één jaar hebben wij voor den boeg. Laten wij dan elkander opwekken om dit laat ste jaar met dubbelen ijver werkzaam te zijn maar wij mogen dat enkel doen in het geloof, dat het de zaak is van ons, nóch die van een onzer voormannen, maar Gods zaak. En als wij in dat geloof leven en handelen, zal God ons pogen zegenen, nü en in de toekomst. 29 October 1936. S. VERDAM—OKMA. TWEETAL TE Gameren J. van Hoegee, Cancl. te Utrecht. H. v. Twillert, Cand. en hulppred. te Beekbergen. AANGENOMEN NAAR Amsterdam-WestJ. B. v. d. Sijs te Steenwijk. Beroepbaar. Door de Classis Middelburg der Geref. Kerken is met algemeene stemmen toe gelaten om te staan naar den Dienst des Woords en der Sacramenten, de heer A. J. van Sluijs, Seisbolwerk 208, Middelburg. Peremptoir en missionair examen. Door de Classis Middelburg, daarbij bijgestaan door de Deputaten der Generale Synode voor het missionair examen, Prof. Dr. G. van Gelde ren, Prof. Mr. Dr. G. M. den Hartogh, Prof. Dr. LI. H. Kuyper en Ds. D. Pol, is peremptoir en missionair geëxamineerd en met algemeene stemmen toegelaten tot den Dienst des Woords en der Sacramenten, ook in den dienst der Zen ding, Cand. C. van Nes, beroepen predikant der- Gereformeerde Kerk van Middelburg voor den missionairen dienst in Magelang en Temang- goeng. De stille strijder door G. van Bok horst. Uitg. G. F. Callenbach. In twee jaar drie romans, dat is de prestatie van G. van Bokhorst. Wanneer iemand zóóveel doet, dan vraagt men zich onwillekeurig afis de qualiteit wel recht evenredig met de quan- titeit Nu we durven hier gerust zeggenja. „Onder lage daken" en „Menschen ontmoeten elkaar", kunnen beiden geplaatst worden naast „De stille strijder". Bokhorst dient zich niet aan als een wijsgeer. Maar als een kenner van het leven. Speciaal van het eenvoudig leven. Hij begrijpt de menschen, doorziet de menschen. En daarbij is hij een meester met de pen. Met een enkel woord teekent hij een geheele situatie. Hij voelt mee, lijdt mee met de menschen, die hij liefheeft, zonder sentimenteel te worden. We meenen te mogen zeggen, dat onze Chris telijke romankunst met dit boek een belangrijke stap vooruit is. En ook meenen we, dat dit boek nog sterker is, krachtiger dan de beide voorafgaande. A. H. OUSSOREN. kenbezoek en over zijn bezoek aan de kleine M. V. De broeders ouderlingen doen verslag over het huis bezoek. Verkiezing vacature diaken. De grostalbriefjes wor den geopend. De kerkeraad stelt het volgende tweetal: br. E. P. Davidse en br. Joh. Gideonse. De verkiezing zal plaats hebben D.V. op 23 November. Diaconale zaken worden behandeld en geregeld. Rondvraag. Lezing persverslag. Sluiting. Kerkelijke stand. Ingekomen van de Ned. Herv. Kerk te SchoreP. Hendrikse en echtgenoote. Ge doopt Antonia Hendrika, dochter van W. A. Ver beek en L. VerbeekSchout. VERGADERING van den kerkeraad van St. Laurens op 9 November 1936. Alle broeders zijn tegenwoordig. Ds. A. Koning opent de vergadering op gewone wijze. Notulen worden gelezen en vastgesteld. Ingekomen Stukken 1. Steunaanvrage kerkbouw in Hongarije: wordt gesteund. 2. Idem voor de Hongaarsche studentenwordt aangehouden. 3. Idem van de Centrale Bond van Inwendige Zen ding voor kennisgeving aangenomen. 4. Een schrijven van de Zending onder de Joden doorgegeven aan de plaatselijke Zendingscommissie. 5. Steunaanvrage voor de Evangelisatie te Hee renveen zal gesteund worden. 6. Evenals Sonneheerdt te Ermelo en 7. 't Geuzengesticht te Brielle. 8. Een schrijven van de J.V., dat beantwoord zal worden. 9. Uitnoodiging tot bijwoning van de jaarvergade ring der M.V. op 19 November. Afgevaardigd worden Ds. Koning en br. J. Koole. 10. Uitnoodiging tot bijwoning van de jaarverga dering der Mannenver. op 18 November. Afgevaar digd worden de brs P. Boon en D. Willemse. 11. De Naaikrans vraagt om 26 November de ge maakte goederen aan de Diaconie over te mogen dra gen. Dit schrijven wordt beantwoord. 12. Een schrijven van de Commissie van Beheer wordt tot de volgende vergadering aangehouden. 13. Agendum van de Classisverg. op 11 Nov. Met Praeses wordt br. J. Koole afgevaardigd sec. br. P. Sanderse. Rapporten. Praeses doet verslag over gehouden zie KORT VERSLAG van de vergadering der Clas sis Middelburg op Woensdag 11 Nov. 1936. Art. 1. Namens de roepende kerk van Veere opent Ds. v. d. Guchte de vergadering, laat zingen Ps. 67:3, leest Gelaten 4 726. Art. 2. Op verzoek zien de afgevaardigden van Vlissingen de credentiebrieven na, waaruit blijkt, dat alle kerken wettig vertegenwoordigd zijn. De kerk van Westkapelle heeft een ouderling en diaken afgevaar digd. Tevens heeft deze kerk een instructie. Art. 3. Het moderamen wordt aldus geconstitueerd: Ds. Heij, Praeses Ds. Bremmer, le Scriba Ds. v. d. Guchte, Assessor Ds. van Dijken, 2e Scriba. Art. 4. De Praeses stelt voor de notulen te lezen na het afleggen der examens. De Praeses roept een woord van welkom toe aan de deputaten art. 49 Ds. v. d. Ende en Ds. Scheele. Tevens aan de beide candidaten de brs Van Nes en Van Sluijs. Art. 5. De stukken voor het peremptoir examen van Cand. van Nes worden nagezien en in orde be vonden. Het examen vangt aan met een preekvoorstel over Gal. 4 26. Er zijn geen bezwaren om het examen voort te zetten. Achtereenvolgens wordt onderzoek gedaan naar Exegese O. T.Ds. Oussoren, Amos 1 Exegese N. T.Ds. Lindeboom, 1 Johannes 1 Dog matiek Ds. Heij SymboliekDs. Vreugdenhil Ethiek Ds. Tunderman Kerkgeschiedenis Ds. Vis ser KerkrechtDs. BavinckInhoud H. S.Ds. v. d. Guchte Ambtelijke vakken Ds. Bremmer. De Classis heeft geen bezwaar voort te varen tot het Zendingsexamen. Art. 5. De Heer Pouwer dient de begrooting in voor de Classicale kosten, welke door de Classis wordt goedgekeurd. PAUZE. Art. 6. Na de pauze wordt gezongen Ps. 865. De Praeses heet hartelijk welkom de Professoren van Gelder, den Hartog en Kuyper alsmede Ds. Pol. Het Zendingsexamen van Cand. van Nes wordt afgenomen. Kennis van land- en volkenkunde Prof. van Gelderen Geschiedenis van de Zending Ds. Pol; Theorie van de Zending Prof. Kuyper Elenctiek Prof. den Hartog. Art. 7. Het Zendingsexamen van Cand. van Nes heeft een gunstig gevolg en hij wordt met algemeene stemmen toegelaten tot den Zendingsdienst. Ds. Heij spreekt Cand. van Nes toe en laat zingen Ps. 134:3. Broeder Huinink spreekt daarna nog een persoonlijk woord van gelukwensch. Namens de deputaten Art. 4 K. O. spreekt Ds. Pol dit eveneens. PAUZE. Art. 8. Na de pauze wordt gezongen Ps. 84 2. De stukken van Cand. van Sluijs worden nagezien en in orde bevonden. Het examen vangt aan met een preekvoorstel over Lukas 19: 110. Er zijn geen bezwaren om het exa men voort te zetten. Achtereenvolgens wordt onder zoek gedaan naar: Exegese O. T. Ps. 132: Ds. Ko ning: Exegese N. T. 1 Corinthe 10: Ds. Smeenk Dogmatiek Ds. Vreugdenhil. Er zijn geen bezwaren tegen het examen van Cand. Van Sluijs. Met algemeene stemmen wordt hij toege laten om te staan naar de bediening des Woords. Art. 9. Notulen worden voorgelezen en goedge keurd. Art. 10. Instructies. De kerk van Westkapelle vraagt opnieuw hulp in den Dienst des Woords. Aan gewezen worden Ds. VreugdenhilDs. van Dijken Ds. Scholing. Art. 11. Aanwijzing van Deputaten: Voor Kerkvisitatoren PrimiDs. Heij en Ds. Ko ning SecundiDs. Vreugdenhil en Ds. Visser. Voor CorrespondentDs. Oussoren. Voor Archiefbewarende kerk kerk van Middelburg. Voor ArchivarisBr. P. B. Tazelaar, Brakstraat O 260, Middelburg. Voor QuestorBr. C. P. Pouwer te Middelburg. Voor regeling ExaminaDs. Heij en Ds. Vreug denhil. Voor Approbatie, beroepen enz.kerken van Mid delburg, Souburg en St. Laurens. Voor regeling vacaturebeurten Ds. Visser en Ds. Heij. Voor corresp. Theol. SchoolBr. Olthoff. Voor Hulpbeh. KerkenDs. Koning, Ds. Linde boom en Br. J. Louwerse van Gapinge. Voor Hulpbeh. Iidioten Brs R. A. Huisman, Melis- kerke J. Terpstra, Middelburg. Voor Classicale coll.Br. J. A. Vertregt, Middel burg sec. Br. R. v. d. Welle. Voor Zending Ds. Heij (pr.) Ds. Bavinck (sec.). Voor Evangelisatie N. Br. en Limburg Ds. Visser. Voor Rijn-Pruisen Ds. Visser. Voor Evangelisatie België Ds. Tunderman. Voor RadiokerkdienstenDs. Lindeboom. Voor verstrooide Geref. in Ned. Indië: Ds. Scholing. Voor Classicale Zendingsdag Ds. van Dijken Ds. Lindeboom; Ds. Plomp Br. Adr. Melis en Br. Olthoff. Voor de geestelijke verzorging der militairen Ds. Bremmer. Aanwijzing Examinatoren O. T. Ds. Koning en Ds. Oussoren. N. T.Ds. Smeenk en Ds. Lindeboom. DogmatiekDs. Heij en Ds. Vreugdenhil. Symboliek Ds. Vreugdenhil en Ds. Heij. Kerkgeschiedenis Ds. v. d. Guchte en Ds. Visser. Ethiek Ds. Tunderman en Ds. Scholing. KerkrechtDs. Oussoren en Ds. Bavinck. Ambt. vakken Ds. Bremmer en Ds. Lindeboom. Inhoud H. S.Ds. Visser en Ds. van Dijken. Art. 12. Rondvraag Art. 41 D.K.O. Art. 13. Roepende kerk aangewezen de kerk van Vlissingen op 10 Februari 1937. Moderamen: Praeses: Ds. Koning AssessorDs. Heij le Scriba Ds. v. d. Guchte 2e Scriba Ds. Bremmer. Art. 14. Persoonlijke rondvraag. Ds. Vreugdenhil vraagt inlichtingen omtrent de be vestiging van Cand. van Nes. Ds. Heij verzoekt er op aan te dringen in de kerken van de Classis deze dienst des Woords bij te wonen. Art. 15. Ds. van Dijken leest het kort verslag. De Praeses sluit na dankzegging de vergadering. Namens de Classis, M. J. VAN DIJKEN, 2e Scriba. 20 Nov. te doen, dan kan het geld op tijd in Mage lang zijn. S. E. HEIJ—GOSLINGA. Geref. Pastorie, Koudekerke. Giro-adres No. 169757 Ds. A. C. Heij. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN KERSTFEEST 1936. Met hartelijken dank ontvangen door Mej. A. J. Pouwer van de fam. D. 0.50, Mej. J. 0.50, Mej. K. 1.voorts van Mevr. S. te Kapelle 2.50, J. L. te Venlo 1.fam. S. te Vlissingen 2. N.N. te Koudkerke 0.50, N.N. te Koudekerke 0.50. Mag ik hen, die nog iets voor het Kerstfeest willen zenden vriendelijk en dringend verzoeken dit voor Middelburg. Ontvangen van een Zuster der Ge meente 2.50 voor de Diaconie. Vriendelijk dank. D. BREMMER. Scrooskcrke. Met hartelijken dank gevonden in mijn brievenbus 1.voor de Zending en ontvangen eveneens voor de Zending 3.en 1.voor de Vrije Universiteitlaatstgenoemde bedragen werden tevens jaarlijks toegezegd. De „nalezing" voor de Zending brengt dus nog wel enkele aangename ver rassingen. W. F. M. LINDEBOOM. ZENDING. HOSPITAAL MAGELANG. Middelburg. In dank ontvangen uit het busje van zr. en br. de V. 7.Wie durft dit hen na doen Namens de Commissie, L. A. TANGE, Penningmeester. Middelburg. Wederom werd Diaconaal Hulpbe toon aangenaam verrast. Deze week ontvingen wij van N. N. 3 molton Dekens. Het treft ons, dat zoo- velen willen helpen in het verstrekken van goederen aan hen, die hieraan in onze gemeente gebrek hebben. Zeer hartelijk dank. VEREENIGINGSLEVEN. Geref. M. V. „Het Mosterdzaadje" te Koudekerke. Vergadert 16 Nou. half acht. Geref. Gel. Art. 15. L. Wielemaker Kd. MemorisatieG. de Witte. Na de pauze reciteeren. Geref. Mcisjesvereeniging MeisjesroepingM'burg. Af deeling A. O.T. Schets 13. „Izak", B. en B. 14 Sept. '34, C. den Boeft. „Het Spiritisme". Nos. 30 en 37 van de 14e en 10 en 12 van de 15e jaargang uit B. en B., A. Ber- keveld. Bijdrage T. Walraven. Afdceling B. N. T. Schets 28. „De Zendingsreizen" door Bets Mondeel. M. O. Schets 12. „Stad en platteland", B. en B. 8 November 1935 door Annie Sanderse. Bijdrage Tini Loodewijk. Geref. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Afdeeling 111. Bijb. Gesch. „Mozes' roeping" door Rie Kleinenberg. Na de pauze Gereformeerde Knapenvergadering Samuël", M'burg. Afdeeling 11. B. G. „Barak en Deborak" door vr. P. Krijger. Kerk- en Vad. Gesch. „Willem III" door den leider, Afdeeling III. Vergadert Donderdagsavonds van 75 uur in de consistorie Noordcrkerk. B. G. „De kroon op het werk", vr. Ton. V. G. „Het tweede Stadhouderlooze tijdperk", vr. Heusevelt. Ledenvergadering der Geref. Mannver. „Dr. Herman Bavinck" op Vrijdagavond 20 Nov. om S.15 uur in de consistorie der Hofpleinkerk. Onderwerp„De Buchmanbeweging" door den Heer J. van Dalen. Geref. Jongelingsver. „Sola-Fide", Middelburg. G. B. Art. 26. „Van de eeuwige voorbidding in Christus", M. Walraven. A. R. Art. 2. „Het Gezag", P. Walraven. Varia C. Antheunisse. Geref. Jongelingsvereeniging Herman Faukeel". G. B. Art. 1. „Dat er een eenig God is" door vr. B. Bijl. M. O. 10. „Bouwen van steden" door vr. C. van Nieuwenhuizen. J. V. Repos Ailleurs", Afd. A., Souburg. G. B. Art. 26. „Van de eenige voorbidding Christi' door P. Meijers. V. G. Onderw. 30. „Oranje en Nederland" door J. de Groot. ZONDA 15 NOVEMBER 1936. CLASSE MIDDELBURG. Collecte Kerk. Hofpleinkerk 9.30 uur 6 uur Noorderkerk 9.30 uur 2 uur 6 uur Ds. D. Bremmei Ds. A. H. Oussoren Ds. A. H. Oussoren Ds. A. H. Oussoren Ds. D. Bremmer Arnemuiden 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing Domburg 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. J. E. Visser Gapinge 9.30 uur Ds. J. W. Tunderman 2 uur Leesdienst Grijpskerke 9.30 en 2 uur Ds. J. Plomp Koudekerke 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. D. Bremmer St. Laurens 9.30 en 2 uur Ds. A. Koning Meliskerke 9.30 en 2 uur Ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9.30 en 2 uur Ds. M. J. van Dijken Serooskerke 9.30 en 2 uur Cand. G. Spijker te Kampen. Souburg 9.30 en 2 uur Ds. C. B. Bavinck Veere 9.30 en 2 uur Ds. J. v. d. Guchte Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. G. Smeenk Collecte Schulddelging. Vrouwepolder 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. J. W. Tunderman Westkapelle 9.30 uur Ds. J. E. Visser 2 uur Leesdienst CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur Ds. J. P. linger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Veenstra Geersdijk 9.30 en 2 uur Leesdienst Haamstede 9.30 en 2.30 uur Ds. J. M. Mulder Kamperland 9 en 6 uur Ds. F. J. v. d. Ende 2 uur Leesdienst Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Oosterland 9.30 en 2 uur Leesdienst Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Dr. W. H. van Zuijlen Zierikzee 9.30 en 5.30 uur Dr. J. v. Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Leesdienst CLASSE THOLEN. Anna Jacobapolder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. W. M. le Cointre Krabbendijke 9.30 en 2 uur Ds. M. Ros Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Ds. W. G. F. van Herwijnen Tholen 9.30 en 2 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. G. Leene Borssele 9.30 en 2 uur Leesdienst Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. H. Fransen Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegt 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Leesdienst Heinkenszand 9.30 en 2 uur Ds. Joh. Booij Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Ds. A. Scheele Kruiningen 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Ds. E. Beukema Wemeldinge 9.30 en 2 uur Ds. M. P. van Dijk Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur Ds. G. v. Heiningen Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. A. van Egmond CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 en 3 uur Ds. Joh. A. Tiemens Axel 9.30 en 2 uur Ds. J. S. Post Hoek 9.30 en 2 uur Ds. J. A. Vink Oostburg 9.30 en 2 uur Ds. Th. P. Potma Schoondijke 9.30 en 2 uur Ds. D. de Vries Terneuzen 9.30 en 2 uur Ds. G. W. van Houte Zaamslag 9.30 en 2 uur Ds. A. B. W. M. Kok Heden is in vrede ontslapen onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder MARIA KOUSMAKER, Wed. H, J Adriaansen, in den ouderdom van bijna 88 jaren. Domburg J. P. ADRIAANSEN. A, ADRIAANSEN—Buijs. Grijpskerke A. C. DE KEIJZER— Adriaansen. J. J. DE KEIJZER. Middelburg H. J. ADRIAANSEN. A. H. ADRIAANSEN— Oosterhuis. Oost- en West-Souburg, 11 November 1936. Heden ontsliep, in de hope des Eeuwigen Levens, onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder JACOBA DE JONGE, Wed. van den heer C. J. Berwald, in den ouderdom van 94 jaar. Familie C. J. BERWALD. Zierikzee, 12 Nov. 1936. Nieuwstraat C 197. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde Echtge noot, Vader, Behuwd- en Groot vader, de Heer JAN JOZIAS HENDERIKSE, in den leeftijd van 74 jaar. Uit aller naam, Wed. J. J. HENDERIKSE— Franchimont. Middelburg, 12 Nov. 1936. Burg. Takstraat D 22. Voor de vele blijken van deelneming, ontvangen na het overlijden van onze zorg zame Vrouw en Moeder, Mejuffrouw JACOMINA OVERTVELD, geb. MELSE, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, A. P. OVERTVELD. Middelburg, 13 November 1936. Voor de vele blijken van deelneming, ontvangen tijdens de ziekte en na het over lijden van onze geliefde en zorgzame Moeder, Behuwd-, en Grootmoeder SUZANNA JANSE, Wed. van Abr. Cevaal, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, ABR. CEVAAL. O. en W. Souburg, 13 November 1936.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1936 | | pagina 3