KERKNIEUWS. OFFICIEELS BERICHTEN. PREDIKBEURTEN In het Doetinchems weekblad werd alleen ge meld, dat Ds. van Dijk in Kootwijk was geweest om een conferentie met een onderwijzer te heb ben. Het verhaal van dat bezoek doet wel zien hoe bitter nijdig men van die zijde was tegen de V.U. en de Gereformeerde beweging in de kerk. Dit bezoek heeft Kootwijk echter geen schade gedaan. En ze hebben geen 25 jaar moe ten wachten op een dominé. F. STAAL Pz. „DE ZEEUWSCHE BEKER." Giften en collecten, ontvangen ter versterking van de vervolgde Christenen in Rusland W. te Middelburg 5.uit coll. G.K. te Haamstede 10.uit coll. G.K. te Domburg 2.50 N.N. te Meliskerke 10.D. te Goes 1.en 1.F. te Melisk. 5.uit coll. G.K. te St. Laurens 0.50 te M'burg 1. te Oostkap. 2.50 en 2.en 0.50 te Kou- dekerke 2.te Melisk. 2.50 te Neuzen 2.te M'burg 2.50, 1.1.te St. Laurens 10.te Seroosk. 1.Mej. N.N. 2.50 N.N. te Kruiningen 2.50N.N. te R. Bath 1.N.N. te Schore 1.K. te Neuzen 15.M.V. Monica te Gapinge 5. uit coll. G.K. te Souburg 1.Mej. B. te St. L. 0.50 H. te St. L. 1.een Zuster te Souburg 1.van Arnemuiden 1.halve coll. G.K. te Waarder (Z.H.) 15.08 door bemidd. Ds. Homburg te Goes 5.50 door be- midd. Ds. v. Voorst Vader versch. giften teza men 20.door bemidd. Ds. Nolte 50. Ds. H. te Goes 1.door bemidd. Ds. Ous- soren 3.75 collecte te Noordgouwe 20. S. C. 'te G. 2.50 Mej. D. te St. L.' 0.50 Mej. H. te St. L. 5.Zondagsschool te Oost burg door de kinderen gespaard 12.88 voor lectuur te Souburg 1.78 K. te St. L. 2.50 uit coll. G.K. te Koudekerke 2.50 Mej. M. te St. L. f 1.Mej. G. te Zierikzee 2. N.N. te Westk. 2.50 de J.—D. te Goes 5.—; leerl. Chr. Sch. te Koudekerke 2.D. te Vrouwenpolder 1.de P. te Veere 2.50; Mej. v. d. L. te Domburg 5.uit coll. G.K. te Souburg 2.50 en 1.door bemidd. Lit- tooij Olthoff stuivers en 2y2 cents stukken sa men 1.75 en 1.gecoll. op bruiloft van G. te M'burg 1.70 Ds. B. te Nieuwland 1. M. M. M. te M'burg 2.M. te Souburg ƒ1.door bemidd. dhr. Schout te Vlissingen 2.De G. te St. Philipsland 2.M. V. Tabitha te Veere 15.collecte Hoofdplaat 13.30; te Baarland 26.86; te Stavenisse 19.44 en 45.35 te 's H. Arendskerke 99. In totaal voor de tweede rondgang ontvangen de som van 6458.77. Met vriendel. dank en dringende aanbeveling. St. Laurens. A. KONING. BEROEPEN TE Amsterdam-WestJ. B. v. d. Sijs te Steenwijk. Leerboek voor de Catechisatie's. Eén van de opstellers van een proeve van een leerboek voor de catechisaties zou gaarne in contact komen met andere opstellers en verdere belangstellenden om te overwegen of het mogelijk is door samenwerking tot een gemeenschappelijk resultaat te komen. Hij heeft zich met mij in ver binding gesteld en verzoekt hen, die voor het bovengenoemde plan iets gevoelen, hun adres mij te zenden. Geheimhouding is verzekerd. Goes. Ds. W. H. VAN DER VEGT. Theologische School. In dank ontvangen een legaat van wijlen Mej. Wed. H. Esselink, geb. Van Raalte, gewoond hebbende te Hattem en aldaar overleden 24 Aug. 1.1., de som van honderd gulden 100. De Penningmeester, Zeist, 10 Oct. 1936. A. M. DONNER. De religie van Prins Bernhards huis en land. In „De Heraut" heeft Prof. Kuyper een artikel geschreven, waarin hij betoogt, dat het graafschap reeds vroeg de Gereformeerde belij denis heeft aangenomen, en dat de toenmalige graaf in 1602 met de Luthersche kerk brak en een Gereformeerde kerkinrichting voor zich be geerde. Prof. Kuyper voegt hieraan toe „Dat onze toekomstige Prins-gemaal uit zulk een geslacht en uit zulk een land stamt, dat met beslistheid voor de Gereformeerde leer koos, den eeredienst naar Gods Woord zuiverde en de presbyteriale kerkenorde invoerde, maakte ons zijn verbintenis met 't huis van Oranje te liever." Ds. H. A. Wiersinga, die het artikel van Prof. Kuyper overnam in de „Leidsche Kerkbode", plaatste daarbij dit onderschrift, waarmede wij allen m.i. instemmen ,,'t Wil mij voorkomen, dat voornamer dan de historie van zijn voorvaderen voor ons is, iets te weten over Prins Bernhards persoonlijke over tuiging. Zijn verbintenis met 't huis van Oranje zal ons geweldig lief zijn, als we weten, dat hij godsdienstig eenigszins in 't voetspoor van zijn verre voorvaderen wandelt. Laten wij, Nederlandsche Christenen, daar veel om bidden. Want daar gaat het om." K. B. S. Predikanten Classis Goes. Coetus D.V. Maandag 2 November 1936 te Goes, 's morgens half 10. Regeling der vacaturebeurten voor de Classis Zierikzee. GEERSDIJK. 8 November Ds. Veenstra. NIEUWERKERK. 22 November Dr. van Lonkhuijzen. OOSTERLAND. 15 November Ds. Unger. 13 December Ds. Mulder. 10 Januari Ds. Vogelaar. ZONNEMAIRE. 15 November Ds. v. d. Ende. 13 December Dr. van Zuijlen. 10 Januari Ds. Meester. KORT VERSLAG van de vergadering der Classis Axel, gehouden op 20 Oct. 1936. 1. Ds. Tiemens opent als Praeses der roepende kerk de vergadering. 2. Hij roept een hartelijk welkom toe aan Ds. van Houte van Terneuzen, hetwelk door deze met een woord van dank wordt beantwoord. 3. Het moderamen bestaat uit de predikanten Potma, praeses Vink, scriba en Post, assessor. 4. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en vastgesteld. 5. Een antwoord van de Classis Dordrecht is als ingekomen stuk aanwezig. 6. Verschillende rapporten worden uitgebracht. In alle kerken is de visitatie gehouden. Er is in 't algemeen veel reden tot dank. Moeilijk heden kwamen niet voor. b. Zending. De mededeelingen van den de- putaat Ds. de Vries betreffen vooral de Me dische Zending. Verder wordt over ev. emeriteering van de miss. dienaren des Woords breed gesproken. Inlichtingen zullen worden gevraagd. c. De class, quaestor Ds. Tiemens geeft in lichtingen aangaande de quaestuur. 7. Bij benoemingen komt als wijziging in aan merking a. dat correspondent der classe zal zijn Ds. van Houte b. dat Ds. Kok met Ds. Post optreedt als primus kerkvisitator en Ds. van Houte en Ds. de Vries secundi zijn. 8. Br. Michielsen doet verslag aangaande ge houden collecten. 9. De volgende vergadering wordt bepaald op 19 Januari. Alsdan zal D.V. Praeses zijn Ds. de Vries, Scriba T. Potma, Assessor Ds. Vink. Roepende kerk is Axel. 10. De korte notulen worden gelezen en goedgekeurd. 11. Na dankgebed door den Voorzitter wordt de vergadering gesloten. Op last der Classe, J. S. POST, Assessor. Axel, 21 October 1936. VERGADERING der Classis Goes van de Geref. Kerken in Nederland op Don derdag 15 October 1936. Ds. v. d. Vegt opent namens de roepende kerk de vergadering, laat zingen Ps. 89: 1, leest Ps. 48 en gaat voor in gebed. Het moderamen is als volgt samengesteld Ds. Booij, Praeses Ds. van Heiningen, Scriba Ds. van Dijk, Assessor. De afgevaardigden van de kerk van Nieuw- dorp zien de credentiebrieven na. Er is één in structie van de kerk van 's-Gravenpolder. Alle kerken blijken wettig vertegenwoordigd. De Scriba leest de notulen van de vorige ver gadering. De notulen worden vastgesteld en goedgekeurd. Er zijn geen ingekomen stukken ter tafel. Br. Bustraan brengt rapport uit van de werk zaamheden verbonden aan de uitgave van het Herdenkingsboek der Afscheiding in de kerken van de Classis Goes. De Praeses verzoekt de dank van de Classis aan de desbetreffende com missie over te brengen. Ds. Scheele wordt herbenoemd als Quaestor van de Classis. Ds. Scheele en Ds. v. d. Vegt worden be noemd tot primi-kerkvisitatoren. Tot secundi worden benoemd Ds. Beukema en Ds. van Hei ningen. Ds. van Egmond wordt benoemd tot deputaat voor den arbeid in Rijn-Pruisen. Voor de ver dere deputaatschappen volgt herbenoeming. De vacaturebeurten worden geregeld. Onderzoek art. 41 D.K.O. De datum van de volgende vergadering wordt vastgesteld op Donderdag 14 Januari a.s. Roe pende kerk is de kerk van 's-Gravenpolder. ModeramenDs. van Dijk, Praeses Ds. van Heiningen, Scriba Ds. van Egmond, Assessor. Te houden collecten voor de volgende ver gadering Theol. Hoogeschool, Evangelisatie in Zeeland, Hulpbeh. Kerken Generale Kas, Zen ding onder de Joden. Rondvraag. Ds. Leene wekt op de collecten voor den Evangelisatie-arbeid in N. Brabant en Limburg te houden. Br. Zuidema informeert naar de collecten voor Hulpbeh. Diakonieën in Zeeland. Br. Zuidema brengt ter sprake de quota van de bijdragen aan de Zending. Ds. Scheele licht de vergadering in. Over deze aangelegenheid zal nog nader gesproken worden bij het uitbrengen van het Zendingsrapport. De korte notulen worden gelezen en vast gesteld. De Praeses eindigt de vergadering met dank gebed. Namens de vergadering, Ds. M. P. VAN DIJK, Assessor. Serooskerke. KORT VERSLAG van de vergadering van den Kerkeraad ge houden op Donderdag 22 October 1936. Opening. Notulen. Ingekomen Stukken: 1.4. Steunaanvragen Rekkensche inrichtingen Militair Tehuis, Rot terdam Prot. Chr. Reclasseeringsver. Geref. Kerk, Tijnje (Friesl. Z. O. hoek), in handen van de Commissie ad hoe. 5. Idem „Effatha", voor kennisgeving aangenomen. 6.7. Schrijven van de Contactcommissie en van het Comité voor Winterlezingen betreffende het gebruik van het kerkgebouw. 8. Idem van de Christ. Geheelont- houdersvereeniging met verzoek om de consisto rie te mogen gebruiken wordt, indien mogelijk, toegestaan op de gebruikelijke voorwaarden. Kerkelijke stand. GedooptPieter Lauwrens Riemens Jz. ingekomen met doopattest van Oostkapelle Neeltje Wattel. Rapporten. Br. Meyers bezocht de Zangver. „Soli Deo Gloria" br. Louws de M.V. „Tot nut en genoegen". De rapporten luiden gunstig. Ver slag wordt gedaan van verschillende bezoeken in de gemeente. De Praeses brengt enkele aangele genheden betreffende de catechisatie's ter sprake. Diaconale zaken. De Boekhouder deelt mede, dat een broeder, nu hij daartoe in de gelegen heid gekomen is, een vroeger genoten ondersteu ning, groot 60.in de kas der Diaconie heeft teruggestort. Met dankbaarheid en blijdschap vernomen. Zondag 15 Nov. a.s. zal voor de gemeente optreden D.V. Cand. Js. van der Linden, van Leeuwarden. Rondvraag. Sluiting. DE SCRIBA. Collecte Verstrooide Gereformeerden in Indië. Arnemuiden 21.12J/£ Domburg 5.02 Ga pinge 5.04 Grijpskerke 23.81 Koudekerke ƒ27.47; Meliskerke Middelburg 125.95; en W. Souburg 42.49 Oostkapelle Serooskerke St. Laurens 15.75 Veere 13.52 Vlissingen Vrouwenpolder 12.84 Westkapelle 5.94. Mag ik van de 4 kerken, waarvan ik deze col lecte tot heden niet ontving, deze collecte nog ontvangen Giro no. 197307. Ds. LI. SCHOLING, Deputaat ad hoe. Arnemuiden, 22 October 1936. Middelburg. VERGADERING van den Kerkeraad-Smal op Donderdag 22 Oc tober 1936. De Praeses, Ds. Bremmer, opent de vergade ring, leest een gedeelte van Joh. 10, laat zingen Ps. 79 7 en gaat voor in gebed. Tegenwoordig 23 broeders. De notulen worden gelezen en vastgesteld. Ingekomen Stukken Bericht van het overlijden van twee zusters, zal met een brief van rouwbeklag worden be antwoord. Kring Walcheren Noord en Zuid van Meisjes- vereen. op Geref. Grondslag verzoekt 26 Nov. gebruik te mogen maken van de Hofpleinkerk. Wordt met gunstig advies doorgezonden aan de Commissie van Beheer. De J.V. „Herman Faukeel" vraagt vertegen woordiging op haar jaarfeest op 2 Nov. a.s. De jeugdouderlingen worden hiervoor aangewezen. 4 stukken om steun worden gegeven in handen van de Commissie ad hoe. De Commissie voor Doopaanvragen enz. rap porteert, dat vier attestaties zijn ingekomen; deze worden aanvaard de doop wordt aangevraagd voor twee kinderen, wordt toegestaan voorts worden vier doopattesten aanvaard. Hierna worden nog onderscheiden rapporten uitgebracht. Br. Tazelaar brengt een uitvoerig verslag uit van de vergadering te Utrecht van Garnizoens kerken. Daar waren allerlei zaken besproken in het belang van den geestelijken arbeid onder mi litairen in de verschillende garnizoenen. Br. Coumou deelt mede met br. Tazelaar de jaarvergadering van de Mannenvereeniging te hebben bezocht met groot genoegen. Br. van Swigchem rapporteert over zijn bevin dingen als jeugdouderling. 29 Oct. geen vergadering. 5 Nov. Kerkeraad-Breed. DE KERKERAAD. CORRESPONDENTIE. J. J. te M. Het door U ons gezondene is geen verslag en kan daarom niet geplaatst worden. F. te M. Opname van Uw „Ingezonden" lijkt ons overbodig, omdat beide door U genoemde brochures in de Kerkbode al hartelijk aanbevolen zijn. Redactie. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN KERSTFEEST 1936. Met hartelijken dank ontvangen van N.N. te Wisse- kerke 2.50. We hopen de volgende week meer te kunnen verantwoorden. Aan al de vrienden en vrien dinnen die ons jaarlijks een gift doen toekomen, zij medegedeeld, dat we D.V. 20 Nov. het geld voor 't Kerstfeest naar Magelang hopen te verzenden. Met vriendelijke aanbeveling. S. E. HEIJ—GOSLINGA. Geref. Pastorie, Koudekerke. Giro-adres No. 169757 Ds. A. C. Heij. Oostkapelle. Met dank ontvangen van de kinderen B. Corbijn 200 halve centen. Namens de Zendingscommissie. A. ROTTE. Serooskerke. J.l. Zondag gevonden in de collecte een gift, groot 10.waarvan 2.50 voor de Zen ding, 2.50 voor het Bouwfonds 2.50 voor „Vrede rust", 2.50 voor de Diaconie en een gift, groot 5.waarvan 3.voor de Kerk en 2.voor de Zending. Met dank. DE BOEKHOUDER. Middelburg. Diaconaal Hulpbetoon werd wederom aangenaam verrast, door de toezending van 15 stuks gemaakte goederen. Hartelijk zeggen zij hiervoor N.N. dank, temeer daar in deze dagen zoovele huisgezinnen moeten worden geholpen. Middelburg. Ontvangen van de fam. V. een groot pakket klecdingstukken. Onze vriendelijke dank Namens de Evangelisatie Commissie, Molstraat 26. KORTEKNIE, Secr. VEREENIGINGSLEVEN. Geref. Mcisjesuerceniging Meisjesroeping"M'burg. Afdccling A. Gel. leer A. A. 29 en 30 S. Berkeveld. M.O. Schets 12. „Stad en plattelandM. Verstraate BijdrageT. Cornelisse. Afdeclirg B. O.T. Schets 12. „Hagar", B. en B. 31 Aug. 1934, Rie de Vos. Opvoedkunde. Schets 3. „Zijn wij anders dan onze grootmoeders?" B. en B. 6 Maart 1936, Jeanne Tange. Bijdrage Mien Ton. Geref. Meisjesvergadering NuniaMiddelburg. Afdeeling 1. Bijb. Gesch. „Ex. 1112" door Jeanne Damen. Afdeeling III. Bijb. Gesch. „Jacobs sterven" door Jaantje de Boer. Na de pauze Reciteeren. Gereformeerde Knapenvergadering „Samuël", M'burg. Afdeeling III. B.G. „De inneming van Jericho" door vr. Hendrikse. V. G. „Willem III" door vr. Looise. Geref. Knapenver. „Benjamin" te St. Laurens. Gew. Gesch. „Na de Zondvloed" (Gen. 8 en 9) door vr. Jac. Gideonse Johz. Memoriseeren vr. L. Riemens en vr. J. Koole. V. „Repos Ailleurs", Afd. A., Souburg. G. B. Art. 25. „Van het afdoen der ceremonieele wet" door I. Tange. V.G. Onderw. 29. „Waar het thans omgaat" door W. Huson. Geref. jongelingsver. „Sola-Fidc", Middelburg. O.T. „Amos, Hozea en Jona", A. Cornelissen. A.R. Art. 1. „Onze Partij een Calvinistische", P. Vader. VariaM. Walraven. Geref. jongelingsvereeniging „Herman Faukeel". N.T. „Handelingen 19" door vr. P. de Schipper. A. R. 9. „Het Budgetrecht I en II" door vr. A. Joosse. Varia door vr. A. H. Verstraten. De Geref. V. Spr. S33a te St. Laurens vergadert op Zondag 25 October des avonds half acht. G. B. Art. 15. „Van de erfzonde" door vr. J. Boon. V.G. Schets 20. „Rondom Da Costa" door vr. P. Boon Jz. ZONDAG 25 OCTOBER 1936. CLASSE MIDDELBURG. Collecte Zending. Hofpleinkerk 9.30 uur 2 uur 6 uur Noorderkerk 9.30 uur 6 uur Ds. A. H. Oussoren Ds. A. H. Oussoren Ds. D. Bremmer Ds. D. Bremmer Ds. A. H. Oussoren Arnemuiden 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing Domburg 9.30 uur Ds. J. E. Visser 2 uur Leesdienst Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. J. W. Tunderman Bed. H. Av. en Dankz. Grijpskerke 9.30 en 2 uur Ds. J. Plomp Voorb. H. Av. Koudekerke 9.30 en 2 uur Ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur Ds. A. Koning Voorb. H. Av. Meliskerke 9.30 en 2 uur Ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9.30 en 2 uur Ds. M. J. van Dijken Bed. H. Av. en Dankz. Serooskerke 9.30 en 2 u. Ds. W. F. M. Lindeboom Souburg 9.30 en 2 uur Ds. C. B. Bavinck Veere 9.30 en 2 uur Ds. J. v. d. Guchte Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. G. Smeenk Vrouwepolder 9.30 uur Leesdienst 6.30 uur Ds. J. W. Tunderman Wemeldinge 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. J. E. Visser CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur Ds. J. P. Unger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Veenstra Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Ds. O. van Noort te Schoonrewoerd. Haamstede 9.30 en 2.30 uur Ds. J. M. Mulder Kamperland 9 en 6 uur Ds. F. J. v. d. Ende 2 uur Leesdienst Nieuwerkerk 9.30 en 6 uur Dhr. M. den Boer te Oudeschot. 2 uur Leesdienst Oosterland 9.30 en 2 uur Leesdienst Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds. H. Veenstra Zierikzee 9.30 en 5.30 uur Dr. J. v. Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Leesdienst CLASSE THOLEN. Anna Jacobapolder Bergen op Zoom Krabbendijke 9.30 Poortvliet 9.30, 2 Rilland-Bath 9.30 Tholen 9.30 en 2 Oud-Vosmeer 9.30 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra 9.30 en 5.30 uur Cand. L. J. Schalekamp en 2 uur Ds. M. Ros en 6 uur Leesdienst en 2 uur Ds. W. G. F. van Herwijnen uur Dr. C. Veltenaar en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. G. Leene Borssele 9.30 en 2 uur Leesdienst Driewegen 9.30 en 2 uur Leesdienst Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegt 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Ds. H. Fransen Heinkenszand 9.30 en 2 uur Ds. Joh. Booij Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Ds. A. Scheele Kruiningen 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Ds. E. Beukema Wemeldinge 9.30 en 2 uur Ds. M. P. van Dijk Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur Ds. G. v. Heiningen Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. A. van Egmond CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 en 3 uur Ds. Joh. A. Tiemens Donderdagav. 6 uur Evangelisatie-samenkomst Axel 9.30 en 2 uur Ds. J. S. Post Hoek 9.30 en 2 uur Ds. J. A. Vink Oostburg 9.30 en 2 uur Ds. Th. P. Potma Schoondijke 9.30 en 2 uur Ds. D. de Vries Terneuzen 9.30 en 2 uur Ds. G. W. van Houte Bed. H. Av. en Dankz. Zaamslag 9.30 en 2 uur Ds. A. B. W. M. Kok

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1936 | | pagina 3