OFFICïEELE BERICHTEN. BOEKAANKONDIGING. PREDIKBEURTEN duidelijk mogelijk getrokken worden, opdat een ieder, die zich aan de prediking toetst, weten kan, of hij tot de kudde van den goeden Herder behoort, ja dan neen", bladz. 303. Inderdaad, dit is naar de Schrift. En hiermede moet ernstig rekening worden gehouden. De menschen moeten weten, aan welken kant zij staan van de groote scheidingslijn. Men kan volkomen terechtgroote be zwaren hebben tegen een overdreven „kenmer- keri'prediking. Een prediking, die in de toepas sing schier uitsluitend opgaat in het uitstallen en uitpluizen van alle mogelijke en onmogelijke „kenteekenen", is zeker niet in overeenstemming met de Gereformeerde opvatting. Zij doet ook tekort aan de alzijdige heerlijkheid van het Evan gelie der onnaspeurlijk rijke genade. Maar wie zulk een ,,kenmerken"prediking om haar schro melijke eenzijdigheid verwerpt, heeft daarom nog niet het recht om door te zwenken naar het an dere uiterste. Want dan slaat hij op zijn beurt even eenzijdig door En beide zijn niet alleen eenzijdig, maar óók gevaarlijk. De Heilige Schrift handelt zoo geheel anders. Laten we, om ons allereerst daartoe te bepa len, een volgend keer eens nagaan, hoe Paulus spreekt in de beide brieven aan de Corinthiërs. K. B. S. AGENDUM van de vergadering der Classis Middelburg op Dinsdag 12 Mei 1936 in de Hofpleinkerk. Aanvang 9.30 uur. 1. Opening namens de roepende kerk van Se- rooskerke (W.). 2. Nazien der credentiebrieven. 3. Zitting nemen van het Moderamen Praeses Ds. Bremmer Assessor Ds. van Dijken le Scriba Ds. Bavinck 2e Scriba: Ds. Vreugdenhil. 4. Lezing en vaststelling van de notulen der vorige vergadering. 5. Behandeling van ingekomen stukken. 6. Rapporten a. Inzake „kerkelijke" bevestiging van ge dwongen huwelijken, enz. b. Betreffende gehouden kerkvisitatie. c. Van deputaten voor het organiseeren van den Classicalen Zendingsdag. 7. Behandeling van eventueele ingekomen in structies. 8. Benoeming van deputaten ad examina. 9. Verkiezing van afgevaardigden naar de Particuliere Synode. 10. Rondvraag naar Art. 41 D.K.O. 11. Aanwijzing der roepende kerk voor de vol gende vergadering. 12. Rondvraag. 13. Lezing en vaststelling der korte notulen. 14. Sluiting. Namens de roepende kerk van Serooskerke (W.), W. F. M. LINDEBOOM, h.t. Praeses. C. JOBSE, h.t. Scriba. Serooskerke (W.), 17 April 1936. KORT VERSLAG van de Classicale Dia conale Conferentie, gehouden te Ter- neuzen op 14 April 1936. 1. Namens de Diaconie van Terneuzen opent br. J. de Putter de vergadering, laat zingen Ps. 118 12, leest Matth. 27 33 tot 54 en gaat voor in gebed. Hij heet alle aanwezigen welkom, in zonderheid de beide adviseurs Ds. Post van Axel en Ds. Vink van Hoek. 2. Presentielijst. Aanwezig blijken 18 brs diakenen, 2 adviseurs en enkele bezoekers. 3. Notulen worden gelezen en vastgesteld. 4. Verkiezing Comité. Gekozen worden tot Voorzitter br. Knieriem van Axel, tot Scriba br. J. de Putter van Terneuzen, tot Assessor br. A. de Hullu van Oostburg. 5. Enkele ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. 6. Benoemd tot Deputaten art. 10 der rege ling de brs de Bruine en W. Dingemanse van Terneuzen. 7. Een drietal ingekomen vraagpunten wer den zeer breedvoerig besproken en naar aanlei ding hiervan enkele algemeene richtlijnen aan gegeven. Hierna pauze. 8. Financieele zaken worden afgedaan. 9. Referaat van Ds. J. S. Post van Axel over „De kerk en haar Diaconale roeping". Op dit referaat, dat ons opwekt tot liefde voor ons ambt, volgden enkele vragen, die door Ds. Post naar genoegen werden beantwoord, waarna de Voorzitter Ds. Post hartelijk dank zegt. 10. Als plaats voor volgende conferentie werd Zaamslag aangewezen op 3en Paaschdag. 11. Rondvraag. Wordt gevraagd of de De putaten voor de Provinciale kas tot ondersteu ning van behoeftige Diaconieën moeten aftreden, wanneer ze uit het ambt treden. Deze vraag zal via de Classis worden doorgezonden naar de Part. Synode, die deze Deputaten benoemt. 12. Lezing Persverslag. 13. Sluiting na dankgebed door Ds. Post. HET COMITÉ. De Diaconie der Geref. Kerk van Middelburg, bericht hiermede, dat Wijk No. 1 (Nieuwe Vliss. Weg, Tramsingel enz.) welke in den laatsten tijd werd verzorgd door br. P. Ton, vanaf heden zal worden waargenomen door br. J. J. Dronkers, Noordweg S 223 j, alhier. De Diaconie voornoemd. Middelburg, 15 April 1936. VERGADERING van den Kerkeraad van St. Laurens, gehouden op 15 April 1936. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent op gewone wijze de ver gadering. Notulen worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen Stukken 1. Van de Oranje Nassaustichting te Mage- lang om steun. Wordt voor kennisgeving aan genomen. 2. Idem. Een boekaanbieding als Belijdenis geschenk. 3. Van den kring van M. V. om het kerk gebouw te mogen gebruiken op 21 Mei voor het houden van een Kringvergadering. Wordt toe gestaan. Rapporten. Br. Sanderse doet verslag van zijn bezoek aan de M. V. Tuchtbezoek geen. Ziekenbezoek werden geregeld afgelegd. Diaconale zaken worden besproken en ge regeld. Rondvraag. Enkele kerkelijke aangelegenheden worden besproken. Voorbereiding zal worden gehouden op 26 April. Avondmaal op 3 Mei. Tot het doen van Openbare Belijdenis op Zon dag 26 April worden de volgende broeders en zusters toegelaten Cornelis Jobse David Ma- rinusse Leuntje Marinusse Johannis de Visser; Willem de VisserJan WilleboordseDavid Willeboordse. Kerkelijke stand. Met doopattest gekomen van Middelburg Janna Tissink. Met belijdenisattest van Geersdijk Lena Cornelia Dees. Gedoopt Laurus, zoon van A. Simonse en M. M. Wijk huis. Lezing Persverslag. Sluiting. Theol. School te Kampen. De correspondent voor Grijpskerke, J. de Wolf Sr. wist de contributies mede omhoog te krijgen. Ondanks het feit, dat door sterfgeval een paar trouwe contribuanten afvielen, bracht deze mij 5.50 meer dan het vorige jaar en wel 33.uit Souburg van den corr. C. Wisse Pz. 5.75. Vriendelijk dank. De corr. v. d. Cl. Middelburg, J. OLTHOFF. Middelburg, 17 April 1936. Ouderlingen-Conferentie 29 April te Bergen op Zoom. Broeders Ouderlingen van Walcheren, die deze Conferentie wenschen bij te wonen en ge bruik willen maken van een goedkoope reis gelegenheid, kunnen zich hiervoor opgeven bij den heer P. Loof, Julianastraat 26, Middelburg. Wanneer ten minste 10 personen zich aanmelden, kost de reis per trein heen en terug slechts 1.65. De bedoeling is, om, met het oog op den aan vang der Conferentie (9 uur) te vertrekken met den trein van 7.43 uit Middelburg. P. LOOF. Christus tusschen de kandelaren door Ds. K. Fernhout Mz. Uitgave J. H. Kok, Kampen. Bovenstaande is de titel van de toespraak door Ds. Fernhout uitgesproken bij gelegenheid van de dank- en gebedsure ter herdenking van de Doleantie op Donderdag 13 Februari 1936 in de Keizersgrachtkerk te Amsterdam. Wie het voorrecht had die samenkomst te mogen bijwonen, voelde den wensch opkomen deze toespraak later nog eens te kunnen lezen. In schoonen vorm werd de rijke inhoud van Openb. 1 1016 treffend toegepast op de ge legenheid van dien dank- en bedestond. Ds. Schouten van Amsterdam verzocht de schare, om, als Ds. Fernhout den kansel beklom, aan te heffen Ps. 92 8. Metterdaad was er reden te denken aan het woord uit dien Psalm. Het trof alle aanwezigen met wat een jeugdige, frissche kracht deze bijna tachtigjarige dienaar des Woords zijn moeilijke taak op voortreffelijke wijze mocht volbrengen. We verblijden ons dus over deze uitgave en kunnen hartelijk opwekken deze rede te koopen en te lezen. H.B.S. perikelen door Phé Wijnbeek. Uitgave J. H. Kok, Kampen. Een vlot verhaal van de lotgevallen van een vijftal meisjes over haar leventje in de 5e klas van een H.B.S. en haar wederwaardigheden in de eerste maanden na het eindexamen. Hier en daar is het een tikje onwaarschijnlijk, maar ove rigens hebben we het met genoegen gelezen. De sfeer, de gesprekken zijn „echt". Er komt ook in uit welk een heerlijke kracht er, ook voor jonge menschen, ligt in het geloof en het gebed. Men lette er evenwel op, dat het een boek is voor oudere meisjes. Keetjongen door Floor de Ruiter. Uitgave J. H. Kok N.V., Kampen. Dit boek is in z'n titel wel juist getypeerd. Het beschrijft de ervaringen van een keetjongen, die te werk gesteld wordt bij de droogmaking van een Zuiderzee-polder. Niet gering zijn de zedelijke gevaren, die hem dan gaan bedreigen. Wel is zijn vader ook op dat werk, maar deze is erg slap en van hem ontvangt hij niet zooveel steun, als noodig zou geweest zijn. Van de op voeding, die hij van z'n moeder ontving gaat echter groote kracht uit, die hem van veel kwaad terughoudt en een middel is om hem den weg te doen vinden naar het Christelijke tehuis, waar het Evangelie aan de Zuiderzeewerkers gebracht wordt. We kunnen niet zeggen, dat we aanbevelen dit boek aan eiken opgroeienden jongen in han den te geven. De teekening van de gevaren ge schiedt niet altijd met de noodige soberheid. Waarom zou men daarmee bekend maken, die in een anderen levenskring verkeert Er kunnen zich echter gevallen voordoen, dat het goed werk zou kunnen doen. De Melodieën van Eenige Gezangen van de Gereformeerde Kerken in Ne derland, vierstemmig gezet en van voor- en tusschenspelen voorzien door L. Blaauw. Uitgave J. H. Kok N.V. te Kampen, 1936. Bij het doorbladeren van dit boek leek het ons al toe, dat de muziek niet zeer moeilijk was. Dit vermoeden werd bij het doorspelen bevestigd. Het is zeker toe te juichen, dat naast de ta melijk moeilijke bewerking van Storm deze meer eenvoudige verschijnt. Hier en daar troffen we echter minder geslaagde gedeelten aan. De druk van de noten is wat te flauw. Bij sommige No's te dicht op elkaar, waardoor het niet voldoende overzichtelijk is. De typografische verzorging is niet zooals we dat van Kok gewend zijn. Alles bij elkaar genomen kunnen we dit werk toch wel aanbevelen. Slagregens door L. Penning. La Rivière en Voorhoeve te Zwolle, ing. 1.25. De Hoofdfiguur van „Slagregens", dat gevon den werd in de nagelaten papieren van Penning, is Paul Kruger. Het is een verhaal tintelend van humor en behandeling, zooals al de vroegere boeken van den bekenden, populairen Transvaal-schrijver. De blz. 148 tot 163 worden ingenomen door twee korte verhalenOuma en „Vrou en Moe der", klaarblijkelijk bedoeld als toegift van de hand van L. J. R. Kalmijn. De Wandelaar, Maandblad gewijd aan natuurstudie, heemschut, folklore enz. Uitgegeven door A. G. Schoonder- beek, Laren. Het Aprilnummer is weer heel mooi, bevat tal van lezenswaardige artikelen en is als steeds prachtig geïllustreerd. Daarom vestigen we ook nu weer met genoegen de aandacht van onze lezers op dit maandblad. Timotheüs, geïllustreerd weekblad. Uitgave La Rivière en Voorhoeve te Zwolle. In het nummer van 11 April 1936 vinden we o.a. de volgende bijdragen Jezus leeft! Een liefde op het eiland, vervolgverhaal door G. J. Peelen Licht en Graf door A. L. van Hulzen Paasch- morgen in Piana dei Greci door Mary Pos GethsemanéGolgotha door Prof. de Groot Paul Kruger door Z.Exc. Dr. van Broekhuizen etc. „Timotheüs" blijft een mooi blad met een rijke, veelzijdige inhoud. HEIJ. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN Verantwoording der ontvangen collecten voor de Hulpbehoevende Kerken in Nederland (Generale Kas) over 1935-1936. Tot heden ontving ik met dank de volgende collecten (alphabetisch)Baarland 10.05; Brouwershaven 17.— Bruinisse 9.14; Co- lijnsplaat 10.72 Domburg 7.05 Geersdijk 3.90 Grijpskerke 18.33 Haamstede 15.36; Kamperland 20.Koudekerke 25.26 Nieuwerkerk 5.93 Oosterland 3.20 Oud- Vossemeer 7.66; Scharendijke ƒ15.50; Schoon- dijke 22.89 Sint-Laurens 13.30Veere 13.83 Vrouwepolder 14.60 Westkapelle 5.Wissekerke 5.Zierikzee 17.21 en Zonnemaire 5.80 samen 266.73. Mag ik met het oog op het naderend einde van het boekjaar vragen, of de overige Kerken in Zeeland me s.v.p. de collecte zoo spoedig mogelijk willen toezenden Mijn gironummer is 41873. Namens Generale Depp, ad art. 11 K.O., F. J. v. d. ENDE. Opmerking. De collecte, bij de Doleantie herdenking gehouden, was niet uitgeschreven door de Gen. Synode, maar door een apart daar voor bestaand Comité, en moet opgezonden wor den niet aan mij, maar aan Mr. G. H. A. Gros heide, Keizersgracht 586 te Amsterdam (Giro 57599). LECTUUR VOOR SCHIPPERS. De Evangelisatie-Commissie heeft gebrek aan lec tuur voor de vele te Middelburg liggende schippers. Zijn er Brs of Zrs die nu, met de schoonmaak, iets willen opruimen Boeken of tijdschriften enz. zullen in dank worden aanvaard. Ook kleeding is welkom. Adres Br. P. Korteknie, Molstraat N 26, Middelburg. GEREP. RUSTHUIS MIDDELBURG. Met vriendelijken dank ontvangen een partij sinaas appelen. De Huisvader, N. J. v. COMMENEE. Middelburg. Gevonden in de collecte 2.voor de centrale voor werkloozenzorg p.a. Notaris Terpstra. Hartelijk dank. J. J. ORNEE, Kassier Diaconie. VEREENIGINGSLEVEN. De Geref. M.V. „Wees een Zegen" te St. Laurens vergadert D.V. 23 April. O. T. Schets 35. „In eigen land teruggekeerd", M. Poppe. Vad. Gesch. Schets 24. „Herstel van Nederland", M. Gideonse. PoëzieC. E. Sanderse Jd. Geref. M. V. Het ontluikend leven" te St. Laurens. G. G. „Babels torenbouw" door J. Hendrikse. Memoriseeren door N. Corbijn. Improviseeren door E. Sanderse. Reciteeren door G. Boon. Geref. Meisjesvereeniging „Meisjesroeping", M'burg. Afdeeling A. Gel. leer. „Het verbond der genade", B. en B. 2 Oct. '31, B. Wattel. Vad. Gesch. „Willem de Derde", M. Wattel. Bijdrage L. Kingmans. Afdeeling B. N. T. Schets 25. „Pinksteren" door Cato de Vos. Zending. „Onze Zendingstaak", B. en B. 13 Dec. en 27 Dec. 1935 door Jeanne Tange. Bijdrage door Bets Mondeel. De Geref. Mannenver. „Onderzoekt de Schriften" te St. Laurens vergadert D.V. Maandag 20 April des avonds half acht in de consistorie der Geref. Kerk. Inleiding Kerkrecht„De bediening des Avond- maals" in te leiden door br. P. Francke. Zie Geref. Mannenblad Febr. '36. Het Bestuur. Geref. Jongelingsvereeniging „Herman Paukeel". G. B. Art. 32. „Van de tucht der Kerke" door vr. A. Joosse. M. O. Schets 5 door vr. J. de Rijke Sr. Varia door vr. L. Barendsen. V. „Repos Ailleurs", Afd. A., Souburg. G. B. Art. 17. „Van de wederoprichting des geval len menschen" door vr. A. Arendse. M. O. Onderw. 5. „De ongelijkheid in de schepping gegrond" door vr. W. Luyk. Geref. Jongelingsver. Sola-PideMiddelburg. O. T. „Asa" door vr. J. J. v. Aartsen. Gesch. „Dr. Lutzen Wagenaar" door vr. M. Ton. Varia door vr. P. Vader. Gereformeerde Knapenvergadering SamuëlM'burg. Afdeeling III. Pniël door vr. Vader. Vad. Gesch. door den leider. Geref. J. V. Spreuken 833a te St. Laurens. O. T. Schets 11. „De uittocht", vr. M. Koole. Zending. Schets 3. „Wat de vóór-Reformatorische periode opleverde voor de Zending", vr. Jac. Lous. Voordrachtvr. J. Willemse. J.V. „Dr. Lützen Wagenaar", Middelburg. S. S. 16. „De gevallen Engelen" door vr. T. Loode- wijk. K. G. 27. „De Geref. Kerken in het buitenland" door vr. J. de Vos. Vergadering der G. J. V. Prcd. 12 la te Koudekerke op Zaterdagavond 8 uur in het Vereenigingsgebouw. I. N. T. Deel I, les 7. „Johannes de Dooper" II, W. Aarnoutse. II. Voordrachtvriend J. Huisman. Memorisatie vr. P. Verhage Lz. III. M. O. Deel III, les 7, schets I. „Overzicht der Wet", vriend J. Stroo. ZONDAG 19 APRIL 1936. CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Collecte Kerktelefoon. Hofpleinkerk 9.30 uur 6 uur Noorderkerk 9.30 uur 2 uur 6 uur Ds. D. Bremmer Ds. A. H. Oussoren Ds. A. H. Oussoren Ds. A. H. Oussoren Ds. D. Bremmer Arnemuiden 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing Domburg 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Gapinge 9.30 uur Ds. J. W. Tunderman 2 uur Lezen eener Leerr. Grijpskerke 9.30 uur Ds. J. Plomp 2 uur Ds. J. W. Tunderman Koudekerke 9 en 2 uur Ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 uur Ds. M. Vreugdenhil 2 uur Ds. A. Koning Meliskerke 9.30 uur Ds. A. Koning 2 uur Ds. M. Vreugdenhil Collecte Theol. Fac. V.U. Oostkapelle 9.30 en 2 uur Ds. M. J. v. Dijken Voorber. H. Av. en Openb. Bel. Serooskerke 9.30 en 2 uur Souburg 9.30 en 2 uur Ds. J. C. Haartsen Veere 9.30 en 2 uur Ds. J. v. d. Guchte Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. G. Smeenk Vrouwepolder 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. J. Plomp Westkapelle 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. D. Bremmer CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur Ds. J. P. Unger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Veenstrn Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Ds. Kamper te Meerkerk. Haamstede 9.30 en 2.30 uur Ds. J. M. Mulder Kamperland 9 en 2 uur Ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 uur Lezen eener Leerr. Oosterland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Dr. W. H. van Zuijlen Zierikzee 10 en 6 uur Dr. J. van Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE THOLEN. Anna Jacobapolder 9.30 en 2 uur Ds. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. M. Ros Krabbendijke 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Lezen eener Leerr. Rilland-Bath 9.30 en 2 u. Ds. W. G. v. Herwijncn Tholen 9.30 en 2 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. G. Leene Borssele 9.30 en 2 uur Ds. H. Fransen Driewegen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. A. J. Boss te Nijmegen. Voorm. Voorber. H. Av. 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Cand. B. Timmer te Goes. Heinkenszand 9.30 en 2 uur Ds. Joh. Booij Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Ds. A. Scheele Kruiningen 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Ds. E. Beukema Wemeldinge 9.30 en 2 uur Ds. M. P. van Dijk Wolphaartsdijk 9.30 en 2 u. Ds. G. v. Heiningen Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. A. van Egmond CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 en 3 uur Ds. Joh. A. Tiemens Axel 9.30 en 2 uur Ds. J. S. Post Hoek 9.30 en 2 uur Ds. J. A. Vink Oostburg 9.30 en 2 uur Ds. Th. P. Potma Schoondijke 9.30 en 2 uur Ds. D. de Vries Terneuzen 9.30 en 2 uur Ds. E. Nawijn te Bergum. Nam. Voorber. H. Av. Zaamslag 9.30 en 2 uur Ds. A. B. W. M. Kok

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1936 | | pagina 3