VERHUISD: Wagenaarstraat D 82. G. DROST, GFFIQEELE BERICHTEN. PREDIKBEURTEN ADVERTENTIES PATRIMONIUM SSfjF" Openbare Vergadering MILITAIR TEHUIS. overige beschuldigden nader verdedigd hadden, en hierop eindelijk nog kortelijk door het publiek ministerie geantwoord was, is de uitspraak van het vonnis tot op dingsdag den 19den Januarij uitgesteld. Bij deze gelegenheid is de rust niet verstoord geworden. De Heer Scholte heeft zich uit de pleitzaal door een omweg naar het bureau der politie begeven en is van daar met een rij tuig naar zijnen vriend Takken gereden, bij wien hij den avond verder in rust en vrede heeft door- gebragt. Dienaars van politie en een sterk mili tair piket zijn, den ganschen nacht door, in den omtrek der Elisabethstraat waakzaam geweest. Eenige landslieden (denkelijk getuigen) waren minder gelukkig. Met moeite hebben zij zich aan vervolgingen en smadelijke bejegingen kunnen onttrekken, tot dat zij eindelijk in een zijsteegje, buiten de Wittevrouwenpoort, ontsnapt en uit het gezigt verdwenen zijn." Verlaging aansluitkosten ziekentelefoon. De Ziekentelefooncommissie der Geref. Kerk te Zeist schrijft Alle kerken, die zich tot den Minister van Binnenlandsche Zaken hebben gericht ter ver krijging van een verlaging der tarieven voor ziekentelefoon-aanleg, hebben van den Minister bericht ontvangen, dat ingaande November j.l. het minimum-bedrag van 10.voor boven- grondschen aanleg en van 25.bij gebruik van kabel, is vervallen, terwijl naar de mogelijk heid van een eventueele wijziging van de jaar- lijksche vergoeding voor het gebruik, alsnog een onderzoek wordt ingesteld. Zooals bekend, zijn de tarieven ongeveer 10 jaren geleden vastgesteld. In vele plaatsen wer den nu de totale kosten te hoog, waardoor de belangen van zieken en ouden op dit gebied niet meer naar behooren konden worden behar tigd. De verlaging der aansluitkosten maakt het weer mogelijk, dat meerdere zieken en ouden kunnen worden aangesloten, maar het brengt nog geen verandering in de jaarlijksche vergoe ding, die in sommige plaatsen aan de kassen der telefooncommissies te hooge eischen stelt. Het Geref. Kerkblad in Nederl. Indië van 9 Jan. j.l. deelt mede, dat Ds. H. Bergenia te Keboemen nog juist voor zijn vertrek met ver lof naar Holland twee inlandsche predikanten te Keboemen in hun ambt bevestigen kon, n.l. Ds. Jochas Reksadihardja te Keboemen en Ds. Soepardi Sastrasoewirja te Glonggong. Aan de handoplegging namen deelde inlandsche pre dikanten van Tlepok, Poerboiinggo, Tjilatjap en Poerworedjo, Ds. H. Bergema, Dr. F. L. Bakker en Dr. B. J. Esser. (Rotterdammer) Het gebed in de consistorie. Nu weer vele nieuwe ouderlingen in hun ambt zijn bevestigd lijkt mij het volgende stukje van Dr. Impeta in de „Kamper Kerkbode" ook in onze Kerkbode een plaats te verdienen „De bedoeling van het gebed in de con sistorie is volstrekt niet dat het reeds van te voren min of meer in de plaats treedt van het zoogenaamde „groote" gebed, door den DienaaT des Woords ttit te-spreken in de gemeente. Op den gang daarvan zou 'n te lang en te uitgebreid gebed in de consistorie zelfs zeer storend kunnen inwerken. Zeer onlangs hoorde ik nog van 'n broe der op 'n andere plaats die zóó lang bad dat de predikant vier minuten over tijd in de kerk kwam en daarover met zijn do- miné, die het kwalijk nam, onaangenaam heden had gekregen. Niet alleen toch dat de voorganger der gemeente die gemeente óók moet voorgaan in het op tijd aanwezig zijn maar ook zijn gemakkelijkheid in het straks weer bidden tot God was zeer ge hinderd het gaat nu eenmaal niet aan om rustig en kalm na vijftien minuten eens weer tot den Heere te gaan zeggen, wat we 'n kwartier vroeger door den mond van 'n broeder tot den Heere hebben gezegd. Daarom past in het consistorie-gebed niet: de voorbede voor zieken, voor menschen die verhinderd zijn ter kerk te komen, voor allerhande nood der christenheid of belan gen van afzonderlijke personen en wat meer iigt op die lijn. Maar alléén moet het zijn en blijven 'n gebed voor den Dienst des Woords die te beginnen staat én die des avonds gehouden zal worden 'n gebed om sterkte voor den Dienaar van dat Woord 'n gebed dat het Woord, hetwelk hij brengt, ingang moge vinden 'n gebed om 's Heeren tegenwoor digheid in het midden der broederen 'n gebed dat alles moge uitloopen tot eer van Gods Naam." (Kerkb. N. Br. en Limb.) Krachtens opdracht van de Classis Ommen heeft de Geref. Kerk van Vroomshoop te Daar- lerveen j.l. Zondag een Geref. Kerk geïnstitueerd en de ambten ingesteld. De kerk van Daarlerveen heeft reeds direct een zielental van 500, hoofd zakelijk behoorende tot de kerk van Vrooms hoop, die nu daalt tot een zielental van 1300. Ds. A. Schweitzer, predikant bij de Geref. Kerk van Buiksloot (Amsterdam-Noord) heeft emeritaat aangevraagd. Ds. Schweitzer is 63 jaar oud en in 1901 can- didaat geworden. Op 10 Nov. 1901 deed hij te Buiksloot zijn intrede, zoodat hij deze gemeente 34 jaren gediend heeft. Geref. Kerk van Brussel. In een der laatstgehouden Kerkeraadsvergade- ringen is besloten voor de gemeente te Dender leeuw, welke onder de kerk van Brussel ressor teert, over te gaan tot het kiezen van een ouder ling en een diaken, ten einde geleidelijk deze gemeente meer zelfstandig te maken. Ook uit practische overwegingen verdiende zulks aan beveling. Tevens kan wat den Evangelisatie-arbeid der kerk van Brussel betreft, worden medegedeeld, dat begin October van het vorig jaar, een tweede Evangelisatiepost aldaar mocht worden geopend en wel in de Voorstad Anderlecht. Zulks werd mogelijk dank zij de medewerking der Zending onder de Joden onder leiding van Ds. J. van Nes van 's-Gravenhage, welke het medegebruik van haar lokaal in de Onderwijs- straat, tegen een geringe vergoeding, toestond. Aldus groeit langzaam, maar gestadig ook het Evangelisatiewerk in Brussel. (A. R.) IC. B. s. Middelburg. De Commissie van Beheer maakt bekend, dat degenen, die des Zondags per fiets naar de Hofpleinkerk of de Noorderkerk komen hun rijwiel gratis kunnen plaatsen op een afge sloten terrein in de Brouwerijpoort. Onbeheerd behoeven dus geen rijwielen meer tegen de kerk gebouwen geplaatst te worden. Bij den aanvang van den dienst wordt bedoeld terrein afgesloten en kan dus geen rijwiel daar meer geborgen worden. DE SECRETARIS. Middelburg. Maandag 3 Februari a.s. 10 uur Coetus. Predikanten „Classis Goes". Coetus D.V. Maandag 3 Februari 1936 's mor gens half 10. Bekende plaats. Gezelschapsbiljet Doleanüeherdenking. Wanneer uit Walcheren, Noord-Beveland enz., althans vertrekkende van station Middel burg 10 of meer personen de Doleantieherden king te Amsterdam zouden gaan bijwonen op 13 en 14 Febr. a.s., dan zou het aanbeveling verdienen op een gezelschapsbiljet te reizen. Vertrek Middelburg 13 Febr. 13.42. Aankomst Amsterdam C.S. 17.14. Vertrek Amsterdam C.S. 14 Febr. 18.45. Aankomst Middelburg 22.28. Prijs per persoon 3e klas heen terug 5.65 (in- plaats van 8.90). Zij, die van deze gelegenheid gebruik willen maken, worden verzocht dit be drag zoo spoedig mogelijk op mijn girorekening 144019 te storten of over te schrijven. Deelne mers ontvangen nader bericht. Serooskerke (W.). W. F. M. LINDEBOOM. Serooskerke. KORT VERSLAG van de vergadering van den Kerkeraad ge houden op Donderdag 30 Januari 1936. Aanwezig alle leden. Opening. Notulen. Br. de Wolf richt woorden van deelneming en medeleven tot den Praeses in verband met het overlijden van Prof. Hoekstra en de ziekte van Mevrouw HoekstraLindeboom. De Prae ses zegt hiervoor hartelijk dank namens Me vrouw Hoekstra ook voor de schriftelijke be tuiging van deelneming. Ingekomen Stukken: 1. Agendum Classicale vergadering op 12 Febr. afgevaardigd worden als primi Ds. Lindeboom en oud. Louwerse, sec. oud. Meyers. 2. Rapport van de Classic. Comm. betreffende Kerkelijke Bevestiging van gedwon gen huwelijken zonder bereidheid tot schuld belijdenis bij de betrokkenen zal circuleeren geconstateerd wordt, dat onder dit rapport slechts de namen van 4 van de 5 deputaten staan vermeld. 3.5. Steunaanvragen Geref. Tractaat- gen. „Filippus" Geref. Kerk Rockanje Evan gelisatie Friesland's Z. O. hoek in handen van de Commissie ad hoe. 6.7. Verzoek om af vaardiging naar het jaarfeerst van de Zangver- eeniging en de Knapenvergadering afgevaardigd worden respect, de brs. Meyers en Christiaanse en de brs. Louwerse en Louws. 8. Schrijven van den Deputaat Geestelijke verzorging Militairen; in den geest van dit schrijven wordt reeds ge handeld. 9. Idem Deputaten Bezwaarschrift Art. 13 D.K.O. met verzoek om inlichtingen zullen worden verstrekt. 10. Idem van Cand. B. Timmer van Goes, ber. pred. van Hijken, die Zondag 23 Febr. a.s. voor de gemeente hoopt op te treden. 11.18. Diversen. Kerkelijke stand. Overleden Elisabeth Paauwe- Geldof. Gedoopt Elisabeth Cevaal. Ingekomen met attestatie uit Middelburg Leuntje Provoost. Rapporten. Br. Wattel doet verslag van het jaarfeest der J.V. Br. Verton idem namens de Commissie tot nazien der rekening van Kerk, Zending en Kerktelefoon br. Verhage idem idem Diaconie. Alle stukken en bescheiden wer den in orde bevonden. De Jaarvergadering met de belijdende leden wordt bepaald op Woens dag 19 Febr. a.s. Verslag wordt gedaan van verschillende bezoeken in de gemeente. Diaconale zaken worden behandeld. Stand der kas. Saldo per 1 Jan. 190.30J^. Ontvangsten 150.75. Uitgaven 120.Saldo per 1 Febr. 221.05J/2- Ook voor de Diakenen zal de wijk- indeeling worden doorgevoerd. Wijk I br. Ver ton II br. Louws IIIbr. Christiaanse IV br. Melis V br. Wattel. Rondvraag. Sluiting. DE SCRIBA. KORT VERSLAG van de vergadering der Classis Goes, gehouden op Donderdag 23 Januari 1936. 1. Opening door den Praeses van den Raad der roepende kerk. In zijn openingswoord her denkt hij o.a. het verlies, dat onze Kerken ge troffen heeft in het sterven van Prof. Hoekstra. De Classis besluit aan de familie een telegram van deelneming te zenden. 2. Het Moderamen neemt zitting Ds. Schee- Ie, Praeses Ds. van der Vegt, Assessor Ds. van Heiningen, Scriba. 3. Peremptoir examen van Cand. A. van Egmond te Rotterdam, ber. predikant van Yer- seke. Na gunstige uitslag wordt hij met algemeene stemmen toegelaten tot den dienst des Woords en der Sacramenten. 4. Lezing en vaststelling der notulen van de vorige vergadering. 5. Lezing en behandeling der ingekomen stukken. 6. Bij de behandeling van de instructies wordt aan de kerk van 's-Gravenpolder het aange vraagde aantal vacaturebeurten toegestaan. De kerken van Borsselen, Driewegen en Wemel- dinge ontvangen toezegging van de gevraagde steun de Classis verbindt zich tevens hun steun aanvragen bij de a.s. Part. Synode aldaar aan te bevelen. Het voorstel van de kerk van Goes voor de a.s. Part. Synode om de Classicale per- centagecijfers voor de Zendingsquota op dezelfde wijze te regelen als de j.l. gehouden Synode gedaan heeft voor de quota van art. 13 K. O. en provinciale onkosten, wordt aangehouden voor de e. v. Classisvergadering. 7. Ds. Scheele brengt rapport uit over de finantiën der Zending, art. 13 K.O. en de quaestuur der Classis. Tevens geeft hij verblij dende mededeelingen over het groeiend werk op ons Zendingsterrein. 8. Voor vervulling van de vacaturebeurten te 's-Gravenpolder worden aangewezen de Di. van Heiningen, Koolstra en Leene. 9. Onderzoek naar art. 41 K.O. 10. Aangewezen als roepende kerk voor de volgende vergadering op 23 April a.s. de kerk van Borsselenals ModeramenDs. van der Vegt, Praeses Ds. Beukema, Assessor Ds. van Heiningen, Scriba. Te storten collecten: Theol. Fac. V. U. Hulpbehoevende Kerken in de Classis Hulpbe hoevende Idioten en andere ongelukkigen Evan gelisatie-arbeid Zuiderzeewerkers. 11. Rondvraag, waarbij o.a. de kerk van Yerseke vertegenwoordiging der Classis vraagt bij de intrede van haar ber. dienaar des Woords; de consulent wordt hiertoe aangewezen. 12. Sluiting door den Praeses. Op last der Classis, W. H. VAN DER VEGT. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN ZENDING. Ontvangen van de kerk te Borssele voor 't kerkje van Parakan 4.15. Met dank en verdere aanbeveling. A. SCHEELE. Middelburg. Ontvangen van de kinderen der Zondagsschool 40.92 schoolkinderen der Christe lijke school Grijpskerke een pak capsules. Namens de Commissie mijn hartelijken dank. W. P. WATTEL, Penningmeester. Korte Noordstraat E 8. Middelburg. Getelde collecten 'Kerkbussen 36.52 Kerkcollecte 125.78 Collecte Hospitaal Magelang 124.20 Collecte Geestelijke arbeid onder de Zuiderzeewerkers 107.56JZ De Boekhouder, A. DE POORTE. Meliskcrke. In dank ontvangen voor de Zending uit de busjes van Suus Sinke 5.78 van Klaas Meijer 2.20 van Pietje Davidse 4.46J^ en van Cor en Jo Roelse 100 halve centen. K. POLDERMAN, Penningmeester. Middelburg. Hartelijk dank voor de ontvangen kleeding en schoenen van Mevr. D. Namens de Evangelisatie Commissie, Molstraat 26. KORTEKNIE, Secr. VEREENIGINGSLEVEN. Gere/. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Afdeeling 1. Bijb. Gesch. „De Schepping" door Suus Sul. Na de pauze reciteeren door Krina de Boeft en Koos de Rijke. Afdeeling 11. Bijb. Gesch. „Babels torenbouw" door Truus Ha melink. Na de pauze voorlezen uit „Stans van de vijfjarige". Afdeeling III. Bijb. Gesch. „De schepping", eerste gedeelte door Bets Pouwelse. Na de pauze voorlezen uit „Bartje". Geref. Meisjesvereeniging „Meisjesroeping", M'burg. Afdeeling A. Gel. leer „Het verbond der genade", B. en B. 17 Juli '31, M. v. Moolenbroek. M. O. Schets 9. „Het liefdeleven in de Maatschap pij", B. en B. 24 Mei '35, J. de Rijke. Bijdrage M. de Boks. Afdeeling B. N. T. Febr. 23. „De lijdensweek 3 Golgotha" door Krina de Rijke. Opvoedkunde„Leugen in het kinderleven" door Mies den Hollander. BijdrageGré Janse de Jonge. Geref. K. V. Benjaminte St. Laurens. Gew. Gesch. „Filippus en de Kamerling" door vr. L. Riemens. Na de pauze iets door den leider. Geref. V. Spreuken 833a te St. Laurens. Gel. Bel. Art. 8. „Dat God eenig is in wezen en nochtans in drie personen onderscheiden", vr. W. de Visser. Vrij onderwerp„School en Schoolstrijd", vr. A. van de Broeke. Geref. Jongelingsvereeniging „Herman Faukeel". G. B. Art. 29. „Valsche en ware Kerk" door vr. W. Verstraate. M. O. Schets 2 door vr. J. de Rijke Sr. Politiek Weekoverzicht door vr. J. Joosse. Gereformeerde Knapenvergadering SamuëlM'burg. Afdeeling II. B. G. „Izaaks geboorte" door vr. A. Izeboud. Kerk- en Vad. Geschiedenis „Prins Willem 1" door den Leider. Afdeeling III. B. G. „Het Verbond der Genade" door vr. Looise. Kerk- en Vad. Gesch. „Willem I tot 1567" door vr. Heuscveldt. Geref. Jongelingsver. „Sola-Fide'\ Middelburg. N. O. Openbaringen 4, vr. A. Buys. Gesch. „Dr. H. Bavinck", vr. C. Franse. Weekoverzicht, vr. J. Hoogstrate. Sectievergadering 78 uur. J. V. „Repos Ailleurs", Afd. A., Souburg. S.S. Schets 43 (No. 2 jaargang 45). „De Konin gen" door vr. J. v. d. Putte. M. O. Onderw. 3. „Het huwelijk" door vr. A. de Poorte. V. „Dr. Lützen Wagenaar"Middelburg. S.S. 13. „Het verbond der werken" door vr. J. Houmes. N. R. 3. Schets 7. „De ordinantiën Gods", 41e jaar gang No. 26 door vr. H. Kingmans. Vergadering der G.J.V. Pred. 12: la te Koudckcrke op Zaterdagavond 8 uur in het Vereenigingsgebouw. Agenda: I. Schriftstudie, les 3. „De Schrift in haar geheel en haar deelen", vriend D. Verhage. II. Voordrechtvr. A. Sanderse. Memorisatie vr. A. Harpe. III. Kerkgesch. les. „Athanasius contra Arius", vriend P. Dingemanse. ZONDAG 2 FEBRUARI 1936. CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Collecte Evangelisatie-arbeid in België. Hofpleinkerk 9.30 uur Ds. D. Bremmer 2 uur Ds. A. H. Oussoren 6 uur Ds. A. H. Oussoren Woensdag 2.30 uur Huwelijksbevestiging Noorderkerk 9.30 uur Ds. A. H. Oussoren 6 uur Ds. D. Bremmer Arnemuiden 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing Domburg 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. J. E. Visser Gapinge 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. J. W. Tunderman Grijpskerke 9.30 en 2 uur Ds. J. Plomp Koudekerke 9.30 en 2 uur Ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur Ds. A. Koning Meliskerke 9.30 en 2 uur Ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9.30 en 2 uur Ds. M. J. v. Dijken Serooskerke 9.30 en 2 u Ds. W. F. M. Lindeboom Namiddag Voorber. H. Av. Souburg 9.30 en 2 uur Ds. C. B. Bavinck Bed. H. Av. en Dankz. Veere 9.30 en 2 uur Ds. J. v. d. Guchte Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. G. Smeenk Vrouwepolder 9.30 uur Ds. J. W. Tunderman 2 uur Lezen eener Leerr. Westkapelle 9.30 uur Ds. J. E. Visser 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Bruinisse 9.30 en 2 uur Ds. J. P. linger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Veenstra Geersdijk 9.30. 2 en 5.30 uur Lezen eener Leerr. Haamstede 9.30 en 2.30 uur Ds. J. M. Mulder Kamperland 9 en 2 uur Ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30 en 6 uur Cand. J. Lafeber te Gouda. 2 uur Lezen eener Leerr. Oosterland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Dr. W. H. van Zuijlen Zierikzee 10 en 6 uur Dr. J. van Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE THOLEN. Anna Jacobapolder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. W. M. Ie Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur Ds. M. Ros Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Ds. v. d. Weg te Oudewater. Rilland-Bath 9.30 en 2 u. Ds. W. G. v. Herwijnei. Tholen 9.30 en 2 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. G. Leene Bed. H. Av. en Dankz. Borssele 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. H. Fransen Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegt 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Heinkenszand 9.30 en 2 uur Ds. Joh. Booij Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Ds. A. Scheele Kruiningen 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Ds. E. Beukema Wemeldinge 9.30 en 2 uur Ds. M. P. van Dijk Wolphaartsdijk 9.30 en 2 u. Ds. G. v. Heiningen Bed. H. Av. en Dankz. Yerseke 9.30 en 2 u. Prof. Dr. G. M. den Hartigh te Kampen. CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Joh. A. Tiemens Axel 9.30 en 2 uur Ds. J. S. Post Hoek 9 en 2 uur Ds. J. A. Vink Oostburg 9.30 en 2 uur Ds. Th. P. Potma Schoondijke 9.30 en 2 uur Ds. D. de Vries Terneuzen 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester te Brouwershaven. Zaamslag 9.30 en 2 uur Ds. A. B. W. M. Kok naar Koster Hofpleinkerk. AFDEELING MIDDELBURG. DINSDAG 4 FEBRUARI A.S. 's avonds 8 uur in het Spreker Ds. H. SCHOLING. Onderwerp „Onze oriënteering in de huidige maatschappij". TOEGANG VRIJ 1

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1936 | | pagina 3