I. C. WILLED (weer te) GSS Groote Orgelfantasieën. Nieuwe Stokvisch, OFFICIEELE BERICHTEN. PREDIKBEURTEN ADVERTENTIEN. I HOUMBS - Dam F 150. Volgende week beginnen wij met St. Nicolaas-Etalage. Fa GEBRS PEEK WIJ MAKEN FABRIEK SPEIJER Den Haag-Oost, rapporteerde Dr. S. O. Los, uit naam van een commissie inzake de aanstelling van candidaten in de theologie. Het rapport kwam met een bepaald voorstel. In welke rich ting dit wijst, wordt duidelijk voor wie weet, dat het voorstel met verzoek om advies gezonden is, niet alleen naar de commissie van beheer, doch ook naar de commissie voor stadsevange lisatie, De besprekingen worden later voortgezet. De Geref. Kerk van Munnekeburen zal dank zij de hulp die zij krijgt van het Comité plan-SchoutenGrosheide, dat zich speciaal bezighoudt met de vele candidaten in de Geref. Kerken een standplaats te bezorgen, overgaan tot het aanstellen van een hulpprediker. Ter jongste vergadering van de classis Heerenveen werd de instructie voor den te benoemen candi- daat vastgesteld. (A.R. Rott.) K. B. S. Serooskerke. KORT VERSLAG van de vergadering van den Kerkeraad gehou den op Donderdag 14 November 1935. Aanwezig alle leden. Opening. Notulen. Ingekomen Stukken 1Steunaanvraag Mili tair Tehuis, 's-Hertogenbosch in handen ge steld van de Commissie ad hoe 2. Schrijven van B. en W. van Serooskerke, waarvan de inhoud op de jaarlijksche vergadering met de belijdende leden onder de aandacht der gemeente zal wor den gebracht. Rapporten. Verslag wordt gedaan van de ge houden Classicale vergadering en van verschil lende bezoeken. Diaconale zaken worden behandeld. Candidaat gesteld worden voor ouderling (alfab.) de brs. P. Boone, C. Jobse, P. Meijers en Johs Wondergem en voor diaken (alfab.) de brs. S. A. Louws, Adr. Melis, K. Melis en H. T avenier. De verkiezing zal D.V. plaats hebben op Don derdag 21 November a.s. des avonds 7 uur. Rondvraag. Sluiting. DE SCRIBA. VERGADERING van den Kerkeraad van St. Laurens, gehouden op 11 Nov. '35. Aan de kerkeraadsvergadering gaat vooraf een vergadering met de manslidmaten der ge meente ter verkiezing van ambtsdragers. Ds. Koning opent de vergadering op gebrui kelijke wijze. Aanwezig met den volledigen kerke raad 47 broeders. Voor ouderling wordt verko zen br. P. Boon als en voor diaken br. A. v. d. Broeke Wzn. Na sluiting verlaten de brs de vergadering en wordt tot de gewone kerkeraadsvergadering overgegaan. De notulen na lezing goedgekeurd. Ingekomen Stukken a. Br. A. Janse bericht dat hij zijn herbenoe ming tot boekhouder aanvaard. Met dankbaar heid kennis van genomen, b. Van de Geref. Jeugdorg. een opwekking tot steun aan de jeugd organisaties. c. De Vereen. „Effatha" vraagt steun. Zal als vorig jaar mee gehandeld worden. d. De Evangelisatie-arbeid in de Z. O. van Friesland vraagt steun voor haar werk. Zal uit de kas voor alg. doeleinden gesteund worden. e. Overzicht van het werk van Ds. Merkelijn, zal bij kerkeraad en Zendingscommissie circu- leeren. Van een broeder der gemeente een schrijven over enkele interne aangelegenheden. Rapporten. Praeses doet verslag over gehou den ziekenbezoek. Br. Sanderse rapporteert over z'n bezoek aan de kleine Meisjesverg. Br. San derse en br. Prins worden aangewezen den ker keraad op de jaarvergadering van de Mannen- vereeniging te vertegenwoordigen. Diaconale zaken geen bijzonderheden. Kerkelijke stand. IngekomenZr. P. Marijs van Middelburg met belijdenisattest en vertrok ken Zr. A. M. Antheunissen naar 's-Gravenhage. Rondvraag geen bijzonderheden. Lezinq persverslag. Sluiting. DE KERKERAAD. KORT VERSLAG van de vergadering der Classis Middelburg op 13 October in de Hofpleinkerk. Art. 1. Namens de roepende kerk van Mid delburg opent Ds. Oussoren de vergadering, laat zingen Ps. 146:3, leest Ps. 91. Art. 2. Op verzoek zien de afgevaardigden van Grijpskerke de credentiebrieven na waaruit blijkt, dat alle kerken wettig vertegenwoordigd zijn. De kerken van Middelburg en Westkapelle hebben een instructie. Art. 3. Het Moderamen wordt aldus gecon stitueerd Ds. C. B. Bavinck, Praeses Ds. M. Vreugdenhil, AssessorDs. J. E. Visser, le Scriba Ds. W. Tunderman, 2e Scriba. Art. 4. De Praeses verwelkomt Ds. Plomp die voor het eerst als afgevaardigde van Grijps kerke aanwezig is. Art. 5. De notulen worden gelezen en goed gekeurd. Art. 6. Ingekomen Stukken a. Resolutie van de Intern. Unie van Anti- Mil. Pred. en geestelijken. Voor kennisgeving aangenomen. b. Van de Contact-Commissie van de Drie Geref. Jeugdbonden een verzoek of de kerkvisi- tatoren de kerkeraden op het belang van de jeugdarbeid willen wijzen. c. Van de Generale Deputaten Art. 11 D.K.O. een schrijven dat voor de 30 hulpbehoevende kerken 12.250,moet worden opgebracht, waarvan Zeeland 5x/2 moet betalen. Zij verzoe ken om een volle collecte. De Classis besluit deze collecte op de lijst te plaatsen. d. Van Br. Pouwer de Begrooting van de Classis die een benoodigd bedrag van 500. aanwijst. Art. 7. Rapporten Ds. Bremmer rapporteert over de intrede van Ds. Plomp te Grijpskerke. Ds. Heij rapporteert over de Zending. De kerken worden opgewekt om aan hun verplich tingen te voldoen. Rapport van de Commissie inzake kerkelijke bevestiging van „gedwongen" huwelijken, waar van bereidheid tot schuldbelijdenis aanwezig is. De Commissie adviseert deze huwelijken niet te bevestigen. Na uitvoerige bespreking besluit de Classis de Commissie te verzoeken haar rap port nader in studie te nemen en dit in een uit voeriger rapport te verwerken. De Commissie wordt uitgebreid met Ds. Heij en br. F. D. G. Prins van Vlissingen. Art. 8. Aanwijzing van Deputaten. Voor Kerkvisitatoren PrimiDs. Heij en Ds. Koning SecundiDs. Vreugdenhil en Ds. Vis ser ExaminatorenDogmatiekDs. Heij en Ds. Vreugdenhil. De aanwijzing van de overige examinatoren wordt uitgesteld tot de volgende Classis. Voor CorrespondentDs. Oussoren. Voor Ar chief be warende Kerk Kerk van Mid delburg. Voor Archivaris Br. P. B. Tazelaar, Brak straat O 260, Middelburg. Voor Questor br. C. P. Pouwer te Middel burg. Voor regeling ExaminaDs. Heij en Ds. Vreugdenhil. Voor Approbatie, beroepen enz. Kerken van Middelburg, Souburg en St. Laurens. Voor regeling VacaturebeurtenDs. Visser en Ds. Heij. Voor Corresp. Theol. SchoolBr. Olthoff. Voor Hulpbeh. Kerken Ds. Koning, Ds. Lin deboom en br. J. Louwerse van Gapinge. Voor Art. 13 D.K.O. br. Pouwer. Voor Art. 19 D.K.O. voordracht gehand haafd Ds. Bremmer en Ds. Lindeboom. Voor Art. 49 D.K.O. voordracht gehand haafd Ds. Heij (pr.) en Ds. Vreugdenhil (sec.). Voor Hulpbeh. Idioten R. A. Huisman, Me- liskerke J. Terpstra, Middelburg. Voor Classicale coll. br. J. A. Vertregt, Mid delburg sec. br. v. d. Welle. Voor Zending: Ds. Heij (pr.), Ds. Bavinck (sec.) Voor Evangelisatie N. Br. en Limburg Ds. Visser. Voor Rijn-Pruisen Ds. Visser. Voor Evangelisatie België: Ds. Tunderman. Voor Radio-kerkdiensten Ds. Lindeboom. Voor Verstrooide Geref. in Ned. Indië Ds. Scholing. Voor Classicale Zendingsdag Ds. v. Dijken, Ds. Koning, Ds. Lindeboom, br. Adr. Melis en br. Olthoff. Art. 9. Instructies Een der kerken vraagt advies om over te gaan tot de 2e trap van censuur. Dit advies wordt verleend. De kerk van Westkapelle vraagt opnieuw hulp in den Dienst des Woords voor de vol gende maanden. Aangewezen worden de Di. Bremmer, Plomp en v. Dijken. Art. 10. Rondvraag Art. 49. Een kerk vraagt hoe te handelen in een bepaald tuchtgeval. Ge adviseerd wordt om over te gaan tot de toe passing van de le trap van censuur. Art. 11Aanwijzing roepende kerkOost- kapelle. Datum 12 Febr. Moderamen Ds. Brem mer, Praeses; Ds. Bavinck, Assessor Ds. Vreug denhil, le Scriba Ds. Visser, 2e Scriba. Art. 12. Broeder Pouwer dient de Classicale begrooting in. Het Quotum wordt vastgesteld op 500.Quota onveranderd. De Questor wordt dank gezegd voor zijn arbeid. Art. 13. Persoonlijke rondvraag. Ds. Visser dringt aan op toezending van gel den voor N. Br., Limburg en voor Rijn-Pruisen. Ds. Tunderman vraagt opnieuw om toezen ding van de toegezegde steun voor den hulpbeh. student. Ds. Plomp dankt namens de kerk van Grijps kerke voor de belangstelling der Classis bij de intrede en persoonlijk voor het welkomstwoord van den Praeses. Ds. v. Dijken vraagt advies in een bepaald tuchtgeval. Geadviseerd wordt om deze zaak per instructie aan de volgende Classis voor te leggen. Ds. Tunderman leest het Kort Verslag. De Praeses sluit na dankzegging de vergade ring. Namens de Classis, J. W. TUNDERMAN, 2e Scriba. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN KERSTFEEST 1935. Nog ontvangen van J. E. Geldhof te Roermond 13.17. In 't geheel ontvingen we 112.42 welk bedrag deze week naar Ds. Merkelijn gezonden werd. Met groote dankbaarheid vermelden we, dat dit aan zienlijke bedrag bijeenverzameld en verzonden kon worden. De Heere neigde weer vele harten om iets van het hunne af te zonderen voor dit doel dat zoo in 't bizonder bedoelt om de blijde boodschap van Christus' geboorte bekend te maken onder de heidenen. Zegene Hij deze liefdegaven en geve Hij ons allen een rijk gezegend Kerstfeest. Met veel dank en D.V. tot een volgend jaar. S. E. HEIJ—GOSLINGA. Koudekerke, Geref. Pastorie. P.S. Voor de Linnenkast ontving ik nog van Mej. J. Brouwer uit Zierikzee 14.50. Met hartelijken dank. Mevr. Heij. Met vriendelijken dank ontvangen voor de School- zending van de kinderen der Chr. School te Koude kerke (hoofd de heer Ruitenbeek) een bedrag van 15.-. Van de Zondagsschool te Oostkapelle ontving ik een bijdrage van 5.voor het kerkje te Parakan. Ook hiervoor hartelijk dank. Ds. HEIJ. Middelburg. Ontvangen 2.van N. N. voor tekort Zendingscommissie. Hartelijk dank. Ds. A. H. OUSSOREN. Gironummer 88855. Middelburg. Ontvangen van een zuster die niet ter kerk kan komen een gift van 10.met de vol gende verdeeling 5.voor de Kerk 3.voor de Diaconie 2.voor de Wintercollecte. Hartelijk dank. Molstraat 26. KORTEKNIE, Secr. Middelburg. Ontvangen voor de Schoolzending van de kinderen der school Heerengracht 5.99. Uit het busje van Jan Taal 4.en van T. Klaver f 1.95. Met hartelijken dank. I. VAN NOPPEN. VEREENIGINGSLEVEN. Geref. M. V. „Het Mosterdzaadje" te Koudekerke. Vergadering Maandagavond half 8. O. T. Schets 16. 2 Nov. 1934, Cobi Ruitenbeek. Kerkgesch. Schets 27, P. Dingemanse. Memorisatie Tanny Looise. Reciteeren Nel v. d. Leek. De Geref. M.V. Wees een Zegen" te St. Laurens vergadert D.V. Donderdag 21 Nov. N. T. Schets 6. ,,De doop van Jezus", A. Willemse. A.R. beginselen. „Het ontstaan der A.R. partij", A. de Buck. Poëzie K. Sanderse Pd. Geref. M. V. „Het ontluikend leven" te St. Laurens. G. G. „De tweede Zendingsreis I" door J. de Visser. K. G. „Mohammed" door J. v. d. Hofstede. Reciteeren door C. Vogel. Memoriseeren door P. Riemens. Improviseeren door C. Buijs. Geref. Meisjesvergadering NuniaMiddelburg. Afdeeling II. Werkzaamheden voor het Jaarfeest. Afdeeling III. Bijb. Gesch. „Paulus' tweede Zendingsreis" door Eva de Boeft. Na de pauze voorlezen. Geref. Meisjesvereeniging MeisjesroepingM'burg. Afdeeling A. Bijbelbespreking: Jeremia 31. Vrije werkzaamheden. Afdeeling B. Gew. Gesch. Schets 20. „De opgang naar Jeruza lem", Miep Loodewijk. Na de pauze Vrije werkzaamheden. Gereformeerde Knapenvergadering SamuëlM'burg. Afdeeling II. B. G. „De schepping", 2e deel door vr. W. Wal raven. Kerk- en Vad. geschiedenis. „Ulrich Wwingli" door vr. J. Frangoys. Afdeeling III. B. G. „Schepping" b. door vr. v. Ouwerkerk. De Geref. J. V. Spreuken 8 vers 33a te St. Laurens in de consistorie der Geref. Kerk. Gel. Bel. Art. 3. „Van het geschreven Woord Gods", vr. J. Sturm. Vrij onderwerp„Het ringleven", vr. W. Hen- drikse. Geref. Jongelingsver. „Sola-Fide", Middelburg. Sch. st. 10. „Het beeld Gods" door vr. C. Antheu- nisse. Bondsbezoek (inleiding). Weekoverzicht door vr. M. Ton. Vergadert in het gebouw der C.J.M.V. Donderdags- avonds 8 uur. Geref. Jongelingsvereeniging „Herman Faulceel". N. T. Handelingen VIII door vr. J. de Rijke Jr. A.R. Art. 4 (1, 2, 3) door vr. A. Wattel. Politiek Weekoverzicht door vr. C. v. Nieuwen- huize. V. „Repos Ailleurs", Afd. A„ Souburg. vS. S. Schets 40. „De Spreuken" door vr. J. van Maldegem. Eeredienst. Onderw. 16. „De ontwikkeling van den eeredienst" door vr. I. Tange. J. V. „Dr. Lützen Wagenaar"Middelburg. G. B. 13. „Van de voorzienigheid Gods en de Re geering aller dingen" door vr. P. Meyler. A. R. 2. Schets 5. „Het souverein gezag", 46e jaar gang No. 24 door vr. J. Jonkheer. Vergadering der G.J.V. Pred. 12:1a te Koudekerke op Zaterdagavond 8 uur in het Vereenigingsgebouw. Agenda: I. N. T. deel I, les 2. „De volheid des tijds", vriend P. Verhage Wz. II. Voordrachtvriend L. Wielemaker. Memori satie vriend S. de Kam. III. Bondsbezoek. Onderwerp „De werkwijze der J. V." (met bespreking). ZONDAG 17 NOVEMBER 1935. CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Hofpleinkerk 9.30 uur Ds. D. Bremmer 2 uur Ds. D. Bremmer 6 uur Ds. A. H. Oussoren Vrijdag 2.30 uur Huwelijksbevestiging Noorderkerk 9.30 uur Ds. A. H. Oussoren 6 uur Ds. D. Bremmer Arnemuiden 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing Domburg 9.30 uur Ds. J. E. Visser 2 uur Lezen eener Leerr. Gapinge 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. J. W. Tunderman Grijpskerke 9.30 en 2 uur Ds. J. Plomp Koudekerke 9.30 en 2 uur Ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur Ds. A. Koning Meliskerke 9.30 en 2 uur Ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9.30 en 2 uur Ds. M. J. v. Dijken Serooskerke 9.30 en 2 u Ds. W. F. M. Lindeboom Nam. Openb. Bel. en Voorb. H. Av. Souburg 9.30 en 2 uur Ds. C. B. Bavinck Veere 9.30 en 2 uur Ds. J. v. d. Guchte Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. G. Smeenk Collecte Verstrooide Geref. in Indië. Vrouwepolder 9.30 uur Ds. J. W. Tunderman 2 uur Lezen eener Leerr. Westkapelle 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. J. E. Visser Voorb. H. Av. CLASSE ZIERIKZEE, Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur Ds. J. P. linger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Veenstra Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Lezen eener Leerr. W. 9.30, 2 en 5.30 uur Ds. van Heiningen te Wolphaartsdijk. Haamstede 9.30 en 2.30 uur Ds. J. M. Mulder Kamperland 9 en 2 uur Ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 uur Lezen eener Leerr. Oosterland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Dr. W. H. van Zuijlen Zierikzee 9.30 en 5.30 uur Dr. J. van Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE THOLEN. Anna Jacobapolder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. W. M. le Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur Ds. M. Ros Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Ds. Steenblok te Kralingsche Veer. Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Tholen 9.30 en 2 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. G. Leene Borssele 9 en 2 uur Ds. H. Fransen Driewegen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Goes 9.30 en 5.30 uur Cand. C. van Nes te Oegstgeest. 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Nam. Voorber. H. Av. Heinkenszand 9.30 en 2 uur Ds. Joh. Booij Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Ds. A. Scheele Kruiningen 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Ds. E. Beukema Wemeldinge 9.30 en 2 uur Ds. M. P. van Dijk Wolphaartsdijk 9.30 en 2 u. Ds. G. v. Heiningen Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. Wristers te Helmond. CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Joh. A. Tiemens Axel 9.30 en 2 uur Ds. J. S. Post Hoek 9 en 2 uur Ds. J. A. Vink Oostburg 9.30 en 2 uur Ds. Th. P. Potma Schoondijke 9.30 en 2 uur Cand. Schouten te Amsterdam. Terneuzen 9.30 en 2 uur Ds. J. M. Kroes te Dalfsen. Zaamslag 9.30 en 2 uur Ds. A. B. W. M. Kok Aan al die op 20 of 25 October een teeken van meeleven zonden hartelijk dank. Na hartelijke groete, Ds. L BOUMA en Kinderen. Feestjubelspel over Psalm 150. Toccata fantasie Psalm 24. Fantasie over Scheepken onder Jezus hoede. Hervormingsfantasie enz. enz. Een Gulden per album franco. Zichtvrij. Vraagt prijscouranten. KAASHUIS „DE HOOP" Van 7 November tot 30 November geven wij een buitengewoon GROOTE RECLAME. Bij aankoop van 1 pond Kaas en 1/2 pond Koffie geven wij 1 pond Rijst gratis. Tevens bij elk pond Kaas een bon. Voor 5 bonnen een 1/2 pond Speculaas gratis. MIDDELBURG Wij hebben een mooie collectie nieuwste artikelen. Onze kwaliteit blijft prima en de prijzen zijn in den geest van dezen tijd. Komt U ook eens kijken Burg 90 - Telef. 485 - Middelburg. Opgericht 1838. waterdichte Dekzeilen, Wagenzeilen, Kraamzeilen, Tentzeilen, Hoezen, Zakken enz. HANDEL IN Rieten Gordijnen voor slagerijen enz. Onze Zeilen zijn goedkooper en duur zamer dan Zakken. Vraagt prijs en monsters. Beddewijkstraat 139-204 Middelburg. VOOR St. Nicolaasgeschenken zeer mooie Babyjurkjes, Pakjes, Slobbroekjes, Mutsjes, Manteltjes en Celluloid Garnituurtjes, alles in Wit, Rose, Bleu en zeer groote keuze Kindermantels in alle prijzen. MEJ. POPPE, Gravenstraat 313. ONTVANGEN de beste kwaliteit, 55 ct. per kilo. Firma VAN DORT. Segeerstraat 73, Middelburg. Telef. 228 Koopt Uw St Nicolaas-Geschenken bij ons. Wij geven op 5 Dec. aan de gelukkige een 24-deelig Eetservies of een Wringer gratis. Zie slechts Etalage. L. TISSINK, Langeviele K 205, M'burg BABYMANTELS 98, Mutsjes 35, Cape 1.70, 1.90, 2.25, Eskimopakjes, Gezoomde Luiers 13, 20, 25, Wiegenzeiltjes 39, Doop- pakjes, Doopjurkjes, Babyhanddoek 19, 25. DE WEEFSTOEL Langeviele K 405 Middelburg.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1935 | | pagina 3