net Kosthuis, KERKNIEUWS* OFFICIEELS BERICHTEN. mgBQÊ°^^NKONDIGINGrg PREDIKBEURTEN ADVERTENTIEN. GEVRAAGD op 1 December een met zit-slaapk. of gem. kamer met ap. slaapk. door een netten heer liefst G.G. of N.H. Br. met pr. en omschr. onder no. 87 aan Boekh. A. J. Wiersma, en Zoon, Sneek. Ouderling Kappers ontleent deze omschrij ving aan Prof. Biesterveld, volgens het verslag. Maar hij laat Prof. Biesterveld toch niet geheel recht wedervaren. In diens boek „het huisbe zoek" staat op bladzijde 132, van de derde druk, dat het huisbezoek bedoelt „den geestelijken wel stand der gemeente en de openbaring van dien welstand in het leven der natuur en der genade". Dit is een algemeene omschrijving, die over eenstemt met hetgeen wij opmerkten. Dit doel valt samen met het doel van de publieke predi king des Woordsstichting, opbouw der ge meente Gods. Brouwershaven. J. M. AANGENOMEN NAAR Paesens c.a. J. J. Oranje te Wieringen. BEDANKT VOOR Groningen C. Veenhof te Harkstede. Leerdam H. Volten te Bolnes. Wemeldinge. Voor de kleine Geref. Kerk aldaar was het Zondag j.l. zeker een blijde dag. Alle krachten zijn door de leden dier kerk inge spannen om de inkomsten zoo op te werken, dat men met hulp van Classis en Provincie kon over gaan tot de beroeping van dhr. M. P. van Dijk, die er reeds 2 jaar hulpdienst deed en ook ge- zegenden arbeid verrichtte onder de schippers, die in Wemeldinge naar vrachtbeurten uitzien. Na bevestiging des morgen deed Ds. M. P. van Dijk 's middags intrede als herder en leeraar der Geref. Kerk van Wemeldinge. Hierdoor is een lang gevoelde behoefte vervuld. Zijn arbeid is de verzorging van Wemeldinges' kerk, maar daarbij komt nog de zeer zware taak van den evangelisatie-arbeid onder de schippers. Vooral gedurende den winter wordt hiervoor veel krachtsontplooiing gevraagd. Gelukkig, dat er dicht bij de sluis is een mooi evangelisatiegebouw. Tot nu toe waren de opkomsten goed. Een gelukwensch aan de kerk van Wemeldinge en sterkte toegebeden aan Ds. van Dijk in zijn ambtelijken arbeid en ook tevens hem en zijn trouwen medewerker br. J. Hoogerheide in de evangelisatie. Dat zij velen in dat werk ten ze gen mogen zijn. Grootere of kleinere giften voor den evange lisatie-arbeid te Wemeldinge zijn zeer welkom. Met warmte aanbevolen 24 November 1935 hopen de kerken van Almkerk en Nieuwendijk te herdenken het feit der Afscheiding aldaar 100 jaar geleden onder leiding van Ds. G. T. Gezelle Meerburg. Op 25 December 1935 zal het een eeuw geleden zijn, dat de kerk van Nieuwendijk is geïnstitu eerd. Geen steen, staal, diamant, ja, geen ding op aarde, is zoo hard als het hart van een on boetvaardig mensch. Geref. Kerkbl. Dr. en O. De Evangelisatie-arbeid in Noord-Brabant en Limburg. Ds. H. Jonker luidt in de Geref. Kerkbode voor Noord-Brabant en Limburg voor dezen ar beid de noodklok. Hij schrijft „Een briefje van den penningmeester van den Evangelisatie-arbeid deed mij schrikken. Het gaat schrijft hij de optimist br. Knook, „treurig". Tot op heden 1000 (zegge duizend gulden) minder ontvangen dan verleden jaar. Eind October moet ik 2500 (zegge vijf en twintig honderd gulden) hebben voor kwartaals uitgaven en er is op heden maar 1080 (zegge duizend tachtig gulden) in kas. „We loopen zoo vast als een muur." „Als God de harten niet gewillig maakt ziet het er treurig uit." Een consciëntiekreet uit het donkere Zuiden. Ik wou dat ik onze Kerkbode, met deze con sciëntiekreet, eens in eenige van onze gezinnen in de andere deelen van Nederland kon laten bezorgen, dan was 't gauw voor mekaar Noord-Nederland weet het niet hoe benauwd het met onze zaak staat. Wie maakt het er bekend Dan helpen de kerken, en dan helpen de broe ders en zusters oogenblikkelijk en als het eind van de maand October er is, zal br. Knook weer voort kunnen en de arbeid zijn gang kunnen blij ven gaan en dat niet-al-zuchtende. De Postrekening van broeder Knook is no. 41998 te Klundert." Doorgegeven ter herinnering aan het voorstel voor deze evangelisatie-arbeid en alle Zeeuwsche Kerken eene collecte te houden vóór 1 Januari 1936. Dat geen enkele ontbreke Daarlerveen. Op voorstel van den kerke- raad van Vroomshoop, is door de classis Ommen een commissie benoemd, die de mogelijkheid van kerk-institueering te Daarlerveen te onderzoeken heeft. Dr. K. J. Cremer, em. predikant van de Geref. Kerk van Zevenhoven hulpdiensten ver leent, heeft zijn benoeming aan de Theol. School te Kampen voor een belangrijken arbeid aan de bibliotheek der school, waarmede naar schatting enkele jaren gemoeid zijn, aangenomen. Ds. S. Veltman, predikant der Geref. Kerk te Zevenhuizen (Gron.) heeft het voorne men, emeritaat aan te vragen. Ds. Veltman zal 1 December a.s. 40 jaren in het ambt zijn. Hij heeft de kerken van Gees, Metslawier en Tzum gediend, en sedert 10 Aug. 1919 zijn tegenwoor dige gemeente. Dr. W. G. Harrenstein, die het beroep aannam naar de Geref. Kerk te Santpoort, hoopt Woensdag 30 October afscheid te nemen van de Geref. Kerk te Amsterdam Zondagmorgen 10 November zal de bevestiging te Santpoort geschieden door Ds. W. Breukelaar, waarna dan Dr. Harrenstein 's avonds zijn intrede zal doen. Ds. J. L. Schouten. Bij den kerkeraad van Amsterdam is ingekomen een brief van Ds. Schouten, waarin hij bericht, dat zijn krachten aanmerkelijk zijn toegenomen, dat hij echter nog niet in staat is, zijn ambtelijk werk te hervatten. K.B. S. Ontvangen van de navolgende Kerken de col lecten voor Hulpbeh. Kerken in de Prov. en de collecten voor de Kas van Hulpbeh. Idioten. Aardenburg 7.91 11.02 Axel 31.89 34.73 Hoek 9.68 10.92 Neuzen 31.28 35.52 Oostburg 17.99 17.60 Schoondijke 27.96 30.92 Zaamslag 30.84 32.41 Totaal... 157.55 ƒ173.12 L. MICHIELSEN, Correspondent Classis Axel. Neuzen, 22 October 1935. Aan de Kerken der Classis Middelburg, Donderdag 31 October 1935 hoopt onderge- teekende zitting te houden in de consistorie van de Noorderkerk voor het ontvangen van de 2e helft van het Classicale quotum. (Gironummer 69059.) Arnemuiden 11.25; Domburg 3.75; Ga- pinge 5.Grijpskerke 13.75 Koudekerke 15.Meliskerke 13.75; Middelburg ƒ70. en W. Souburg 21.25 Oostkapelle 10. Serooskerke 21.25 St. Laurens 10.Veere 10.Viissingen 32.50; Vrouwepolder 10.Westkapelle 2.50. C. P. POUWER. Noordsingel S 156a. Serooskerke. KORT VERSLAG van de vergadering van den Kerkeraad gehou den op Donderdag 23 October 1935. Aanwezig alle leden. Opening. Notulen. Ingekomen Stukken 14. Steunaanvragen voor „Sonneheerdt", Hongaarsche Studenten, kerk in Csillaghegy (Hongarije), school Schip perskinderen 2.4. in handen van de Commis sie ad hoe. 5. Agendum Classis vergadering 13 Nov. a.s. afgevaardigd worden als primi Ds. Lindeboom en oud. W. Louwerse secundus oud. Corn. Louwerse. 6. Verzoek om gegevens voor het Jaarboek der Geref. Kerken zullen worden verstrekt. Kerkelijke stand. OverledenCatharina Rie- mensde Rijcke. Ingekomen met doopattest van Vrouwenpolder Simon Tilroe. Rapporten. De brs. Corn. Louwerse en J. Jobse doen verslag van hun bezoek aan respec. de M. V. „Tot nut en genoegen" en „Jaagt den vrede na". Br. Christiaanse rapporteert over de intrede van Ds. Plomp te Grijpskerke. Br. de Wolf geeft weer wat op de vergadering der Zendingscommissie verhandeld en besloten werd, waarvan de kerkeraad met belangstelling kennis neemt. Gerapporteerd wordt over ver schillende bezoeken in de gemeente. Enkele an dere bezoeken worden geregeld. Per 1 Januari a.s. treden af de ouderlingen W. Louwerse en M. F. Sturm en de diakenen J. Jobse en C. Ton. Briefjes om namen te noemen ter aanbeveling zullen D.V. worden uitgereikt op Zondag 3 Nov. a.s. Voor Zondag 10 Nov. zal een candidaat wor den uitgenoodigd. Het H. A. wordt bepaald op 24 Nov. a.s. 17 Nov. Voorbereiding. Rondvraag. Aan het verzoek van een broeder betreffende de kerktelefoon zal zoo spoedig mo gelijk worden voldaan. Sluiting. DE SCRIBA. „Ons aller moeder" anno domino 1935 een „roepstem" beantwoord door Prof. Dr. K. Schilder. Uitg. J. H. Kok N.V., Kampen. In „De Reformatie" schreef Prof. Schilder een reeks artikelen onder den titel„Kerkelijke ge- deeldheid en Verbondsgehoorzaamheid". Aanlei ding daartoe vond hij in de redevoeringen, die werden gehouden op een vergadering in Leiden, belegd door het Hoofdbestuur der Confessio- neele Vereeniging, tot herdenking van de Af scheiding, en die ook per radio werden uitge zonden, opdat het heele volk die zou hooren. In één van die redevoeringen ging de roepstem uit tot de leden der Gereformeerde kerken, om met hen te komen tot één avondmaalsdisch, en het verbond te aanschouwen. Het is die roepstem, die door Prof. Schilder werd beantwoord. En hij heeft dat gedaan, dat men aan Confessioneele zijde niet zal kunnen zeggen, dat aan hun roepstem niet volle aandacht geschonken werd. Er is niet één punt, waarop hij niet van alle zijden het schriftuurlijk licht liet vallen. Deze artikelen werden nu onder den hierboven genoemden titel, als brochure uitgegeven en in dezen vorm kan dit antwoord in breeder kringen bekend worden. Worde het onder ons veel gelezen en over dacht om helderheid te brengen in de gedach ten over het kerkelijk leven en moge het daartoe bijdragen, dat men in Confessioneele kringen be ter ga verstaan de roepstem Gods tot bekeering, ook ten aanzien van de kerk. Bartje door Anne de Vries. Uitg. G. F. Callenbach, Nijkerk. Wanneer we dit lijvige boek van 295 blad zijden, royaal en keurig uitgegeven, met aanbe veling gaan aankondigen, komen we daarmee heel achteraan. Immers is dit boek alom al heel gunstig ontvangen. Verschillende herdrukken volgden kort na elkaar en reeds in de Spoorweg boekhandel vond het een plaats, omdat er blijk baar druk naar gevraagd werd. Maar komen we dan achteraan, laat ons dan nu nog dit boek, dat de geschiedenis van een jongensleven beschrijft, aankondigen met de ver zekering, dat het ruime debiet van dit boek be wijst, dat hier iets heel bijzonders geboden wordt. HEIJ. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN KERSTFEEST 1935. Met hartelijken dank werd deze week ontvangen door Mej. Pouwer 2.50 van N. N. te Serooskerke, voorts van de Zusterkring voor Geref. Zending te Breda 1.50, van Mej. J. G. Molendijk te Maastricht 10.— en van Jo Catsman een pakje waarin keurig verpakt 400 halve centen, van P. A. de Visser te Eindhoven 12.50. Al zijn we zeer dankbaar, voldaan nog niet. We hopen deze maand nog veel te ontvangen. Het nu aanwezige bedrag is nog wel wat weinig voor de verschillende Kerstfeestvieringen te MagelangPara kanBlondo. Met vriendelijke aanbeveling. Mej. A. J. POUWER, Noordplein 171, Middelburg. S. E. HEIJ—GOSLINGA. Koudekerke, Geref. Pastorie. Giro-adres Ds. A. C. Heij 169757. Middelburg. In hartelijken dank ontvangen door tusschenkomst van br. Vereist van een br. die niet ter kerk kan komen 1.Gevonden in de collecte van N.N. 10.—. De Kassier der Diaconie, J. J. ORNEE. ZENDING. Middelburg. Ontvangen door tusschenkomst van Mej. Pouwer 10.van Adrie, Marietje en Jantje Tevel 255 halve centen en een pakje zilverpapier. Mijn hartelijken dank. Wie volgt nu Namens de Commissie, W. P. WATTEL, Penningmeester. Korte Noordstraat E 8. VEREENIGINGSLEVEN. Geref. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Af deeling 1. Bijb. Gesch. „Petrus te Joppe" door Koos de Rijke. Na de pauze Reciteeren door Leintje Barendse. Afdeeling II. Bijb. Gesch. „Barnabas en Saulus. De eerste Zen dingsreis (II)" door Koos Suurmond. Na de pauze Reciteeren door Tiny Graafhuis, Willy de Wolf, Corry de Klercq, Wilhelmina Huis man en Janna Wattel. Afdeeling III. Bijb. Gesch. „De eerste Zendingsreis" door Bets Volkers. Na de pauze voorlezen. Zondag 27 October 's avonds half acht Begunstigers- avond der M. V. „Maranatha" te Souburg. De volgende onderwerpen zullen worden behandeld 1. „Opstanding en hemelvaart". 2. „Geld verdienen en geld uitgeven". Geref. Meisjesvereeniging MeisjesroepingM'burg. Afdeeling A. Gel. leer. Schets 24 en 25. „De engelen Gods" en „De natuur der engelen", M. Walraven. Opvoedkunde. „Het opvoedkundig element in „Niek van den Bovenmeester"," A. Berkeveld. Bijdrage J. Maas. Afdeeling B. O. T. Schets I. „De Schepping", B. en Bew. 19 Jan. '34 door Laura de Vos. Letterkunde. „Willem de Mérode", B. en Bew. 14 April '33 door Rie de Schipper. Bijdrage Mies Harinck. J. V. „Repos Ailleurs", Afd. A., Souburg. S. S. Schets 39. „De Psalmen" door vr. P. Meyers. Eeredienst. Onderw. 15. „De openbare geloofs belijdenis" door vr. P. Arendse. Gereformeerde Knapenvergadering SamuëlM'burg. Afdeeling III. B. G. „Simson" door vr. v. Swigchem. V. G. „Karei V" door vr. Heuseveld. Liefst nieuwe leden. Geref. Jongelingsver. Sola-FideMiddelburg. Schriftst. 9. „Menschelijk geslacht en de historie" door vr. P. Wisse. M. O. 10II. „Sociale verzekering" door vr. M. Walraven. Weekoverzicht door vr. M. Verspoor. Vrienden hartelijk welkom. Geref. Jongelingsvereeniging Herman Faukeel". Agenda: G. B. „Van de eenige voorbede Christi" door vr. J. de Rijke Sr. M. O. Art. 29. „Beroepskeus" door vr. J. Joosse. Politiek Weekoverzicht door vr. A. Joosse. J. V. „Dr. Lützen Wagenaar", Middelburg. G. B. 12. „Van de schepping aller dingen en met name de engelen" door vr. W. Weeda. A. R. Art. 1Schets 4. „Onze partij een Calvinis tische partij", 46e jaargang No. 22 door vr. P. Smalle- gange. De Geref. K. V. „Benjamin" te St. Laurens vergadert a.s. Zondag, aanvang 4 uur. G. G. „De Hemelvaart" door vr. L. Gideonse. Memoriseeren door de vr. J. Koole en A. Wattel. De Geref. J. V. Spreuken 8 vers 33a te St. Laurens vergadert a.s. Zondag, aanvang half zeven in de consistorie der Geref. Kerk. O. T. Ond. 2. „Adam en Eva", vr. J. Koole. Zending. Schets 16. „Het rassenvraagstuk", vr. W. de Visser. MemoriseerenM. Walraven, Jac. Wattel, Jan Sturm. De Geref. Mannenver. „Onderzoekt de Schriften" te St. Laurens vergadert D.V. Donderdag 31 October 's avonds 7 uur in de consistorie der Geref. Kerk. Inleiding Gezinsleven Broers en Zusters in te lei den door br. Jac. Vogel. Voor leidraad zie G. M. B. October '35. Ook niet-leden welkom. Het Bestuur. Vergadering der G.J.V. Pred. 12:1a te Koudekerke op Zaterdagavond 8 uur in het Vereenigingsgébouw. Agenda: I. Schriftstudie, les 37. „Het anti-theocratisch Ko ningschap", vriend P. Vader. II. Voordrachtvriend A. Harpe. Memorisatie vriend P. Verhage Lz. III. Kerkgesch. Les 26. „Van 19081929 Geref. Kerk", vriend J. Blaasse. ZONDAG 27 OCTOBER 1935. CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Collecte Classicale Bijdragen. Hofpleinkerk 9.30 uur Ds. D. Bremmer 6 uur Ds. A. H. Oussoren Woensdag 10.30 uur Huwelijksbevestiging Noorderkerk 9.30 uur Ds. A. H. Oussoren 2 uur Ds. D. Bremmer 6 uur Ds. D. Bremmer Arnemuiden 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing Domburg 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. J. E. Visser Gapinge 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. A. H. Oussoren Grijpskerke 9.30 en 2 uur Ds. J. Plomp Koudekerke 9.30 en 2 uur Ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur Ds. A. Koning Bed. H. Av. en Dankz. Meliskerke 9.30 en 2 uur Ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9.30 en 2 uur Ds. M. J. v. Dijken Bed. H. Av. en Dankz. Serooskerke 9.30 uur Ds. W. F. M. Lindeboom 2 uur Lezen eener Leerr. Souburg 9.30 en 2 uur Ds. C. B. Bavinck Voorb. H. Av. Veere 9.30 en 2 uur Ds. J. v. d. Guchte Viissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. G. Smeenk Bed. H. Av. en Dankz. Vrouwepolder 9.30 uur Lezen eener Leerr. 6.30 uur Ds. J. Plomp Westkapelle 9.30 uur Ds. J. E. Visser 2 uur Ds. W. F. M. Lindeboom CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2.30 uur Ds. J. Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur Ds. J. P. Unger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Veenstra Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 u. Ds. J. D. v. d. Velden te Rotterdam. Haamstede 9.30 en 2.30 uur Ds. J. M. Mulder Kamperland 9 en 2 uur Ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 uur Lezen eener Leerr. Oosterland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Dr. W. H. van Zuijlen Zierikzee 9.30 en 5.30 uur Dr. J. van Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE THOLEN. Anna Jacobapolder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. W. M. Ie Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur Ds. M. Ros Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Lezen eener Leerr. Rilland-Bath 9 en 2 uur Ds. v. Herwijnen Tholen 9.30 en 2 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES» Baarland 9.30 en 2 uur Ds. G. Leene Voorb. H. Av. Borssele 9 en 2 uur Ds. H. Fransen Driewegen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegt 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Ds. E. Beukema Heinkenszand 9.30 en 2 uur Ds. Joh. Booij Kapelle-Biezelinge 9.30 uur Ds. G. v. Heiningen 2 uur Lezen eener Leerr. Kruiningen 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Wemeldinge 9.30 en 2 uur Ds. M. P. van Dijk Wolphaartsdijk 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. G. van Heiningen Yerseke 9.30 en 2 uur Cand. Jonker te Rotterdam. CLASSE AXEL» Aardenburg 9.30 en 3 uur Ds. Joh. A. Tiemens Axel 9.30 en 2.30 uur Ds. J. S. Post Hoek 9 ea 2 uur Ds. J. A. Vink Oostburg 9.30 en 2 uur Ds. Th. P. Potma Schoondijke 9.30 en 2 uur Cand. B. Timmer te Goes. Terneuzen 9.30 en 2 uur Ds. A. Scheele te Kapelle-Biezelinge. Bed. H. Av. en Dankz. Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds. A. B. W. M. Kok Voor de vele blijken van belang stelling, ontvangen bij de herdenking van onze 45-jarige Echtvereeniging, be tuigen wij onzen hartelijken dank. CHR. DE VISSER. J. DE VISSER—PAUWE. Middelburg, October 1935. Lazerijstraat 33. GEEFT UW ADVERTENTIES TER PLAATSING AAN HET ADVERTENTIEBUREAU VAN LITTOOIJ G OLTHOFF MIDDELBURG

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1935 | | pagina 3