K. P. BRUSKET-KROES OFFICIEELE BERICHTEN. INGEZONDEN STUKKEN. PREDIKBEURTEN ADVERTENTIEN. candidaat. Hij is eenige jaren als predikant te Sint-Pancras werkzaam geweest. Met volle be reidvaardigheid des harten heeft hij de roeping door Rotterdam voor de Jodenzending op hem uitgebracht, aangenomen. Óp 19 Maart werd hij in tegenwoordigheid eener groote schare door Ds. Velders bevestigd in de Nieuwe Westerkerk. Terstond daarna aanvaardde hij zijn nieuwe taak, de gemeente wijzende op Rom. 10:4. In dit woord Gods ,,het einde der wet is Christus, tot rechtvaardigheid een iegelijk die gelooft", vond hij aangegeven het thema voor en de strek king van de Jodenzending. Thans is Ds. Bakker naar Duitschland om gedurende twee semesters aan het Institutum Judaïcum Delitzschianum te Leipzig onder de beproefde leiding van Dr. Von Harling nog een nadere toerusting te ontvangen voor zijn zware taak. Zoo de Heere wil, kan hij dan in het begin van 1936 den arbeid in zijn res sort aanvangen. Moge de gunstige verwachting, welke van dezen jongen broeder gekoesterd wordt en door zijn eerste optreden in Rotterdam bevestigd is, vervuld worden en make onze God daartoe zijn weg voorspoedig Wij hebben veel reden tot dankbaarheid. De Gereformeerde Kerken van Den Haag, Amsterdam en Rotterdam, de drie steden waarin verreweg de meeste Nederlandsche Joden wo nen, hebben nu elk hun eigen Zendeling. Het overige deel des lands behoort mede tot hun ar beidsterrein, evenals België. En bovendien wer ken onder de nog geen 200.000 Joden dezer beide landen ook de Nederl. Vereeniging voor Israël en „Elim" met Ds. Rottenberg. In een tijd, waarin veel Zendingswerk moet worden ingekrompen of zich niet dan met groote moeite staande houdt, neemt de Zending onder de Joden toe. Daarin zien wij de groote hand Gods. En bovenal danken wij Hem voor de bemoediging, welke Hij schenken wil met Zijn beloften en door de vervulling dier beloften, waar de vruch ten niet uitblijven. Inderdaad, de genadegiften en de roeping Gods zijn onberouwelijk, Rom. 11:29." K. B. S. Collecte Theologische School. Arnemuiden 26.59 Domburg 8.33 Ga- pinge 17.38 Grijpskerke 39.37 Koudekerke 23.St. Laurens ƒ17.68; Meliskerke 16.91; Middelburg 122.24 Oostkapelle 12.37 Se- rooskerke 27.36 Souburg 46.13 Veere 14.40 Vlissingen Vrouwenpolder 10.21 Westkapelle 4.70. Nagekomen collecte voor de Hulpbehoevende Kerken in de Provincie Koudekerke 10. En voor de Hulpbehoevende Studenten Kou dekerke 10. De Correspondent, J. A. VERTREGT. Serooskerke. KORT VERSLAG van de vergadering van den Kerkeraad gehou den op Donderdag 20 Juni 1935. Afwezig één Diaken. Na de opening op de gebruikelijke wijze spreekt de Praeses eenige woorden van mede leven en belangstelling tot den Scriba, in verband met een sterfgeval in zijn familie en ziekte en ondertrouw in zijn gezin. Deze zegt daarvoor dank en leest daarna de notulen, die worden goedgekeurd. Ingekomen Stukken 1Agendum Particuliere Synode met bijlagen. 2. Vertrouwelijk schrijven van Generale Zendingsdeputaten. 3. Steunaan vrage voor het Militair Tehuis, 's-Gravenhage, in handen van de Commissie ad hoe. 4. Schrijven van een Advocatenkantoor in 's-Gravenhage over een vermeende vordering van 500.op het orgel der kerk per 1941 zal worden geant woord, dat het orgel sinds jaren geheel is be taald en schuldvrij is. 5. Agendum Jaarvergade ring Zondagsschoolvereeniging „Jachin", voor kennisgeving aangenomen. 6. Verzoek van een emerituspredikant om te mogen voorgaan in den D. d. W., idem. Kerkelijke stand. GedooptJozina Polder man Jd., Pieter Wattel Bz., Cornelis Ingelse Cz., Jacob Janse Jz. Rapporten. Huisbezoek werd gedaan in 31 ge zinnen. De Praeses en oud. Verhage woonden een gedeelte van de vergadering der Particuliere Synode bij, waarin behandeld werd het bezwaar schrift van den kerkeraad tegen een besluit van de vorige Particuliere Synode betreffende Art. 13 D.K.O. en de kerk van Serooskerke. Oud. van den warmen Oostenwind niet aangenaam v/as. Maar bovendien gingen de Salomons des Zondags op den dag niet naar het strand, omdat het krioelde van Amsterdamsche dagjesmenschen. Tegen elf uur ongeveer kwamen zij opzetten in groote drommen. De booten van Amsterdam naar Velsen brachten ze aan. En dan zeulden zij per fiets of te voet over de boomloozen weg van Velsen naar Wijk aan Zee, over den weg, waarop de zon schroeide. Zij vervulden het anders zoo stille dorp met veel geruisch, om vervolgens door den smallen zeeweg tusschen de duinen het strand op te zoe ken en daar uren te vertoeven. Tegen acht uur des avonds zou zich herhalen hetzelfde tooneel van dien morgen, maar dan in omgekeerde volg orde. Op het terras van het hotel zaten de Salomons en de andere gasten het voorbijtrekken der dag jesmenschen gade te slaan. Heino, met groote vreugde verwelkomd, ook door Gretha, naar hij met genoegen had be speurd, zat druk met het meisje te praten. „Vanavond is het zoo fijn aan het strand", zeide zij enthousiast. „Dan is de drukte voorbij en waait er een koel windje. Wij hebben gister avond een fijne wandeling langs het strand ge maakt." „Doen wij het vanavond ook?" vroeg hij, een blik op haar werpend, die haar een blos naar het gelaat joeg. „Misschien wel. Maar wij waren pas elf uur in het hotel. En als je dan naar Amsterdam moet." „Wat doet dat Desnoods huur ik een fiets, Verhage doet hiervan verslag. De Synode besloot aan het bezwaar van Serooskerke tegemoet te komen voor het afgeloopen Synodejaar 1934 1935 en voor het komende Synode jaar 1935 1936. Een door de Synode benoemde Commissie zal zich met den kerkeraad in verbinding stellen om aan de komende Synode D.V. in 1936 te houden een voorstel betreffende deze aangelegen heid te doen. Diaconale Zaken. Enkele brs. diakenen wor den aangewezen om een zaak nader te behan delen. 7 Juli zal D.V. voorgaan in den D. d. W. Ds. C. Lindeboom van Amsterdam. 3 vacantie Zondagen van den predikant wor den vastgesteld op 28 Juli, 4 en 11 Augustus 18 Augustus Voorbereiding en 25 Augustus H.A. Rondvraag. Sluiting. DE SCRIBA. Gereformeerde Kerk Middelburg. Ingekomen met attestatie vanArnemuiden, Adriaan G. Versluis en echtgenoote, Graven straat I 246 Heinkenszand, Anthonia E. Tim mermans, Dam N 13 Meliskerke, Margrietha Bimmel, L. Delft A 96 Oostkapelle, Jannetje Geldof, Dam G 54 Vlissingen, Paulina S. La- vooij, L. Noordstraat L 128 Johanna H. Ver hageBrasser, Lage Weg E 184e Wolphaarts- dijk, Cornelis Geuze, Bogardstraat D 35 Zie- rikzee, Adriaan J. van der Welle, Noordweg R 1b. Ingekomen met doopattest vanSt. Laurens, Samuël Hillebrand en gezin, Noordweg S 237 Oostkapelle, Jan Jacobse, Seisweg B 65 Utrecht, Klaas E. van der Veen, Langeviele K 379. Gehuwd Jan Labruijère en Adriana Alewijnse, Breeweg D 220 Lourens M. Annot en Laurina van Helleman, Molenwater M 274. GedooptFrancois Anderiesse, Jodengang R 227g Pieter Janse, Penninghoeksingel L 71 Pieternella N. van Kamer, Langeviele K 390 Leuntje Labruijère, Nieuwl. Weg V 146 Pieter J. Pieterse, Veersche Weg S 2 Janna Riemens, Arn. Voetpad T 105 Pieter W. van Sorgen, Noordweg S 209a Jakob Terpstra, Dam G 33 Jacobus Vogel, Tramsingel E 11. Vertrokken met attestatie naarArnemuiden, Johanna van Sluis, Dam G 54 Bergen op Zoom, Abraham Caljouw en echtgenoote, K. Noord straat E 11 Broek op Langedijk, Pieternella C. Klercq, Gravenstraat I 194 Eindhoven, Jannetje van de Guchte, L. Noordstraat L 114; Grijps kerke, Abraham Bormneljé, Segeersweg V 106 Leerdam, Jannis C. Kense, Dam N 5 Scheve- ningen, Jan Melse en echtgenoote, N. Vliss. weg E 199dSerooskerke (W.), Cornelis Ingelse, Seisweg R 77 O. en W. Souburg, Cornelia M. Polderman, Heerengracht M 32 Veere, Tan netje Jacobse, Dam N 16 Vrouwepolder, Mar- garetha van den Broeke, L. Noordstraat L 112. Vertrokken met doopattest naar Serooskerke (W.), Jannetje Jakobsen, O. Vliss. Weg V 29a Zaamslag, Willem J. Kögeler, Koepoortstraat E 63 Zierikzee, Gerardus M. Feij, L. Burg C 106. Overleden Johanna FanoyVerschiere, Noordweg R lc Magdalena Geldofde Pagter, Bogardstraat D 55; Jacoba C. Hubregtse, Nieuw- straat H 27 Leuntje LabruijèreKleinepier, Klein Vlaanderen M 174 Pieter Remijn, 't Zand D 42 Johanna M. van RielMurk, Penning hoeksingel L 65a4Johanna P. Vermeulen, Noordsingel S 152 Johanna P. VinkeWon- dergem, Verwerijstraat N 157. Verhuisd J. S. Blokpoel van Achter 't Hof plein E 9 naar Lambrechtstraat L 92 J. Boone van Seisweg R 137 naar Klein Vlaanderen M 194 Mej. C. Fortuin van Klein Vlaanderen M 204 naar Gravenstraat I 254 C. J. Hendrikse van Lambrechtstraat L 90 naar Achter 't Hof plein E 227a M. Meijers van Seisstraat Q 1 naar Breestraat E 28 J. de Nood van Veersche Weg T 274a naar Kleverk. Weg V 153 L. de Rijke van Gravenstraat I 256 naar Winterstraat Q 101 J. Spruijt van Gravenstraat I 249 naar Langeviele K 212 D. Tange van Eigenhaard- straat P 222 naar Segeerstraat H 73 J. Verhage van N. Vliss. Weg E 113 naar Lage Weg E 184a; Dames de Wolff van K. Noordstraat E 17 naar Zuidsingel E 47i. als het voor Jan te laat is." „Dwaze jongen. Hoe komt dat idee in je her sens op „Zou er nog plaats zijn in het hotel Dan blijf ik tot morgenochtend." „Voorzoover ik weet is alles bezet", meende Gretha. „In de dépendance zal nog wel een plekje zijn", dacht hij. „Al was het boven op den zol der. Dat heb ik er wel voor over. Ik vind dit een prettigen dag en ik ben jullie zeer dankbaar, dat je mij geïnviteerd hebt." „Dat moeten wij wel doen", lachte zij. „Uit je zelf zou je het niet vragen." „Dat zou toch onbescheiden zijn polste Heino. „Weineen. Je kent ons toch al langer dan van daag Eerlijk gezegd, wij hadden gedacht, dat je het doen zoudt. Maar toen wij niets vernamen, zei mama, dat vader er eens werk van maken moest, om je hier te krijgen." „Stellen jullie het op prijs Jij ook vroeg Heino, weer met dien eigenaardigen blik van eenigen tijd geleden. „Natuurlijk niet", plaagde zij. „Maar je bent nu eenmaal bij ons binnengevallen en nu dienen wij toch behoorlijke gastheeren en gastvrouwen te zijn." Heino lachte smakelijk. Hij was in een uit muntende stemming, daar hij bespeurde, dat hij voet voor voet terrein won. Op dat oogenblik wendde mijnheer Salomons zich tot hem. (Wordt vervolgd) (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Zwartsluis, 16 Mei 1935. Geachte Redactie Mogen wij nogmaals een plaatsje in Uw blad. Bij voorbaat onze dank. Zooals bekend mag worden geacht, is ten vorigen jare te Zwartsluis opgericht het L. F. Duymaer van Twistfonds. Dit fonds tracht die schippers te helpen bij het verkrijgen van onderwijs voor hun kinderen, voor wien de bijdrage van het Rijk a 2.75 gld. niet voldoende is, om hun kinderen aan de wal en dus in de kost te doen. Onze pogingen gelden voor dit fonds te ver krijgen door middel van prikkaarten en anders zins, slaagden behoorlijk. Wij kregen ong. 750 gld. Hiermee hebben we enige tientallen van schippers kunnen helpen. Dit jaar zullen we alle Hoofden van scholen enige kiekjes van de L. F. Duymaer van Twist- school (School met drie-jarig leerplan) zenden, in de hoop, dat de leerlingen zullen proberen deze te gelde te maken. Doel van dit schrijven is nu een sterke aan drang tot medewerking aan allen, die belang stellen in het Chr. Onderwijs aan schipperskin deren, die dit onderwijs zeker zo nodig hebben als de andere kinderen van ons volk en het toch veelal moeten ontberen. Helpt allen. Als allen helpen dragen, wordt de last licht. Bijdragen ook uit anderen hoofde kunnen ge stort worden op gironummer 233120 van het L. F. Duymaer van Twistfonds, Zwartsluis. Met hartelijke dank voor de plaatsing, Namens het Bestuur, W. v. d. BERG, Voorzitter. J. MEULINK, Secretaris. J. BLEI, Penningmeester. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN Middelburg. Voor 't kerkje van Parakan van Jannie Cornelisse 100 halve centen. Prachtig Jannie, jij hebt 't begin gemaakt om de 1200 vol te krijgen. Wie volgt Ds. A. H. OUSSOREN. Wemeldinge. Met dankbaarheid ontvangen de ge houden collecten in de kerken Kapelle, Goes, Wol- faartsdijk, Nieuwdorp, Kruiningen, 's-Gravenpolder, Driewegen voor het Evangelisatiegebouw te Wemel dinge. Uit de collectezak van de Geref. Kerk van Krabbendijke ontvangen 2. Wie kan, gedenke dezen arbeid. J. COK, Giro 176534. Middelburg. In mijn brievenbus gevonden van een zuster die niet ter kerk kan komen tien gulden met de bestemming vijf gulden voor de Kerk en vijf gul den voor de Diaconie. Ontvangen kleeding van een onbekende gever (ster) en van fam.Mej. K., Mevr. O., Mej. T. en van Mevr. M. een kinderledikant. Voor alles onzen hartelijken dank. Namens de Evangelisatie Commissie, Molstraat 26. KORTEKNIE, Secr. VEREENIGINGSLEVEN. Geref. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Afdeeling I. Bijb. Gesch. „De Hemelvaart" door Rie Diermanse. Na de pauze Reciteeren door Jo Roest en Jo Wattel. Afdeeling II. Bijb. Gesch. „Stefanus" door Janna Wattel. Na de pauze Voorlezen. Afdeeling III. Bijb. Gesch. „De Hemelvaart" door Saar Wattel. Na de pauze Voorlezen. De Gerei. J. V. Spreuken 8 vers 33a te St. Laurens vergadert a.s. Zondag, aanvang 7 uur in de consistorie der Gerei. Kerk. N. T. Ond. 29. „De arbeiders in den wijngaard", vr. Jac. Lous. K. G. Schets 14. „Rondom de Dordtsche Synode 16181619", vr. M. Koole. Vergadering der Geref. Jcugdcentrale te Koudekerke op Zondagavond 7 uur in het Vcreeniginsgebouw. Agenda: Onderwerp Gew. Gesch. Onderwerp over „De Buchmanbeweging", J. Aar- noutse. Vergadering der G.J. V. Pred. 12:1a te Koudekerke op Zaterdagavond 8 uur in het Vereenigingsgebouw. Agenda: I. Schriftstudie, les 33. „Het Verbond bij Sinai", vriend J. Stroo. II. VoordrachtD. Simonse. Memorisatie vriend J. Looise. III. K. G. les 25. „De Geref. Kerk in Nederland", vriend C. Daane. Geref. Meisjesvereeniging „Meisjesroeping", M'burg. Afdeeling A. O. T. Schets 24. „Het rijk der 10 stammen van Jerobiam tot Achab", B. Wattel. Letterkunde „Guido Gezelle", F. de Vos. Bijdrage M. den Boeft. Afdeeling B. O. T. „Achab en Elia" door Koos Alewijnse. Vad. Gesch. door Bets Tange. Bijdrage Nel Suurmond. Contributie betalen s.v.p. in verband met de vacantie. Gereformeerde Knapenvergadering „Samuël", M'burg. Afdeeling III. B. G. „Petrus te Joppe" door vr. Westrenen. Kerk- en Vad. Gesch. „Het Christendom en Karei de Groote" door vr. Bakker. Geref. Jongelingsver. „Sola-Fide", Middelburg. O. T. „Mozes" door vr. M. Ton. M. O. „Staats- en gemeentebedrijven" door vr. A. Buijs. Varia door vr. M. Walraven. Geref. Jongelingsvereeniging „Herman Faukeel". O. T. „Jeremia" door vr. A. Jonkheer. Vrij onderwerp door vr. J. de Rijke Sr. De Geref. K. V. Benjaminte St. Laurens vergadert op Zondag 23 Juni des namiddags om 4 uur in de consistorie der Geref. Kerk. 1. Gew. Gesch. „Van en naar Bethanië" door vr. L. Riemens. 2. Vrij onderwerp Zending door vr. P. Boon. ZONDAG 23 JUNI 1935. CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Hofpleinkerk 9.30 uur Ds. D. Bremmer Bed. H. Av. 6 uur Ds. D. Bremmer Voortz. Bed. H. Av. en Dankz. Noorderkerk 9.30 uur Ds. A. H. Oussoren 2 uur Ds. A. H. Oussoren 6 uur Ds. M. Vreugdenhil Arnemuiden 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing Bed. H. Av. en Dankz. Domburg 9.30 uur Ds. J. E. Visser 2 uur Lezen eener Leerr. Gapinge 9 uur Ds. J. W. Tunderman 2 uur Lezen eener Leerr. Grijpskerke 9.30 en 2 u. Ds. W. F. M. Lindeboom Koudekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. St. Laurens 9.30 en 2 uur Ds. A. Koning Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9.30 uur Ds. M. J. v. Dijken 2 uur Lezen eener Leerr. Serooskerke 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. M. J. v. Dijken Souburg 9.30 en 2 uur Ds. C. B. Bavinck Veere 9.30 en 2 uur Ds. J. v. d. Guchte Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. S. van Wouwe te Marum. Vrouwepolder 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. J. W. Tunderman Voorb. H. Av. Westkapelle 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. J. E. Visser CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur Ds. J. P. Unger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Cand. J. Goris te Goes. Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 u. Ds. J. D. v. d. Velden te Rotterdam. Haamstede 9.30 en 2.30 uur Lezen eener Leerr. Kamperland 9 en 2 uur Ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30 en 6 uur Cand. A. de Groot 2 uur Lezen eener Leerr. Oosterland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Cand. van Zuijlen Zierikzee 10 en 6 uur Zonnemaire 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE THOLEN. Anna Jacobapolder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. A. B. W. M. Kok te Zaamslag. Krabbendijke 10 en 3 uur Ds. M. Ros Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds. Jongbloed te Marken. Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Lezen eener Leerr. Tholen 9.30 en 2 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Borssele 9 en 2 uur Ds. H. Fransen Driewegen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegt 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Cand. J. Lafeber te Gouda. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. P. O. de Bruijne te Uithoorn. Kapelle-Biezelinge 10 uur Ds. H. Torenbeek 2.30 uur Ds. A. Scheele Kruiningen 10 en 3 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. E. Beukema Wemeldinge 9.30 en 2 uur Cand. M. P. van Dijk Wolphaartsdijk 10 en 2.30 u. Ds. G. v. Heiningen Yerseke 9.30 uur Ds. A. Scheele 2 uur Ds. H. Torenbeek CLASSE AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds. Joh. A. Tiemens Axel 9.30 en 2.30 uur Ds. J. S. Post Bed. H. Av. en Dankz. Hoek 9 en 2 uur Ds. J. A. Vink Oostburg 10 en 3 uur Ds. Th. P. Potma Bed. H. Av. en Dankz. Schoondijke 10 en 3 uur Ds. J. M. Mulder te Haamstede. Donderdag 3.30 uur Ds. D. de Vries Huwelijksbevestiging. Terneuzen 9.30 en 2.30 uur Ds. S. Groeneveld Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds. W. M. Ie Cointre te Bergen op Zoom. Dringend verzoek. De berichten voor de rubriek Verenigings leven worden dikwijls pas des Vrijdagsmorgens aan ons bureau bezorgd. Wij herinneren er daar om nogmaals aan, dat alle berichten uiterlijk des Donderdagsavonds in ons bezit moeten zijn. Later ontvangen copie kan niet meer worden opgenomen. De Administratie. Weet U waar Uw adres is voor Strijk- en Blaas-Instrumentcn, Saxcaphones, Blok- en Schoolfluiten, Klarinetten, Dwarsfluiten, Piccolo's (met en zonder kleppen), Mandolines, Guitaars, Cello's en Violen, Reparatie- en Vernikkelinrichting. Aanbevelend, Langedclft B 118 Middelburg

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1935 | | pagina 3