PREDIKBEURTEN 11. Ds. Heij rapporteert namens de Classis Ds. Smeenk bij zijn intrede te Vlissingen 'n har telijk welkom te hebben toegeroepen. Ds. Heij deelt mede, dat Ds. Merkelijn weer met opgewektheid naar het Zendingsterrein hoopt terug te keeren dat 23 Mei a.s. de De- putaten hopen te vergaderen met het Zendings comité der zendende Kerk om, zoo mogelijk, te komen tot het beroepen van 'n opvolger van Ds. Merkelijn en dat de 1000.—, die door wijlen 'n lid van de kerk van Serooskerke voor de Zending werd gelegateerd, werd bestemd voor kerkbouw te Parakan. Voorgesteld zal worden aan de Prov. Synode, van de kerken dezelfde bijdrage voor de Zending te vragen. 12. De kerk van Domburg rapporteert de boeken en bescheiden van den class. Deputaat voor de Evangelisatie in Noord Brabant en Lim burg, en voor die in Rijn-Pruisen en Westfalen, te hebben nagezien en in orde bevonden. 13. Ds. Bremmer rapporteert over de z. g. „militaire cent". 14. Schrijven van Br. V. te M. inzake inning van de opbrengst der class, collecten. Br. V. zal worden geantwoord. 15. Ds. Bremmer rapporteert over 'n verga dering van Prov. Deputaten voor art. 19 D.K.O., door hem bijgewoond in 't belang van 'n studee renden broeder in de Classis. Dit rapport wordt besproken. 16. Afgevaardigd worden naar de a.s. Part. Synode, te houden op 20 Juni te Middelburg, de Di. Heij en Vreugdenhil (Primi), Bremmer en Koning (Secundi); voorts de Ouderlingen J. Bosselaar en C. Polderman (Primi), J. Baarschers en D. H. Loodewijk (Secundi). 17. St. Laurens spreekt de wenschelijkheid uit, dat het schrijven van de Classis 's-Graven- hage, inzake de uitschrijving van 'n boete- en bededag op 2 Juni a.s., in de kerken zal worden voorgelezen van den kansel op den daaraan voorafgaanden Rustdag. Grijpskerke vraagt vertegenwoordiging der Classis bij het afscheid van Ds. Pestman. Aan gewezen de consulent Ds. Bremmer bij diens verhindering de Praeses Ds. Visser. 18. Als datum voor de volgende class, ver gadering wordt vastgesteld 11 September. Roe pende kerk Meliskerke. Het Moderamen zal dan als volgt zijn samengesteldDs. Vreugdenhil, Praeses Ds. Visser, Assessor Ds. Tunderman, lste Scriba Ds. Scholing, 2de Scriba. 19. Ter plaatsvervanging in de komende va- cature's door het vertrek van Ds. Pestman wor den benoemd als examinator in de exegese van het N.T. Ds. Smeenk in de Ethiek Ds. Ousso- ren als sec. class. Dep. voor de Zending Ds. Bavinck. 20. Ds. Scholing dankt, mede namens de kerk van Arnemuiden, voor al 't meeleven en de hulp, tijdens zijn ziekte van kerken en col lega's ondervonden. Ds. Heij vraagt nog enkele Zendingsbijdragen te mogen ontvangen en dringt er bij de kerken op aan, de bijdragen voor het Hospitaal iets vroeger over te maken. Ds. Lindeboom vraagt de collecten voor Radio-kerkdienstuitzendingen te mogen ontvan gen. Ds. Smeenk dankt voor de hartelijke woorden, in den aanvang der vergadering tot hem gericht, en spreekt uit, dat het zijn begeerte is, iets voor de kerken te mogen geven en doen. Ds. Visser vraagt om giften en collecten voor de Ev. in Rijn-Pruisen en Westfalen. Ds. Pestman spreekt 'n afscheidswoord, dat door den Praeses wordt beantwoord. De vacaturebeurten worden nog genoemd voor Grijpskerke de Di. Koning, Lindeboom en Oussoren voor Westkapelle (halve beurten): de Di. Scholing, Smeenk en Vreugdenhil. 21. Ds. Pestman leest het Kort Verslag, dat wordt vastgesteld. 22. Na dankzegging door Ds. Pestman sluit de Praeses de vergadering. Op last der Classis, H. PESTMAN. Neuzen. Ontvangen collecten voor de Gene rale Kas Aardenburg 9.58 Axel 25.66 Axel 2 giften a 1.2.Hoek 12.45 Neuzen 39.22 Oostburg 14.05 Schoon- dijke ƒ34.50; Zaamslag 28.66. Totaal ƒ166.12. L. MICHIELSEN, Correspondent Classis Axel. Serooskerke. KORT VERSLAG van de vergadering van den Kerkeraad gehou den op Donderdag 9 Mei 1935. Aanwezig alle leden. Opening. Notulen. Ingekomen Stukken 13. Steunaanvragen Militair Tehuis 's-Gravenhage Geref. Vereen, voor Drankbestrijding Arbeid Pa van der Steur, Magelang in handen van de Commissie ad hoe. 4. Circulaire Rusthuis Ouden van dagen Colijns- plaat. Kerkelijke stand. Ingekomen met attestatie van Veere Christiaan Wattel, van 's-Gravenhage- West Franciscus Mattheüs Sturm, van Oost- Souburg Adriaan Sinke. Vertrokken met doop- attest naar Oostkapelle Neeltje Wattel Pd. en Maatje Willeboordse Cd., naar Souburg, Wil lem van den Broeke. Gedoopt Simon Wattel Jz. en Leendert Joziasse Cz. Rapporten. Br. Verhage doet verslag van de Zeeuwsche Ouderlingenconferentie. Rapport wordt uitgebracht over het huisbezoek in 25 gezinnen. Onderzocht worden en toegelaten tot de Openbare belijdenis des geloofs Maria Cop- poolse Cornelia Joziasse Willemina Johanna Melis Zwanette Maria Melis Catharina Jo hanna Schoe Neeltje WattelJacobus de Wolf en Jacoba Wondergem. Diaconale zaken. Kassaldo per 1 April 25.273/2Ontvangsten 178.72J/£. Opgenomen van Boerenleenbank 50.Uitgaven 217. Saldo per 1 Mei 37. De Praeses rapporteert, dat de beide legaten werden uitgekeerd. De 1000.voor de Zen ding werd bestemd voor kerkbouw in Parakan de 1000.voor de kerk zullen worden ge bruikt voor schuldaflossing. De brs Christiaanse en Ton zullen bij de uitloting tegenwoordig zijn. Rondvraag. Sluiting. DE SCRIBA. VERGADERING van den Kerkeraad van St. Laurens, gehouden op 13 Mei '35. De Voorzitter Ds. A. Koning opent de vol tallige vergadering op gewone wijze. Notulen na lezing goedgekeurd. Ingekomen Stukken a. Van de Evang. Com missie een verzoek om haar de geldmiddelen voor haar arbeid te verschaffen. De kerkeraad besluit voor dit doel een collecte te houden b. De Classis 's-Gravenhage geeft kennis, dat zij 2 Juni bestemd heeft voor een algemeene boete- en bededag. De kerkeraad besluit aan de oproep te voldoen. Rapporten. Praeses doet verslag van gehouden ziekenbeoezk. Br. Vogel doet mededeeling van z'n bezoek aan de M. V. Br. Riemens heeft de kleine M. V. bezocht, beide rapporten luiden gunstig. Medegedeeld wordt dat de Ouderlingenconfe rentie door een drietal broeders is bezocht met veel genoegen. Brs ouderlingen doen verslag van het gehou den huisbezoek. Diaconale zaken geen bijzonderheden. Rondvraag geen bijzonderheden. Lezing Persverslag. Sluiting. DE KERKERAAD. Middelburg. VERGADERING van den Kerkeraad-Smal op Donderdag 16 Mei, des avonds half acht in de consistorie Hofpleinkerk. Voorzitter Ds. A. H. Oussoren. De notulen worden gelezen en vastgesteld. Aanwezig 25 broeders. Ingekomen Stukken Dankbetuiging voor deelneming bij het over lijden van een zuster. 2 aanvragen om steun worden verwezen naar de Commissie ad hoe. Een schrijven van de Classis 's-Gravenhage om 2 Juni a.s. een Boete- en Bededag te houden, waartoe wordt besloten. Een ongeteekend schrijven wordt ongelezen vernietigd. Een schrijven van het Ministerie van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen met begelei dend schrijven van B. en W. van Middelburg betreffende Gasthuiskerk. Een Commissie zal bij den Burgemeester inlichtingen inwinnen. De Commissie van Doopaanvragen, enz. 1 attestatie aangevraagd en verleend. 2 doopaanvragen, toegestaan. 2 Huwelijksbevestigingen aangevraagd en toe gestaan. 2 doopattesten ingekomen. 1 attestatie ingekomen en aanvaard. Sectie I en II rapporteeren verschillende za ken, waarna nog onderscheiden rapporten vol gen. Rondvraag. Sluiting. Volgende week breed, met de Deputaten der Zending. DE KERKERAAD. KORT VERSLAG van de vergadering der Classis Zierikzee, gehouden op Woens dag 1 Mei in het lokaal der Geref. —Kerk te Zierikzee. 1. Dr. van Lonkhuijzen opent de vergadering, laat zingen Ps. 86:6, leest Hebr. 13:1521, en gaat voor in gebed. 2. De credentiebrieven worden nagezien door de afgevaardigden van Scharendijke. Alle kerken zijn wettig vertegenwoordigd. Bruinisse, Haam stede, Wissekerke, Zierikzee en Zonnemaire hebben een instructie. 3. Het moderamen neemt zitting. Dr. van Lonkhuijzen, Praeses Ds. Vogelaar, Assessor Ds. Veenstra, Scriba. 4. Ds. van den Ende leest als Scriba der vorige vergadering de notulen van die vergade ring. Na een enkele opmerking worden ze goed gekeurd. 5. In behandeling komen de ingekomen rap porten. a. Rapport van de commissie inzake de quota. Ds. Unger leest namens de commissie het reeds aan de kerken toegezonden rapport voor. Na breedvoerige bespreking wordt, met dank aan de commissie voor de vele en belangrijke arbeid, door haar verricht, vastgesteld, dat toch de basis, waarop momenteel de quota ver deeld zijn, als de meest bruikbare moet aange merkt worden. Daarom wordt aangenomen, in de thans bestaande regeling (berekend naar het aantal belijdende leden van iedere kerk) geen wijziging aan te brengen. Aan kerken, die daar door veel meer dan vroeger hebben bij te dra gen, wordt zoo noodig afzonderlijke beoordee ling van hun moeilijkheden toegezegd. b. Rapport van de approbatie van het beroep van Ds. Heuzeveldt naar Hazerswoude. c. Rapport van de Evangelisatie-arbeid van de kerk van Nieuwerkerk. Idem van de classicale Evangelisatiecommissie. Idem van de Evangeli satie-arbeid van de kerk van Zierikzee. Besloten wordt, dat de classis wederom 100.voor haar Evangelisatiewerk zal aanvragen bij de Provinciale Synode. De kerk van Zierikzee zal 50.voor haar Evangelisatiewerk aanvragen (instructie Zierikzee). d. Ds. v. d. Ende brengt rapport uit aan gaande de steunaanvrage van Oosterland uit het fonds der Afscheidingscollecte. Hieruit blijkt, dat op de aanvrage van Oosterland afwijzend is beschikt. e. Br. bij de Vaate rapporteert, dat de boe ken van den deputaat voor hulpbehoevende ker ken in de classis, in orde bevonden zijn. De kerk van Haamstede rapporteert hetzelfde aan gaande de boeken van den classicalen quaestor. 6. Ingekomen Stukken en instructies. a. Schrijven van Ds. Heuzeveldt, inhoudende een persoonlijk afscheidswoord aan de classis. b. Schrijven van een zuster uit K. Aan de kerk van K. wordt advies gegeven. c. Instructie van Zonnemaire inzake het pen sioen van haar emerituspredikant. Besloten wordt, dat de classis het schrijven van de kerk van Zonnemaire aan de Provinciale Synode, steunen zal. d. Instructie van Wissekerke, inhoudende aanvraag tot voortgezette classisvergadering op 17 Juli, ter examinatie van Cand. van Zuylen. Besloten wordt, op dien datum D.V. een gewone classisvergadering te houden. Als roepende kerk wordt aangewezen Zonnemaire. Instructie van Bruinisse, inhoudende een verzoek om jaarlijksche steun uit de kas voor hulpbehoevende kerken. Besloten wordt, hierop thans nog niet in te gaan, en aan Bruinisse de raad te geven, hierop t.z.t. zoo noodig terug te komen. g. Instructie van Haamstede, inhoudende het verzoek, dat de classis zich uitspreke of het lid maatschap der N.S.B. al of niet vereenigbaar geacht kan worden met het lidmaatschap onzer kerk. Besloten wordt, dat de classis wachten zal, tot eventueel een concreet geval in dezen zich aan haar voordoet. 7. De classicale begrooting wordt vastge steld op 200. 8. Inzake te houden kerkvisitaties wordt door Ds. v. d. Ende voorgesteld, dat in 't vervolg jaarlijks Vs der kerken bezocht worde. Wordt aldus besloten. Als overgansgmaatregel zal dit jaar 2/s der kerken worden bezocht, n.l. de ker ken op N. Beveland en Duiveland. De kerk- visitatoren zullen de bezoeken onderling regelen. 9. Vacaturediensten worden aangevraagd voor de maanden JuniJuli. Toegestaan worden aan Zonnemaire 2 beurten, Geersdijk 1, Nieu werkerk 1, Oosterland 2. 10. Stemming wordt gehouden voor afvaar diging naar de Provinciale Synode. Na stemming worden als primi-afgevaardigden benoemd de predikanten Ds. v. d. Ende en Ds. Meester, en de ouderlingen br. Bij de Vaate en br. Ketelaar. Secundi Ds. Vogelaar, Ds. Mulder, br. Dees en br. de Waal. 11. Rondvraag naar art. 41 K.O. Op ver zoek van de kerk van Nieuwerkerk wordt Ds. Unger aangewezen als consulent dezer gemeente tijdens de vacature. 12. Persoonlijke rondvraag. Ds. Unger vraagt, wie in plaats van Ds. Heuzeveldt, secr.-penning meester der Classicale Evangelisatie-commissie zal zijn. Op voorstel dezer commissie wordt Ds. Unger benoemd. Ds. Unger vraagt opvraag van plaatsen, waar deze zomer bezoek van de Evan gelisatie-auto gewenscht zou zijn. Hem worden een aantal plaatsen opgegeven. In plaats van Ds. Heuzeveldt wordt Ds. Vo gelaar benoemd tot deputaat voor de regeling van classicale examens. Ds. Hoek zal uitgenoo- digd worden als assistent-examinator voor het e.v. examen, daar een der predikanten dan af wezig denkt te zijn. Ds. Veenstra zal voor het tweede halfjaar 1935 een nieuw lijstje van collecten in de beide Kerkbodes publiceeren. Ds. Mulder vraagt voor de kas voor hulp behoevende kerken in de classis voor dit jaar naast de gebruikelijke collecte nog collecte extra. Br. Ketelaar doet mededeeling aangaande het aan Wissekerke toegezegde en met blijdschap aanvaarde bedrag uit het fonds der Afschei dingscollecte. 13. Het persverslag wordt gelezen en vast gesteld. 14. Na dankgebed sluit de praeses de ver gadering. Voor de Classis, J. B. VOGELAAR, h.t. Assessor. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN Arnemuiden. Met vriendelijken dank ontvangen voor de Zending 75 halve centen van Piet en Theo van Belzen. Namens de Zendinqscommissie, Ds. H. SCHOLING. Serooskerke. Gevonden in de collecte op 5 Mei 2.waarvan 1.voor Zeeuwsche Beker en ƒ1.voor de Evangelisatie te Wemeldinge en op 12 Mei 2.50 van een zuster die niet ter kerk kan komen. Met dank. DE BOEKHOUDER. In dank ontvangen door tusschenkomst van Ds. Groeneveld te Terneuzen voor de Schoolzending van de kinderen der Chr. School te Aardenburg 5. en van die te Axel 6.55. De Penningmeester der Zending, C. J. HOND1US. Middelburg. Gevonden in de collecte 12.na- gift „Biddag" 2.50 voor Rusland gift door tus schenkomst van br. I. de Wolff 2.50idem van br. Vereist van een broeder die niet ter kerk kan komen 1.Hiervoor onzen hartelijken dank. De Kassier der Diaconie, Veersche Singel S 78. J. J. ORNEE. VEREENIGINGSLEVEN. Gere/. Meisjesvereeniging „Meisjesroeping"M'burg. Afdeeling A. Gel. leer. Schets 19. „De volle verordineering Gods" L. Ludikhuize. Na de pauze Afdeeling B. N.T. Schets 171. „Jezus en de leidslieden van Israël" door Jeanne Davidse. M. O. „Onze Woning", B. en Bew. 7 Dec. 1934 door Gré Jansen de Jonge. Bijdrage Mien Ton. Geref. Meisjesvergadering NuniaMiddelburg. Afdeeling I. Bijb. Gesch. „Voor Pilatus en Herodus" door Mientje de Rijke. Na de pauze Voorlezen. Afdeeling II. Bijb. Gesch. „De uitstorting van den Heiligen Geest" door Anna Vader. Na de pauze Reciteeren doorWilly de Wolff, Tiny Graafhuis en Koos Vendeville. De Geref. M. V. te St. Laurens vergadert op Donderdag 23 Mei. O. T. Schets 24, deel III en IV. „Van Asa tot Josafath" door A. Willemse. Gel. Bel. Art. 4 en 6. „Kanonieke boeken der Heilige Schriftuur" door Saar Hillebrand. Bijdrage Dora Prins. Geref. M. V. „Het ontluikend leven" te St. Laurens. G. G. „Voor Pilatus en Herodes" door J. Willemse. Reciteeren door C. Buys. Na de pauze K.G. „Luther" door G. Boon. Memoriseeren door P. Riemens en improviseeren door T. Dingemanse. Kring Walcheren II der Geref. Meisjesver. Vergadering D.V. op Donderdag 23 Mei 's avonds half acht in de Geref. Kerk te Oostkapelle. OnderwerpenI. „Het gebed op de M. V." uit Kringschetsenb. II. Opvoedkunde „De rijpere jeugd III", B. en B. 25 Oct. 1929. Geref. Jongelingsvcreeniging Herman Faukeel". G. B. Art. 21. „Van de voldoening van Christus voor ons" door vr. J. C. de Wolff. M. O. „Strijdmiddelen der vakorganisatie I" door vr. P. van As. Improviseeren door de vr. Drecksler en Dalmeijer. Geref. Jongclingsvcr. „Sola-Fide'Middelburg. Schriftst. 7. „Het 6-daagsche scheppingswerk" door vr. C. Antheunisse. Vrij onderwerp G. Versluis. Varia. P. Vader. V. DrLiitzen Wagenaar", Middelburg. S. S. Schets 3. „De H. S. in haar geheel en in haar deelen" door vr. J. Houmes. K. G. Schets 20. „Rondom Da Costa" door vr. C. Schout. Vergadering der G. V. Pred. 12la te Koudekerke op a.s. Zaterdagavond 8 uur in het Vereenigingsgebouuf. Agenda: I. N.T. les 63. „Paulus II Zendingsreis", lste ge deelte, vriend D. Wielemaker. II. Voordrachtvriend A. G. Heij. Memorisatie vriend P. Izeboud. III. M. O. Deel II, les 17. „Coöperatie", vriend S. de Kam. ZONDAG 19 MEI 1935. CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Hofpleinkerk 9.30 uur Ds. A. H. Oussoren 6 uur Ds. D. Bremmer Woensdag 2 uur Huwelijksbevestiging Noorderkerk 9.30 uur Ds. D. Bremmer 2 uur Ds. A. H. Oussoren 6 uur Ds. A. H. Oussoren Arnemuiden 9.30 uur Ds. H. Scholing 2 uur Ds. C. B. Bavinck Domburg 9.30 en 2 uur Gapinge in de Hervormde Kerk 9.30 uur Ds. J. W. Tunderman 7 uur Ds. W. F. M. Lindeboom Grijpskerke 9.30 en 2 uur Ds. H. Pestman Koudekerke 9.30 en 2 uur Ds. A. C. Heij Bed. H. Av. en Dankz. St. Laurens 9.30 uur Lezen eener Leerr. 6.30 uur Ds. H. Scholing Woensdag 2 uur Huwelijksbevestiging. Meliskerke 9.30 en 2 uur Ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9.30 en 2 uur Ds. M. J. v. Dijken Serooskerke 9.30 en 2 u Ds. W. F. M. Lindeboom Openb. Bel. en Voorber. H. Av. Souburg 9.30 uur Ds. C. B. Bavinck 2 uur Ds. H. Scholing Veere 9.30 en 2 uur Ds. J. v. d. Guchte Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. G. Smeenk Vrouwepolder 9.30 uur Lezen eener Leerr. 7 uur Ds. J. W. Tunderman Westkapelle 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur Ds. J. P. Unger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Veenstra Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Lezen eener Leerr. Haamstede 9.30 en 2 uur Ds. J. M. Mulder Kamperland 9 en 2 uur Ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 uur Lezen eener Leerr. Oosterland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Cand. van Zuijlen Zierikzee 10 en 6 uur Dr. J. van Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE THOLEN. Anna Jacobapolder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. W. M. Ie Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur Ds. M. Ros Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Cand. C. v. d. Boom te Overschie. Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Dhr. de Groot te Lange Ruigeweide. Tholen 9.30 en 2 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. G. Leene Borssele 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. H. Fransen Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. P. K. Keizer te Vrijhoeve Caoelle. 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Bed. H. Av. en Dankz. Heinkenszand 9.30 en 2 uur Ds. Joh. Booij Kapelle-Biezelinge 10 uur Lezen eener Leerr. 2.30 uur Ds. A. Scheele Kruiningen 10 en 3 uur Lezen eener Leerr. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. E. Beukema Wemeldinge 9.30 en 2 uur Cand. M. P. van Dijk Wolphaartsdijk 9.30 en 2 u. Ds. G. v. Heiningen Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. H. Torenbeek CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 en 3 uur Ds. Joh. A. Tiemens Axel 9.30 en 2 uur Ds. J. S. Post Hoek 9 en 2 uur Ds. J. A. Vink Oostburg 9.30 en 2 uur Ds. Th. P. Potma Schoondijke 10 en 3 uur Ds. D. de Vries Terneuzen 9.30 en 2 uur Ds. J. Koppe te Wagenborgen. Zaamslag 9 en 2 uur Ds. A. B. W. M. Kok

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1935 | | pagina 3