KERKNIEUWS. OFFICIEELE BERICHTEN. Den Haag, April 1935. Amice, Ook de arbeid van het hospitaal ging in '34 gezegend voort aan het verslag van Dr. Dreck- meier wil ik enkele stukken ontleenen, die van dezen zegen duidelijk getuigen. A. MERKELIJN. Dr. Dreckmeier schrijft ,,Het jaar 1934 was er één van rustig arbeiden in het ziekenhuis. Als U de cijfers van opname even vergelijkt met die van verleden jaar, zal het U opvallen, dat er geen groote verschillen zijn aan te wijzen. Het ziekenhuis was vol, maar nog niet overvolde polikliniek gaf geregeld enkele uren werk per dag. We mogen dankbaar zijn, dat we door de medische Zending reeds vele honderden menschen per jaar bereiken. In deze tijd van malaise zou het waarschijnlijk groote financieele moeilijkheden brengen, als we tot uit breiding gedwongen werden. Daarbij is een fac tor van beteekenis, dat een dokter, die bovendien vlak voor het verlof na acht jaar werk geen volle 100% meer waard is, op het oogenblik ook niet meer werk aan zou kunnen, zoodat uitbreiding al spoedig de kosten van een tweede dokter zou meebrengen. Zeer hoop ik, dat ik na mijn verlof weer zoo opgefrischt zal zijn, dat ik het nog een tijd alleen af zal kunnen, ook al komt er uitbreiding, waar de eerste maanden van 1935 op wijzen (we hebben in de laatste maand bijna steeds 80 patiënten) of dat de toe standen zich zoo zullen wijzigen, dat er een tweede dokter benoemd kan worden. Een mooie uitbreiding was dit jaar de opening van het mooie nieuwe paviljoen, dat zeer goed voldoet. De 2e klasse vindt er een doelmatige behuizing en ik kreeg er een zeer geriefelijke woning door. Uit de aard bracht de eerste in richting nog al kosten mee, terwijl de bezetting nog slechts matig is. Op den duur verwachten we echter, dat dit huis behalve rente en aflossing van het er in gestoken kapitaal een behoorlijk voordeelig saldo zal opleveren voor het zieken huis. Dit eerste jaar hebben we reeds een be scheiden winst gemaakt. Over het personeel viel als regel niet te kla gen. Een jonge leerling moest ontslagen worden wegens wangedrag in het hulpziekenhuis te Pa rakan, waar uit den aard het toezicht op de jonge leerlingen minder intensief is als hier, waar we een huisvader hebben. Een meisje werd ont slagen wegens onvoldoende vorderingen en ge brek aan toewijding bij haar werk. Het oudere personeel voelt steeds meer de verantwoorde lijkheid van het werk mee te dragen. Hiervoor bpn ik altijd zeer dankbaar. Voor de jongeren is dat van groot belang. De goeroe deed het geheele jaar trouw zijn dienst op zalen, polikliniek, catechisatie van de jongeren, in het internaat. Nog te weinig kan hij werken op de vrouwenzaal. Als hij oud-patienten gaat opzoeken zijn dit bijna altijd mannen. (Hierbij geeft Dr. Dreckmeier dan een uiteen zetting van de noodzakelijkheid om te komen tot de aanstelling van een vrouwelijke goeroe-indjil, A. Merkelijn.) De polikliniek bracht, even als het vorig jaar, behoorlijk de kosten op, zelfs zoo, dat alle medi cijnen voor het geheele ziekenhuis daaruit kon den worden bekostigd. Daar wij eind 1934 een gift van S.I.M.A.V.I. van 300.ontvingen voor aankoop van medicijnen en instrumenten, die ik voor 1935 bestemde, kunnen we dit nieuwe jaar eenige uitbreiding geven aan het instrumen tarium, wat in 1934 niet kon geschieden. De in Juli 1933 begonnen instelling van mantri- verpleger op de scholen van de Vereeniging voor Scholen met den Bijbel voldoet zeer goed. De mantri bezocht 4 scholen ieder 3 keer per week, waardoor het schoolverzuim wegens behandeling op de gewone polikliniek, waar de kinderen nog al eens een tijd moeten wachten tot een minimum terugging. Wij bouwden in 1934 twee mantri-woningen, waardoor 2 oudere mantri-verplegers op het ziekenhuis terrein kwamen te wonen, wat een groot gemak bij spoedeischende operaties, nach telijke controle enz. De 4% rente van de lee ning, die daarvoor gesloten werd, kan uit de huren worden betaald benevens een kleine af lossing. Zeer hoop ik door dit verslag U weer eenigs- zins op de hoogte te hebben gebracht van wat er hier in het ziekenhuis omgaat. Met béleefde en vriendelijke groeten en heil bede, Uw dw., G. J. DRECKMEIER. EENE BELOFTE? II. Onder deze vraag is de vorige maal beant woord de zoo dikwijls uitgesproken gedachte, dat Zeeland door een accoord of schriftelijke belofte zou gebonden zijn of zichzelf zou ver bonden hebben tot krachtige medewerking voor den evangelisatie-arbeid in Noord-Brabant en Limburg. Hoewel na onderzoek gebleken is, dat er in acta noch archieven hier in Zeeland althans niets over te vinden is, zij hier nogmaals uitge sproken, dat naar onze meening Zeeland wel heeft een zedelijke verplichting het Noord-Bra- bantsch-Limburgsche ideaal te helpen verwezen lijken door eene jaarlijksche collecte of anders zins, te meer nog na de krachtige aanbeveling der Generale Synode 1933. Vroeger ging het het om een gift of collecte. In de jaren, dat Ds. Binnema te Tilburg krach tens Art. 7 K.O. in N. Brabant en Limburg ar beidde, ging het meestal zoo, dat hij in de Zeeuwsche kerken op een Zondag preekte en dan tevens een collecte houden mocht voor den evangelisatie-arbeid in Noord-Brabant en Lim burg. Uit eigen ervaring is het me nog wel be kend, dat hij soms met een mooie collecte naar huis ging. Later is wel eens geprobeerd te rui len met een der predikanten uit Noord-Brabant en dan in die beurten een collecte te laten hou den, maar de opbrengst ging in reiskosten ver loren. Ook is getracht in weekbeurten een der broeders over den evangelisatie-arbeid te laten spreken, maar meestal was de opkomst zoo be droevend, dat men zichzelf wegschaamde voor den spreker en voor de opbrengst van de col lecte. Zoo is de medewerking van Zeeland wel verslapt, dat moet erkend. Daartoe werkten nog andere dingen mede. In 1912 begon Zeeland den Zendingsarbeid te Magelang, waarop weldra schier alle kracht moest geconcentreerd. Ds. A. Merkelijn, de vurige en door liefde gedreven missionaire-dienaar des Woords voor den arbeid te Magelang, becron reeds in 1913 over een Zendingshospitaal. Wat heeft die goede Merkelijn een tijd moeten wachten voor zijn ideaal werkelijkheid werd. Te bewonderen is zijn geloofs-heroïsme. Te verstaan is zijn vreuad, nu het is bereikt. Waarom dit ingelascht Wel omdat juist door de vraag om een hospitaal in 1913 voor het eerst Zeeland's ooq is gericht op mogelijke samenwerking voor dezen tak van Zendingsarbeid met Noord-Brabant en Limburg. 3 September 1913 is besloten, ,,dat de zendende kerk zich wenden zal tot de classes van Noord- Brabant met het verzoek Zeeland in betrekking tot de Zending te helpen". In de notulen van 16 Sept. en 14 Oct. 1914 't zij me vergund de gebruikte woorden over te nemen staat het besluit ,,met het oog op de drukkende tijden en de ondervonden teleur stelling van de zijde van Noord-Brabant nog geen beslissing te nemen". Maar in October 1915 is er reeds eene samen- sp.reking te Bergen op Zoom gehouden met de- putaten uit Noord-Brabant en Limburg over mogelijke samenwerking. Nu loopt het verder vlug van stapel, want 1 Mei 1916 wordt aan de predikanten Bouma, Hepp en Doekes opge dragen te confereeren over de samenwerking van beide Particuliere Synodes inzake de Zending en 13 December 1916 zijn ook de deputaten uit Noord-Brabant en Limburg ter vergadering met de zendende kerk Middelburg. Van toen af was er samenwerking naar de in het vorige schrijven gegeven bepalingen van de Part. Synode van Noord-Brabant en Limburg en die samenwerking bleef behouden en geschiedt in eendracht en broederzin tot nu toe. Nu is het zoo, dat Zeeland betaalt bijna 2/s en Noord-Brabant-Limburg bijna Va. Het juiste cijfer ligt tusschen Va en Nu is het zeer wel te begrijpen, dat in de Zeeuwsche kerken altijd maar weer is gehamerd op de roeping tot Zen dingsarbeid en het gevolg is meestal geweest, dat het voor Noord-Brabant bleef bij een gift grooter- of kleiner of erger nog geheel werd vergeten. Hiertoe heeft nog iets meege werkt en wel de gedachte, die soms ook nog werd onderlijnd door menschen, die uit Noord- Brabant en Limburg in Zeeland kwamen n.l., dat die evangelisatie-arbeid eigenlijk was een verkapt Art. 11. Er werden ons getoond uitgaven uit de kas voor evangelisatiezooveel voor tractement, zooveel voor rente en aflossing en tenslotte nog een postje voor eigenlijken evangelisatie-arbeid. Dat werd verkeerd geacht. Nu is dat niet precies de goede beschouwing, want de evangelisatie-arbeid in Noord-Brabant en Limburg had oorspronkelijk ten doel krach tens art. 7 K.O. te werken te verzamelen de verstrooiden door de groote en onbekende ge bieden van Noord-Brabant en Limburg en de vrucht van dien arbeid is te loven. Voor al dien was natuurlijk geld noodig en vandaar de kas van evangelisatie gesteund door alle kerken te verstaan is, dat nu in Noord-Brabant en Lim burg de begeerte leeft om verder te komen en den eigenlijken evangelisatie-arbeid met energie aan te vatten en daarom ook met verlangen uit ziet naar hulp voor dien arbeid uit de Zeeuw sche kerk, die in de laatste jaren dien arbeid wel eens vergaten. Onze vriend en broeder Ds. Pontier ziet als hoofdtaak van zijn ressortevangelisatie en die van ZeelandZending. Ons goed, maar hij wenscht nu ook over en weer voortdurend hulp. Die wensch zij hierbij den Zeeuwschen kerken overgebracht, n.l. voor zoover het noodig is. Onze Generale Synode beval de collecte voor Noord-Brabant en Limburg krachtig aan en om de trouwe hulp van de broederen daar hebben wij Zeeuwen ook nog een zedelijke plicht. Toch nog iets. De broeders in Noord-Brabant en Limburg moeten niet denken, dat in Zeeland alleen gewerkt wordt voor de Zending en niets gedaan voor evangelisatie. In Noord-Brabant en Limburg houden alle kerken per jaar 3 collecten voor den evangeli satie-arbeid, welke opbrengen volgens opgave iy2 cent per belijdend lid. Welnu dat doet men in het ressort van de Part. Synode van Zeeland ook, waarbij dan nog komt, wat de verschillende classes in hun omgeving en de plaatselijke kerken nog doen. Dan komt Zeeland er niet af met iy2 cent. Ook wat die arbeid betreft, is Zeeland wer kelijk niet minder belast dan de kerken in Noord- Brabant en Limburg, maar de taak en het doel daar schijnt althans vroeger anders geweest te zijn dan wat we tegenwoordig daaronder ver staan. Maar laat er verschil zijn in methode, het gaat om 's Heeren groote zaak en dan valt zoo veel oordeel en veroordeel weg en we slaan de han den ineen én voor Zending èn voor evangelisatie, omdat God beide wil en ons Zeeuwsche volk wil, als het maar weet, waarom het gaat en waarvoor het gebruikt wordt, ook nog wel een offer brengen voor de evangelisatie in Noord- Brabant en Limburg. Maar nu mag het niet blij ven bij een plan of voornemen, maar het worde een daad, zoodat Ds. Pontier en br. Knook te Klundert, de ijverige penningmeester van de kas voor evangelisatie-arbeid, straks niet weer met klachten kunnen komen aandragen, maar dat het volgend jaar door hen kan gerapporteerdde medewerking van Zeeland wordt al beter, ja is algemeen. Nog een vraag aan Ds. Pontier. Er wordt ge collecteerd in onze kerken voor den evangelisa tie-arbeid in Noord-Brabant en Limburg op krachtige aanbeveling van de Generale Synode 1933. Persoonlijk hoop ik, dat Zeeland niet ach ter blijve, maar de kerk van Bergen op Zoom, aan wie toch ook een zeer groot gedeelte van Noord-Brabant ter bearbeiding werd aangewezen en die naar bekend is heel wat aan evangelisatie doet, wordt die ook uit die kas gesteund of wordt die door de broeders beschouwd als Zeeuwsche kerk, voor wier arbeid Zeeland heeft te zorgen Tot recht begrip der hulp uit uw evangelisatie- kas gaarne daarover mondeling of schriftelijk eenig antwoord, omdat het het best is, dat alle verkeerde beschouwing worde weggenomen om des te vrijmoediger te kunnen aanhouden bij onze kerken. A. SCHEELE. Kapelle-Biezelinge, 15-5-1935. GEREFORMEERD GYMNASIUM TE KAMPEN. Het tegenwoordig Gymnasium te Kampen is de uitbouw van de vroegere litterarische afdee- ling der Theol. School. In 1896 is er reeds een begin der scheiding gemaakt om te komen tot een gymnasium en in het begin dezer eeuw heeft de Nationale Vereeniging het overgenomen van de Geref. Kerken tegen eene door de Synode bepaalde vergoeding. Nu is er op onderwijsgebied in de laatste tien tallen jaren veel gebeurd. Verschillende lycea zijn opgericht, waardoor kwam verdeeling van leerlingen over de meerdere inrichtingen van onderwijs. En nu komt er het bezuinigings- ontwerp, dat bepaalt, dat om voor rijkssubsidie in aanmerking te komen er jaar voor jaar 60 leerlingen moeten zijn. 't Gymnasium van Kam pen staat net op 't randje eerder moet er een bij, dan er een kan gemist. Daarom dit korte schrijven, opdat het in Zee land zou bekend zijn, nu de tijd weer nadert, dat eene beslissing moet genomen door sommige ouders op welk gymnasium hun kind te plaatsen. In Zeeland zelf is er nog steeds geen christelijke inrichting voor het voorbereidend hooger onder wijs en daarom kan en mag het oog gevestigd op het Geref. Gymn. te Kampen. De rector Dr. J. Dam, een uitnemend paeda- goog, zeer belijnd in levensbeschouwing heeft naast zich een geschikte staf van leeraars en leeraressen voor de verschillende voorgeschre ven vakken. Op beurt belasten deze heeren en dames zich met het toezicht op het werk der leerlingen gedurende de avonduren. De ouders behoeven dus niet bang te zijn, dat hun jongen of meisje over straat slentert of den tijd ver luiert en verdroomt, want juist dat toezicht op den arbeid, als de ouders dat wenschen, bewaart voor velerlei exces, 't Schoolgeld is niet duur ook het kostgeld niet en Kampen is een zeer rustige stad. Mochten er in Zeeland ouders zijn, die hun kind op een Geref. Gym. willen plaat sen, dan zij hen krachtig dat van Kampen aan bevolen, te meer, nu het op die wijze kan be waard voor subsidie-verlies, waaruit tenslotte voortvloeit de vraag over de bestaansmogelijk heid. 't Gymnasium is waard om zijn oorspron kelijke afkomst en ook om zijn uitnemend onder wijs bij den voortduur te blijven bestaan. Laat ook, ons Zeeuwen, daartoe medewerken in den middelijken weg, zooveel we kunnen en dat in het bijzonder door de verder studeerende jeugd, die althans het Gymnasium moet afloopen, te zenden naar dat Gymnasium. Met gerustheid kan die aanbeveling gegeven. Onderwijs en toe zicht is er in goede handen. A. SCHEELE. Kapelle-Biezelinge, 15-5-1935. Wit-gepleisterde Graven Tot onze groote vreugde ziet het Comité „De Zeeuwsche Beker" zich ongedacht in de gelegen heid gesteld voor zich te mogen laten optreden een uit Sowjet-Rusland ontvlucht Predikant. Nu wordt Zeeland het geweldige voorrecht geschon ken van aangezicht tot aangezicht te zien en te hooren een der Martelaren, over wie wij zooveel hebben gehoord en gelezen Dit is een groote verrassing, hoewel een ont roerende verrassing, voor allen, die meeleven met het lijden onzer Br. en Zr. in 't geloof, om uit eigen mond van een dier verdrukten-om-Christus' wil te vernemen het nameloos-wee onder bolsje wistisch geweld. Ds. Kern, Ev. Luth. Pred. uit een Russisch dorp We zullen dezen lijder mogen hooren spreken over zijn verstooting uit de Pastorie, over de ontzettende moeilijkheden bij zijn arbeid, over de voortdurende bedreigingen, die tenslotte uit liepen op zijn gevangenneming. We zullen kun nen hooren hoe deze strijder en lijder als levend begraven werd in onderaardsche kerkers, opge sloten temidden van allerlei geboefte hoe hij in het jaar 1931 zestig-maal in 22 dagen werd in verhoor genomen door de G.P.Oe. Vooral dit laatste was gedoeld om hem door deze afmattende, kwellende, alle zielekracht- brekende methode te dwingen tot toegeven en afval. Maar genoeg, na jarenlange gevangenis-folte ring en Siberië-verschrikkingen kwam hij over de grens, gebroken, als een oud man, zonder vrouw en kinderen, van wie hij niet weet waar ze zijn en of ze nog leven. God weet alleen, wat er van hen geworden is Nu heeft hij onder bo venstaande titel zijn ervaringen beschreven in een boekje, dat eerstdaags in het Hollandsch zal verschijnen. Ja, inderdaad, hij is als uit het graf opgevoerd, een wit-gepleisterd-graf-voor-de-oogen-van-be- zoekers-en-reizigers Laten wij dezen Broeder gaan sterken door ons samenkomen in de Hofpleinkerk te Middel burg, Dinsdagavond a.s. des avonds 8 uur, met hem samenbidden en samenluisteren naar zijn aangrijpend relaas. Daarbij zal de Heer Peter- meijer zoo vriendelijk zijn te vertalen. Bovendien zal Dr. Steinwand handelen over de mogelijkheid van hulpverleening. We hopen op een gezegende bijeenkomst Het Comité „De Zeeuwsche Beker", J. F. HEEMSKERK. Ds. A. KONING. Ds. P. J. F. VAN VOORST VADER. Ds. C. F. NOLTE. Ds. L. B. TJEBBES. W. L. PEL. A. PETERMEIJER. Ds. D. BREMMER. Ds. J. W. DIPPEL. Ds. A. H. OUSSOREN. Dr. K. HUIZENGA. J. TERPSTRA. Secr.-Penningm. A. KONING, St. Laurens. Giro 220659. DRIETAL TE BlokzijlD. van Dijk, Cand. en hulppred. te Haaksbergen. W. Diepersloot, Cand. te Amsterdam. B. D. Smeenk, Cand. te Arnhem. TWEETAL TE De Glind (Achterveld): N. 't Hart te Maassluis. L. W. Korvinus, hulppred. te Hoorn. BEROEPEN TE BlokzijlB. D. Smeenk Cand. te Arnhem. BEDANKT VOOR Drogeham: A. de Ruiter te O. en N. Bildtzijd(F.) Polemiek in de Geref. Kerkelijke Pers. De Kerkeraad van de Geref. Kerk 's-Graven- hage-West zond aan de Curatoren van de Theol. School en aan Deputaten voor de oefe ning van het verband met de Theol. Fac. der V. U. een schrijven over de wijze der polemiek in de kerkelijke bladen. Iets zij er uit overge nomen. „De kerkeraad betreurt het evenwel, dat in kerkelijke bladen gedurig een polemiek wordt gevoerd, welke, in stee van de noodzakelijke eenheid te bevorderen, verwijdering en losrafe- ling van banden gebracht heeft, tusschen broe ders, die de hoogachting en liefde der Gemeente verdienen en genieten. Hetgeen ons Gerefor meerde volk inzonderheid pijn doet, is de wijze, waarop en de toon waarin deze uitwisseling der meeningen vaak gevoerd wordt een wijze en toon, welke geestelijk schade doen aan de pen voerders en aan onze Kerken die vele ervarene Christenen diep bedroeft, bij jongeren en on- ervarenen verwarring sticht, en oneer is voor den Christennaam, ja, een smaad voor den Ko ning der Kerk. „Met nadruk verklaart de kerkeraad, dat hij in geen enkel opzicht partij kiest, noch een oor deel velt over gelijk of ongelijk van bepaalde personen of organen, die in dezen persstrijd betrokken zijn. Het is alleen en uitsluitend zijn liefde tot den waaraehtigcn vrede van Jeruzalem, welke hij ernstig in gevaar ziet en die hem tot dit schrijven noopt „Naar de innige overtuiging van den kerke raad is het, in deze hoogst ernstige tijden en te midden van de wassende gevaren voor de zui verheid van de belijdenis en de Godzaligheid van den wandel, ten zeerste gewenscht, dat de geestelijke leidslieden in Kerk en volk, in zelf verloochenende liefde hartelijk samenwerken, mijdende alle krakeelingen." Verder doet de kerkeraad een beroep op beide colleges om alle mogelijke invloed te gebruiken, opdat de gewenschte eenheid worde gevonden ook bij alle geoorloofde verscheidenheid. In het algemeen genomen kan ieder het met dit schrijven van 's-Gravenhage-West zeker eens zijn, want de wijze van polemiek doet wenschen, dat er eindelijk eens een einde aan komt en dat allen in dezen donkeren tijd de krachten inspan nen om gezamelijk in gebondenheid aan Gods Woord te werken aan den opbouw van 's Hee ren Kerk, die hoe langer hoe meer van alle zij den wordt belaagd. - Na bevestigd te zijn door Ds. W. H. Bouwman, van Herwijnen, die tot tekst had 2 Tim. 4 2, deed Ds. G. F. Snel zijn intrede bij de Geref. Kerk te Aalst. Zijn intreetekst was Jes. 40 68. Maandag 6 Mei deed Ds. Snel zijn intrede te Well, Dinsdag 7 Mei te Hoenza- Driel en Zondag 12 Mei te Rossum. Één dominee voor 4 gemeenten K. B. S. KORT VERSLAG van de vergadering der Classis Middelburg, gehouden op 14 Mei 1935. 1. Namens de roepende kerk van St. Laurens opent Ds. A. Koning de vergadering, laat zingen Ps. 122 3, leest Ps. 48 en gaat voor in gebed. 2. Op verzoek van den Praeses zien de af gevaardigden van Souburg de credentiebrieven na en rapporteeren daarover. De kerken van Grijpskerke en Westkapelle hebben één of meer instructies. 3. Het Moderamen wordt als volgt samen gesteld Ds. Visser, Praeses Ds. Tunderman, Assessor Ds. Scholing, 1ste Scriba Ds. Pest man, 2de Scriba. 4. De Praeses heet allen welkom, in 't bij zonder Ds. Smeenk van Vlissingen, die voor 't eerst ter vergadering aanwezig is memoreert 't a.s. vertrek van Ds. Pestman, en spreekt zijn blijdschap uit over 't herstel uit ernstige ziekte van Ds. Scholing. 5. Ds. Scholing leest de Notulen der vorige vergadering, die aldus worden vastgesteld. 6. Grijpskerke vraagt en verkrijgt als con sulent tijdens de komende vacature Ds. D. Brem- mer. 7. Grijpskerke vraagt en verkrijgt enkele vacaturebeurten tijdens de komende maanden. 8. Een voorstel van Grijpskerke om instem ming te betuigen met de strekking van het schrij ven, dat de Kerk van 's-Gravenhage-West zond aan de Curatoren der Theol. School en aan de Deputaten voor oefening van het verband met de Theol. Fac. der V.U., inzake de polemiek in de Geref. kerkelijke pers, wordt, na ernstige bespreking, door Grijpskerke teruggenomen, daar de Classis het beter oordeelt, dat deze zaak eerst op de kerkeraadsvergaderingen wordt behan deld. 9. Ds. Koning rapporteert over de gehouden kerkvisitatie gedurende het tijdvak van Mei '34 Mei '35, waarover enkele vragen en opmerkin gen gesteld en gemaakt worden. Besloten wordt dit jaar geen kerkvisitatie meer te houden. 10. Ds. Pestman rapporteert als Deputaat voor de Evangelisatie in België. De kerk van Grijpskerke zag de betreffende boeken en be scheiden na. In verband met zijn a.s. vertrek legt Ds. Pestman dit deputaatschap neer. Ds. Tun derman wordt benoemd tot zijn opvolger.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1935 | | pagina 2