KERKNIEUWS* OFFICIEELE BERICHTEN. INGEZONDEN STUKKEN. BOEKAANKONDIGING. PREDIKBEURTEN TWEETAL TE Driebergen H. Torenbeek te Ierseke. M. B. van 't Veer te Zevenbergen. Drogeham A. de Ruiter te Oude en Nieuwe Bildtzijl. Dr. J. Schelhaas te Tzummarum. BEROEPEN TE Koog-ZaandijkD. Broer te Surhuisterveen. Zuidhorn J. G. Adema te Opende (Gr.). Driebergen M. B. van 't Veer te Zevenbergen. Zwartebroek (bij Amersfoort) F. E. Hoekstra, Cand. en hulppred. te Voorburg. Rotterdam (als geestelijke verzorger in Eudokia): Dr. S. P. Dee te Haren. AANGENOMEN NAAR 's-Gravenhage-OostF. de Vries te Mijdrecht. Woldendorp: Cand. T. Klein te Uithuizermeeden Cand. J. A. Vink, beroepen predikant bij de Geref. Kerk te Hoek (Z.) is in het ambt be vestigd door Ds. S. Groeneveld van Terneuzen, die tot tekst had Efeze 4: 1116. Des middags deed Ds. Vink zijn intrede met de woorden van 1 Cor. 2:12, 13. Naar gemeld wordt, heeft Ds. Joh. Jansen, predikant van de Geref. Kerk te Wierden, het voornemen, om met 1 Sept. a.s. emeritaat aan te vragen. Ds. Jansen is geboren op 19 Jan. 1873. Hij werd candidaat in 1900 en diende de gemeenten van 's-Gravemoer, Nieuw-Buinen, Burum, Ten Boer, IJmuiden en sedert 24 Jan. 1926 Wierden. Ds. Jansen is welbekend door zijne geschriften op kerkrechterlijk terrein. Uit de Korte Notulen van de Classis Arnhem ,,Ook wordt aan Arnhem hulp verleend inzake verschil van gevoelen in die kerk tusschen den kerkeraad en een Dienaar des Woords over ver houding tot de Oxford-groep. Een commissie wordt hiervoor benoemd, bestaande uit de pre dikanten Dr. G. Keizer, Ds. J. H. Koers, Ds. F. H. van Loon, Ds. H. J. Kouwenhoven en Ds. U. Ubbens en de ouderlingen Maat en A. Wil- deboer. Samenroeper is Dr. G. Keizer Ds. A. Bolwijn f. In den ouderdom van 80 jaren overleed te Zeist Ds. A. Bolwijn, cm. pred. van de Geref. Kerk. Hij trad in 1886 in den ambtelijken dienst, en arbeidde tien jaar als miss. pred. te Soerabaja in 1896 repatrieerde hij om gezondheidsredenen en bleef rustende tot 1899. In dit jaar aanvaardde hij het beroep van Nieuw-Loosdrecht, welke kerk hij diende tot 1909. Toen verbond hij zich aan de gecombi neerde kerken van Montfoort en Linschoten. In 1918 werd hem eervol emeritaat verleend. Tij dens zijn emeritaat deed hij hulpdienst in de kerk van Tholen 1920—1922. Het adres van Cand. G. H. Schuppert, van 1 April 19341 April 1935 hulpprediker bij de Geref. Kerk van Bedum (Gr.), is vanaf he den niet meer Ludgerstraat 566 Bedum, maar ,,'t Have" Eefde bij Zutphen. Gaarne zal hij nu weer de Geref. Kerken'die nen en een eventueel beroep in overweging namen. Men zal zich nog herinneren de wreede moord op den Zendeling Stam en zijn echtge- noote in China. Het weekblad „Timotheus" heeft van diens vader een brief ontvangen, waarin ook een gedicht is afgeschreven, dat Zendeling Stam kort voor zijn dood gemaakt had. Het luidt aldus: Bevreesd Waarvoor Om blij te smaken, dat mijn geest wordt bevrijd? Te hooren hoe de Heere ons verwelkomt en zegt, Dat de zware strijd des levens voorbij is Bevreesd daarvoor Bevreesd Waarvoor Bevreesd om 's Heilands aangezicht te zien. Smart te verwisselen voor volkomen blijdschap, 't Aanschouwen den glans, die afstraalt van Zijn heilrijke wonden Bevreesd daarvoor Bevreesd Waarvoor Door zijn dood te doen, wat het leven niet vermocht Met bloed te doopen een verhard volk, Zoodat zielen bloeien door de sprenkels Bevreesd daarvoor (Rotterdammer) K. B. A. S. AGENDUM van de vergadering der Classis Middelburg op Dinsdag 14 Mei 1935 D.V. in de Hofpleinkerk. Aanvang 9.30 uur. 1. Opening namens de roepende kerk. 2. Onderzoek der credentiebrieven. 3. Aanwijzing Moderamen. Praeses Ds. J. E. Visser; Assessor: Ds. J. W. Tunderman le Scriba Ds. H. Pestman 2e Scriba Ds. H. Scholing. 4. Notulen der vorige vergadering. 5. Ingekomen Stukken Approbatie beroeping Ds. H. Pestman naar Rijswijk. 6. Behandeling der eventueele ingekomen In structies. 7. Indiening en bespreking van Rapporten o.m. Rapport Kerkvisitatie. 8. Afvaardiging naar Particuliere Synode. 9. Onderzoek naar Art. 41. 10. Aanwijzing roepende kerk. 11. Rondvraag. 12. Kort verslag. 13. Sluiting. Namens de roepende kerk van St. Laurens, A. KONING, Praeses. J. KOOLE, Scriba. St. Laurens, 18 April 1935. Wissenkerke. Zondag 14 April werd door den Kerkeraad der Geref. Kerk na gehouden stemming met algemeene stemmen beroepen ver klaard dhr. W. H. van Zuijlen, Theol. Cand. te Kampen, thans als hulpprediker aan de Gemeen te van Wissenkerke verbonden. Geve de Heere Zijn zegen over het door den beroepene te nemen besluit. Namens den Kerkeraad, J. BOOT, Scriba. VERGADERING der Classe Tholen D.V. Woensdag 1 Mei 1935, des v.m. 9 ure, in het vergaderlokaal der Geref. Kerk te Bergen op Zoom. AGENDA 1. Opening der vergadering. 2. Nazien der credentiebrieven. 3. Vaststellen van het moderamen. 4. Lezen en vaststellen der notulen. 5. Zaken uit de notulen. 6. Ingekomen stukken en gevoerde correspon dentie. 7. Behandeling van instructiën. 8. Rapporten. 9. Vaststelling van hetgeen gebracht zal wor den ter Particuliere Synode. 10. Afvaardiging der Deputaten voor de Parti culiere Synode. 11. Rondvraag naar art. 41 en zoo noodig art. 43 K. O. 12. Aanvragen en vaststellen van vacature beurten. 13. Algemeene rondvraag. 14. Lezen persverslag. 15. Vaststelling volgende vergadering en sluiting Mede te brengen collecten a. Theol. School b. Hulpbeh. Kerken in de provincie c. Generale Kas voor Hulpbeh. Kerken. Op last der Classe, E. TANGE, Scriba. Rilland-Bath, 16 April 1935. Theol. School te Kampen. Ontvangen van br. J. de Wolf Sr. de contri butie uit Grijpskerke 27.50. Vriendelijk dank. De corr. v. d. Cl. Middelburg, J. OLTHOFF. Middelburg, 19 April 1935. KORTE NOTULEN van de vergadering der Classis Goes, gehouden 11 April 1935. Art. 1. Namens de roepende kerk van We- meldinge opent Ds. Scheele de vergadering, laat zingen Ps. 93 1, leest Ps. 93 en gaat voor in gebed. Art. 2. Den afgevaardigden van Nieuwdorp wordt verzocht de credentiebrieven na te zien. Alle kerken zijn wettig vertegenwoordigd. Art. 3. De vergadering wordt geconstitueerd. In het Moderamen nemen zitting Ds. v. Heinin gen, Praeses Ds. Leene, Scriba Ds. Koolstra, Assessor. Art. 4. Praeparatoir examen van Cand. J. Goris. Met algemeene stemmen wordt deze toe gelaten om te staan naar den dienst des Woords en der Sacramenten en beroepbaar verklaard in de Geref. Kerken. Art. 5. De notulen worden gelezen en vast gesteld. Art. 6. Ingekomen Stukken a. een schrijven van br. v. d. L. te W. met meedeeling geen steun meer te behoeven ad art. 19 K.O. b. Verzoek van Deputaten voor de geeste lijke verzorging der verstrooide Geref. in Ned. O. en W. Indië om een classicaal correspondent te benoemen. Daar deze er reeds is, wordt dit schrijven voor kennisgeving aangenomen. Art. 7. Instructies a. kerkeraad van W. wil komen tot het be roepen van een Dienaar des Woords verzoekt daartoe de classis te steunen zijn aanvrage van 100.voor 1935/36 op de a.s. Part. Synode. Wordt toegestaan. b. Verzoek van den kerkeraad van N. aan de Part. Synode betreffende de uitkeering aan de kinderen van wijlen hun em. pred., zal ge steund worden. c. Verzoek van denzelfden kerkeraad om een wijziging te brengen in het besluit der vorige Classis aangaande br. S. Gehoord den kerkeraad wordt hierin bewilligd. Art. 8. Tot afgevaardigden naar de Part. Synode worden benoemd Primi Ds. A. Scheele en Ds. W. H. v. d. VegtSecundi Ds. E. Beu- kema en Ds. G. van Heiningen Primi ouderlin gen de brs E. Bakker en J. Laporte Secundi ouderlingen de brs A. J. Koppe en Chr. Melse. Art. 9. Op voordracht voor de Part. Synode worden verschillende Deputaten aangewezen. Art. 10. Ds. Scheele doet eenige meedeelin- gen over de Zending. Ds. v. d. Vegt rapporteert over den Evange lisatie-arbeid te Wemeldinge. Art. 11Vacaturebeurten worden geregeld 's-Gravenpolder de Di. Van Heiningen, Koolstra, Leen. Art. 12. Rondvraag art. 41 K.O. Geen bi- zonderheden. Art. 13. De volgende vergadering wordt be paald op 11 Juli. Roepende kerk: Yerseke. Mo deramen Ds. Koolstra, Praeses Ds. Leene, Assessor Ds. van Heiningen, Scriba. Te storten collecten: 1. Theol. School. 2. Hulpbeh. Kerken in de Prov. 3. Evangelisatie- arbeid in België. 4. Radiokerkdiensten (J^). Art. 14, Persoonlijke rondvraag. Ds. Leene wordt benoemd tot consulent van 's-Graven- polder. Art. 15. Sluiting. Op last der Classis, J. KOOLSTRA, h.t. Assessor. Middelburg. VERGADERING van den Kerkeraad-Smal op Donderdag 18 April, des avonds half acht in de consistorie Hofpleinkerk. Aanwezig 24 broeders. Voorzitter Ds. Bremmer. Gezongen wordt Ps. 466 gelezen Jesaja 49 8—16. Ingekomen Stukken Bericht van het overlij den van twee zusters Prov. Diac. Conferentie vraagt kerkgebouw voor te houden vergadering; met gunstig advies doorgezonden aan Commissie van Beheer. De Commissie van Doopaanvragen enz. rap porteert dat 1 doopattest wordt aangevraagd en 1 attestatie. Huwelijksbevestiging wordt aange vraagd en toegestaan. Een attestatie wordt aan vaard. Hierna volgen eenige rapporten. Er wordt besloten, dat voortaan bij het einde van den dienst de dienstdoende ouderling in de kerk den predikant de hand zal reiken. Afgevaardigd worden naar de Classis primi Ds. Oussoren en br. Loodewijk secundi Ds. Bremmer en br. Loof. Sluiting. 2 Mei breed. DE KERKERAAD. Aan de Kerken der Classis Middelburg. Donderdag 25 April hoopt ondergeteekende zitting te houden voor het ontvangen van de le helft van het Classicale quotum over 1935 Gironummer 69059. Arnemuiden 11.25; Domburg 3.75; Ga- pinge 5.Grijpskerke 13.75 Koudekerke 15.— Meliskerke 13.75 Middelburg ƒ70.—; en W. Souburg 21.25 Oostkapelle 10. Serooskerke 21.25 St. Laurens 10.Veere 10.Vlissingen 32.50 Vrouwenpolder 10.Westkapelle 2.50. C. P. POUWER. Noordsingel S 156a. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Jaarvergadering van den Ned. Bond van J. V. op G. G., afdeeling Zeeland. Op tweeden Paaschdag hopen we in provin cialen Bondsdag bijeen te zijn. Voor de leden der vereenigingen is het een voorrecht elkander weer te versterken en aan te moedigen tot het vruchtdragende werk der Jon- gelingsvereeniging. Echter hopen we niet alleen op de opkomst onzer leden, doch verwachten ook in de middagvergadering de aanwezigheid der ouderen. Het is Gods gunst, dat het zaad des verbonds zich gestadig mag zetten tot de bestudeering van het Woord Gods. In dezen tijd, die zich wel bijzonder kenmerkt door verwarring der geesten en verdwazing van het menschelijk verstand, is het wel zeer toe te juichen dat er nog een deel van de jonge menschen luisteren wil naar wat God van hen vraagt, nu en in de toekomst. Wij weten, dat onze ouders, dat de Kerk daar har telijk over verblijd is. Maar mogen wij iets van Uw blijdschap daarover, van Uw meeleven daarin, zien Ook in het bijwonen onzer afdee- lingsvergadering Het toonen van Uw belang stelling zal ons sterken en aanmoedigen om met nieuwen lust verder te gaan. We vertrouwen op Uw blijk van meeleven en hopen, dat we op tweeden Paaschdag teza men, ouderen en jongeren, ons scharen zullen achter het devies onzer Geref. jeugdbeweging Het doen kennen en belijden der eeuwig blij vende beginselen Gods tot roem en eer van den Drieëenigen God J. P. KöGELER, Voorzitter. JACQ. DE SMIT, Secretaris. De Wandelaar. Uitg. A. G. Schoonderbeek, Laren. 't Is al weer eenigen tijd geleden, dat we een aankondiging gaven van het bovengenoemde tijd schrift, dat, onder leiding van Rinke Tolman, gewijd is aan natuurstudie, natuurbescherming, heemschut, geologie, folklore, buitenleven en toerisme. Vermelden we dan nu, dat het tijdschrift on verminderd voortgaat veel schoons en goeds te bieden. De illustraties blijven prachtig, de arti kelen leerzaam. Het Maartnummer geeft als Lentenummer veel over het weer ontwakend leven. HEIJ. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN Wemeldinge. Ontvangen van K. A. te Z. en van de Geref. Kerk te Kapelle-Biezelinge 15.voor het Evangelisatiegebouw. Met vriendelijken dank aan de gevers. M. P. VAN DIJK, Giro 177148. Middelburg. In dank ontvangen door tusschen- komst van br. Vereist van een broeder die niet ter kerk kan komen 1Gevonden in de collecte 10.voor de verdrukte Russen voor de kerk of school van Ds. Merkelijn 1.voor de school van idem 1. De Kassier der Diaconie, Veersche Singel S 78. J. J. ORNEE. Gapinge. Met hartelijken dank ontvangen van de Meisjesver. „Monica" alhier 2.voor de Zending, waarvan ƒ1.voor de Schoolzending en 1.voor de Zending onder de Joden. Namens de Zendingscommissie, W. LOUWERSE. Middelburg. Hartelijk dank voor de ontvangen lectuur van de fam. D. Namens de Evangelisatie Commissie, Molstraat 26. KORTEKNIE, Secr. VEREENIGINGSLEVEN. De Gerei. M.V. Wees een Zegen" te St. Laurens vergadert op Donderdag 25 April. O. T. Schets 22, deel I en II „Van Rehabiam tot Abia" door N P. Sanderse. M. O. Schets 6. „Ons menschelijk recht op eigen dom", B. en B. 22 Febr. '35 door Sien Hillebrand. Improviseeren door J. Willemse en C. E. Sanderse. De Geref. Mannenver. „Onderzoekt de Schriften" te St. Laurens vergadert D.V. Woensdag 24 April des avonds half acht in de consistorie der Geref. Kerk. Inleiding, Heilsopenbaring Johannes den Dooper door Br. Jac. Corbijn. G. M. B. Febr. '35. Het Bestuur. Gereformeerde Knapenv erg ader ing .Samuel", M'burg. Afdeeling III. B. G. „Opstanding", vr. Geuseveldt. V. G. „Atjeh-oorlog", vr. Schroder. Nieuwe leden welkom Donderdagavond 7 uur. Vergadering der C.J. V. Pred. 12:1a te Koudekerke op a.s. Zaterdagavond 8 uur in het Vereenigingsgebouw. Agenda: I. N. T. Les 63. „Paulus II Zendingsreis", vriend K. Siera. II. Memorisatievr. C. Daane. Voordrachtvr. L. Wielemaker. III. Reserve onderwerp van vr. A. G. Heij. ZONDAG 21 EN MAANDAG 22 APRIL 1935. CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Collecte Evangelisatie in eigen stad. Ds. D. Bremmer Ds. A. H. Oussoren Ds. A. H. Oussoren Huwelijksbevestiging Ds. A. H. Oussoren Ds. G. Smeenk Ds. D. Bremmer Ds. H. Scholing Openbare Belijdenis. Ds. A. Koning Geen dienst Ds. J. E. Visser Lezen eener Leerr. Ds. J. E. Visser Lezen eener Leerr. Ds. J. W. Tunderman Ds. H. Pestman Ds. A. C. Heij Ds. A. C. Heij Ds. A. Koning Geen dienst Hofpleinkerk 9.30 uur 6 uur M. 9.30 uur Vrijdag 1 uur Noorderkerk 9.30 uur 2 uur 6 uur Arnemuiden 9.30 uur 2 uur M. Domburg 9.30 uur 2 uur M. 9.30 uur Gapinge 9.30 uur 2 uur Grijpskerke 9.30 en 2 uur Koudekerke 9.30 en 2 uur M. 9.30 uur St. Laurens 9.30 en 6 uur M. Meliskerke 9.30 en 2 uur Ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9.30 en 2 uur Ds. M. J. v. Dijken Openbare Belijdenis. Voorber. H. Av. Serooskerke 9.30 en 2 u Ds. W. F. M. Lindeboom M. Geen dienst Souburg 9.30 en 2 uur Ds. C. B. Bavinck M. Geen dienst Veere 9.30 en 2 uur Ds. J. v. d. Guchte Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. G. Smeenk Collecte Stadsevangelisatie. Vrouwepolder 9.30 en 7 u. Ds. J. W. Tunderman Westkapelle 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. J. E. Visser M. 9.30 uur Ds. M. Vreugdenhil CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur Ds. J. P. Unger Colijnsplaat 9.30 uur Ds. H. Veenstra 5.30 uur Cand. van Zuijlen. Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Lezen eener Leerr. Haamstede 9.30 en 2 uur Ds. J. M. Mulder Kamperland 9 uur Ds. F. J. v. d. Ende 2 uur Dr. van Zuijlen 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30 en 6 uur Ds. M. Heuzeveldt 2 uur Lezen eener Leerr. Oosterland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 uur Cand. van Zuijlen 2 uur Ds. H. Veenstra Zierikzee 10 en 6 uur Dr. J. van Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE THOLEN. Anna Jacobapolder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. W. M. le Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur Ds. M. Ros Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Cand. van Herwijnen te Vianen. Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Ds. T. Sap te Loppersum. M. 9.30 uur Ds. T. Sap Tholen 9.30 en 2 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. G. Leene Borssele 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. H. Fransen Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegt M. Geen dienst 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Cand. W. C. Veldkamp te Katwijk aan Zee. Heinkenszand 9.30 en 2 uur Ds. Joh. Booij Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Ds. A. Scheele Bevestiging Lidmaten. Kruiningen 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Ds. E. Beukema Wemeldinge 9.30 en 2 uur Cand. M. P. van Dijk Wolphaartsdijk 9.30 en 2 u. Ds. G. v. Heiningen Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. H. Torenbeek CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 en 3 uur Ds. Joh. A. Tiemens M. 9.30 uur Ds. D. de Vries Axel 9.30 en 2 uur Ds. J. S. Post Hoek 9 en 2 uur Ds. J. A. Vink Oostburg 9.30 en 2 uur Ds. M. van Wijk te Delfshaven. M. 9.30 uur Ds. M. van Dijk Schoondijke 9.30 en 2 uur Ds. A. Merkelijn M. 9.30 uur Ds. A. Tiemens Donderdag 3.30 uur Huwelijksbevestiging Terneuzen 9.30 en 2 uur Ds. S. Groeneveld Openbare Belijdenis, Voorb. H. Av. Zaamslag 9 en 2 uur Ds. A. B. W. M. Kok

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1935 | | pagina 3