GFFICÏEELE BERICHTEN. INGEZONDEN STUKKEN. PREDIKBEURTEN opgetrokken en de inzichten hard hadden ge botst. Tot overeenstemming zelfs tot toenadering had men niet kunnen komen. Elk van beiden voelde zich door den ander diep gegriefd en miskend. En in de ziel klonken de harde woor den nog trillend na. Maar ten slotte moest men eindigen, want het was tijd van heengaan. En blijkbaar oordeelen de aanwezigen, dat het ook beter was de vergadering, nu het zóó verliep, te eindigen. De praeses besloot dan ook de vergadering te sluiten. Alleen het nagebed moest nog worden uitgesproken. Hij droeg dit op aan Van Velzen. Weigeren ging natuurlijk niet. Na al het gesprokene en gehoorde ging bidden nog moeilijker. Doch Van Velzen meende raad te weten. Er was een gebed, dat immers altijd kon ge beden worden, dat de objectiviteit zelf was En toen draaide Van Velzen zich zelf een strik, waarin hij op de meest gelukkige wijze zelf het meest hopeloos verward raakte. Hij besloot te bidden het ,,Onze Vader". Dat ging aanvankelijk zeer goed. Dat kon ook niemand kwetsen. De eerste tweede en derde, vierde beden vloeiden gemakkelijk van zijne lippen. En ook het „Vergeef ons onze schulden". Maar toen hield op eens de bidder stil, zelf beangst voor wat hij nu voor zijn God ging uitspreken. Hij hield stil en bleef een poos stil houden. En 't' was een beangstigende stilte. Allen voelden daar was een ziel van een oprecht kind Gods, die een moeilijken, een ban- gen, een zich zelf vernietigenden strijd streed met zich zelve voor het aangezicht des Heeren. Het was stil, het bleef stil, tot op eens een forsche stem klonk „gelijk ook wij vergeven onzen schuldenaren". Na het „Amen" gaven Brummelkamp en Van Velzen spontaan elkander de handeen lang- durigen, een stevigen handdruk. Mijn vader zeide, dat sinds bij menig mee- ningsverschil deze broeders nimmer meer zóó hebben gestaan tegenover elkander. Dat was een overwinning in en door het ge bed." K. B. S. L. S. Onder verwijzing naar het betreffende stukje van Ds. A. C. Heij brengen wij ook hier in herinnering, dat a.s. Woensdagavond half acht in de Hofpleinkerk zal optreden Ds. A. Merke- lijn, missionair predikant te Magelang, met ver lof hier te lande. Gaarne wekken wij alle leden der kerken binnen het ressort der classis Middel burg op, om deze zeer belangrijke Zendings samenkomst te bezoeken. Niemand verzuime deze schoone gelegenheid om Ds. Merkelijn over zijn arbeid, over onzen arbeid te hooren ver tellen. Aan alle Kerkeraden vragen wij op den a.s. Zondag afkondiging van deze Classicale samenkomst. En aan de Zendingscommissies zoo mogelijk en noodig een autobus dien avond te laten loopen. De Classicale Deputaten, W. F. M. LINDEBOOM,'Voorzitter. M. J. v. DIJKEN. A. KONING. ADR. MELIS. J. OLTHOFF, Secretaris. VERGADERING van den Kerkeraad van St. Laurens gehouden op 11 Febr. 1935. Praeses Ds. A. Koning opent op gebruikelijke wijze. Br. Riemens is door ziekte verhinderd. Notulen na lezing goedgekeurd. Ingekomen Stukken a. Van de C. B. T. B. een verzoek om op 18 Febr. de consistorie te mogen gebruiken. Op gebruikelijke voorwaarden toegestaan, b. Van de Commissie van Beheer een schrijven over vervulling van een vacature aflossing en rente zullen op 2 Maart a.s. worden uitbetaald, c. Van de Classis Dep. voor gees telijke verzorging onder militairen eenige aan- wijzigingen hoe te handelen met jongelieden die in mil. dienst moeten. Zal naar gehandeld wor den. d. Van het Comité tot voorbereiding voor de Prov. Die. Conferentie een verzoek om vraag punten e.d. Voor kennisgeving aangenomen, e. Van de kerk van Rockanje een verzoek om steun. Aangehouden, Van het Sanatorium voor Zenuwlijders Zeist een verzoek om steun; uit Diaconale kas een gift toegewezen, g. Van het Tractaatgenootschap „Filippus" een verzoek als voren. Aangehouden, h. Van den missionai- ren dienaar des Woords onder de joden te Am sterdam een verzoek om hulp voor de om hun geloof vervolgden. Uit de Diaconale kas een gift gezonden, i. Classicale Agendum voor 20 Febr. a.s. Met den Praeses wordt br. Sanderse afgevaardigd. Rapporten. Praeses deelt mede, dat een broe der en zuster zijn overleden (zie kerkelijken stand). Br. Vroon deelt mede, dat hij de cate chisatie heeft bezocht. Br. Sanderse deelt mede, dat hij en br. Vogel bij het afscheid van Ds. Wiersinga zijn tegenwoordig geweest. Diaconale zaken geen bijzonderheden. Kerkelijke stand. Overleden zr. C. Vreke geb. Melse br. P. Boogaard. Ingekomen met doopattest van Serooskerke Adriana Provoost en uit Middelburg br. J. Da- vidse, echtgenoote en kind met belijdenisattest. Agendum voor de gemeentevergadering wordt vastgesteld. De boeken van den penningmeester van de Zendingscommissie worden nagezien en in orde bevonden. Br. Vroon en Koole worden aangewezen om de boeken der Diaconie te controleeren. Rondvraag levert niets op. Lezing Persverslag. Sluiting. DE KERKERAAD. De kerken in de Classis Middelburg worden verzocht op 20 Februari a.s. de eerste bijdrage te storten voor de Hulpbehoevende Kerken in de Classis. J. LOUWERSE, Penningmeester. Serooskerke. KORT VERSLAG van de vergadering van den Kerkeraad gehou den op Donderdag 14 Februari 1935. Aanwezig alle leden. Opening. Notulen. Ingekomen Stukken: 1.5. Steunaanvragen voor Geref. Tractaatgenootschap „Filippus", Geref. Kerk in Rockanje, Autozending in Neder land, Ondersteuningskas Zenuwlijders, Zeist, Werkeloozenzorg deze stukken worden gesteld in handen van de Commissie ad hoe 6. Agen dum Classisvergadering op 21 Febr. a.s. Afge vaardigd worden als primi Ds. Lindeboom en oud. C. Louwerse sec. oud. J. Verhage 7. Verzoek van Patrimonium om afvaardiging voor de Jaarvergadering op 21 Febr. aangewezen worden de brs Sturm en Wattel 8. Idem van de M. V. „Sursum Corda" voor idem op 22 Febr. afgevaardigd worden de brs de Wolf en Jobse 9. Idem van de Zangvereeniging „Soli Deo Gloria" voor de uitvoering op 28 Febr. na afloop der kerkeraadsvergadering zullen de brs W. Louwerse en Ton den kerkeraad ver tegenwoordigen. Kerkelijke stand. Attestatie aangevraagd naar Krabbendijke door Jan Meyers Cz. Rapporten worden uitgebracht en bezoeken geregeld. Diaconale zaken. Censura Morum. De ver gadering wordt geschorst. De vergadering wordt heropend met de belij dende leden. De Praeses laat zingen Ps. 119 83, leest Ps. 122 en gaat voor in gebed. Aanwezig zijn plm. 200 broeders en plm. 40 zusters. De Praeses heet alle hartelijk welkom en geeft daarna een uitvoerig overzicht over het kerke lijk en gemeentelijk leven in het jaar 1934, waar in hij gewaagt van de dankbaarheid, die ons vervullen moet ziende op al de zegeningen des Heeren, die wij mochten ontvangen. Achtereen volgens wordt stilgestaan bij de vergaderingen en handelingen van den kerkeraad den Dienst des Woords, tekstkeuze, enz. bediening der Sacramenten gewaagd kon worden van toene mend gebruik van het H. A., eveneens van voort durende stijging van het kerkbezoek huisbe zoek ziekenbezoek anderen ambtelijken arbeid; catechisaties jeugdvereenigingen arbeid van Commissie van Beheer en Zendingscommissie, enz. Daarna komt in bespreking de Rekening en Verantwoording der kerk over 1934 en de Begrooting voor 1935 Rekening en Verant woording der Diaconie, Kerktelefoon, Zending, enz. Enkele broeders stellen vragen of maken opmerkingen, die door den Boekhouder en den Praeses worden beantwoord. Bij de rondvraag vraagt een broeder naar het zingen van de „Gezangen", waarmede hij zich niet kan vereenigen. Hier ontspint zich een broe derlijke discussie die een bevredigend verloop heeft. Daarna zegt dezelfde broeder den Praeses dank voor zijn gewaardeerd overzicht en ver bindt daaraan eenige sympathieke woorden de Praeses dankt alle broeders en zusters voor hun aanwezigheid en getoonde belangstelling, laat zingen Ps. 103: 1, waarna oud. Sturm de ver gadering met dankzegging sluit. DE SCRIBA. Neuzen. Ontvangen collecten Joden-zending: Aardenburg 12.96 Axel ƒ54.43; Hoek 14.44; Neuzen f 23.90Oostburg 19.83Schoon- dijke 13.31 Zaamslag 18.59. Totaal f 157.46. L. MICHIELSEN, Correspondent Classis Axel. Theol. School te Kampen. Vriendelijk verzoek ik aan de correspondenten in de classis Middelburg de contributies te gaan innen en mij af te dragen, opdat ik voor het einde van het boekjaar alles kan afdragen aan den Penningmeester. Men zal zich herinneren, dat met 1 Mei a.s. het boekjaar wordt afgesloten. Nog altijd zijn er in onze Classis enkele ker ken, die geen contribuanten schijnen te hebben voor de School der kerken. Gaarne zou ik zien, dat dit jaar geen enkele kerk achterbleef. Eventueele verhuizingen van contribuanten gelieven de correspondenten mij mee te deelen, opdat ik deze aan andere correspondenten kan overgeven. De corr. v. d. Cl. Middelburg, J. OLTHOFF. Middelburg, 15 Februari 1935. (Buiten verantwoordelijkheid, der Redactie) Mijnheer de Redacteur, Met groote instemming las ik het ingezonden stuk van den Heer J. Riemens te St. Laurens, opgenomen in Uw blad d.d. 1 Febr. j.l. Het wil me voorkomen, dat het wel goed is, in aansluiting daarop, eenige ruimte in Uw blad te vragen, om in het bijzonder onze Christen- Middenstanders op te wekken zich in hun eigen organisatie te vereenigen. Wat de Christelijke Middenstands-actie be treft komt ons gewest achteraan. Onze Provincie telt slechts 2, zegge twee, Christelijke Midden- standsvereenigingen. Alleen Middelburg en Vlissingen verstaan in dezen hun roeping, hoe wel er ook daar nog zijn, die in de z.g. „neutrale" Middenstands-vereenigingen vastgeroest zitten, terwijl ze daar absoluut niet behooren. We zijn er nu toch zeker wel zoo langzamer hand van overtuigd, dat „neutraliteit" niet be staat. Of heeft de geschiedenis dit nog niet dui delijk genoeg bewezen Men is óf voor, óf tegen Christus Is men vóór Christus en noemt men zich naar Hem, dan ook altijd vóór Dan niet schipperen of plooien, maar steeds de consequentie aan vaarden Dan ook steeds, niet alleen belijden, maar boven alles beleven l Er zijn Ouderlingen en Diakenen in onze Gereformeerde Kerken, die zich echt thuis ge voelen in een „neutrale" Middenstands-vereeni- ging- Waarom blijven ze er lid van Is hun excuus soms, dat er ter plaatse geen Christelijke Midden- standsvereeniging is Begin er dan een op te richten Geef er de stoot toe Doet de plaatselijke „neutrale" vereeniging niets, dat in strijd is met onze beginselen Ook dan behoort een Christen niet in die Vereeniging. Deze Vereeniging steunt in geen geval de lan delijke Christelijke Middenstands-bond. Waar schijnlijk is die plaatselijke Vereeniging wèl aangesloten bij de „Neutrale" Middenstands bond. Deze laatste ijvert, om slechts één voor beeld te noemen, voor de verruiming van verkoop gelegenheid op Zondag. Deze actie wordt door U gesteund, via Uw plaatselijke Vereeniging, „die niets doet, dat in strijd met Uw principe is". Is LIw plaatselijke Vereeniging niet bij de „neutrale" Bond aangesloten en staat ze geheel op zichzelf, dan onthoudt U LIw steun aan de Christelijke Bond. De bond, die vecht voor wat U belijdt Die Uw steun zoo dringend behoeft Waarom dan niet consequent en als vereeni ging de neutraliteitsgedachte overboord gegooid?! Bent U bang, dat er versnippering komt Dat de plaatselijke actie er onder zal lijden Weet U dan niet, dat de ideale toestand deze is, dat er in iedere plaats een Christelijke Mid denstands-vereeniging is en (zoo noodig) daar naast een niet-Christelijke en een Roomsch- Katholieke. Door samenwerking kan dan een winkelweek of iets dergelijks georganiseerd worden. Ook landelijk geschiedt er veel door samenwerking. Altijd voor zoover ons principe niet in het gedrang komt. De Middenstandsraad is b.v. op de 3 landelijke organisaties gegrond vest. We leven in een tijd van organisatie. In de toekomst zal dit nog veel meer noodig blijken te zijn. Laten onze Christen Middenstanders nü vooral hun roeping verstaan en zich Christelijk organiseeren, opdat er meer en meer rekening met ons Christelijk volksdeel gehouden worde, opdat Gods wil geschiede De Christen Middenstandsbond wil gaarne meewerken afdeelingen op te richten. Bij voorbaat dank ik U, Mijnheer de Redac teur, hartelijk voor de verleende plaatsruimte en teeken inmiddels gaarne, Hoogachtend, P. I. HAMMING, Voorz. v. d. Chr. Middenstands- vereeniging te Vlissingen. Vlissingen, 11 Februari 1935. Walstraat 81. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN Met vriendelijken dank ontvangen door I. Fros te Vlissingen 24.59 voor de Schoolzending als op brengst van de Schoolbusjes. Ds. HEIJ. Middelburg. In dank ontvangen van Ds. Oussoren als gevonden in diens brievenbus „voor het meest noodige" 1.97]/). De Kassier der Diaconie, J. J. ORNEE. Ontvangen voor het Evangelisatiegebouw van de Geref. Kerk van Wemeldinge van Ds. A. S. te K. 10. J. v. d. B. te W. 2.— J. W. te W. 1.— een gift in collecte der Geref. Kerk Axel 1. Namens de Geref. Kerk, J. COK. Giro 176534. Serooskerke. Gevonden in de collecte 1voor het Evangeliastiegebouw en 1voor den arbeid onder de schippers te Wemeldinge. Met dank. DE BOEKHOUDER. Serooskerke. Deze week bracht mij enkele aan gename verrassingen. Van een dankbaren broeder ontving ik 2.voor de Kerktelefoon. J.l. Maandag avond vond ik in mijn brievenbus een gift groot 10.ter vrije verdeeling, waarvan ik bestemde 5.voor de Diaconie en 5.voor de Kerk en Woensdagavond eveneens in mijn brievenbus een gift groot 25.met bijschrifteen „zetje" voor de Diaconie. Voor al deze giften zeer hartelijk dank. W. F. M. LINDEBOOM. ZENDING. Middelburg. Ontvangen van Jo Wattel 300 halve centen en 10 Indische dubbeltjes. Namens de Com missie mijn hartelijken dank. W. P. WATTEL, Penningmeester. Korte Noordstraat E 8. Middelburg. Ontvangen van „de Magneet" dhr. Grijspeere 100 paar schoenen van de fam. K. en T. 2 pakketten kleeding. Voor alles hartelijk dank. Namens de Evangelisatie Commissie, Molstraat 26. KORTEKNIE, Secr. Door tusschenkomst van den Boekhouder der Ge reformeerde Kerk te Axel, werd door ons ontvangen een gift ad 1zijnde dit bedrag gevonden in de collecte en bestemd voor onze Vereeniging. Het doet ons genoegen dit bedrag langs dezen weg te kunnen verantwoorden, teneinde de(n) gever (geefster) van onze dankbaarheid te kunnen verzekeren. Namens het Bestuur van „Effatha", A. SCHILDER, Penningm. VEREENIGINGSLEVEN. Gereformeerde Knapenvergadering Samuël", M'burg. Afdeeling II. B. G. „Jezus veroordeeld door het Sanhedrin" door vr. De Boks. K. G. „Luther" door vr. J. v. Sluijs. De Geref. J. V. Spreuken 8 vers 33a te St. Laurens vergadert op Zondag 17 Februari, aanvang 7 uur in de consistorie der Geref. Kerk. Gel. Bel. Art. 26. „Van de eenige voorbidding Christus", vr. Jan Christiaanse. M. O. Ond. 14b. „Naastenliefde", vr. A. Davidse. De Geref. K. V. ..Benjamin" te St. Laurens vergadert op Zondag 17 Februari 1935 des namiddags om 4 uur in de consistorie der Geref. Kerk. Een opstel. Gew. Gesch. over de bezetene jonge ling, zie Matth. 17 door vr. J. Koole. Na de pauze iets door den leider. RING SEROOSKERKE EN OMSTREKEN". Vergadering Vrijdag 22 Febr. in de Chr. School te Serooskerke. 1. „De verzoeking in den woestijn". 2. „De bet. der G. G. voor het Maatsch. leven". Ringcontributie. Geref. Jongelingsvereeniging „Herman Faukecl". O. T. „Jona" door vr. C. v. Nieuwenhuizen. M. O. „De Soc. Dem." 4, 5, 6 door vr. M. Breel. Improviseeren door de vr. W. L. v. d. Schee en J. de Rijke Jr. Vergadering der C.J. V. Pred. 12:1a te Koudekerkc op a.s. Zaterdagavond 8 uur in het Vcreenigingsgebouw. Agenda: Gel. Bel. Art. 24. „Van de Heiligmaking", vriend D. Izeboud. Anti Rev. beg. Art. 13. Schets 1 en 2, vr. P. Vader. Voordracht en Memorisatie, de vrienden P. Ize boud en D. Simonse. De Geref. Mannenver. ..Onderzoekt de Schriften" te St. Laurens vergadert Dinsdag 19 Febr. 's avonds half zeven in de consistorie der Geref. Kerk. Onderwerp „Heilsopenbaring Abraham" door br. A. v. d. Broeke Wz. Het Bestuur. J. V. „Dr. Lützen Wagenaar". Middelburg. N. T. Schets 13. „Christus' prediking te Nazareth" door vr. C. Geuze. M. O. Schets 10. „Het bouwen van steden" door vr. W. Camper. Geref. Meisjesvergadering .JVunia", Middelburg. Afdeeling 11. Bijb. Gesch. „Bij Jericho" door Mien Annot. Na de pauze Reciteeren door Leentje Geuze en Ettje Loodewijk. Afdeeling UI. Bijb. Gesch. „De slechte arbeiders in den wijn gaard" door Gré Klein. Geref. Meisjesvereeniging „Meisjesroeping"M'burg. Afdeeling A. O. T. Schets 22. „Salomo", M. den Boeft. M. O. „Gewoonten, Zeden, Standen", B. en B. 7 Sept., B. Wattel. BijdrageM. Verstraate. Afdeeling B. Geloofsleer. Schets 16. „De Heilige Drieëenheid Gods" door Mien Littooij. Opvoedkunde. „De Puberteitsjaren", B. en Bew. 21 Sept. 1934 door Mies den Hollander. Bijdrage Tiny Loodewijk. ZONDAG 17 FEBRUARI1935. CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Hofpleinkerk 9.30 uur Ds. A. H. Oussoren 2 uur Ds. A. H. Oussoren 6 uur Ds. D. Bremmer Noorderkerk 9.30 uur Ds. D. Bremmer 6 uur Ds. M. van Dijken Arnemuiden 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing Domburg 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. J. E. Visser Gapinge 9.30 uur Ds. J. W. Tunderman 2 uur Lezen eener Leerr. Grijpskerke 9.30 en 2 uur Ds. H. Pestman Koudekerke 9.30 en 2 uur Ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur Ds. A. Koning Meliskerke 9.30 en 2 uur Ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9.30 en 2 uur Ds. M. J. v. Dijken Serooskerke 9.30 en 2 u Ds. W. F. M. Lindeboom Voorber. H. Av. Souburg 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. D. Bremmer Veere 9.30 en 2 uur Ds. Mulder te Haamstede. Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Cand. H. Pol te Rijsoord. Collecte Rudolphstichting. Vrouwepolder 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. J. W. Tunderman Westkapelle 9.30 uur Ds. J. E. Visser 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur Ds. J. P. Unger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Veenstra Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Lezen eener Leerr. Haamstede 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kamperland 9 en 2 uur Ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30 en 6 uur Ds. M. Heuzeveldt 2 uur Lezen eener Leerr. Oosterland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur Dr. J. van Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE THOLEN. Anna Jacobapolder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. W. M. Ie Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur Ds. M. Ros Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Lezen eener Leerr. Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Cand. C. v. d. Boom te Overschie. Tholen 9.30 en 2 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2.30 uur Ds. G. Leene Borssele 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. H. Fransen Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegt 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Ds. Joh. Booij Heinkenszand 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Ds. A. Scheele Kruiningen 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Ds. E. Beukema Wemeldinge 9.30 en 2 uur Cand. van Dijk Wolphaartsdijk 9.30 en 2 u. Ds. G. v. Heiningen Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. H. Torenbeek CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 en 3 uur Axel 9.30 en 2 uur Hoek 9.30 en 2 uur Oostburg 9.30 uur 2 uur Schoondijke 9.30 uur 2 uur Donderdag 1 uur Terneuzen 9.30 en 2 uur Ds. Joh. A. Tiemens Ds. J. S. Post Cand. C. van Nes te Amsterdam. Ds. Th. P. Potma Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Ds. Th. P. Potma Huwelijksbevestiging Ds. S. Groeneveld Zaamslag 9 en 2 uur Ds. A. B. W. M, Kok

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1935 | | pagina 3