OFFICIEELE BERICHTEN. BOEKAANKONDIGING. PREDIKBEURTEN 1. 't Aantal kerkbezoekers is iets stijgende, mede doordat enkele nieuw-uitgekomenen ver sterking brachten. 2. De groote beteekenis van het feit, dat de Geref. Kerken thans in de West door ons be ginnend kerkelijk leven gerepresenteerd zijn, blijkt o.m. hieruit, dat wie nu op Curasao komt zich terstond weer onder eigen vaandel scharen kan. Terwijl vroeger ieder z'n eigen weg moest zoeken en alles medewerkte tot verslapping. 3. Zondag 26 Augustus was voor ons ker kelijk leven een feestdag van bizonder karakter. Want nadat op 19 Aug. een preek ter voorbe reiding was gehouden, kon dan eindelijk op 26 Aug. voor de eerste maal, in gemeenschap met de vrijgemaakte kerken, ver van het vaderland, op zuivere wijze de dood van onzen Zaligmaker verkondigd worden. Enkele hadden geen Avond maal gevierd sinds Ds. Gispen dit H. Sacr. be diende op Zondag 197'31. 4. De Evangelisatie-commissie hier heeft groote behoefte aan een zij 't aanvankelijk kleine Christ, bibliotheek om goede lectuur uit te lee- nen, vooral ten behoeve van onze militairen. 5. Afzonderlijke aandacht zullen we ook moeten gaan wijden aan de geestelijke belangen van de zeevarenden, die de haven van Curasao al of niet geregeld aandoen. Contact werd gezocht en verkregen met het Hollandsch Zeemanshuis te Hoboken (N.J.), uitgaande van de Chr. Geref. Kerken van N. Amerika. Onze Kerken hebben ook in dit opzicht een taak. 't Is voor zeevarenden van niet te onder schatten beteekenis, bij aankomst in onze haven te weten waar ze terecht kunnen. Een paar hunner hebben ons dat nu reeds zelf nadrukkelijk verzekerd. En de kerkdiensten èn 't Christelijk gezinsleven kunnen in sommige gevallen eenigs- zins vergoeden wat zoozeer wordt gemist. Ook zullen we, zooveel in ons vermogen is, zorgdragen voor lectuur aan boord der schepen. 6. De Financieele Commissie ervaart dat er, over het algemeen genomen, veel offervaardig heid is in onze kleine kerngroep. Onze grootste zorg is de bouw van een eigen kerkgebouw. Al kan hiervoor reeds een aardig bedrag op zij ge legd worden, toch is het nog zeer de vraag of we zonder hulp uit Holland tot dien bouw zullen kunnen overgaan. 7. Met Argentinië wordt geregeld contact gehouden, vooral door berichtgeving in de Z. Amer. Kerkbode. B. ARUBA. De leden werden allen persoonlijk bezocht. Gelijk ik reeds meldde bevindt zich bij de St. Nicolaasbaai de raffinaderij van de „Pan- American Oil Compagny". Deze Mij en de Arend-Petroleum-Mij geven aan vele handen werk. Daardoor gaat Aruba vooruit. Of er bij deze Mij-en Hollandsche Gereform. werkzaam zijn moet uit de bevolkingsregisters worden onderzocht. Dit is een heel werk. De uitslag is nog niet bekend. In elk geval zijn er bij de Milit. Pol. bezet ting, ook te San Nicolas, enkele Gereformeerden. Kon ik bij mijn eerste bezoek (in Juni) op S. Nicolas nog slechts een huis-godsdienstoefe ning houden waarin ook twee kinderen werden gedoopt, thans hadden we daar een kerkdienst, welke op Woensdagavond 26 Sept. gehouden is in het daartoe door de autoriteiten welwillend ter beschikking gestelde cantinelocaal der Mil. Pol. Troepen. 18 personen waren tegenwoordig, van wie 4 uit Oranjestad. Nadat de Dienst des Woords op de ontvangst van 't Sacr. had voorbereid, werd H. Avond maal gevierd. Namen op Curasao 22 brs en zrs deel aan de viering van het Av., hier waren 't er 8. Hun getal had helaas grooter kunnen en moeten zijn. 't Was voor de onzen op Aruba wel een bi- zondere avond. De cantine staat op het terrein van de Olie- Mij. Gewijde stilte was er dus niet om ons heen. De machines staakten om ons niet hun mono tone gedreun. Toch waren we „ongestoord bijeen". In Geref. eeredienst is op Aruba God door ons ontmoet en Hij is in ons midden geweest." Tot zoover de mededeelingen. Terecht spreekt Ds. Hagen van „een prachtig begin". (Heraut) Op de laatst te Brussel gehouden vergade ring van Deputaten voor den Evang. arbeid in België uitgaande van de Geref. Kerken in Ne derland, werd o.m. besloten dat de Evangelist H. A. Jonkers voortaan in Denderleeuw, in plaats van Ninove, zal wonen. Verschillende re denen drongen hiertoe, o.a. bezuiniging. De huur van het land Ninove zal niet worden verlengd, hetgeen een belangrijke bezuiniging beteekent. Echter worden daar de samenkomsten niet ge heel opgeheven, doch beperkt tot één per week. Een getrouw lid van den kring Ninove heeft zijn ruime woning daartoe ter beschikking ge steld en aldaar wordt nu eiken Vrijdagavond door br. Jonkers aan een 25 a 30 menschen het Evangelie verkondigd. Vertrouwd wordt; dat, zoodra de tijden wat gunstiger worden en de middelen weer ruimer gaan vloeien, in Ninove weer een lokaal kan worden gehuurd. Er staan daar meerdere, voor het doel geschikte panden, leeg. Zelfs kwam men br. Jonkers in October reeds een huis aan bieden dat pas in April van het volgend jaar leeg komt te staan. Wel een bewijs dus, dat materieel de kansen voor het Evangelie in Ni nove gunstig zijn. Ook in Antwerpen breidt de Evangelisatiearbeid zich uit. K. B. S. Serooskerke. KORT VERSLAG van de vergadering van den kerkeraad gehouden op Donderdag 20 December 1934. Opening. Notulen. Ingekomen Stukken: 1. Kalender 1935 Geref. Vereen, voor Drankbestrijding, zal in de con sistorie worden opgehangen. 2. Verzoek om een collecte voor de Evangelisatie in Vlaanderen, staat reeds op het collecterooster. 3. Steunaan vraag kerk van Hellevoetsluis, in handen van de Commissie ad hoe. 4. Schrijven Justuscom- missie met bijlage, zal worden beantwoord. 5. Schrijven van Deputaten voor Radiokerkdienst- uitzending, betreffende collecte en uit te zenden kerkdienst hierover zal in correspondentie wor den getreden met deputaten. 6. Verzoek om een collecte voor het Ned. Bijbelgen. wordt afge wezen. Kerkelijke Stand. Ingekomen met attestatie van Arnemuiden Kornelis Flipse en echtgenoote Francina Flipsevan Sluys met 1 gedoopt kind attestatie aangevraagd naar Breda door Adriana Maria Coppoolse Kd. Overleden zuster Elisa beth de Jager. Rapporten. Van br. Tavenier over de Jaar vergadering der Zangvereen. „Soli Deo Gloria". Br. Wondergem bezocht de J. V. afd. A. de Praeses de M. V. „Sursum Corda" in gecombi neerde vergadering met de M. V. „Jaagt den vrede na". Van bezoeken in de gemeente wordt verslag gedaan. De Praeses doet mededeeling van de namen der catechisanten, die zich op gaven voor de belijdeniscatechisatie. Diaconale Zaken. Het antwoord op een ont vangen schrijven van den kerkeraad eener ge- nabuurde kerk wordt vastgesteld. Enkele geval len vragen voorts nog de aandacht. Stand der kas. Saldo per 1 Nov. 96.33. Ontvangsten f 366.06. Uitgaven 234.30. Saldo per 1 Dec. 228.09. Rondvraag. De brs. Ton en Jobse zullen bij de jaarlijksche uitloting tegenwoordig zijn. De Praeses spreekt aan het einde van deze laatste vergadering in 1934 enkele woorden, waarin hij gewaagt van de dankbaarheid, die ons hart moet vervullen, jegens God den Heere voor de rijke zegeningen in 1934 in ons kerkelijk leven ont vangen. Sluiting. DE SCRIBA. VERGADERING van den Kerkeraad van St. Laurens gehouden op 17 Dec. 1934. Praeses Ds. A. Koning opent als naar ge woonte. Notulen na lezing goedgekeurd. Ingekomen Stukken a. Van het Ned. Bijbel genootschap een verzoek een collecte te willen houden. Volgend jaar zal naar gewoonte wor den gehandeld b. Van de kerk van Hellevoet- sluis een verzoek om steun. Ditmaal voor kennis geving aangenomen c. De plaatselijke Zendings commissie vraagt voor haar de verplichte periodieke aftreding in te voeren. Dit verzoek wordt ingewilligd. Rapporten. Praeses doet verslag van gehouden ziekenbezoek. Brs. ouderlingen doen verslag van enkele afgelegde bezoeken. Diaconale Zaken. Br. Vogel doet verslag van het bezoek aan de Meisjesnaaikrans en deelt mede, dat 83 stuks kleedingstukken zijn ter hand gesteld, welke in de daarvoor in aanmerking komende gezinnen zijn uitgereikt. Op den eersten Kerstdag zal dienst worden gehouden als op Zondag. De bevestiging van ambtsdragers wordt vast gesteld op 1 Januari 1935. Rondvraag enkele interne aangelegenheden worden behandeld. Lezing Persverslag. Sluiting. DE KERKERAAD. A.an de Kerken in de Classis Middelburg. Voor de Evangelisatie in België ontving ik in den loop van dit jaar van de kerken van Gapinge 7.08 Grijpskerke 14.25Melis- kerke 8.13 Vrouwenpolder 7.33 St. Lau rens 15.90 en Koudekerke 20.15. Mag ik de kerken, die tot op heden in gebreke bleven, vriendelijk doch dringend verzoeken als nog aan hare verplichtingen in dezen te voldoen? De Evangelisatie-arbeid in België heeft het geld zeer noodig H. PESTMAN, Class. Dep. Wat God heeft gedaan. De Geschie denis der Geref. Kerk van Assen door Ds. B. A. Bos. Uitgave G. F. Hummc- len's Boekhandel en Electr. Drukkerij N.V., Assen. In dit boekwerk van 178 bladzijden, met 2 bijlagen, beschrijft Ds. Bos op boeiende wijze de geschiedenis van de 3e kerk der Afscheiding, na eerst gegeven te hebben een oriëiiteerend overzicht over de jaren 18161834. In Hoofdstuk 3 maakt hij een begin met de beschrijving van het gezelschapsleven rondom en in Assen, waaruit voortkomen de kloeke man nen en vrouwen, die trots alle haat en vijand schap 24 November 1834 zich afscheiden van de Hervormde Kerk te Assen. Verder geeft de schrijver ons een overzicht van de geschiedenis dier kerk, die dikwerf loopt door donkere diep ten, maar straks ook weer doet bewonderen de hoogten van rijke genade Gods. Kleinheid en zonde bij de menschen, maar de trouw des Heeren steeds schitterende, dat is de eind-indruk. De schrijver heeft de geschiedenis bijgewerkt tot op het jaar 1934. De portretten van vele predikanten versieren het boek. En een volledige naamlijst van ambtsdragers van 1835 af. Wij feliciteeren Ds. Bos en de kerk van Assen met dit boek. 't Is waard in Assen, maar ook daarbuiten gelezen te worden. K. B. S. Roselientje door M. van der Hilst. Het nieuwe zusje door J. S. Dondorp- Tazelaar. Het Pinda-mannetje door H. Henszen Veenland. Stuurman worden door Ads Bouman. N.V. W. D. Meinema, Delft. Gaarne bevelen we de bovenstaande uitgaven aan. Het eerste geïllustreerd door Adri Alindo, 162 bladzijd dik, is heel geschikt voor kinderen van plm. 12 jaar. Ze zullen het met genoegen lezen en krijgen meteen dan goede levenslessen. In „Het nieuwe zusje" zijn de illustraties van Adri Alindo o.i. minder goed geslaagd, het ver haal zelf echter geeft wel goed weer de stem ming bij de blijde gebeurtenissen. „Het Pinda-mannetje" is geïllustreerd door Annie van de Ruit. „Stuurman worden" door Henk Poeder. Beider werk verdient lof. Evenals dat van de auteurs. Meinema geeft heirmee kinderlectuur, die de aandacht verdient. De boekjes zijn sierlijk van vorm en druk. Wie goede kinderlectuur zoekt, vrage de ca talogus van dezen uitgever, en hij vindt ruime keuze. De drie brieven van den apostel Jo hannes, opnieuw uit den grondtekst vertaald en verklaard door Dr. S. Greij- danus. J. H. Kok N.V. 1934. Kampen. Met groote dankbaarheid aanvaarden we ook dit nieuwe deeltje van de Korte Verklaring dei- Heilige Schrift, waarin ons al zooveel goeds ge boden werd. De eerste zendbrief van Johannes is wel één van de belangrijkste der zendbrieven en herhaaldelijk wordt daaraan voor den dienst des Woords de stof ontleend. Deze vertaling en verklaring van Prof. Greijdanus, den nauwkeu- rigen exegeet, zal aan het verstaan dezer brieven ten goede komen. HEIJ. CORRESPONDENTIE. Uw artikeltje over Kerstgeschenken kan niet geplaatst worden. Redactie. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN DIACONAAL HULPBETOON MIDDELBURG. Wij berichten hiermede, dat wij dit jaar aan de Diaconie de volgende kleedingstukken konden ter hand stellen24 lakens, 24 sloopen, 24 vrouwen hemden, 12 vrouwenflanellen, 4 vrouwenborstrokken, 12 vrouwenbroeken, 9 paar vrouwenkousen, 7 paar manskousen, 8 boezeroens, 6 mansbroeken, 12 mans flanellen, 17 meisjeshemden, 12 meisjesbórstrokken, 13 kinderdirectoirs, 2 wollen dekens, 3 molton dekens, 24 luiers en 12 molton lappen, te samen 225 stuks. Aan allen, die hun financieelen steun aan ons werk boden, waardoor wij deze goederen konden vervaar digen, zeggen wij hartelijk dank. Wij hopen ook in het komende jaar op veler steun en medewerking te mogen rekenen. De Heere krone ons werk bij den voortduur met Zijn zegen. Namens Diaconaal Hulpbetoon, S. OLTHOFFDE JONGE, Presidente. P. G. DE WOLFF—LAMMENS, Secretaresse. Koudekerke. Voor de Zending met vriendelijken dank ontvangen 100 halve centen opgespaard door Adriana Aarnoutse Jd. Ds. HEIJ. Serooskerke. Met hartelijken dank ontvangen van een zuster der Gemeente 10.waarvan 5.voor de Kerk en 5.voor de Diaconie. W. F. M. LINDEBOOM. ZENDING. Middelburg. Ontvangen van Mej. D. 0.50 de helft van de opbrengst Zendingsfilm zijnde 70.30, waarvan ik de helft heb afgedragen aan het Hospi taal. Namens de Commissie mijn dank. W. P. WATTEL. Penningmeester. Korte Noordstraat E 8. Middelburg. Met vriendelijken dank ontvangen 135 stuivers opgespaard door Jaantje en Annie de Kam, waarvan 50 voor het Hospitaal, 50 voor de Diaconie en 35 voor de Christenen in Rusland. Ds. OUSSOREN. Middelburg. Gevonden in mijn brievenbus één gulden voor de Wintercollecte. Hartelijk dank. F. DAMEN, Kassier Diaconie. VEREENÏGINGSLEVEN. Vergadering der C.J.V. Pred. 12:1a te Koudekerke op a.s. Zaterdagavond 22 Dec. 1934 om 8 uur in het Vcrcenigingsgebouw. Agenda: I. Gel. Bel. Art. 22. „Van de Rechtvaardigma- king", vriend J. Aarnoutse. II. Memorisatievriend L. Wielemaker. Voor dracht vriend P. Boone. III. Anti Rev. beg. Art. 12. Schets 1 en 2, vriend D. Kerknove. Gereformeerde Knapenvergadering „Samuël", M'burg. Afdeeling III. Rooster voor 3 Januari 1935. B. G. „Slechte arbeiders in den wijngaard" door vr. Heuseveldt. Geref. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Afdeeling II. Bijb. Gesch. „De gelijkenis van den onrechtvaardi- gen rentmeester" door Jo de Plaa. Na de pauze vrije werkzaamheden. Afdeeling III. Bijb. Gesch. „Het gebed" door Jozien v. d. Moer. Na de pauzeBelangrijke besprekingen voor de Jaarvergadering. De Geref. J. V. Spreuken 8 vers 33a te St. Laurens vergadert op Zondag 23 December, aanvang 7 uur in de consistorie der Geref. Kerk. N. T. Ond. 17. „Melaatschen gereinigd", vr. A. Davidse. A. R. beg. art. 10III „De gemeente" (B), vr. J. Boon. De Geref. Knapen vergadert op Zondag 23 December in de consistorie der Geref. Kerk. Aanvang 4 uur. G. G. „Spijziging der vijfduizend" door vr. A. de Bree. Voordrachten vr. Jac. Louws en vr. P. Boon Jz. J. V. „Dr. Lützen Wagenaar", Middelburg. O. T. Schets 3. „De zondeval" door vr. A. Poppe. A. R. Schets 10. „De Gemeente" (A) door vr. J. Geldof. ZONDAG 23 EN KERSTDAGEN 25 EN 26 DECEMBER 1934. CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Zondag collecte Hulpbeh. Kerken in de Classis. Dinsdag collecte Zending onder de Joden. Hofpleinkerk 9.30 uur Ds. A. H. Oussoren 2 uur Ds. D. Bremmer 6 uur Ds. D. Bremmer Dinsdag 9.30 uur Ds. A. H. Oussoren 2 uur Ds. A. H. Oussoren Woensdag 9.30 uur Ds. D. Bremmer Noorderkerk 9.30 uur Ds. D. Bremmer 6 uur Ds. A. H. Oussoren Dinsdag 9.30 uur Ds. D. Bremmer Arnemuiden 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing D. 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing Domburg 9.30 en 2 uur Gapinge 9.30 uur Ds. J. W. Tunderman 2 uur Lezen eener Leerr. D. 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. J. W. Tunderman Grijpskerke 9.30 en 2 uur Ds. H. Pestman D. 9.30 en 2 uur Ds. H. Pestman Koudekerke 9.30 en 2 uur Ds. A. C. Heij D. 9.30 en 2 uur Ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur Ds. A. Koning D. 9.30 en 2 uur Ds. A. Koning Meliskerke 9.30 uur Ds. M. Vreugdenhil 2 uur Ds. C. B. Bavinck D. 9.30 en 2 uur Ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9.30 en 2 uur Ds. M. J. v. Dijken D. 9.30 en 2 uur Ds. M. J. v. Dijken Serooskerke 9.30 en 2 u Ds. W. F. M. Lindeboom D. 9.30 en 2 uur Ds. W. F. M. Lindeboom Souburg 9.30 uur Ds. C. B. Bavinck 2 uur Ds. M. Vreugdenhil D. 9.30 en 2 uur Ds. C. B. Bavinck Veere 9.30 en 2 uur Ds. W. H. v. d. Vegt te Goes. D. 9.30 en 2 uur Ds. J. v. d. Guchte Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. H. A. Wiersinga D. 9.30 en 5.30 uur Ds. H. A. Wiersinga Collecte Evangelisatie Vlissingen. Vrouwepolder 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. J. W. Tunderman D. 9.30 uur Ds. J. W. Tunderman 2 uur Lezen eener Leerr. Westkapelle 9.30 en 2 uur CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Veenstra Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Lezen eener Leerr. Haamstede 9.30 en 2 uur Ds. J. M. Mulder D. 9.30 uur Ds. J. M. Mulder 2 uur Ds. J. B. Vogelaar W. 9.30 uur Ds. J. M. Mulder Kamperland 9 en 2 uur Ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30 en 6 uur Ds. M. Heuzeveldt 2 uur Lezen eener Leerr. D. 9.30 en 2 uur Ds. M. Heuzeveldt 6 uur Kerstfeestviering Oosterland 9.30 en 2 uur Ds. J. P. Unger D. 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Dr. J. van Lonkhuijzen Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar D. 9.30 uur Ds. J. B. Vogelaar 2 uur Ds. J. M. Mulder Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur Dr. J. van Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE THOLEN. Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 uur Lezen eener Leerr. 6 uur Ds. W. M. Ie Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur Ds. M. Ros Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Lezen eener Leerr. Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Ds. W. M. Ie Cointre D. 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Tholen 9.30 en 2 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2.30 uur Ds. G. Leene Borssele 9.30 en 2 uur Ds. H. Fransen D. 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. H. Fransen Driewegen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. D. 9.30 uur Ds. H. Fransen 2 uur Lezen eener Leerr. Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Ds. A. Scheele Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. J. v. d. Guchte te Veere. D. 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegt WGeen dienst 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Heinkenszand 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. D. 9.30 en 2 uur Ds. Joh. Booij Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. H. Torenbeek Wemeldinge 9.30 en 2 uur Cand. van Dijk Kruiningen 9.30 en 2 uur Gand. C. van Nes Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Ds. E. Beukema D. 9.30 en 2 uur Ds. E. Beukema Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur Ds. G. v. Heiningen D. 9.30 en 2 uur Ds. G. v. Heiningen CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 en 2.30 uurDs. Joh. A. Tiemens Bed. H. Av. en Dankz. Axel 9.30 en 2 uur Ds. J. S. Post Hoek 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. D. 9.30 en 2 uur Ds. C. Diemer te Rotterdam. Oostburg 9.30 en 2 uur Ds. Th. P. Potma D. 9.30 uur Ds. Th. P. Potma 2 uur Ds. D. de Vries Schoondijke 9.30 en 2 uur Ds. D. de Vries D. 9.30 uur Ds. D. de Vries 2 uur Ds. Joh. A. Thiemens W. 5 uur Kerstfeestviering Zondagsschool Terneuzen 9.30 en 2 uur Ds. S. Groeneveld D. 9.30 en 2 uur Ds. S. Groeneveld Zaamslag 9.30 en 2 uur Ds. A. B. W. M. Kok AD VE RTENTIEN. GEBOREN: HEILTJE, Dochter van A. VAN ROON. J. VAN ROON—NOTEBOOM. Middelburg, 21 December 1934.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1934 | | pagina 3