KERKNIEUWS. GFFICIEELE BERICHTEN. PREDIKBEURTEN Het jaar 1934 begint te eindigen. Een laatste verantwoording van de liefdegaven voor Rus- lands vervolgde geloovigen verschijnt hiermee. We willen aan het eind van onze eerste cam pagne danken, zeer hartelijk danken voor het geen Zeeland deed voor deze ten doode ver drukten om Christus' wil. Waar dat woeden tegen Gods Kerk nog steeds aanhoudt en de mogelijkheid eenige hulp te bie den geopend blijft gezien de vele dankbetui gingen, nog van de laatste weken zullen we met Gods hulp een. tweede actie voor ,,den Zeeuwschen Beker" moeten inzetten in 't voor jaar van 1935. Dr. Krop, de overbekende ijveraar tegen 't Bolsjewisme, hoopt deze vernieuwde actie in te zetten door te Middelburg te spreken op 19 Febr. en te Goes 20 Febr. D.V. Mochten er plaatsen zijn, waar men zijn optreden wenscht, zoo richte men zich tot ondergeteekende. Met vriendel. dank en dringende aanbeveling. Namens het Prov. Comité, St. Laurens. A. KONING. Giro 220659. VIERTAL TE 's-Gravenhage-Oost R. J. v. d. Meulen te IJmuiden. J. B. v. d. Sijs te Steenwijk. W. H. v. d. Vegt te Goes. D. Zwart te Aalten. BEROEPEN TE Vlissingen G. Smeenk te Blokzijl. Zutphen J. B. v. d. Sijs te Steenwijk. Rotterdam-Centrum (als miss. Dienaar des Woords onder de Joden): E. I. F. Nawijn te Apeldoorn. BEDANKT VOOR Doornspijk O. Bouwman te Zaltbommel. Donderdag j.l. stond in een der breede gangen van het gebouw der Theol. School ter bezichtiging een mooi schilderstuk, voorstellende „de Wapenvelder Molen" vervaardigd door den kunstschilder Kleyntjes en als cadeau aan de School aangeboden door Gebroeders van Apel doorn te Heerde (G.). Deze schilderij roept in onze gedachten terug den tijd van 1834. In het huis bij den molen wer den meerdere malen bijeenkomsten der Afge scheidenen gehouden. Natuurlijk lekte dit uit en zoo moest de opgekomen schare het ontgelden op allerlei wijze. De slimme molenaar maakte nu met zijn mede- geloovigen een afspraak, waardoor zij van den stand van de molenwieken zouden kunnen zien of er onraad was, dan wel of zonder vreeze een godsdienstige samenkomst in zijn huis kon ge houden. 't Is van dien Wapenvelder molen, dat de kunstschilder Kleyntjes een pracht schilderij heeft gemaakt, die ter herinnering een blijvende plaats in de Theologische School zal worden ingeruimd, nu het curatorium deze schenking met grooten dank heeft aanvaard. Wijlen de heer P. Mos te Dedemsvaart heeft aan de Geref. Kerk aldaar 2000 gelega teerd en aan de Geref. Schoolvereeniging 1000. De Indische Banier deelt mede, dat Dr. H. A. van Andel, de bekende Zendingsman der Gereformeerde Kerken te Solo, nog tot 1937 in Indië hoopt te blijven om dan voorgoed te repa- triëeren. De kerkeraad der Geref. Kerk van Sche- veningen heeft van een onbekende een gift van 10.000 ontvangen, voor den bouw eener twee de kerk in Duindorp. De classis Assen der Geref. Kerken heeft zich met het oordeel van de classicale deputaten voor de Evangelisatie vereenigd om thans niet in te gaan op het voorstel om over te gaan tot het beroepen van een Evangelisatie-predikant. Na bevestigd te zijn door Ds. Middelveld van Hoogkerk met een predikatie over 2 Tim. 2 vs. 15, deed de heer M. Geertsema, Cand. te Zuidwolde, zijn intrede bij de Geref. Kerk te Dwingelo. Hij had tot tekst gekozen Jes. 40:1 en 2. De Geref. Kerk van Den Haag-Oost heeft uit een nalatenschap een legaat van 5000 ont vangen, gelijkelijk te verdeelen voor kerk, dia conie, stadsevangelisatie Jodenzending en Rust huis. Ook het Rusthuis der Geref. Kerk van Den Haag-West ontving 1000 (uit dezelfde nalatenschap) en voorts 1000 van andere zijde. Blijkens het door Ds. Kroeze ingezonden verslag over zijn arbeid op Curasao is het Zon dag 26 Aug. j.l. voor het kerkelijk leven op Curagao een feestdag van bijzonder karakter- geweest. „Want nadat op 19 Aug. een preek ter voorbereiding was gehouden, kon op 26 Aug. voor de eerste maal, in gemeenschap met de vrijgemaakte kerken, ver van het vaderland, op zuivere wijze de dood van onzen Zaligmaker verkondigd worden. Enkele hadden geen Avond maal gevierd sinds Ds. Gispen dit H. Sacr. be diende op Zondag 197'31." K. B. S. Classis Zierikzee der Geref. Kerken. De eerstvolgende Classisvergadering zal D.V. gehouden worden op Woensdag 9 Januari 1935. Stukken en punten voor het agendum vóór Woensdag 26 Dec. in te zenden bij den eerst- ondergeteekende. Namens de roepende kerk van Scharendijke, J. B. VOGELAAR, Praeses. N. VAN DER LINDE, Scriba. Classis Goes. De e.k. vergadering der Classis Goes zal D.V. gehouden worden op Donderdag 10 Januari 1935 te Goes. Aanvang 9.30 uur. Punten voor het agendum kunnen ingewacht worden tot 25 December a.s. bij den tweeden ondergeteekende. Namens de roepende kerk van Nieuwdorp, E. BEUKEMA, Praeses. CHR. MELSE, Scriba. Serooskerke. KORT VERSLAG van de vergadering van den kerkeraad gehouden op Donderdag 6 December 1934. Aanwezig alle leden. Opening. Notulen. Ingekomen Stukken 15. Steunaanvragen van de Vereen. „Bethsaida", „Geref. Ziekenver pleging", Evang. Friesland's Z.O. hoek (Tijnje), Centr. Bond voor Inwend. Zending, Militair Tehuis 's Hertogenbosch 6. Verzoek Deputaten Gen. Synode om coll. voor Jodenzending 7. Bericht van brs. kerkvisitatoren dat zij Vrijdag 14 Dec. D.V. hopen te komen 8. Schrijven van de inspectie Rijkstelefoon, betreffende enkele technische kwesties in verband met de Zieken- telefoon nadere inlichtingen zullen worden in gewonnen. Rapporten. Br. J. Verhage, tot ouderling be noemd, heeft deze benoeming aanvaard. Br. Wondergem bezocht de M.V. „Jaagt den vrede na" en br. Ton de M.V. „Sursum Corda". Over verschillende bezoeken in de gemeente wordt verslag gedaan andere worden geregeld. De door kerkvisitatoren volgens de classicale regeling te stellen vragen worden gelezen. Naar aanleiding van een opmerking gemaakt in de vergadering met manslidmaten zal in het kerkgebouw een noodverlichting worden aange bracht. De begrooting voor het jaar 1935 wordt vast gesteld overeenkomstig het voorstel van de Com missie van Beheer. Eindcijfer van ontvangsten en uitgaven 7231.Br. Tavenier wordt als lid der Commissie herbenoemd. Rondvraag. Sluiting. DE SCRIBA. Aan de kerken in de Classis Middelburg. Donderdag 20 Dec. hoopt ondergeteekende de gewone zitting te houden tot het ontvangen en uitkeeren van de Emeritigelden Arnemuiden 93.69 Domburg 28.10 Ga- pinge 37.48 Grijpskerke 103.06Koude kerke 112.42; Meliskerke 103.06; Middel burg 524.65 O. en W. Souburg 159.26 Oostkapelle 74.95 Serooskerke 149.90 St. Laurens 74.95 Veere 74.95 Vlissingen 243.58 Vrouwepolder 74.95 Westkapelle 18.74. P.S. Ook zal gaarne nog ontvangen worden de 2e helft van het Classicale quotum der ker ken Koudekerke 15.Vlissingen 32.50 en Veere f 10. C. P. POUWER. Noordsingel S 156a. Ondergeteekende zal D.V. op Donderdag 20 Dec. van 1112 uur zitting houden in de con sistoriekamer van de Noorderkerk tot het in ontvangst nemen van de collecte voor de Verstrooide Gereformeerden in Indië. Hij verzoekt dringend alsdan het bedrag der collecte af te dragen of, bij verhindering, dit te storten op zijn postrekening No. 71284 of over te maken per postwissel, opdat in tijds de af rekening kan plaats vinden ter plaatse waar dit behoort. De Correspondent, J. A. VERTREGT. VERGADERING van den Kerkeraad (Smal). Middelburg, 13 December 1934. Praeses Ds. D. Bremmer. Aanwezig 25 broeders. De Praeses opent de vergadering, laat zingen het laatste vers van de lofzang van Zach., leest Luk. 1 6780 en gaat voor in gebed. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en vastgesteld. Ingekomen stukken a. een stuk van de Justus Comm., in handen gesteld van het betrokken lid b. een stuk van de Zendingsstudieraad, voor kennisgeving aangenomen c. een kennisgeving van overlijden van zuster Ruitenbeek, reeds dooi den scriba beantwoord met schrijven van rouw beklag d. een jaarverslag van het Comité voor linnenkasten voor het Zendingsterrein „Mage- lang" e. Een verzoek van de Midd. Geref. Jeugd Centrale om te voorzien in de vacature voor br. Pouwer br. Tazelaar wordt tot lid der M.G.J.C. benoemd een tweetal verzoeken waarbij men zich onder het opzicht der kerk wenscht te stellen, in handen van wijkpredikan- ten en ouderling gesteld g. een schrijven van de kerk te K„ doorgezonden naar de kerk in Vlissingen h. een schrijven van de kerk te G. zal worden beantwoord door de wijkouderling i. een schrijven van Deputaten voor de Zending, in handen van de Zendings-Commissie gesteld j. een schrijven van de kerk te A. wordt aan gehouden tot behandeling rapporten. Commissie voor doopaanvragen enz. één in gekomen attestatie en drie doopattesten aan vaard twee aangevraagde attestaties en één doopattest toegestaan. Sectierapporten. Sectie I geen rapporten, Sec tie II een rapport inzake een gezin, dat verhuisd is naar een andere gemeente, zal worden aan geschreven. Algemeene rapporten. Naar aanleiding van een uitgebracht rapport, wordt een lid der gemeente onder den len trap der censure gesteld wegens overtreding van het 6e gebod, en de censure ten opzichte van een ander lid opgeheven, aan een afvoering van de doopledenlijst wordt, na een nader uitgebracht rapport, geen gevolg gegeven; rapporten betreffende verschillende bezoeken worden uitgebracht. Rapporten betreffende de catechisanten die openbare belijdenis des geloofs wenschen af te leggen worden uitgebracht. Rondvraag. Dankzegging. Sluiting. DE KERKERAAD. Meinema's goedkoope en tractaten- serie. Hiervan ontvingen we een achttal nummers en daarvan kunnen we zeggen, dat ze uitstekend geschikt zijn voor verspreiding. Elk tractaatje is geïllustreerd, duidelijk gedrukt en bevat een goed evangelisatiewoord. HEIJ. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN Middelburg. Vrijdag 7 December hield de Meis jesver. „Doet wel aan allen" enz. haar 60e Jaar vergadering in „St. Joris" (Balans). Ds. Bremmer was zoo vriendelijk dezen avond de leiding op zich te nemen. Na Psalmgezang en gebed sprak Z.Eerw. een kort openingswoord. Daarna kre gen wij de gewone jaarverslagen te hooren. Hieruit bleek, dat er dit jaar 183 kleedingstukken vervaardigd waren, bestaande uit 24 lakens, 24 sloopen, 12 vrou wen flanellen, 12 vrouwen hemden, 6 vrouwen broe ken, 6 directoirs, 8 blauwe en lichte schorten, 6 meis jes hemden, 8 kinder hemdjes, 8 kinder flanellen, 4 meisjes flanellen, 12 meisjes onderjurken, 6 meisjes pakjes, 12 jongens pakjes, 5 kinder borstrokjes, 4 meisjes borstrokjes, 8 paar vrouwen kousen, 6 paar manssokken, 6 mans flanellen, 6 boezeroens en 4 wollen dekens. Dit alles overhandigden wij aan de brs. Ornee en Tange, die als afgevaardigden der Diaconie tegenwoordig waren. Verder werd de avond feestelijk gevierd. Br. Tange bracht den dank der Diaconie en sprak zeer waardeerend over onzen ar beid. Ds. Oussoren eindigde met dankgebed. J. ALEWIJNSE, Presidente. N. DAVIDSE, Secretaresse. Middelburg. De Vr. vereeniging „Bid en Werk" hield Maandag 10 December haar jaarvergadering. Na opening door Ds. Oussoren, die dezen avond de leiding had, volgde het welkomstwoord der Presidente. Daarna verslagen der Secretaresse en Penningmeeste- resse. Uit het verslag der eerste bleek, dat dit jaar de volgende goederen voor de Diaconie waren ver vaardigd 12 mansborstrokken, 12 mansonderbroeken, 20 manshemden, 6 boezeroens, 12 jongens onderbroe ken, 12 jongens borstrokken, 13 jongens hemden, 13 paar jongenskousen, 30 kussensloopen, 24 lakens, 6 vrouwen borstrokken, 6 vrouwen schorten, 6 nacht jakjes, 6 onderrokken, 7 paar vrouwen kousen, 9 paar meisjeskousen, 1 paar sokken, 3 luierbroekjes, 4 mol ton lappen, 18 luiers, 4 baby truitjes plus 9 wollen Dekens. Samen 235 stuks. Hartelijk danken we hier onze begunstigers voor hun finantieelen steun in dezen. Dat ze ons mogen blijven steunen, opdat dit werk der barmhartigheid in onze gemeente haar voortgang moge hebben. Geve God ons bij voortduur Zijn zegen over dit werk. Namens het Bestuur, S. v. d. KUIP—POTAPPEL, Presidente. N. v. DORT'TANGE, Secretaresse. Hcinkenszand. Onder dank ontvangen van N.N. uit Middelburg een gift van 10.voor Kerk en Diaconie. JOH. BOOIJ. Serooskerke. Met hartelijken dank ter vrije ver deeling ontvangen van een zuster der gemeente 20. waarvan ik de helft bestemde voor de Kerk, f 5. voor de Zending en 5.voor de Kerktelefoon. W. F. M. LINDEBOOM. Oostkapelle. Met vriendelijken dank ontvangen van de kinderen van B. Corbijn 250 halve centen voor de Zending. Namens de Zendingscommissie, L. DE KAM, Penningmeester. Vrouwepolder. In dank ontvangen voor de Zen ding van Piet en Santje Louwerse honderd opge spaarde halve centen. M. v. d. BROEKE, Penningmeester. Serooskerke. Zondag 1.1. gecollecteerd 1.voor den nood in Rusland. Met dank. DE BOEKHOUDER. Middelburg. Ontvangen door tusschenkoinst van br. Vereist van een broeder, die niet ter kerk kan komen, f 1.voor de Diaconie. Voorts gevonden in de collecte de volgende giften voor de Winter- collectef 5.2.50 en ƒ1.(met bijschrift). Tenslotte een gift van f 2.van N.N. voor Kerk en Armen, waarvan 75 cent voor de bijzondere Kerst- gave. Hartelijk dank. F. DAMEN, Kassier Diaconie. ZENDING. Middelburg. Ontvangen uit het busje familie M. J. Klercq 5.40; Vrouwenvereeniging „Bid en Werk" 8.66J/2 Meisjesvereeniging „Doet wel aan allen" 11.50; uit het Rusthuis 4.16J^. Namens de Com missie voor al deze giften mijn hartelijken dank. W. P. WATTEL, Penningmeester. Korte Noordstraat E 8. Middelburg. Afdeeling Hospitaal Magelang. In dank ontvangen door tusschenkomst van Mevr. Kruyswijk van Mej. N.N. 2.50 voor het Hospitaal. Namens de Commissie, L. A. TANGE, Penningmeester. VEREENIGINGSLEVEN. K. V. „Samuël" Afd. I, II en 3 en M. V. „Nunia" Afd. I, II en II. Gecombineerde samenkomst Zaterdag 15 Dec. 7.30 uur Militair Tehuis. Spreker dei Heer Dr. K. Huizenga. De Geref. M.V. „Wees een Zegen" te St. Laurens vergadert D.V. op Vrijdag 21 December. N.T. Schets 2. „De vleeschwording des Woords", M. Hillebrand. Na de pauze vrije werkzaamheden. De G. M. V. Onderzoekt de Schriften" vergadert D.V. Woensdag 19 Dec. 's avonds 7 uur in de consistorie der Geref. Kerk te St. Laurens. Onderwerp Geloofsleer „De Voorzienigheid Gods" door br. P. Franke. Het Bestuur. M. V. „Het Mosterdzaadje" te Koudekerke. Maandagavond 7.30 uur precies. N. Test. Schets 5. „Jezus' jeugd in Nazareth" door M. Schout. Zending, blz. 69. Zending. Wonosobo en Mage lang door M. Sinke. Varia C. Verstraate en P. v. d. Leek. Geref. Meisjesvereeniging „Meisjesroeping"M'burg. Afdeeling A. en B. Gecombineerde Kerstvergadering Gasthuisconsistorie. Aanvang 8 uur. RING „SEROOSKERKE EN OMSTREKEN Vergadering Donderdag 20 Dec. 7 uur te Serooskerke. Agenda: 1. „De grondslag van onze Vereeniging". 2. „De jonge man en de Chr. levensactie. Gereformeerde Knapenv erg ader ing „Samuël", M'burg. Afdeeling 111. B. G. „Naar en van Bethanië" door vr. van Ouwerkerk Sr. V. G. „Staatsinrichting" door den Voorzitter. Geref. Jeugdcentrale te St. Laurens. Gecombineerde vergadering op 16 Dec. 7 uur. Agenda: „Geloofsbelijdenis", art. 14 door vr. J. Christiaanse. Vrij onderwerp„Schriftstudie" door Mej. C. Sanderse. Verder: Memoriseeren en improviseeren. Geref. Jongelingsver. „Sola-Fide", Middelburg. Kerstvergadering. „De verbroken en herstelde band tusschen God en mensch" door vr. P. Wisse. OrgelW. J. Camper. Bijdrage doorJ. de Boks, M. Ton, Reijnhoudt, Verspoor, Antheunisse. Allen welkom Geref. Jongelingsvereeniging „Herman Faukeel". O. T. „Elisa" I door vr. J. Joosse. M. O. „Opkomst der moderne vakbeweging" door vr. W. Verstraate. Vergadering der C.J.V. Pred. 12:1a te Koudekerke op a.s. Zaterdagavond 15 Dec. 1934 om 8 uur in het Vereenigingsgebouw. Agenda: I. O. T. Deel I, les 4. „Kain en Abel", vriend A. Harpe. II. Memorisatie vriend J. de Witte. Voordracht vriend M. Boone. III. V. G. Les 14. „De losmaking van Spanje", vriend K. Siera. IN DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND OP ZONDAG 16 DECEMBER 1934. CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Hofpleinkerk 9.30 uur Ds. D. Bremmer Bed. H. Av. 6 uur Ds. D. Bremmer Bed. IT. Av. en Dankz. Noorderkerk 9.30 uur Ds. A. H. Oussoren 2 uur Ds. A. H. Oussoren 6 uur Ds. W. F. M. Lindeboom Woensdag 2.15 uur Huwelijksbevestiging Arnemuiden 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing Domburg 9.30 uur Ds. J. E. Visser 2 uur Lezen eener Leerr. Gapinge 9.30 uur Ds. J. W. Tunderman 2 uur Lezen eener Leerr. Grijpskerke 9.30 en 2 uur Ds. H. Pestman Koudekerke 9.30 en 2 uur Ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur Ds. A. Koning Meliskerke 9.30 en 2 uur Ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9.30 en 2 uur Ds. M. J. v. Dijken Serooskerke 9.30 en 2 u Ds. W. F. M. Lindeboom Souburg 9.30 en 2 uur Ds. C. B. Bavinck Veere 9.30 en 2 uur Ds. J. v. d. Guchte Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. H. A. Wiersinga Kerstcollecte Diaconie. Vrouwepolder 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. J. W. Tunderman Westkapelle 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. J. E. Visser CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur Ds. J. P. Unger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Veenstra Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Lezen eener Leerr. Haamstede 9.30 en 2 uur Cand. N. 't Hart te Leiderdorp. Kamperland 9 en 2 uur Ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30 en 6 uur Ds. M. Heuzeveldt 2 uur Lezen eener Leerr. Oosterland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur Dr. J. van Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE THOLEN. Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. M. B. v. 't Veer te Zevenbergen. Krabbendijke 9 en 2 uur Ds. M. Ros Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Lezen eener Leerr. Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Cand. C. J. de Leeuw te Hoorn. Tholen 9.30 en 2 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2.30 uur Borssele 9.30 en 2 uur Driewegen 9.30 en 2 uur Kapelle-Biezelinge 9.30 uur 2 uur Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. 's-Gravenpolder 9.30 uur 2 uur Heinkenszand 9.30 en 2 uur Yerseke 9.30 en 2 uur Wemeldinge 9.30 en 2 uur Kruiningen 9.30 uur 2 uur Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur Ds. G. Leene Lezen eener Leerr. Ds. H. Fransen Ds. A. Scheele Ds. J. Koolstra W. H. v. d. Vegt Lezen eener Leerr. Ds. A. Scheele Ds. Joh. Booij Ds. H. Torenbeek Cand. van Dijk Ds. J. Koolstra Lezen eener Leerr. Ds. E. Beukema Ds. G. v. Heiningen CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 uur Ds. Joh. A. Tiemens Voorb. H. Av. 2.30 uur Lezen eener Leerr. Axel 9.30 en 2 uur Hoek 9.30 en 2 uur Ds. J. S. Post Bed. H. Av. en Dankz. Oostburg 9.30 en 2 uur Ds. Th. P. Potma Schoondijke 9.30 en 2 uur Ds. D. de Vries Bed. IT. Av. en Dankz. Woensdag 19 Dec. av. 6.30 uur Ds. P. Ch. van der Vliet te Utrecht. Terneuzen 9.30 en 2 uur Ds. S. Groeneveld Zaamslag 9.30 en 2 uur Ds. A. B. W. M. Kok

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1934 | | pagina 3