OFFICÏEELE BERICHTEN. BOEKAANKONDIGING. PREDIKBEURTEN voren te worden gestrooid, en de plant met liefde gekweekt. Uit de geestelijke zelfstandigheid moet dan ook de geestelijke verantwoordelijkheid op groeien. Beide moeten er zijn. Wie de gevolgen niet dragen wil, mag het besluit niet nemen. 4e. Bij de verwezenlijking doen zich vele praktische moeilijkheden voor. Hiervan noemt spreker de aarzeling om werkelijke verantwoor delijkheid toe te betrouwen, zooals een moeder aarzelt om een kind geheel los te laten loopen. Verder de regeling van colportage en evangeli- satiearbeid. En in 't bijzonder wel de kwestie van de scholen en zendingsziekenhuizen, waarbij werkelijk van overdragen sprake is. Deze over dracht moet langzaam worden voorbereid door op 't Zendingsveld vereenigingen in 't leven te roepen, vooreerst van gemengde samenstelling, Europeesch en Inheemsch, waaraan zoo spoedig mogelijk vast een gedeelte kan worden toebe- trouwd. 5e. Deze overgang stelt zware persoonlijke eischen aan de Zendingsarbeiders zoowel als aan de Inheemsche Christenen. Bij de laatsten moet de volle bereidheid zijn om zich aan de nieuwe taak ten volle te geven. En bij de Zending moet alle rassenhoogheid overwonnen en de volkomen bereidheid zijn om Christus voetspoor te dienen als oudere broeder ten opzichte van een jonge ren. Waarachtige liefde maakt tot deze taak be kwaam en leert de goede wegen vinden. Er is een ootmoedig hart voor noodig. Ootmoed, meer geprezen dan betracht, is de grootste geestelijke kracht in het Zendingswerk. K.B. S. Middelburg* VERGADERING van de Com missie van Beheer op Maandag 3 December a.s. des avonds zeven uur. De aanwezigheid der leden is dermate gewenscht, dat ze niet dan in uiterste noodzakelijkheid van deze vergadering moqen wegblijven. DE SECRETARIS. N.B. De zitting der Commissie tot het in ont vangst nemen der vrijwillige bijdragen zal niet op Woensdag 5 doch op Woensdag 12 Dec. worden gehouden. De Diaconie der Gereformeerde Kerk van Middelburg bericht hiermede, dat gemeenteleden, die in aanmerking wenschen te komen voor het ontvangen van onderkleeren, hiervan opgave kunnen doen bij den wijkdiaken of bij den secre taris der Diaconie, Noordweg R lg, zulks vóór 10 December a.s. HET MODERAMEN. Gereformeerde Kerk Middelburg. Ingekomen met attestatie vanBergen op Zoom, Geertruida E. Wondergem, Loskade P 143 Heer Hugowaard, Pieternella C. Klercq, Gravenstraat I 194 Lutterade, Krijn Cornelisse, Eigenhaardstraat P 209 Ottoland, Catharina Gastel, Veersche Weg T 270 Ambt Vollen- hove, Aalbertus H. Oussoren en gezin, Hofplein E la. Ingekomen met doopattest vanAxel, Jozina M. Wieland, Markt C 14 Koudekerke, Maatje Tevel, Seisweg R 130 St. Laurens, Abraham Wattel, O. Vliss. Weg V 8 Oostkapelle, Christina Jobse, L. Giststraat F 163 Seroos- kerlce (W.), Bartel Jakobsen, Segeersweg V 106; Utrecht, Willem J. Kögeler, Koepoortstraat E 63 Ambt Vollenhove, Jentje Knoppers, Hof plein E la Wolphaartsdijk, Neeltje Boone, Nieuwstraat H 47. GedooptJohannes N. van den Berg, Graven straat I 313 Harm van Doorn, Seisweg R 89 Gerard M. Feij, L. Burg C 109 Anthonie Gel dof, Veersche Weg S 254c; Jans Geldof, Schroe- weg V 43 Cornelis G. Hendrik, Lambrecht- straat L 90 Dina Janse, Spanjaardstraat E 89 Prientje van der Kuip, Wal A 7 Lijn S. Melse, Seisweg R 91 Pieter van de Putte, O. Vliss. Weg V 2 Antheunis C. Tissink, Noordweg R 30b Levina Vader, Noordweg S 245 Martina de Visser, Segeersweg V 102. Gehuwd: Cornelis Ton en Josina Poppe, St. LaurensJacobus Kamermans en Jacoba A. Lammens, Seissingel R 207 Jacob J. Sukkel en Hedwig Piechota, Vlasmarkt K 158. Vertrokken met attestatie naarGapinge, Elizabeth van Aartsen, K. Noordstraat E 7 's-Gravenhage, Sjouke Jaarsma, Gasthuis Lein- tje Louwerse, Spanjaardstraat E 89 Maria A. A. j. Vroon, Gasthuis Nieuw Helvoet, Johannes Wiegel en gezin, K. Geere K 367 St. Laurens, Cornelis Janse en gezin', Spanjaardstraat E 89 Meliskerke, Wed. G. GeschiereBoogaard en gezin, Breeweg D 186 Ooltgensplaat, Elizabeth A. Flesch, Noordsingel S 194 Zierikzee, Johan J. van der Ende, Punt O 216. Vertrokken met doopattest naarKatwijk a. d. Rijn, Cornelis A.arnoutse, Schroeweg V 32 Nieuwendam, Wilhelmina J. Adriaanse, Zuster straat I 210Koudekerke, Willem Louwerse, Seisweg B 70, Aaltje Nieuwenhuyze, Korte Noordstraat L 104. OverledenWillem F. Diermanse, Klein Vlaanderen M 191 Wed. C. den Hollander de Bruijn, Rusthuis Paulus Koole, Koudek. Weg Adriana Kuypervan der Ham, Gist straat F 177 André P. D. van de Putte, Slee perssingel Q 180 Elizabeth Toutenhoofd, Rust huis. VerhuisdC. van den Berge van Spanjaard straat F 66 naar Bleek E 94iC. van den Broe- ke van Nieuwl. Weg U 6 naar Veersche Singel S 74 J. Buys van Heerengracht M 31 naar Wilhelminastraat W 84 E. M. BijlHoek van Bagijnhof E 148 naar Heerengracht M 13 Mej. W. M. Feij van L. Burg C 106 naar N. Vliss. Weg E 116 Mej. J. M. Generay van Hofplein D 74 naar Pottenbakkerssingel Q 55 H. M. Huiszoon van Arn. Voetpad T 10 naar Zuster straat I 54 Mej. J. Ton van Loskade P 263 naar Dam G 34 J. C. Wondergem van Rou- aansche Kade G 132 naar Loskade P 143. Maranatha-kalender. Tot arbeid geroepen door M. van der Staal. Uitgave J. H. Kok, Kampen. De Maranatha-kalender onder redactie van Ds. Knap behoeft niet meer te worden ingevoerd en daarom te worden aanbevolen. Die is reeds lang ingeburgerd en beveelt voortdurend alzoo zichzelf aan. Voldoende is de aankondiging, dat die weer verscheen. Het schild stelt voor een onvrijwillige doodslager, die ternauwernood aan den bloedrechter ontsnapte door de vlucht naar een vrijstad. Het premieboek „Tot arbeid geroepen" is een herdruk. Oorspronkelijk bedoeld als uitgave voor den Evangelisatie-arbeid, is het nog uitnemend geschikt om daartoe op te wekken. Het is een verhaal uit donker-Rotterdam. Uiteraard is dit geen lectuur voor kinderen. Zwoegers door H. W. Aalders. Een zware strijd door S. Williams. Binnen de paleispoorten door Anna P. Siviter, 2 deelen. De buit van Canthago door Cris Vanellus. UitgaveN.V. Drukkerij Edecea, Hoorn. Dat we deze vijf boeken bij elkaar nemen en alzoo aankondigen is omdat ze bij elkaar be- hooren. De bedoeling van deze uitgaven is goede ontspanningslectuur te bieden voor weinig geld. Wat nu dit laatste betreft willen we al aan stonds zeggen, dat deze uitgaven spotgoedkoop zijn. Elk deeltje kost niet meer dan één kwartje, 't Is haast onbegrijpelijk, hoe het mogelijk is deze deeltjes, die elk plm. 150 bladzijden tellen en die er toch heel goed uitzien, voor dien prijs te leveren. En wat nu het andere betreft, n.l. het bieden van goede ontspanningslectuur, het lijkt ons toe, dat de uitgevende maatschappij daarin ook heel goed geslaagd is. Er zit in deze verhalen in het ééne meer in het andere minder spanning en daarom zal de opgroeiende jeugd ze waardeeren. Voor hen kunnen we ze bijzonder aanbevelen. Voor de bibliotheken onzer Knapenvergaderingen zijn ze zeer geschikt. En wie voor een lange treinreis eens lichte lectuur zoekt, kan hier goed terecht. Hartelijk kunnen we deze uitgaven aanbevelen en omdat de boeken zoo buitengewoon goed koop zijn, willen we er bijzonder de aandacht op vestigen. HEIJ. N.C.R.V. Kalender 1935. Vreemde lingen in eigen land door Dr. A. Noordtzij en Dr. Joh. de Groot. Met groote ingenomenheid kondigen we de hier bovengenoemde uitgaven van de Ned. Chr. Radio Vereeniging (wier adres is Huize „Vo- glenzang" te Ede) in onze Kerkbode aan. De kalender voor 1935 is een prachtstuk. Een dof-zwart schild, waarop het kalenderblok in rooden rand. Het jaarcijfer ook in rood gedrukt. De groote aantrekkelijkheid bestaat in de zes groote gekleurde platen, die in beeld brengen tafereelen uit het leven der aartsvaders en die aangebracht zijn boven het kalenderblok. Dat kalenderblok zelf geeft aan de voorzijde van de bladen foto's, die een idee geven van het werk der N.C.R.V. en aan de achterzijde foto's die behooren bij het premieboek, dat bij dezen kalen der hoort. Met dat premieboek is de Vereeniging al heel gelukkig geweest. Twee geleerden van naam Prof. Noordtzij en Prof. de Groot, bekwame Oud-testamentici, hebben saamgewerkt om dit boek te doen verschijnen, dat onder den titel „Vreemdelingen in eigen land"'verhaalt van het leven der aartsvaders en dat leven in beeld doet zien. Prof. de Groot zorgde voor de illustratie met toelichting. Prof. Noordtzij verhaalt van het leven der aartsvaders, helder, boeiend en buiten gewoon leerzaam. Het boek is nu zóó ingericht, dat de groote platen van het kalender-schild en de kleinere van het kalenderblok, daarin kunnen ingeplakt worden en dan heeft men een schitterend geheel. Voor de kennis van het tijdperk der aartsvaders lijkt ons dit premieboek een bijzonder groote aanwinst. Kalender en premie kosten saam 1.25. Ze zijn niet afzonderlijk verkrijgbaar. HEIJ. Hoog Spel door J. M. Westerbrink- Wirtz. Uitgave H. A. van Bottenburg N.V., Amsterdam. Deze bekende schrijfster behandelt het pro bleem der mogelijkheid te combineeren in een persoon te zijn hoofd van een bloeiende winkel zaak, vrouw en tenslotte moeder. Flier wordt geteekend een jonge dame met een sterken wil die niet afhankelijk van anderen wenscht te wezen. Door krachtig werken weet zij een druk beklante zaak te krijgen, maar in den tijd van den hoogsten opgang, komt zij in kennis met een jongen teekenleeraar, aan wien zij hart en hand geeft, doch op voorwaarde, dat haar zaak eigenlijk nummer één blijft. Zoo ge beurt na het huwelijk ook en zelfs als straks hun kind om haar moederzorg roept. De onmogelijkheid der huiselijke verhouding wordt op meesterlijke wijze in het licht van Gods Woord door de schrijfster geschetst. Na lijden en strijd komt eindelijk de jonge vrouw en moe der er toe terwille van man en kind van haar bloeiende winkelzaak afstand te doen en zij doet dat uit volle overtuiging. Dikwijls wordt gevraagd naar een goed, chris telijk boek Welnu, hier is er een. Koopt en leest het en ge zult de schrijfster voor hare be lichting dankbaar zijn. Bespreking. Dhr. J. N. Voorhoeve, den Haag, zond het 3e pakket van den 19en Jaargang der Evange lisatie-Bibliotheek. Het bevat een weekkalender voor 1935. Op het bovenschild staat een mooi, in steendruk uit gevoerd plaatje, wijzend op de weelde van het tarwe-oogstveld. In het kalenderblok zijn toe gevoegd bladzijden met aardige verzen. Prijs 0.36 voor leden van E. B. 0.18J^. Verder 10 Traktaten van 2 bladzijden. Per 100 ex. 0.55; voor leden van E. B. 0.40. Enkele, die we lazen, lijken heel goed ter ver spreiding. 3. Het Negerjochie door P. de Zeeuw, 0.25 en voor leden van E. B. 0.1 iy2. Een aardig verhaaltje uit den oorlog in Amerika ter bestrij ding van de slaven in den tijd van president Lincoln, waarbij vooral treft de liefde van den kleinen negerjongen voor Jezus, die daarvoor zweepslagen ontvangt van zijn harden meester en straks, na zich opgeofferd te hebben in den vrijheidskamp, sterft met de woorden nu moet ik wegMassa Jezus roept mij. Een boekje, dat ook onze kinderen gaarne lezen zullen. Het wordt dan ook wel aanbevolen. 4. Tweeërlei Liefde door Hilles Grane. Uit het Zweedsch door A. Lukkien. 1.75 geb. 2.25. Bij nabestelling voor leden van E. B. 1.25 en geb. 1.75. „Tweeërlei Liefde" beschrijft de geschiedenis van een predikantsgezin, waarin zich zien laat liefde tot menschen en het leven, totdat God door donkere wegen leidt om te leeren, dat niet liefde God is, maar wel God is liefde. Het theologisch standpunt van den predikant en zijn wijze van opvoeding kan ons niet be koren het is ook niet schriftuurlijk in het le gedeelte later wordt het wel beter, maar gaarne zouden we wat meer den nadruk zien gelegd op zonde en schuld, terwijl nu het thema altijd maar weer is liefde, 't Is goed te wijzen op de liefde Gods, maar ook noodig te handhaven den eisch van Zijn recht en niet te vergeten het werk van Christus. Hoewel dat een bezwaar is, weet de schrijver bij lezing u vast te houden. Het boek boeit en het kan ook nuttig werk doen n.l. te leeren, dat de mensch niets is en kan uit zich zelf en dat de liefde Gods in het hart uitgestort het allerhoogste bezit is. K. B. S. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN KERSTFEEST 1934. Volgens belofte meld ik deze week de totale op brengst van de inzameling. Bij Mej. v. Schelven was nog ingekomen 0.50. Er is in 't geheel bijeenge bracht en verzonden 103.45. In dezen tijd zeker een verrassend resultaat. Nogmaals dank aan al de gevers en geefsters. Bovenal dank aan Hem, die zoovelen gewillig maakte iets af te zonderen voor de Kerstfeestviering op ons Zendingsterrein. Zegene Hij deze gaven tot eer Zijns Naams en uitbreiding van Zijn Koninkrijk. S. E. HEIJ—GOSLINGA. Koudekerke, Geref. Pastorie. P.S. Een paar fouten waren er in de verantwoor ding van de vorige week. Bij de Naaikrans „Lydia" was de plaats „Roosendaal" uitgevallen en het Zuster-Comité uit Roermond zond niet 8.50 maar f 10.25. Serooskerke. Gevonden in de collecte 1.1. Zondag voor de Kerk 6.en voor de Diaconie 5. Met dank. DE BOEKHOUDER. Middelburg. Brs. Diakenen zeggen hartelijk dank voor de volgende giften voor de Wintercollecte 1.van N. N. door tusschenkomst van br. Terp stra 2.50 gevonden in de collecte 3.50 gevonden in de collecte. F. DAMEN, Kassier Diaconie. Serooskerke. Met hartelijken dank ontvangen van een zuster der gemeente als nagift voor de Dankdag collecte 2.50 voor de Kerk en 2.50 voor de Diaconie. W. F. M. LINDEBOOM. Middelburg. In dank ontvangen voor de School- zending door tusschenkomst van Ds. A. Groeneveld te Terneuzen van de kinderen der Christelijke School te Axel 4.50. De Penningmeester der Zending, C. J. HONDIUS. VEREENIGINGSLEVEN. De Geref. M. V. „Wees een Zegen" te St. Laurens vergadert D.V. Donderdag 6 December. O. T. Schets 26. „De profeet Eliza", S. Geertse. Vad. Gesch. Schets 13. „Willem I kiest de zijde van het Ned. volk", A. Willemse. MemoriseerenB. Vogel en A. de Buck. Vergadering der Geref. Meisjesvereeniging „Het ontluikend leven" te St. Laurens. G. G. „Over het gebed" door C. Vogel. Reciteeren door N. Corbijn. Na de pauze K. G. „Bernard van Clairvaux. Ver val van het pausdom" door J. Willemse. Memoriseeren door B. Sanderse. Geref. Meisjesvereeniging „Meisjesroeping"M'burg. Af deeling A. N. T. Schets 12. „Jezus en zijn discipelen", A. Berkeveld. Kerkgesch. Schets 46. „Het hoogtepunt van het Pausdom" en Schets 48 „De Pauselijke macht daalt", L. Castel. Bijdrage J. de Rijke. Afdeeling B. Bijb. Gesch. O. T. Schets 20 III „Saul" door Mien Ton. Vad. Gesch. „De Landvoogdij van Don Juan", B. en Bew. 1 Juni 1929 door Krien de Rijke. Bijdrage Gré Davidse. Geref. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Afdeeling II. Bijb. Gesch. „De blindgeborene" door Cathrien Wattel. Na de pauze Vrije werkzaamheden. Afdeeling III. Repeteeren voor de a.s. Jaarvergadering. De Geref. J. V. Spreuken 8 vers 33a te St. Laurens vergadert op Zondag 2 December, aanvang 7 uur in de consistorie der Geref. Kerk. N.. T. Ond. 14. „Het doel van Christus' wonderen" door vr. Jac. Wattel. Vrij onderwerp „Kerk en J. V.", vr. J. Christiaanse Gereformeerde Knap env erg ader ing SamuëlM'burg. Afdeeling II. B. G. „Naar en van Bethanië" door vr. H. Krijger. K. G. „John Wiclef" door vr. A. v. d. Ouden. Afdeeling III. Donderdagavond van 78 uur. B. G. „Bij Jericho", vr. van Molenbroek. Vrije werkzaamheden. J. V. „Dr. Lützen Wagenaar", Middelburg. N. T. Schets 10. „De eerste Tempelreiniging" door vr. G. Krijger. V. G. Schets 2. „De strijd om de Wereldheerschap pij", vr. J. Drost. Geref. Jongélingsvereeniging „Herman Faukeel" Agenda: O. T. „Elia's hemelvaart" door vr. A. Jonkheer. A. R. „Kerk en Staat" door vr. L. Kingmans. Geref. Jongelingsver. „Sola-Fide"Middelburg. N. T. Sch 66. door vr. Verspoor. A. R. door vr. Rijnhout. Varia door vr. J. de Boks. Vergadering der C. J. V. Pred. 12 la te Koudekerke op a.s. Zaterdagavond om 8 uur precies, in het Vereenigingsgebouw. Agenda: I. Repetitie, Jaarverslag en verdere Huishoudelijke zaken. II. Onderwerp. Schriftstudie, les 36. „De Richte- ren", vr. P. Izeboud. III. Onderwerp. V. G. „De Regeering van Koning Willem I", vr. A. C. Heij. IN DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND OP ZONDAG 2 DECEMBER 1934. CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Collecte Emeriti-fonds. Hofpleinkerk 9.30 uur 6 uur Noorderkerk 9.30 uur Ds. D. Bremmer Ds. A. H. Oussoren Ds. A. H. Oussoren Voorber. H. Av. 2 uur Ds. D. Bremmer 6 uur Ds. A. Koning Arnemuiden 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing Voormiddag Voorb. H. Av. Woensdag 2.30 uur Ds. H. Scholing Huwelijksbevestiging. Domburg 9.30 uur Ds. J. E. Visser 2 uur Lezen eener Leerr. Gapinge 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. J. W. Tunderman Grijpslcerke 9.30 en 2 uur Cand. Koudekerke 9.30 en 2 uur Ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur Ds. A. Koning Meliskerke 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Oostkapelle 9.30 en 2 uur Ds. M. J. v. Dijken Serooskerke 9.30 en 2 u Ds. W. F. M. Lindeboom Souburg 9.30 en 2 uur Ds. C. B. Bavinck Veere 9.30 en 2 uur Ds. J. v. d. Guchte Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Pestman te Grijpskerke. Collecte Hulpbeh. Kerken in de Classis. Vrouwepolder 9.30 uur Ds. J. W. Tunderman 2 uur Lezen eener Leerr. Westkapelle 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. J. E. Visser CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur Ds. J. P. Unger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Veenstra Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Lezen eener Leerr. Haamstede 9.30 en 2 uur Ds. J. M'. Mulder Kamperland 9 en 2 uur Ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30 en 6 uur Ds. M. Heuzeveldt 2 uur Lezen eener Leerr. Oosterland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur Dr. J. van Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE THOLEN. Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. W. M. le Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur Ds. M. Ros Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Lezen eener Leerr. Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Ds. J. van Nes te 's-Gravenhage. Tholen 9.30 en 2 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2.30 uur Ds. G. Leene Borssele 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. H. Fransen Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Ds. A. Scheele Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. M. Vreugdenhil te Meliskerke. 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Hein'kenszand 9.30 en 2 uur Dhr. van Dijk Flulpprediker te Wemeldinge. Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. H. Torenbeek Wemeldinge 9.30 en 2 uur Ds. Joh. Booij Kruiningen 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Ds. E. Beukema Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur Ds. G. v. Heiningen CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 uur 2.30 uur Axel 9.30 en 2 uur Hoek 9.30 en 2 uur Oostburg 9.30 en 2 Schoondijke 9.30 en Terneuzen 9.30 uur 2 uur Zaamslag 9.30 uur 2 uur Lezen eener Leerr. Ds. Th. P. Potma Ds. J. S. Post Voorb. H. Av. Ds. Joh. A. Tiemens uur Ds. Th. P. Potma 2 uur Ds. D. de Vries Ds. A. B. W. M. Kok Ds. S. Groeneveld Ds. S. Groeneveld Ds. A. B. W. M. Kok

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1934 | | pagina 3