BOEKAANKONDIGING. PREDIKBEURTEN ADVERTENTIEN. 14. Korte Notulen worden vastgesteld. 15. Na dankgebed sluit de Voorzitter Ds. Joh. Booij de vergadering. Op last der Classis, H. FRANSEN, h.t. Assessor. AGENDUM van de Classis Middelburg op Woensdag 14 Nov. a.s. in de Hofplein- kerk aanvang 9.30 uur. 1Opening namens de roepende kerk van Grijpskerke. 2. Nazien der credentiebrieven. 3. Samenstelling Moderamen Ds. Pestman, Praeses Ds. Scholing, Assessor Ds. Linde boom, 1ste Scriba Ds. Tunderman, 2de Scriba. 4. Lezing en vaststelling notulen. 5. Ingekomen Stukken. 6. Instructies. 7. Rapporten. 8. Indiening Begrooting. 9. Benoeming Deputaten naar Art. 10 H. R. 10. Rondvraag naar Art. 41 D.K.O. 11. Aanwijzing roepende kerk volgende ver gadering. 12. Rondvraag. 13. Lezing en vaststelling korte notulen. 14. Sluiting. Namens de roepende kerk van Grijpskerke, H. PESTMAN, Praeses. A. LOUWERSE, Scriba. Lijst der tot heden Woensdag ontvangen feest- collecten van 14 October 1.1. Herdenking Afscheiding Anna Jacobapolder 59. Arnemuiden 76.57 Axel 305.32 Bergen op Zoom 155.14 Brouwershaven 88.40 Bruinisse 100. Colijnsplaat 103.46 Domburg 82.38 Geersdijk 14.14 Grijpskerke 322.88 Haamstede 164.33 Kamperland 160.44 Koudekerke 177.16 Kapelle-Biezelinge 75. Meliskerke 200.60 Middelburg 497. Nieuwdorp 270.85 Nieuwerkerk 50.93 Oosterland 14.30 Oud Vossemeer 21.98 Rilland Bath 106.38 Schoondijke 138.76 Serooskerke 231.05 St. Laurens 64.26 Veere 61.44 Vlissingen 191.16 Wemeldinge 32.75 Westkapelle 25.76 Wissekerke 78.03 Wolfaartsdijk 73.40 Yerseke 151.75 Zierikzee 120.72 Van 32 kerken samen 4215.34 Bovendien ontvangen van de Zeeuw- sche Ouderlingenconferentie 100. Totaal 4315.34 Tot heden ontving ik nog geen feestcollecte van de volgende kerken Aardenburg, Baarland, Borssele, Driewegen, Gapinge, Goes, 's-Graven- polder, Hoek, Heinkenszand, Krabbendijke, Krui- ningen, Oostburg, Oostkapelle, Oost- en West- Souburg, Poortvliet, Scharendijke, Terneuzen, Tholen, Vrouwepolder, Zaamslag en Zonne- maire, totaal 21 Kerken. De resteerende collecten worden gaarne zoo spoedig mogelijk ontvangen. F. J. VAN DEN ENDE, Dep. art. 11 K.O. voor Zeeland. Giro 41873. Kamperland, 24 October 1934. H.H. Correspondenten V. U. worden herin nerd aan de vergadering Ring „Walcheren" op Donderdag 1 Nov. a.s. in de Gasthuiskerkcon- sistorie des middags 2 uur. Namens Ring Walcheren V. LI., D. H. LOODEWIJK, Secretaris. Serooskerke. KORT VERSLAG van de vergadering van den kerkeraad gehouden op Donderdag 25 October 1934. Aanwezig alle leden. Opening op gebruikelijke wijze. Notulen. Ingekomen Stukken 1. Verzoek van het Cen traal Verband der „Justus" commissies om aan wijzing van een plaatselijk correspondent de predikant als zoodanig aangewezen. 2. Vragen lijst van de Gewestel. Org. van „Patrimonium" zal worden beantwoord. 3.4. Verzoeken om opgaven voor het Jaarboek der Geref. Kerken en v. Alphen's Kerkelijk handboek zullen wor den gezonden. 5. Steunaanvrage Ned. Mil. Bond, afd. Middelburg wordt reeds gecontribueerd. 6.8. Steunaanvragen Hongaarsche Studenten, „Sonneheerdt" en Willem Lodewijkfonds (huis vesting schipperskinderen), in handen van de Commissie ad hoe. Enkele stukken worden nog voor kennisgeving aangenomen. Kerkelijke stand. Gedoopt Jacoba Johanna Tavenier Dd. Ingekomen met attestatie van Am sterdam Frederik Hendrik de Bruyne met doop- attest van O. en W. Souburg Willem v. d. Broeke van Vrouwenpolder Adriaan Provoost doopattest weer ingediend door Jacomina Jozias- se Pd. Vertrokken met doopattest naar Veere Jacobus Wattel Johsz. en Jacoba de Visser Hd„ naar Middelburg Bartel Jalcobsen Jz. naar Kou dekerke Maria Joziasse Pd. Aan een garnizoens kerk werd bericht gedaan over een tijdelijk daar heen vertrokken lid. Rapporten. Van br. de Wolf over de samen komsten ter herdenking Afscheiding te Utrecht gehouden. Van br. Sturm over intrede Ds. Ba- vinck te Souburg. Van br. Ton over zijn bezoek aan de Knapenvergadering van den Praeses over zijn bezoek aan de J. V„ afdeeling A en B. Verslag wordt gedaan door den Praeses over verschillende bezoeken in de gemeente. Daarna over de catechisatieën, die sinds 4 weken zijn hervat. Voorbereiding en H. A. wordt vastgesteld op de Zondagen 18 en 25 Nov. a.s. Overeenkomstig het besluit der Classis Mid delburg zal de Dankdag worden gehouden D.V. Woensdag 28 Nov. a.s. Aan de beurt van aftreding zijn per 1 Jan. de ouderlingen Meyers en Wondergem en de dia kenen Melis en Tavenier. De gelegenheid zal worden gegeven om namen voor de groslijst te noemen. Rondvraag. Sluiting. DE SCRIBA. VERGADERING van den Kerkeraad van St. Laurens gehouden op 22 Oct. 1934. De Voorzitter Ds. A. Koning opent de vol tallige vergadering op de gewone wijze. De notulen blijken de historie getrouw weer te geven. Ingekomen Stukken a. Van de Vereen. „Ef~ fatha" een verzoek om collecte of steun zal op den gewonen tijd den gewonen steun erlangen, b. De Rudolphstichtingen doet een verzoek als voren beslissing als voren. c. „Sonneheerdt", Blindeninstituut verzoekt steun. d. Lodewijkfonds verzoekt als voren. e. Militair Tehuis Middelburg doet eenzelfde verzoek. Allen zullen uit de Kas voor alg. doeleinden een gift ontvangen, Dep. voor Hulpbehoevende Hongaarsche Studenten vragen een collecte aangehouden, g. Bond van Geref. Mannenvereenigingen sturen een orgaan en een brochure ter kennismaking zal aan een der lidmaten worden doorgezonden. Rapporten: Praeses rapporteert over gehouden ziekenbezoek. Br. Koole deelt mede wat hij als afgevaardigde naar de Herdenkingssamenkomst te Utrecht had beleefd. Br. Vroon deelt mede dat hij en br. Prins aan de opdracht den Kerke raad te vertegenwoordigen bij de intrede van Ds. Bavinck, hebben voldaan. Brs ouderlingen doen verslag van het huisbezoek. Diaconale Zaken worden besproken. De zor gen vermeerderen. De Kerkeraad stelt de volgende dubbeltallen P. Boon en P. Sanderse voor ouderling A. v. d. Broeke Wzn. en J. Riemens voor diaken. De stemming zal D.V. 5 November plaats hebben. Kerkelijke Stand. Met belijdenisattest van de kerk van Westkapelle br. J. v. d. Wal en zr. J. v. d. Wal. Met doopattest van de kerk van Koudekerke br. J. de Witte. Censura Morum. Rondvraag. Enkele huiselijke aangelegenheden worden besproken. Lezing Persverslag. Sluiting. DE KERKERAAD. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN KERSTFEEST MAGELANG, PARAKAN, BLONDO. Met hartelijken dank ontvangen van N. N. te Klun- dert 1.van J. J. v. d. B. te Zonnemaire 10. van P. A. de Visser namens de Zendingscommissie te Eindhoven 12.50 voor 't Kerstfeest en 12.50 voor Blondo. Vriendelijk aanbevelend, S. E. HEIJ—GOSLINGA. Koudekerke, Geref. Pastorie. Giro-adres Ds. A. C. Heij 169757. Serooskerke. J.l. Zondag gevonden in de collecte als nagiften op de buitengewone collecte voor de Hulpbehoevende Kerken 1.en 2.50. Met dank en aanbeveling. DE BOEKHOUDER. Middelburg. Ontvangen van N. N. 2.50 (66 X 2Y2 ct. en 17 stuivers) te verdeelen onder Zending en Evangelisatie onder de Schippers. Vriendelijk dank. Ds. OUSSOREN. Middelburg. Ontvangen 2 pakken kleedingstukken van twee fam. onder letters N. N. Onzen dank daar voor. Namens de Evangelisatie Commissie, Molstraat 26. KORTEKNIE. Secr. Gustaaf Adolf, zijn eerste en laatste liefde door K. Papke. Uitg. La Rivière en Voorhoeve, Zwolle. Gustaaf Adolf is de beroemde koning van Zweden, die in 1611 op de troon kwam en be kend is geworden als verdediger van het Pro testantisme. In twee veldslagen September 1631 tegen Tilly en Nov. 1632 tegen Wallenstein, overwon hij en redde alzoo de zaak van het Protestantisme tegen Rome. Zijn loopbaan duur de niet lang. In de laatste veldslag werd hij doodelijk gewond. Door het bovengenoemde verhaal wordt dit belangrijke leven ons nader bijgebracht. Gelijk de ondertitel aanwijst wordt hij daarin ook ge toond als mensch, ook in z'n zwakheden. Christelijk Vrouwenleven. Uitg. H. A. van Bottenburg, Amsterdam. We vestigen nog eens de aandacht op het bovengenoemde tijdschrift. We vinden daartoe aanleiding vooral in een artikel van A. M. over „Strand-maatregelen", waarvan we met groote ingenomenheid kennis namen, omdat het wijst op de groote zedelijke gevaren, die het strand leven tegenwoordig meebrengt en daartegen met hoogen ernst waarschuwt. Wanneer A. M. zegt, dat hier misschien een taak ligt voor de Nederl. Vrouwenbond tot verhooging van het Zedelijk bewustzijn, zouden wij willen zeggen waarom ook niet voor den Christelijken Vrouwenbond Alle handen mogen hier wel worden ineengesla gen en alle mogelijke invloed moet aangevoerd om aan de ergerlijke dingen, die het strandleven te zien geeft, een eind te maken. En dan niet alleen om het strandleven te zuiveren. Er is op dit terrein nog een ruim arbeidsveld. Nog steeds is de kleeding van vele niet eerbaar. Wat ver meld staat in het artikel van G. J. Peelen, bl. 279 eerste kolom, bovenaan, is een verschijnsel dat men ook bij Gereformeerde meisjes kan waarnemen. En dat moest niet zoo zijn. Want, natuurlijk dat „er geen nieuws is onder de zon" mag niet zoo worden geïnterpreteerd, dat het niet noodig is daarover zich druk te maken. Dan hadden die artikelen beter achterwege kunnen blijven. Als het oude, dat verkeerd was, weer verschijnt, is het roeping dat met alle kracht tegen te staan. De Christelijke illustratie, De Spiegel. Uitg. N.V. Gebr. Zomer en Keuning, Wageningen. Het Schouwvenster, Chr. weekillu- stratie. Uitg. H. A. van Bottenburg, Amsterdam. Deze beide tijdschriften voltooiden weer een jaargang. De Spiegel maakte den 28sten en Het Schouwvenster den 27sten jaargang vol. Deze lange levensloop getuigt er al van, dat zij in ruimen kring worden gewaardeerd en ge steund. Ook blijkt er uit, dat er voor deze perio dieken naast elkaar een plaats is. Beide geven dan ook veel goeds. Ze zorgen, dat we voor onze gezinnen niet tot neutrale il lustraties ons behoeven te wenden, om ook door het beeld op de hoogte te blijven met wat er op de wereld gebeurt. En geven daar naast ook veel, dat tot opbouwing dienen kan. Bij den aanvang van den nieuwen jaargang wenschen we beide periodieken toe, dat ze een goeden opgang onder ons volk mogen hebben. HEIJ. Kalenderaankondiging. De heer J. N. Voorhoeve, den Haag, zond zijn Geïll. Chr. Scheurkalender voor 1935, prijs 1.02. 't Schild stelt voor den verloren zoon, gezeten op een hoop strooisel, met zijn rug ge keerd naar een dooden boom, terwijl voor zijn oog zich uitspreiden de lichtende verten, 't Ge heel der teekening is wel geslaagd, al zijn de haren van het varken wel wat al te wit gekleurd. Mooi is de houding van den haveloos gekleeden jongen man, bij wien elke zenuw schijnt gespan nen om op te springen en naar zijn vader te snellen. Aan het blok is goede zorg besteed aan de voorzijde een text met zeer duidelijke let ter, terwijl de achterzijde bevat een verhaal of overdenking. Verder bevinden zich in het blok een 8-tal reproducties naar schilderijen uit het leven van Jozef. 2. Kalender voor 1935. Het licht tegemoet. Prijs 0.97. 12 bladen, elk met foto en spreuk. De foto's zijn in één woord artistiek te noemen. Iets moois voor iedere kamer. De spreuken zijn ontleend aan de werken van bekende groote mannen. 3. Een 3-bladige Maandkalender in steen druk. Op elk der bladen een vers van E. Voor hoevevan Oordt. Prijs 0.51. Hier moge een dier verzen overgeschreven Niets is te klein voor Gods zorgen, Niets is te groot voor Gods macht, Niets is voor Zijn liefde verborgen Als ik, vertrouwend, verwacht Hulpe van Hem Zou dan onrustig mijn hart zijn of vreezen Zou voor mijn God iets te wonderlijk wezen? Verder 2 premieboeken n.l. „Strumpelkens- hoef" door W. Schippers en „Het Arendsjong" door Hilles Grane, uit het Zweedsch door A. Lukkien. Uit beide boeken valt wel iets te lee- ren, dat leven en rust alleen te vinden is in Christus. Dit laatste hadden we zelfs gaarne nog wat sterker zien geaccentueerd. Niet Christus als Voorbeeld, maar als Middelaar Gods en der menschen. Deze premieboeken zijn te verkrijgen: 1 ex. a 1.67 en beide voor 2.32 met de ka lender er bij. Voor verspreiding zijn de prijzen van de 3 soorten kalenders zeer gereduceerd. Men vrage aan bij dhr. J. N. Voorhoeve, Dunne Bierkade, den Haag. A. SCHEELE. VEREENIGINGSLEVEN, M. V. „Het Mosterdzaadje" te Koudekerke. Oud Test. Schets 6. „Het Noachietisch verbond" door M. Izeboud. Vrij onderwerp „De strijd om de vrije school" door C. Huisman. VariaP. v. d. Leek. Memorisatie P. Harpe. Geref. Meisjesvergadering NuniaMiddelburg. Afdeeling I. Bijb. Gesch. „Wie is de meeste" door Corrie Ver straten. Na de pauze voorlezen. Afdeeling 11. Bijb. Gesch. „De bezeten jongen" door Jo Vereist. Na de pauze vrije werkzaamheden. Afdeeling 111. Bijb. Gesch. „Naar 't LoofhuttenfeestZending der zeventig" door Corrie Breel. Na de pauze voorlezen uit „Te mogen leven". Geref.. Meisjesvereeniging „Meisjesroeping"M'burg. Afdeeling A. O. T. Schets 20. „Saul" I en II, J. Verburg. Maatsch. onderw. Schets 24. „De beroepsarbeid der gehuwde vrouw", C. den Boeft. Bijdrage P. Davidse. Afdeeling B. „Esther" door Mies den Hollander. Vad. Gesch. „Periode van 15741576, de Land voogdij van Requesens", B. en Bew. 3-5-1929 door Gré Davidse. BijdrageBets Tange. Gereformeerde Knapenvergadering SamuëlM'burg. Afdeeling 11. B. G. „Over het Gebed", vr. Walraven. K. G. „Bernard van Clairvaux", vr. W. Bassie. De Geref. J. V. Spreuken 8 vers 33a te St. Laurens vergadert op Zondag 28 October, aanvang 7 uur in de consistorie der Geref. Kerk. N.T. Ond. 14. „Het doel van Christus' wonderen", vr. J. van de Broeke. Zending. Schets 11. „De plaats van de school in den Zendingsarbeid", vr. Jan Stunn. Improv.A. van de Broeke, W. de Visser, M. Koole Geref. Jongelingsvereeniging „Herman Faukeel". N. T. „Elia" II door vr. P. Ingelse. V. G. „Grondvesting der Republiek" door vr. A. Joosse. De Gereformeerde Knapen vergadert op Zondag 28 October, aanvang 4 uur. G. G. door vriend L. Davidse. Zie Knapenblad April. „De genezing van de bezetene". Na de pauze Improviseeren le helft. J. V. „Dr. Lützen Wagenaar", Middelburg. R. O. „De beteekenis der J. V. en de V. U." door vr. J. Geldof. A. R. Schets 10. „Decentralisatie tweeërlei systeem" door vr. P. Smallegange. Vergadering der C.J. V. Pred. 12:1a te Koudekerke op Zaterdagavond 8 uur precies in het Vereenigingsgebouw. Agenda: 1. Schriftstudie, les 26. „Het verbond met Abra ham", vriend D. Verhage. 2. Voordrachtvriend C. de Schipper. Memorisa tie de vrienden C. Daane en J. de Kan. 3. M. O. Deel II, les 13. „De Christelijke Sociale beweging", vriend Joh. Tevel. IN DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND OP ZONDAG 28 OCTOBER 1934. CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Collecte Evangelisatie in de Provincie. Hofpleinkerk 9.30 uur 2 uur 6 uur Vrijdag 2.30 uur Noorderkerk 9.30 uur 6 uur Ds. A. H. Oussoren Ds. H. A. Wiersinga Ds. D. Bremmer Huwelijksbevestiging Ds. D. Bremmer Ds. A. H. Oussoren Arnemuiden 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing Woensdag 2.30 uur Huwelijksbevestiging Domburg 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Gapinge 9.30 uur Ds. J. W. Tunderman 2 uur Lezen eener Leerr. Grijpskerke 9.30 en 2 uur Ds. H. Pestman Koudekerke 9.30 en 2 uur Ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur Ds. A. Koning Meliskerke 9.30 en 2 uur Ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9.30 en 2 uur Ds. M. J. v. Dijken Bed. H. Av. en Dankz. Serooskerke 9.30 en 2 u Ds. W. F. M. Lindeboom Souburg 9.30 en 2 uur Ds. C. B. Bavinck Jr. Voorb. H. Av. Veere 9.30 en 2 uur Ds. J. v. d. Guchte Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. H. A. Wiersinga Vrouwepolder 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. J. W. Tunderman Westkapelle 9.30 en 2 uur Ds. J. E. Visser Bed. H. Av. en Dankz. CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 10 en 5 uur Ds. J. P. Unger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Ds. HL Veenstra Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Lezen eener Leerr. Haamstede 9.30 en 2 uur Ds. J. M. Mulder Kamperland 9 en 2 uur Ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30 en 6 uur Ds. M. Heuzeveldt 2 uur Lezen eener Leerr. Oosterland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur Dr. J. van Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE THOLEN. Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. W. M. le Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur Ds. M. Ros Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Lezen eener Leerr. Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Ds. C. Veltenaar Tholen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2.30 uur Borssele 9.30 uur 2 uur Driewegen 9.30 uur 2 uur Ds. G. Leene Ds. H. Fransen Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Ds. H. Fransen Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Ds. A. Scheele Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegte 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Heinkenszand 9 en 2 uur Ds. Joh. Booij Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. H. Torenbeek Wemeldinge 9.30 en 2 uur Cand. M. P. van Dijk Kruiningen 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Ds. E. Beukema Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur Ds. G. v. Heiningen CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 en 3 uur Ds. Joh. A. Tiemens Axel 9.30 en 2 uur Ds. J. S. Post Hoek 9.30 en 2 uur Cand. P. van Dijk Hulppred. te Haaksbergen. Oostburg 9.30 en 2 uur Ds. Th. P. Potma Schoondijke 9.30 en 2 uur Ds. D. de Vries Terneuzen 9.30 en 2 uur Ds. S. Groeneveld Bed. H. Av. en Dankz. Zaamslag 9.30 en 5 uur Ds. A. B. W. M. Kok In Jezus ontslapen onze lieve Moeder MAAIKE BUFFINGA, Weduwe van den Heer Roelof Terpstra, in den ouderdom van 81 jaren. J. TERPSTRA. E. H. TERPSTRA—BURÉ. Middelburg, 21 October 1934. Eenigste kennisgeving. Geen bezoek.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1934 | | pagina 3