INGEZONDEN STUKKEN. BOEKAANKONDIGING. PREDIKBEURTEN Vacaturebeurten in de Classis Zierikzee voor de maanden November, December en Januari. GEERSDIJK. 11 November Ds. Unger. 30 December Ds. Veenstra. OOSTERLAND. 4 November Ds. v. d. Ende. 25 November Ds. Mulder. 23 December Ds. Unger. 20 Januari Ds. Vogelaar. WISSEKERKE. 11 November Ds. Veenstra. 16 December Dr. van Lonkhuijzen. 13 Januari Ds. van den Ende. ZONNEMAIRE. 25 November Ds. Heuzeveldt. 23 December Ds. Meester. 20 Januari Ds. Mulder. KORTE NOTULEN van de vergadering van de Cl. Axel der Geref. Kerken op Dinsdag 16 October 1934 te Terneuzen. Art. 1. Namens de roepende kerk van Zaam- slag opent Ds. Kok de vergadering op de ge bruikelijke wijze. Art. 2. De credentiebrieven worden nage zien. Alle kerken blijken wettig vertegenwoor digd. Art. 3. In het Moderamen nemen zitting Ds. Post als Praeses Ds. Tiemens als Scriba Ds. Kok als Assessor. Art. 4. De notulen worden gelezen en goed gekeurd. Art. 5. De Voorzitter gedenkt het vertrek van Ds. Bavinck uit de Classe en het eeuwfeest der Afscheiding. Art. 6. Ingekomen Stukken bericht van br. W. H. Louwerse te Hoek, dat hij zijn benoe ming, om de scholen op te wekken busjes te plaatsen, aanneemt. Art. 7. Rondvraag Art. 41 D.K.O. De kerk van H. brengt een tuchtgeval ter sprake, waarin advies wordt gegeven. De Classis wijst Ds. Groeneveld als consulent voor Hoek aan. Zij ontvangt drie vacaturebeurten. De steun voor deze kerk tijdens de vacature wordt geregeld. Art. 8. Rapporten a. Rapport van de gehouden Kerkvisitatie. In de kerken van Hoek en Neuzen moet nog visitatie plaats vinden, hetgeen spoedig zal ge schieden. De Rapporten geven stof tot blijd schap, maar ook tot droefheid en klacht van wege wereldsche invloeden in sommige kerken. b. Ds. Groeneveld doet verslag van 't bij wonen namens de Classis van 't afscheid van Ds. Bavinck. c. Rapport Zending. Br. Lok stelt zich be schikbaar voor de kerken in de cl. op te treden in 't belang van de Zending. De kerken zullen deze zaak in haar kerkeraden bespreken. d. Rapport Evangelisatiedeputaten. De Evan gelisatiecommissies in West. Zeeuwsch Vlaan deren hebben reeds met elkander contact gezocht. e. Rapport aangaande de afdoening van gel delijke zaken. Art. 9. Benoemingen. De volgende wijzigin gen in de classicale deputaten a. Kerkvisitatie primi Ds. Kok en Ds. de Vries secundi Ds. Post en Ds. Potma. b. Voor voorbereiding examinaDs. Post en Ds. Kok sec. Ds. Groeneveld. c. Voor approbatie attesten en beroepingen: De kerken van Neuzen en Zaamslag, sec. de kerk van Axel. d. Voor Rijn-Pruisen Br. L. Michielsen te Terneuzen. e. Voor Prov. kas behoeftige idioten enz. pr. F. de Koeijer, Zaamslag, sec. J. Verpoorte, Zaamslag. Art. 10. Roepende kerk Aardenburg. Plaats en datum Neuzen, 15 Januari '35. Moderamen Ds. Groeneveld, Praeses Ds. Post, Scriba Ds. Tiemens, Assessor. Art. 11. Lezing en goedkeuring van de korte notulen. Art. 12. Sluiting. A. B. W. M. KOK, Assessor. Ondergeteekende deelt mede, dat hij Donder dag 25 October e.k. van 11 tot 12 uur zitting hoopt te houden in de Noorderkerk voor het innen der collecte ten behoeve van de Theolo gische School. Bij verhindering kan het bedrag gestort wor den op zijn postrekening No. 71284. Tevens brengt hij in herinnering dat eenige Kerken nog moeten storten de collecte voor de Theologische Faculteit der Vrije Universiteit en ook die voor de Hulpbehoevende Kerken in de Provincie. Hij zal gaarne zoo spoedig mogelijk deze collecten ontvangen. De Class. Correspondent, J. A. VERTREGT. Collecte Herdenking Afscheiding 14 October 1934 in de kerken. Baarland 113.68 Borssele 34.58 Driewegen 74.17J/2 Goes 1071.35 's-Gravenpolder 58.54 Heinkenszand 134.35 Kapelle-Biezelinge 75. Kruiningen 135.75 Nieuwdorp 270.85 Wemeldinge 32.75 Wolphaartsdijk 73.40 Yerseke 151.75 Goes, 18-10-1934. Te samen 2226.17J/£ A. SCHEELE. Quaestor Classis Goes. Catechisaties Ds. Bremmer (Gasthuiskerk). A.s. Dinsdag 78 uurjongens van buiten boven 16 jaar en jongens uit de stad, die op Woensdag verhinderd zijn. A.s. Woensdag 23 uur meisjes van buiten beneden 16 jaar en meisjes uit de stad, die Dins dag om 5 uur of Woensdag om 6 uur verhin derd zijn. D. BREMMER. Catechisaties Ds. Oussoren (Hofpleinkerk). A.s. Dinsdag 6.307.30 uur jongens buiten de stad beneden 16 jaar en jongens uit de stad, die op Woensdag verhinderd zijn. A.s. Woensdag 23 uur meisjes buiten de stad boven 16 jaar en meisjes, die Dinsdag ver hinderd zijn. A. H. OUSSOREN. VERGADERING van den Kerkeraad (Breed). Middelburg, 18 October 1934. Praeses Ds. D. Bremmer. Aanwezig 44 broeders. De Praeses opent de vergadering, laat zingen Ps. 66 10, leest Ps. 65 16 en gaat voor in gebed. De Praeses spreekt een woord van welkom tot Ds. Oussoren, voor 't eerst ter vergadering aanwezig, en spreekt namens deze de wensch uit dat de samenwerking met den kerkeraad een aangename en blijvende mag zijn. Notulen worden gelezen en vastgesteld. Ingekomen Stukkeneen verzoek van de Kringen I en II der Geref. Meisjesvereen. op Walcheren om gebruik kerkgebouw op 22 Nov. a.s., met gunstig advies naar de Commissie van Beheer een dankbetuiging van ontvangen gift, voor kennisgeving aangenomen; een tweetal brie ven aangaande de intrede van Ds. Oussoren, voor kennisgeving aangenomen lijst van de collecten Synodejaar 19341935 een schrijven van de Commissie van Beheer, met ontwerp cir culaire inzake de vrijwillige bijdrage, behoudens een kleine toevoeging, goedgekeurd een schrij ven van de Midd. Geref. Jeugd Centrale, inzake een Jongelingsvereeniging, voor kennisgeving aangenomen een schrijven van de Commissie van Beheer met voorstel inzake de verkoop van de inventaris Gasthuiskerk, de Commissie wordt vrijheid gelatenvoorts een voorstel inzake kosters woning enz., wordt aangenomennog enkele voorstellen en mededeelingen van dezelf de Commissie een schrijven van de Geref. Mid- delb. Jeugd-Centrale, doorgezonden naar de Commissie van Beheer een stuk betreffende Algem. Zendingsconferentie, voor kennisgeving aangenomeneen zestal aanvragen om steun, naar de Commissie ad hoe een drietal idem, voor kennisgeving aangenomen. Commissie voor doopaanvragen enz. twee in gekomen doopattesten aanvaard; 2 aangevraagde huwelijksbevestigingen en een tweetal doopaan vragen toegestaan. Thans wordt overgegaan tot de nominatie van ouderlingen en diakenen. In de komende vaca ture van 5 ouderlingen worden de volgende dub beltallen gesteldde brs C. Boucherie, A. U. Ie Cointre, B. Goudswaard, T. W. Groenewe- gen, P. J. de Jonge, J. Labruijère, J. Looise, J. Melse, J. Tevel, J. W. van Swichgem en voor de vacature van 4 diakenen de brs P. Adriaanse, C. van Bloois, J. W. Diermanse, J. Krijger, J. Poppe, A. van Roon, A. Rothuizen, M. Wal raven. De gemeente zal in de gelegenheid ge steld worden uit deze dubbeltallen een keuze te doen op Maandag 5 Nov. a.s. des avonds om 8 uur in de Hofpleinkerkvoor hen die dan verhinderd zijn bestaat gelegenheid hun stem uit te brengen des middags van 1 tot 2 uur. De Praeses spreekt een woord van dank tot de Beroepingscommissie welke ontbonden wordt verklaard. Donderdag 1 Nov. a.s. Sectie. Donderdag 8 Nov. a.s. Smal. Donderdag 15 Nov. a.s. Breed. Rondvraag. Dankzegging. Sluiting. DE KERKERAAD. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) DE HOFPLEINKERK TE GROOT Voor een propaganda-vergadering eener J. V., zoo is er (pessimistisch) gezegd, is de Hofplein kerk te groot, veel te groot. De Propaganda-Commissie der Geref. J. V. ,,Sola-Fide" meent niet te kunnen ontveinzen, dat het Vereenigingsleven eerder gedreigd wordt met inzinking, dan dat het constateert toenemenden groei. Als dat zoo is en dat is zoo dan is het niet meer de vraag maar de roeping, om die dreiging te weerstaan. Na veel overleg besloten wij naast de inten- sieven arbeid dit jaar een groote propaganda- vergadering te organiseeren. Ds. D. Ringnalda was spontaan bereid te spreken over het aangrijpende onderwerp „Jeugdorganisatie en eeuwigheidsernst". De persoon van Ds. Ringnalda zegt veel, het onderwerp zegt meer, het doel waarvoor hij spreekt, zegt nog meer. Of voor U niet Nu kunnen wij geenszins vermoeden dat de Hofpleinkerk te groot is, nog sterker, wij achten het onmogelijk. Het is toch zoo, dat het werk der J. V. recht heeft op de waardeering en belangstelling der Kerk Ds. v. d. Munnik heeft voor kort gezegd „Alle hens aan het dek", d.w.z. niemand speelt de rol der non-activiteit. De Kerk en de J. V. staan in (zeer) nauw verband. Daarom kunnen wij niet vreezen, dat ons plan zal mislukken, want dat zou wantrouwen zijn tegenover de Kerk. Zoowel oud als jong, beschaamt ons dan op 25 October a.s. niet in onze verwachting, maar treedt in de bres voor het Vereenigingsleven, hetzij finantieel of anderszins. Enzoek er dan ook Uw vorming voor Kerk, Staat en Maatschappij, tegenover de geest die niet uit God is. Of dat noodig is Dat zal Ds. Ringnalda ons Donderdagavond doen zien. P. WISSE, Voorzitter der Propaganda-Commissie. De dogmatische beteekenis der „Af scheiding" ook voor onzen tijd, door Prof. Dr. K. Schilder. Uitg. J. H. Kok N.V., Kampen. Door het college van hoogleeraren aan de Theologische School werd op 20 Juni j.l. een spontane samenkomst belegd van hoogleeraren en studenten, waarin door Prof. Schilder een herdenkingsrede werd uitgesproken. Deze hoog leeraar, de dogmaticus van de Theol. School, sprak toen over de dogmatische beteekenis van de „Afscheiding" ook voor onzen tijd. Die, ook door de radio uitgezonden, rede, werd nu door hem uitgegeven, voorzien van een groot aantal, waaronder zeer breede, aanteekeningen, als be wijsmateriaal en om een enkel punt nader toe te lichten. Dat het in de „Afscheiding" maar niet ging om de gezangenkwestie of een ander onderge schikt punt, maar om niets minder dan om de Gereformeerde leer, zooals die in Dordrecht 1618/19 was vastgesteld, wordt hier, ook met treffende historische citaten, duidelijk aange toond. En niet minder wordt helder in 't licht ge steld, dat ook in den strijd van deze dagen, hetzelfde Dordrecht van 1618/19 van de grootste beteekenis is, omdat het nu, in den grond der zaak, gaat om dezelfde waarheid. Door deze studie is onze theologische litera tuur buitengewoon verrijkt, omdat ze maar niet alleen het verleden laat zien, maar in verband daarmee ook de roeping voor het heden. En naar de hoogleeraar verklaart zal de strijd nu nog zwaarder zijn dan toen. „In 1934 staan de canones weer verlaten, en het is beter, dat maar ronduit te zeggen de strijd voor hun behoud zal voor Kampen zwaarder zijn dan hij in 1834 was." Gelukkig dan, dat nu niet alleen Kampen dien strijd heeft te voeren, maar dat de Gereformeerde theologie, naast haar vertegenwoordigers in Kampen, ook nog andere heeft. HEIJ. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN Serooskerkc. Onder hartelijken dank ontvangen als nagiften op de j.l. Zondag gehouden Jubileumcollecte voor de Hulpbehoevende Kerken gevonden in mijn brievenbus 1.van „Moeder en dochter" 1.50. Gaarne bereid meerdere nagiften in ontvangst te nemen W. F. M. LINDEBOOM. Serooskerkc. Gevonden in de Jubileumcollecte 3 giften voor de Theologische School, 2.50, 2.50 en 10.Hartelijk dank. DE BOEKHOUDER. Middelburg. In dank ontvangen van een lid der Gemeente, dat 14 October niet ter kerk kon komen, 2.voor de collecte herdenking Afscheiding. Ds. A. H. OUSSOREN. Middelburg. Getelde collecten Extra collecte voor de kerk 6 en 7 Oct. 291.35 Collecte Hulpbeh. Kerken „Afscheiding" 14 Oct497.05 In laatstgenoemde collecte bevond zich bovendien nog 10.voor de Theologische School. Met dank. De Boekhouder der kerk, A. DE POORTE. Middelburg. Onze dank voor de ontvangen goe deren van de volgende fam.D., C., S., T., V. Wij houden ons met het oog op den winter ten zeerste aanbevolen. Namens de Evangelisatie Commissie. Molstraat 26. KORTEKNIE. Secr. VEREENIGINGSLEVEN. Geref. Meisjesvergadering Nunia'Middelburg. Afdeeling I. Bijb. Gesch. „De bezeten jongen" door Jans King- mans. Na' de pauze Reciteeren door Corrie Verstraten. Afdeeling II. Bijb. Gesch. „De verheerlijking op den berg" door Nel le Cointre. Na de pauze Kerkgesch. „Gregorius VII en Hen drik IV" door Etje Lodewijk. Daarna vrije werkzaamheden. Afdeeling III. Bijb. Gesch. „Wie is de meeste door Titie van Sluijs. Na de pauze Voorlezen uit „Te mogen leven". Geref. Meisjesvereeniging „Meisjesroeping"M'burg. Afdeeling A. Geen vergadering. Vergadering der Geref. Meisjesvereeniging Het ontluikend leven" op Zondag 21 Oct. 1934 in de consistorie der Geref. Kerk te St. Laurens. G. G. „De blindgeborene" door G. Boon. Na de pauzeReciteeren door J. Willemse. Memoriseeren door L. Prins. De Geref. M. V. „Wees een Zegen" te St. Laurens vergadert D.V. op Donderdag 25 October. Aanvang 7.30 uur. O. T. Schets 25, deel lib „Werk en historie", N. Sanderse. M. O. Schets 2. „Gewoonten, Zeden, Standen", door de Pres. Proza Jann. Willemse. Gereformeerde Knapenvergadering „Samuël", M'burg. Afdeeling II. B. G. „Gelijkenis van den rijken man en Larerus", vr. H. Lenselink. Zending. „Van Heiden tot Christus", vr. P. de Vos. Afdeeling III. B. G. „De rijke man en Lazerus", vr. Vermeulen. K. G. „De Afscheiding", vr. Ouwerkerk. J. V. „Dr. Lützen Wagenaar"Middelburg. O. T. Schets 1. „De Schepping van Hemel en Aarde" door vr. J. Houmes. K. G. Schets 15. „Verdonkering" door vr. de Klerck. Geref. Jongelingsver. „Sola-Fide"Middelburg. Groote Propaganda-vergadering. Geref. Jongelingsvereeniging „Herman Faukeel" N. T. „Galaten II" door vr. J. Coumou. M. O. „Physiocratisme" door vr. M. Breel. De Geref. J. V. Spreuken 8 vers 33a te St. Laurens vergadert op Zondag 21 October, aanvang 7 uur in de consistorie der Geref. Kerk. Gel. Bel. Art. 19. „Van de vereeniging en het on derscheid der twee naturen van Christus in één Per soon", vr. M. Koole. A. R. beg. Art. 10III. „De Provincie", vr. Adri van de Broeke. Vergadering der C.J.V. Pred. 12:1a te Koudekerke op a.s. Zaterdagavond 8 uur in het Vereenigingsgebouw. Agenda: I. N. T. Les 57. „Saulus wordt Paulus", vr. Joost de Witte. II. Voordracht. Memorisaties. III. Ringonderwerp „Jegud en Nationaal besef" door vr. J. Aarnoutse. KRING SEROOSKERKE EN OMSTREKEN. Vergadering Donderdag 25 Oct. te Serooskerke. 1De J. V. en de letterkunde. 2. De beteekenis der Afscheiding voor ons Geref. leven. RING VLISSINGEN. 25 October vergadering om 8 uur in het Vereenigings gebouw te Koudekerke. 1. Geestelijke vrijheid", Jaarg. 46. 2. Onze Jeugdbeweging en het Nationaal besef", Jaarg. 45. IN DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND OP ZONDAG 21 OCTOBER 1934. CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Collecte Evangelisatie in eigen stad. Hofpleinkerk 9.30 uur Ds. D. Bremmer 6 uur Ds. A. H. Oussoren Woensdag 2.15 uur Huwelijksbevestiging Noorderkerk 9.30 uur Ds. A. H. Oussoren 2 uur Ds. D. Bremmer 6 uur Ds. D. Bremmer Arnemuiden 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing Domburg 9.30 uur Ds. J. E. Visser 2 uur Lezen eener Leerr. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. J. W. Tunderman Bed. H. Av. en Dankz. Grijpskerke 9.30 en 2 uur Ds. H. Pestman Bed. H. Av. en Dankz. Koudekerke 9.30 en 2 uur Ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur Ds. A. Koning Meliskerke 9.30 en 2 uur Ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9.30 en 2 uur Ds. M. J. v. Dijken Voorb. H. Av. Serooskerke 9.30 en 2 u Ds. W. F. M. Lindeboom Souburg 9.30 uur Ds. C. B. Bavinck Sr. te Amersfoort. Bevestiging. 2 uur Ds. C. B. Bavinck Jr. Intrede. Veere 9.30 en 2 uur Ds. J. v. d. Guchte Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. H. A. Wiersinga Bed. H. Av. en Dankz. Vrouwepolder 9.30 uur Lezen eener Leerr. 6.30 uur Ds. J. W. Tunderman Westkapelle 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. J. E. Visser Voorb. H. Av. CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 10 en 5 uur Ds. J. P. Unger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Lezen eener Leerr. Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Lezen eener Leerr. Haamstede 9.30 en 2 uur Ds. J. M. Mulder Kamperland 9 en 2 uur Ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30 en 6 uur Ds. M. Heuzeveldt 2 uur Lezen eener Leerr. Oosterland 9.30 en 2 uur Dr. J. van Lonkhuijzen Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 uur Lezen eener Leerr. 6 uur Dr. J. van Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE THOLEN. Arria Jacoba Polder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. W. M. le Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur Ds. M. Ros Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Ds. Schoemaker te Rijswijk. Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Tholen 9.30 en 2 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2.30 uur Ds. G. Leene Borssele 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. H. Fransen Driewegen 9.30 uur Ds. H. Fransen 2 uur Lezen eener Leerr. Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Ds. A. Scheele Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegte 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Heinkenszand 9 en 2 uur Ds. Joh. Booij Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. H. Torenbeek Wemeldinge 9.30 en 2 uur Cand. M. P. van Dijk Kruiningen 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Ds. E. Beukema Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur Ds. G. v. Heiningen CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 en 3 uur Ds. Joh. A. Tiemens Axel 9.30 en 2 uur Ds. J. S. Post Hoek 9.30 en 2 uur Cand. A. J. Radder te Hoogeveen. Oostburg 9.30 en 2 uur Ds. Th. P. Potma Schoondijke 9.30 en 2 uur Ds. D. de Vries Terneuzen 9.30 en 2 uur Ds. S. Groeneveld Voorb. H. Av. Zaamslag 9.30 en 5 uur Ds. A. B. W. M. Kok

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1934 | | pagina 3