OFFÏCIEELE BERICHTEN. INGEZONDEN STUKKEN. PREDIKBEURTEN j.l. den leeftijd der sterken. Meer dan dertig jaren heeft hij de Kamper School gediend, doch ook ver buiten dezen kring deelt hij in veler sympathie, inzonderheid om zijn zachtmoedig karakter, dat zoowel in woord als geschrift zijn optreden kenmerkt. Dr. Anthonie Gerrit Honig werd 6 October 1864 te Utrecht geboren. Hij bezocht het stede lijk gymnasium aldaar en werd in 1884 als stu dent aan de Vrije Universiteit ingeschreven. Dr. Honig die o.m. rector was van het studenten corps, studeerde zoowel in de Juridische als in de Theol. Faculteit en werd in 1889 candidaat. Na in 1890 magna cum laude zijn doctoraal examen te hebben gedaan, promoveerde hij 19 Oct. 1892 eveneens magna cum laude onder wij len Dr. A. Kuyper tot doctor in de theologie op de dissertatie getiteld „Alexander Comrie". 13 Nov. van laatstgenoemd jaar bevestigde Dr. Kuyper hem te Oudshoorn in het predikambt. In 1894 vertrok hij naar Zeist. De Part. Synode van Utrecht vaardigde hem in 1902 af naar de Generale Synode zoowel in 1899 als in 1902. Laatstgenoemde Synode benoemde hem als hoog leeraar aan de Theol. School te Kampen om onderwijs te geven in de Dogmatiek, de Ethiek, de Encyclapaedie enz. Dr. Honig aanvaardde deze benoeming en 8 April 1903 deed hij te Kampen zijn inauguratie sprekende over „God geleerdheid en wijsbegeerte". 31 jaar heeft Prof. Honig te Kampen gedoceerd en in Jan. j.l. legde hij zijn ambt neer met een rectorale oratie over „Het Credo der Afscheiding". Dr. Honig heeft tal van werken geschreven en in verschillende periodieken als het Geref. Theol. Tijdschrift, het weekblad „De Bazuin", waarvan hij nog hoofdredacteur is, bijdragen gepubliceerd. Daarnaast heeft hij zich op verschillend gebied bewogen. Hij was o.m. voorzitter van het col lege van curatoren van het Sted. Gymnasium te Kampen lid van de Gezondheidscommissie en van het Centraal Stembureau en van het Gem. Scheidsgerecht in zijn woonplaats. Daarnaast is hij nog voorzitter van de Vereeniging voor Geref. Ziekenverzorging, waarvan ziekenhuiszen te Hoogeveenen te Ermelo uitgaan, bestuurslid van den Bond van Stichtingen van barmhartig heid op Geref. grondslag, lid van het Davos- comtié en vanwege de Gen. Synode der Geref. Kerken deputaat voor art. 12 der Zendingsorde en voor de Hongaarsche studenten. De Regeering erkende zijn verdiensten door hem te benoemen tot ridder in de orde van den Ned. Leeuw. Ook in de Zeeuwsche Kerkbode zij den hoog- geachten emeritus gelukgewenscht en de hoop uitgesproken, dat de Heere hem schenke een rijk gezegenden levensavond, waarin hij nog veel doen mag ten zegen van velen. K.B. S. Middelburg. VERGADERING van de Com missie van Beheer Dinsdag 16 October 's avonds 8 uur. DE SECRETARIS. KORTE NOTULEN van de vergadering der Gereformeerde Kerken in de Classis Zierikzee, gehouden Woensdag 3 Oc tober 1934 te Zierikzee. 1. De vergadering vangt aan met het zingen van Ps. 111:1; de lezing van Ps. Ill en met gebed, waarbij Ds. J. P. Unger van Bruinisse, consulent der roepende kerk, voorgaat. 2. De credentialen worden nagezien door de broeders van Geersdijk. De kerken zijn regel matig vertegenwoordigd. Nieuwerkerk en Zierik zee hebben een instructie. 3. In het moderamen nemen plaats Ds. Veenstra van Colijnsplaat, Praeses Ds. Unger van Bruinisse, Scriba Ds. van den Ende van Kamperland, Assessor. Aan Ds. Hoek wordt adviseerende stem verleend. 4. De notulen worden vastgesteld. 5. Instructie Nieuwerkerk en Zierikzee. De Classis besluit een commissie te benoemen, die de heele zaak van de percentage-cijfers zal hebben te onderzoeken en alle factoren in oogen- schouw zal moeten nemen, om op de volgende Classisvergadering met een voorstel te komen. Leden der commissie zijn Ds. Heuzeveldt, Ds. Meester en de ouderlingen Van den Doel van Zierikzee, Van Waveren van Haamstede. 6. Meegedeeld wordt, dat de collecte voor de Generale Kas der Hulpbehoevende Kerken te houden is in Januari. (DeputaatDs. v. d. Ende, Kamperland. Giro 41873.) 7. Het bezwaarschrift van een broeder wordt behandeld. Een commissie van enquête wordt benoemd. 8. Ds. Unger brengt rapport uit over de kerkvisitatie te Zonnemaire. 9. Twaalf vacaturebeurten worden toegestaan. 10. Het nazien der boeken van de quaestores wordt geregeld. 11. Advies wordt verstrekt aan de kerk van Zonnemaire inzake bezwaar tegen emeritaats- korting. 12. In de pauze wordt bezichtigd het „Bij- belsch Museum" voor catechisatiën en scholen. 13. Verslag wordt uitgebracht van verschil lende commissoriale opdrachten. 14. Dr. van Lonkhuijzen rapporteert over de Zending. Ds. Merkelijn zal genoodigd worden op de Januari-Classis. 15. Ds. Hoek rapporteert over de Evangeli satie in de Classis. De collecten daarvoor moe ten gezonden worden aan Ds. Heuzeveldt te Nieuwerkerk. Gironummer: 187701. 16. De rondvraag naar art. 41 K.O. en de algemeene omvraag leveren geen bijzonderhe den op. 17. Roepende kerk voor de volgende ver gadering is Scharendijke. Praeses: Ds. Vogelaar. 18. De korte notulen worden gelezen. 19. De Assessor gaat voor in dankgebed. Op last der Classis, F. J. VAN DEN ENDE. Kamperland, 10 October 1934. AGENDUM vergadering van de Classis Goes van de Gereformeerde Kerken, te houden op Donderdag 18 October 1934 in het lokaal achter de Gereformeerde Kerk te Goes. Aanvang 1 y2 uur. 1. Opening door de roepende kerk. 2. Onderzoek der credentiebrieven en instruc ties. 3. Institueering van het moderamen Praeses Ds. Joh. Booij Assessor Ds. H. Fransen Scriba Ds. G. van Heiningen. 4. Vaststelling van de notulen der vorige ver gadering. 5. Lezing van gehouden correspondentie. 6. Ingekomen stukken en instructies. 7. RapportenKerkvisitatie. 8. Benoeming van Deputaten. 9. Regeling der vacaturebeurten. 10. Storting der gelden. 11. Onderzoek naar art. 41 D.K.O. 12. Aanwijzing van de roepende kerk en Mode ramen voor de e.v. vergadering. 13. Rondvraag. 14. Vaststelling der korte notulen. 15. Sluiting. Namens den Raad der roepende kerk van Kruiningen, Ds. J. KOOLSTRA, Praeses. M. v. ALTEN, Scriba. Te storten koliekten en bijdragen 1. Hulpbeh. kerken in de Prov. (H)- 2. Hulpbeh. kerken in de Classis. 3. Verstr. Geref. in N.-I. 4. Art. 19 {y2). 5. Theol. Fac. V. U. VERGADERING van den Kerkeraad van St. Laurens gehouden op 8 Oct. 1934. Praeses Ds. A. Koning. Opening als naar gewoonte. De vergadering is voltallig. Notulen gelezen en goedgekeurd. Ingekomen Stukken a. De Geref. Kerk van Diemen vraagt steun voor kerkbouw b. Van den uitgever Kok een aanbieding van een boekje over de Afscheiding aan kinderen verteld c. Een schrijven van Dep. Gen. Synode een op wekking voor de collecte ter herdenking van de Afscheiding d. Van de Gew. Organisatie van „Patrimonium" een vragenlijst e. Van Comm. voor Ned. Zendingsconferenties een schrijven om de Zending op den 2en Zondag in November in den gebede te herdenken. a., b. en c. voor kennisgeving aangenomen d. met verwondering kennis van genomen e. zal nota van genomen worden. Enkele giften, die de vorige vergaderingen zijn aangehouden, worden uit de Kas voor Alg. doeleinden gegeven. Rapporten. Praeses doet mededeeling van af gelegde ziekenbezoek. Brs ouderlingen verslaan het huisbezoek. Diaconale zaken. Brs diakenen doen mede deeling van gedaan werk. Br. Vogel doet ver slag van de gehouden Diaconale Conferentie te Hilversum. Kerkelijken stand. Vertrokken met doopattest A. Wattel naar M'burg rnet doopattest naar Gapinge A. Jobse met belijdenis-attestatie Zr. A. J. Vroon naar Haamstede. GedooptJacomina, dochter van J. v. d. Bosse en M. Sinke, Johanna Catharina, dochter van A. Volmer en N. Vermeulen. Financieele zaken. Een gift van 2.50 voor de Kerk ontvangen. Rondvraag geen bijzonderheden. Lezing Persverslag. Sluiting. DE KERKERAAD. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN KERSTFEEST 1934. Met hartelijken dank ontvangen door Mej. Pouwer van Mej. den H. te Middelburg 2.50. Voorts van N. N. te Domburg 1.R. W. te Amsterdam 2.50, Mej. P. te Middelburg 1.A. L. te Kou- dekerke 1.Vriendelijk aanbevelend, S. E. HEIJ—GOSLINGA. Giro-adres No. 169757 Ds. A. C. Heij, Koudekerke. Middelburg. Getelde collecten Collecte Hulpbeh. Studenten in Zeeland 118.35J^ Collecte Kerktelefoon 127.61 Kerkbussen 106.42 ZENDING. St. Laurens. Met hartelijken dank ontvangen van Louw Boon 100 halve centen. Uit de Zendingsbusjes van Lein Riemens 3.27, van Gretha Boon 1.56, van Jans de Bree 2.42, van Mine Hillebrand 3.50, van Betje Sanderse 1.62. Samen 12.37. Namens de Zendingscommissie, D. WILLEMSE, Penningmeester. Middelburg. Hartelijk dank voor een gift van 2.50 van zuster S. door tusschenkomst van koster Volkers. F. DAMEN, Kassier Diaconie. De collecte ten bate van de Ver. tot verspr. der H. Schrift, gehouden 10 Oct. 1.1. bracht op de som van 98.40J^, ongeveer 38.minder dan vorig jaar. Dank voor de betoonde offervaardigheid, maar naar de meening van ondergeteekende had de op brengst hooger geweest als meerdere dames zich be schikbaar hadden gesteld om te helpen collecteeren. Laat ons toch bedenken waar het om gaat, n.l. een dam op te werpen tegen ongeloof en revolutie en om de eere Gods. Misschien zijn er nog brs. of zrs. die uitstedig waren of niet thuis om andere redenen. Welnu, nagiften worden gaarne ontvangen. P. LOOF, Julianastraat 26, Middelburg. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Broeders en Zusters van Middelburg Namens 't Bestuur van 't Rusthuis heb ik U iets te vragen. Zijn er onder U, die 's Zondags een der ouden uit ons Rusthuis in het ziekenwagentje naar den morgendienst in een onzer kerken zouden willen rijden Indien noodig, kan er een kleine vergoe ding voor gegeven worden. 't Beste zou zijn, dat meerderen zich beschik baar stelden, omdat er dan geen al te groote gebondenheid ontstaat voor een of twee. 't Bestuur vertrouwt, dat de onderlinge band in de gemeente wel zoo sterk is, dat er een voldoend getal aanbiedingen komt. Het adres voor aanmelding is bij ondergetee kende. Met dank voor plaatsing. Mevr. HUIZENGA, Spanjaardstraat E 70. VEREENIGINGSLEVEN. KERK EN SOCIALE ACTIE. Door de Gewestelijke Organisatie Zeeland van Patrimonium is aan de kerkeraden van de Ned. Herv., Geref., Chr. Geref., Evangelische en Luthersche ker ken in Zeeland een schrijven gezonden, v/aarin op gemerkt dat de bestudeering en doorwerking van de Chr. sociale beginselen in Zeeland hier en daar nog veel te wenschen overlaat. Zoo is de ervaring opge daan, dat er gemeenten zijn, waar de arbeid der Chr. sociale en vakorganisaties geen merkbare waardeering ondervindt van de kerkeraden, waar bij huisbezoek niet gesproken wordt over het lid zijn van neutrale en moderne organisaties, waar de Chr. óf niet óf veel te weinig wordt gelezen, waar de tegenstellingen ook onder Christenen zoo scherp zijn, dat men het in de e.v. jaren nog niet mogelijk acht dat werk gevers en werknemers zich gezamenlijk in een orga nisatie als Partimonium zetten aan de bestudeering der maatschappelijke vraagstukken bij het licht van Gods Woord, zoodat in het Christelijk Zeeland het Christelijk ideaal nog lang niet is bereikt. Daarom wordt een ernstig beroep gedaan op de medewerking der kerk opdat in prediking en bij catechisatie en huisbezoek ernstig gewezen worde op de sociale roeping der Christenen. Bij het schrijven is een vragenlijst ter invulling gevoegd. Dat schrijven zonder de vragenlijst volge hier. GEWESTELIJKE ORGANISATIE ZEELAND VAN PATRIMONIUM. Aan de Kerkeraden in Zeeland. Weleerw. en Eerw. Heeren Voortdurend blijkt het ons zoo o.a. weer op enkele districtsvergaderingen, die we in den vorigen winter hielden dat de bestudeering en doorwerking der Chr. sociale beginselen in Zeeland hier en daar nog veel te wenschen overlaat. Zeker, we zijn dankbaar voor de vooruitgang, die in sommige plaatsen valt waar te nemen, maar als we daartegenover hooren, dat er gemeenten zijn, waai de arbeid der Chr. sociale en vakorganisaties geen merkbare waardeering ondervindt van de zijde der Kerkeraden, waar bij huisbezoek nimmer wordt ge vraagd naar en gewaarschuwd tegen het lidmaat schap van „neutrale" en socialistische organisaties, waar de Christelijke pers nog zeer weinig, waar óf niets, óf een z.g.n. neutraal blad gelezen wordt, waar de maatschappelijke tegenstellingen, ook onder Chris tenen zóó scherp zijn, dat men het in de e.v. jaren nog niet mogelijk acht, dat werkgevers en werknemers gezamenlijk in een organisatie als Patrimonium zich bij het licht van Gods Woord zetten tot de bestu deering der maatschappelijke vraagstukken, dan moe ten we toch erkennen, dat we in Zeeland, met zijn overwegend Christelijke bevolking, toch nog lang niet zijn, waar we zijn moeten, terwijl juist in dezen tijd allerlei stroomingen, die ons van God en Zijn Woord willen afvoeren, ook in Zeeland merkbaar zijn. Wij doen dan ook een ernstig beroep op de mede werking der kerk, opdat in prediking en bij catechi satie en huisbezoek, waar dit nog noodig is, ernstig gewezen worde op onze sociale roeping. Immers, ook op maatschappelijk terrein behooren wij, Christenen te zijn een zoutend zout en een lichtend licht, opdat ook daar Gods Naam door ons geëerd en geprezen worde. Zoudt U zoo vriendelijk willen zijn, ons bijgaande vragen ingevuld te willen doen toekomen. Bij voor baat zeggen wij U daarvoor dank. Met hoogachting en heilbede, Namens de Gewestelijke Organisatie Zeeland van Patrimonium, W. A. DEN HOLLANDER, Voorzitter. A. DE LANGE, Secretaris. (Adres Voorstad 66, Goes) Geref. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Afdeeling 1. Bijb. Gesch. „De verheerlijking op den berg" door Maatje van den Ouden. Na de pauze Voorlezen. Geref. Meisjesvereeniging „Meisjesroeping"M'burg. Afdeeling A. N. T. Schets 11. „Jezus in Galilea", S. Berkeveld. Kerkgesch. Schets 44 en 45. „De bedelorden", B. Wattel. BijdrageT. Cornelisse. Afdeeling B. Geloofsleer. „De mededeelbare eigenschappen Gods" door Mien Littooij. Letterkunde. „Het vergeten deel" van Sevensma Themmen door Rie de Schipper. BijdrageNellie Boone. M. V. „Het Mosterdzaadje" te Koudekerke. N.T. Schets 14. „Jezus' wonderen" door Jo Filius. Geref. Gel. Art. 7. „Volkomenheid der H. S. om alleen te zijn een regel des geloofs" door Pie Harpe. VariaJanna Filius en Mien Verhage. De Geref. Knapen vergaderen op Zondag 14 Oct. in de consistorie der Geref. Kerk. Aanvang 4 uur. G. G. „De zalving van Jezus" door vr. A. Wattel. Pauze. Improviseeren le helft. Gereformeerde Knapenv erg ader ing SamuëlM'burg. Afdeeling II. B. G. „De onrechtvaardige Keurmeester", vr. K. de Vos. V. G. „Ontwikkeling van Nijverheid, Handel en Verkeer", vr. P. de Vos. Afdeeling III. B. G. „De onrechtvaardige Rentmeester", vr. Schroder. V. G. „De Nijverheid" door vr. Clement. De Geref. j. V. Spreuken 8 vers 33a te St. Laurens vergadert op Zondag 14 October, aanvang 7 uur in de consistorie der Geref. Kerk. N.T. Ond. 13. „Christus' prediking te Nazareth" vr. A. Davidse. G. V. Ond. 21. „Achteruitgang en verval", vr. J. Willemse. MemorisatieA. Joosse, K. Willemse, J. Boon. J. V. „Dr. Lützen Wagenaar", Middelburg. G. B. Schets 37. „Van het Laatste Oordeel", vr. J. Poppe. A.R. Schets 10. „Decentralisatie. Tweeërlei systeem", vr. P. Smallegange. Geref. Jongelingsver. „Sola-Fide"Middelburg. Vrij onderwerp. Schriftst. Ill door vr. A. Buys. Huishoudelijke zaken. Varia vr. P. Wisse. Geref. Jongelingsvereeniging Herman Faukeel". G. B. „Schepping der Engelen" door vr. J. C. de Wolff. A. R. „Onze Koloniën" door vr. J. Janse de Jonghe. Vergadering der C.J. V. Pred. 12:1a te Koudekerke op a.s. Zaterdag 13 October des avonds 8 uur precies in het Vereenigingsgebouw. Agenda: I. Gel. Bel. Art. 20. Vriend P. Izeboud. II. Voordrachtvr. D. Simonse. Memorisatie vr. D. Filius. III. Anti-Rev. beg. Art. 11, deel II, schets 1 en 2, vr. S. de Kam. IN DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND OP ZONDAG 14 OCTOBER 1934. CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Extra collecte Hulpbeh. Kerken. Hofpleinkerk 9.30 uur 2 uur 6 uur Hofpleinkerk 9.30 uur 6 uur Ds. A. H. Oussoren Ds. D. Bremmer Ds. H. A. Wiersinga Ds. D. Bremmer Ds. A. H. Oussoren Arnemuiden 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing Domburg 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. J. E. Visser Gapinge 9.30 uur Ds. J. W. Tunderman 2 uur Ds. J. W. Tunderman Voorb. H. Av. Grijpskerke 9.30 en 2 uur Ds. H. Pestman Koudekerke 9 uur Ds. A. C. Heij 2 uur Ds. M. Vreugdenhil St. Laurens 9.30 en 2 uur Ds. A. Koning Meliskerlce 9.30 uur Ds. M. Vreugdenhil 2 uur Ds. A. C. Heij Oostkapelle 9.30 uur Ds. M. J. v. Dijken 2 uur Ds. W. F. M. Lindeboom te Serooskerke. Serooskerke 9.30 uur Ds. W. F. M. Lindeboom 2 uur Ds. M. J. v. Dijken Souburg 9.30 en 2 uur Ds. L. J. C. Kreijt te Baarn. Veere 9.30 en 2 uur Ds. J. v. d. Guchte Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. H. A. Wiersinga Voorb. H. Av. Vrouwepolder 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. J. W. Tunderman Westkapelle 9.30 uur Ds. J. E. Visser 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 10 en 5 uur Ds. J. P. Unger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Veenstra Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Lezen eener Leerr. Haamstede 9.30 uur Ds. J. M. Mulder 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Kamperland 9 en 2 uur Ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30 en 6 uur Ds. M. Heuzeveldt 2 uur Lezen eener Leerr. Oosterland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Scharendijke 9.30 uur Ds. J. B. Vogelaar 2 uur Ds. J. M. Mulder Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur Dr. J. van Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE THOLEN. Anaa Jacoba Polder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. W. M. le Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur Ds. M. Ros Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Ds. Sap te Loppersum. Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Ds. J. D. v. d. Velden te Kralingen. Tholen 9.30 en 2 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2.30 uur Borssele 9.30 uur 2 uur Driewegen 9.30 uur 2 uur Ds. G. Leene Ds. H. Fransen Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Ds. H. Fransen Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Ds. A. Scheele Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegte 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Heinkenszand 9 en 2 uur Ds. Joh. Booij Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. H. Torenbeek Wemeldinge 9.30 en 2 uur Cand. M. P. van Dijk Kruiningen 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Ds. E. Beukema Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur Ds. G. v. Heiningen 6.30 uur Ds. A. Scheele Rede Afscheiding. CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 uur Ds. Joh. A. Tiemens 3 uur Ds. Th. P. Potma Woensdag 17 Oct. nam. 6.30 uur Herdenking Afscheiding. Ds. Joh. A. Tiemens Axel 9.30 en 2 uur Ds. J. S. Post Hoek 9.30 en 2. uur Lezen eener Leerr. Oostburg 9.30 uur Ds. Th. P. Potma 2 uur Ds. Joh. A. Tiemens Schoondijke 9.30 en 2 uur Ds. D. de Vries Namiddag Herdenking Afscheiding. Terneuzen 9.30 en 2 uur Ds. S. Groeneveld Zaamslag 9.30 en 2 uur Ds. A. B. W. M. Kok

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1934 | | pagina 3