KERKNIEUWS* OFFICIEELE BERICHTEN. BOEKAANKONDIGING. PREDIKBEURTEN Heeren predikte, die uitgepreekt geraakte Neen toch Och, maakten wij er toch eens ernst mede, om meer van dat Woord des Heeren te leeren kennen, want dit is het opmerkelijke, dat zij, die ver van den Bijbel leven, ook ver van God af leven. De Bijbel ik herhaal het brengt ons dicht bij God, leert ons Hem lief te hebben. Men hoort in dat Woord Zijn stem en ziet Zijn aan gezicht. Men hoort, dat God alzoo lief de we reld heeft gehad, dat Hij zijn eeniggeboren Zoon geschonken heeft, opdat een ieder, die in Hem gelooft, niet verderve, maar het eeuwige leven hebbe. En helpen wij dan ook mede dit Woord te verspreiden. Hoe ruimer dit Woord onder de menschen wordt verspreid, des te grooter is de kans, dat de menschen acht zullen slaan op die allerbelangrijkste boodschap van 's Heeren wege, die over hun eeuwig wel of wee beslist. In verband met deze verspreiding wijzen wij u op de Vereeniging tot verspreiding der Hei lige Schrift. Steunt met uw gebed en gave deze Vereeni ging, die het Woord des Heeren op allerlei wijze in ons land en daarbuiten onder ons Neder- landsche volk verspreidt. (Geldersche Kerkbode) behoort. Mocht de collecte niet gehouden zijn, verzoekt hij daarvan kennisgeving. De Correspondent, J. A. VERTREGT. TWEETAL TE Leiden (vac.-A. de Bondt): Dr. E. D. Kraan te Vlaardingen. H. A. Wiersinga te Vlissingen. BEROEPEN TE Nijverdal als hulppred. J. van Dijk, Cand. te Zwolle. Heinenoord P. Kuyper Jr., Cand. te Hilversum. Rijswijk (Z.-H.): G. Laarman te Hilversum. Hazerswoude M. Bonkema te Leidschendam. Opeinde-Nijega (Fr.): Cand. A. v. d. Ziel te Nijmegen. AANGENOMEN NAAR Zeist: S. R. Smilde te Geesteren (Gld.). BEDANKT VOOR Loppersum (Gr.): W. J. van Enk te Vries (Dr.) Te Middelburg heeft Mej. E. Touten- hoofd, overleden in het Rusthuis aan het Noord- bolwerk aldaar, vrij van successierechten gele gateerd aan de Geref. Kerk 1000, de Diaconie 300, het Rusthuis 200 en de Zending 500. In de Geref. Kerk te Scheveningen werd een bankbiljet van duizend gulden gecollecteerd voor de Diaconie. Antwerpen. Reeds geruimen tijd is het geleden dat wij den lezers iets mededeelden uit den arbeid. Een der hoogtepunten is wel als er vruchten worden gezien op onzen vaak zeer moeilijken arbeid, en wel als er door gewezen R. K. be lijdenis des geloofs wordt afgelegd in den Chris tus der Schriften. Wat een arbeid hieraan voor afgaat weten zij alléén die door Gods genade geroepen zijn als leermeesters op te treden. Van zulk een heugelijk feit was onze kleine gemeente te Antwerpen op Zondag 1 Juli weer getuige. Een drietal gewezen R. K. mocht openbare geloofsbelijdenis afleggen en tevens aan den disch des verbonds den dood van hun Heer en Heiland verkondigen. Onze voorganger Ds. Winter behandelde als tekst Joh. 10:16 en vertolkte de groote blijd schap der gemeente nu zij aanschouwster mocht zijn van Gods wonderlijke wegen met Zijn kin deren, en hoe God deze voert uit on- en bijgeloof om ze te voegen tot die kudde waarvan Jezus Christus alléén de opperste Herder is. Het was een heerlijke morgen en met blijd schap mogen wij gewagen dat de Heere steeds weer nieuwe schapen ons toevoert. Zoo zijn er te Antwerpen vijf volwassen per sonen uit Rome's kerk op de belijdeniscatechi satie en te Mechelen een drietal. Open Poort. K. B. S. Middelburg, Aan de kerken in de Classis Middelburg wordt medegedeeld, dat de intrede van Ds. A. H. Oussoren is bepaald op 8 Oct. a.s., 's avonds 8 uur, in de Noorderkerk. Gaarne worden afgevaardigden van de kerken verwacht. Namens den Raad der Geref. Kerk van Middelburg, B. H. LAVOOIJ, Scriba. Noordsingel S 156 24 AGENDUM voor de vergadering der Clas sis Zierikzee op Woensdag 3 October 1934 in het lokaal der Geref. Kerk te Zierikzee. Aanvang ten 10 ure (W. T.) 1. Opening der vergadering. 2. Nazien der credentiebrieven. 3. Samenstelling van het Moderamen. 4. Lezing en vaststelling der notulen. 5. Ingekomen Stukken. 6. Instructiën. 7. Rapporten. 8. Nazien der boeken der Questores. 9. Rondvraag Art. 41 K. O. 10. Aanwijzing der volgende roepende kerk. 11Algemeene rondvraag. 12. Lezing der korte notulen. 13. Sluiting. Namens de roepende kerk van Oosterland, M. CAPELLE, Praeses. B. HAGE, Scriba. Ondergeteekende zal D.V. op Donderdag 4 Oct. van 1112 uur zitting houden in de con sistoriekamer van de Noorderkerk tot het in ontvangst nemen van de collecten voor de Theol. Fac. V, U. en de Hulpbehoevende Kerken in de Provincie. Hij verzoekt dringend alsdan het bedrag der collecte af te dragen of, bij verhindering, dit te storten op zijn postrekening No» 71284 of over te maken per postwissel, opdat in tijds de af rekening kan plaats vinden ter plaatse waar dit L. S. De Raad der Geref. Kerk van Kruiningen, aangewezen door de laatste vergadering van de Classis Goes als roepende kerk, noodigt de ker ken van b.g.n. Classis uit ter vergadering op D.V. Donderdag 18 October 1934, 's middags half twee in de consistorie Geref. Kerk, Goes. Moderamen Praeses Ds. Joh. Booij Assessor Ds. H. Fransen Scriba Ds. G. van Heiningen. Te storten collecten: 1. Theol. Fac. V. U. 2. Hulpbeh. kerken in de Classis 3. Verstrooide Geref. in N. O. I. 4. Hulpbeh. kerken in de Prov. (3^); 5. Hulpbeh. Stud. (J Voorstellen worden ingewacht tot 8 October bij den ICerkeraad der Geref. Kerk Kruiningen. Namens dien Kerkeraad, J. KOOLSTRA, Praeses. J. v. BEVEREN, Scriba. Herdenkingssamenkomsten Afscheiding Utrecht. Herinnering. Onder verwijzing naar het stukje van de vorige week met uitvoerige mede- deelingen, verzoek ik houders van toegangskaar ten, die willen deelnemen aan de gezelschapsreis MiddelburgUtrecht (heen 10 October; terug 12 October) daartoe vóór 1 Oct. a.s. 5.te storten op mijn girono. 144019. Daar voldoende deelneming reeds zoo goed als verzekerd is, late men deze gelegenheid niet ongebruikt voorbij gaan. Deelnemers ontvangen nog nader bericht na verschijning van de winterdienstregeling. Serooskerke (W.). W. F. M. LINDEBOOM. Comité tot Herdenking van de Afscheiding van 1834. Ontvangen van de Geref. Kerk te St. Laurens: f 52.80 id. te Meliskerke f 67. W. M. 'LE COINTRE. (Gironr. 63783.) Bergen op Zoom, Sept. '34. VERGADERING van den Kerkeraad van St. Laurens, gehouden op 24 September 1934. Praeses Ds. A. Koning. Opening op gebruike lijke wijze. Allen present. Notulen na lezing goedgekeurd. Ingekomen Stukken a. Een advies inzake Diaconale aangelegenheden b. van een boek handelaar een aanbieding van een brochure over de Gezangenkwestie, voor kennisgeving aange nomen c. een schrijven van een broeder der gemeente, wordt besproken. Rapporten. Praeses doet verslag van gehouden ziekenbezoek, geen bijzonderheden. Br. Prins deelt mede dat hij de J. V. had bezocht en kon een gunstig rapport uitbrengen. Br. Vroon doet verslag van de Classicale vergadering. Br. ouderlingen deelen hun bevindingen mee van het huisbezoek. Voorzoover noodig neemt de kerkeraad besluiten. Diaconale zaken. Een steunaanvrage wordt behandeld en toegestaan. Lezing Persverslag. Sluiting. DE KERKERAAD. Serooskerke. KORT VERSLAG van de vergadering van den kerkeraad gehouden op 27 September 1934. Aanwezig alle leden. De Praeses opent de vergadering en wenscht dan in hartelijke bewoordingen br. Verton geluk met zijn a.s. huwelijk onder toebidding van 's Heeren zegen, waarvoor deze dank zegt. De notulen worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen Stukken: 1.4. div. circulaires, voor kennisgeving aangenomen. 5. Steunaan vraag Geref. Kerk Diemen, in handen van de Commissie ad hoe. 6. Schrijven van de M. V. Jaagt den vrede na". 7. Collecterooster voor het Synodejaar 1934-1935 een concept zal wor den ontworpen, waarop ook de z.g. eigen col lecten zijn opgenomen. Kerkelijke stand. GedooptEva Jannetje Schout Ad. Rapporten. Br. Sturm bezocht de J. V. afd. B. en doet daarvan verslag. Over het gedane huis bezoek en over andere bezoeken wordt gerap porteerd. De Commissie voor de steunaanvragen stelt voor talrijke verzoeken om steun voor kennis geving aan te nemen en voorts te bestemmen voorArmenkolonie Blondo 2.Geref. Com. Davos 2.Zenuwlijdersgesticht Zeist 1.50 Geref. Tractaatgen. ,,Filippus" 1. Justuscomm. 2.Milit. Tehuis Bergen op Zoom 2.Geref. Kerk Tuindorp-Oostzaan 1 idem Hellevoetsluis 5.Milit. Bond en W. Indië 2.G.E.O.S. (Schippers- evangelisatie) 1.50. Het Militair Tehuis té Middelburg ontvangt een jaarlijksche bijdrage van 2.50. Daar de kas voor verschillende doel einden uitgeput is, zal zoo spoedig mogelijk hier voor een collecte worden gehouden. Diaconale zaken worden behandeld. Rondvraag. Sluiting. DE SCRIBA. Middelburg. VERGADERING van de Com missie van Beheer Dinsdag 2 October. DE SECRETARIS. VERGADERING van den Kerkeraad (Smal). Middelburg, 27 September 1934. Praeses Ds. D. Bremmer. Aanwezig 25 broeders. De Praeses opent de vergadering, laat zingen Ps. 33: 11, leest Phil. 4: 1—8 en gaat voor in gebed. De notulen der vorige vergadering worden ge lezen en vastgesteld. Ingekomen Stukken 1. Schrijven van een zus ter, die zich onder het opzicht der kerk wenscht te stellen, in handen van Wijkouderlingen. 2. Een schrijven van een broeder, zal een bewijs worden toegezonden, waarop deze bij de kerk te R. kan meeleven. 3. Een schrijven van de Chr. Kweekschool, inhoudende opgave van leer lingen die hier in de kost zijn. 4. Een schrijven van de Diaconie, zal worden behandeld na het rapport van een desbetreffende commissie. Rapporten worden uitgebracht betreffende een tweetal censuur gevallen over den arbeid onder de militairen over de laatstgehouden Classes- vergadering omtrent een zuster die zich onder het opzicht der kerk wenscht te stellen zal dooif Wijkpredikant en -ouderling worden bezocht j, aangaande een zuster die elders kerkt ointren eenige doopleden, die onder toezicht der Jeugd ouderlingen staan omtrent een broeder dl onder de le trap der censure zal worden gestel wegens overtreding van het 4e gebod. Ingekomen een mededeeling van overlijden van zuster A. Kuyper geb. v. d. Ham, zal met een schrijven van rouwbeklag worden beant woord. Overgegaan wordt tot de nominatie van ouderlingen voor de komende vacatures. Tot Jeugdouderling wordt br. Tazelaar be noemd terwijl br. Adriaanse de wijk van br. Tazelaar wordt toegewezen. Commissie voor doopaanvragen enz. één aangevraagde attestatie en één doopattest toe gestaan. 4 Oct. a.s. Smal. 18 Oct. a.s. Breed. Rondvraaq. Dankzeqqing. Sluiting. DE KERKERAAD. Op den Uitkijk. N.V. Gebrs. Zomer en Keuning, Wageningen. Wanneer we voor dit mooie tijdschrift weer de aandacht vragen dan is het om onze lezers in kennis te stellen van de belangrijke verlaging van den abonnementsprijs waartoe de uitgeefster besloot. Kostte een abonnement tot nu toe 9. die wordt verlaagd tot 6.of 3.per halfjaar. Die verlaging van prijs noopt natuurlijk tot enkele veranderingen. Één daarvan is, dat ,,Op den Uitkijk" voortaan eens per maand zal verschijnen, in een nummer van 48 bladzijden. Men krijgt dan nog 576 bladzijden per jaar. Het Kerstnummer vervalt. Door een andere zetwijze zal echter de volgende jaargang niet veel minder hebben dan de vorige. Voegen we hier nog bij dat de nieuwe jaar gang, die met 1 October aanvangt, een vervolg verhaal zal bevatten van Ignatia Lubeley, met den titel „Agnietje de Windt". Het is bekend, dat deze schrijfster prachtig schrijft. Wie zich eenigszins de uitgave van 3.per halfjaar kan veroorloven, abonneere dan op dit tijdschrift. HEIJ. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN LINNENKAS T-COM1TE VOOR MAGELANG, PARAKAN EN BLONDO. Met hartelijken dank ontvangen van Mej. N. A. Kallewaard namens de Geref. M. V. te Colijnsplaat 18.van de Zendingscom. te Aardenburg dooi den Heer H. Leenhouts 5.van Mevr. C. J. LanhampVader de contr. uit Terneuzen 50. van Mej. J. A. de Wagenmaker de contr. uit Mid delburg 121.10, hieronder is begrepen van Mej. den H. 5.— en N. N. 1.—. S. E. HEIJ—GOSLINGA. Koudekerke, Geref. Pastorie. Giro-adres Ds. A. C. Heij 169757. Adres voor aanvrage van naaigoederen Mej. C. Wagenaar, Markt K 4, Middelburg. Adres voor terugzending van goederen den Heer J. Volkers, Koster Noorderkerk, Bogardstraat, Mid delburg. KERSTFEEST 1934. Met hartelijken dank ontvangen door Mej. A. J. Pouwer van Mevr. de J. 1.van Mej. J. 1. van Mej. N. N. 0.50. Evenals andere jaren stelt Mej. Pouwer zich ook nu gaarne beschikbaar gaven voor het Kestfeest op ons Zendingsterrein in ontvangst te nemen. Haar adres is Noordplein 171, Middelburg. Vriendelijk aanbevelend, S. E. HEIJ—GOSLINGA. Koudekerke, Geref. pastorie. Giro-adres Ds. A. C. Heij 169757. VEREENIGINGSLEVEN. M. V. „Het Mosterdzaadje" te Koudekerke. Oud Test. schets 5 „De zondvloed", B. en B. van 23 Maart 1934 door P. Dingemanse. Zending, bladzijde 62. „Poerworedjo" door F. Looise Varia C. Verstraate en L. Wielemaker. Geref. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Afdeeling I. Bijb. Gesch. „Het brood des levens" door Nellie van As. Na de pauze Reciteeren door Mina Verspoor en Mientje de Rijke. Afdeeling II. Bijb. Gesch. „De Kananeesche vrouw" door Rie Kleinenberg. Na de pauze Vrije werkzaamheden. Afdeeling III. Bijb. Gesch. „Teekenen en wonderen" door Marie Cornelisse. Na de pauze voorlezen uit „Te mogen leven". Geref. Meisjesvereeniging „Meisjesroeping"M'burg. In verband met de Radiouitzending der Gecombi neerde Jeugdbonden geen vergadering. De Geref. J. V. Spreuken S vers 33a te St. Laurens vergadert op Zondag 30 September, aanvang 7 uur in de consistorie der Geref. Kerk. Gel. Bel. Art. 18. „Van de menschwording van Jezus Christus", vr. J. A. de Visser. Vrij onderwerp W. Hendrikse. Vergadering der C.J. V. Pred. 12:1a te Koudekerke op a.s. Zondagmiddag 30 September na den kerkdienst in het Vereenigingsgebouw. Agenda: I. Schriftstudie, les 25. „Abraham", vr. D. Filius. II. Voordrachtvr. J. Huisman. Mcmorisatie vr. J. Sturm. III. M. O. Deel II, les 12. „Het Christen-Socia- lisme", vr. M. A. Allewijnse. Dringend verzoek. De berichten voor de rubriek Vereenigings- leven worden dikwijls pas des Vrijdagsmorgens aan ons bureau bezorgd. Wij herinneren er daar om nogmaals aan, dat alle berichten uiterlijk des Donderdagsavonds in ons bezit moeten zijn. Later ontvangen copie kan niet meer worden opgenomen. De Administratie. IN DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND OP ZONDAG 30 SEPTEMBER 1934. CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Collecte Hulpbeh. Studenten en Hulpbeh. Kerken in Zeeland. Hofpleinkerk 9.30 uur 2 uur 6 uur Noorderkerk 9.30 uur Donderdag a.s. Radio-luisteravond in het gebouw der C.J.M.V. Singelstraat. Zaal boven-achter. De J. V. „Sola-Fide" is aanwezig. U ook M. V. „Meisjesroeping", J. V. „Herman Faukeel", J. V. „Dr. Lutzen Wagenaar". Gereformeerde Knapenvergadering Samu'èlM'burg. Afdeeling 11. B. G. „De blindgeborene", vr. A. v. d. Ouden. K. G. „Innocentius III", vr. J. v. Sluys. Afdeeling III. „Verloren en gevonden", vr. Heuseveldt. Vrije werkzaamheden. Geref. fongclingsvereeniging „Herman Faukeel". N. T. „Galaten I" door vr. J. G. v. d. Kuip. M. O. „Marcantilisme" door vr. G. Ruitenbeek. Ds. D. Bremmer Ds. IJ. K. Vellenga Ds. IJ. K. Vellenga Ds. IJ. K. Vellenga te Meppel. 6 uur Ds. D. Bremmer Arnemuiden 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing Domburg 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. J. E. Visser Gapinge 9.30 uur Ds. J. W., Tunderman 2 uur Lezen eener Leerr. Grijpskerke 9.30 en 2 uur Ds. H. Pestman Koudekerke 9 en 2 uur Ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur Ds. A. Koning Meliskerke 9.30 en 2 uur Ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9.30 en 2 uur Ds. M. J. v. Dijken Serooskerke 9.30 en 2 u Ds. W. F. M. Lindeboom Souburg 9.30 en 2 uur Cand. W. C. Veltkamp te Katwijk aan Zee. Veere 9.30 en 2 uur Ds. J. v. d. Guchte Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. H. A. Wiersinga Vrouwepolder 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. J. W. Tunderman Westkapelle 9.30 uur Ds. J. E. Visser 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 10 en 5 uur Ds. J. P. Unger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Veenstra Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Lezen eener Leerr. Haamstede 9.30 en 6.30 uur Ds. J. M. Mulder Kamperland 9 en 2 uur Ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30 en 6 uur Ds. M. Heuzeveldt 2 uur Lezen eener Leerr. Oosterland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur Dr. J. van Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE THOLEN. Ar:.a Jacoba Polder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. W. M. le Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur Ds. M. Ros Poortvliet 10.30, 3 en 7 uur Ds. T. Sap te Loppersum. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Lezen eener Leerr. Tholen 9.30 en 2 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2.30 uur Ds. G. Leene Borssele 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. H. Fransen Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Ds. A. Scheele Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegte 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds. Joh. Booij Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. H. Torenbeek Wemeldinge 9.30 en 2 uur Cand. M. P. van Dijk Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. E. Beukema Wolphaartsdijk 10 en 2.30 u. Ds. G. v. Heiningen CLASSE AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds. Joh. A. Tiemens Axel 9.30 en 2.30 uur Ds. J. S. Post Hoek 10 en 3 uur Ds. C. B. Bavinck Oostburg 10 en 3 uur Ds. Th. P. Potma Schoondijke 10 en 3 uur Ds. D. de Vries Bed. H. Av. en Dankz. Terneuzen 9.30 en 2.30 uur Ds. S. Groeneveld Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds. A. B. W. M. Kok

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1934 | | pagina 3