OFFICIEELE BERICHTEN. l. s. BOEKAANKONDIGING. heij. PREDIKBEURTEN BEROEPEN TE Vinkeveen Cand. H. P. Rutgers te Sneek. Makkum en Cornwerd J. R. Hommels te Zuidwolde (Gr.). Leens G. J. Hoytema te Kooten (Fr.). AANGENOMEN NAAR O. en W. Souburg C. B. Bavinck te Hoek (Z.) Door wijlen Mej. de Wed. C. A. Mar- cusse geboren Karelse, overleden te Kamperland (Zld.) is aan de Geref. Kerk aldaar een legaat geschonken groot 1500, vrij van successie rechten. Ds. A. Jansens, die eervol emeritaat heeft ontvangen, nam afscheid van de Geref. Kerk te Langerak met een korte predikatie over 1 Petri 5:10 en 11. De scheidende leeraar sprak op grond van dit woord Gods ,,Over een troost volle verzekering voor de gemeente van den Heere Jezus Christus". De Theologische School te Kampen. De Handelingen van het Curatorium. Verschenen zijn de Handelingen van het Cu ratorium van de Theol. School te Kampen, be trekking hebbend op de buitengewone vergade ringen van 23 Aug. '33 te Middelburg, en 17 Jan. '34 te Kampen en van de 94e vergadering op 2 en 3 Juli j.l. te Kampen gehouden. Het curatorium besloot aan het studenten corps F.Q.I. wederom een bedrag te voteeren voor het doen houden van enkele voordrachten. Bij het curatorium kwam in van een vriend der School die onbekend wilde blijven de aanbieding van een pedelstaf. Prof. Dr. S. Greydanus bracht verslag uit van het college van hoogleeraren over den cursus '33'34. We ontleenen daaraan dat aan den kring der studenten de heer S. Wierenga door den dood ontviel, terwijl de School een verlies leed door het verscheiden van Dr. W. H. Nieuw- huis, die de School als lector heeft gediend. Het college nam het admissie-examen af aan een can- didaat uit de Oud-Geref. Kerken in het graaf schap Bentheim en Oostfriesland, die echter niet mocht slagen. Bij het begin van den cursus wer den 112 studenten gerecenseerd, terwijl 14 nieuw werden ingeschreven. 23 studenten deden met goed gevolg candidaatsexamen, terwijl 16 stu denten propaedeutisch examen deden. De penningmeester der School, Ds. A. M. Donner, em. predikant te Zeist, bracht verslag uit van de finantiën over het boekjaar 1 Mei '3330 April '34. De rekening in ontvangsten en uitgaven sluit met een eindcijfer van 69.525,75, waarbij een kleine 3000 onder de begrooting gebleven werd. De balans sluit in ontvangsten en uitgaven met een saldo van 609.93. Gehoord het rapport van de finantiëele commissie uitgebracht bij monde van den secr. van het curatorium, Dr. K. Dijk, te 's-Graven- hage, besloot het curatorium den penningmeester onder dankzegging voor zijn zorgvuldig beheer te déchargeeren en de heeren Dr. K. Dijk en Dr. H. Kaajan opnieuw te benoemen als leden van de finantieele commissie. De heer J. Velt huis van Kampen bracht als penningmeester van het Pensioenfonds verslag uit. Het fonds heeft een bezit van 53.630.96. Ds. H. H. Schoema- kers van Kampen bracht rapport uit namens de commissie voor het nazien van de boeken en bescheiden. Onder dankzegging werd de heer Velthuis van zijn beheer gedechargeerd. De hee ren Ds. N. Duursema te Nieuw-Amsterdam en Ds. H. H. Schoemakers zullen opnieuw de com missie van controle vormen. Aan het verslag van den conservator van de bibliotheek der School, Dr. W. Nawijn, ontlee nen we dat 750 werken werden uitgeleend. Door schenkingen, o.a. van een massa-werken uit de bibliotheek van wijlen Prof. L. Lindeboom, werd de bibliotheek wederom belangrijk uitgebreid. Het curatorium besloot gunstig te beschikken op het verzoek van een comité tot organiseering van een „Afscheidingstentoonstelling" tot het in bruikleen afstaan van de oude bescheiden ter zake in de bibliotheek aanwezig. Het curatorium benoemde tot rector voor het jaar Dec. '33Dec. '34 Prof. Dr. T. Hoekstra en tot pro-rector en secr. van het college van hoogleeraren Prof. Dr. J. Ridderbos. Voor het bijwonen van de colleges werden aangewezen vóór de Kerstvacantie de curatoren van Zeeland en NoordBrabant-Limburg en na de Kerstvacan tie de curatoren van Friesland-Zuid en Overijs sel. Dezelfde curatoren zullen ook de examina bijwonen, terwijl die van Noord-Holland, Utrecht, Zuid-Holland-Zuiden Noord, Zeeland en Brabant de overdracht van het rectoraat zul len bijwonen. Tot hoofdredacteur van het week blad De Bazuin benoemde het curatorium tot 1 Jan. a.s. Prof. Dr. A. G. Honig en tot diens secundus Prof. Dr. J. Ridderbos. Tot leider van den Schooldag '35 werd benoemd de curator Ds. H. H. Schoemakers en tot zijn secundus Dr. G. Keizer te Rheden-De Steeg. Prof. Dr. A. G. Honig bracht als penning meester van het studiefonds verslag uit. 31 stu denten werden gesteund en de uitgaven bedroe gen totaal 3935.35. Tot leden van de commis sie van organisatie van den Schooldag '35 wer den benoemd de heeren Prof. Dr. Ridderbos Ds. P. Bos te de Leek J. H. Kok te Kampen en Ds. H. H. Schoemakers tot bibliothecaris voor dit studiejaar Prof. Dr. G. M. den Hartogh; tot penningmeester van het pensioenfonds de heer J. Velthuis tot leden van de commissie van toezicht op de gebouwen de heeren Ds. A. M. Donner J. Velthuis en H. Steenbergen tot leden der commissie voor de uitgave van de Bazuin de heeren Prof. Dr. J. Ridderbos Ds. A. M. Donner en Ds. J. L. Schouten te Am sterdam. (De Rotterdammer) Geref. Apologetisch-Thetisch Tijdschrift. Men schrijft ons In October a.s. zal het eer ste nummer verschijnen van „Horizon" Geref. Apologetisch-Thetisch Tijdschrift, uitgegeven op initiatief van het Verbond van Evangelisatie- Commissies van Geref. Kerken in Nederland. De bedoeling van dit tijdschrift is om niet alleen apologetisch, maar in hoofdzaak zelfs zui ver thetisch te laten schitteren den rijkdom van de Geref. levensvisie. Medewerking is toegezegd door Prof. Dr. G. Ch. Aalders, Dr. J. van An- del, Dr. J. H. Bavinck, Dr. K. Dijk, Dr. W. A. van Es, A. de Graaf, Prof. Dr. F. W. Gros heide, Dr. W. J. Kolkert, Dr. A. Kuyper, Dr. S. O. Los, Prof. Dr. A. Noordtzij, Dr. J. F. Reitsma, Prof. Dr. J. Ridderbos, Prof. Dr. K. Schilder, Dr. W. J. A. Schouten, Prof. Dr. A. Sizoo, Prof. Dr. G. J. Sizoo, Dr. J. Veldkamp, Prof. Dr. D. H. Th. Vollenhoven, Prof. Dr. J. Waterink, Dr. G. Brillenburg Wurth, terwijl de redactie gevormd wordt door Dr. K. Dijk, Ds. T. J. Hagen, Dr. J. F. Heitsma, Dr. G. Brillen burg Wurth en Ds. A. de Bondt. Dit blad zal den vijftienden van elke maand verschijnen in een handig formaat van minstens 24 pagina's. De abonnementsprijs is zoo laag mogelijk gesteld op 3.per jaar. Voor verspreiding is de prijs per vier exemplaren 9.per jaar. Het adres voor opgave van abonnementen is Firma Ju- dels Brinkman, Choorstraat 47 te Delft (voor zoover deze niet vroeger zijn opgegeven aan Ds. J. R. Goris te Apeldoorn). Het voorloopig adres voor correspondentie over dit blad is Ds. A. de Bondt, Gronesteinkade 4 te Leiden. Mededeeling. De deputaten van de clas sis Heerenveen der Gereformeerde Kerken, voor den evangelisatie-arbeid in Frieslands Zuidoost hoek, deelen bij dezen mede „dat door hen aan geen collectant opdracht is verstrekt voor bo- vengenoemden arbeid te collecteeren". Dit geschiedt, door middel van circulaires, preek- en spreekbeurten alleen door den evan gelisatie-predikant der classis Heerenveen, Ds. H. Retel te Hoornsterzwaag. Namens deputaten voornoemd, Ds. J. VOERMAN, Voorzitter. Ds. F. DRESSELHUIS, Secretaris. Joure Oldeboorn Juli 1934. De classis Warffum heeft aan Ds. N. Woldinga te Pietersburen, na volbrachten 40- jarigen diensttijd, eervol emeritaat verleend. Ds. Woldinga werd in 1893 candidaat aan de Theol. School, en aanvaardde in datzelfde jaar het pre dikambt te De Leek. Voorts diende hij de ker ken van Ten Post 18991917, Mildam 1917 1923 en Pieterburen sinds Maart 1923. K. B. S. Aan de Gereformeerde Kerken in Zeeland wordt langs dezen weg medegedeeld, dat te be ginnen 10 Augustus 1934 optreedt als Quaestor van de Deputaten Art. 13 K.O. in Zeeland dhr. J. J. Boon, Moerstraatschebaan 232, Bergen op Zoom. Zijn gironummer is 240633. Boeken en aanwezige gelden zijn hem Dinsdag j. 1. ter hand gesteld. Ook de deputaten Art. 13 in de verschillende Classes gelieven hiervan goede nota te nemen en alle geldelijke zaken voor emeriti etc. verder met br. Boon af te wikkelen. A. SCHEELE. Voorzitter v. Dep. Art. 13 K.O. in Zeeland. Kapelle-Biezelinge, 10-8-1934. Classis Middelburg. De e.k. classicale vergadering zal plaats heb ben D.V. Woensdag 12 Sept. a.s. Stukken voor de agenda in te zenden vóór 22 Augustus aan Ds. Tunderman te Vrouwen polder. Namens de roepende kerk, J. W. TUNDERMAN, Praeses. L. ORANJE, Scriba. Gapinge, 8 Augustus 1934. Serooskerke, KORT VERSLAG van de vergadering van den kerkeraad gehouden op Donderdag 2 Augustus 1934. Aanwezig alle leden. Opening. Notulen. Ingekomen Stukken 1Acta Curatoren Theol. School, zullen circuleeren 2. Steunaanvrage kerk Hellevoetsluis, in handen van de Commis sie ad hoe 3.4. Idem Christel. School Hoorn sterzwaag reclameaanbieding foto 4 eerste hoogleeraren Theol. School, voor kennisgeving aangenomen 5. Mededeelingen over de herden kingssamenkomsten Afscheiding 1834 afgevaar digd br. J. de Wolf de Praeses zal deze ver gadering bijwonen als lid van het Prov. Comité. Kerkelijke stand. Gedoopt Leintje Elisabeth Cevaal Ad. Attestatie aangevraagd naar Zeist door Joost v. d. Vate. Rapporten. Van br. Tavenier over intree Ds. v. Dijken, te Oostkapelle, van br. Meyers over zijn bezoek aan de M. V. „Jaagt den vrede na". Verslag wordt uitgebracht van het huisbezoek in vele gezinnen. Het huisbezoek is bijna be ëindigd. Diaconale Zaken. Rondvraag. Zondag 9 Sept. zal D.V. voor de gemeente optreden Ds. P. v. Hoven, van Hon- selersdijk. Sluiting. DE SCRIBA. Middelburg. Getelde collecten Kerkbussen 101.55 Collecte Aflossing 131.54 Collecte Rudolfstichting 120.45 Collecte Afscheiding 158.40 Collecte Classicale doeleinden 123.21 Huwelijkscollecte 11 Juli 4.45J^ Huwelijkscollecte 27 Juli 15.08 Gevonden in de collecten, voor het tekort van de kerk, van N. N. 1.25 en van J. M. G. 2.50. Met hartelijken dank. A. DE POORTE. Verantwoording collecten Theol. School van de Classis Axel. Aardenburg 9.18 Axel 44.57 Hoek 25.92 Neuzen 84.01 Oostburg 17.34 Schoondijke 21.23 en Zaamslag 45.84. Totaal 248.09. L. MICHIELSEN. VEREENIGINGSLEVEN. Geref. M. V. „Wees een Zegen" te St. Laurens vergadert op Donderdag 16 Augustus. O. T. Schets 24. „Van Jerobiam tot Achab", M. Poppe. Vad. Gesch. Schets 10. „Kerkherv. in ons land", M. Hendrikse. Proza Si Hillebrand. M. V. „Het Mosterdzaadje" te Koudekerke. N. T. Schets 27. „Paulus", D. Blaasse. Kerkgesch. Schets 18. „Athanasius en zijn tijd", M. Sinke. Improviseeren P. Harpe. ReciteerenM. Verhage. Geref. Jongel. Ver. Pred. 12 la te Koudekerke. A.s. Zaterdagavond geen vergadering. Dus tot Zondagavond 19 Augustus. Gedwongen tot den strijd in 't harnas, door Ds. I. de Wolff, C. G. Ottevanger en M. Walsmeer. AdresDs. I. de Wolff, Mussel. Deze brochure is een antwoord op eene van Ds. P. W. Dam, Chr. Ger. pred. te Onstwedde- Mussel „Wel den strijd in, doch niet in 't har nas In 't boete- en rouwkleed". De schrijvers bedoelen dit geschriftje als een gedwongen ver dediging tegen een bitteren aanval van Ds. Dam. Uiteraard heeft deze brochure de meeste ac tualiteit voor de omgeving waar de schrijvers wonen en het conflict zich opdeed, dat er aan leiding toe gaf. Als proeve van de wijze, waarop sommige Chr. Ger. predikanten ageeren, en moeten worden terechtgezet, verdient ze ook in ruimer kring de aandacht. Osanna in Excelsis, een bundel oude en nieuwe liederen. Uitg. J. H. Kok N.V., Kampen. De hierbovenstaande titel kunnen we nog nader aanvullen dat deze bundel bestemd is voor gemengd koor en huisgezin en verzameld is door I. Borren en N. W. van Diemen de Jel. Deze bundel heeft naast de bestaande en zoo heel groot is het aantal geschikte bundels nog niet recht op een goede plaats. Hier wordt geboden wat in andere bloemlezingen niet wordt aangetroffen. Naast de saamstellers werk ten bekende deskundigen om iets goeds te geven. Vooral voor zangvereenigingen lijkt ons deze bundel geschikt. Maar ook voor huiselijk ge bruik en er moet in de gezinnen meer ge zongen worden vindt men hier veel goeds. De Zwolsche Bondsdag 1934. Uitg. van het Bondsbureau, Amersfoort. Dit boekje bevat de redevoeringen en refera ten, die op den laatsten Bondsdag van den Bond onzer Geref. Jongelingsvereenigingen werden gehouden. Ze zijn het alle waard, dat ze ge drukt werden en nu in boekvorm aangeboden worden. Maar nu moeten ze dan ook gelezen en be studeerd worden. De hierin behandelde onder werpen zijn alle actueel en waarschuwen tegen gevaren, die alle dagen dreigen, tegen allerlei leer die in Duitschland al zoo onnoemelijk veel kwaad heeft aangericht. En moge de lezing dan in Gods gunst leiden tot het bewandelen van den rechten weg. Leidraad bij de behandeling van de Dordtsche leerregels. Uitgave van de Vereen. Geref. Jongelingsbond. We spreken van de „Drie formulieren van Eenigheid", en bedoelen daar dan meeDe Nederl. Geloofsbelijdenis, de Catechismus en de Dordtsche canones. Deze laatste zijn echter bij velen alleen maar bij name bekend. Daarom is het zeer gewenscht dat ook deze Leerregels, op onze Jongelingsvereenigingen bestudeerd worden en daarbij kan dan deze leidraad uitnemend dienst doen. „Christelijk Vrouwenleven" onder eind-redactie van Mevr. A. van Hoog stratenSchoch. Uitgave H. A. van Bottenburg N.V. te Amsterdam (C.). Onder de bladen voor onze Christenvrouwen neemt „Christelijk Vrouwenleven" met eere haar plaats in. Uit het Julinummer noemen we hier eenige artikelen. De eind-redactrice, Mevr. A. van HoogstratenSchoch schrijft onder den titel „Andere moeders kinderen" over het zegenrijke werk der Mr. Dr. Willem van den Bergh- stichting zij vervolgt tevens den roman „De vrouwen Baccalare" (dat met aardige penteeke- ningen wordt geïllustreerd) en bespreekt in „Ons theeuurtje" belangrijke vragen, die zich aan de Christenvrouw opdringen. Actueele artikelen in den overgangs- en examen tijd zijn de bijdragen van Mej. F. A. Gras over „Schoolrapporten" en van Mej. Mr. G. H. J. van der Molen over „Bezinning bij beroeps keuze". Wij zouden wenschen, dat deze artikelen onder de oogen kwamen van alle ouders van schoolgaande kinderenHet zou zoowel de ouders als de kinderen veel ellende kunnen be sparen. Bij de herdenking van Calvijn blijft de redac tie van Christelijk Vrouwenleven vanzelfspre kend staan bij de herinnering aan zijn echtge- noote, Idelette van Buren. Blijvend aanbevolen. door hun bijzonderen vorm. Ze zijn heel klein, gedrukt op stevig papier, met een pakkende il lustratie bij een sprekenden titel, als „De gouden standaard", „De tram zonder bestuurder", „De broodvraag" met als illustratie, een brood op een broodplank met een mes daarbij. Hartelijk bevelen we ook deze aan. Zij zijn zeer geschikt. IN DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND OP ZONDAG 12 AUGUSTUS 1934. Tractaten. Uitg. N.V. W. D. Mei- nema, Delft. Ook de firma Meinema zond ons eenige trac- taatjes. Deze trekken aanstonds de aandacht CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Hofpleinkerk 9.30 uur Ds. J. H. Telkamp te Utrecht. 6 uur Ds. D. Scheele Noorderkerk 9.30 uur Ds. D. Scheele te Assen. 2 uur Ds. D. Scheele 6 uur Ds. J. H. Telkamp Arnemuiden 9.30 en 2 u. Cand. W. C. Veltkamp te Katwijk aan Zee. Domburg 9.30 uur Ds. P. Deddens te Groningen. 2.30 uur Ds. J. E. Visser Gapinge 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. J. W. Tunderman Grijpskerke 9.30 en 2 uur Ds. van Ginhoven. te Vledder. 7.30 uur Ds. M. J. van Dijken Voor de J. V. op G. G. Koudekerke 9 en 2 uur Ds. H. Pestman St. Laurens 9.30 uur Dr. K. Sietsema te Amsterdam. 2 uur Lezen eener Leerr. Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds. M. Vreugdenhil 7 uur Dr. K. Sietsema te Amsterdam, voor de Geref. Jeugdvereenigingen. Oostkapelle 9.30 uur Ds. M. J. v. Dijken 2 uur Lezen eener Leerr. Serooskerke 9.30 en 2 uur Ds. C. Lindeboom te Amsterdam. Souburg 9.30 en 2 uur Ds. H. J. ten Brink te Twijzel. Veere 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. M. van Dijken Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. W. Wiersinga te Loosduinen Vrouwepolder 9.30 uur Ds. J. W. Tunderman 7 uur Ds. J. W. Tunderman Westkapelle 9.30 uur Ds. J. E. Visser 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE ZIERIKZEE, Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 10 en 5 uur Ds. J. P. Unger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Veenstra Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Lezen eener Leerr. Haamstede 9.30 en 6.30 uur Ds. J. M. Mulder Kamperland 9 en 2 uur Ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30 en 6 uur Ds. M. Heuzeveldt 2 uur Lezen eener Leerr. Oosterland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur Dr. J. van Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE THOLEN. Anria Jacoba Polder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. M. B. v. 't Veer te Zevenbergen. Krabbendijke 9 en 2 uur Ds. M. Ros Poortvliet 10.30, 3 en 7 uur Cand. Vis te Haamstede. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds. D. Bremmer te Middelburg. Tholen 9.30 en 2 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 uur Ds. G. Leene 2 uur Lezen eener Leerr. Borssele 9 en 2 uur Ds. H. Fransen Driewegen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 u. Lezen eener Leerr Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegt 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Heinkenszand 10 uur Ds. Joh. Booij 2.30 uur Ds. G. Leene Yerseke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Wemeldinge 9.30 en 2 uur Cand. M. P. van Dijk Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Lezen eener Leerr. Wolphaartsdijk 10 uur Lezen eener Leerr. 2.30 uur Ds. Joh. Booij CLASSE AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds. Joh. A. Tiemens Axel 9.30 en 2.30 uur Ds. J. S. Post Hoek 10 en 3 uur Ds. C. B. Bavinck Oostburg 10 en 3 uur Ds. Th. P. Potma Schoondijke 10 en 3 uur Ds. D. de Vries Terneuzen 9.30 en 2.30 uur Ds. P. van Strien te Haarlemmermeer. Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds. H. Torenbeek te Yerseke. Dringend verzoek. De berichten voor de rubriek Vereenigings- leven worden dikwijls pas des Vrijdagsmorgens aan ons bureau bezorgd. Wij herinneren er daar om nogmaals aan, dat alle berichten uiterlijk des Donderdagsavonds in ons bezit moeten zijn. Later ontvangen copie kan niet meer worden opgenomen. De Administratie.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1934 | | pagina 3