OFFICIEELE BERICHTEN. BOEKAANKONDIGING. PREDIKBEURTEN te Scheveningen, is een gift van 1000 ontvan gen, waarvan 700 voor de kerk en 300 voor de Diaconie. Ter vergadering van de classis Haarlem bracht Ds. L. Hoorweg Jr., Geref. predikant te Haarlem rapport uit namens de door de classis benoemde commissie inzake de Alledag-kerk. De classis sprak, gehoord dit rapport, bij meerder heid van stemmen uit, dat de medewerking aan de Alledag-kerk moet worden gelaten aan de persoonlijke beslissing van den Dienaar des Woords, desgewenscht in overleg met zijn ker keraad. Op Zondag 22 Juli hoopt Ds. J. Krüger van Elburg zijn intrede te doen bij de Geref. Kerk van Castricum. Ds. G. H. de Jonge, emer.-predikant der Geref. Kerk van Tzum, wonende te Heerde, heeft het verzoek aanvaard om in de kleine Geref. Kerk te IJsselstein hulpdiensten te gaan verrichten, ingaande 1 Juni a.s. Men verzoekt ons, in verbond met het komend bezoek van de vele zomergasten, de aan dacht te vestigen op het feit, dat in Oisterwijk een Gereformeerde Kerk is en wel aan de Kie vitslaan, een zijlaan van de Gemullenhoekenweg, dicht bij café „Gemullenhoeken". lederen Zon dag wordt dienst gehouden, terwijl in deze dien sten geregeld predikanten hopen voor te gaan. Verdere inlichtingen verstrekt gaarne de heer C. J. van der Maas, „Nimmerdor", George Perk- laan C 40 te Oisterwijk. Dr. K. Sietsma, predikant der Geref. Kerk te Eindhoven, nam afscheid van zijn Gemeente wegens zijn vertrek naar Amsterdam-Zuid. Zijn prediking was over 1 Cor. 1 20 en 21, waarbij spreker gedacht zijn arbeid in Eindho ven en de zegeningen welke werden genoten. De Gemeente is in zijn jaren verdubbeld. Blijft allen in 't geloof en houd vast aan het levende woord van God. Het leerboek van „Eucharistie". Bij de firma Zomer en Keuning te Wagenin- gen zal verschijnen, naar ik in „Leidsch Kerkbl." lees „De Rechten des Verbonds", een leerboek voor de catechisatiën. Dit is, naar het blad schrijft, „de proeve, die Ds. S. de Graaf van Amsterdam bij de Deputa- ten van de Synode van Arnhem inzond onder het motto „Eucharistie" en die door hen aan de Synode van Middelburg werd voorgesteld. Het waardeerend oordeel, dat de Synode van Middelburg over deze proeve uitsprak, en het feit, dat aan verschillende bezwaren van de cri- tiek kon worden tegemoet gekomen, was voor den schrijver aanleiding, ze nu, gewijzigd, uit te geven. In een begeleidende toelichting zal de auteur de aangebrachte wijzigingen motiveeren en den opzet van het leerboek verduidelijken." Doorwerth. Ter vergadering van de clas sis deed de kerkeraad der Geref. Kerk te Oos terbeek mededeeling, dat hem een aanbieding gedaan was van 15000 onder beding, dat daar voor vóór 1 April 1935 een kerk zou worden gebouwd te Doorwerth, en dat hij dit aanbod wenschte te aanvaarden, na eigen gemeente ge hoord te hebben, indien de classis hem wilde bijstaan om te komen tot stichting van een nieu we Geref. Kerk te Doorwerth. De classis ver blijdde zich over deze mededeeling en willigde het verzoek, dat schriftelijk was ingediend, met algemeene stemmen ten volle in. Zendingssynode GelderlandUtrecht. Door de classis Apeldoorn is inzake de Zen dingssynode met algemeene stemmen aangeno men het voorstel, behelzende het verzoek om deze Synode achterwege te laten, niet het minst om financieele redenen. De afgevaardigden zul len dit verzoek medenemen naar de Part. Synode. K. B. S. KORT VERSLAG van de vergadering der Classis Tholen te Bergen op Zoom, 8 Mei 1934. Art. I. Ds. Vreugdenhil opent de vergade ring, laat zingen Ps. 95 3, gaat vóór in gebed en leest den 11 Oden Psalm. Art. II. De Praeses roept een woord van welkom toe aan Ds. Ros, voor 't eerst ter ver gadering, en wenscht hem en de kerk van Kr. des Heeren zegen toe. Art. III. De brs. de Vries en Ros zien de credentiebrieven na, die in orde werden bevon den. De kerk van R.-B. zendt een diaken, wien keurstem werd verleend. De kerk van P. heeft eene instructie. Art. IV. Moderamen Ds. Vreugdenhil, prae ses br. E. Tange, scriba Dr. Veltenaar, as sessor. Art. V. Lezing van de notulen van 7 Febr. j.l., die na een tweetal opmerkingen van de brs. Le Cointre en Spoelstra werden goedgekeurd. Lezing van de notulen van 11 April j.l., die onveranderd worden gearresteerd. Art. VI. Geen ingekomen stukken. Art. VII. Instructies1De kerk van P. vraagt medewerking der Classis ter verkrijging van een „pensioen" van den Heer de V., die den lOden Juni zijne ambtelijke werkzaamheden wenscht neer te leggen. 2. De kerk van P. zegt een bepaald bedrag als bijdrage toe. De Heer de V. licht deze dubbele instructie toe. Hierop volgt een breede discussie, tijdens welke een der afgevaardigden van P. de ver gadering demonstreerend verlaat. Het volgende voorstel wordt met bijna alge meene stemmen aangenomenDe vergadering, afkeurende de houding van een der afgevaar digden van P., gehoord de discussies, besluit den kerkeraad van P. te verzoeken, met het ontslag van br. de V. te wachten tot de Sept. vergade ring en de hangige kwestie alsdan te behandelen. Den Heer de V., die weer ter vergadering komt, wordt dit besluit medegedeeld. Van dit besluit zal den Kerkeraad door het Moderamen kennis worden gegeven. Art. VIII. Steunaanvrage van de kerk van O.-V. Steunaanvrage verleend en aan de Part. Syn. zal om steun worden verzocht. Art. IX. Afvaardiging naar de Part. Syn. De dienaren Le Cointre en Veltenaar, primi Spoel stra en Vreugdenhil, secundi. De ouderlingen J. J. Boon en E. Tange, primi, C. P. Vogelaar en A. Wisse, secundi. Art. X. Ds. Le Cointre deelt mee, dat de Zendingsbijdragen met 5% moeten verhoogd. Ds. Vreugdenhil, dep. Art. 13 brengt rapport uit. Art. XI. Bergen op Zoom verzoekt de steun aanvrage van hare Evangelisatie-Commissie bij de Deputaten van de Evangelisatie te willen ondersteunen. Zal geschieden. Art. XII. R.-B. vraagt 2 vacatures. Aange wezen Di. Ros en Spoelstra Poortvliet één vacature Ds. Vreugdenhil. Art. XIII. De kerkvisitatie zal dit jaar weer worden gehouden. Art. XIV. De praeses wenscht br. de V., die wellicht, onverhoopt niet meer ter vergade ring zal komen, des Heeren zegen toe. Art. XV. De a.s. vergadering zal D.V. ge houden worden 5 September e.k. Art. XVI. Lezing van het Kort Verslag. Art. XVII. De praeses sluit de vergadering, de assessor gaat voor in dankzegging. Op last der Classis, Dr. VELTENAAR, assessor. Lijst der collecten Th. School Hulp. K. Hulpb. Id. Anna-Jacoba-Polder 14.55 13.21 12.13 Bergen op Zoom 36.61 28.50 31.15 Krabbendijke 22.20 18.83 17.56 Oud-Vossemeer 8.44 9.50 11.41 Poortvliet 5.65 5.4.75 Rilland-Bath 13.47 10.13 9.37 Tholen 12.26 6.03 3.20 Serooskerke. KORT VERSLAG van de vergadering van den kerkeraad gehouden op Woensdag 16 Mei 1934. Aanwezig alle leden. Opening. Notulen. De praeses wenscht oud. Sturm geluk met de viering van zijn 30-jarige echtvereeniging en diaken Verton met zijn verloving en deelt mede een beroep te hebben ontvangen naar IJmuiden- Oost, naar aanleiding waarvan hij door br. de Wolf in hartelijke bewoordingen werd toe gesproken. Ingekomen Stukken. Enkele drukwerken wor den voor kennisgeving aangenomen. Steunaan vragen voor Geref. Evangel, onder Schippers (G.E.O.S.), Chr. Milit. Bond voor O. en W. Indië en Nederl. Bijbelgenootsch. worden in handen gesteld van de Commissie ad hoe. Kerkelijke Stand. Ingekomen met attestatie van Middelburg Suzanna Johanna Melis, idem Elisa beth Provoost, met doopattest van Vrouwen polder Maria Joziasse Pd. Kerkelijke huwelijks bevestiging aangevraagd tegen 6 Juni a.s. door Adriaan Wondergem en Jannetje Goedbloed. Rapporten. Oud. Sturm doet verslag van de gehouden Classicale vergadering br. Jobse rap porteert over zijn bezoek aan de M. V. „Tot nut en genoegen" br. de Wolf idem M. V. „Jaagt den vrede na". Br. de Wolf rapporteert namens de Commissie van Beheer over de zit plaatsenkwestie. Hoewel niet zonder moeite meent de Commissie een oplossing gevonden te hebben, waardoor aan alle ingekomen aanvragen kan worden voldaan. De Commissie wordt ge machtigd verdere stappen in deze te doen. Over bezoeken in verschillende gezinnen wordt ge rapporteerd. Diaconale Zaken worden behandeld. Naar de Prov. Diac. conferentie worden afgevaardigd de brs. Jobse en Verton. Stand der kas. In kas per 1 April 96.25. Ontvangsten 172.65. Uitgaven 196.40. In kas per 1 Mei 72.50. Rondvraag. Sluiting. DE SCRIBA. Classis Walcheren. Collecte v. d. Hulpbehoevenden Kerken in de Provincie i}/2 collecte). Arnemuiden 10.34 Domburg 6.22 Ga- pinge ƒ3.04; Grijpskerke ƒ13.31; Koudekerke 23.-St. Laurens ƒ7.20; Meliskerke ƒ8.13; Middelburg 59.88J^ Oostkapelle 6.31 Se- rooskerke 14.48 Souburg 23.26Veere 7.51 Vlissingen 35.15 Vrouwenpolder 6.13 Westkapelle 2.93. De Correspondent, J. A. VERTREGT. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN St. Laurens. Gecollecteerd op de bruiloft van J.M. voor de Zending 7.97. Met hartelijken dank. A. KONING. ZENDING. Ontvangen van de familie A. 100 halve centen van Adrie, Marietje en Jan Tevel 260 halve centen Kinderen Gravenstraatschool, Jo en Linie Suurmond en van Mej. P. van al deze een partij zilverpapier en 52 stuivers van Jeanne Verhage. Voor al deze giften namens de Commissie mijn hartelijken dank. W. P. WATTEL, Penningmeester. Korte Noordstraat E 8. ZENDING, HOSPITAAL MAGELANG. In dank ontvangen van Mevr. O. een pakje zilver papier. Door tusschenkomst van Mevr. Kruyswijk ƒ1.van Mej. G.van Jeanne en Jan Damen 500 h. c. en een flink pak zilverpapier. Namens de Commissie, L. A. TANGE, Penningmeester. De Sovjethei ontvlucht door J. Rem- pel. Uitg. N.V. Drukkers- en Uit geversbedrijf Stemerding en Co., Rot terdam. De ondertitel is„Wat een jonge Christen in het tegenwoordige Rusland doorleefde". Uit het Duitsch is dit boekje vertaald door G. J. D. Aalders Hz. Een aangrijpend verhaal van de gruwelen in het tegenwoordig Rusland. De toestanden zijn daar nog veel vreeselijker dan we het ons hier vaak voorstellen. Wel een voorrecht zulk een hel te kunnen ontvluchten. En hoe werkt onder al die gruwelen de vijandschap tegen den Heere Jezus Christus. Dit verhaal kan ons leeren te meer te waardeeren de onuitsprekelijk groote zegeningen die wij nog genieten mogen en te bidden voor hen, die aan zoo zware vervolgin gen zijn blootgesteld. De heerlijkheid der psalmen als lie deren des Verbonds, door A. Janse. Uitgeversbedrijf „De Pauw", Culem- borg. Door den heer Janse wordt hier gegeven wat in den titel beloofd wordt, een aanwijzing van de heerlijkheid der psalmen als liederen des Verbonds. Niemand, die deze opstellen gelezen heeft, zal daarna nog de stelling aandurven dat de psalmen verouderd zijn. Integendeel zal hij dankbaar zijn, dat voor menige schoonheid in de psalmen zijn oog geopend werd. Als alge meen in de gemeente de psalmbundel zóó ver staan werd zou er in de kerk beter en in de huizen meer gezongen worden. Misschien is het goed er op te wijzen, dat de heer Janse er niet aan denkt te waarschuwen tegen de beslissing der laatste Generale Synode, om den bundel „Eenige Gezangen" met enkele uit te breiden. Hartelijk bevelen we de lezing en herlezing van deze brochure aan. Hier wordt stichtelijke, opbouwende onderwijzing gegeven. Bezinning door Karl Barth. D. A. Daamen's Uitgeversmij. N.V., 's-Gra- venhage. Deze brochure van den bekenden theoloog, bevat een oproep tot bezinning over de taak van de hedendaagsche kerk in Duitschland en handelt over de moeilijkheden, die zich den laat- sten tijd op kerkelijk terrein voordeden door een conflict tusschen den staat en de kerk. Het is metterdaad een onverschrokken en diep ernstig woord. Niet malsch is zijn oordeel over de „geloofsbeweging der Duitsche Christenen". Hij schrijftik ben ervan overtuigd, dat het beter zou zijn, dat de Evangelische kerk ineen schrompelde tot het allerkleinste groepje en de catacomben inging, dan dat zij ook maar op een afstand vrede sloot met deze leer. Ik houd degenen, die deze leer aanvaard hebben óf voor verleiders óf voor misleiden en kan in deze „geloofsbeweging" de kerk slechts in zooverre terugvinden als ik haar ook in het Roomsche Pausdom terug moet vinden. Wie belangstelt in den kerkstrijd in Duitsch land zij deze brochure aanbevolen. HEIJ. VEREENIGINGSLEVEN, Vergadering der Geref. Meisjesvereeniging „Het ontluikend leven" op Zondag 20 Mei in de consistorie der Gerei. Kerk te St. Laurens. Bijb. Gesch. „Gelijkenissen van het koninkrijk der hemelen" door C. Vogel. Na de pauze Kerkgesch. „Scheiding tusschen Oos ten en Westen" door Greta Boon. De M. V. „Wees een Zegen" te St. Laurens vergadert op Donderdag 24 Mei 1934. O. T. 2 Samuël 1718 door Sien Geertse. Vaderl. Gesch. Schets 7 door Sien Hillebrand. Memoriseeren door Mina Trampe en Betje Vogel. Geref. Meisjesvereeniging „Meisjesroeping"M'burg. Geen vergadering. Geref. jongelingsver. „Sola-Fide"Middelburg. G. B. Art. 8 door vr. P. Wisse. V. G. Sch. 10 door vr. J. de Boks. Varia door vr. A. W. Rijnhoudt. Komt allen. Ook niet-leden welkom. Vergadering der G. J. V. Pred. 12 la te Koudekerke, op Zaterdag 19 Mei 1934 des avonds 8 uur in het Vereenigingsgebouw Agenda I. O. T. Deel II, les 74. „Der Joden terugkeer", vriend J. de Witte. II. V. G. Les 8. „Het Nederlandsche volk wordt geleidelijk een Staatkundige eenheid", vr. J. Tevel. Dringend verzoek. De berichten voor de rubriek Verenigings leven worden dikwijls pas des Vrijdagsmorgens aan ons bureau bezorgd. Wij herinneren er daar om nogmaals aan, dat alle berichten uiterlijk des Donderdagsavonds in ons bezit moeten zijn. Later ontvangen copie kan niet meer worden opgenomen. De Administratie. IN DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND OP ZONDAG 20 EN MAANDAG 21 MEI 1934. CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Pinkstercollecte. Hofpleinkerk 8 uur 10 uur 6 uur M. Noorderkerk 9.30 uur Ds. D. Bremmer Ds. J. Overduin te Kampen. Dr. K. Dijk Geen dienst Dr. K. Dijk te 's-Gravenhage. 2 uur Ds. D. Bremmer 6 uur Ds. J. Overduin Arnemuiden 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing M. 9.30 uur Ds. H. Scholing Domburg 9.30 uur Ds. J. E. Visser 2 uur Lezen eener Leerr. Gapinge 9.30 en 7 uur Ds. J. W. Tunderman Grijpskerke 9.30 en 2 uur Ds. H. Pestman Koudekerke 9 en 2 uur Ds. A. C. Heij M. Geen dienst St. Laurens 9.30 en 2 uur Ds. A. Koning M. 9.30 uur Ds. A. Koning Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9.30 en 2 uur Cand. C. van Nes te Terneuzen. Serooskerke 9.30 en 2.30 uur Ds. W. F. M. Lindeboom Souburg 9.30 en 2 uur Ds. J. C. J. Kuiper M. Geen dienst Veere 9.30 en 2 uur Ds. J. v. d. Guchte M. 9.30 uur Ds. J. v. d. Guchte Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. H. A. Wiersinga Pinkstercollecte. Vrouwepolder 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. J. W. Tunderman Westkapelle 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. J. E. Visser M. 9.30 uur Lezen eener Leerr. CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 9.30 en 5 uur Ds. J. P. linger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Veenstra Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Lezen eener Leerr. Haamstede 9.30 en 2.30 uur Ds. J. M. Mulder Kamperland 9 en 2 uur Ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30 en 6 uur Ds. M. Heuzeveldt 2 uur Lezen eener Leerr. Oosterland 9.30 en 2 uur Cand. J. C. Jonkers te Schiedam. Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur Dr. J. van Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE THOLEN. Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. W. M. le Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur Ds. M. Ros Poortvliet 10.30 uur Dhr. K. de Vries 3 uur Ds. C. A. Vreugdenhil 7 uur Lezen eener Leerr. M. 10.30 uur Dhr. K. de Vries Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Cand. B. A. van Lummel te 's-Gravenhage. Tholen 9.30 en 2 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 uur Ds. C. A. Vreugdenhil 2 uur Dhr. K. de Vries M. 9.30 uur Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 9.30 uur 2 uur Driewegen 9.30 uur 2 uur Ds. G. Leene Lezen eener Leerr. Ds. H. Fransen Ds. H. Fransen Lezen eener Leerr. Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Ds. A. Scheele Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegt 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Heinkenszand 9.30 en 2 uur Ds. Joh. Booij Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. H. Torenbeek Wemeldinge 9.30 en 2 uur Cand. M. P. van Dijk Kruiningen 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. E. Beukema M. 10 uur Ds. E. Beukema Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur Ds. G. v. Heiningen CLASSE AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds. Joh. A. Tiemens M. 10 uur Ds. D. de Vries Axel 9.30 en 2 uur Ds, J. S. Post Hoek 10 en 3 uur Ds. C. B. Bavinck M. Geen dienst Oostburg 10 en 3 uur Ds. Th. P. Potma M. 10 uur Ds. Joh. A. Tiemens Schoondijke 9.30 en 2 uur Ds. D. de Vries Dienst Breskens 6.30 uur Ds. D. de Vries M. 10 uur Ds. Th. P. Potma Terneuzen 9.30 en 2.30 uur Ds. S. Groeneveld Zendingscollecte. M. Geen dienst. Zaamslag 9 en 2 uur Ds. A. B. W. M. Kok

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1934 | | pagina 3