OFFICIEELE BERICHTEN. BOEKAANKONDIGING. PREDIKBEURTEN ADVERTENTIEN. t|iimin"'Humi""««f jf Zoo de Heere wil en zij leven, S jf hopen onze geliefde Ouders 1| CORNELIS DE VISSER J en Jf jf Dat zij nog lang gespaard mo- jj gen blijven is de wensch van hun J j| dankbare Kinderen Jf en Verloofde. (j St. Laurens, April 1934. J§ VERSLAG van de Classicale Diaconale Conferentie, gehouden 3 April te Oost burg. Aanwezig waren 28 diakenen, benevens als adviseurs de Di. Potma te Oostburg en Tiemens te Aardenburg. De Conferentie werd geopend door Ds. Potma met gebed na vooraf te laten zingen Ps. 34 vers 9, daarna werd gelezen Lulcas 10 vers 2537, waarna Ds. Potma een woord van welkom toe riep aan de vergadering. De notulen werden gelezen en onveranderd vastgesteld. Hierop volgde verkiezing van het Moderamen, waarin plaats namen de heeren Boggende van Axel, Voorzitter C. G. Meijer, Terneuzen als Scriba en M. van Baal, Oostburg als Assessor. Hierna kwamen in behandeling verschillende voorstellen van Axel en Zaamslag, waarop een druk debat volgde. Na de pauze sprak Ds. Tiemens van Aarden burg, die een referaat leverde over Dianocale zorg en Evangelisatie, verdeeld als volgta. Evangelisatie en Barmhartigheid b. Evangelisa tie en het ambt der Barmhartigheid. Ds. Tiemens werd dank gebracht voor dit referaat. Besloten werd de volgende Conferentie te houden op den derden Paaschdag te Schoondijke. Na dankgebed door Ds. Tiemens sloot de Voorzitter de vergadering. Theol. School te Kampen. Ontvangen van dhr. J. de Wolf Sr. de con tributies uit Grijpskerke 28.50. Vriendelijk dank. De correspondenten, die nog niet de contr. afdroegen, zij herinnerd, dat 1 Mei a.s. het boek jaar wordt gesloten. De corr. v. d. Cl. Middelburg, J. OLTHOFF. Middelburg, 13 April 1934. Door de Classis Tholen der Gereformeerde Kerken, is heden met algemeene stemmen toe gelaten tot de bediening des Woords en der Sacramenten, de heer M. Ros te Hillegersberg, beroepen predikant te Krabbendijke. De heer Ros is voornemens zijn intrede te doen bij de Geref. Kerk aldaar op Zondag 5 Mei a.s. Als bevestiger hoopt op te treden Ds. J. v. d. Berg te Renswoude. Namens de Classis, E. TANGE, Scriba. Rilland-Bath, 11 April 1934. Neuzen, 10 April 1934. Ontvangen ]/2 col lecte voor Hulpbehoevende Kerken in de Pro vincie van de kerk van Aardenburg 4.22 Axel 20.95 Hoek 7.10 Neuzen 18.56 Oostburg 14.27; Schoondijke 12.33 en Zaam slag 29.30. L. MICHIELSEN. VERGADERING van den kerkeraad van St. Laurens gehouden op 9 April 1934. Praeses Ds. A. Koning opent de voltallige vergadering. Notulen na lezing goedgekeurd. Ingekomen Stukkena. Deputaten van de Gen. Synode herinneren aan het besluit der Sy node op 14 October een Bid- en Dankdag te houden in verband met de herdenking der Ai- scheiding. Wordt nota van genomenb. De Geref. Ver. voor Drankbestrijding vraagt finan- tieele steun. Zal uit de Kas voor Alg. doeleinden worden gesteund c. Evangelisatie-arbeid onder Nederlanders in Duitschland, steunaanvrage als voren d. De stichting Ellersveld te Schoonoord vraagt steun voor verzorging van ouden van dagen in Drenthe voor kennisgeving aanvaard. Rapporten ziekenbezoek. Geen bijzonderheden. Diaconale zaken. Brs. diakenen deelen mede, dat ze enkele giften uitgereikt hebben. Tot het doen van Openbare Belijdenis worden toegelaten de broeders L. v. d. Broeke, L. La- bruyère en de zusters M. de Bree, J. Walraven en S. de Regt. Rondvraag geen bijzonderheden. Lezing Persverslag. Sluiting. DE KERKERAAD. VERGADERING van den Kerkeraad (Smal). Middelburg, Donderdag 12 April 1934. PraesesDs. D. Bremmer. Aanwezig 22 broeders. De Praeses opent de vergadering, laat zingen Ps. 103 9, leest Efeze 3 verzen 1421 en gaat voor in gebed. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en vastgesteld. Rapporten op vorige vergaderingen niet afge daan, worden eerst afgehandeld. Ingekomen Stukkeneen schrijven van de Deputaten ter behartiging van de geestelijke be langen der militairen, in handen gesteld van den ouderling onder de militairen. Agenda Ouderlin genconferentie 25 April a.s., brs. Olthoff en San- derse worden afgevaardigd een schrijven van Ds. J. C. J. Kuiper te Souburg, dat de catechi saties door hem te Middelburg wegens drukke werkzaamheden niet meer kunnen gehouden worden hierin is reeds voorzien kennisgeving van Pro Rege betreffende jaarvergadering op 18 April a.s., brs. van Sluijs en Davidse worden afgevaardigd een schrijven van de Vereen. „Voor Daadwerkelijke vredesactie", voor ken nisgeving aangenomen een verzoek van de Evangelisatie-Commissie, ter voorziening in de vacature van Voorzitter, Ds. Bremmer wordt benoemd tot Voorzitter een verzoek om zich onder het opzicht der kerk te stellen, zal worden beantwoord een schrijven van een lid, voor kennisgeving aangenomen een schrijven van de kerk te A. inzake een dooplid, met leedwezen voor kennisgeving aangenomen en doorgegeven aan Sectie I een schrijven van Ds. Scholing inzake de catechisaties, zal worden beantwoord; een schrijven van de kerk te A. betreffende grensregeling, een Commissie wordt benoemd een schrijven van een lid in handen gesteld van de beroepingscommissie. Voor de a.s. Classis- vergadering worden afgevaardigd Ds. Bremmer en br. Baan, primus, br. Goote, secundus. Commissie voor doopaanvragen enz. drie in gekomen attestaties aanvaard; één doop aanvrage en één aangevraagde huwelijksbevestiging toe gestaan. Rondvraaq. Dankzcqqinq. Sluitinq. DE KERKERAAD. Prinses Julianakalender, 1 Mei 1934 1 Mei 1935. De uitgever J. Philip Kruseman te 's-Graven- hage, is op de lumineuze gedachte gekomen een Prinses Juliana Kalender uit te geven. Beter tijd stip had daarvoor niet kunnen gekozen worden. Immers 30 April a.s. hopen we met groote dank baarheid den 25sten jaardag van de Prinses te vieren. Over dezen feestdag valt nu de schaduw van het sterven der Koningin-Moeder. Van luid ruchtig feestbetoon kan dan nu ook geen sprake zijn. Maar in het dankbaar gedenken van den grooten zegen aan ons volk in de Koningin- Moeder geschonken, is de band van ons volk aan het Huis van Oranje dezer dagen weer op nieuw krachtig gevoeld en ook nog versterkt. En op 30 April a.s. zal de verjaardag van Prin ses Juliana, aan de groote meerderheid van ons volk niet ongemerkt voorbijgaan, maar een dag zijn, waarop de gebeden zullen opgaan, dat God haar kostbaar leven moge verlengen en met Zijn zegen kronen. Komt deze Juliana-Kalender dus juist op tijd, de uitvoering is schitterend. Voor elke maand boven de kalender gegevens, een mooie kiekje van de Prinses, dat uitneembaar is, zoodat ze alle in een album kunnen bewaard worden. Bij elk kiekje een korte verklaring. Met warme aanbeveling, vestigen we dus op deze uitgave de aandacht. Op den uitkijk. Jaargang 10 (10 Maart 1934). Het eerste artikel in dit nummer van de hand van onzen medewerker Drs. A. B. W. M. Kok handelt over den bekenden prediker Ch. H. Spurgeon van wie weldra zal worden herdacht dat hij vóór 100 jaar (19 Juni 1834) werd ge boren Mr. A. Vreeken schrijft over Celibaat en Criminaliteit Dr. A. van Deursen schrijft een interessant artikeltje Bonzen, Hoe komen wij aan de uitdrukkingPolitieke Bonzen Naar aanleiding van eenige lezingen die de be kende Prof. Gurwitsch uit Leningrad hield over: Mitogenetische stralen, doet R. Vedder hierover mededeelingen, mede in verband met de bestrij ding van de kanker. Belangwekkend is ook wat de heer J. J. van der Meulen schrijft over Het reddingswezen aan onze kust. J. Wytzes behan delt het actueele onderwerp Godsdienst en ras; Dr. J. Veldkamp geeft een korte geschiedenis van de betrekkingen tusschen Nederland en Indië en een Buitenlandsche kroniek van Ds. J. D. BoerkoolBrusselWeenen via Steen- ockerzeil besluit dit nummer. Als steeds bevelen we „Op den Uitkijk" hartelijk aan. Wie er een maal op geabonneerd is, wil het niet meer missen. HEIJ. Bij de firma J. M. Meulenhoff te Amsterdam zal dit voorjaar verschijnen een rijk-geïllustreerd nationaal prachtwerk op kloek formaat, getiteld „Trouw aan Oranje. Nederland en Oranje één in verleden, heden en toekomst", samengesteld onder redactie van M. J. Leendertse, ingeleid door Jhr. Mr. F. Beelaerts van Blokland, Vice- President van den Raad van State, geïllustreerd onder leiding van Mr. N. Beets, oud-onder directeur van 's Rijksprentenkabinet. Het heeft Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana behaagd te aanvaarden, dat deze uitgave, die ter gelegenheid Harer vijfentwintigste ver jaardag zal verschijnen, aan Haar wordt opge dragen. De medewerkers zijn in volgorde der artike len Ds. Van Hoogenhuyze te Amsterdam Mr. Rambonnet, burgemeester te Velzen Ds. Dijkstra te Amsterdam Ds. Meynen te Dordrecht Dr. Haak te Arnhem Lt-Gene- raal Van Dam van Isselt Kolonel De Gelder, Directeur van het Krijgsarchief Dr. Japikse, Directeur van het Koninklijk Huisarchief Dr. Huizinga, Directeur van de Kweekschool te Middelburg Prof. Dr. Van Hamel Dr. Kalsbeek te Zetten Dr. Scholten te Utrecht Pater Kleintjes te Den Haag Dr. Enthoven, privaat-docent te Leiden en Amsterdam Prof. Brugmans Baron Van Wijnbergen, oud-lid van de Tweede Kamer Dr. Ritter te Utrecht Prof. Dr. Gunning Jan Prins te Schevenin- gen Dr. Felix Rutten Antoon van Duin kerken Prof. Ir. Van der Bilt Prof. Jhr. De Savornin Lohman Dr. Van Broekhuizen, gezant van Zuid-Afrika te Den Haag D. Hans, voorzitter van den Journalistenkring Mr. Fock, Minister van Staat Prof. De Vreese Dr. I. H. J. Vos te Amsterdam. Dit boek is niet een verzameling geleerde op stellen, doch een echt volksboek in den goeden zin des woords, dat de band tusschen Neerland en Oranje nog nauwer zal aanhalen. De prijs is naar verhouding dan ook zeer billijk gesteld. In elk geval zal het boek vóór 30 April ver schenen zijn. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN ZENDING. Voor den Schooldienst ontvangen van dhr. J. Vreeke Chr. School Goes 10.van Mr. F. P. de Graaf, Chr. School Kapelle-Biezelinge 5. Met hartelijke aanbeveling. K.B., 7-4-'34. A. SCHEELE. Middelburg. Ontvangen van Mej. Littooij, Molstraat, f 6.96 van kinderen Volmer uit het busje 3.57 van Anthonia de Kam 175 halve centen van Adriana Marijs, Grijpskerke, 55 halve centen. Voor al die giften mijn hartelijken dank. Namens de Zendingscommissie, W. P. WATTEL, Penningmeester. Korte Noordstraat E 8. Serooskerke. Met hartelijken dank ontvangen van een broeder een dankoffer groot 10.waarvan 2.50 voor de Kerk, 2.50 voor de Diaconie, 2.50 voor de Zending, 2.50 voor den Zeeuwschen Be ker, met bijschrift „Soli Deo Gloria". W. F. M. LINDEBOOM. Met hartelijken dank ontvangen voor de School- zending van de kinderen der Chr. School te Seroos kerke (W.), door den heer Adr. Melis een bedrag van 23.85. Ds. HEIJ. Middelburg. In vriendelijken dank door bemidde ling van koster Volkers voor de Kerk ontvangen van Mej. K. 2.en van Mej. de B. 1. De Boekhouder, A. DE POORTE. Middelburg. Door tusschenkomst van br. Volkers ontving onze Diaconie een gift van 2.50 van de fam. S. en een gift van 1.van Mej. d. B. Hartelijk dank. F. DAMEN, Kassier Diaconie. Middelburg. In dank ontvangen door tusschen komst van koster Volkers van zuster K., Lombard straat, een gift van 1. De Kassier van het Rusthuis, J. J. DRONKERS. Noordweg S 223j. Middelburg. Ontvangen van de L. een pakket boeken voor onze bibliotheek van de fam. M. een pak kinderkleeding. Voor alles onze hartelijken dank. Namens de Evangelisatie Commissie. Molstraat 26. KORTEKNIE. Secr. Middelburg, April 1934. Het Comité tot steun aan den Evangelisatie- arbeid in België bericht de ontvangst van de volgende giften tot stichting eener Chr. School te Denderleeuw Mej. Kloosterman te Colijns- plaat 435.van Nelly van Dort 4.45 van Maatje den Ouden 17.20 door tusschenkomst van den Heer Hienstra te Ylst 14.50 door Ds. de Regt te Dinteloord 8.60 kinderen van den Heer Talsma te Birdaard 22.75. Dit alles van Prikkaarten. Aan giftenvan de Geref. Kerk te Bussum 2.50 te Ermelo 5.Hoogkerk 2.Lollum 2.50 Zeist 2.50 Amsterdam (Zuid) 25.M. de J. te Terneuzen 2.50; den Heer Verlint te Rotterdam f 7.50 van den Heer S. 1.70 Mej. de K. 1.— Mej. van V. 0.35 van de Geref. Kerk te Reeuwijk en Maassluis ieder 2.50. Voor al deze bijdragen onzen hartelijken dank. Er is nu ruim duizend gulden onvangen, toch is het doel nog niet be reikt. Onze Secretaresse heeft nog een heeleboel Prikkaarten in voorraad en wil die gaarne zen den aan ieder die er mee werken wil. Voorts berichten wij met groote dankbaarheid, dat de collecte gehouden op 28 Maart 1.1. bij de spreekbeurt van Ds. A. Lauwers (met eenige nagiften) heeft opgebracht de som van 72. Dit bedrag komt de Generale Kas ten goede en is bereids reeds aan Ds. Kruiswijk verzonden. Met dank en hartelijke aanbeveling voor den arbeid in België, A. M. E. WATTEZ, Penningmeesteresse. M. MALJERS, Secretaresse. V E REE NIGINGSLEVE N. Geref. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Afdeeling I. Bijb. Gesch. „Bethesda" door Lies du Bois. Na de pauze Reciteeren door Mina Verspoor en Koos Tevel. Afdeeling II. Bijbelsche Gesch. „De Sabath" door Anny van Ouwerkerk. Na de pauze Memoriseeren door Tanny Kooman, Jeanne Verhage en Anny Suurmond. Afdeeling III. Bijb. Gesch. „Johannes den Dooper gevangen en gedood" door Corrie Breel. Geref. Meisjesvereeniging „Meisjesroeping"M'burg. Afdeeling A. Jodenzending „De Joodsche Messiasverwachting en valsche Joodsche Messiassen", M. de Boks. Opvoedkunde „Naar hunnen aard", B. en B., 24 Juli '31, L. Ludikhuize. BijdrageT. Walraven. Afdeeling B. N. T. Schets 8. „Het eerste optreden van Jezus" door Koos Alewijnse. Kerkgeschiedenis „De Investituurstrijd" door Rie de Schipper. Poëzie Susan Buijs. Geref. Mannenver. „Dr. Herman Bavinck" te M'burg. Vergadering op Vrijdag a.s. des avonds 8 uur. Onderwerp„De Tale Kanaans" door den Heer P. Meliefste. KRING WALCHERENII van M.V. op G.G. Vergadering D.V. Donderdag 19 April 's avonds half acht in de Geref. Kerk te Gapinge. 1. Inl. Gel. Bel. Art. 22 door Grijpskerke. 2. Kringonderwerp „Saamhoorigheid" door Se rooskerke. 3. Kringrapporten. De Geref. J. V. Spreuken 8 vers 33a te St. Laurens vergadert op Zondag 15 April des avonds 7 uur in de consistorie der Geref. Kerk. 1. Gel. Bel. Art. 12. „Van de schepping aller din gen en met name der engelen", vr. W. de Visser. 2. Vrij onderwerp. „Het Nederlandsche volk wordt geleidelijk een Staatkundige eenheid", zie v. g. 8, vr. M. Koole. De Geref. K. V. „Benjamin" te St. Laurens vergadert op Zondag 15 April 1934 des namiddags om 4 uur in de consistorie der Geref. Kerk. 1. Gew. Gesch. „Jezus en Nicodemus", zie Joh. 3 121 door vr. P. Boon. 2. Kerkgeschiedenis door vr. A. Wattel. Geref. Jongelingsveveeniging „Herman Faukeel". G. B. Art. 10 door vr. A. Leenhouts. A. R. Art. 14 door vr. G. Ruitenbeek. Improvisatie door de vr. P. van As en M. Breel. Vergadering der G. J. V. Pred. 12 la te Koudekerke, op Zaterdag 14 April 1934 des avonds 8 uur in het Vereenigingsgebouw. Agenda: I. Schriftstudie, les 22 „Het Genadeverbond" door vriend L. A. Jacobse. II. Voordrachtvriend M. Boone. Memorisatie vriend P. Wielemaker. III. M. O. deel II, les 8 „De invloed der Revolutie van 1789", vriend P. Izeboud- Geref. Jongelingsver. Sola-FideMiddelburg. G. B. Art.7 door vr. M. Ton. Vrij onderwerp door vr. A. Buijs. Varia door vr. A. Cornelisse. De vergadering begint om 8 uur. Niet-leden hartelijken welkom. IN DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND OP ZONDAG 15 APRIL 1934. CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Hofpleinkerk 9.30 uur Ds. D. Bremmer Bed. H. Av. 6 uur Ds. D. Bremmer Dankzegging. Noorderkerk 9.30 uur Ds. A. Koning Voorb. H. Av. en Openb. Bel. 2 uur Ds. J. D. v. d. Velden te Rotterdam. 6 uur Ds. J. D. v. d. Velden Arnemuiden 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing Domburg 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. J. E. Visser Gapinge 9.30 uur Ds. J. W. Tunderman 2 uur Lezen eener Leerr. Grijpskerke 9 en 2 uur Ds. H. Pestman Koudekerke 9 en 2 uur Ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 uur Ds. J. D. v. d. Velden te Rotterdam. 2 uur Ds. A. Koning Meliskerke 9 en 2 uur Ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9.30 en 2 uur Cand. L. Kuiper te Bilthoven. Serooskerke 9.30 en 2 u Ds. W. F. M. Lindeboom Souburg 9.30 en 2 uur Ds. J. C. J. Kuiper Veere 9.30 en 2 uur Ds. J. v. d. Guchte Bed. H. Av. en Dankz. Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. H. A. Wiersinga Collecte Chr. Doeleinden. Vrouwepolder 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. J. W. Tunderman Westkapelle 9.30 uur Ds. J. E. Visser 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 9.30 en 5 uur Ds. J. P. Unger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Veenstra Bed. H. Av. en Dankz. Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Lezen eener Leerr. Haamstede 9.30 en 2 uur Ds. J. M. Mulder Kamperland 9 en 2 uur Ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30 en 6 uur Ds. M. Heuzeveldt 2. uur Lezen eener Leerr. Oosterland 9.30 en 2 uur Ds. G. H. de Jonge te Heerde. Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur Dr. J. van Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE THOLEN. Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 6 uur Ds. W. M. Ie Cointre Voorber. H. Av. en Openb. Bel. Krabbendijke 9 en 2 uur Ds. G. Leene te Baarland. Bed. H. Av. en Dankz. Poortvliet 9.30 en 2 uur Dhr. K. de Vries 6 uur Lezen eener Leerr. Rilland-Bath 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. W. M. Ie Cointre Tholen 9.30 en 2 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Borssele 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. H. Fransen Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Ds. A. Scheele Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegt 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Heinkenszand 9.30 en 2 uur Ds. Joh. Booij Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. H. Torenbeek Wemeldinge 9.30 en 2 uur Cand. M. P. van Dijk Kruiningen 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Ds. E. Beukema Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur Ds. G. v. Heiningen CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 en 3 uur Ds. Joh. A. Tiemens Axel 9.30 en 2 uur Ds. J. S. Post Hoek 9 en 2 uur Ds. C. B. Bavinck Oostburg 9.30 en 2 uur Ds. Th. P. Potma Schoondijke 9.30 en 2 uur Ds. D. de Vries Terneuzen 9.30 en 2 uur Ds. S. Groeneveld Zaamslag 9 en 2 uur Ds. A. B. W. M. Kok f MARIA CORNELIA GIDEONSEI op Maandag 16 April a.s. den dag te herdenken, dat zij voor jf H 25 jaren in den echt werden jf W verbonden. Ij

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1934 | | pagina 3