L L LE CÖINTRE Wal 58, Middelburg Dameshoeden vanaf f 2,51 arhoeden f 1,75 OFFICIEELS BERICHTEN. BOEKAANKONDIGING. PREDIKBEURTEN ADVERTENTIEN. Voor Uw Dames- en Kinderhoeder? naar Nergens elders zóó'n collectie eeuwig genadeverbond hierdoor leefde de ge meente in rust en vrede, doch die rust en vrede werd gestoord, door de hoogst onrechtmatig e en ongoddelijke schorsing van onzen algemeen geliefden en geachten Herder en Leeraar ten gevolge van zijn openbaar getuigenis tegen de valsche leer en verontreinigde openbare Gods dienstoefeningen Stil en kalm heeft de gemeente zich met hunnen Herder tot hiertoe gedragen, onderscheidene allerbillijkste voorste (11) en wer den gedaan (en) door onze(n) Herder en Leer aar en door de overige Opzienderen der ge meente, meermalen werd onderzoek en oordeel op grond en naar Gods woord gevraagd doch alles te vergeefs classicale Provintiale en Sino- dale Kerkbesturen hebben dit allerbillijkste ver zoek geweigerd, en integendeel gevorderd, be rouw en leetwezen zonder aanwijzing van mis drijf uit Gods Heilig woord, en onbepaalde onderwerping aan Sinodale regelmenten en voor schriften, zonder aanwijzing dat die op Gods woord in alles gegrond zijn, daardoor heeft nu dit Nederlansche Kerkbestuur zich gelijk gesteld, aan de door onze vaderen verworpene Paapsche Kerk dewijl niet alleen het vroeger opgenoemde verderf word opgemerkt, maar daarinboven Gods woord wordt verworpen of krachteloos gemaakt door kerkelijke wetten en besluiten Matth. 15:34, 23 4. Markus 7:7, 8. en zij vervolgd die god- zaliglijk willen leven in Christus Jezus naar zijne eigene voorschriften in zijn woord opgetekend Matth. 2:13. 5:11; 12 10:23. 23:34. Lukas 11:49. 12:12 Joh. 5:16. 15:20. Handl. 7:52, 9 4. 22 4. 7. 26 11, 14, 15. Rom: 12:14. 1ste Corinthen 15:9. Gal. 1:13, 23. 4:29. Philp. 3 6 1ste Tess: 2 15. Openb. 12 13. Matth. 5 10. 13 21. Markus 10 30. Hand. 8 1 13:50. Rom: 8 35. 1ste Corinten 5 12. 2de Cor. 4:9. 12:10 Gal. 5:11 6:12. 2de Tess. 1:4. 2de Timotheus 3: 11, 12, en de contientie der men- schen gebonden eindelijk is op gezag van het Provintiaal Kerkbestuur de Prediking van het woord Gods door een openbaar erkend Kerk leeraar in ons midden de WelEW: Zeer Gel Heer H. P. Scholte Gereformeerd leeraar te Dovren en Gindren in het land van Heusden en Altena Provintie Noordbraband verboden geworden, en de onderlinge bijeenkomsten de(r) geloovigen welke met open deuren werden ge houden, werden met geldboeten gestraftuit dit alles tezamen genomen is het nu meer als dui delijk geworden, dat de Nederlansche Hervormde Kerk niet de ware, maar de valsche Kerk is vol gens Gods woord en Art 29 van onze belijdenis, weshalve de ondergetekenden met dezen ver klaren dat zij overeenkomstig het ampt aller ge lovigen Art 28 zich afscheiden van de gene die niet van de Kerk zijn, en dus geen gemeenschap meer te willen hebben, met de Nederlansche Hervormde Kerk, tot dat deze terug keert tot de waarachtige dienst des Heeren en verklaren tevens gemeenschap te willen uitoefenen met alle ware Gereformeerde ledematen, en zich te willen vereenigen met elke op Gods onfeilbaar woord gegronde vergadering, aan wat plaatze God dezelve ook vereenigd heeft, betuigende met dezen, dat wij ons in alles houden aan onze aloude Formulieren van eenigheid NL de be lijdenis des geloofs, de Heidelbergsche Cha- techismus en Canones van de Sinode van Dortrecht gehouden in den jare 1618, 1619 onze openbare Godsdienstoefeningen te richten naar de aloude kerkelijke Liturgie en ten opzichte der Kerkdienst en bestuur ons voor het tegen woordige te houden aan de Kerkkenordening opgesteld door de voornoemde Dortrechtsche Sinode, eindelijk verklaren wij bij dezen dat wij onzen onrechtmatig geschorsten Predikant als onzen wettig geroepen en geordenden Herder en Leeraar blijven erkennen. Classis Buenos Aires. Uit het kort ver slag der vergadering van 12 Februari 1934 Art. 8. Er wordt aan herinnerd, dat het alles zins wenschelijk is om gegevens te verzamelen over de historie onzer kerken. In 1939 zal het 50 jaren geleden zijn, dat de bekende emigratie uit Holland plaats vond een herdenkingsfeest en de uitgave van een brochure zou dus wel op onzen weg liggen. Art. 10. Aanbevolen wordt om in de ge meenten den eeredienst in te richten overeen komstig de door de Synode van Middelburg vastgestelde orde. Ook zal worden voorgesteld om voortaan gelijktijdig een zegen te vragen voor de bediening des Woords, wanneer de leeraar aan den voet van den kansel staatinzake het staande zingen wordt iedere gemeente vrijgelaten. Art. 11. Wat de door de genoemde Synode vastgestelde „Eenige Gezangen" betreft, classis is daar in principe hartelijk voor de ingebruik neming dier nieuwe gezangen wacht op de ver schijning van den bundel. Art. 14. Overname van onze classis door de kerken van Noord-Amerika. Uit de bladen en uit de Acta der laatste Synode werd bekend, dat hierover gedacht en gesproken is. Classis is van oordeel dat er hier wel geen overwegend bezwaar tegen deze overname zal zijn, maar wenscht toch eerst officieel van de Deputaten te hooren, welke motieven voor deze overname worden aangevoerd ook zullen in elk geval de gemeenten hierin gehoord en erkend worden. Art. 16. Gewezen wordt op de behoefte, om te Buenos Aires een mede-arbeider te hebben, die met name in de kerk des lands zou kunnen evangeliseeren. De aandacht wordt gevestigd op een broeder, die voor dit werk van den Heere bijzondere talenten ontving en die ongetwijfeld, onder den zegen Gods, een middel zou kunnen zijn om onze kerk hier uit te breiden. Deze ge dachte vindt algemeenen bijval het plan zal nader worden uitgewerkt en met een krachtige aanbeveling aan Deputaten worden toegezonden. (Heraut) Deputaten voor het examen naar Art. IV Zendingsorde maken bekend, dat door hen tot praeses benoemd is Ds. W. Breukelaar en tot scriba Prof. Dr. H. H. Kuyper. Alle aanvragen en berichten in verband met dit examen behooren daarom aan Prof. Dr. H. H. Kuyper te worden gericht. Voorts deelen Deputaten mede, dat in de Acta der Middelburgsche Synode bij vergissing is weggevallen de naam van Prof. Dr. T. Hoek stra, die door de Synode als mededeputaat voor dit examen was benoemd. De verdeeling der vakken, die voor dit examen zijn voorgeschreven is aldus geregeld, dat voor Land- en Volkenkunde zijn aangewezen Prof. Dr. C. van Gelderen en Prof. Dr. A. G. Honig; voor de historie der Zending Ds. W. Breukelaar en Ds. D. Pol voor de theorie der Zending Prof. Dr. H. H. Kuyper en Prof. Dr. T. Hoek stra en voor Elenctiek Prof. Dr. V. Hepp en Prof. Dr. G. M. den Hartogh. IC. B. S. De gewone vergadering der Classe Tholen zal D.V. worden gehouden op Woensdag 2 Mei a.s. Stukken voor het agendum in te zenden tot en met 17 April a.s. bij ondergeteekende. E. TANGE, Scriba. Nagekomen collecte van de kerk te Oost- kapelle voor behoeftige doofstommen, idioten en andere ellendigen 9.37J^. De Correspondent, J. A. VERTREGT. Ondergeteekende zal D.V. op Donderdag 12 April van 1112 uur zitting houden in de con sistoriekamer van de Noorderkerk tot het in ontvangst nemen van de collecten voor de Theol. Fac. der V. II. Hij verzoekt dringend alsdan het bedrag der collecte af te dragen of, bij verhindering, dit te storten op zijn postrekening No. 71284 of over te maken per postwissel, opdat in tijds de af rekening kan plaats vinden ter plaatse waar dit behoort. Mocht de collecte niet gehouden zijn, verzoekt hij daarvan kennisgeving. De Correspondent, J. A. VERTREGT. Bij onze diaconie komt het nog al eens voor, dat aanvraag wordt gedaan naar gedragen bo- venkleeding, ook kinderkleeding. Indien er broeders of zusters zijn, die kleeding- stukken hebben, die geen dienst meer doen in den schoonmaaktijd komt er vaak een en ander voor den dag zal de diaconie deze gaarne in ontvangst nemen. De goederen kunnen worden afgegeven bij br. P. Kleijn, Noordweg. Ook zullen de wijk- diakenen zich met het afhalen gaarne belasten. Namens de diaconie der Geref. Kerk te Middelburg, I. DE WOLFF, Scriba. VERGADERING van den Kerkeraad (Breed). Middelburg, 5 April 1934. Aanwezig 37 broeders. Br. Loodewijk opent de vergadering, laat zin gen Ps. 122:3, leest 1 Cor. 12 vers 111 en gaat voor in gebed. Met een woord van welkom, draagt hij hierna het presidium over aan Ds. Bremmer, die dit met een wederwoord aanvaardt. Lezing notulen der vorige vergadering, welke worden vastgesteld. Ingekomen Stukken kennisgeving van over lijden van twee zusters en een broeder, reeds beantwoord een dankbetuiging voor betoonde deelneming bij het overlijden van een zuster een schrijven namens B. en W. van Middelburg, inzake vertegenwoordiging bij de intrede van Ds. Bremmer een schrijven van br. M. Walraven, waarbij mededeeling wordt gedaan dat hij zijn benoeming tot lid van de Commissie van Beheer aanneemt een schrijven van Ds. van 't Veer, waarbij deze mededeeling doet voor de roeping naar Middelburg te moeten bedanken een ver zoek van de Generale Synode om een gedenk- stond te houden in verband met de herdenking der Afscheiding, waartoe reeds was besloten een schrijven van Ds. Retel in verband met de evangelisatie van de Classis Heerenveen, in handen gesteld van de Commissie van uitnoodi- ging van predikanten een schrijven van Br. Pouwer, waarbij op grond van huiselijke om standigheden, ontheffing wordt vraagt als ouder ling. De ontheffing wordt verleend en het schrij ven in handen gesteld van den Praeses. Br. Lit- tooij komt ter vergadering ter toelichting op de rekening der kerk over 1933, welke met een tekort van 1944.27 sluit. Besloten wordt dat brs. ouderlingen deze zaak bij huisbezoek zullen ter sprake brengen. Verschillende besluiten wor den nog genomen om het tekort 1933 te ver effenen en het geraamde tekort 1934 te voor komen. Tot het nazien der boeken worden be noemd de brs. Kögeler en Loodewijk. De Praeses dankt br. Littooij waarop deze de vergadering verlaat. Br. Dronkers ter vergadering gekomen geeft toelichting op de exploitatierekening „Rusthuis". Br. Heemskerk brengt rapport uit omtrent boe ken die door de Commissie in orde zijn bevon den. Br. Dronkers wordt dank gebracht voor zijn arbeid. De rekening 1933 der Diaconie wordt door br. Damen toegelicht, terwijl br. Coumou verslag uitbrengt namens de Commissie die de boeken in orde heeft bevonden. De Praeses brengt br. Damen dank. Voorts worden nog behandeld de rekeningen der Evangelisatie, der Zendingscommissie, hierbij wordt besloten dat het tekort ad 575.zal worden voldaan door de kerk, door middel van een extra collecte en de rekening afdeeling Hos pitaal Magelang welke na rapport der verschil lende commissiën worden goedgekeurd. Br. Tange wordt dank gebracht. De Commissie voor de Statistiek wordt dank gebracht voor hun werk. De rekening Kerktelefoon wordt goedge keurd na rapport van br. de Wolff en br. Lavooij wordt dank gebracht voor zijn administratie. Besloten wordt einde des jaars een extra collecte te houden voor de Kerktelefoon. Voortzetting ingekomen stukken een schrij ven van de Jongelingsvereen. „Sola Fide" voor uitnoodiging tot haar Jaarvergadering. Afgevaar digd worden de brs. Loodewijk en v. Moolenbroek Commissie voor doopaanvrage één doopaan- vrage wordt toegestaan. Censura Morum wordt gehouden, geen dei- aanwezige broeders heeft bezwaar. Rondvraag. Dankzegging. Sluiting. Donderdag 12 April Smal. Donderdag 19 April Sectie. DE ICERKERAAD. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN ZENDING, HOSPITAAL MAGELANG. In dank ontvangen door tusschenkomst van Mej. Vinke 1.van de dames C. Namens de Commissie, L. A. TANGE, Penningmeester. Serooskerke. Gevonden in de collecte Zondag 25 Maart 1.en 1.1. Zondag f 2.voor den nood in Rusland. Met dank. DE BOEKHOUDER. GEREF. RUSTHUIS MIDDELBURG. Met vriendelijken dank ontvangen een partij sinaas appelen en een partij kleedingstukken. De Huisvader, N. J. v. COMMENEE. Ick hou koers, Mededeelingen over uitgaven van J. H. Kok, Kampen. Tweede no. (Maart 1934). De nieuwste uitgaven van Kok worden be sproken. Verder een korte biographie van Mevr. G. SevensmaThemmen. Aardig is ook het „Aangevulde krantennieuws". Belangstellenden ontvangen dit mooi uitgegeven tijdschriftje gra tis. We kunnen het ieder aanbevelen. HEI?. VEREENIGINGSLEVEN. M. V. „Het Mosterdzaadje", Koudekerke. Oud Test. Schets 25. „Elia en Achab". Geref. Geloofsleer. Art. 3. M. Harpe. Voordracht: J. Sanderse. Memorisatie: M. Izeboud. Gerei. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Afdeeling II. Geen vergadering. Afdeeling III. Bijb. Gesch. „De knecht van den hoofdman genezen en de jongeling van Naïn" door Eva de Boeft. Na de pauzeLetterkundige bijdrage door Mej. M. den Hollander. Geref. Meisjesvereeniging „Meisjesroeping"M'burg. Afdeeling A. Gel. leer. Schets 11. „Indeeling der Namen Gods", J. de Rijke. Zending. „De Godsdienst van den Javaan", I en II, R. Buijze. Bijdrage M. den Boeft. Afdeeling B. Bijb. Gesch. „Simson", O. T. Richteren 1316 door Mien Littooij. Anti Rev. Beg. Dr. A. Kuyper", B. en Bew. 15 April 1926 door Susan Buys. Bijdrage Koos Alewijnse. De Geref. M. V. „Wees een Zegen" te St. Laurens vergadert D.V. op' Donderdag 12 April in de consisotrie der Geref. Kerk. Aanvang 7.30 uur. Gew. Gesch. Luc. 23 24. A. Willemse. Gel. Bel. Art. 33. Cath. Sanderse Jd. Proza. A. de Buck. Geref. Jongelingsver. „Sola-Fide", Middelburg. Jaarvergadering 10 April 8 uur in het Gebouw der C.J.M.V. Singelstraat. Weest allen actief De Geref. J. V. Spreuken 8 vers 33a te St. Laurens vergadert op Zondag 8 April des avonds 7 uur in de consistorie der Geref. Kerk. N. T. Ond. 6. „Johannes den dooper I", vr. J. van de Broeke. M. O. Ond. 10. „Het bouwen van steden", vr. W. T. van de Hofstede. De Geref. K. V. Benjaminte St. Laurens vergadert op Zondag 8 April 1934 des namiddags om 4 uur in de consistorie der Geref. Kerk. 1. Gew. Gesch. „De eerste tempelreiniging", zie Joh. 2 1325 door vr. C. Corbijn. 2. Iets door den leider. Vergadering der G.J. V. Pred. 12:1a te Koudekerke, op Zaterdag 7 April a.s. des avonds om 8 uur in het Vereenigingsgebouw. Agenda: I. N. Test. Deel II, les 50. „Pinksteren" (Hand. 2), vriend D. Wielemaker. II. Voordracht, vr. S. de Kam. Memorisatie, vr. J. de Witte. III. Vrij onderwerp. Getiteld„Mohammed en zijn leer" door vriend D. Filius. IN DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND OP ZONDAG 8 APRIL 1934. CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Collecte Hulpbeh. Kerken in de Provincie en Evangelisatie in België. Hofpleinkerk 9.30 uur 6 uur Noorderkerk 9.30 uur Ds. D. Bremmer Voorb. H. Av. Ds. J. W. de Jager Ds. J. W. de Jager te Diever. 2 uur Ds. H. A. Wiersinga 6 uur Ds. D. Bremmer Arnemuiden 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing Domburg 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Gapinge 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. J. W. Tunderman Grijpskerlce 9 en 2 uur Ds. H. Pestman Koudekerke 9 en 2 uur Ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur Ds. A. Koning Meliskerke 9 en 2 uur Ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9.30 en 2 uur Cand. Dr. J. v. d. Linde Serooskerke 9.30 en 2 uur Cand. J. H. Pilon te Apeldoorn. Souburg 9.30 en 2 uur Ds. Joh. Booij te Heinkenszand. Veere 9.30 en 2 uur Ds. J. v. d. Guchte Voorm. Openb. Bel. en Voorber. H. Av. Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. H. A. Wiersinga Vrouwepolder 9.30 uur Ds. J. W. Tunderman 2 uur Lezen eener Leerr. Westkapelle 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur Ds. J. P. Unger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Veenstra Voormiddag Voorb. H. Av. Geersdijk 9.30 en 2 uur Ds. F. J. v. d. Ende 5.30 uur Lezen eener Leerr. Haamstede 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kamperland 9, 2 en 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30 en 6 uur Ds. M. Heuzeveldt 2 uur Lezen eener Leerr. Oosterland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur Dr. J. van Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE THOLEN. Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. J. C. J. Kuiper te Souburg. Krabbendijke 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Poortvliet 9.30 en 2 uur Dhr. K. de Vries 6 uur Lezen eener Leerr. Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Cand. A. v. d. Ziel Hulppred. te Nijmegen. Tholen 9.30 en 2 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. G. Leene Borssele 9.30 uur Ds. H. Fransen 2 uur Ds. E. Beukema Driewegen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kapelle-Biezelinge 9.30 uur Ds. A. Scheele 2 uur Ds. D. Scheele te Assen. Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegt 's-Gravenpolder 9.30 uur Ds. D. Scheele te Assen. 2 uur Ds. A. Scheele Heinkenszand 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. H. Torenbeek Wemeldinge 9.30 en 2 uur Cand. M. P. van Dijk Kruiningen 9.30 uur Ds. J. Koolstra 2 uur Lezen eener Leerr. Nieuwdorp 9.30 uur Ds. E. Beukema 2 uur Ds. H. Fransen Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur Ds. G. v. Heiningen CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 en 3 uur Ds. Joh. A. Tiemens Axel 9.30 en 2 uur Ds. J. S. Post Hoek 9 uur Ds. A. B. W. M. Kok 2 uur Ds. C. B. Bavinck Oostburg 9.30 uur Ds. Th. P. Potma 2 uur Ds. D. de Vries Schoondijke 9.30 uur Ds. D. de Vries 2 uur Ds. Th. P. Potma Tcrneuzen 9.30 en 2 uur Ds. S. Groeneveld Zaamslag 9 uur Ds. C. B. Bavinck. 2 uur Ds. A. B. W. M. Kok De kerkeraad der Geref. Kerk van Zierikzee deelt met diep leedwezen mede het overlijden van den Heer DAVID MULDER, die van ons heenging in den ouder dom van ruim 84 jaren, waarvan hij niet minder dan 50 jaren de kerk als ouderling gediend heeft. De Heere had hem met buitengewone gaven gesierd welke hij op elk ge bied van Gods Koninkrijk maar bijzonder ook op dat van de Kerk met grooten ijver en kennelijken zegen mocht aanwenden. Met dank aan God voor wat Hij ons in broe der Mulder geschonken had, zien wij hem na. We weten, dat hij thans de rust geniet die er overblijft voor het volk van God en dat, wat of wie ook wegvalt, de Heere zelf met Zijn genade en Geest bij ons blijft, troost ons in dit groot verlies. De kerkeraad voornoemd, Dr. J. VAN LONKHUIJZEN, Praeses. G. M. BIJ DE VAATE, Scriba. i

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1934 | | pagina 3