PREDIKBEURTEN Rapporten. De voorzitter doet verslag van het gehouden ziekenbezoek. Brs. ouderlingen maken melding van hun gedane bezoeken. Praeses heeft de J. V. met genoegen bezocht. Diaconale Zaken. Brs. diakenen doen mede- deeling van hun arbeid. Rondvraag. Enkele zaken het kerkgebouw be treffende, worden besproken. Lezing Persverslag. Sluiting. DE KERKERAAD. VERGADERING van den Kerkeraad (Breed). Middelburg, 12 Februari 1934. Praeses ouderling R. v. d. Welle. De praeses opent de vergadering, laat zingen Ps. 77 vers 8, leest Filippenzen 2 vers 18 en gaat voor in gebed. Voortzetting vergadering van Vrijdag 9 Febr. j.l. Bespreking beroepingswerk. Aan de gemeente wordt het volgende tweetal voorgesteld Ds. R. J. v. d. Meulen te IJmuiden en Ds. M. B. van 't Veer te Zevenbergen. De gemeente zal op Donderdag 22 Februari a.s. des avonds om 8 uur in de Gasthuiskerk gelegenheid worden gegeven een keuze te doen, tevens zal dan verkiezing plaats hebben van een ouderling ter voorziening in één nog bestaande vacature. Zij, die des avonds verhinderd zijn, ontvangen gelegenheid hun stem uit te brengen des middags tusschen 1 en 2 uur. Besloten wordt de gemeente te Djoema, op ons Zendingsterrein, toestemming te verleenen tot het instellen der ambten. Besproken wordt de finantieele aangelegenheid der kerk, verschillende besluiten zullen aan de Commissie van Beheer kenbaar worden gemaakt. Een schrijven van de Commissie van Beheer zal worden beantwoord. Besloten wordt op den dag van intrede en be vestiging van Ds. Bremmer een extra collecte te houden voor de kerk. Dankzegging. Sluiting DE KERKERAAD. KORT VERSLAG van de vergadering der Classis Middelburg op Woensdag 14 Februari 1934. Art. 1. Namens de roepende kerk van Arne- muiden opent Ds. Scholing de vergadering op gebruikelijke wijze. Art. 2. De afgevaardigden van Domburg zien de credentiebrieven na. Art. 3. De vergadering wordt geconstitueerd als volgt Ds. Kuiper, Praeses Ds. Koning, As sessor Ds. Heij, 1ste Scriba Ds. van de Guch- te, 2e Scriba. Art. 4. Praeses wenscht de kerk van Mid delburg den zegen Gods over de aanvaarding van haar roeping door Ds. Bremmer. Praeses spreekt uit dat de Cl. verblijd is dat het beroepingswerk in Oostkapelle is aangevan- gen. Ds. Koning spreekt de blijdschap der Cl. uit, dat Praeses voor de roeping van de kerk van Gorinchem heeft kunnen bedanken. Art. 5. Ingekomen Stukken a. Schrijven van Mevr. R. inzake Emeritaats- gelden. Zal worden beantwoord. b. Schrijven van Serooskerke over haar voor stel onder art. 8 van het agendum. c. Stukken inzake beroeping en losmaking van Ds. Bremmer. Deze worden in orde bevonden. d. Schrijven van de Nederl. Vereen, van Joden-Christenen, aan het daarin vervatte ver zoek zal worden gevolg gegeven. e. Circulaires van het Centraal Verband „Justus". Deze zullen worden uitgereikt aan de kerkeraden. Rekening en verantwoording van den Clas sicalen Quaestor. Art. 6. Rapporten. a. Ds. Wiersinga rapporteert over de gehou den Kerkvisitatie. Dit rapport geeft geen aanlei ding tot bijzondere opmerkingen. De Classis neemt opnieuw het besluit de visi tatie over een periode van twee jaar te doen houden. b. Ds. Koning deelt mee de Classis te heb ben vertegenwoordigd bij het afscheid van Ds. Douma en Ds. Scheele. c. Grijpskerke, Domburg, Serooskerke, Sou burg geven rapport inzake het beheer der finan- tieën van de verschillende deputaatschappen. Dit is door allen in orde bevonden. d. Ds. Heij geeft finantieel verslag van de Zending over 1933. Vervolgens blijkt uit het nader rapport van Ds. Heij, dat, indien wordt overgegaan tot be roeping van een 2de miss. Dienaar des Woords, op de gewone uitgaven voor de Zending, indien strikt noodig, 5 kan worden bezuinigd. Ten aanzien van deze zaak vraagt de Classis uitspraak van de kerkeraden op de volgende vergadering. e. Br. Pouwer brengt als classicaal quaestor finantieel verslag uit. Ontvangsten zijn 901.95, uitgaven ƒ674.17, kassaldo ƒ227.78. In verband hiermee wordt het quotum voor 1934 qesteld op 500.—. Br. Louwerse brengt rapport uit over den toestand der Hulpbehoevende Kerken in de Classis. Art. 7. Instructies. a. De kerken van Westk. en Domburg vra gen steun van de Classis en aanbeveling voor haar steunverzoeken bij de Part. Synode. Deze verzoeken worden ingewilligd. b. De kerk van Oostkapelle vraagt en ver krijgt drie vacaturediensten, als volgtMaart Ds. Kuiper AprilDs. Lindeboom MeiDs. Koning. Art. 8. Inzake het per agendum ingediende voorstel van Serooskerke betreffende instelling kerkdiensten te Zoutelande gedurende de zomer diensten, spreekt de Classis uit dit voorstel als zoodanig niet in behandeling te nemen. Het voor stel Ser. wordt aldus gewijzigd: De Cl. M'burg overwege er bij de kerk van Meliskerke op aan te dringen om gedurende de zomermaanden te komen tot één kerkdienst per Zondag. Art. 9. Rondvraag art. D.K.O. 41. De kerk van Meliskerke vraagt of inzake Evangelisatie saamwerking geoorloofd is met de N. H. Kerk. Art. 10. De kerk van Domburg zal de vol- ?e?^0 v_e£9aderin9 samenroepen tegen Dinsdag 1 Mei. Met Moderamen zal dan gevormd wor den door Ds. Lindeboom, Praeses Ds. Kuiper, AssessorDs. Koning, 1ste Scriba Ds. Heij, 2e Scriba. Art. 11. Persoonlijke rondvraag. Ds. Pestman vraagt of de kerken hun bijdrage voor Evang. in België aan den deputaat ad hoe willen afdragen. De kerkeraad van M'burg vraagt vertegen woordiging van de Classis bij de a.s. intrede van Ds. Bremmer D.V. 19 Maart. De consulent wordt daartoe aangewezen. Ds. Lindeboom vraagt medewerking van de leden der Classis inzake namen van hen, die in een plaatselijk comité voor de Herdenking van de Afscheiding zouden zitting kunnen nemen. Ds. Wiersinga dringt aan op eenheidsregeling in de kerken ten aanzien van de verschillende collecten. De Classis spreekt uit zich te houden aan de getroffen regeling, dan is er eenheid.. Ds. Visser dringt aan weer collecte of gave te zenden zoowel voor Evangelisatie in N. Br. en Limburg als voor Rijn-Pruisen, Westphalen. Namens Grijpskerke wordt een vraag gedaan inzake verlaging van Emeritaatsgelden. Te dezer zake moet de regeling van de Gen. Synode wor den afgewacht. Art. 12. Het Kort Verslag wordt vastgesteld. Art. 13. Na dankzegging door Ds. Koning sluit de Praeses de vergadering. Op last der Classis, J. VAN DE GUCHTE, h.t. 2e Scriba. KORT VERSLAG van de Vergadering van de Classis Tholen op Woensdag 7 Febr. 1934 te Bergen op Zoom. 1. De Praeses opent de vergadering, laat zingen Ps. 84:1, leest Jesaja 54 en gaat voor in gebed. Een woord, dat hij spreekt ter nage dachtenis van wijlen Ds. A. Andree, wordt door de vergadering staande aangehoord. 2. 't Moderamen wordt als volgt vastgesteld: Dr. C. Veltenaar, Praeses br. E. Tange, Scriba; Ds. Joh. Spoelstra, Assessor. 3. De credentiebrieven worden nagezien en in orde bevonden in plaats van Ds. Vreugden- hil van Oud-Vossemeer, die wegens ziekte af wezig is, is een ouderling afgevaardigd. Poort vliet heeft een instructie. 4. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en ongewijzigd vastgesteld. 5. Ingekomen Stukken a. Schrijven van Mevr. de Wed. Ds. Staal zal worden beantwoord. b. Schrijven van br. Dijkslag van Tholen, classicaal deputaat voor de Theol. School hij legt, wegens beëindiging van ambtelijken dienst in de Geref. Kerk te Tholen, zijn deputaatschap neer. Broeder Dijkslag zal vanwege de Classis dank gebracht worden voor zijn toegewijden dienst in dezen. Ds. Spoelstra neemt dit depu taatschap op zich. c. Schrijven met bijlagen van Centraal Ver band „Justus". Voor kennisgeving aangenomen. 6. Instructie Poortvliet, gecombineerd met toelichtend schrijven, inzake 't beëindigen van de dienst van Dhr. de Vries als oefenaar. Deze zaak wordt voorloopig ter betere voorbereiding teruggewezen naar de kerk van Poortvliet. 7. Rapporten a. Ds. Spoelstra rapporteert inzake de ver tegenwoordiging der Classis door hem bij de begrafenis van wijlen Ds. A. Andree. b. Ds. Ie Cointre brengt rapport uit als de putaat voor de Zending. Een korting van 10 op de verplichte bijdragen der kerken is voor loopig toegestaan. c. Dr. Veltenaar deelt namens Ds. Vreug- denhil het voorstel inzake de regeling der exa menvakken mee. Wordt als volgt aanvaard Dogmatiek Ds. Ie Cointre, sec. Dr. Veltenaar. Exegese O. T. Dr. Veltenaar, sec. Ds. Spoelstra. Exegese N. T. Ds. Vreugdenhil, sec. Ds. Ie Cointre. Kerkgeschiedenis en Kerkrecht: Dr. Veltenaar, sec. Ds. Ie Cointre. Inhoud H. SchriftDs. Spoelstra, sec. Ds. Vreugdenhil. Ambtelijke vakken Ds. Vreugdenhil, sec. Ds. Spoelstra. EthiekDs. Spoelstra, sec. Ds. Vreugdenhil. Symboliek Ds. Ie Cointre, sec. Dr. Veltenaar. 8. De rondvraag naar art. 41 levert geen bizonders op. 9. Rilland-Bath vraagt en verkrijgt 2 vaca turebeurten, welke zullen worden vervuld door Ds. Ie Cointre en Dr. Veltenaar. Oud-Vossemeer vraagt wegens ziekte Ds. Vreugdenhil liefdebeurten. Inzake dit verzoek zal naar de regeling in het Classic, reglement gehan deld worden. 10. Rondvraag a. Ds. Ie Cointre doet mededeelingen en geeft wenken als lid van het Comité Zeeland ter her denking van de Afscheiding 1834. b. Poortvliet vraagt en verkrijgt inlichtingen omtrent 't vertrek van een lid naar V. c. Krabbendijke vraagt inlichtingen inzake art. 13 K.O. ontvangt advies om zich in dezen met den deputaat Ds. Vreugdenhil in verbinding te stellen. 11. De beroepen predikant van Krabben dijke, Cand. M. Ros van Hillegersberg, verschijnt ter vergadering, ter kennismaking en ter bespre king van zijn aanstaand peremptoir examen. Op zijn verzoek zal op 11 April D.V. een buiten gewone Classisvergadering worden gehouden. 12. De datum der eerstvolgende gewone Classisvergadering wordt vastgesteld op 2 Mei. 13. Lezing persverslag. 14. Sluiting der vergadering door den Praeses, na dankzegging door den Assessor. Op last der Classis, Ds. JOH. SPOELSTRA, h.t. Assessor. Bergen op Zoom, 7 Febr. 1934. Collecten Evang. Theol. Jodenzend. in Zeel. Fac. V.U. Anna Jac. Polder ƒ10.43 15.36 ƒ15.86 Bergen op Zoom „25.14 „31.49 ,,32.65 Krabbendijke 20.64 „20.24 „18.64 Oud - Vossemeer 8.30 7.90 8.69 Poortvliet 5.40 5.6. Rilland-Bath 17.16 14.17 14.37 Tholen 5.62 8.50 9.65 Serooskerke (W.). KORT VERSLAG van de vergadering van den kerkeraad ge houden op Maandag 12 Februari 1934. Opening. Notulen. Ingekomen Stukken 1Steunaanvrage Geref. Tractaatgenootschap „Filippus" voor versprei ding van kalenders in kazerne's in handen van de Commissie ad hoe. 2. Idem Legerplaats Ol- debroek, idem. 3. Verzoek van den Ring Se rooskerke der Geref. J. V.en om gebruik van het kerkgebouw op Woensdag 14 Maart a.s. toe gestaan op de onlangs vastgestelde voorwaarden. 4. Schrijven van het Bestuur der Christel. Zang- vereeniging „Soli Deo Gloria". Kerkelijke Stand. Overleden Maatje Christi- aanse, dooplid. Rapporten. Over verschillende bezoeken in de gemeente. Van de opening van het Wijkgebouw van het „Groene Kruis". Van de Commissie tot nazien van de boeken van den Boekhouder, betr. Kerk, Zending en Telefoon. Alles werd in orde bevonden. De vertooning van de Zendingsfilm op 20 Febr. a.s. 's middags 3 uur voor school kinderen; 's avonds 7 uur voor volwassenen wordt geregeld. Twee zusters der gemeente vragen en verkrij gen toegang tot de vergadering en bieden daarop aan den Kerkeraad aan een prachtige klok voor de consistorie, namens de drie Geref. Meisjes- vereenigingen en de Geref. J. V. De Praeses zegt de deputatie hartelijk dank voor de vriendelijke woorden die werden gesproken en voor het waardevol geschenk, dat werd ontvangen en ver zoekt haar den dank van den Kerkeraad over te brengen aan de voor dit doel samenwerkende vereennigingen, daaraan de beste wenschen ver bindende. Diaconale Zaken worden behandeld. Stand der Diaconale Kas. Kassaldo per 1 Jan. '34 59.18. Ontvangsten 162.58. Uitgaven 164.80. Kassaldo per 1 Febr. '34 56.96. Een op te richten plaatselijk Comité voor de herdenking der Afscheiding 1834 verkrijgt de aanbeveling van den Kerkeraad. Rondvraag. Censura Morum. Sluiting. DE SCRIBA VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN Middelburg. Ontvangen voor de Schoolzending van de kinderen der Heex-engrachtschool 6.66. Waarvoor vriendelijk dank. I. VAN NOPPEN. Gapinge. Met hartelijken dank ontvangen honderd halve centen voor de Zending van de kinderen Jac. en Adriaan Meijers. Namens de Zendingscommissie, W. LOUWERSE. Middelburg. Van een van mijn catechisanten van buiten vond ik in mijn brievenbus een env. met 3.50; 1 rijksdaalder voor de Theol. School te Kampen en 1 gulden voor „De Zeeuwsche Beker". Hartelijk dank voor dit blijk van meeleven. B. H. LAVOOIJ. Vraagt gratis brochure met attesten, ook van vooraanstaande doktoren, over de gunstige resultaten, verkregen met AN TIF ELLIN, bii de Firma Dwarshuis 'ecobijnerstraat 13 V v. ren!r>c<?-i. VEREENIGINGS LEVEN. Geref. Meisjesvergadcring „Nunia", Middelburg. Afdeeling 1. Bijb. Gesch. „De zoon van den hoveling" door Leni Dorleijn. Na de pauze Reciteeren door Corrie Verstraten. Afdeeling III. Bijb. Besch. „De Samaritaansche vrouw" door Annie Sanderse. Na de pauze Voorlezen van 'n letterkundige schets door Rinie Huizenga. Geref. Meisjesvereeniging „Meisjesroeping"M'burg. Gecombineerde vergadering. Spreker Dhr. J. W. van Swigchem over de brieven aan de Thessaloni- cenzen. De M. V. „Het Mosterdzaadje", Koudekerke. Werkzaamheden van a.s. Maandagavond. Nieuwe Testament. Schets 21. „De lijdensweek" door Pie van der Leek. Kerkgesch. Schets 15. „Het ontstaan der Katholieke kerk" door Mien Izeboud. Reciteeren Pie Dingemanse. MemoriseerenMarie Harpe. Gereformeerde Knapenv erg ader ing SamuëlM'burg. Afdeeling II. Bijb. Gesch. „Genezing van een melaatsche en 'n geraakte" door vr. W. Bassie. Kerkgesch. „Augustinus" door vr. M. Geuze. Afdeeling III. B. G. „Jezus van Nazareth", vr. v. Swigchem. K. G. door den leider. V. „Dr. Lützen Wagenaar", Middelburg. O. T. Schets 71. „Het Gouden Beeld", vr. J. Vader. V. G. Schets 27. „De Vruchten van het Liberalisme" vr. W. Camper. Geref. Jongelingsver. „Sola-Fide", Middelburg. Schriftst. „Het verbond met Abraham" door vr. M. C. Roose. A. R. art. 1. „A. R. of Chr. Hist." door vr. P. Wisse. Varia J. de Boks. Geref. Jongelingsvereeniging Herman Faukeel". O. T. (2) 50„Davids val en boete" door vr. J. Coumou. De Geref. K. V. „Benjamin" te St. Laurens vergadert op Zondag 18 Febr. 1934 des namiddags om 4 uur in de consistorie der Geref. Kerk. L Gew. Gesch. „De geboorte van den Heere Je zus", Lucas 1 vs.26 tot 56 en Lucas 2 vs. 1 tot 30 door vr. Joos Wattel. 2. Improviseeren door het tweede gedeelte der leden. De Geref. J. V. Spreuken 8 vers 33a te St. Laurens vergadert op Zondag 18 Febr. des avonds 7 uur in de consistorie der Geref. Kerk. Gel. Bel. Art. 8. „Dat God eenig is in wezen en nochtans in drie Personen onderscheiden", vr. Adr. van de Broeke. A. R. Beg. Art. 8c. „De Volksvrijheden", vr. K. Willemse. Vergadering der G. J. V. Prcd. 12la te Koudekerke, op Zaterdagavond 17 Febr. 1934 des avonds 8 uur in het Vereenigingsgebouw. Agenda: I. Schriftstudie, les 21. „Het Geweten" door vriend L. Boone. II. Voordracht. Memorisatievr. P. Boone. III. M. O., deel II, les 6. „Het Mercantilisme der 17e eeuw" door vr. J. Aarnoutse. Gereformeerde Verceniging „De Vriendenkring" Middelburg. Gezellige samenkomst op Zaterdagavond 8 uur in het Militair Tehuis. Alle jongens boven 16 jaar welkom. IN DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND OP ZONDAG 18 FEBRUARI 1934. CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Collecte voor verschillende doeleinden. Hofpleinkerk 9.30 uur 2 uur 6 uur Noorderkerk 9.30 uur Ds. G. Zeijl te De Glind. Ds. G. Zeijl Ds. K. Fernhout Ds. K. Fernhout te Baarn. 6 uur Ds. G. Zeijl Arnemuiden 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing Domburg 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. J. E. Visser Gapinge 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. J. W. Tunderman Grijpskerke 9 uur Ds. H. Pestman 2 uur Ds. A. C. Heij 7 uur Ds. H. Pestman Gedachtenisrede School Jubileum. Koudekerke 9 uur t Ds. A. C. Heij 2 uur Ds. H. Pestman St. Laurens 9.30 en 2 uur Ds. A. Koning Meliskerke 9 en 2 uur Cand. I. M. de Graaf te Zeist. Oostkapelle 9.30 en 2 uur Ds. M. Vreugdenhil Serooskerke 9.30 uur Ds. W. F. M. Lindeboom Bed. H. Av. 2 uur Ds. W. F. M. Lindeboom Voortz. Bed. H. Av. en Dankz. Souburg 9.30 en 2 uur Ds. J. E. Goudappel te Emlichheim. Veere 9.30 en 2 uur Ds. J. v. d. Guchte Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Wiersinga Collecte voor kas van beh. idioten enz. Vrouwepolder 9.30 uur Ds. J. W. Tunderman 2 uur Lezen eener Leerr. Westkapelle 9.30 uur Ds. J. E. Visser Voorb. H. Av. 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur Ds. J. P. linger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Lezen eener Leerr. Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Lezen eener Leerr. Haamstede 9.30 en 2 uur Ds. J. M. Mulder Kamperland 9 en 2 uur Ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30 en 6 uur Ds. M. Heuzeveldt 2 uur Lezen eener Leerr. Oosterland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur Dr. J. van Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE THOLEN. Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. W. M. Ie Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur Cand. Nic. H. Ridderbos te Kampen. Poortvliet 9.30 en 2 uur Dhr. K. de Vries 6 uur Lezen eener Leerr. Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Cand. J. C. Streefkerk te Delft. Tholen 9.30 en 2 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 uur 2 uur Borssele 9.30 en 2 uur Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. G. Leene Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Ds. H. Fransen Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Ds. A. Scheele Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegt 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Heinkenszand 9.30 uur Ds. Joh. Booij 2 uur Ds. G. van Heiningen Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. H. Torenbeek Wemeldinge 9.30 en 2 uur Cand. M. P. van Dijk Kruiningen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Ds. E. Beukema Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur Ds. Joh. Booij CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Joh. A. Tiemens Axel 9.30 en 2 uur Ds. J. S. Post Hoek 9.30 en 2 uur Ds. C. B. Bavinck Oostburg 9.30 en 2 uur Ds. Th. P. Potma Schoondijke 9.30 en 2 uur Ds. D. de Vries Terneuzen 9.30 en 2 uur Ds. S. Groeneveld Zaamslag 9 en 2 uur Ds. A. B. W. M. Kok

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1934 | | pagina 3