KERKNIEUWS. OFFICIEELE BERICHTEN. INGEZONDEN STUKKEN. PREDIKBEURTEN BEROEPEN TE HazerswoudeE. T. van den Born te Oud-Loosdrecht. Amsterdam-Zuid (3de pred.pl.): Dr. K. Sietsma te Eindhoven. Hijlaard (Fr.): Cand. H. Numan te Wolvega. AANGENOMEN NAAR KrabbendijkeCand. M. Ros te Hillegersberg. Schoonrewoerd Cand. O. van Noort te Westbroek. BEDANKT VOOR Oostkapelle (Z.) en Vleuten (U.): Cand. O. van Noort te Westbroek. Ds. D. Bremmer hoopt Zondag 4 Maart a.s. te Hoek van Holland afscheid te preeken en Zondag 18 Maart d.a.v. te Middelburg be vestigd te v/orden door Ds. F. A. den Boeft, van Rotterdam-Kralingen. De intrede is bepaald op 19 Maart. Het „Comité tot herdenking van de Af scheiding van 1834" Voorzitter Excellentie Dr. H. Colijn te 's-Gravenhage Secretaris Ds. J. H. Rietberg te Maassluis Penningmeester J. H. Kok te Kampen, zond het volgende schrijven Tot onze blijdschap kunnen wij LI berichten, dat het Provinciaal Comité voor Zeeland tot stand kwam. Met U hebben zitting Cl. Axel: Ds. A. B. W. M. Kok, Zaamslag. Cl. Middelburg: Ds. W. F. M. Lindeboom, Serooskerke (W.). Cl. TholenDs. W. M. Ie Cointre, Bergen op Zoom. Cl. Zierikzee Ds. F. J. van den Ende, Kamperland. Cl. Goes Ds. W. H. van der Vegt, Goes. Ds. A. Scheele, Kapelle-Biezelinge, heeft zich bereid verklaard het voorzitterschap op zich te nemen. Na de vergadering op Maandag a.s. zal iets bericht over de werkwijze. De Kerken van Hindeloopen en Heiden schap (Fr.) besloten met ingang van 1 Maart a.s. in combinatie te gaan. Ds. C. Jansen te Hin deloopen is dan gemeenschappelijk predikant. Ds. A. Jansens, te Langerak, heeft om gezondheidsredenen tegen 1 April a.s. emeritaat gevraagd. Ds. Jansens is thans bijna 69 jaar oud. Hij be gon zijn ambtelijke loopbaan 11 Nov. 1900 als predikant bij de Chr. Geref. Kerk van Almelo. Voorts deed hij intrede te Rotterdam (8 Nov. 1903). Hoogeveen (3 Sept. 1905). Delft (7Febr. 1909) en Aalten (11 Dec. 1910). Daarna ver brak hij het verband met de Chr. Geref. Kerk en ging over naar de Geref. Kerken. Sinds 21 Febr. 1915 is hij nu predikant bij de Geref. Kerk van Langerak. In de Classis Gorinchem vervult hij deputaatschappen voor Kerkvisitatie, Artt. 11 en 13 en de Zending onder de Joden. Grollo (Dr.). Vanwege de Geref. Kerk te Assen wordt hier a.s. Vrijdagavond een Evan gelisatiegebouw geopend. Sprekers Ds. D. Scheele en Ds. B. A. Bos, beiden van Assen. Het Zendingsblad der Geref. Kerken is in een eenigszins grooter formaat verschenen. Niet uit weelde, maar uit bezuiniging. Het kan nu op een rotatiepers gedrukt worden, wat een besparing geeft van 5000 per jaar. Naar Reuter meldt, heeft de Oost. Orth. aartsbisschop van den Sinaï een telegram gezon den naar het Britsch Museum te Londen, waarin hij beweert, dat codex sinaïticus aan het klooster van den berg Sinaï behoort, en dat hij hem der halve terug vordert. Hij zegt te kunnen bewijzen, dat het handschrift gestolen is. De Classis Deventer der Geref. Kerken besloot in haar te Almelo gehouden vergadering tot de Classis Den Haag het verzoek te richten om op 14 Maart a.s. (biddag voor het gewas) voor alle Kerken in ons land een bidstond uit te schrijven voor den nood der tijden. Ds. Th. Boersma, overgekomen van Hij laard werd bevestigd als predikant te Oudega (Small.) door Ds. D. Prins, van Donkerbroek, met Joh. 1 16 en deed des namiddags intrede met een predikatie over 1 Cor. 3 9. Te Den Haag werd door N. N. een gift van duizend gulden geschonken, te verdeelen tusschen de Geref. Kerken van Oost en West. De Classis Groningen van Geref. Kerken besloot medewerking te verleenen tot de zelf standige kerkinstitueering te Onnen (gemeente Haren), wat D.V. met 1 Januari 1935 zal ver wezenlijkt worden. Het kerkgebouw daar ter plaatse is uitwendig gereed en zal vermoedelijk 1 April a.s. in gebruik worden genomen. Te Voorburg kwam ter vergadering van den Kerkeraad ter tafel de kwestie van reservee ring van grond voor den bouw van een tweede kerk in het Westeinde-kwartier. Bij den bouw van een tweede kerk wordt ook gedacht aan een plaats in den Veen- en Binckhorstpolder. De Kerkeraad besloot na breede bespreking vast te houden aan den grond, die in optie is ge geven, óf in te gaan op het aanbod van een zeer geschikt terrein, hetwelk in ruil voor het eerstgenoemde kan worden verkregen. Mogelijk zal dan in de naaste toekomst tot aankoop moe ten worden besloten, doch met de voorwaarde, dat eventueele wederverkoop, indien noodig, niet is buitengesloten. Daartoe zal de door den Kerkeraad benoemde commissie van voorlichting diligent blijven. K. B. s. Ondergeteekende bericht aan de kerken der Classis Middelburg, dat hij D.V. Donderdag 8 Febr. a.s. zitting zal houden in de consistorie der Noorderkerk des voormiddags van 1112 uur tot het in ontvangst nemen van de collecte Joden Zending. Dringend wordt verzocht deze collecte op tijd af te dragen, óf persoonlijk óf per postwissel. De Class. Correspondent, J. A. VERTREGT. Middelburg, Februari 1934. VERGADERING van den Kerkeraad van St. Laurens, gehouden op 29 Jan. 1934. Praeses Ds. A. Koning opent op gebruikelijke wijze. Br. Vroon met kennisgeving afwezig. Notulen goedgekeurd. Ingekomen Stukken a. Armenkolonie Blondo te Magelang vraagt steun. Toegestaan uit Zen- dingskas b. Zenuwlijdersgesticht Zeist vraagt een bijdrage. Diaconie zal een gift zenden c. Agendum voor de a.s. Classicale vergadering. Afgevaardigd wordt met den Praeses br. Koole. Rapporten. Ziekenbezoek niets bijzonders te melden. Br. Vogel heeft de J. V. bezocht en rap porteerde gunstig. Br. Hillebrand heeft de Meis- jesnaaikrans bezocht. Finantieele zaken. Br. Willemse brengt verslag uit van de gehouden vergadering van de Com missie van Beheer. Diaconale zaken. Brs diakenen doen verslag van hun werk. Enkele steunaanvragen worden toegestaan. Agendum voor de gemeentevergadering wordt vastgesteld. Rondvraag levert niets op. Censura Morum. Lezing Persverslag. Sluiting. DE KERKERAAD. Serooskerke (W,), KORT VERSLAG van de vergadering van den kerkeraad ge houden 29 Januari 1934. Aanwezig alle leden. Opening. Notulen. Ingekomen Stukken. 1. Agendum Classicale vergadering op 14 Febr. a.s. Afgevaardigd wor den als primi Ds. Lindeboom en oud. Meijers en sec. oud. Wondergem. 2. Propagandaplaat voor de Vrije LIniversiteit, zal in de consistorie opgehangen worden. 3. Centraal Telefoonbureau voor kerken, Maassluis, zal worden beantwoord. 4. Schrijven van Ds. A. Scheele, Kapelle, be treffende een aangelegenheid over Art. 13 D.K.O. Een commissie wordt benoemd om de gevraagde gegevens te verzamelen. 5. Steunaanvrage Ar menkolonie Blondo in handen van de Commis sie ad hoe. Kerkelijke Stand. Gedoopt Louwrens Boone Jr. Ingekomen met attestatie uit Middelburg Pieter- nella Meijers. Rapporten. Van het jaarfeest der J. V. door br. Verton van idem K. V. door br. Ton van jaarvergadering Zangvereeniging door br. Melis. Over verschillende bezoeken in de gemeente wordt verslag gedaan. Het a.s. H.A. wordt vastgesteld op 18 Febr.; Voorbereiding 11 Febr. Diaconale Zaken vragen de aandacht. De Commissie voor de steunaanvragen stelt voor verschillende stukken voor kennisgeving aan te nemen en te bestemmen voor Geref. Kerk Hoorn 1Opleiding Hongaarsche Studenten 2.50 Geref. Kerk Palembang 2.50 Arbeid onder Hollandsche Canadeezen 2.Protest. Christ. Reclasseeringsver. ƒ1.Hospitium, Kampen 5. Twee commissies worden benoemd om de rekening en verantwoording van Kerk en Dia conie over 1933 na te zien. De vergadering van den Kerkeraad met de belijdende leden (Jaarvergadering) wordt voor- loopig vastgesteld op Donderdag 1 Maart, des avonds 7 uur. Rondvraag. Sluiting. DE SCRIBA Gereformeerde Kerk Middelburg. Ingekomen met attestatie van Naar den, Marie de Schipper, Seissingel R 194b Zeist, Isaac Goudswaard, Rusthuis. Ingekomen met doopafctest vanGrijpskerke, Johanna Stroo, Rusthuis O. en W. Souburg, Johanna Tange, Langedelft I 18. GedooptHendrik H. de Koning, Oostkerk plein N 117; Willem P. Spruijt, Zuidsingel E 27 Maarten C. Tissink, Gravenstraat Pieter Ton, Seisweg B 70Johanna Wattel, Jacob Catsstraat S 117. GehuwdFrans de Klerk en Adriana N. Goote, 's-Gravenhage-Oost. Vertrokken met attestatie naarAssen, Dirk Scheele en gezin, Hofplein E la Bruinisse, Jo- zina Polderman, Vlasmarkt L 7 Den Dolder, Elizabeth Adriaanse, Hoogstraat I 127 Gapinge, Dina van Tatenhove, Gasthuis Heemse, Heert- jen LI. Bouwman, Hofplein E la Kapelle, Mar- garetha Wisse, Tramsingel E 7 Ter Neuzen, Maarten Pouwelse, Zusterstraat I 239. Overleden Cornelis de Nood, Noordweg R 20Tannetje v. d. KleijnDavidse, Heeren gracht M 43b. Verhuisd t Chr. de Boks van Noordweg S 223 naar Nadorst S 251 k J. Buys van Arm. Schuit- vlot Q 264 naar Heerengracht M 31 Mej. A. Dorleijn van Koudekerkscheweg D 64 naar D 55. VERGADERING van den Kerkeraad (Smal). Middelburg, 1 Februari 1934. Praeses Br. R. v. d. Welle. Aanwezig 22 broeders. De Praeses opent de vergadering, laat zingen Ps. 139 vers 14, leest Gal. 6 vers 18 en gaat voor in gebed. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en vastgesteld. Ingekomen Stukken1Agenda Classicale vergadering. 2. Mededeeling van de samenstel ling van het Moderamen der Diaconie. 3. Een schrijven van den Directeur der Christelijke Kweekschool. 4. Mededeelingen van de kerke raden der Garnizoensplaatsen. 5. Een schrijven van een broeder inzake een attestatie. 6. Een schrijven van een broeder inzake kerkelijke bij dragen en bijdrage der Zending, in handen ge steld van wijkouderlingen. 7. Een schrijven van Ds. Koning, consulent van de kerk te Middel burg, inzake de belijdeniscatechisanten. 8. Een schrijven van een broeder. Besloten wordt br. A. v. Dijk als lid van de Commissie voor de Zending onder de Joden te continueeren. Br. Loodewijk wordt benoemd tot lid van de Commissie voor het uitnoodigen van predikanten. Sectie rapporten. Op voorstel van Sectie I wordt een ontrouw dooplid onder het opzicht der jeugdouderlingen gesteld. De wijkindeeling der ouderlingen in de beide Secties heeft plaats. Rapporten omtrent het aan tal gedane huisbezoeken worden uitgebracht. Commissie voor doopaanvragen: 1 ingekomen attestatie aanvaard een 3-tal doopaanvragen toegestaan. Naar aanleiding van uitgebrachte rapporten v/orden eenige tuchtgevallen besproken. Rondvraag. Dankzegging. Sluiting. Volgende week 8 Februari a.s. Breed. DE KERKERAAD. Bond van Meisjesver. op Geref. Grondslag in Nederland, Aan alle Gereformeerden op Walcheren. Ter verduidelijking der advertentie logiescom- missie het volgende. Het zal nog niet bij alle Gereformeerden be kend zijn, dat de jaarlijksche Bondsdag der M. V. dit jaar op Pinkstermaandag in Middel burg staat gehouden te worden. Ter gelegenheid daarvan komen enkele dui zenden meisjes samen, w.o. ongeveer 700 die niet in één dag heen en terug kunnen, dus altijd blijven logeeren. En nu is onze vraag wie van U wil dan deze Bonds vriendinnen een tijdelijk tehuis aan bieden Het is een eer voor Zeeland, voor Middel burg, dat onze Bond thans hier zijn Bondsdag hoopt te houden. Is het dan ook voor II niet een eer, Uw huis te kunnen openstellen voor één of meer meisjes, die hier moeten verblijven, opdat ge zoodoende ook moogt meewerken tot het slagen van onzen toogdag In Februari komen verschillende meisjes op iedere plaats op Walcheren, Uw gastvrijheid vragen. Wilt U er eens over nadenken Namens de logiescommissie vriendelijk groetend, Grijpskerke. JOZ. FRANCKE. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN Met vriendelijken dank ontvangen van N. N. 80 halve stuivers voor de Zending. Ds. HEIJ. Middelburg. In de maand Januari werd gecollec teerd Kerkbussen 76.58; Aflossing 114.34; Jeugdcentrale 123.92 Jodenzending en Zuiderzee 124.89 Huwelijkscollecte 10.58 Zeeuwsche Be ker 2. C. VAN DER KLEIJN, Boekhouder. Amemuiden. Met vriendelijken dank ontvangen voor de Zending 60 opgespaarde halve centen van Piet en Theo van Belzen alhier. Namens de Zendingscommissie. Ds. H. SCHOLING. Serooskerke. Met hartelijken dank ontvan gen voor de Russische Christenen 1.gevonden in mijn brievenbus en voorts voor de Evangelisatie in Vlaanderen 1.„van iemand die werkelijk niet kon, maar die verzuimde zijn gave aan een ander mee te geven" 1.door een zuster mij ter hand gesteld; 1.„van een broeder, die eigenlijk wel had gekund". Met aanbeveling. W. F. M. LINDEBOOM. Van Mien Annot ontving ik 110 opgespaarde halve centen voor onze Kerktelefoon. Hartelijk dank, Mien. Wie volgt dit goede voorbeeld B. H. LAVOOIJ, Penningmeester. ZENDING, HOSPITAAL MAGELANG. In dank ontvangen uit het busje van nu wijlen Mej. S. d. E. 2.64. En van Annie en Jaantje de Kam 90 stuivers en 100 h.c. waarvan de helft voor Diaconie en de helft voor Zendingshospitaal. Namens de Commissie, L. A. TANGE, Penningmeester. VEREENIGINGSLEVEN. Vergadering der G.J. V. Pred. 12 la te Koudekerke, op Zaterdagavond 3 Febr. 1934 des avonds 8 uur in het Vereenigingsgebouw. Agenda: I. Gel. Bel. Art. 11. „Dat de H. G. waarachtig en eeuwig God is" door vr. J. de Kam. II. Voordracht vr. M. A. AllewijnseMemori- satie vr. C. Franke. III. De behandeling van het Ringonderwerp „Onze Grondslag" door vr. D. Simonse. Geref. Jongelingsver. „Sola-Fide"Middelburg. G. B. Art. 6. „Het onderscheid tusschen Kan.- en Ap. boeken, A. Cornelisse. M. O., deel 1, art. 2, C. Goedbloed. Vari, G. Boon. Gecombineerde vergadering der 3 J. V.'s te Middelburg op Zondag 4 Februari. Agenda „Autarkie en Planwirtschaft." Gereformeerde Knapenv erg adering „Samuël", M'burg. Bijb. Gesch. „De zoon van den hoveling" door vr. H. Jansen. Vaderl. Gesch. „Willem II" door vr. J. v. Sluijs. De Geref. J. V. Spreuken 8 vers 33a te St. Laurens vergadert op Zondag 4 Febr. 1934 des avonds 7 uur in de consistorie der Geref. Kerk. Gel. Bel. Art. 7. „Volkomenheid der H. S. om al leen te zijn een regel des geloofs" door vr. J. Gilde. „De practische vrucht van ons Vereenigingsleven" door vr. J. J. van de Hofstede. Voordracht door vr. W. Hendrikse. Souburg. Zondagavond 4 Febr. 7 uur Begunstigers avond der J. V. „Repos Ailleurs". 1. Schriftstudie „De eere Gods". 2. Maatsch. onderw. „Zondagsrust en Zondag heiliging". RING VLISSINGEN. Donderdag 8 Februari 8 uur vergadering in het Vereenigingsgebouw te Koudekerke. 1. „Onze grondslag", Jong. blad no. 6, Jaarg. 44. 2. „Jeugd en Kerkbesef, Jong. blad no. 5, Jaarg. 44. 3. Penningmeester denk om de Ringcontributie. Geref. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Afdeeling I. Bijb. Gesch. „Jezus en Nicodemus" door Koos Tevel. Na de pauze Reciteeren door Willy de Wolf, Mientje de Rijke en Nellie de Voogd. Afdeeling II. Bijbelsche Gesch. „De eerste tempelreiniging" door Nel Joosse. Kerkgesch. „Aurelius Augustinus" door Maatje Kooman. Memoriseeren doorBets Pouwelse, Mien Annot, Rie Kleijnenberg. Afdeeling III. Bijb. Gesch. „De eerste tempelreiniging" door Leni Kingmans. Na de pauze Voorlezen van 'n letterkundige schets door Annie Sanderse. Geref. Meisjesvereeniging „Meisjesroeping"M'burg. Afdeeling A. O. T. „Gideon", Richteren 68, N. Arnoldi. Zending. „Geschiedenislijnen", T. Walraven. Bijdrage J. v. Vlaanderen. Afdeeling B. Geloofsleer, Schets 9. „Dat God bestaat" door Tini Loodewijk. Anti Rev. Beg. „Dr. A. Kuyper", B. en Bew., 15-3-1926 door Gré Davidse. Poëzie Bets Mondeel. IN DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND OP ZONDAG 4 FEBRUARI 1934. CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Collecte kas Hulpbeh. Idioten enz. Hofpleinkerk 9.30 uur 2 uur 6 uur Noorderkerk 9.30 uur Ds. G. Laarman te Hilversum. Ds. G. Laarman Cand. L. Touwen Cand. L. Touwen te Amsterdam. 6 uur Ds. G. Laarman Amemuiden 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing Domburg 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. J. E. Visser Gapinge 9.30 uur Ds. J. W. Tunderman 2 uur Ds. H. A. Wiersinga Grijpskerke 9 en 2 uur Ds. H. Pestman Koudekerke 9 en 2 uur Ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur Ds. A. Koning Meliskerke 9 en 2 uur Ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9.30 en 2 uur Cand. M. v. d. Bosch te Harderwijk. Serooskerke 9.30 en 2 u Ds. W. F. M. Lindeboom Souburg 9.30 en 2 uur Ds. J. C. J. Kuiper Bed. H. Av. en Dankz. Veere 9.30 en 2 uur Ds. J. v. d. Guchte Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Wiersinga Vrouwepolder 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. J. W. Tunderman Westkapelle 9.30 uur Ds. J. E. Visser 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur Ds. J. P. linger Colijnsplaat 9.30 en 2 uur Ds. H. Veenstra Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Lezen eener Leerr. Haamstede 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kamperland 9 en 2 uur Ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30 en 6 uur Ds. M. Heuzeveldt 2 uur Lezen eener Leerr. Oosterland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur Dr. J. van Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE THOLEN. Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. W. M. Ie Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Poortvliet 9.30 en 2 uur Dhr. K. de Vries 6 uur Lezen eener Leerr. Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Tholen 9.30 en 2 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. G. Leene Bed. H. Av. en Dankz. Borssele 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. H. Fransen Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Ds. A. Scheele Bed. H. Av. en Dankz. Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegt 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Ds. E. Beukema Heinkenszand 9.30 en 2 uur Ds. Joh. Booij Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. H. Torenbeek Wemeldinge 9.30 en 2 uur Cand. M. P. van Dijk Kruiningen 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur Ds. G. v. Heiningen Bed. H. Av. en Dankz. CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Joh. A. Tiemens Axel 9.30 en 2 uur Ds. J. S. Post Hoek 9.30 en 2 uur Ds. C. B. Bavinck Oostburg 9.30 en 2 uur Ds. Th. P. Potma Schoondijke 9.30 en 2 uur Ds. D. de Vries Terneuzen 9.30 en 2 uur Ds. S. Groeneveld Zaamslag 9 en 2 uur Ds. A. B. W. M. Kok

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1934 | | pagina 3