OFFICIEELE BERICHTEN. BOEKAANKONDIGING. PREDIKBEURTEN 56 j. T. Gerber, te Assen, 5* j. (een week na zijn emeriteering overleden); H. T. Hoek- sema, te Nieuwolda, 74 j. T. Kramer, te Monster, 66 j. K. K. Troost, te Naaldwijk, 65 j. K.' Fernhout, te Vreeland, 75 j. Meijer, te Niezijl, 63 j. S. van der Wal, te Minnertsga, 68 j. E.' Prinsen, te Enschedé, 65 j. en A. S. Schaafsma, te Lunteren, 70 j. De volgende Emeriti zijn overleden Prof. L. Lindeboom, Kampen, emer. D.d.W. van Zaan dam, 87 j. Prof. Dr. H. Bouwman, Kampen, emer. D.d.W. van Hattem, 69 j. J. Vonk, Maas sluis, 81 j. H. Siertsema, Drachten, 80 j. A. J. Tentink, Vorden, 68 j. R. H. Pel, Schraard, 71 j. G. Goris, Bergentheim, 84 j. T. Gerber, Assen, 58 j. T. Bouma, Doorn, 75 j. H. W. Laman, Assen, 63 j. J. Runia, Arnemuiden, 72 j. C. L. F. van Schelven, Wageningen, 75 j. en M. Schuurman, Den Haag, 73 j. Totaal: 13. Het aantal emeriti bedraagt thans: 142. Buiten vaste bediening zijnR. van Giffen, te BloemendaalH. Reiners, te Steenwijk en H. Strating, te Den Haag, van wie de laatste een eventueel beroep in overweging zal nemen. K. B. S. Middelburg. Vergadering van de Commissie van Beheer Maandag 29 Januari, 's avonds 7.30 uur, consistorie Hofpleinkerk. Zoowel de af tredende als de nieuw benoemde leden worden verwacht. DE SECRETARIS. Coetus. Geref. predikanten van Walcheren D.V. Maandaq 29 Januari te tien uur. HEIJ. WIERSINGA. VERGADERING der Classe Tholen D.V. op Woensdag 7 Februari 1934 in het vergaderlokaal te Bergen op Zoom. Aanvang v.m. 9 ure. Agenda: 1. Opening der vergadering door den Praeses. 2. Vaststellen Moderamen. 3. Nazien der Credentiebrieven. 4. Lezen en vaststellen der notulen. 5. Zaken uit de notulen. 6. Ingekomen Stukken. 7. Behandeling van instructiën. 8. Rapporten. 9. Rondvraag naar art. 41. 10. Aanvragen en regeling vacaturebeurten. 11Algemeene rondvraag. 12. Lezen persverslag. 13. Vaststellen volgende vergadering en sluiting. Mede te brengen collecten 1. Jodenzending. 2. Evangelisatie Zeeland. 3. Theol. Fac. V.U. 4. Bijdrage geestelijke verzorging van mili tairen zijnde 1.per 100 leden. Op last der Classe, E. TANGE, Scriba. Rilland-Bath, 23 Januari 1934. AGENDUM van de vergadering der Clas sis Middelburg op Woensdag 14 Fe bruari 1934 in de Hofpleinkerk. Aan vang 9.30 uur. 1Opening. 2. Nazien der credentiebrieven. 3. Samenstelling van het Moderamen Praeses: Ds. Kuiper; Assessor: Ds. Koning; le ScribaDs. Heij 2e Scriba Ds. van de Guchte. 4. Lezing en vaststelling van de notulen der vorige vergadering. 5. Behandeling van ingekomen stukken. 6. Rapporten a. over de gehouden kerkvisita tie b. over het afscheid van Ds. Douma en Ds. Scheele c. van de verschillende ker keraden inzake een vaste regeling voor den Dankdag voor het gewas d. van de ver schillende kerkeraden over verschillende finantieele aangelegenheden c. over Zen dingsaangelegenheden van den classica len quaestor g 7. Behandeling instructies. 8. Voorstel van Serooskerke ,,de classis Mid delburg overwege maatregelen om gedurende de zomermaanden te komen tot tenminste één kerkdienst per Zondag op Zoutelande". 9. Benoeming van deputaten naar art. 10 H.R. in de vacatures van Ds. Scheele. 10. Rondvraag naar art. 41 D.K.O. 11. Aanwijzing der roepende kerk voor de vol gende vergadering. 12. Rondvraag. 13. Lezing en vaststelling der korte notulen. 14. Sluiting. Voor de roepende kerk van Arnemuiden, H. SCHOLING, Praeses. P. v. BELZEN, Scriba. Arnemuiden, 24 Januari 1934. Evangelisatie in Zeeland. Deputaten voor het werk der Evangelisatie in Zeeland zouden gaarna vóór 1 Maart van alle kerken een verslag ontvangen van wat in het afgeloopen jaar aan Evangelisatie-arbeid is gedaan. Indien er kerken zijn, waar dit werk niet wordt verricht, zullen Deputaten het op prijs stellen te mogen vernemen om welke oor zaak dit is. Van de kerken van Aardenburg, Bergen op Zoom, Wemeldinge, Zierikzee en van de classis Zierikzee is zulk een verslag beslist noodig. Ondergeteekende wacht dan ook de verschil lende verslagen in. H. A. WIERSINGA, Secr. Dep. voornoemd. Vlissingen, 24 Januari 1934. KORT VERSLAG van de vergadering van Geref. Kerken in de Classis Zierikzee, 10 Januari 1934 te Zierikzee. 1. Ds. van den Ende opent namens de roe pende kerk van Kamperland, laat zingen Ps. 121:1, leest Matth. 28:18—20 en gaat voor in gebed. 2. Onderzoek der credentiebrieven door de kerk van Haamstede. Oosterland is vertegen woordigd door een ouderling en diaken. 3. Het Moderamen neemt zitting Praeses Ds. J. P. Linger AssessorDs. J. Meester Scriba Dr. J. van Lonkhuijzen. 4. De Praeses verwelkomt de broeders, bi zonder de predikanten Mulder en Veenstra, die voor 't eerst ter Classisvergadering zijn als af gevaardigden. 5. De begrooting wordt vastgesteld. 6. De notulen gelezen en vastgesteld. De Praeses spreekt nog de bede uit dat de Heere Ds. Heuzeveldt spoedig weer moge herstellen en aan zijn arbeid teruggeven. Enkele verslagen uitgebracht. 7. Ingekomen stukken Een schrijven van de Gen. Deput. voor de geestelijke verzorging der Geref. Militairen. Kan voor kennisgeving wor den aangenomen. Een schrijven van de Nederl. Vereeniging van Joden-Christenen. Een schrif telijk verzoek van Dr. van Lonkhuijzen namens Ds. Koers, om een correspondent te benoemen voor den arbeid in Rijn-Pruisen. Dr. van Lonk huijzen wordt benoemd. Een schrijven met lijsten van het Centraal-verband „Justus". 8. Vacaturebeurten vastgesteld voor 5 maan den Oosterland 6, Geersdijk 4, Wissenkerke 4, Zonnemaire 5. 9. Dr. van Lonkhuijzen rapporteert over de Zending. Met dankbaarheid mag worden ver meld, dat ongeveer alle kerken aan hunne finan- cieele verplichting hebben voldaan voor den hoofddienst. Voor het hospitaal zijn niet alle bijdragen ingekomen. 10. Rapport van de commissie tot onderzoek van de verhouding der verschillende classicale quota voor Art. XIII D.K.O. in onze Provincie. Een der belangrijkste conclusies is dat onze classis 2 te hoog is aangeslagen. Voorgesteld om op de a.s. Part. Synode een verzoek tot her ziening in te dienen hetwelk wordt aangenomen. Aan dezelfde commissie wordt opgedragen voor de volgende Classisvergadering een onderzoek in te stellen naar de verhouding van de quota van de verschillende kerken in de Classis. 11. Rapport van de „Kerkbode-commissie". Uitgesproken wordt de verwachting dat de Kerkbode voor Schouwen-Duiveland en Tholen zal mogen blijven. Besloten de Kerkbode moreel en finantieel te steunen. Alle kerkeraden worden opgewekt de belangstelling voor onze Kerkbode te bevorderen. 12. Instructies. De eerste instructie van Brui- nisse wordt aangehouden. De tweede, bevattende een verzoek om subsidie uit de Kas voor Hulp behoevende Kerken wordt eveneens aangehou den tot de volgende Classisvergadering. Aanvrage van Wissenkerke om steun ter be roeping van een eigen Dienaar des Woords, op voorwaarde dat Part. en Gen. Synode ook beide een bedrag toestaan. Deze aanvraag ingewilligd op genoemde conditie. Oosterland vraagt haar gewone ondersteuning uit de Kas voor Hulpbehoevende Kerken, welke gegeven zal worden. 13. De boeken van de Quaestor der Classis zullen door de kerk van Scharendijke worden onderzocht. De boeken der Zending in orde bevonden. De boeken van de Kas voor Hulpbeh. Kerken in orde bevonden. 14. Tot deputaat voor de Hulpbehoevende Kerken in de Classis wordt aangewezen Ds. Mul der. Zijn gironummer is 226722. 15. Rondvraag naar Art. 41 D.K.O. 16. Roepende kerk voor de volgende Classis vergadering is Nieuwerkerk. 17. Algemeene rondvraag. 18. Zonnemaire vraagt tot consulent Ds. Meester van Brouwershaven. Deze wordt aan gewezen. 19. Het persverslag wordt vastgesteld. 20. Nadat de Assessor is voorgegaan in dank gebed, sluit de Praeses de vergadering. Op last der Classis, J. MEESTER. lek hou koers mededeelingen over uitgaven van J. H. Kok, Kampen. Dit tijdschrift, dat om de twee maanden zal verschijnen, wordt gratis en franco gezonden aan allen, die het bij den uitgever aanvragen. De titel zegt duidelijk wat het bedoelt, n.l. meer bekendheid te geven aan de boeken, die door den heer Kok worden uitgegeven. Omdat dit de boeken zijn, die in Gereformeerde kringen en gezinnen 't meest gelezen worden, is dit tijd schrift alzoo een prachtmiddpl om met die uit gaven op de hoogte te blijven. Het bevat ook tal van prachtige illustraties en portretten van de schrijvers. Eindelijk zij nog vermeld, dat de firma Kok gaarne advies geeft aan elk die over haar uitgaven wat te vragen heeft om hem zoo van dienst te zijn bij de keuze van een boek. Zij heeft een afdeeling Bibliografische Adviezen. Allen, die belang stellen in goede lectuur kun nen we aanbevelen dit tijdschrift aan te vragen. Naar de vereeniging aller Gerefor meerden Een stem uit de Chr. Geref. Kerk door Patricius. Waar deze brochure uitgegeven is wordt in het boekje zelf niet vermeld. Op de enveloppe, waarin het ons werd toegezonden, werd als af zender genoemdA. Meijer, Boekhandel enz., Koningstraat 34, Arnhem. Het is dus wel een anonym boekje, omdat ook de schrijver zich achter een schuilnaam verbergt. Dit betreuren we omdat de schrijver zich niet voor den inhoud behoeft te schamen noch de uitgever voor zijn werk. Laten ze gerust hun namen noemen. Voor deze brochure zijn we dankbaar. Er blijkt duidelijk uit, dat er ook in de Christelijk Gereformeerde Kerk zijn, die verlangen naar de eenheid van alle Gereformeerden, en die een open oog hebben voor den laster, waarmee de Gereformeerde Kerken in sommige kringen voortdurend worden belasterd. Eerlijk bekent de schrijver, dat ook het Weekblad „De Wekker" onder redactie van Prof. van der Schuyt mee doet aan het verdachtmaken van de Gerefor meerden en daarom gretig opneemt de ondoor dachte en ergerlijke dingen, die Prof. Visscher over hen durft debiteeren. Merkwaardig is wat hij schrijft over den z.g.n. bloeienden toestand waarin de Chr. Geref. Kerk zou verkeeren. Volgens „De Wekker" zou ze in zeer bloeiende toestand verkeeren en zou de volkstelling (van 1930) dat wel aantoonen. Dan had men zeker wel 75.000 leden. Maar wat bleek nu? Er waren maar 50.230 leden. Terwijl er in 1909 al 55.720 waren. Dus een achteruitgang van ruim 5000 leden. Gerekend echter met de toename van de bevolking had men, om op de zelfde hoogte te blijven als in 1909 er 75.000 moeten hebben. In stee van bloei en vooruitgang dus een tekort van 25.000 zielen. Echter is het getal van 50.230 nog te hoog. In het officieele Taarboek der Chr. Geref. Kerk komt men niet hooger dan 40.000. Al dat spreken dus over den bloei en den vooruitgang van de Chr. Geref. Kerk was ongegrond en zelfverblinding. Mogen er uit de Chr. Geref. Kerk meer zulke stemmen opgaan dan mag de hoop worden ge koesterd, dat de vermeende tegenstellingen zullen wegvallen en de weg gebaand worde voor een hereeniging van alle Gereformeerden. HEIT. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN ZENDING. Middelburg. Ontvangen van de kinderen der Zon dagsschool 47.62. Mijn hartelijken dank voor die gift. Namens de Zendingscommissie, W. P. WATTEL, Penningmeester. Korte Noordstraat E 8. Middelburg. Gevonden in de collecte een gift van 1.„voor den Zeeuwschen Beker", welk bedrag aan Ds. Koning werd doorgezonden. Voorts ontving onze Diaconie van de fam. S. door bemiddeling van br. Volkers een gift van 2.50. Brs. diakenen zeggen hiervoor hartelijk dank. F. DAMEN, Kassier Diaconie. Middelburg. Ik ontving van een zieke zuster der gemeente 2.voor onze Stadsevangelisatie. Hartelijk dank. P. LOOF. Vraagt gratis brochure met attesten, ook van vooraanstaande doktoren, over de gunstige resultaten, verkregen met A NT IF ELLIN, bij de Firma 1. Dwarshuis, Jacobijnerstraat 13 V Groningen. VEREENIGINGSLEVEN. Geref. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Afdeeling I. Bijb. Gesch. „De eerste Tempelreiniging" door Mina Verspoor. Na de pauze Reciteeren door Lies du Bois, Jo Roest en Tannie de Rijke. Afdeeling II. Bijb. Gesch. „Het eerste wonder" door Magda Geuze. Na de pauze Kerkgesch. „Johannes Chrysotomus" door Tanny Kooman. Reciteeren door Jaantje de Voogd, Truus Meeuwse en Cor de Kro. Afdeeling III. Bijb. Gesch. „Het eerste wonder" door Corrie Breel. Na de pauze voorlezen van 'n letterkundige schets door Emmy van Sluijs. Geref. Meisjesvereeniging „Meisjesroeping"M'burg. Afdeeling A. Jodenzending „Het Paaschfeest en de Groote Ver zoendag", L. Walraven. Maatsch. onderw. Schets 21 „De arbeid" en Schets 22 „De vrouw en de arbeid", A. Cornelissen. Bijdrage B. Wattel. Afdeeling B. N. T. Schets 5 en 6 „Jezus' jeugd in Nazareth en den doop van Jezus" door Do Heuseveldt. Opvoedkunde. „Intuïtie en sympathiegevoel", B. en B. 3-4-1931 door Sien Sanderse. Bijdrage Krina de Rijcke. J. V. „Dr. Lützen Wagenaar", Middelburg. N.T. Schets 67 „Paulus' reis naar Rome en zijn verblijf aldaar", vr. H. Lorier. A. R. Schets 7b „De geschiedenis der Grondwet", vr. A. Janse de Jonge. De Geref. J. V. Spreuken 8 vers 33a te St. Laurens vergadert op Zondag 28 Jan. 1934 des avonds 7 uur in de consistorie der Geref. Kerk. N. T. Ond. 1. „Belofte en vervulling", vr. Joh. de Visser. Vad. Gesch. Ond. 17 „De twisten tijdens het be stand", vr. J. van den Broeke. De Geref. K. V. Benjaminte St. Laurens vergadert op Zondag 28 Jan. 1934 des namiddags om 4 uur in de consistorie der Geref. Kerk. 1. Gew. Gesch. Esther 35 „Harman, de vijand der Joden" door vr. A. Wattel. 2. Vrij ond. Vaderl. Gesch. door vr. Joos Koole. Voor leden der M.G.J.V. boven 16 jaar Zaterdag avond 3 Febr. in het Militair Tehuis een Praatavond over het Nat. Socialisme. Inleider den Weled. Heer A. Janse van Biggekerke. Aanvang 8 uur. Geref. Jongelingsver. „Sola-Fide", Middelburg. N. T. sch. 59. „Cornelius", J. de Boks. A. R. art. 1. „A. R. of Chr. Hist.", W. Camper. Varia, C. Alewijnse. Vergadering der G. J. V. Pred. 12la te Koudekerke, te houden op Zaterdagavond 27 Jan. 1934 des avonds 8 uur in de consistorie der Geref. Kerk. Agenda: 1. O. T. deel II, les 71. „Het Gouden b eeld", Dan. 3, vr. C. Arnoutse. 2. V. G. les 4. „Ons land voor de prediking van het Christendom", vr. J. Blaasse. Gereformeerde Vereeniging „De Vriendenkring" Middelburg. Gezellige samenkomst op Zaterdagavond 8 uur in het Militair Tehuis. Alle jongens boven 16 jaar welkom. IN DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND OP ZONDAG 28 JANUARI 1934. CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Hofpleinkerk 9.30 uur Ds. Ch. W. J. Teeuwen te IJmuiden-Oost. 6 uur Ds. J. Schoonhoven Noorderkerk 9.30 uur Ds. J. Schoonhoven te Rotterdam. 2 uur Ds. H. A. Wiersinga 6 uur Ds. Ch. W. J. Teeuwen Arnemuiden 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing Domburg 9.30 uur Ds. J. E. Visser 2 uur Lezen eener Leerr. Gapinge 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. J. W. Tunderman 7 uur Ds. J. W. Tunderman Rede Jong. Ver. Grijpskerke 9 en 2 uur Ds. H. Pestman Bed. H. Av. en Dankz. Koudekerke 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. St. Laurens 9.30 u ur Ds. A. Koning 2 uur Ds. J. C. J. Kuiper Meliskerke 9 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. Ch. W. J. Teeuwen te IJmuiden-Oost. Oostkapelle 9.30 en 2 uur Ds. A. C. Heij Bed. H. Av. en Dankz. Serooskerke 9.30 en 2 u Ds. W. F. M. Lindeboom Souburg 9.30 uur Ds. J. C. J. Kuiper 2 uur Ds. A. Koning Veere 9.30 en 2 uur Ds. J. v. d. Guchte Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Wiersinga Collecte Emeriti. Vrouwepolder 9.30 uur Ds. J. W. Tunderman 2 uur Lezen eener Leerr. Westkapelle 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. J. E. Visser CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur Ds. J. P. Unger Colijnsplaat 9.30 en 2 uur Ds. H. Veenstra Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 u. Ds. J. D. v. d. Velden te Rotterdam. Haamstede 9.30 en 2 uur Ds. J. M. Mulder Kamperland 9 en 2 uur Ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30 en 2 uur Ds. M. Heuzeveldt Bed. H. Av. en Dankz. 6 uur Lezen eener Leerr. Oosterland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur Dr. J. van Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE THOLEN. Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Geen opgaaf ontvangen. Krabbendijke 9 en 2 uur Cand. M. Ros te Hillegersberg. Poortvliet 9.30 en 2 uur Dhr. K. de Vries 6 uur Lezen eener Leerr. Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Ds. W. M. le Cointre Bed. H. Av. en Dankz. Tholen 9.30 en 2 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. G. Leene Borssele 9.30 en 2 uur Ds. H. Fransen Driewegen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Ds. A. Scheele Voorb. H. Av. Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegt 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Heinkenszand 9.30 en 2 uur Ds. Joh. Booij Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. H. Torenbeek Wemeldinge 9.30 en 2 uur Cand. M. P. van Dijk Kruiningen 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Ds. E. Beukema Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur Ds. G. v. Heiningen CLASSE AXEL. Geref. Jongelingsvereeniging Herman Faukeel". M. O. (2) 4 „Steden tegenover de Adel" door vr. W. Verstraate. K. G. „Ondersch. tusschen Regeering der R.K. en G. K." door vr. C. van Moolenbroek. Aardenburg 9.30 uur 2.30 uur Axel 9.30 en 2 uur Hoek 9.30 en 2 uur Oostburg 9.30 uur 2 uur Schoondijke 9.30 en 2 uur Terneuzen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Ds. Th. P. Potma Ds. J. S. Post Ds. C. B. Bavinck Ds. Th. P. Potma Lezen eener Leerr. Ds. D. de Vries Ds. S. Groeneveld Bed. H. Av. en Dankz. Zaamslag 9 en 2 uur Ds. A. B. W. M. Kok Dringend verzoek. De berichten voor de rubriek Verenigings leven worden dikwijls pas des Vrijdagsmorgens aan ons bureau bezorgd. Wij herinneren er daar om nogmaals aan, dat alle berichten uiterlijk des Donderdagsavonds in ons bezit moeten zijn. Later ontvangen copie kan niet meer worden opgenomen. De Administratie.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1934 | | pagina 3