OFFICIEELE BERICHTEN. UIT DE PERS* PREDIKBEURTEN Men blijft het langst met iéder goede vrienden door alles te bedekken. Maar als men het bepaalde kwaad ontdekken wil, moet men de moed bezitten, een terrein te betreden, waar voetangels en klemmen liggen. Wie is tot deze dingen bekwaam De Heere Jezus zegt het zelf. Als Hij Petrus in zijn ambt herstelt, vraagt hij eerst tot driemaal toe, of deze discipel Hem lief heeft. De liefde is het eerste en het laatste. Wat de Heere noodig heeft, 't zijn geen kleine theologen, maar menschen met een hart vol liefde voor Hem en de zaak des Heeren. En wie Hem liefheeft, die ontvangt de eer volle opdrachtHoed mijne schapen, weid mijne lammeren." Ds. van Nes, onze bekende missionaire predikant, schreef een prachtboek over het Jo dendom. Dat moet in onze kringen algemeen gelezen worden.. De schrijver bedoelde door dit boek ons Is raël te doen kennen, maar ook voor de Joden te doen bidden. Daarover spreken we thans niet. Maar dat de Joden ons in hun voorstellingen en gebruiken nog wel iets kunnen leeren, komt in allerlei uit. Zoo b.v. dit. In de Joodsche Synagoge worden bepaalde personen naar voren geroepen om de wet te lezen. Ds. van Nes deelt mee, dat de opgeroepene dan langs den kortsten weg naar de wetsrol gaat, maar den langsten weg neemt om naar zijn plaats terug te keeren. Waarom Wel, hij geeft daarmee te kennen, dat hij blij is er heen te gaan, en verdrietig weer terug te moeten keeren. Ds. H. Veldkamp verbindt aan deze mede- deeling in 't Friesch Kerkblad de volgende op merking ,,'k Dacht zoo aan onzen kerkgang. 't Is waar, de dominé's kunnen 't er naar ma ken, dat men verdrietig is heen te gaan, en blij weer terug te kunnen keeren. Maar laat ons billijk blijven. 't Ligt niet altijd aan de dominé's. En voor sommigen lijkt de weg heen én de weg terug zóó moeizaam, dat ze maar heelemaal niet gaan. Laat ons die kortste en langste weg van de Joden iets leeren Lastiqe Joden ook (L. Kb.) K. B. S. Aan de Kerken in de Classis Tholen wordt bekend gemaakt, dat de eerstvolgende vergade ring der Classe D.V. zal worden gehouden op Woensdag 7 Februari a.s. Stukken voor het agendum worden ingewacht vóór of op Dinsdag 23 Januari 1934 bij onder- geteekende. Op last der Classis, E. TANGE, Scriba. Rilland-Bath, 10 Januari 1934. AGENDUM voor de Classicale Vergade ring op Dinsdag 16 Januari 1934 in de Consistorie van de Gereformeerde Kerk te Ter Neuzen. Aanvang 9.30 uur. Orde der werkzaamheden. 1. Opening door den Praeses van de roepende Kerk. 2. Nazien en rapport Credentialen. 3. Lezing en vaststelling der Notulen. 4. Behandeling der Ingekomen Stukken. 5. Rondvraag naar art. 41 D.K.O. In verband daarmede behandeling van het voorstel van de Geref. Kerk te Axel ,,De Classis doe stappen om te komen tot „wijziging der K.O. in dezen zin, dat dui delijk uitgesproken worde, dat de Kerke raad de gelegenheid om bezwaren in te „dienen tegen personen, die in aanmerking „komen voor het Ambt vóór hun verkiezing „aan de Gemeente behoort te geven." 6. Rapport der verschillende Deputaten. 7. Afdoening van geldelijke zaken. 8. Benoemingen Deputaten enz. (zie 8 en 9 art. 11 H.R.). 9. Aanwijzing roepende Kerk. Vaststelling van datum. 10. Vaststelling korte notulen. 11. Sluiting. Namens de roepende Kerk van Ter Neuzen, Ds. S. GROENEVELD, Praeses. B. J. VAN DEN BERG, Scriba. Ter Neuzen, Januari 1934. Classis Middelburg. De e.k. vergadering der Classis Middelburg der Gereformeerde Kerken in Nederland zal D.V. worden gehouden op Woensdag 14 Fe bruari 1934 voorm. 9.30 uur. Punten voor het agendum worden ingewacht bij den eerst ondergeteekende vóór 24 Januari e.k. Namens den Kerkeraad der roepende Kerk van Arnemuiden, H. SCHOLING, h.t. Praeses. P. VAN BELZEN, h.t. Scriba. Arnemuiden, 9 Januari 1934. Middelburg. De Diaconie der Geref. Kerk alhier deelt hierbij mede, dat de nieuwe broeders diakenen als volgt zijn ingedeeld Wijk 1 br. C. Willeboordse in plaats van br. P. Adriaanse. Wijk; 4 br. P. Ton in plaats van br. J. J. Dronkers. Wijk 9 br. M. B. Fanoy in plaats van br. P. J. de Jonge. Wijk 13 br. I. Vereist in plaats van br. M. Walraven. De Diaconie der Geref. Kerk te Middelburg, J. W. KOGELER, Voorzitter. I. DE WOLFF, Scriba. VERGADERING van den Kerkeraad (Breed). Middelburg, Donderdag 11 Januari 1934. Praeses Br. R. v. d. Welle. Aanwezig 46 broeders. De Praeses opent de vergadering, laat zingen Ps. 75 vers 1, leest Rom. 12 412 en gaat voor in gebed. De notulen der vorige vergaderingen worden gelezen en vastgesteld. Ingekomen Stukken aanvrage om beschikking over de Gasthuiskerk op Dinsdagavond 6 Febr., met gunstig advies naar de Commissie van Be heer een schrijven van de kerk te L. inzake een attestatie een schrijven van de Commissie voor Evangelisatie in België om gebruik van de Hofpleinkerk, met gunstig advies naar de Com missie van Beheer een schrijven van de afzon derlijke vergadering van missionaire predikanten in Indië, in handen gesteld van het Zendings comité een schrijven van Ds. Bremmer, beves tigende den inhoud van het reeds gezonden te legram en over den verderen inhoud zal worden gecorrespondeerd, terwijl als datum van beves tiging wordt vastgesteld 18 Maart 1934 een schrijven van het Zendingscomité voor gebruik van de Hofpleinkerk op 21 Februari a.s. voor vertooning van de Java-film, naar de Commissie van Beheer met gunstig advies een mededeeling van br. Feij, dat hij zijn benoeming tot ouder ling aanneemt een schrijven van de Commissie van Beheer, inhoudende een voordracht ter ver kiezing van leden voor de ontstane vacatures wegens periodieke aftreding en eenige voorstel len van finantieelen aard, zal worden beant woord gekozen worden tot lid van de Com missie van Beheer de brs. J. W. Francoys, A. Rothuizen en W. P. Wattel en namens den kerkeraad br. Terpstra een tweede schrijven van de Commissie van Beheer wordt aangehou den tot de nieuwe broeders ouderlingen en dia kenen van deze voorstellen hebben kennis ge nomen Maandblad voor Geref. Drankbestrijding voor kennisgeving aangenomen 3 exemplaren van „Het Evangelie" door Ds. Hoeksema, één exemplaar in 't archief gedeponeerd en twee in circulatie gegeven. Benoemingen Commissie voor Steunaanvrage br. Olthoff. Telefooncommissie br. Janse. Rege ling logies predikanten br. Leenhouts. In een vacature voor ouderling wordt het vol gende dubbeltal gesteld de brs. C. Hamelink, Leliestraat en H. Mulder, Seisdam. Op Donder dagavond 25 Januari a.s. om 8 uur in de Hof pleinkerk zal de gemeente in de gelegenheid worden gesteld een keuze te doen zij die ver hinderd zijn ontvangen daartoe gelegenheid des middags van 1 tot 2 uur in de consistorie Hof pleinkerk. Commissie voor doopaanvragen enz. één ingekomen attestatie en drie doopattesten aan vaard één doopaanvrage toegestaan. Besloten wordt het gewijzigde art. 39 van de regelingen in zijn vorige redactie te herstellen. De Praeses spreekt een woord van welkom tot de nieuw gekozen brs. ouderlingen en dia kenen, terwijl tot de scheidende broeders met verwijzing naar een Schriftgedeelte uit Maleachi een ernstig afscheidswoord wordt gesproken. Br. Heemskerk beantwoordt den Praeses met een hartelijk woord van dank voor de verwel koming. Br. v. Dijk spreekt namens de schei dende broeders. Rondvraag. Dankzegging. Sluiting. DE KERKERAAD. DE LEIDING DES GEESTES. Menschen hebben in hun leven leiding noodig. Want het leven in deze wereld is zoo moeilijk, en de wegen zijn zoo vele, dat er een dringende behoefte is aan leidslieden, welke de wereld en het leven beter kennen dan wij, en die wij dan met vertrouwen kunnen volgen. Niemand is zoo zelfstandig, dat hij alleen zijn eigen oogen wel vertrouwen kan, en zichzelven een weg kan bereiden, maar wij luisteren gaarne naar iemand, die tot ons zegtdit is de weg, wandelt in dezelve Het gevaar is echter groot, dat we hierbij verkeerde leidslieden volgen en ons aan ver keerde leiding toevertrouwen. Want een goede leidsman, vooral waar het de groote vragen van tijd en eeuwigheid betreft, dient zelf den weg te kennen, want anders worden de blinden door den blinde geleid en vallen ze samen in de gracht. Sprak de Heiland niet van blinde leids lieden En zien we ook in onzen tijd niet een schare, die niet te tellen is, leidslieden volgen, welke hun voorgespiegeld hebben hen te zullen brengen in een hemel op aarde, en met wie ze reeds voor een deel in een hel op aarde terecht gekomen zijn Daarom is de vraag, door wien we worden geleid, van het hoogste belang. En terwijl nu deze vraag voor zeer velen een duistere vraag is, waarop zij wel het antwoord zoeken maar niet kunnen vinden, is voor het volk, dat leeft bij de onderwijzing der Schrift, het antwoord gereed, 's Menschen leidsman door het aardsche leven is God, die door Zijn Zoon, en door den Geest Zijns Zoons de blinden leidt in den weg, dien ze niet geweten hebben. „De Heere is mijn Herder", heeft reeds van ouds het vrome volk gezongen. En Jezus heeft gezegd„Ik ben de goede Herder". En allen, die van den Heere geleerd zijn, bidden om de leiding des Heiligen Geestes. Bij de leiding des Geestes hebben wij het hoogste belang. Zoo wij alleen geleid wor den door vleesch en bloed, we zullen zeker in de gracht vallen, dewijl de eenig zekere leiding uitgaat van den Geest des Zoons, van den an deren Trooster, H. W. L. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN Middelburg. Onze bus in het Rusthuis bracht in 1933 op 35.44, waarvoor dank, evenals voor een gift van 1.15, ontvangen door tusschenkomst van koster Volkers van een zuster der gemeente, die niet ter kerk kan komen. De Kassier van het Rusthuis, J. J. DRONKERS. V. U.-BUSJES. In de week van 1520 Januari zal de inhoud van de V. U.-busjes weer worden opgehaald. DE COMMISSIE. Door N. N. te 's-Gravenpolder is me Donderdag j.l. ter hand gesteld 25.voor ons Zendingshos pitaal en 5.voor den „Zeeuwschen Beker". Beide bedragen zijn opgezonden aan de bekende adressen. Met hartelijken dank en verdere aanbeveling. Kapelle-Biezelinge, 10 Januari 1934. A. SCHEELE. Middelburg. Met dank ontvangen van Mevr. K. en twee onbekende gevers (sters) een zending klee- dingstukken. Namens de Evangelisatie Commissie, Molstraat 26. KORTEKNIE, Secr. Serooskerke. Gevonden in de collecte ƒ1.voor den nood in Rusland 10.zijnde 2.50 voor de Kerk en 7.50 voor de Diaconie. Met dank. DE BOEKHOUDER. Middelburg. Gevonden in de Diaconale collecte de jaarlijksche bijdrage voor Kerk en Eeredienst van br. L. Voorts ontvangen voor de Diaconie een gift van 1.van een br. door tusschenkomst van br. Terpstra en een gift van 3.van zuster K. door bemiddeling van br. Volkers. Ten slotte een gift voor de Wintercollecte ad 5.uit de wijk van br. Leijnse. Hartelijk dank. F. DAMEN, Kassier Diaconie. LINNENKAST-COMITE VOOR MAGELANG, PARAKAN EN BLONDO. Met hartelijken dank ontvangen 1.gevonden in de kerkcolle'cte te Koudekerke, namens het Zen dingscomité der Geref. Kerk te Moerdijk door J. G. Haeck 5.de contr. uit Koudekerke 35.25, van de Geref. Zend. Ver. te 's-Grevelduin-Kapelle door A. C. Metsekate 5.Geref. Kerk Heinkenszand 2.50, door Mej. N. Korteweg van de Naaikrans te Klundert 65.de contr. uit Vlissingen door Mej. B. W. de Kam 26.van het Damescomité te Maastricht door Mej. J. G. Molendijk 15. door S. Geervlietden Draak van de Geref. Zen dingscommissie te Roosendaal 10. S. E. HEIJ—GOSLINGA. Koudekerke, Geref. Pastorie. Adres voor aanvrage van goederen Mej. C. Wage naar, Markt K 4, Middelburg. Adres voor terugzending van goederen den Heer J. Volkers, Koster Noorderkerk, Bogardstraat, Mid delburg. Adres voor geldzendingen Mevr. S. E. Heij Goslinga. Giro-adres Ds. A. C. Heij 169757. Grijpskerke. Van de Meisjesvereeniging „Dient den Heere" ontvingen wij 93 stuks door hen ver vaardigde kleedingstukken enz. Wij brachten hiermee blijdschap en dankbaarheid in menig gezin. Meisjes sluit U in grooter getal aan bij deze geestelijk en stoffelijk gezegend werkende Vereeniging. Ouders werkt hiertoe mee zooveel in Uw vermogen is. DE DIACONIE. Oostkapelle. Met vriendelijken dank ontvangen voor de Zending 235 halve centen van de kinderen P. Cornelisse en 200 halve centen van de kinderen W. Wondergem. DE ZENDINGSCOMMISSIE. Oost- en West-Souburg. In dank ontvangen voor de Stichting Zonnevanck uit de busjes van Maatje Tange te Ritthem en Jerina Suurmond en To Buijs te Souburg met 1 jaarlijksche gift van 1.samen 14.28. Verder de inrichting in ieders gunst aan bevelend. Mej. J. L. WISSE. VEREENIGINGSLEVEN. De Geref. M. V. „Wees een Zegen" te St. Laurens vergadert op Donderdag 18 Jan. in de consisotrie der Geref. Kerk. Aanvang 7.30 uur. Inl. Gew. Gesch. 1 Sam. 23 24 door M. Tramper. Gel. Bel. Art. 31 door de Pres. E. Boon. PoëzieD. Antheunisse. Memoriseeren S. Hillebrand. De Meisjesver. „Doet wel aan allen enz." hoopt Maandag 15 Januari haar vergadering weer te houden. Meisjes boven de 16 jaar hartelijken welkom. Het Bestuur. M. V. „Het Mosterdzaadje" te Koudekerke. Werkzaamheden van a.s. Maandagavond. Inleiding O. T. Schets 23 „De scheuring van het rijk" door M. Sinke. ImprovisatieM. Harpe. Na de pauze Vrije werkzaamheden en huishoude lijke zaken. Geref. Meisjesvereeniging MeisjesroepingM'burg. Afdeeling A. N. T. Schets IV „De wereld en het Kind Jezus", J. Maas. Anti Rev. Beg. „Dr. A. Kuyper", B. en B. 15 Febr. '26 en 1 Maart '26, M. de Boks. Bijdrage door A. Cornelissen. Afdeeling B. Bijb. Gesch. N. T. Schets V „Jezus' jeugd in Na zareth" door Do Heuseveldt. Kerkgeschiedenis „Het Evangelie in Nederland". Schets 36 en 37 „Eliguis en Willebrord" doorL. ToK. Poëzie Lena den Toonder. Geref. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Afdeeling I. Bijb. Gesch. „De eerste discipelen" door Jo Roest. Na de pauze Reciteeren door Cathrien Wattel. Afdeeling II. Bijbelsche Gesch. „De verzoeking in de woestijn" door Corrie Leijnse. Na de pauzeKerkgesch. „Juliaan de Afvallige" door Bep Walraven. Afdeeling III. Bijb. Gesch. „De verzoeking in de woestijn" door Maatje Verstraate. J. V. „Dr. Lützen Wagenaar", Middelburg. G. B. Schtes 28 en 29. „Dat een ieder schuldig is enz.", vr. K. Ton. Ringonderwerp „De Geref. jongeling en zijn roe ping in het sociale leven", vr. J. Geldof. Geref. Jongelingsvereeniging „Herman Faukeel". N. T. 25 en 26„Rijke man en Lazarus" door vr. J. Joosse. V. G. 4 vóór de pred. van het Evangelie" door vr. J. de Rijke Jr. Vergadering der G. J. V. Pred. 12la te Koudekerke, te houden op Vrijdagavond 12 Jan. 1934 des avonds 8 uur in de consistorie der Geref. Kerk. Agenda: N. T. deel II, les 47 „De Opstanding", Lucas 24 1—12, P. Vader. Vrij onderwerp over Inleiding I A. R. deel I, P. Wielemaker. De Geref. J. V. Spreuken 8 vers 33a te St. Laurens vergadert op Zondag 14 Jan. 1934 des avonds 7 uur in de consistorie der Geref. Kerk. O. T. Onderwerp 76 „Kort overzicht van den tijd van Maleachi tot Christus" door vr. K. Willemse. M. O. Ond. 8 „De plaats der vrouw in het sociale leven" door vr. W. F. van de Hofstede. RING MIDDELBURG. Ringvergadering op Donderdag 18 Januari a.s. des avonds 7.30 uur in gebouw C.J.M.V., Singelstraat. Agenda „Gebondenheid en Vrijheid." „De Geref. jongeling en zijn roeping in 't sociale leven." Gereformeerde Vereeniging „De Vriendenkring" Middelburg. Gezellige samenkomst op Zaterdagavond 8 uur in het Militair Tehuis. Alle jongens boven 16 jaar welkom. IN DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND OP ZONDAG 14 JANUARI 1934. CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Collecte Aflossing Geldleening. Hofpleinkerk 9.30 uur Cand. F. J. B. Schiebaan te Utrecht. 6 uur Ds. Donner Noorderkerk 9.30 uur Ds. Donner te Broek op Langendijk. 2 uur Ds. Donner 6 uur Cand. F. J. B. Schiebaan Arnemuiden 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing Domburg 9.30 uur Ds. J. E. Visser 2 uur Lezen eener Leerr. Gapinge 9.30 uur Ds. J. W. Tunderman 2 uur Lezen eener Leerr. Grijpskerke 9 en 2 uur Ds. H. Pestman Koudekerke 9 en 2 uur Ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. H. A. Wiersinga Meliskerke 9 en 2 uur Ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9.30 en 2 uur Cand. C. Houtman Hulppred. te Enschedé. Serooskerke 9.30 en 2 u Ds. W. F. M. Lindeboom Souburg 9.30 en 7 uur Ds. J. C. J. Kuiper Veere 9.30 en 2 uur Ds. J. v. d. Guchte Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Wiersinga Bevestiging Ambtsdragers. Voorb. H. Av. Collecte Zending onder de Joden. Vrouwepolder 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. J. W. Tunderman Westkapelle 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. J. E. Visser CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en -2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur Ds. J. P. Unger Colijnsplaat 9.30 en 2 uur Ds. H. Veenstra Geersdijk 9.30 en 2 uur Ds. Z. Hoek Bed. H. Av. en Dankz. 5.30 uur Lezen eener Leerr. Haamstede 9.30 en 2 uur Ds. J. M. Mulder Kamperland 9 en 2 uur Ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30 en 2 uur Ds. M. Heuzeveldt 6 uur Lezen eener Leerr. Oosterland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur Dr. J. van Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE THOLEN. Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. W. M. Ie Cointre Krabbendijke 9 uur Ds. J. Spoelstra Bed. H. Av. 2 uur Ds. J. Spoelstra Voortz. Bed. H. Av. en Dankz. Poortvliet 9.30 en 2 uur Dhr. K. de Vries 6 uur Lezen eener Leerr. Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Tholen 9.30 en 2 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. G. Leene Borssele 9.30 en 2 uur Ds. H. Fransen Driewegen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Ds. A. Scheele Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegt 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Heinkenszand 9.30 en 2 uur Ds. Joh. Booij Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. H. Torenbeek Wemeldinge 9.30 en 2 uur Cand. M. P. van Dijk Kruiningen 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Ds. E. Beukema Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur Ds. G. v. Heiningen CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 en 2.30 uur Ds. Joh. A. Tiemens Axel 9.30 en 2 uur Ds. J. S. Post Hoek 9.30 en 2 uur Ds. C. B. Bavinck Oostburg 9.30 en 2 uur Ds. Th. P. Potma Schoondijke 9.30 en 2 uur Ds. D. de Vries Terneuzen 9.30 en 2 uur Ds. S. Groeneveld Coll. Evangelisatie-arbeid in N. Br. en België. Zaamslag 9 en 2 uur Ds. A. B. W. M. Kok

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1934 | | pagina 3