BOEKAANKONDIGING. PREDIKBEURTEN c. Zending. d. Evangelisatie. e. Quota-commissie. Kerkbode-commissie. g. Kerkvisitatie. 6. Instructiën. 7. Aanvrage om subsidie door de kerk van Wissekerke, ten einde te kunnen geraken tot het beroepen van een bedienaar des Woords. 8. Andere eventueel ingekomen stukken. 9. Regeling der vacaturediensten. 10. Omvraag naar art. 41 K.O. 11. Nazien van boeken. 12. Benoeming van deputaten. 13. Aanwijzing der roepende kerk. 14. Rondvraag. 15. Kort verslag voor de pers. 16. Sluiting. Pauze van 1 tot 2 uur. Namens den Kerkeraad der roepende kerk van Kamperland, F. J. v. d. ENDE, Praeses. C. J. NOORDHOEK, Scriba. Kamperland, 1 Januari 1934. Serooskerke, KORT VERSLAG van de vergadering van den Kerkeraad gehou den Dinsdag 2 Januari 1934. Aanwezig alle leden, behalve één ouderling, die met kennisgeving afwezig is. Mede aanwezig zijn de met 1 Jan. afgetreden ambtsdragers. De Praeses opent de vergadering, gaat voor in gebed en leest daarna een gedeelte uit Gods Woord. Daarna spreekt hij een kort woord in verband met de intrede van het nieuwe jaar en heet daarbij inzonderheid de nieuw opgetreden ambtsdragers hartelijk welkom en neemt afscheid van de afgetreden broeders. Ook herdenkt hij nog de in waardeerende bewoordingen de over leden br. Jac. Sanderse, lid van den kerkeraad bij de Doleantie in 1886 en ook later, de laatste van de oude garde, die van ons ging. De notulen worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen Stukken: 1.—4. Maandblad Geref. Vereen, voor Drankbestrijding, Circul. Centr. Telefoonbur. voor kerken, Rooster catech. onderw. Schipperskinderen, Agendum Jaarver gadering Vereen. „Onderlinge Steun Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. 5.7. Steunaanvragen Vereeniging tot opvoe ding van idiote en achterlijke kinderen, Bouw Geref. Jeugdhuis Treebeek, Geref. Comité Da- vos, deze stukken worden in handen gesteld van de Commissie ad hoe. 8. Uitnoodiging voor de Jaarvergadering der Zangvereen. „Soli Deo Glo ria". Afgevaardigd worden de brs. P. Meyers en Adr. Melis. Kerkel. Stand. Overleden: br. Jac. Sanderse Sr. en zr. M. CoppoolseGideonse. Attestatie aangevraagd naar Delft door de brs. L. Ge- schiere en A. S. Versluys. Rapporten. Br. C. Jobse rapporteert over de uitvoering der Zangvereeniging br. P. Meyers deelt mede, dat de jaarlijksche uitloting in goede orde heeft plaats gehad. Met op één na algemeene stemmen wordt be noemd tot Vice-Voorzitter oud. J. de Wolf en herbenoemd als Scriba oud. W. Louwerse. In de vacature Jobse wordt voor preeklezen be noemd oud. J. de Wolf. In de Commissie voor de steunaanvragen (vacature's C. Jobse en Ver- hage) worden benoemd de brs. J. de Wolf en J. Jobse. Tot Boekhouder der Diaconie wordt benoemd br. J. Jobse. Diaconale Zaken. Br. C. Jobse neemt, mede namens br. Ver- hage, afscheid van den kerkeraad in hartelijke bewoordingen en gewaagt daarbij van de goede verstandhouding, die ook bij verschil van mee ning, nimmer verstoord werd. Br. de Wolf dankt, mede namens br. Verton, voor het toegeroepen welkom. De vergadering wordt met dankzegging ge sloten. DE SCRIBA. VERGADERING van den Kerkeraad van St. Laurens, gehouden op 4 Jan. 1934. De Voorzitter opent de vergadering op ge bruikelijke wijze en spreekt een hartelijk woord bij den aanvang van den nieuwen jaarkring. De notulen worden gelezen en geteekend. Ingekomen Stukken a. Ver. tot verpleging en opvoeding van ach terlijke kinderen, verzocht steun waaraan wordt voldaan. b. Eveneens een verzoek van het Comité Davos. Voor kennisgeving aangenomen. c. Idem Deput. Clas. Arnhem voor arbeid in Rijn-Pruisen en Westfalen, wordt reeds aan vol daan. d. Van de Telephoon-Centrale. Rapporten. Ziekenbezoek enkele niet ernstige gevallen worden gerapporteerd. Br. Boon doet verslag van zijn bezoek aan de Meisjesver. waar hij met genoegen is geweest. Diaconale Zaken. Door de diakenen wordt den dank overgebracht voor de ontvangen gaven door hen verstrekt. De Voorzitter deelt mede, dat de belijdenis catechisatie is begonnen met vijf catechisanten. Br. Boon neemt met een hartelijk woord af scheid van den Kerkeraad en dankt in het bij zonder den Praeses voor de aangename samen werking. Ook br. Sanderse dankt voor de liefde en toewijding van weerszijden betoont. Beiden worden door den Voorzitter Gods zegen toege- wenscht. Rondvraag. Lezing Persverslag. Sluiting. DE KERKERAAD. Classis Goes, Nagekomen instructie. De kerk van W emeldinge vraagt ver meerdering van den tot nu toe van de Classis genoten finantieelen steun, hoofdzakelijk voor uitbreiding van haar Evangelisatie-arbeid onder de schippers. Namens de h.t. roepende kerk van 's-Gravenpolder, W. DE SCHIPPER Cz„ w.n. Scriba. Collecte voor de Verstrooide Gereformeerden in Indië door de kerken der Classis Walcheren. Arnemuiden Domburg ƒ6.05; Gapinge 6.06 Grijpskerke 23.69J^ Koudekerke St. Laurens 17.20; Meliskerke 17.55; Middelburg 52.69 Oostkapelle 12.45 Se rooskerke 30.93 Souburg 37.95 Veere 10.75 Vlissingen 70.94 Vrouwenpolder 11.33; Westkapelle 5.12. J. A. VERTREGT. VERGADERING van den Kerkeraad (Smal). Middelburg, 4 Januari 1934. Praeses br. R. v. d. Welle. Aanwezig 24 broeders. De Praeses opent de vergadering, laat zingen Ps. 97 vers 1, leest Ps. 97 vers 912 en gaat voor in gebed. Tot Praeses van de Smalle Kerkeraad wordt gekozen br. v. d. Welle, Secundi br. Loodewijk. De Praeses doet voorlezing van een telegram ingekomen van Ds. D. Bremmer dat hij de roe ping naar Middelburg aanneemt, met blijdschap wordt hiervan kennisgenomen. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en vastgesteld. Ingekomen Stukkeneen verzoek van de Comm. voor de Zending onder de Joden om op 24 Januari a.s. de Gasthuiskerk te mogen ge bruiken voor een lezing van Ds. J. van Nes met lichtbeelden, met gunstig advies doorgezonden aan de Commissie van Beheer een verzoek van een zuster die zich onder het opzicht der kerk wenscht te stellen, in handen gesteld van Wijk- ouderlingen een schrijven van de Diaconie, in zake een attestatie, zal behandeld worden bij de Commissie voor doopaanvragen enz. een schrij ven van den Bond van Jong. Vereen, op Geref. Grondslag, afd. Zeeland, om op Paasch-Maandag voor een middagvergadering de Noorderkerk te mogen gebruiken, met gunstig advies aan de Commissie van Beheereen rooster voor de Schipperscatechisatie, br. Korteknie zal zich met het geven van catechetisch onderwijs aan schip perskinderen, tijdens de predikantsvacature be lasten een schrijven van de kerk te S. een schrijven van br. Joosse inhoudende een verzoek om tijdelijke ontheffing van ambtelijke werkzaam heden, wordt toegestaan een verzoek van de Geref. Mannenvereeniging ,,Dr. Herman Ba- vinck" voor afvaardiging naar haar Jaarverga dering, afgevaardigd worden de brs. Baan en Tazelaar een mededeeling dat kerkvisitatie zal worden gehouden op 18 Januari a.s. de Acta der Generale Synode met de bijbehoorende rap porten gedeponeerd in archief een schrijven van Ds. E. T. v. d. Born zal worden beantwoord. Commissie voor doopaanvragen enz., vier aan gevraagde attestaties toegestaan één ingekomen attestatie en één doopattest aanvaard twee aan gevraagde huwelijksbevestigingen toegestaan. Een tijdelijke regeling wordt getroffen voor het leiden bij begrafenissen, de gemeente wordt verzocht in eventueele gevallen zich te wenden tot de Wijkouderlingen. Rapporten rapport wordt uitgebracht inzake een tuchtgeval, en omtrent verhuizing van een gezin naar een genabuurde kerk een rapport betreffende onkerkelijk leven van een lid der kerk, besloten wordt dit lid onder de le trap der censure te stellen twee rapporten omtrent ontrouwe doopleden welke onder opzicht der Jeugdouderlingen worden gesteld. Besloten wordt vijf ontrouwe doopleden van de lijst af te voe ren. Een rapport betreffende een vergadering met de Christelijke Besturenbond naar de a.s. Classisvergadering worden afgevaardigd de brs. v. Wallenburg en v. d. Welle en secundi de brs. Goote en Korteknie. Rondvraag. Dankzegging. Sluiting. Woensdag 10 Jan. om half negen Breed. Donderdag 11 Jan. en 18 Januari Breed. DE KERKERAAD. Op den Uitkijk» Kerstnummer 1933. Uitgave Gebr. Zomer Keuning's Uit geversmaatschappij, Wageningen. Jaar gang 10. Dec. 1933. Nummers 6 en 7. Dit Kerstnummer is in één woord schitterend en overtreft zonder twijfel alle vorige. Ds. F. C. Meyster schrijft een meditatie Maria langs Ra- chel's graf. Daarop volgt een verhaal van Mevr. A. van Hoogstraten-Schoch De professor komt. Vervolgens Ds. A. B. W. M. Kok over: „Edom en Christus". Dit artikel is gedeeltelijk op kunst drukpapier gedruktbijdragen volgen van Prof. Dr. J. Waterink, Prof. Dr. A. van Veldhuizen over Loofhout in het Kerstgetij (eveneens op blauw papier met mooie foto's), van Ds. W. J. J. Velders, Dr. A. van Deursen, Hendrika Kuyper-van Oordt. L. W. Zoeter geeft een bij drage Het Heilig Avondmaal in de beeldende kunst, met op kunstdrukpapier vele reproducties van schilderijen over het Heilig Avondmaal, de Apostelen o.a. van de beroemde Leonardo da Vinei. Vervolgens bijdragen van Annie M. Ring- nalda, een gedicht van W. de Mérode Kerst mis, van H. J. Heynes, Dr. J. Veldkamp, A. J. L. Looyen, Ds. Th. C. Vriezen over Herodes als bouwheer (beide laatste artikelen weer gedeel telijk op kunstdrukpapier met schitterende foto's). Nog een gedicht van W. de Merode en ten slotte een novelle van G. Sevensma. Thema In beide handen. Omslag, kleurcombinaties, in houd, in één woord alles „up to date". De Christelijke illustratieDe Spie gel. Uitgave van Gebr. Zomer en Keu ning's Uitgeversmaatschappij, Wage ningen. Al dadelijk treft de omslag (de Drie Konin gen) van de bekende schilderes Josina Knap. Ook de inhoud is heel goed. Daaraan werkten o.a. mede Prof. Grosheide, G. van Ravenzwaay (over Het Kerstlied), Jilles Limburg, Ds. J. A. Visscher, M. van der Staal (over Kerstfeest in Rusland). Tot slot een geestige, gezellige wed strijd. De enkele advertenties verhoogen de ar tistieke waarde. Alleen de teekeningen tusschen den tekst achten we niet geslaagd. Het Schouwvenster, Uitgave van H. A. van Bottenburg N.V., Prinsengracht 493, Amsterdam (C.). Bij dit nummer munten vooral de vele kunst foto's uit o.a. van de Preekstoel der Stephans' kerk te Weenen. Vele bekende personen werkten aan dit Kerstnummer mede o.a. Dr. B. Wielenga, Prof. Mr. P. S. Gerbrandy. Bijzonder mooi ge ïllustreerd is het artikel van Jan van Leyden overNederlandsche Schilderkunst. Ook mooi verlucht is de bijdrage Met de auto dwars door Centraal-Azië. M. van der Vliet schrijft over de tijd Toen Cyrenius over Syrië Stadhouder was. De liefhebbers daarvan kunnen hun hart ophalen aan een „Winterprijsvraag". Vervol gens nog enkele kleinere bijdragen. Een kleur rijke aquarel van Josina Knap is nog gevoegd bij dit Kerstnummer dat helaas ontsierd wordt door vele kleine advertenties, maar overigens met eere genoemd kan worden naast dat van de „Chr. Illustratie". Het kleine Schouwvenster gaf ook een aardig Kerstnummer met korte verhalen, raadsels, ver volgverhaal, Kerstlied, wedstrijd enz. We ge- looven dat op dit kinderkrantje nog te weinig de aandacht valt en bevelen bet hartelijk aan. HEIJ. Een man van Singuliere gaven. Ds. W. H. Gispen (1833—1909). In zijn leven en werken geschetst door Dr. J. Rullmann. Uitgave Naamlooze Ven nootschap W. D. Meinema, Delft, 1933. Een prachtstuk Kerkgeschiedenis. Dr. Rull mann doet het 2de deel van de vorige eeuw ten aanzien van ons kerkelijk leven voor ons leven. Ds. Gispen neemt daarin een voorname plaats in. Met welke kostelijke gaven had God dezen man toegerust, die zoovele jaren in onder scheidene gemeenten mocht arbeiden. Waarlijk, Ds. Gispen was in alles singulier. Een boek, dat u grijpt en tot lezen dwingt. Schrijver en uitgever onze dank. Assen. SCHEELE. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN ZENDING. Middelburg. Ontvangen uit het busje van de Familie S. f 1.25; van Jo Wattel 400 halve centen; van Adriana Lansen Waarde 227 halve centen en een pakje zilverpapier. Voor al die giften mijn har- telijken dank. Namens de Zendingscommissie, W. P. WATTEL, Penningmeester. Korte Noordstraat E 8. Middelburg. Onder dankzegging wordt mededee ling gedaan van de volgende giftenvoor de Kerk 2.50 voor Rusland van d. V. 1.door bem. van br. de Jonge van Mevr. de Wed. P. 2.50, waarvan 1.50 voor de Diaconie en 1.voor de Evangelisatie. Nagiften Wintercollecte door bem. van br. Lorier vah een broeder die niet bezocht werd 5.Tevens gevonden in de collecte 2.en 1. F. DAMEN, Kassier Diaconie. Middelburg. In de maand December werd gecol lecteerd Kerkbussen 171.77 Hulpbeh. Kerken in de Classis 118.21 Verstrooide Geref. in Indië 52.69 Arbeid onder Zuiderzeewerkers 52.69 Catechisatiebussen 29.86. C. VAN DER KLEIJN, Boekhouder. VEREENIGINGSLEVEN. Geref. Meisjesvereeniging „Meisjesroeping", M'burg. Afdeeling A. O. T. Schets 17 II b. c. III „De val van de eerste stad en Israëls erven", R. Buijze. Vrije werkzaamheden. Afdeeling B. „De brief aan de Efezen" door Cato de Vos. Maatsch. onderwerp. Schets 19. „De Dienstbode" door Krina de Rijke. Memoriseeren Sien Sanderse. PoëzieDo Heuseveldt. Geref. Meisjesvergadering NuniaMiddelburg. Afdeeling I. Bijb. Gesch. „De verzoeking in de woestijn" door Rie Kleijnenberg. Na de pauze Reciteeren doorTruida Hamelink, Dé Roose en Koos Tevel. Afdeeling II. Bijbelsche Gesch. „Prediking van Johannes den Dooper" door Tannie Kooman. Na de pauze Memoriseeren door Jeanne Verhage, Corrie Izeboud en Gré Winter. Afdeeling III. Bijb. Gesch. „De Prediking van Johannes den Doo per" door Maatje Verstraate. Gerei. Jongelingsver. „Sola-Fide", Middelburg. O. T. sch. 41. „Eli en z'n zonen", C. Antheunisse. „Practische vrucht van het Vereenigingsleven", C. Franse. Varia, P. Walraven. Geref. Jongelingsvereeniging Herman Faukeel". G. B. art. 7 „Volkomenheid der H. S." door vr. Jan de Rijke. K. G. 22 (3 en 4) „Etische en Confess. Richting" door vr. A. Joosse. J. V. „Dr. Lützen Wagenaar", Middelburg. N. T. Schets 66. „Paulus te Jeruzalem", vr. C. Schout. M. O. Schets 3. „Het huwelijk", vr. L. Geertse. De Geref. K. V. „Benjamin" te St. Laurens vergadert op Zondag 7 Jan. 1934 des namiddags om 4 uur in de consistorie der Geref. Kerk. 1. Gew. Gesch. „Ezra, de Schriftgeleerde" door vr. C. Hillebrand. 2. Vad. Gesch. Vrij onderwerp door vr. L. Davidse De Geref. J. V. Spreuken 8 vers 33a te St. Laurens vergadert op Zondag 7 Jan. 1934 des avonds 7 uur in de consistorie der Geref. Kerk. 1. G. B. art. 5. „Waarvan de H. S. haar aanzien en autoriteit heeft" door vr. J. Sturm. 2. A. R. Beg. Art. 8b. „De volksvertegenwoor diging" door vr. J. Boon. Vergadering der G. J. V. Pred. 12 la te Koudekerke, op Zaterdag 6 Januari 1934 des avonds om 8 uur in het Vereenigingsgebouw. Gel. Bel. Art. 10. „Dat Jezus Christus Gods Zoon waarachtig en eeuwig God is" door den Voorzitter. Anti Rev. Beg. Art. 7. Schets 1 en 2. „De Grond wet" door den Secretaris. Gereformeerde Vereeniging „De Vriendenkring". Middelburg. Gezellige samenkomst op Zaterdagavond 8 uur in het Militair Tehuis. Alle jongens boven 16 jaar welkom. IN DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND OP ZONDAG 7 JANUARI 1934. CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Collecte Geref. Jeugdcentrale. Hofpleinkerk 9.30 uur Ds. W. W. Meijnen te Dordrecht. 2 uur Ds. W. W. Meijnen 6 uur Ds. A. G. Barkey Wolf Noorderkerk 9.30 uur Ds. A. G. Barkey Wolf te 's-Gravenhage. Bevestiging Ambtsdragers. 6 uur Ds. W. W. Meijnen Arnemuiden 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing Domburg 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. J. E. Visser Gapinge 9.30 uur Ds. J. W. Tunderman Bevestiging Ambtsdragers. 2 uur Lezen eener Leerr. Grijpskerke 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Koudekerke 9 en 2 uur Ds. A. C. Heij Bevestiging Ambtsdragers. St. Laurens 9.30 en 2 uur Ds. A. Koning Bevestiging Ambtsdragers. Meliskerke 9 en 2 uur Ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. J. C. J. Kuiper Bevestiging Ambtsdragers. Serooskerke 9.30 en 2 uur Cand. J. A. Vink te Vreeswijk. Souburg 9.30 en 7 uur Ds. J. C. J. Kuiper Bevestiging Ambtsdragers. Veere 9.30 en 2 uur Ds. J. v. d. Guchte Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. H. Retel te Hoornsterzwaag. Collecte Emeriti. Vrouwepolder 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. J. W. Tunderman Westkapelle 9.30 uur Ds. J. E. Visser 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur Ds. J. P. Unger Colijnsplaat 9.30 en 2 uur Ds. H. Veenstra Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Lezen eener Leerr. Haamstede 9.30 en 2 uur Ds. J. M. Mulder Kamperland 9 en 2 uur Ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30 en 2 uur Ds. M. Heuzeveldt 6 uur Lezen eener Leerr. Oosterland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur Dr. J. van Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE THOLEN. Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. W. M. le Cointre Krabbendijke 9 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. W. M. le Cointre Voorb. H. Av. Poortvliet 9.30 en 2 uur Dhr. K. de Vries 6 uur Lezen eener Leerr. Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Ds. C. A. Vreugdenhil Tholen 9.30 en 2 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. G. Leene Borssele 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds. H. Fransen Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Ds. A. Scheele Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. Tazelaar te Rotterdam. 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Ds. W. H. v. d. Vegt Heinkenszand 9.30 en 2 uur Ds. Joh. Booij Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. H. Torenbeek Wemeldinge 9.30 en 2 uur Cand. M. P. van Dijk Kruiningen 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Ds. E. Beukema Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur Ds. G. v. Heiningen CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 uur Ds. Joh. A. Tiemens 2.30 uur Lezen eener Leerr. Axel 9.30 en 2 uur Ds. J. S. Post Hoek 9.30 en 2 uur Ds. C. B. Bavinck Oostburg 9.30 en 2 uur Ds. Th. P. Potma Schoondijke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Terneuzen 9.30 en 2 uur Ds. S. Groeneveld Zaamslag 9 en 2 uur Ds. A. B. W. M. Kok Dringend verzoek. De berichten voor de rubriek Vereenigings leven worden dikwijls pas des Vrijdagsmorgens aan ons bureau bezorgd. Wij herinneren er daar om nogmaals aan, dat alle berichten uiterlijk des Donderdagsavonds in ons bezit moeten zijn. Later ontvangen copie kan niet meer worden opgenomen. De Administratie.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1934 | | pagina 3