PREDIKBEURTEN 3. Vaststellen der notulen. 4. Zaken uit de notulen. 5. Ingekomen Stukken. 6. Behandeling van instructiën. 7. Rapporten. 8. Rondvraag naar art. 41 en zoo noodig Art. 43 D.K.O. 9. Aanvraag en vaststelling vacaturebeurten. 10. Algemeene Rondvraag. 11Lezen van het persverslag. 12. Vaststelling aanvang volgende vergadering en sluiting. Mede te brengen collecten a. Theol. School b. y2 collecte voor Hulpbeh. Kerken c. Bijdrage voor het Zendingshospitaal. Op last der Classe, E. TANGE, Scriba. Rilland-Bath, 24 October 1933. VERGADERING van den Kerkeraad (Breed). Middelburg, 20 October 1933. PraesesDs. D. Scheele. Aanwezig 44 broeders. De Praeses opent de vergadering, leest Ps. 89 vers 15 en gaat voor in gebed. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en vastgesteld. Ingekomen Stukken een verzoek van Depu- taten voor de geestelijke verzorging der ver strooide Gereformeerden in Ned. Indië tot het houden eener collecte, toegestaan een uitnoo- diging van de J. V. op G. G. Herman Faukeel", voor afvaardiging naar haar Jaarvergadering, in handen gesteld van de jeugdouderlingen een verzoek om in 1934 een collecte te houden voor de Geref. Jeugdcentrale, toegestaan een uitnoo- diging tot bijwoning bij de ingebruikname van het kerkgebouw der Geref. Gemeente, afge vaardigden worden aangewezeneen viertal aanvragen om steun, verwezen naar de Com missie ad hoe. Overgegaan wordt tot de nominatie van ouderlingen en diakenen. In de vacatures ont staan door het aftreden van de broeders ouder lingen A. U. Ie Cointre, A. van Dijk, G. Ge- schiere, I. A. Goedbloed en G. P. Wattez, wor den de volgende broeders voorgesteld om daar uit een keuze te doen A. Coumou, G. M. Feij, M. J. Geuze, J. F. Heemskerk, K. Huizenga, C. van Moolenbroek, H. Mulder, J. W. v. Swigchem, J. v. Tuinen en T. Winter. In de vacatures ontstaan door het aftreden der broe ders diakenen P. Adriaanse, J. J. Dronkers, P. J. de Jonge en M. Walraven de broeders J. W. Diermanse, M. B. Fanoy, C. A. Kabboord, J. Looise, P. Ton, J. J. de Vast, I. Vereist en C. Willeboordse. De gemeente zal D.V. Donderdag 9 Novem ber a.s. des avonds om 8 uur in de Gasthuiskerk in de gelegenheid worden gesteld een keuze te doen, zij die dan verhinderd zijn ontvangen des middags daartoe gelegenheid tusschen 1 en 2 uur. Rondvraag. Dankzegging. Sluiting. Donderdag 2 November a.s. Sectie. DE KERKERAAD. VERGADERING van den Kerkeraad van St. Laurens, gehouden op 23 Oct. 1933. Praeses Ds. A. Koning opent de voltallige vergadering op de gebruikelijke wijze. De notulen worden goedgekeurd. Ingekomen Stukkena. van de M. V. uit- noodiging tot bijwoning der Jaarvergadering op 25 Oct. a.s., br. Kole en Hillebrand worden aan gewezen b. Chr. O. O. Ver. in Indië Pro Rege een dankbetuiging c. van de Vereen. ,,Effatha" een verzoek om een bijdrage. Zal door de Dia conie gesteund worden d. van het Com. voor Poolsch Oekraine ter bevordering van het Geref. leven. Aangehouden tot volgende vergadering e. van de Ned. Mil. Bond een verzoek om steun, voorloopig voor kennisgeving aangenomen van de Classis Arnhem een vertrouwelijk schrij ven, voor kennisgeving aangenomen g. van het Bestuur der Bewaarschool Emmer Erfscheider- veen een verzoek om een gave Diaconie zal een gift zenden h. van de Surinaamsche Zen ding een circulaire om steun. Zal uit de Zen- dingskas B gesteund worden. Rapporten. Praeses rapporteert over z'n ge houden ziekenbezoek. Geen bijzonderheden. Br. ouderlingen brengen rapport uit van gehouden huisbezoek. Br. Prins doet verslag van zijn be zoek aan de J. V. Hij bracht een gunstig rap port uit. Diaconale zaken niets bijzonders. De Kerkeraad stelt de volgende dubbeltallen voor ouderling de brs. J. Riemens en G. F. Weeda en voor diaken de brs. A. v. d. Broeken Wz. en D. Willemse. Sencura Morum. Lezing Persverslag. Sluiting. DE KERKERAAD. AGENDUM van de vergadering der Clas sis Middelburg op Woensdag 8 Novem ber 1933 in de Hofpleinkerk. Aanvang 9.30 uur. 1. Opening. 2. Nazien der credentiebrieven. 3. Samenstelling van het Moderamen Praeses Ds. Koning Assessor Ds. Heij le Scriba Ds. v. d. Guchte 2e Scriba Ds. Douma. 4. Lezing en vaststelling van de notulen der vorige vergadering. 5. Behandeling van ingekomen Stukken. 6. Rapporten. 7. Behandeling instructie's. 7b. Voorstel Meliskerke Meliskerke stelt voor in de classic, regeling ter behandeling gedw. huwel. te schrappen in art. 5 de laatste alinea hierdoor zou dan ook art. 6 kunnen vervallen. 8. Benoeming der deputaten naar art. 10 der huishoudelijke regeling. 9. Rondvraag naar art. 41 D.K.O. 10. Aanwijzing der roepende kerk voor de vol gende vergadering. 11Rondvraag. 12. Lezing en vaststelling der korte notulen. 13. Sluiting. Voor de roepende kerk van Westkapelle, J. E. VISSER, Praeses. J. POUWELSE, Scriba. Westkapelle, October 1933. Middelburg. De Telefooncommissie bericht dat zij als volgt is samengesteld P. B. Tazelaar, Voorzitter, Brakstraat O 260. P. Adriaanse, Secretaris, Zusterstraat I 210. B. H. Lavooij, Penningmeester, Noordsingel S 15624. J. W. Kögeler, Adres voor klachten, Koepoortstraat E 63. Serooskerke. KORT VERSLAG van de ver gadering van den Kerkeraad gehouden op Donderdag 26 October 1933. Aanwezig alle leden. Opening. Notulen. Ingekomen Stukken: 1.2. Verzoek om ge gevens voor het Jaarboek der Geref. Kerken en voor Van Alphen's Kerkelijk Handboek zullen worden verstrekt3. Verzoek van de Christel. Besturenbond om gebruik van het kerk gebouw op 9 Nov. a.s. toegestaan4.9. Steunaanvragen van „Effatha", „Bartimeüs", Comité Hongaarsche Studenten, Ned. Milit. Bond, Milit. Tehuis, Helder, Geref. Kerk, Hoorn; in handen van de Commissie ad hoe 10. Schrij ven van het Comité der Javafilm over vertooning alhier voorjaar 1934; wordt op ingegaan; 11. Circul. arbeid verstrooiden in Ned. Indië, wordt reeds voor gecollecteerd12. Steunaanvrage Christel. School, Emmer erfscheiderveen, voor kennisgeving aangenomen 13. Circul. Rusthuis, Colijnsplaat, idem. Kerkelijke Stand. Gedoopt Gerrit Christiaanse Cz. Pieter Adriaanse Jz. Pieternella Sturm J.Md. Attestatie aangevraagd naar Grijpskerke door Floris Wondergem doopattest naar Vrou wenpolder Adriana Provoost, naar Grijpskerke Jacomina Joziasse ingekomen met attestatie van Vrouwenpolder Abraham Wattel met doopat test van Oostkapelle Maatje Willeboordse van Grijpskerke Cornelia Joziasse Pd. Aan een gar nizoenskerk werd bericht gezonden, dat een dooplid aldaar in militairen dienst is gegaan. Rapporten. Verslag wordt gedaan van de in trede van Ds. Tunderman te Vrouwenpolder en Gapinge. Eveneens over verschillende bezoeken in de gemeente. De praeses doet mededeelingen over de catechisatie gelukkig kon worden ver meld, dat het overgroote deel der catechisanten zeer getrouw is in het bezoeken van en het lee- ren voor de catechisatie. De Commissie voor de steunaanvragen stelt voor verschillende aanvragen voor kennisgeving aan te nemen en voorts uit de Kas voor ver schillende doeleinden te bestemmen voor Wil lem Lodewijkfonds, Sneek (huisvesting Schip perskinderen) ƒ1.Geref. Kerk Holwerd (Fr.) (kerkbouw) 2.50 Christel. Milit. Bond O. en W. Indië 2.50 Ned. Middernachtzen- dingsvereen. 2.50 ,,Pro Rege" Bandoeng (voor tehuis); Geref. Kerk Hellevoetsluis (schulddelging); Geref. Kerk Wilsum (kerk bouw) elk 5. De Praeses zal op Dankdag 's middags ruilen met Ds. Douma, van Oostkapelle. Op Dankdag zullen briefjes worden uitgereikt ten einde de manslidmaten in de gelegenheid te stellen namen op te geven voor candidaat ouderling en diaken. Aftredend zijn met 1 Januari a.s. ouderling C. Jobse en diaken J. Verhage. Op de Classisver- gadering zal er tegen geprotesteerd worden, dat enkele genabuurde kerken, tegen het classicaal besluit in, op het allerlaatst, besloten den Dank dag te verzetten naar den laatsten Woensdag van November. Naar de kerk van Vrouwen polder zal bovendien een schrijven gezonden worden, daar deze kerk, naar het oordeel van den kerkeraad, zonder overleg met Serooskerke, zeker niet tot verandering had mogen overgaan, met het verzoek althans dit jaar nog op het ge wraakte besluit terug te komen en in de toe komst gezamenlijk te handelen. Naar de Classic, vergadering worden afgevaardigd als primi Ds. Lindeboom en oud. Jobse; secundus oud. Meijers. 19 November zal D.V. voor de gemeente op treden Cand. W. G. F. v. Terwijnen, van Via- nen. Alsdan Voorbereiding H. A. Zondag 26 November a.s. Bediening van het H. A. Diaconale Zaken. Een korte bespreking wordt gehouden betreffende een zaak waarover brs. diakenen zich nader zullen beraden. Het Mode- ramen van de Zusterkring zal op een gezin op merkzaam worden gemaakt. Rondvraag. Sluiting. DE SCRIBA CORRESPONDENTIE. Voor dit blad moeten nieuwe adresbanden gedrukt worden. Gaarne zullen we indien de adresseering thans niet goed is de wijziging ontvangen. Mogen we op Uwe medewerking rekenen, waarvoor dank. De Administratie. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN Neuzen. Ontvangen collecten Prov. Kas voor Hulpbehoevende Idioten van de kerk van Aardenburg 9.04, Axel 43.61, Hoek 11.87, Neuzen 39.80, Oostburg 15.11, Schoondijke 23.50 en Zaamslag 37.68. L. MICHIELSEN. Middelburg. Ontvangen voor ,,de Zeeuwsche Be ker" wijl niet bezocht, van N. N. 1.en van dochter 0.50. Met hartelijken dank. D. SCHEELE. Serooskerke. Met hartelijken dank ontvangen van een zuster 0.50 voor de Kerktelefoon. W. F. M. LINDEBOOM. ZENDING. Middelburg. Ontvangen van Willie en Marietje Diermanse 2.01 en een kistje lood van Pieter Theo- dorus van Belsen, Arnemuiden, kinderen School Gra venstraat, bemiddeling Mej. v. D., van al dezen een flinke partij zilverpapier en theelood. Namens de Zendingscommissie mijn hartelijken dank. W. P. WATTEL, Penningmeester. Korte Noordstraat E 8. St. Laurens. Met hartelijken dank ontvangen door bemiddeling van dhr. Weeda, uit het Nikkertje der school 3.Verder uit de Zendingsbusjes van Gretha Boone 1.76, van Jans de Bree 2.87, van Mina Hillebrand 4.21, van Lein Riemens 4.50, van Betje Sanderse 1.55. Samen 14.89. Namens de Zendingscommissie, D. WILLEMSE, Penningmeester. KERSTFEEST 1933. Kerstfeestviering te Magelang, Parakan en Blondo. Hiervoor ontvingen we met hartelijken dank door bemiddeling van Mej. J. J. v. d. Wal van de kin deren der Zondagsschool te Westkapelle 1.75, van den Heer Abr. Iz. Catsman bijdrage Naaikrans „Dor cas" te Aardenburg" 2.50, van Riekje de Visser uit Zaamslag 100 halve centen, die ze voor 't Kerst feest spaarde. Dank je, Riekje. Met vriendelijke aanbeveling. S. E. HEIJ—GOSLINGA. Koudekerke, Geref. Pastorie. Giro-adres Ds. A. C. Heij 169757. Met dank ontvangen door tusschenkomst van Mej. Fledderus van Mevr. S. een pak kleedingstukken, van de Fam. v. D. een jaargang Schouwvenster, van Mej. D. een jaargang van de Spiegel. Namens de Evangelisatie Commissie, Molstraat 26. KORTEKNIE, Secr. Vraagl gratis brochure met attesten, ook van vooraanstaande doktoren, over de gunstige resultaten, verkregen met AN TIF ELLIN, bij de Firma J. Dwarshuls, Jacobijnerstraat 13 Groningen. VEREENIGINGSLEVEN. Geref. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Afdeeling I. Bijb. Gesch. „Esther wordt Koningin" door Lies du Bois. Na de pauze Memoriseeren door Mina Leenhouts, de Roose en Tanny de Rijke. Afdeeling II. „De terugkeer uit Babel", Esra I en II en II door Magda v. d. Kleijn. Na de pauze bijdrage door Saar Wattel, Mien Hendrikse en Eva de Boeft. Afdeeling III. Bijb. Gesch. „Daniël VI" door Jozien v. d. Moer. Reciteeren Cato de Vos, Gré Klein, Ina Graafhuis. Geref. Meisjesvereeniging „Meisjesroeping"M'burg. Afdeeling A. Gel. leer. Schets 7. „De eigenschappen der H. Schrift", M. Wattel. Opvoedkunde „Spel", B. en B. 13 Maart '31, F. de Vos. MemorisatieS. Berkeveld. Poëzie J. Verstraate. Afdeeling B. N. T. Schets III. „Het Heilig Kind Jezus", Lukas 2 2152 door Sien Sanderse. Maatsch. onderwerp. „Het Kind". Schets 18 door Joes de Schipper. Memoriseeren Bets Tange. Poëzie Mien Littooij. Geref. Jongelingsver. Sola-FideMiddelburg. Rinvergadering lokaal Singelstraat. J. V. „Dr. Lützen Wagenaar", Middelburg. O. T. 67. „Manasse", vr. A. Janse. Ons Program, art. 6. „De Staatsvorm", vr. M. Pouwelse. Geref. Jongelingsvereeniging Herman Faukeel". O. T. 48. „David, Koning te Hebron" door vr. A. Jonkheer. „Het Jodendom in onzen tijd" door vr. H. Lenseling. RING MIDDELBURG. Ringv erg ader ing op Donderdag 2 November a.s. des avonds 8 uur in gebouw C.J.M.V. Singelstraat. Agenda „Gezag en Jeugd" door Veere. „Schepping of Evolutie" door St. Laurens. Gereformeerde Knapenvergadering „Samuël", M'burg, Afdeeling I. B. G. „De geboorte van Johannes den Dooper", vr. Asscheman. V. G. „Willem I en Waterloo", vr. Provoost. De Geref. K. V. Benjaminte St. Laurens vergadert op Zondag 29 October 1933 des namiddags om 4 uur in de consistorie der Geref. Kerk. 1. Gew. Gesch. „Josia", zie Knapenblad Juni 1933 door vr. L. Gideonse. 2. Na de pauzeImproviseeren. De Geref. J. V. Spreuken 8 vers 33a te St. Laurens vergadert op Zondag 29 October des avonds 7 uur in de consistorie der Geref. Kerk. 1. Gew. Gesch. Ond. 72. „Nebukadnezar's ver nedering" door vr. A. Joosse. 2. Vaderl. Gesch. Ond. 15. „De grondvesting der Republiek" door vr. J. Boon. Vergadering der G. J. V. Pred. 12la te Koudekerke, te houden op Zaterdagavond 28 Oct. des avonds 8 uur in het Vereenigingsgebouw. Agenda: 1. Gel. Bel. Art. 8. „Dat God eenig is in wezen en nochtans in drie personen onderscheiden", vr. D. Simonse. 2. Voordracht, vr. C. Franke. Pauze. 3. Memorisatie, vr. D. Filius. 4. Anti Rev. beg. Art. 5. Schets 2 en 3. „De handhaving van den eed en de Overheid en Sab- batsrust", vr. L. Boone. Gereformeerde Vereeniging „De Vriendenkring". Middelburg. Gezellige samenkomst op Zaterdagavond 8 uur in het Militair Tehuis. Alle jongens boven 16 jaar welkom. SEROOSKERKE (W.). Voor de Contactcommissie der Geref. Jeugdver, treedt D.V. 1 November a.s. des avonds om 7 uur in de Geref. Kerk op Ds. J. C. J. Kuiper van Sou burg met het onderwerp „Enthousiasme". Dringend verzoek. De berichten voor de rubriek Vereenigings- leven worden dikwijls pas des Vrijdagsmorgens aan ons bureau bezorgd. Wij herinneren er daar om nogmaals aan, dat alle berichten uiterlijk des Donderdagsavonds in ons bezit moeten zijn. Later ontvangen copie kan niet meer worden opgenomen. De Administratie. IN DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND OP ZONDAG 29 OCTOBER EN WOENSDAG 1 NOVEMBER 1933. CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Woensdag Dankdagcollecte voor de Kerk. Hofpleinkerk 9.30 uur 2 uur 6 uur W. 9.30 uur 2 uur 7 uur Noorderkerk 9.30 uur Ds. D. Scheele Prof. Dr. Aalders Prof. Dr. Aalders Ds. D. Scheele Ds. Stam te Pernis. Ds. Stam Prof. Dr. Aalders te Hilversum. 6 uur Ds. D. Scheele Arnemuiden 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing Domburg 9.30 uur Ds. J. E. Visser 2 uur Lezen eener Leerr. W. 9.30 uur Ds. J. E. Visser 2 uur Ds. H. Pestman Gapinge 9.30 uur Ds. J. W. Tunderman 2 uur Lezen eener Leerr. Grijpskerke 9 en 2 uur Ds. H. Pestman W. 9.30 uur Ds. H. Pestman 2 uur Ds. J. E. Visser Koudekerke 9 en 2 uur Ds. A. C. Heij W. 9 uur Ds. J. C. J. Kuiper 2 uur Ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur Ds. A. Koning Bed. H. Av. en Dankz. W. 9.30 uur Ds. A. C. Heij 2 uur Ds. A. Koning Meliskerke 9 en 2 uur Ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9.30 en 2 uur Ds. E. Douma W. 9.30 uur Ds. E. Douma 2 uur Ds. W. F. M. Lindeboom Serooskerke 9.30 en 2 u Ds. W. F. M. Lindeboom W. 9.30 uur Ds. W. F. M. Lindeboom 2 uur Ds. E. Douma Souburg 9.30 en 2 uur Ds. J. C. J. Kuiper W. 9.30 uur Ds. A. Koning 2 uur Ds. J. C. J. Kuiper Veere 9.30 en 2 uur Ds. J. v. d. Guchte Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Prof. Dr. K. Schilder te Kampen. Collecte Emeriti. Vrouwepolder 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. J. W. Tunderman Westkapelle 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. J. E. Visser CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Lezen eener Leerr. Geersdijk 9.30, 2 en 5.30 uur Ds. J. D. v. d. Velden te Rotterdam. Haamstede 9.30 en 2.30 uur Ds. J. M. Mulder Bed. H. Av. en Dankz. Kamperland 9 en 2 uur Ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30 en 6 uur Ds. M. Heuzeveldt 2 uur Lezen eener Leerr. Oosterland 9.30 en 2 uur Ds. J. P. linger Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur Dr. J. van Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE THOLEN. Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 uur Lezen eener Leerr. 5.30 uur Cand. J. N. Streefkerk te Delft. Krabbendijke 9 uur Cand. J. N. Streefkerk te Delft. 2 uur Lezen eener Leerr. W. 9 en 2 uur Ds. J. Meester te Brouwershaven. Poortvliet 9.30 en 2 uur Dhr. K. de Vries 6 uur Lezen eener Leerr. Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Ds. W. M. le Cointre Tholen 9.30 en 6 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds. G. Leene Borssele 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Driewegen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Ds. A. Scheele Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegt 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Heinkenszand 9.30 en 2 uur Ds. Joh. Booij Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. H. Torenbeek Wemeldinge 9.30 en 2 uur Ds. H. G. Meijnen te Papendrecht. Kruiningen 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Ds. E. Beukema Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur Ds. v. Heiningen Namiddag Voorber. H. Av. CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 en 3 uur Axel 9.30 en 2 uur Hoek 9 en 2 uur Oostburg 9.30 en 2 uur Schoondijke 9.30 en 2 uur Terneuzen 9 en 2 uur Ds. Joh. A. Tiemens Ds. J. S. Post Ds. C. B. Bavinck Ds. Th. P. Potma Ds. D. J. de Vries Ds. S. Groene veld Zaamslag 9 en 2 uur Ds. A. B. W. M. Kok

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1933 | | pagina 3