OFFICIEELE BERICHTEN. PREDIKBEURTEN Nieuwe Zendingsarts. Vanwege de Geref. Kerk van Rotterdam hoopt als Zendingsarts aan het hospitaal te Poerbolinggo, ter opvolging van den tijdelijken geneesheer Dr. G. J. Hoekstra, die een vaste benoeming naar elders aannam, op te treden Dr. A. C. Zwaan, geneesheer te Zuidland. Dr. en Mevrouw Zwaan hopen met hun drie kinderen 28 Juni a.s. per „Indrapoera" de reis naar Ned.-Indië te aanvaarden. Vrucht der prediking. In de „Franeker Kerkbode" vraagt Ds. J. D. Wielenga aan 't slot zijner beschouwing over de Buchman- beweging Draagt de prediking niet zeer weinig vrucht? Moeten niet de predikers over het algemeen klagen, dat hun werk lijkt op een ploegen op rotsen Gaat de gemeente in de jarenlange be arbeiding vooruit, geestelijk vooruit En als dan het antwoord veelszins ontken nend is, dan moet de vraag in onze ziel geboren worden hoe komt dat toch Ligt het aan de predikers Maken zij soms zelf het Woord Gods krachteloos Brengen zij het Woord wel in het bewustzijn van eigen zwakheid en van de on overwinnelijke kracht des Geestes Leggen zij hun hart, hun ziel wel in de prediking Is het hun in de prediking wel inderdaad om de zie len hunner hoorders te doen en alzoo om de eere van hun God en Heiland Of ligt de oorzaak bij de gemeente Raken wij als hoorders afgestompt Kan het Evangelie ons niet meer ontroeren Zijn wij oververzadigd van het goede, en kan alleen iets bijzonders ons meer treffen Gaan wij wel biddend op Is er bij ons wel een hongeren en dorsten Of zoeken wij het meer in critisch oordeelen en veroordee- len Willen wij wel waarlijk anders, vromer, godvruchtiger worden Of meenen wij, dat wij tamelijk wel op de goede hoogte staan Er ware meer te vragen maar zeker is, dat hier iets hapert. En zoowel de predikers als de hoorders hebben de dagelijksche bekeering van noode." K. B. S. KORT VERSLAG van de Vergadering der „Classis Tholen", 10 Mei 1933. 1. De Praeses, Ds. Vreugdenhil, opent de vergadering, laat zingen Ps. 77 6, gaat vóór in gebed en leest den 122 sten Psalm voor. 2. De geloofesbrieven worden nagezien en in orde bevonden. De kerk van Rilland-Bath vaardigt een diaken af, wien keurstem wordt verleend. De kerken van Oud-Vossemeer en Poortvliet hebben een Instructie. 3. In het Moderamen nemen zittingDs. Vreugdenhil, Praeses br. Tange, Scriba Dr. Veltenaar, Assessor. 4. Lezing der notulen, die ongewijzigd wor den gearresteerd. 5. Voorlezing wordt gedaan van een afschrift van een Classisbrief aan de Kerkeraad van Willemstad. 6. Geen ingekomen stukken. 7. Instructiën 1. De kerk van Oud-Vosse meer vraagt en ontvangt advies inzake een censuur-geval. 2. De kerk van Poortvliet vraagt: a) den omslag der kerken naar Art. 13 met 25 te verlagen b) de bijdragen der kerken voor de Zending insgelijks met 25 te ver minderen. Omtrent a) neemt de Classis het stimuleerende voorstel van Bergen op Zoom aan eene gan- sche herzienning der Emeritaatsgelden en om trent b) zal de deputaat niet alleen de belangen der Zending, maar ook die der Classis behartigen. 8. Inzake het Rapport „Eenige Gezangen" besloot de Classis deze zaak aan de e.k. Synode over te laten. 9. Voorstel van Bergen op Zoom De Ge nerale Synode benoeme deputaten om pogingen aan te wenden, om tot meerdere eenheid te ko men met hen, die met ons staan op den grond slag der H. S. en op dien der Geref. Formulie ren van eenigheid. Aangenomen. 10. Benoemingen tot afgevaardigden naar de Part. Synode. Tot primiDe dienaren des Woords Ds. Le Cointre en Dr. Veltenaar. Tot secundide dienaren des Woords Ds. Spoel- stra en Ds. Vreugdenhil. Tot primi, de ouder lingen de brs. Mr. Schwartz en E. Tange. Tot secundide ouderlingen de brs. Van Strien en de Vries. 11. Rapporten: Rapport inzake steunaan vrage van O. V. Mr. Schwartz rapporteert, de Classis aanvaardt het Rapport. Rapport moei lijkheden met Poortvliet. Br. Tange rapporteert: De Classis aanvaardt dit Rapport en keurt de handelingen der deputaten goed. 12. De kerkvisitatie zal dit jaar niet gehou den worden. 13. Rondvraag naar Art. 41. Niets bijzonders. 14. Rilland-Bath vraagt en verkrijgt 3 vaca turebeurten, Krabbendijke 1 en Poortvliet 1. 15. Algemeene Rondvraag. Br. van Strien vraagt en verkrijgt advies over de financieele bijdragen eener plaatselijke kerk. 16. De volgende vergadering zal D.V. ge houden worden 6 September 1933. 17. Lezing van het Persverslag. 18. De Assessor gaat voor in dankzegging. 19. Sluiting van de vergadering door den Praeses. Op last der Classis, Dr. VELTENAAR, Assessor. De volgende collecten werden geïnd Theol. Hulpbeh. Prov. Kas School Kerken Hulpbeh. i/d Prov. Idioten e.a. Anna Jacoba Polder ƒ14.60 11.32J^ 10.38]/2 Bergen op Zoom „29.65 „30.28 „28.60 Krabbendijke „18.04 „15.33 „21.23 Oud-Vossemeer 10.03 10.50 5. Poortvliet 5.75 5.5.95 Rilland-Bath 12.40 7.20 12.14JZ Tholen 9.96 9.83 9.55 VERGADERING van den Kerkeraad (Smal). Middelburg, 11 Mei 1933. PraesesDs. D. Scheele. Aanwezig 27 broeders. De Praeses opent de vergadering, leest voor Ps. 100 en gaat voor in gebed. Proces-verbaal wordt ten overstaan van No taris Terpstra opgemaakt van het besluit van den Kerkeraad om de Directrice van het Zen dingshospitaal te Magelang volmacht te ver kenen. Notulen der vorige vergadering worden ge lezen en vastgesteld. Ingekomen Stukkeneen schrijven van de kerk te A. inzake een lid, in handen wijkouder- lingen gesteld een dankbetuiging voor betoonde deelneming bij het overlijden van een broeder een schrijven van de kerk te K. inzake grens regeling een schrijven van een broeder in han den van het Moderamen gesteld. Het werk onder de militairen wordt als proef voor een half jaar aan een speciale ouderling opgedragen. Commissie voor doopaanvrage enz., twee in gekomen attestaties en 1 doopattest aanvaard, een aangevraagde attestatie en een doopaanvrage toegestaan. Rapporten. Overeenkomstig advies Classis zal een broeder onder tweede trap censure gesteld worden. Br. Pouwer brengt verslag uit van de gehou den Classisvergadering. Rondvraag. Dankzegging. Sluiting. 1 Juni a.s. Smal. 8 Juni a.s. Breed. DE KERKERAAD. Collecten Hulpbehoevende Kerken in de Provincie in April 1933. Arnemuiden 22.29 Domburg 6.40 Ga- pinge 6.06 Koudekerke 21.12 Grijpskerke 20.70J/2 St. Laurens 16.10Meliskerke 15.Middelburg 123.05 Oostkapelle 10.61J^ Serooskerke 27.30 Souburg 36.41 Veere 11.93; Vlissingen 67.50; Vrouwenpolder 12.44 Westkapelle 4.55. De Correspondent, J. A. VERTREGT. Theol. School te Kampen. Ontvangen van den correspondent A. Bergs- hoeff uit Vlissingen 37.Vriendelijk dank. De correspondent voor de Classis Middelburg, J. OLTHOFF. Middelburg, Mei 1933. Zendingsdag Classis Middelburg. De Deputaten tot organisatie van den Classi calen Zendingsdag kunnen, in aansluiting op het vorig bericht dienaangaande, mededeelen, dat op den Zendingsdag der Classis Middelburg, te houden op Maandag 5 Juni (2en Pinksterdag) op de hofstede „Korenbloem" tusschen Seroos kerke en Vrouwenpolder, aanvang 2 uur, zullen optreden Ds. W. F. M. Lindeboom, van Se rooskerke, met het onderwerp „De zegen der Zending voor de zendende kerken" Ds. D. K. Wielenga, van Amsterdam (vroeger.Missio nair predikant op Soemba) met het onderwerp „Uit de practijk van den Zendingsarbeid en Ds. C. B. Bavinck, van Hoek, met een opwekkende VERACHTEREN IN DE GENADE, Een van de meest troostvolle stukken van de leer der waarheid is, dat van de volharding der heiligen. Waaronder dit dan wordt verstaan, dat de uitverkorenen in de kracht Gods tot de zaligheid worden bewaard, zoodat ze niet verloren kunnen gaan in der eeuwigheid en dat de uitverkorenen daar de zekerheid van kunnen hebben naar de mate huns geloofs, waarmede zij vertrouwen, dat zij zijn en altijd zullen blijven ware en le vende leden der Kerk, en dat zij hebben de ver geving der zonden en het eeuwige leven. Dit is een zeer troostrijk stuk derhalve. En temeer is dit troostrijk, omdat God hen naar Zijn voornemen wel geroepen heeft tot de gemeenschap Zijns Zoons, den Heere Jezus Christus, en hen heeft wedergeboren door den Heiligen Geest, en hen van de heerschappij en slavernij der zonde verlost heeft, doch hen in dit aardsche leven niet ganschelijk van het vleesch en van het lichaam der zonde heeft ver lost. Vandaar de vele dagelijksche zonden uit zwakheid. En ook aan de allerbeste werken der heiligen kleven gebreken. Maar nochtans zullen de uitverkorenen on danks deze overblijfselen der zonde niet verloren gaan, omdat ze in de kracht Gods tot de zalig heid worden bewaard. De genade is onverliesbaar. Dat leeren niet de Roomschen, en vele andere christenen meer. Deze leeren, dat er een afval der heiligen is. Maar de Gereformeerden leeren de volharding der heiligen. En dat leeren ze op goede gronden, die ontleend zijn aan de Heilige Schrift. Niet op zwakke maar op stevige gronden. Evenwel, al is de genade onverliesbaar, toch kan een christen verachteren in de genade Gods. Daar zien we maar al te veel droeve voorbeel den van. En daartegen wordt in de Heilige Schrift ern stig gewaarschuwd, zooals b.v. in Hebr. 12 15a. H. W. L. HET RECHTE BEGRIP. Een Zendeling verhaalt, hoe men hem van huis suiker gestuurd had, en hoe hij daarvan op zijn post aan een kleinen jongen ook een stukje had gegeven. Dat had dien jongen heerlijk ge smaakt, en hij had het aan de menschen van zijn dorp verteld, hoe heerlijk het geweest was. Toen wilden die menschen, dat hij hun dui delijk zou maken, hoe de smaak wel geweest was. Smaakt het als rijst vroeg de een. O neen. veel lekkerder Smaakt het als sago vroeg de ander. Neen, veel lekkerderEn zoo had de een dit en de ander weer wat anders gevraagd. Maar de jongen kon het hun niet duidelijk ma ken. Ten einde raad kwam hij bij den Zendeling terug, en verzocht hij nog om een stukje, niet voor zichzelf, maar om het de andere menschen te laten proeven, dan zouden zij óók kunnen weten, hoe lekker het was. Zoo gaat het nu ook met den Heiland. Men kan u wel zeggen, welk een heerlijke Heiland Hij is, maar om het recht te begrijpen moet ge Hem zelf proeven en smaken. Ge moet Hem zelf leeren kennen. Ge moet tot Hem komen met den last uwer zonden. Ge moet uw hart aan Hem geven. Ge moet uw gansche leven m Zijn hand stellen en dan ondervindt ge zelf, hoe heerlijk Hij is. De koningin van Scheba had veel van Salomo's rijkdom en wijsheid gehoord, maar het rechte begrip had ze er niet van, totdat ze zelf de verre reis ondernam en tot Salomo kwam en met eigen ooren hoorde en met eigen oogen zag. En toen was er geen geest meer in haar over, en ze zeide „de helft is mij niet aange zegd Men kan u veel goeds en schoons van Jezus zeggen. Maar vergeet niet, dat ge zelf moet proeven om recht te weten. Ge moet zijn vriend worden om het te weten. H. W. L. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN Middelburg. Ontvangen van N. N. voor Radio uitzending 2.50; van N. N. 10.waarvan ƒ5. voor Diaconie, 2.50 voor Kerk en 2.50 voor de Zending van N. N. uit dankbaarheid voor genoten zegeningen, door middel van koster Volkers, 5. waarvan 2.50 voor Diaconie en 2.50 voor Zen ding. Met hartelijken dank. Ds. SCHEELE. Serooskerke. „Naar aanleiding van de predicatie over Zondag 42" met hartelijken dank ontvangen 2.voor de Kerk en 2.voor de Diaconie. W. F. M. LINDEBOOM. ZENDING. Middelburg. Ontvangen uit het Zendingsbusje van Mej. de Wed. W. J. de Schipper 21.50, waarvoor ik de familie namens de Commissie mijn hartelijken dank zeg, hopende dat er nog meer zulke busjes mogen komen. Namens de Zendingscommissie, W. P. WATTEL, Penningmeester. Korte Noordstraat E 8. VEREENIGINGSLEVEN. Gerei. Meisjesvereeniging „Meisjesroeping"M'burg. Geen vergadering. Gerei. Meisjesvergadering NuniaMiddelburg. Aldeeling I. Bijb. Gesch. „De wonderen van Elisa" door Tannie de Rijke. Na de pauze Reciteeren doorRie Kleynenberg, Ettje Loodewijk en Mientje de Rijke. Ajdeeling II. Bijbelsche Gesch. „De drie Koningenslag" door Eva de Boeft. Na de pauze Reciteeren door Corrie Leijnse, Greta Winter en Bep Walraven. Afdeeling III. Bijb. Gesch.„De drie Koningenslag" door Maatje Verstraate. OpstelwedstrijdMiep Loodewijk, Corrie Breel, Annie Sanderse en Mies Harinck. Gerei, jongelingsvereeniging „Herman Faukeel". Gel. Bel. Art. I „Dat er een eenig God is" door vr. J. Jansede Jonge. Kerkgesch. „Hendrik de Cock en de zijnen" door vr. V. „Dr. Lülzen Wagenaar"Middelburg. Vergadert in de Consisotrie Holpleinkerk. O. T. 28b „Asa en Josafath", J. B. 13 Nov. '31, N. Willeboordse. Vrij Onderwerp, vr. J. de Poorte. De Gerei. J. V. Spreuken 8 vers 33a te St. Laurens vergadert op Zondag 21 Mei des avonds 7 uur in de consistorie der Geref. Kerk. 1. G. B. art. 31. „Van de Dienaren, Ouderlingen en Diakenen" door vr. Joh. de Visser. 2. Vrij onderwerp „De wereldcrisis en het Mo derne leven" door vr. K. Willemse. J. V. op Geref. Grondslag Pred. 12la te Koudekerke. Zaterdagavond 20 Mei 1933 geen vergadering. Geref. Jeugd-Centrale, Koudekerke. Propagandavergadering Zondagavond 7 uur in het V ereenigingsgebouw. Onderwerp I „Jezus en de leidslieden van Israël" door Mejuffr. P. Harpe. Onderwerp II „Het Reveil" door vr. A. G. Heij. Onderwerp III „Fascisme, Nationaal-Socialisme, Calvinisme", door vr. A. Maas Jz. IN DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND OP ZONDAG 21 en DONDERDAG 25 MEI 1933 CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Hofpleinkerk 9.30 uur Dr. J. van Lonkhuijzen te Zierikzee. 2 uur Dr. J. van Lonkhuijzen 6 uur Cand. M. P. van Dijk D. 9.30 uur Cand. A. W. T. Nijenhuis Noorderkerk 9.30 uur Cand. M. P. van Dijk te Amsterdam. 6 uur Dr. J. van Lonkhuijzen Arnemuiden 9.30 uur Ds. H. Scholing Voorber. H. Av. en Openb. Bel. 2 uur Ds. H. Scholing D. 9.30 uur Ds. H. Scholing Domburg Geen opgave ontvangen Gapinge 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Cand. A. F. J. Pieron te Heemstede. D. 9.30 uur Lezen eener Leerr. Grijpskerke 9 en 2 uur Ds. H. Pestman D. 9 uur Ds. H. Pestman Koudekerke 9 en 2 uur Ds. A. C. Heij D. 9.30 uur Ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur Ds. A. Koning D. 9.30 uur Ds. A. Koning Meliskerke 9 uur Ds. M. Vreugdenhil Bed. H. Av. en Dankz. 2 uur Lezen eener Leerr. D. 9 uur Ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9.30 en 2 uur Ds. E. Douma D. 9.30 uur Ds. E. Douma Serooskerke 9.30 en 2 u Ds. W. F. M. Lindeboom Bed. H. Av. en Dankz. W. 1.30 uur Ds. W. F. M. Lindeboom Huwelijksbevestiging. D. 9.30 uur Ds. W. F. M. Lindeboom Souburg 9.30 en 2 uur Ds. J. C. J. Kuiper Voorb. H. Av. en Openb. Bel. D. 9.30 uur Ds. H. S. Bouma te Amsterdam. Veere 9.30 en 2 uur Ds. J. v. d. Guchte D. 9.30 uur Ds. J. v. d. Guchte Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Ds. H. A. Wiersinga D. 9.30 uur Ds. H. A. Wiersinga Vrouwepolder 9.30 uur Cand. A. F. J. Pieron te Heemstede. 2 uur Lezen eener Leerr. D. 9.30 uur Lezen eener Leerr. Westkapelle 9.30 en 2 u. Geen opgaaf ontvangen CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 10 en 5 uur Ds. J. P. Unger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Cand. van der Boom Geersdijk 9.30, 2 en 6 uur Lezen eener Leerr. Haamstede 9.30 uur Lezen eener Leerr. 6.30 uur Ds. J. B. Vogelaar D. 9.30 uur Ds. J. D. v. d. Velden te Rotterdam. Kamperland 9 uur Ds. F. J. v. d. Ende Voorb. H. Av. en Openb. Bel. 2 en 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30 en 6 uur Ds. M. Heuzeveldt 2 uur Lezen eener Leerr. D. 9.30 uur Ds. M. Heuzeveldt Oosterland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur Lezen eener Leerr. Zonnemaire 9.30 Ds. Z. Hoek Openbare Belijdenis. 2 uur Ds. Z. Hoek Afscheid. CLASSE THOLEN. Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. W. M. le Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Dhr. K. de Vries Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Cand. G. J. de Leeuw te Hoorn. Tholen 9.30 en 6 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 9.30 uur 2 uur Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Ds. M. Vreugdenhil te Meliskerke. Driewegen 9.30 en 2 uur Cand. Kluis te Utrecht. Kapelle-Biezelinge 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. A. Scheele. Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegt D. 9.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegt 's-Gravenpolder 10.30 uur Ds. A. Scheele Bed. H. Av. 3 uur Lezen eener Leerr. Nabetrachting. Heinkenszand 9.30 en 2 uur Ds. Joh. Booij Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. H. Torenbeek Wemeldinge 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kruiningen 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds. E. Beukema D. 10 uur Ds. E. Beukema Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds. G. van Heiningen D. 10 uur Ds. G. van Heiningen CLASSE AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur D. 10 uur Axel 9.30 uur 2 uur D. 9.30 uur Hoek 10 uur 3 uur D. 10 uur Oostburg 9.30 en 2 uur Schoondijke 10 en 3 uur D. 10 uur Terneuzen 9.30 en 2 uur Zaamslag 9.30 uur 2.30 uur Ds. C. B. Bavinck Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Ds. J. S. Post Ds. J. S. Post Ds. J. S. Post Lezen eener Leerr. Ds. C. B. Bavinck Ds. Th. P. Potma Ds. D. J. de Vries Ds. D. de Vries Ds. S. Groeneveld Lezen eener Leerr. Ds. A. B. W. M. Kok Openbare Belijdenis.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1933 | | pagina 3