OFFICÏEELE BERICHTEN. PREDIKBEURTEN ADVERTENTIEN. VERGADERING van den Kerkeraad (Smal). Middelburg, 16 Maart 1933. PraesesDs. D. Scheele. Aanwezig 26 broeders. De Praeses opent de vergadering, leest Ps. 118:2129 en gaat voor in gebed. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en vastgesteld. Ingekomen Stukken een verzoek van de kring Walcheren I en II der Geref. Meisjesvereeniging om gebruik te mogen maken van de Gasthuiskerk op Donderdag 6 April a.s., met gunstig advies doorgezonden naar de Commissie van Beheer een schrijven voor de Generale Synode, door gezonden naar de desbetreffende Commissie een schrijven van Centraal Verband van Com missie inzake Werkkring enz. van opzichzelf staande jongelieden, zal beantwoord worden een schrijven van de kerk te A. inzake een doop lid een schrijven van Ds. H. v. d. Brink uit Magelang, doorgegeven aan het Zendingscomité het visitatie-rapport van de kerk Magelang een zelfde stuk betreffende het Hospitaal, beiden doorgezonden naar Zendingscomitéeen aan vrage om steun naar de Commissie ad hoe. Commissie voor doopaanvragen enz. 1 doop- aanvrage toegestaan één aangevraagd doopat- test toegestaan één ingekomen attestatie aan vaard. Rapporten. Sectie I rapport omtrent een zus ter dat zich onttrekt aan het opzicht der kerk. Rapporten. Sectie II rapport omtrent een lid dat zich onttrekt aan het opzicht der kerk. Één attestatie aanvaard. Algemeene rapporten worden uitgebracht. Rondvraag. Dankzegging. Sluiting. Donderdag 6 April Breed. DE KERKERAAD. Hulpdienst Veere. Ds. Koning 26 Maart. Ds. Lindeboom 2 April. Ds. Pestman 9 April. Ds. Scholing 16 April. J. E. VISSER, Dep. Collecte voor behoeftige Idioten, Doofstommen en andere ellendigen. Arnemuiden 23.62 Domburg 6.55 Ga- pinge 5.52 Grijpskerke 19.12 Koudekerke 19.75 St. Laurens 16.16 Meliskerke 17.15; Middelburg 117.65; Oostkapelle 10.23; Serooskerke 26.55 Souburg 28.25 Veere 11.69; Vlissingen 71.60; Vrouwenpolder 12.43 Westkapelle 5.72j^. De Correspondent, J. A. VERTREGT. Coetus. Maandagmorgen te 10 uur D.V. Coetus van de predikanten der Geref. Kerken op Walcheren. Plaats bekend. HEIJ. SCHEELE. Serooskerke, KORT VERSLAG van de Kerkeraadsvergadering op Maandag 13 Maart 1933. 2 broeders diakenen met kennisgeving afwezig. Opening. Notulen. Ingekomen Stukken. Steunaanvrage van het Tehuis voor Militairen te Nieuw-Milligen. Naar de Commissie ad hoe 5 circulaires over Be lijdenisuitgaven. In handen van den predikant. Kerkelijke Stand. Gedoopt Pieternella Cor nelia Verton. Rapporten. De Praeses brengt den dank van den Kerkeraad van Borssele over voor het af staan van den predikant op 5 Maart. Br. Lou- werse rapporteert over zijn bezoek aan de J.V. In verband met zijn huwelijk biedt de Ker keraad den Praeses een vrijen Zondag aan op 2 April a.s., die onder dank wordt aanvaard. Diaconale Zaken. Ontyangen over Febr. 189.57. Uitgaven 128.Goed slot vorige maand 94.50. In kas op 1 Maart 156.07. Verschillende gevallen worden besproken. Rondvraag. Sluiting. DE KERKERAAD. Kapitein Barendsz wond zich weer op. ,,Ik begrijp je toestand", zei de ander dof. ,,Maar toch is het niet goed. God geeft ons geen rekenschap van Zijn daden. Wij hebben slechts geloovig te berusten." Zijn lippen trilden. „Maar je waart daareven toch ook in op stand, als ik goed heb gezien." ,,'t Is waar," bekende de lichtwachter. ,,'k Had het niet gemakkelijk, 't Is ook een zware be proeving. Maar ik ben naar buiten gegaan. En ik heb naar den hemel gekeken, waar onze God woont. En ik heb tot Hem gebeden. Dat moet je in de eenzaamheid doen, alleen met Hem. En Hij heeft tot mij gesproken." „Je bent beter dan ik", vond kapitein Barendsz. „Stil, stil, man. 'k Moest gauw naar buiten loopen, om met God in het reine te komen. Hier binnen ging het verkeerd. Ik wilde ook mijn vuist tegen den hemel ballen. Maar buiten, in de eenzaamheid, ging dat niet meer. Daar wer den de handen gevouwen. En dat is veel beter. Zoo moet het." „Dus nu is het weer in orde „Het is in orde, maat. Als het bij jou nog niet zöo is, maak het dan goed. Loop er niet langer over te morren. Dat is het werk van den duivel, die machtig veel schik heeft, als je in opstand bent." „Ik kan het niet", klaagde de voormalige ka pitein van de „Zeeland", 'k Heb veel meege maakt. Angst heb ik nooit gekend. Maar als je je eigen vleesch en bloed voor je oogen ziet verdrinken „Zijn ze verdronken vroeg Van der Walle. Snel keek Barendsz op. „Heb je nog hoop vroeg hij. VERGADERING van den Kerkeraad van St. Laurens, gehouden op 13 Maart j.l. Praeses, Ds. A. Koning, opent de vergadering, laat zingen Ps. 118 11, leest Col. 1 1220 en gaat voor in gebed. Een diaken door uitstedigheid afwezig. Notulen na lezing goedgekeurd eveneens die van de laatstgehouden gemeente-vergadering. Ingekomen Stukken a. Van Effata een ver zoek om steun. Wordt ingewilligd, b. Van de Mlitiaire Tehuizen te Oldenbroek en Milligen een verzoek om een bijdrage, alsmede van den Kerkeraad van 's-Gravendeel voor pastoriebouw, worden voor kennisgeving aangenomen, c. Van de Plaatselijke Oranjever. is ingekomen een ver zoek om op 24 April het kerkgebouw te mogen gebruiken voor de herdenking van de vierhon- derste geboortedag van Prins Willem I. Als aan enkele voorwaarden wordt voldaan, toegestaan. Rapporten. Praeses heeft over ziekenbezoek geen bijzonderheden te melden. Br. Vroon rap porteert over het gehouden Knapenfeest. Br. Hillebrand over zijn bezoek aan de J. V. Beide rapporten luiden gunstig. Diaconale zaken worden besproken. Zondag 19 Maart zal in de middagdienst candidaat Nijenhuis voor Ds. Koning een beurt vervullen. Rondvraag geen bijzonderheden. Lezing Persverslag. Sluiting. DE KERKERAAD. Ter gelegenheid van het afscheid van Ds. P. J. O. de Bruijne te Vrouwepolder op Zondag 26 Maart (in den morgendienst), worden de zusterkerken uitgenoodigd zich te doen verte genwoordigen. Gaarne ontvangt ondergeteekende bericht uiterlijk 23 Maart. Namens den Kerkeraad, J. WATTEL, Scriba. Gapinge. Aan kerkeraden van naburige ker ken, die afgevaardigden willen zenden naar het afscheid van haar predikant Ds. de Bruijne, wordt medegedeeld, dat dit zal plaats hebben D.V. op 26 Maart 's middags (2 uur). DE KERKERAAD. Gereformeerde Kerk Middelburg. Ingekomen met attestatie vanBergen op Zoom, Lein Geschiere, Breeweg D 208 Char- lois, Anne W. Nijenhuis, Koepoortstraat E 63 's-Gravenhage (Z.), Jacob J. Sukkel, Vlasmarkt K 158 den Helder, Dina Schroeversvan de Vijver, KI. Vlaanderen M 147 Meliskerke, Jo hannes Wiegel, Korte Geere K 367 Neuzen, Krijn Cornelisse, Eigenhaardstraat P 209 Sou burg, Janus Corbijn, Breestraat E 34. Ingekomen met doopattest vanSerooskerke (W.), Jannetje Jakobsen, L. Noordstraat L 128. GedooptJohannes Gideonse, N. Vliss. Weg E 207 Cornelia Meliefste, Segeerssingel V 72 Willem P. Sinke, Langeviele K 223 Francois Walthuis, Spanjaardstraat F 74bJacoba S. Willeboordse, Seisweg R 155. GehuwdCornelis van der Louw en Cornelia J. Pelle, Amsterdam. Vertrokken met attestatie naar Amsterdam, Willem E. Coumou en gezin, Langedelft H 16 Cornelia de Rijke, Langedelft H 16 Charlois, J. de Wolff, Segeerstraat H 98 Bruinisse, Jan Stevense, Verwerijstraat N 127 Delft, Suzanna Magielse, Loskade P 259 Enschedé, Elizabeth Spruijt, Hofplein E le St. Laurens, Willem Barentsen en gezin, Vlasmarkt L 12 Lexmond, Cornelis Coumou en Elisabeth Coumou, Vlas markt K 158. Overleden Wed. BroerseMeulmeester, Rusthuis. VerhuisdWed. GortVijgenboom van Werfstraat P 151 naar Turfkade H 184 Wed. HendrikseOnderdijk van Oostkerkplein O 6 naar Bagijnhof E 201 bovenWed. Joosse Tange van O. Vliss. Weg E 194 naar Vlas markt L 21. Middelburg. De classicale quaestores voor Art. 19 worden verzocht mij zoo spoedig moge lijk de gehouden collectes te zenden. D. SCHEELE, Prov. Quaestor Art. 19. „Niet veel. Dat geef ik toe. Maar evenals jij gered bent, kunnen ook zij het, zou ik denken. Wij behoeven nog allen moed niet op te geven." „Was het waar. Hoe zou ik God danken Jacob van der Walle glimlachte flauw. „Ja, dan zouden wij danken", merkte hij wijs- geerig op. „Maar als God ons tegenkomt, komen wij in opstand. Is dat in den haak Kapitein Barendsz zweeg, beschaamd als een kind. Neen, dat was niet in den haak. Hij had waar lijk niet verdiend, dat Marijke en Evert nog gered zouden zijn. Het werd stil in de hut. En het was, of het buiten ook stiller werd. De storm loeide niet meer zoo fel. „Ik zal vannacht hier maar blijven. Van slaap komt toch niets. Of heb je liever, dat ik wegga?" „Heelemaal niet. Blijf maar gerust, man." „Het is niet gemakkelijk, het je vrouw te ver tellen, Van der Walle." „Ik zal het voorzichtig doen. Maar het zal wel meevallen, 't Zal haar opluchting geven." „Zal het haar niet aangrijpen?" vroeg de ander. „Natuurlijk. Ik zeg toch, dat ik het mijn vrouw heel voorzichtig zal meedeelen Maar toch zal het haar verlichting geven. Want ik kan zeggen: Evert is niet verloren, moeder." „Dat is waar", bevestigde kapitein Bardensz. „Je kunt dat naar waarheid zeggen. Hij heeft het niet gemakkelijk gehad. Maar vrede in Jezus Christus heeft hij gevonden." „Juist. En daarover zaten mijn vrouw en ik zoo te piekeren. Het was vreeselijk, dat hij ons verliet. En heerlijk zou het geweest zijn, als hij teruggekomen was. Maar het ergste was, dat hij onverzoend was met God. Als hij, zoo rede neerden wij, als hij eens gesneuveld was of ver- VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN Middelburg. Ontvangen voor Schoolbouw Dender leeuw van de Geref. Kerk te Pernis 2.50 van de Ver. v. Geref. Onderwijs te Barendrecht 2.50 van de Geref. Kerk te Hillegersberg-Terbregge 2.50 van de Geref. Kerk te Giessen-OudekerkGiesen- Nieuwkerk ƒ1.van de Geref. Kerk Hellevoet- sluis f 1.Met vr. dank. Ds. SCHEELE. HOSPITAAL MAGELANG. In dank ontvangen van Jan Verhage 100 h.c. Namens de Commissie, L. A. TANGE, Penningmeester. Serooskerke. Gevonden in de collecte van een zuster die den Dienst des Woords niet geregeld bij kan wonen 5.voor de Kerk 2.50 en voor de Diaconie f 2.50. Van een broeder aan br. Verhage ter hand gesteld 10.voor de Diaconie f 5. Kerk 2.50 en V. LI. f 2.50. Met dank. DE BOEKHOUDER. VEREENIGINGSLEVEN. Geref. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Afdeeling II. Bijb. Gesch. 1 Koningen 17 „Achab en Elia" door Corrie Leijnse. Na de pauzeBijdrage door Nel le Cointre en Nel Joosse. Afdeeling III. Bijb. Gesch. „David koning te Jeruzalem" door Mies Harinck. MemoriseerenCorrie Breel en Jo Oggel. Geref. Meisjesvereeniging MeisjesroepingM'burg. Afdeeling A. Gel. leer, hoofdst. 4 „Bijzondere Openbaring", I, Verschijning, M. Walraven. Lees- en Reciteeroefening. B. en B. 1 Oct. '27. J. v. Strien, N. Arnoldi, R. Buijze. MemorisatieM. v. Moolenbroek. Afdeeling B. O. T. Schets 16a „Het Gouden Kalf", Exod. 32:34 door S. Buijs. Kerkgeschiedenis „De Eeredienst Schets 29 door M. Littooij. Memoriseeren Bets Tange. Poëzie. Knapenvergadering .Samuël", Middelburg. Afdeeling II. Gew. Gesch. „Elisa's wonderen" door P. Smalle- gange. Voordrachten. V. „Dr. Lützen Wagenaar", Middelburg. O. T. 27. „Ondergang Tienstammenrijk", J. B. 16 Oct. '31, vr. Willemse. „Ons Program", art. 4 (3 en 4), vr. L. Geertse. Geref. Jongclingsvereeniging „Herman Faukeel". Schriftstudie „Vrij onderwerp" door vr. J. G. v. d. Kuip. Letterkunde „Rondom Da Costa" door vr. B. Pool. Geref. Jongelingsver. „Sola-Fide"Middelburg. O. T. art. 36 „Gideon" door vr. J. Ton. V. G. art. III „Grieksche en Romeinsche Wereld heerschappij, M. Ton. Aanvang 8 uur. Allen welkom. De Geref. J. V. Spreuken 8 vers 33a te St. Laurens vergadert Zondag 19 Maart des avonds 7 uur in de consistorie der Geref. Kerk. 1. G. B. art. 28 „Dat een ieder schuldig is zich bij de ware Kerk te voegen" door vr. W. van de Hofstede. 2. V. G. ond. 13 „Willem I kiest de zijde van het Nederlandsche volk door vr. P. Walraven. Kring Walcheren II v. M. V. op G. G. Vergadering Donderdag 23 Maart in de Geref. Kerk te Domburg, aanvang half acht. Inl. O. T. „De verspreiding der volkeren". Schets 8 Leiddraad door Serooskerke. Inl. Vad. Gesch. „Willem van Oranje" door Grijpskerke. Bijdrage door Domburg. Gereformeerde Vereeniging „De Vriendenkring". Elke Zaterdagavond van 7.3010 uur vergadering in 't Militair Tehuis. Toegang boven 16 jaar. dronken zonder met den Heere in het reine te zijn gekomen. O, wat hebben wij den Heere ge smeekt, den ongehoorzamen jongen weer terecht te brengen En nu is ons gebed verhoord Als wij het zoo eens bekijken en dat moet toch eigenlijk, hebben wij dan niet dankbaar te zijn?" In steeds stijgende verbazing luisterde kapitein Barendsz. Hij gevoelde, dat daar iemand zat te praten, die God waarlijk vreesde. Hij werd er klein onder. Want wat beteekende, in vergelij king hiermede, dan zijn dienen van God Ja, als er voorspoed was, dan was alles goed. Maar als de tegenspoed verscheen, dan kwam het er op aan, zich kind van God te toonen Hij had er tegenop gezien, de vreeslijke tijding te brengen. En zie, de man, die het ontzettende bericht kreeg, zeide, dat hij dankbaar was, om dat de jongen niet verloren was, maar gered door het bloed van Jezus Christus, Die ook voor dien afgedwaalden, verloren zoon had willen sterven op Golgotha Toen laat in den morgen de wind was zoo goed als gaan liggen, maar de Oosterschelde, een grauwe, troostelooze watervlakte, was nog zéér boos aan de Oosterkimme de eerste lichtstrepen verschenen, die den nieuwen No vemberdag aankondigden, wist kapitein Barendsz, dat in dien nacht de Geest van God in de hut was geweest, de Geest, Die wonderen verricht. En met moedigen tred en opgeheven hoofd schreed hij naast den lichtwachter over den dijk, op het oude stadje Zierikzee aan, dat ontwaakt was. „Ga je mee naar binnen?" vroeg Van der Walle. (Wordt vervolgd) Dringend verzoek. De berichten voor de rubriek Verenigings leven worden dikwijls pas des Vrijdagsmorgens aan ons bureau bezorgd. Wij herinneren er daar om nogmaals aan, dat alle berichten uiterlijk des Donderdagsavonds in ons bezit moeten zijn. Later ontvangen copie kan niet meer worden opgenomen. De Administratie. IN DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND OP ZONDAG 19 MAART 1933. CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Hofpleinkerk 9.30 uur Ds. D. Scheele Bed. H. Av. 6 uur Ds. D. Scheele Voortz. Bed. H. Av. en Dankz. Noorderkerk 9.30 uur Cand. A. W. T. Nijenhuis 2 uur Ds. D. Scheele 6 uur Ds. A. Koning Arnemuiden 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing Domburg 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. J. E. Visser Gapinge 9.30 en 2 uur Ds. P. J. O. de Bruijne Bed. H. Av. en Dankz. Grijpskerke 9 en 2 uur Ds. H. Pestman Koudekerke 9 en 2 uur Ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 uur Ds. A. Koning 2 uur Cand. A. W. T. Nijenhuis Meliskerke 9 en 2 uur Ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9.30 en 2 uur Ds. E. Douma Serooskerke 9.30 en 2 uur Cand. Mulder te Goes. Souburg in de Herv. Kerk 8 en 4.15 uur Ds. J. C. J. Kuiper Veere 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Vlissingen 9.30 en 2 uur Ds. H. A. Wiersinga Collecte Theol. Fac. V. U. Vrouwepolder 9.30 uur Lezen eener Leerr. 7 uur Ds. P. J. O. de Bruijne Westkapelle 9.30 uur Ds. J. E. Visser 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur Ds. J. P. linger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Ds. F. Staal Geersdijk 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Haamstede 9 en 2 uur Cand. H. Vos te Hoogeveen. Kamperland 9 en 2 uur Ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. 6 uur Ds. M. Heuzeveldt Oosterland 9.30 en 2 uur Ds. M. Heuzeveldt Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur Dr. J. van Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Ds. Z. Hoek CLASSE THOLEN. Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. W. M. le Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Dhr. K. de Vries Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Ds. K. Spoelstra te Meeden. Tholen 9.30 en 6 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 9.30 uur 1.30 uur Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Ds. J. C. J. Kuiper te Souburg. Driewegen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kapelle-Biezelinge 9.30 uur Ds. A. Scheele 2 uur Cand. M. de Regt te Middelburg. Goes 9.30 en 5.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegt 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Heinkenszand 9.30 en 2 uur Ds. Joh. Booij Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. H. Torenbeek Wemeldinge 9.30 uur Cand. M. de Regt te Middelburg. 2 uur Ds. A. Scheele Kruiningen 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Ds. E. Beukema Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur Ds. G. v. Heiningen CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 en 3 uur Cand. G. Leene te Ermelo. Voormiddag Voorber. H. Av. Axel 9.30 en 2 uur Ds. J. S. Post Hoek 9 en 2 uur Ds. C. B. Bavinck 's middags Openb. Bel. en Voorber. H. Av. Oostburg 9.30 uur Ds. Th. P. Potma Bed. H. Av. 2 uur Ds. Th. P. Potma Voortz. Bed. H. Av. en Dankz. Schoondijke 9.30 en 2 uur Ds. D. J. de Vries voorm. Openb. Bel., Bed. H. Av. en Dankz. Terneuzen 9.30 en 2 uur Ds. S. Groeneveld Zaamslag 9 en 2 uur Ds. A. B. W.M.Kok gevraa<?d. Adres Mej. Caljoaw, Lom densclie Kade, Middelburg-.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1933 | | pagina 3