BOEKAANKONDIGING. PREDIKBEURTEN Beukema en Booij Wemeldinge Di. Beukema, Booij en van Hei ningen BorsseleDi. van Heiningen, Koolstra en Scheele DriewegenDi. Toorenbeek, Scheele en s Koolstra. Art. 11. De rondvraag naar art. 41 K. O. levert geen bijzonderheden op. Art. 12. De volgende vergadering zal worden gehouden den 6 April a.s., aanvang 1.30 uur. Roepende kerk is die van Borssele. Aan de beurt om in het Moderamen zitting te nemen zijnDs. G. van Heiningen, Praeses Ds. J. Koolstra, Assessor en Ds. A. Scheele, Scriba. Alsdan zullen de volgende collecten worden geïnd Theol. Fac. der V. U., Hulpbeh. Kerken in de Provincie, Evangelisatie-arbeid in België. Art. 13. Naar aanleiding van de algemeene rondvraag wordt besloten om, als den geheelen dag moet worden vergaderd, het uur van aan vang te stellen op 10 uur. Art. 14. De Korte Notulen worden gelezen en vastgesteld. Art. 15. Op verzoek van den Praeses gaat de assessor voor in dankgebed, waarna de ver gadering gesloten wordt. Op last der Classis, G. VAN HEININGEN, Assessor. Mag ik voorzoover noodig de kerken in de Provincie verzoeken, om de collecten voor den Evangelisatie-arbeid in Zeeland, mij toe te zenden vóór 1 Mei a.s., de datum, waarop het boekjaar moet worden afgesloten. G. VAN HEININGEN. Wolphaartsdijk. Giro 178021. KORT VERSLAG van de vergadering der Classis Axel, gehouden op Dinsdag 17 Januari 1933 te Terneuzen. 1. De Praeses der roepende kerk, Ds. Kok, opent de vergadering. Hij laat zingen Ps. 105:3, leest Ps. 135 en gaat voor in gebed. 2. Aan de afgevaardigden der kerk van Schoondijke wordt verzocht de credentialen na te zien. Deze worden in orde bevonden. Aan een br. diaken wordt keurstem verleend. 3. De vergadering wordt geconstitueerd. Het Moderamen bestaat uitDs. Post, Praeses Ds. Kok, Scriba Ds. Potma, Assessor. 4. De notulen worden gelezen en goedge keurd. 5. Ingekomen Stukken Een mededeeling van de Classis Grootegast omtrent de afzetting van Ds. H. te O., welke voor kennisgeving wordt aangenomen. 6. Rondvraag naar art. 41 D.K.O. De kerk van Aardenburg vraagt en verkrijgt vacaturebeurten voor de maanden Maart, April, Mei en Juni. De kerk van Axel heeft een instructie welke aldus luidtDe kerk van Axel stelt voor een door haar nader te formuleeren voorstel in be spreking te brengen, inzake bezuinigingen op de uitgaven voor de kas art. 13 K. O. Zal worden doorgezonden naar de Part. Synode. De kerk van Hoek vraagt dezelfde steun voor het komende jaar, welke wordt toegezegd. 7. De geldelijke zaken worden afgedaan. 8. De quaestor brengt finantieel verslag uit aangaande 't afgeloopen jaar. De boeken worden nagezien en in orde bevonden. Ds. Groeneveld doet enkele mededeelingen be treffende de Zending, waaruit blijkt, dat de uit gaven over 1933 niet hooger zullen zijn. 9. Als roepende kerk voor de volgende ver gadering wordt aangewezen de kerk van Hoek. Het Moderamen zal bestaan uitDs. Bavinck, Praeses Ds. Post, Scriba Ds. Kok, Assessor. Deze vergadering zal Dinsdag 2 Mei te Ter- neuzen worden gehouden. 10. De Korte Notulen worden gelezen en vastgesteld. 11. Daar er niets meer aan de orde is, sluit de Praeses de vergadering met dankgebed. Namens de Classis, TH. P. POTMA, h.t. Assessor. KORTE NOTULEN van de vergadering der Gereformeerde Kerken in de Classis Zierikzee, Woensdag 11 Januari 1933, te Zierikzee. 1. Namens de roepende kerk van Colijnsplaat opent Ds. v. d. Ende de vergadering, laat zingen Ps. 84 6, leest Openb. 1 48 en gaat voor in gebed. 2. De credentiebrieven worden onderzocht door de kerk van Scharendijke. Alle kerken zijn regelmatig vertegenwoordigd. Zierikzee is ver tegenwoordigd door den secundus. De kerken van Brouwershaven, Bruinisse en Zonnemaire hebben een instructie. 3. In het Moderamen nemen zittingDs. Hoek, Praeses Ds. Unger, Scriba Ds. Heuze- veldt, Assessor. 4. De Praeses roept een welkom toe aan de kerken in het nieuwe jaar. 5. De begrooting wordt vastgesteld op 200. 6. Ds. Unger leest de notulen der vorige classisvergadering, die na verschillende opmer kingen worden goedgekeurd. 7. De Praeses herdenkt in enkele gevoelvolle woorden wijlen br. Bienefelt en stelt voor om namens de classis de familie te condoleeren met het smartelijk verlies. Aldus besloten. 8. Ingekomen Stukken worden behandeld a. Een afscheidswoord van Ds. Elgersma b. Een schrijven van de kerk van Oosterland betreffende de financiën. 9. Behandeling van de instructie van Zonne maire. Besloten wordt de warme maaltijd op de clas sical vergaderingen te veranderen in een koude. 10. Rapport van de commissie voor de acta van ontslag van Ds. Elgersma. Rapport ad art. 13 D.K.O. van Ds. v. d. Ende. Den kerken wordt verzocht opgave te doen van het tractement en emolumenten van den predikant of van de uitgaven voor predikdienst en diensten van den consulent in vacante kerken in verband met de regeling van de emeriteering. 11. Verdere behandeling van de instructie van de kerk van Zonnemaire inzake verminde ring van de bijdrage voor de Zending. De kerk van Zonnemaire zal op de e.k. Classisvergade ring met een nauwkeurig omschreven voorstel komen. 12. Behandeling van de instructie van de kerk van Brouwershaven inzake de wenschelijkheid van de vermindering van de quota voor art. 13 D. K. O. Tevens wordt behandeld een gedeelte van de instructie van de kerk van Bruinisse inzake de zelfde materie. Besloten wordt een commissie te benoemen om op de volgende classisvergadering met concrete voorstellen te komen. Benoemd worden Ds. v. d. Ende, Dr. v. Lonkhuijzen, Ds. Meester en br. Dees. Voorts stelt Bruinisse voor om voor de vol gende drie maanden de vacaturebeurten inplaats van door predikanten der classis door candida- ten te doen vervullen. Deze zaak wordt aan de aandacht der kerken aanbevolen. 13. Benoemd wordt als deputaat voor de gees telijke verzorging van de militairen Ds. Meester. 14. Ds. v. d. Ende rapporteert over de Zen ding. Hij spreekt uitvoerig over de finantiëele moeilijkheden op het Zendingsterrein en wijst op de noodzakelijkheid van het in stand houden van den arbeid, die rijk gezegend wordt vooral in het Noordelijk gedeelte van het Zendings terrein. 15. Rondvraag naar art. 41 D.K.O. Colijns plaat vraagt een consulent. Aangewezen wordt Ds. v. d. Ende van Kamperland. Tevens wordt op verzoek van Haamstede als consulent aan gewezen Ds. Vogelaar van Scharendijke. 16. Regeling vacaturebeurten. 17. Ter tafel is de classicale regeling, die thans gedrukt is. Elke kerk ontvangt 2 exem plaren. Tevens zijn aanwezig de visitatieregle menten, waarvan ieder ouderling 1 exemplaar ontvangt. 18. Algemeene rondvraag. 19. Roepende kerk voor de volgende ver gadering is de kerk van Geersdijk. 20. Sluiting na dankgebed door den Assessor. Op last van de Classis, M. HEUZEVELDT. Nieuwerkerk (Z.), 11 Januari 1933. AGENDUM van de vergadering der Clas sis Middelburg op Woensdag 8 Fe bruari 1933 in de Hofpleinkerk. Aan vang half 10. 1. Opening. 2. Nazien credentiebrieven. 3. Samenstelling van het Moderamen Praeses: Ds. E. Douma Assessor Ds. P. J. O. de Bruijne le Scriba Ds. H. A. Wiersinga 2e ScribaDs. M. Vreugdenhil. 4. Lezing en vaststelling van de notulen der vorige vergadering. 5. Behandeling van ingekomen stukken. 6. Rapporten a. over de gehouden kerkvisitatie b. van de classis contracta. 7. Behandeling der instructies. 8. Rondvraag naar art. 41 D.K.O. 9. Aanwijzing der roepende kerk voor de vol gende vergadering. 10. Rondvraag. 11. Lezing en vaststelling der korte notulen. 12. Sluiting. Namens de roepende kerk van O. en W. Souburg, J. C. J. KUIPER, Praeses. M. A. v. d. PUTTE, Scriba. O. en W. Souburg, 20 Januari 1933. Terneuzen. Ontvangen collecten uit de Clas sis Axel voor de Theol. School. Aardenburg 7.85 Axel 45.65 Hoek 19.87 Oostburg 14.13 Terneuzen 75.50 Schoondijke 22.80 Zaamslag 43.15 Geref. Kerk Terneuzen gevonden in de collectebus gif ten voor Kampen voor Hospitium 20.Stu diefonds 20. Studiehulp Zeeland 20. Studiehulp Duitsche Stud. Kamp. 20. Collecte Jodenzending Axel 108.05 Hoek 13.73 Oostburg 20.16 Terneuzen 27.73 Schoon dijke 30.55 Geref. Kerk Aardenburg voor verstrooide Geref. in Ned. Indië 10.30. M. RIEMENS. V. U.-busjes. 'In de week van 2328 Januari zal de inhoud van de V. U.-busjes, die in 1932 geplaatst zijn, worden opgehaald door verschillende dames. Zij zullen voorzien zijn van een biljet, waarop het bedrag moet worden ingevuld en daarachter de handteekening van de houdster geplaatst. DE COMMISSIE. Om een inenschenziel, door M. van der Staal. Uitgave J. H. Kok, Kampen. Dit ruim 150 bladzijden tellende boek heeft als ondertitel,,De geschiedenis van Hans Ver meer". Het is een ontroerende geschiedenis, die hier verhaald wordtvan een man, die, door ontwikkeling van de gaven, hem geschonken, het ver bracht in de wereld toen echter hoe langer hoe meer overheerscht werd door eerzucht en geldzucht ofschoon op 't oog een kerkelijk en godsdienstig man zich tot allerlei zondige prac- tijken liet verleiden door speculatie zijn geld verloor aan lager wal geraakt, zijn vrouw moest missen, die hem in haar oprechte Godsvrucht vooral toen tot zoo grooten steun had kunnen zijn, maar die dan in een weg van lang en zwaar lijden komt tot oprecht berouw en den troost van de vergeving der zonden. Dit boek is het premieboek bij de scheurka lender Maranatha. in deze schetsen met den mooien naam „Penseel streekjes". De meeste zijn „in mineur" gesteld. Maar helder komt er ook in uit, dat in de vreeze des Heeren er vrede en blijdschap is. Hartelijk kunnen we dezen bundel aanbevelen, die in een mooi groen bandje met goud, door Koning keurig werd verzorgd. Gedenkboek ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum der Vereeniging „Het Hoogeland". De Vereeniging „Het Hoogeland" stelt zich ten doel de verzorging van maatschappelijk ver ongelukten. Zij heeft nu drie koloniehuizen en wel„Het Hoogelond te Beekbergen „Filadel- fia" te Vries, in het Noorden van Drenthe en „Wilhelmina-Hoeve" te Groningen-Opeinde. In de eerste kolonie worden opgenomen voor waardelijk veroordeelden en voorwaardelijk in- vrijheidgestelden, zwervers en drankzuchtigen, terwijl ook enkele plaatsen worden gereserveerd voor lichte gevallen van psychopathie. In de tweede vooral maatschappelijk ongeschikten. In de derde vooral voorwaardelijk veroordeelden en voorwaardelijk invrijheidgestelden. Deze uitgebreide arbeid is gegroeid uit wat oorspronkelijk alleen het doel was „Christelijke verpleging van bedelaars en landloopers", welke arbeid op „Het Hoogeland" te Beekbergen be gon, op initiatief van den heer J. van 't Linden- hout, Dr. W. v. d. Bergh, Dr. van Staveren en de heeren L. W. en Mr. J. P. A. Graaf van Limburg Stirum. Een Vereeniging werd opge richt wier statuten 2 December 1892 Koninklijke goedkeuring ontvingen. Zoo vierde deze Vereeniging dan haar veertig jarig bestaan. En naar aanleiding daarvan werd een Gedenkboek uitgegeven, waarvan de baten worden gereserveerd voor een nieuw kolonie gebouw, waaraan groote behoefte bestaat. De prijs daarvan is 80 cent. Of het in den boek handel verkrijgbaar is, weten we niet. In elk geval is het dan te bestellen aan het bureau voor propaganda A. Hofstede, Borniastraat 67, Hui- zum bij Leeuwarden. Dit Gedenkboek is prachtig uitgegeven bevat heel wat mooie foto's van velen, die in het werk der Vereeniging een belangrijke plaats innamen en duidelijke kiekjes van de stichtingen. In tal van artikelen wordt gehandeld over de geschie denis der Vereeniging, over het werk dat daar wordt verricht en over de beteekenis van dat werk ook voor de reclasseering. Gaarne bevelen we dit mooie boek aan, met den wensch, dat daardoor de bekendheid met dezen arbeid moge vermeerderen en dit barm- hartigheidswerk daardoor ook meer steun moge vinden. HEIJ. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN Middelburg. Ontvangen van N. N. 2.50 waar van 1.25 voor de Diaconie en 1.25 voor het Rusthuis van N. N. 2.— (80 halve stuivers) voor de Zending. Met dank. Ds. SCHEELE. Middelburg. Onze Diaconie ontving door tus- schenkomst van br. Volkers een gift'van 1.80 van de Wed. S. Hartelijk dank. F. DAMEN, Kassier. Souburg. In dank ontvangen voor de stichting „Zonnevanck" uit de busjes van Tina Suurmond, Souburg, en Maatje Tange te Ritthem met enkele jaarlijksche giften samen 16.90. Verder de Stichting in ieders liefde aanbevelend. Mej. J. L. WISSE. VEREENIGINGSLEVEN. De zusters der Vrouwenvereeniging „Bid en Werk" worden weer verwacht op Maandag 23 Januari des avonds om half acht in de consisotrie der Gasthuis- kerk, Middelburg. Het Bestuur. Geref. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Afdeeling 1. Bijb. Gesch. „Jonathan" door Jo Vereist. Na de pauze Reciteeren door Ettje Loodewijk. Afdeeling II. Bijbelsch opstel „Jonathan" door Corrie Izeboud. Na de pauze Reciteeren door Nelly Joose, Anny van Ouwerkerk, Mien Hendrikse. Afdeeling III. Bijb. Gesch. „David, de man naar Gods hart" 1 Sam. 16 door Nel Suurmond. Reciteeren door Marie Cornelisse. Geref. Meisjesvereeniging „Meisjesroeping", M'burg. Afdeeling A. N. T. Schets 25II. „De Pinkstergemeente", Hand. 3:4, 5, vs. 112, M. de Boeft. Anti Rev. beginselen „Da Costa" B. en B. 15 Jan. '25, N. Arnoldi. Memorisatie J. Willemse. Poëzie M. Wattel. Afdeeling B. O. T. Schets 14 (III en IV) „Offerande en Heilige tijden" door J. Davidse. Letterkunde. Lees- en Reciteeroefening „Bouwen en Bew." 15 Jan. '29 door B. Tange, B. Graafhuis, L. den Toonder, R. de Rijcke. MemoriseerenB. Mondeel. Poëzie Koos Alewijnse. J. V. op Geref. Grondslag Pred. 12:1a te Koudekerke. Vergadering Zaterdagavond 7.30 uur precies in het Vereenigingsgebouw. Kerk. Gesch. Les 8„Naar de Reformatie" door vriend J. de Kam. Voordracht door vriend K. Siera. Memorisatie door vriend J. Huijsman. Reserve inleiding „Werkeloosheid" door vriend L. Boone. Penseelstreekjes, door L. Loor Goedhart. Koning's Uitgeverij, Baarn. Deze, reeds bekend geworden, schrijfster heeft een bijzonder schrijftalent en dat komt ook uit De Geref. J. V. Spreuken 833a te St. Laurens, vergadert op Zondag 22 Januari 1933 des avonds te half zeven in de consistorie der Geref. Kerk. 1. G. B. art. 25. „Van het afdoen der ceremoni- eele wet" door vriend L. v. d. Broeke. 2. Vrij onderwerp. „De wereld onzer gedachte" door vriend Joh. de Visser. Geref. Jongelingsver. „Sola-Fide", Middelburg. Schriftstudie. „Het beeld Gods" door vriend C. Antheunisse. Letterkunde. Vrij onderwerp door vriend J. Ton. J. V. „Dr. Lützen Wagenaar", Middelburg. O. T. Schets 26a. „De tijd van Amos en Hosea". J. B. 25 Sept. '31, vriend Hondsmerk. V. G. 21. „Achteruitgang en Verval", vriend J. Sanderse. Knapenvergadering „Samuël", Middelburg. Afdeeling II. Vd. Gesch. Willem III door P. de Vos. Afdeeling III. B. G. 1 Kon. 13 14 „Jerobeam" door vr. Clement. V. G. „Willem II en de Groote Vergadering" door vr. J. Houmes. Geref. Jongelingsvereeniging „Herman Faukeel". N. T. Schets 11: „Nicodemus" door vriend D. v. Ouwerkerk. M. O. Schets 19 „Kapitaalvorming en Grondbezit" door vriend W. v. Moolenbroek. Gereformeerde Vereeniging „De Vriendenkring". Elke Zaterdagavond van 7.3010 uur vergadering in de bovenzaal van 't Militair Tehuis. A.s. Zaterdag voortzetting Dam- en Schaakwed strijd. Alleen toegankelijk voor Geref. jongens boven 16 jaar. IN DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND OP ZONDAG 22 JANUARI 1933. CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Collecte Classicale Bijdragen. Hofpleinkerk 9.30 uur 6 uur Noorderkerk 9.30 uur Ds. D. Scheele Cand. A. Houtman Cand. A. Houtman te Schiedam. 2 uur Ds. D. Scheele 6 uur Ds. D. Scheele Arnemuiden 9.30 en 2 uur Ds. H. Scholing Domburg 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. J. E. Visser Gapinge 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. P. J. O. de Bruijne Grijpskerke 9 en 2 uur Ds. H. Pestman Koudekerke 9 en 2 uur Ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur Ds. A. Koning Voorb. H. Av. Meliskerke 9 en 2 uur Ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9.30 en 2 uur Ds. E. Douma Serooskerke 9.30 en 2 uur Ds. W. F. M. Lindeboom Souburg in de Herv. Kerk 8 uur en 4.15 uur Ds. J. C. J. Kuiper Bed. H. Av. en Dankz. Veere 9.30 en 2 uur Ds. J. v. d. Guchte Vlissingen 9.30 en 2 uur Ds. H. A. Wiersinga Bed. H. Av. en Dankz. Vrouwepolder 9.30 uur Ds. P. J. O. de Bruijne 2 uur Lezen eener Leerr. Westkapelle 9.30 uur Ds. J. E. Visser 2 uur Leen eener Leerr. CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. de Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur Ds. J. P. Unger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Cand. W. Wiersma Hulppred. te Assen Geersdijk 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Haamstede 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kamperland 9 en 2 uur Ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 uur Lezen eener Leerr. Oosterland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur Dr. J. van Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Ds. Z. Hoek CLASSE THOLEN. Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. W. M. le Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur Ds. Joh. Spoelstra Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Dhr. K. de Vries Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Dr. C. Veltenaar Tholen 9.30 en 6 uur Lezen eener Leerr. Oud-Vosmeer 9.30 en 2 u. Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 9.30 en 2 uur Driewegen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. Cand. de Regt te Middelburg Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Ds. A. Scheele Goes 9.30 en 5.30 Ds. W. H. v. d. Vegt Bed. H. Av. en Dankz. 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Heinkenszand 9.30 en 2 uur Ds. Joh. Booij Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. H. Torenbeek Wemeldinge 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kruiningen 9.30 en 2 uur Ds. J. Koolstra Nieuwdorp Z. 9.30 en 2 uur Ds. E. Beukema Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur Ds. G. v. Heiningen CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 en 2.30 uur Cand. C. van Nes te Terneuzen. Axel 9.30 en 2 uur Ds. J. S. Post Hoek 9.30 en 2 uur Ds. C. B. Bavinck Oostburg 9.30 en 2 uur Ds. Th. P. Potma Schoondijke 9.30 en 2 uur Ds. D. J. de Vries Terneuzen 9.30 en 2 uur Ds. S. Groeneveld Zaamslag 9 en 2 uur Ds. A. B. W.M.Kok

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1933 | | pagina 3