BOEKAANKONDIGING. PREDIKBEURTEN zoek een finantieele regeling voor het gebruik der consistorie. Een regeling wordt getroffen e. Verslag van de Dep. voor Evangelisatie in Drenthe. Ligt ter inzage. Rapporten. Praeses rapporteert over gehouden ziekenbezoek. Er was reden tot dankbaarheid door aanvankelijke beterschap. Br. Boon rapporteert over zijn bezoek aan de J. V. Tot zijn spijt moest hij rapporteeren, dat nog al veel leden afwezig waren. De afgevaardigden naar de afscheidspredika- tie van Ds. Ringnalda brengen rapport uit. Diaconale Zaken. Enkele ondersteuningen worden verhoogd. Finantieele Zaken. De Commissie van Beheer zond de begrooting in. Er werd een tekort ge raamd. Besloten wordt éénmaal per maand een extra collecte te houden voor de Emeritus- bijdrage of Hulpbehoevende Kerken of Quotum. Nog enkele andere middelen worden besproken om het tekort weg te werken. Rondvraag. Werd geen gebruik van gemaakt. Lezing Persverslag. Sluiting. DE KERKERAAD. Vergadering der Classe Tholen D.V. op Woensdag 1 Februari 1933. Stukken voor het Agendum in te zenden vóór 18 Januari 1933 aan ondergeteekende. E. TANGE, Scriba. Rilland-Bath, 2 Januari 1933. Tot hiertoe ontving ik voor „Hulpbeh. Stud, op ons eiland" van de kerk van Middelburg 25.Serooskerke 10.-Meliskerke 7. Vrouwenpolder 15.Gapinge 7. De dankbaarheid is reeds groot. Maar mag ik desniettegenstaande de andere kerken nog eens aansporen Stort Uw bedrag liefst zoo spoedig moge lijk op mijn giro 69279. DE BRUIJNE. AGENDUM voor de vergadering der Clas sis Zierikzee op Woensdag 11 Januari 1933 in het locaal der Geref. Kerk te Zierikzee aanvang kwart vóór tien. 1. Opening der vergadering. 2. Nazien der credentiebrieven. 3. Samenstelling van het Moderamen. 4. Lezing en vaststelling der notulen. 5. Ingekomen Stukken. 6. Instructiën. 7. Rapporten. 8. Nazien van de boeken der quaestores. 9. Rondvraag art. 41 K.O. 10. Aanwijzing der roepende kerk. 11Algemeene rondvraag. 12. Lezing der korte notulen. 13. Sluiting. Namens de roepende kerk van Colijnsplaat, F. STAAL Pz., Praeses. J. DE PREE, Scriba. Serooskerke, KORT VERSLAG van de vergadering van den Kerkeraad, gehou den op Dinsdag 3 Januari 1933. Alle leden aanwezig. Praeses, Ds. Lindeboom, opent de vergadering, leest Ps. 53 en gaat voor in gebed. Hij heet allen welkom op deze eerste vergadering in het nieu we jaar, in 't bijzonder de nieuwgekozen broe ders. Tot de afgetreden broeders richt hij har telijke woorden van afscheid. Br. W. Louwerse dankt voor de gesproken woorden namens de broeders, die zitting namen. De notulen worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen Stukken1Eenige exemplaren van „De Open Poort" met begeleidend schrijven. In handen gesteld van br. P. Meyers. 2. Steun aanvrage van de „Vereen, tot Christ. Verzorging van Zenuwlijders in Nederland". In handen van de Commissie ad hoe. 3. Circulaire van het Be stuur van het Willem Lodewijkfonds. Eveneens naar de Commissie ad hoe. 4. Verzoek om con tributie over 1933 voor „Evangelie in Spanje". Vorig jaar reeds besloten tot opzegging. Zal gemeld worden. Benoeming Vice-Praeses en Scriba. Na ge houden stemming wordt tot Vice-Praeses br. C. Jobse gekozen en tot Scriba br. W. Louwerse. Beide brs. nemen hun benoeming aan onder dank voor het in hen gestelde vertrouwen. De opgave van de predikdiensten zal voortaan door br. Adr. Melis worden gedaan. Br. J. de Wolf zal het kaartregister blijven verzorgen. Rapporten. Br. Wondergem rapporteert gun stig over zijn bezoek aan de Meisjesvereeniging „Jaagt den Vrede na". Tot lid van de Commissie voor de Steunaan vragen wordt inplaats van br. de Wolf benoemd br. C. Jobse. Wijkverdeeling. Br. Louwerse zal de wijk van br. C. Jobse overnemen br. C. Jobse die van br. Abr. Melis br. Sturm die van br. de Wolf. Op het verzoek tot het gebruik van het kerk gebouw door het Comité tot herdenking van de geboorte van Willem van Oranje, wordt gunstig beschikt. Diaconale Zaken. Br. Adr. Melis rapporteert over de verdeeling van de Nieuwjaarscollecte. Eveneens over een gehouden samenspreking met de Diaconie van een genabuurde kerk. Een bevredigende oplossing werd verkregen. Met een andere Diaconie zal, met handhaving van eigen gevoelen, het overleg worden voortgezet. Over verschillende andere gevallen wordt nog verslag uitgebracht. Aan het einde der vergadering neemt br. de Wolf mede namens de afgetreden broeders af scheid van den Kerkeraad. Hij richt zich in har telijke bewoordingen tot den Praeses, memoreert de aangename samenwerking met alle broeders en bidt Gods zegen toe in deze moeilijke en zorg volle tijden. Rondvraag. Sluiting. DE KERKERAAD. AGENDUM voor de Classicale vergade ring op Dinsdag 17 Januari a.s. in de Gereformeerde Kerk te Terneuzen, aan vang 9J/> uur. Het Moderamen voor deze vergadering be staat, volgens art. 10 H.R., uit de brs. Ds. Post, Praeses Ds. Kok, Scriba Ds. Potma, Assessor. Orde der werkzaamheden. 1Opening door den Praeses der roepende kerk. 2. Nazien en rapport Crëdentialen. 3. Lezing en vaststelling der Notulen. 4. Behandeling der Ingekomen Stukken. 5. Rondvraag naar art. 41 D.K.O. In verband daarmede behandeling der Voor stellen en Instructiën der kerken. 6. Rapport der verschillende Deputaten. 7. Afdoening van geldelijke zaken. 8. Benoemingen Deputaten enz. (zie 8 en 9 art. 11 H.R.). 9. Aanwijzing roepende Kerk. Vaststelling van datum. 10. Vaststelling Korte Notulen. 11. Sluiting. Namens de roepende kerk van Zaamslag, A. B. W. M. KOK, Praeses. J. KOSTEN, Scriba. Zaamslag, Januari 1933. De vergadering der Classis Middelburg zal worden gehouden D.V. op Woensdag 8 Fe bruari 1933. Stukken voor deze vergadering worden inge wacht vóór Woensdag 18 Januari aan den eerst- ondergeteekende. Namens den Kerkeraad van de roepende Kerk te Oost en West Souburg, J. C. J. KUIPER, Praeses. M. A. v. d. PUTTE, Scriba. Kerstnummer van de Christelijke Il lustratie De Spiegel. N. V. Gebrs Zomer Keuning Uitgeversmij., Wageningen. Inhoud Geen plaats in de Herberg (Medita tie) door Ds. C. J. van Paassen Den Blik om hoog, beschouwing bij de reproducties van ker ken door A. W. Verhorst Winter Amerika en het Kerstfeest door Dr. J. van Lonkhuijzen Het Kerstgebeuren in de beeldende kunst door W. A. P. Smits Sneeuw door A. J. L. Looijen; verder de volgende verhalen Tollen zijn ondin gen Het Kerstfeest van Gerardus Bovendijk De boer van de „Averesch" Franks eerste Kerstfeesteen gedichtSpruit Ravids van Re- vius een verhaal voor de Jeugd: De lotgevallen van Langoor en verschillende wedstrijden. Alles is op goed papier gedrukt, de illustraties bij de verhalen lijken ons niet geslaagd maar bij de artikelen zijn ze heel mooide tweekleurige om slag is ontworpen door den kunstschilder A. W. Verhorst. Dit Kerstnummer is een aanbeveling voor de Chr. Illustratie. Alleen de prijs voor een los nummer (75 cent) lijkt ons te hoog toe. Winternummer van Timotheüs. Uit gave La Rivière Voorhoeve, Zwolle. De inhoud is te rijk om daarvan een over zicht op te nemen. Slechts enkele artikelen wil len we noemen Het weggedrevene door A. W. F. Idenburg De Wijzen uit het Oosten door Prof. Dr. Joh. de GrootBjörnstjerne Björnson door A. K. Straatsma Oude Kunst door P. van RenssenLeonhard Ragaz door J. Tiesema verhalen, gedichten en beschouwingen vullen verder dit nummer Omslag en Kunstbijlage in offsetdruk. Ook hier zijn de illustraties goed de reproducties munten in 't bijzonder door scherpheid uit. „Timotheüs" kunnen we niet genoeg aanbevelen. Kerstnummer van De Goede Tijding. Uitgave W. D. Meinema, Delft. Inhoud Naar Jezus Vrede op aarde Stille Nacht (op muziek en met de woorden); Brood huis Groote Blijdschap Kerstfeest op den doodenakkerDrentsche Kerstgebruiken 'n Kerstnacht in 't Poolgebied Gedichten en enkele Bijbelgedeelten. Uitnemend geschikt voor Evan gelisatie. 1000 exemplaren slechts 10.50. Kerstnummer van Op den Uitkijk, Dit Kerstnummer is weer goed verzorgd. De inhoud is op kunstdrukpapier gedrukt. Vele il lustraties verluchten de artikelen en verhalen. Uit de mooie inhoud noemen weBethlehem door Prof. Dr. A. Noordzij Moderne Christe lijke Kerst-poëzie door Dr. C. Tazelaar De Historisch-Juridische Machtspositie van koning Herodes door Dr. J. A. H. J. S. Bruins Slot Wat weten wij van het uiterlijk van Jezus door L. W. Zoeter Het uiterlijk van den Geboren Heiland door Drs. A. B. W. M. Kok Heilands verwachtingen in Indië door Dr. A. van Deur- sen Augustus en Jezus door Dr. R. van Deern- ter Driekoningenavond door Dr. J. Veldkamp. Kerstnummer van Het Schouwvenster, Een heel mooi Kerstnummer, met vele mooie foto's. Alleen jammer die advertenties er door. De heele inhoud zullen we niet opnemen, het volgende is genoeg Meditatie door Dr. B. Wie- lenga Geen arbeid door Prof. Mr. P. S. Ger- brandy De Kerstgeschiedenis in de Kunst door M. van der Hilst Het huwelijk van Frangois de Galois door J. E. Uda MourMarleentje door H. Kuypervan Oordt De Poëzie van Kerstmis en Kerstmis in de Poëzie door W. A. P. SmitZien naar dieren door A. F. J. Por- tielje Prijsvraag enz. HEIJ. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN ZENDING. Middelburg. Ontvangen van Hendrik en Jannetje de Meijer een pak zilverpapier, van Mej. A. 1. van Willy Zwanenveld 50 Yi centen. Mijn dank. De Zendingscommissie, W. P. WATTEL, Penningmeester. Korte Noordstraat 8. St. Laurens. Met hartelijken dank ontvangen van de kinderen van W. Wattel 80 halve centen door tusschenkomst van dhr. Weeda uit het nikkertje der Chr. School 5.75verder uit de Zendingsbusjes van Prina Riemens 4.45, van Mina Hillebrand 3.80, van Jannetje de Bree 2.15, van Betje San- derse 1.75, van Gretha Bonne 1.72 samen 13.87. Namens de Zendingscommissie, D. WILLEMSE, Penningmeester. Arnemuiden. In dank ontvangen voor de Zending van Neeltje van Dalen 120 halve centen. DE ZENDINGSCOMMISSIE. Gapinge. Met hartelijken dank ontvangen van de kinderen Jac. en Adriaan Meijers Joostz. 150 halve centen voor de Zending. W. LOUWERSE, Penningmeester. Middelburg. Gevonden in de collecte als nagiften Wintercollecte 1.50. Hiervoor hartelijk dank. F. DAMEN. Met vriendelijken dank ontvangen voor de School- zending van de Chr. School te Serooskerke 24.47, van G. B. te Eindhoven ƒ2.voor Kerkdakrepa ratie van de kerk te Souburg 39.24. Ds. HEIJ. Middelburg. In dank ontvangen van de kinderen Asscheman, Walensingel, Middelburg, een pak zilver papier. Molstraat. Mej. C. LITTOOIJ. Middelburg. In December werd gecollecteerd Kerkbussen 156.80; Hulpbeh. Kerken in de Classis 123.62 Extra collecte voor de kerk 343.27 Hu welijkscollecten 7.10 en 3.47 voor de Winter collecte 2. C. VAN DER KLEIJN, Boekhouder. Middelburg. In dank ontvangen van een zuster der gemeente, die niet ter kerk kan komen, door mid del van Ds. Ringnalda, 2.50, waarvan 1.25 voor het Rusthuis en 1.25 voor de Diaconie; van N. N. 5.voor Schoolfonds in Indië waarvoor Ds. Heij schreef. Ds. SCHEELE. Serooskerke. Door br. de Wolf ontvangen van een zieke zuster 4.20 voor kerk en kerktelefoon elk de helft en 1.1. Zondag in de collecte gevonden ƒ1. 2.— 11.— 10.— 0.50 voor kerktelefoon. Met dank. DE BOEKHOUDER. LINNENKAST-COMITE VOOR MAGELANG, PARAKAN EN BLONDO. Met hartelijken dank ontvangen Geref. Kerk Oost burg door J. J. v. Baal 2.50 N. N. uit Aarden burg 1. S. E. HEIJ—GOSLINGA. Giro-adres Ds. A. C. Heij no. 169757 Geref. Pas torie, Koudekerke. Adres voor aanvrage van naaigoederen Mej. C. Wa genaar, Markt K 4, Middelburg. Adres voor terugzending goederen den Heer J. Vol kers, Koster Noorderkerk, Middelburg. VEREENIGINGSLEVEN. Gecombineerde Vergadering der drie Jongelings- vereenigingen op G. G. te Middelburg op Zondag 8 Januari a.s., 8.30 uur in de consistorie der Gast- huiskerk. De Geref. J. V. Spreuken 833a te St. Laurens, vergadert op Zondag 8 Januari 1933, des avonds te half zeven in de consistorie der Geref. Kerk. 1. G. B. art. 24 „Van de Heiligmaking des menschen en de goede werken", vr. J. Sturm. 2. A. R. Beginselen, art. 52 ged. „De Handhaving van den Eed", vr. A. van de Broeke. V. op Geref. Grondslag Pred. 12 la te Koudekerke. Vergadering Zaterdagavond 7.30 uur precies in het Vereenigingsgebouw Gel. Bel. Art. 36„Van het ambt der Overheid" door den Voorzitter. Voordracht door vr. J. Stroo. Memorisatie door vr. M. Boone. Antirevolutionaire beginselen leidraad II, les 20, schets 1 en 2 door den Penningmeester. Geref. Meisjesvergadering NuniaMiddelburg. Afdeeling I. Bijb. Gesch. „De begeerde Koning" door To Bolier. Na de pauze Reciteeren door Truus Meeuwse. Afdeeling II. Maatje Bolier Bijbelsch opstel „De begeerde Ko ning". Na de pauze Reciteeren door Magda v. d. Kleijn, Nelly le Cointre, Mien Annot. Afdeeling III. Bijb. Gesch. „Saul voor goed verworpen", 1 Sam. 15 door Gré Kleijn. Reciteeren Jeanne Tange. Geref. Jongelingsver. „Sola-Fide"Middelburg. G. B. „De Heilige Doop" door vr. M. Ton. A. R. „De Financiën" door vr. M. C. Rooze. Middelburgsche Geref. Jeugd Centrale. Cursus Maandag 9 Jan. 8 uur. Het Socialisme van Prof. Diepenhorst door dhr. A. Janse van Biggekerke. Gebouw Chr. Jongemannenver. Singelstraat. Knapenvergadering „Samuël", Middelburg. Afdeeling III. B. G. 1 Kon. 5 tot en met 8 „De Tempelbouw" door vr. v. Swigchem. V. G. „De Gouden eeuw" door vr. Wisse. Geref. Meisjesvereeniging „Meisjesroeping"M'burg. Afdeeling A. N. T. Schets 261 „Uitbreiding der kerk" Hand. 5. J. Willemse. Maatsch. Onderw.Schets 14 „De Vrouwenbewe ging", M. v. Moolenbroek. MemorisatieJ. v. Strien. Poëzie T. Walraven. Afdeeling B. O. T. „De Theocratie van Israël" door G. Davidse. Kerkgesch. „Uitbreiding der kerk onder de Wes- tersche volken" door L. de Vos. MemorisatieE. Heuseveldt. Poëzie J. Vader. IN DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND OP ZONDAG 8 JANUARI 1933. CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Hofpleinkerk 9.30 uur 6 uur Noorderkerk 9.30 uur 2 uur 6 uur Ds. Arnemuiden 9.30 en 2 uur Domburg 9.30 en 2 uur Gapinge 9.30 uur 2 uur Ds, Grijpskerke 9 en 2 uur Koudekerke 9 en 2 uur St. Laurens 9.30 en 2 uur Meliskerke 9 en 2 uur Oostkapelle 9.30 en 2 uur Serooskerke 9.30 en 2 uur Souburg in de Herv. Kerk 8 uur 4.15 uur Veere 9.30 en 2 uur Vlissingen 9.45 en 2 uur Vrouwepolder 9.30 Ds. 2 uur Westkapelle 9.30 en 2 uur Ds. D. Scheele. Cand. A. Nijenhuis Cand. A. Nijenhuis Ds. D. Scheele P. J. O. de Bruijne Ds. H. Scholing Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. P. J. O. de Bruijne Ds. H. Pestman Ds. A. C. Heij Ds. A. Koning Ds. M. Vreugdenhil Ds. E. Douma Cand. M. de Regt te Middelburg. Ds. J. C. J. Kuiper Ds. E. Douma Ds. J. v. d. Guchte Ds. J. C. J. Kuiper P. J. O. de Bruijne Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Ds. J. de Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur Ds. J. P. Unger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Ds. F. Staal Geersdijk 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Haamstede 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kamperland 9 en 2 uur Ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerke 9.30 en 2 uur Ds. M. Heuzeveldt Voorb. H. Av. 6 uur Lezen eener Leerr. Oosterland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Scharendijke 9.30 en 2 uur Ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur Dr. J. van Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur Ds. Z. Hoek CLASSE THOLEN. Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur Ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds. W. M. le Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur Ds. J. Snoei j te 's-Gravenmoer. Bevestiging Kerkeraadsleden. Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur Dhr. K. de Vries Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Cand. A. Vogel te Ermelo. Tholen 9.30 en 6 uur Dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur Ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. Joh. Booij Bevestiging Ambtsdragers. Borssele 9.30 uur Ds. W. H. v. d. Vegt Bed. H. Av. 2 uur Lezen eener Leerr. Driewegen 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. W. H. v. d. Vegt Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Ds. A. Scheele Goes 9.30 en 5.30 Geen opgave ontvangen 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Cand. C. van Nes te Terneuzen. Heinkenszand 9.30 uur Ds. Joh. Booij 2 uur Lezen eener Leerr. Yerseke 9.30 en 2 uur Ds. H. Torenbeek Wemeldinge 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kruiningen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Nieuwdorp Z. 9.30 en 2 uur Ds. E. Beukema Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur Ds. G. v. Heiningen Bevestiging Ambtsdragers. CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 uur Ds. Th. P. Potma Bevestiging Ambtsdragers. 2.30 uur Lezen eener Leerr. Axel 9.30 en 2 uur Ds. J. S. Post Hoek 9.30 en 2 uur Ds. C. B. Bavinck Oostburg 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Ds. Th. P. Potma Schoondijke 9.30 en 2 uur Ds. D. J. de Vries Terneuzen 9.30 en 2 uur Ds. S. Groeneveld Zaamslag 9 en 2 uur Ds. A. B. W.M.Kok

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1933 | | pagina 3