Geref. Kerk-Mi OFFICIEELE BERICHTEN. INGEZONDEN STUKKEN. PREDIKBEURTEN ADVERTENTIEN. Pastorie: nos. 45, 67, 88,115en 135 Verwarming Noorderkerk: nos. 2 en 10 Verlichting Gasthuiskerk: nos 17 en 20 Leening 1927nos. 19 en 46. Leaning 1928: nos. 55 en 91. Hofpleinkerk leening 1892: nos. 17, 23 en 128. vertrok reeds 23 Februari 1883 naar Oostzaan. Eindelijk valt het oog op het sprekende portret van Ds. A. H. van der Kooi, een man, waaraan velen in Zeeland nog meermalen denken. Bij het zien van zijn portret moesten we onwillekeurig denken aan de lange reeks van mannen, die in de laatste 30 jaren een machtigen invloed had den op het leven en de geschiedenis van de Kerken in Zeeland. Ds. van der Kooi deed zijn intrede 29 November 1891 na bevestiging door Prof. Wielenga en wel voor de beide gemeenten uit Afscheiding en Doleantie vóór de combinatie der beide kerken haar volkomen beslag gekregen had, wat gebeurde in 1892. Van den arbeid van dezen predikant, van 189131 Maart 1924 kan veel goeds getuigd. Groeie en bloeie in elk opzicht de kerk van Bergen op Zoom bij den voortduur en de Koning der Kerk sterke in Zijn gunst haar en ook haren derden dienaar des Woords tot opbouw der aan zijn zorg toebetrouwde kerk. K. B. S. Middelburg. A.s. Donderdag zal de Kerke- raad smal vergaderen, voorafgegaan door een korte breede vergadering alleen met het oog cp censura morum. HET MODERAMEN. Middelburg. Het jongenswerk onzer stads evangelisatie is, dank zij de medewerking van het Schoolbestuur, dat ons de beschikking gaf over een lokaal in de Heerengrachtschool, sinds 1 November, weer met kracht begonnen. Iedere week stijgt het aantal deelnemers. De eerste keer kwamen er 22 jongens, toen 38, daarna 52. Nu is het echter te vreezen dat onze leiders van dit jongenswerk heel wat deelnemers zullen moeten weigeren, wegens gebrek aan het be- noodigd aantal leiderskrachten. Vandaar dat wij een dringend beroep doen op de broeders der gemeente, zich voor dezen arbeid beschikbaar te stellen. Het zou zoo jam mer zijn, wanneer wij belangstellende jongens moesten weigeren, omdat er in een gemeente van plm. 3000 zielen slechts 5 broeders te vin den zijn, die zich aan dezen arbeid willen geven. Ik ken een gemeente in ons vaderland van 830 zielen, waar niet minder dan 14 jeugdige broeders zich wijden aan den evangelisatie- aibeid onder jongens. Stellig zijn er ook in Mid delburg nog velen, die voor dit leiderswerk gaven, krachten en gelegenheid bezitten. Wij vertrouwen dat deze oproep gehoor zal vinden. Laat men zich aanmelden bij den voorzitter van het jongenswerk, br. M. Kleynenberg, Korte Heerengracht M 282, bij wien men volledige in lichtingen verkrijgen kan. Paulus schreef aan zijn jeugdigen broeder Timotheüs „Doe het werk van een evangelist" (2 Timotheüs 4:5). D. RINGNALDA Jr. Serooskerke. KORT VERSLAG van de vergadering van den Kerkeraad, gehou den op Maandag 21 November 1932. Aanwezig alle leden. Opening. Notulen. Ingekomen Stukken. 1Steunaanvrage voor uitbreiding van „Bartimeüs". 2. Idem voor de Hongaarsche Studenten. Voor kennisgeving aangenomen. 3. Verzoek van de Wereldbond voor Kerken om den 2en Advents-Zondag voor Vredes-Zondag te bestemmen idem. 4. Ver- zcek van de kerk van Borsselen om den predi kant nog eens voor één beurt af te staan. Toe gestaan. 5. Verzoek aan afvaardiging naar het Jaarfeest van de beide Meisjesvereenigingen. Aigevaardigd worden de brs. J. de Wolf en Corns. Louwerse. 6. Ontslagaanvrage wegens a.s. huwelijk en vertrek naar elders, tegen 1 Jan. a.s. van den organist br. J. Melis Bz. Wordt op de meest eervolle wijze verleend, onder dank zegging voor de vele diensten als organist aan de gemeente bewezen. 7. 3 ex. van het Rapport betr. Uitbreiding Bundel Eenige Gezangen aan de komende Generale Synode. Zullen circuleeren. Kerkelijke Stand. Overleden Wed. P. Won- dergemSchout. Ingekomen met attestatie uit Middelburg Catharina Passenier. Rapporten. Van den predikant en verschil lende brs. over bezoeken in de gemeente. Van br. Verhage over zijn bezoek aan de J. V. Een voorloopige bespreking wordt gehouden over de onstane vacature van organist. Diaconale Zaken. Rondvraag. Sluiting. DE SCRIBA. VERGADERING van den Kerkeraad van St. Laurens op 22 November 1932. Praeses, Ds. A. Koning, opent de voltallige vergadering, laat zingen Ps. 119 17, leest Efeze 3 1321 en gaat voor in gebed. De Notulen worden na lezing goedgekeurd. Ingekomen Stukkena. Van de Zondags- schoolvereeniging „Jachin" te Tynje een aan vraag om steun b. van de Geref. Evangelisatie van de Classis Heerenveen een aanvraag om steun. Besloten wordt te steunen uit de Kas voor Alg. doeleinden c. Van de Dep. der Gen. Synode voor de behartiging der belangen van de Hongaarsche Studenten. Besloten wordt een collecte te houden ter gelegenheid voor dit doel en voor Alg. Chr. doeleinden d. Van Blinden instituut „Bartimeüs", een verzoek om steun voor uitbreiding van school en internaat. De Diaconie zal een gift zenden e. Van de Rekkensche stichtingen een verzoek om een gift of collecte. Voor kennisgeving aangenomen f. Rapport in zake uitbreiding van den bundel Eenige Gezan gen. Zal circuleeren g. Van de Contactcom missie v. d. Geref. Jeugdvereen., een verzoek om de kerk te mogen gebruiken voor een pro paganda vergadering. Wordt naar de Contact commissie teruggezonden om het programma te wijzigen. Rapporten. Praeses rapporteert over zieken bezoek. Br. Willemse rapporteert over zijn be zoek aan de J. V., geen bijzonderheden. Br. Vreke brengt verslag uit van de laatstgehouden Classisvergadering. Diaconale Zaken. Enkele giften werden toe gestaan. Rondvraag. Praeses verzoekt op 18 Dec. te mogen ruilen met Ds. Visser van Domburg. Wordt toegestaan. Lezing Persverslag. Sluiting. DE KERKERAAD. KORT VERSLAG van de vergade ring der Classis Tholen, gehouden Woensdag 9 November 1932 te Bergen op Zoom. 1. De Praeses, Ds. Spoelstra, opent de ver gadering, laat zingen Ps. 46 4, leest Ps. 46 en gaat vóór in gebed. 2. De credentiebrieven worden nagezien en in orde bevonden. Een Diaken wordt keurstem verleend. De Kerk van O. V. heeft een instructie. 3. Het Moderamen constitueert zich als volgt: Ds. Spoelstra, Praeses Br. Tange, Scriba Ds. Ie Cointre, Assessor. 4. De notulen van de vorige classis worden gelezen en na een enkele aanvulling goedgekeurd. 5. Naar aanleiding van de notulen handelt Ds. Vreugdenhil over de toestand van het clas sicaal Archief. Dr. Veltenaar zal op de volgende vergadering rapport uitbrengen. 6. Er zijn geen ingekomen stukken. De in structie van O. V. komt in behandeling. Een commissie wordt benoemd tot nader onderzoek, bestaande uit de Di. Spoelstra en le Cointre en Br. P. A. Schwartz. 7. Namens de daarvoor benoemde commis sie licht Ds. le Cointre het den kerkeraden toe gezonden ontwerp Huishoudelijk- en Visitatie- Reglement der Classis nader toe, hetwelk, na enkele aanvullingen, wordt goedgekeurd en vast gesteld, na dank aan de Commissie voor haar arbeid. De verdere afwikkeling wordt haar op gedragen. 8. De kerken van Krabbendijke en Rilland- Bath vragen ieder twee vacaturebeurten, welke worden toegestaan. 9. De rondvraag naar Art. 41 levert niets bijzonders op. 10. Bij de algemeene rondvraag verzoekt Ds. le Cointre, namens den Raad der Geref. Kerk te Bergen op Zoom, om classicale afvaardiging bij de feestelijke herdenking in gemeente-verga- dering van het 75-jarig bestaan der gemeente, op Maandag, 21 Nov. a.s., des avonds om half acht. De Di. Veltenaar en Vreugdenhil worden daarvoor aangewezen, welke zich bereid ver klaren. Ook de kerkeraden der Classis-Kerken zijn daar van harte welkom en worden uitge- noodigd tijdig te laten weten, of zij van die uit- noodiging gebruik denken te maken. Br. P. A. Schwartz verzoekt namens den Raad der Geref. Kerk te Krabbendijke, classis- cale afvaardiging naar de herdenking van het 40-jarige ambtsjubileum van Ds. Andree, Zon dag 4 Dec. a.s., des middags om twee uur. Het Moderamen wordt daarvoor aangewezen. Af vaardiging der kerken zal ook zeer op prijs gesteld worden. Dr. Veltenaar stelt een vraag aan de orde in verband met zijn consulentschap van Poortvliet. Hopelijk kan daarin de volgende vergadering beslist worden. 11. De volgende vergadering wordt vastge steld op den eersten Woensdag in Februari. 12. Na lezing van het persverslag, gaat de Assessor vóór in dankzegging, waarna de Prae ses de vergadering sluit. Op last der Classis, Ds. W. M. LE COINTRE, h.t. Assessor. De volgende collecten werden geïnd Theol. Hulpbehoevende School Kerken Anna Jacoba Polder 16.73 14.66 Bergen op Zoom 30.66 33.25 Krabbendijke 17.02 23.16 Oud-Vosmeer ,10.18 9.40 Poortvliet 3.60 5. Rilland-Bath 11.51 „11.52 Tholen 12.16 9.80 Buiten v irantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Redactie Beleefd verzoekt het Bestuur der Afd. Mid delburg der Geref. Ver. voor Drankbestrijding, plaatsing voor 't navolgende. Menigmaal is ons leden der Ver. gebleken, dat er bij Brs. en Zrs., die nog niet onzen strijd meestrijden, vragen opkomen aangaande onze Ver. en den strijd tegen het alcoholisme onzer dagen, van Geref. standpunt bekeken. Welnu, er komt D.V. gelegenheid om eens over die „vragen" te „praten". Wij hebben n.l. besloten om een z.g. „praatavond" te houden en wel op D.V. Maandag 28 Nov. a.s. 's avonds 8 uur in het Militair Tehuis, alhier. We noodigen U vriendelijk uit, leden, donateurs en vragenstel lers, dien avond in ons midden te zijn we zullen dan trachten Uwe vragen te beantwoorden en het U zoo gezellig mogelijk te maken. Ons Evang. Zangkoor is zoo bereidwillig voor ons te zingen. We mogen met dank aan den Heere consta- teeren, dat onze afd. veler sympathie geniet en dat ze groeitwe zouden echter zoo gaarne zien, dat meerderen, vooral onze jeugdigen, in dezen ontwrichten tijd, met z'n vele gevaren, met ons den strijd tegen het alcoholisme onzer dagen, dat, helaas, ook in onze kringen, z'n slachtoffers maakt, gingen meestrijden. Indien er brs. en zrs. zijn die nu reeds „vragen" willen inzenden, dan kunnen zij het doen aan het adres van den Secretaris. Nu reeds zijn o.a. de vol gende vragen ingekomen n.l. Het Nazereërschap; dc Rehabieten over Drankbestr. en Midder nachtzending over Drankbestr. en Diaconie is Gereformeerde Drankbestrijding noodig Ver band tusschen Drankbestr. en reclasseering enz. enz. Verder verwijzen we naar de advertentie in dit blad voorkomende. U, geachte Redactie, dank voor plaatsing. Het Bestuur der Afd., G. M. FEIJ, Voorzitter. P. LOOF, Secretaris, Julianastraat 26. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN ZENDING. Na vervulling van eene vacaturebeurt in de kerk van 's Gravenpolder werd me namens N. N. aldaar overhandigd eene gift van f 25,voor ons Zendings hospitaal. Hartelijk dank aan dien N. N. Vinde dit goede voorbeeld veel navolging, temeer waar deze hulp dienst reeds meerdere vruchten afwerpt. K. B. A. Scheele. Middelburg. Ontvangen van N. N. voor de kerk f 50,Met hartelijken dank voor dit ver blijdend meeleven. D. Scheele. M i d d e 1 b u r g. In de maand November werd gecollecteerdDankdagcollecte f 281,79 kerkbussen f 77,90emeritnsfonds f 133,91kerktelefoon f 130,15 catechesatiebus f 23,95 huwelijkscollecte f 18,57. In dank ontvangen een gift van f 1,voor 't Orgel fonds en een gift van f 10,voor de nieuwe kerk. C. van der Kleija, boekhouder. Serooskerke. Gevonden in de collecte Zondag 11. een gift van fö.— voor de Kerk en f 20.—zijnde f 10.voor de Kerk en f 10.voor de Diaconie. Met dank. De Boekhouder. KERSTFEEST „PARAKAN". Met hartelijken dank ontvangen van Mej. P. te Tilburg f 5.P. L. te Middelburg f 1.en in mijn brievenbus van N. N. te Koudekerke f 1.50. De volgende week hoop ik het eindresultaat van deze inzameling te noemen. Geref. Pastorie E. HeijGoslinga. Koudekerke. Heinkenszand. In dank ontvangen van N.N. te Middelburg f 10,voor kerk en armen. Ds. Joh. Booij. VEREENIGINGSLEVEN, Knapenv erg adering ,J5amuël", Middelburg. Afdeeling I. B. G. Les 65 David's laatste levensjaren, vr. Tange. K. G. Les 63. De kerk in boeien, vr. J. de Rijke. Afdeeling II. Bijbelsche Geschiedenis door G. Krijger. Kerkgeschiedenis door den leider. Geref. Jongelingsver. Dr. Lützen Wagenaar, M'burg. 0. T. 25 Eliza, J.-B. 11 Sept. 1931, vr. Chr. Verhage. Ons Program 3, 2 en 3. Hoe het gezag der H. Schrift enz., vr. Klaas Ton. Geref. Jongelingsver. „Sola-Fide"Middelburg. Schriftstadie. Satan, door vr. A. Cornelissen. A. R. Art. 15. Hygiënie, door vr. G. Boon. Vop Geref. Grondslag Pred. 12 la te Koudekerke. Vergadering Zaterdagavond 8 uur precies in het Vereenigingsgebouw. Ned. Geloofsbel. Art 35„Van het Heilig Avond maal onzes Heeren Jezus Christus", door vr. M. Boone. Voordracht door P. Wielemakor. Pauze. Memorisatie door den 2en voorzitter. Anti-Rev. Beg. Ons Program. Art. 19 „De Sociale kwestie, door vr. W. Maas. Geref. Jongelings-vereeniging Spreuken 8 33a te St. Laurens vergadert Zondag 27 Nov., des avonds half 7 in de Consistorie der Geref. Kerk. G. B. Art. 21. Van de voldoening van Christus, onzen eenigen Hoogepiiester voor ons, door vr. E. P. Davidse. A. R. Beg. Art. 5, le ged. De Overheid, handhaaf ster van Gods Wet, door vr. K. Willemse. Meisjesvereeniging MeisjesroepingMiddelburg. Afdeeling A. 0. T. Schets 13. Theocratie van Israël Ex. 18: 19, 20. A. Cornelisse. Maatsch. Onderw.Schets 13 „De Vrouwenbeweging" M. Walraven. MemorisatieJ. Verburg. PoëzieL. Walraven. Afdeeling B. N. T. Schets 27. Paulas I en II, Hand. 9 door M. de Vos. Zending. Djocjakarta dooi H. Coumou. MemorisatieK. Alewijnse Poezie S. Sanderse. Geref. Jongelingsver. „Herman Faukeel", Middelburg. Gel. Bel. Art. 34Van den Heiligen Doop door vr. v. d. Kuip. Kerkgesch.De tijd der verlichting door vr. B. Pool. IN DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND OP ZONDAG 27 NOVEMBER 1932. CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Hofpleinkcrk 9.30 uur 6 uur Noorderkerk 9.30 uur 2 uur 6 uur Arnemuiden 9.30 uur 2 uur W. Voormiddag W. 2 en 6 30 uur Domburg 9.30 en 2 uur Gapinge 9.c0 uur 2 uur Grijpskerke 9 en 2 uur Koudekerke 9 uur 2 uur St. Laurens 9.30 en 2 uur ds. D. Scheele ds. A. Koning ds. D. Ringnalda ds. D. Ringnalda ds. D. Scheele Cand. M. de Regt te Middelburg, ds. H. Scholing geen dienst ds. H. Scholing ds. J. E. Visser Bed. H. Av. en Dankz. Lezen eener Leerr. Cand. Wolfert van Terneuzen. ds. H. Pestman ds. A. C. Heij Lezen eener Leerr. ds. A. Koning Meliskerke 9 en 2 uur Oostkapelle 9.30 en 2 uur Serooskerke 10 uur 2 uur Souburg 8 en 4.15 uur in Veere 9.30 en 2 uur Vlissingen 9.30 en 2 uur Vrouwepolder 9.30 uur 2 uur Westkapelle 9.30 en 2 uur ds. M. Vreugdenhil Bed. H. Av. en Dankz. ds. E. Douma ds. J. C. J. Kuiper ds. D. Scheele de Herv. Kerk ds. J. C. J. Kuiper ds. J. v. d. Guchte ds. H. A. Wiersinga Cand. Wolfert van Terneuzen. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur ds. J. de Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur ds. J. P. Unger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur ds. F. Staal Bed. H. Av. en Dankz. W. 9 30 en 5.30 uur ds. F. Staal Geersdijk 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Haamstede 9.30 en 2 uur ds. U. Elgersma W. 9.30 en 2 uur ds. U. Elgersma Kamperland 9 en 2 uur ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 uur Lezen eener Leerr. W. 9.30 en 2 uur ds. M. Heuzeveldt Na den morgendienst stemming Kerkeraadsleden. Oosterland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Scharendijke 9.30 en 2 uur ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur dr. J. van Lonkhuijzeu Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. Z. Hoek CLASSE THOLEN. Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur ds. W. M. le Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur dhr. K. de Vries Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Cand. C. Jansen te Doorn. W. 9 30 en 2 uur ds. F. M. den Boeft te Kralingen. Tholen 9.30 en 6 uur dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.39 en 2 uur Borssele 9.30 uur 2 uur W. 9.30 en 2 uur Driewegen 9.30 en 2 uur W. 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. A. C. Heij te Koudekerke. ds. A. C. Heij Lezen eener Leerr. ds. D. Scheele te Middelburg. Kapelle-Biezelinge 9 30 en 2 uur ds. A. Scheele W. 9.30 en 2 uur ds. A. Scheele Goes 9.30 en 5.30 uur ds. W. H. van der Vegt W. 9.30 uur ds. E. Beukema van Nieuwdorp. 7 uur ds. W. H. van der Vegt 's Gravenpolder 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. W. 9.30 en 2 uur ds. F. W. H. Bramer te Maassluis. Heinkenszand 9 en 2 uur ds. Joh. Booij Yerseke 9.30 en 2 uur ds. H. Torenbeek Wemeldinge 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. W. 9.30 en 2 uur ds. W. F. M. Lindeboom te Serooskerke. Kruiningen 9.30 en 2 uur ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur ds. E. Beukema Wolphaartsdijk 9.30 en 2 nar ds. G. van Heiningen W. 9.30 en 2 uur ds. G. van Heiningen CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 en 2.30 uur ds. C. Diemer te Rotterdam. Voorm. Dankuur voor 't gewas. Axel 9.30 en 2 uur ds J. S. Post Hoek 9 30 en 2 uur ds. C. B. Bavinck Em. pred. te Amersfoort. Oostbnrg 9.30 en 2 uur ds Th. P. Potma Schoondijke 9.30 en 2 uur ds. D. J. de Vries Terneuzen 9.30 en 2 uur ds. S. Groeneveld Zaamslag 9 en 2 uur ds. A. B. W. M. Kok De Commissie van Beheer bericht, dat met 1 Dec. aflosbaar zjjn gesteld de volgende obligaties: Betaalbaar, evenals de met 1 Dec. en 31 Dec. vervallen coupons, bjj de firma C. J. HONDIUS ZOON te Middelburg. C. YAN DER KLEIJN, Boekhouder. GEEFT UW ADVERTENTIES TER PLAATSING AAN HET ADVERTENTIEBUREAU VAN LITTOOIJ G OLTHOFF MIDDELBURG

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1932 | | pagina 3