W. SiNKE, Korting 4%. Zelfs op Suiker! Langeviele K 223 MIDDELBURG OFFICIEELE BERICHTEN* BOEKAANKONDIGING. PREDIKBEURTEN Indien U de beroemde BONTE'S SPECULAAS nog niet geproefd hebt, doe het dan eens voor een keer, U zult er geen spijt van hebben, wij hebben er al vele vaste afnemers van. 1 pond Bonté's Bruin Speculaas kost slechts ff 0,25 1 pond Bonte's Wit Speculaas Iets nieuws, doch iels fijns f 0,28 1 pond Bonto's Wit Speculaas de allerbeste ff 0,35 Beleefd aanbevelend, in Koloniale Waren, Biscuits, Chocolaad, Suikerwerken enz. Alleenverkoop van de BONTE's SPECULAAS dat de geboortedata vermeld staan op de aan alle vertrekkenden af te geven attestaties. Wij meenen, dat het contact met de jeugd zooveel mogelijk moet bevorderd worden, en dat juiste opgave van den leeftijd daartoe veel kan bij dragen." Zoo is het metterdaad. Worde de gegeven wenk door alle scribae ter harte genomen Ds. A. J. Boss, gekomen van Mariënberg, werd bij de Geref. Kerk van Nijmegen beves tigd door Prof. Dr. J. Ridderbos, van Kampen, met een predikatie over Matth. 13:52. Hij be antwoordde hierin de vraag „wat een rechte leeraar moet zijn en wees er op, dat hij moet zijn 1leerling van het Koninkrijk der hemelen, en 2. leeraar van de Gemeente Gods. Ds. Boss deed des avonds intrede met een predicatie over 1 Cor. 1:1 en 2, sprekende over „de apostolische onderrichting". Hierin handelde hij over 1het komen tot den dienst, 2. den naam voor den dienst, 3. den vorm van den dienst en 4. den inhoud van den dienst. In „Timotheüs" wordt het volgende aan gehaald van Dr. H. Colijn „Ik behoor tot het geslacht, dat staat op den drempel der verdwijning en heb dit in het leven geleerdAls we waarlijk met diepen ernst en biddend den Bijbel nemen om licht voor welk moeilijk vraagstuk ook, laat hij ons nooit in den steek. Daarom, wendt u allereerst tot onzen Bijbel. Onderzoek van den Bijbel heeft dit voor deel, dat het allereerst bewerkt concentratie van uw krachten en intellectueele vermogens. Het weerhoudt u van rondfladderen en tenslotte niets grondig te doen. En eindelijk leert diezelfde Bij bel ons alle dingen in dit leven te bezien in eeuwigheidslicht. Tenslotte leert die Bijbel ons het voornaamste. Hij leert ons, dat wij het werk op staatkundig en maatschappelijk terrein niet kunnen volbrengen zonder gebed. Bij de diepste zelfconcentratie leeren wij al tijd onszelf te vergeten en onze ziel te doen uit gaan tot den Almachtige, Die het leven van ons land en volk en alle volkeren der aarde bestuurt. Wanneer de moeilijkheden haast onoverkomelijk schijnen, kunnen wij aan den Bijbel de kracht ontleenen om uit te roepen Heere, behoed ons. Dat is de finale, waardoor wij als personen en partij in den storm blijven staan. Wij weten dat er Eén is, Die stormen en zee gebieden kan stil te zijn. Die ook moeite en zorg bedwingen en opheffen kan. Daartoe mee te werken is iets, waarvoor we niet dankbaar genoeg kunnen zijn. Ik bid u daarbij toe, dat aan u vervuld worde „De Heere is een toevlucht van geslacht tot geslacht". Geve God u de plaats te kunnen in nemen van 't geslacht, dat nu staat op den drem pel der verdwijning." K. B. S. VERGADERING van den Kerkexaad (Breed). Middelburg, 3-11'32. Voorzitter: Ds. Ringnalda. Aanwezig 37 leden. Opening. Gebed. Lezen Psalm 143 18. Ds. Scheele spreekt tot Ds. Ringnalda in ver band met diens beroep naar Weesp. Hij spreekt kort maar krachtig namen den Kerkeraad, de hartelijke wensch uit, dat Ds. R. hier blijft. Deze antwoordt zeer erkentelijk te zijn voor 't ge sprokene. Hij heeft nog geen beslissing geno men hij hoopt Gods weg te gaan. Notulen gelezen en goedgekeurd. Ingekomen Stukken 16. steunverzoeken, worden gezonden aan Commissie ad hoe 7.9. prospectussen, gaan naar Commissie van Beheer; 8.14. de gekozen ouderlingen nemen aan 15.18. idem de gekozen diakenen 19. Van een naburige kerk over 'n lid, voor kennisgeving aangenomen 20. Van de kerk van Bergen op Zoom over hier geplaatste militairen, gegeven aan Ds. Ringnalda 21. Van naburige kerk over 'n belijdend lid 22. Onze organist P. Coumou vraagt ontslag uit zijn functie wegens vertrek naar Amsterdamverleend met grooten dank voor verricht werk23. „Herman Faukeel" vi aagt twee afgevaardigden voor jaarvergade ring de brs. Heemskerk en Van Sluys zullen gaan24. De Jeugdcentrale vraagt tegen 24 April de Hofpleinkerk voor een Oranjeavond de Kerkeraad zal gunstig adviseeren bij de Com missie van Beheer. Woensdagavondrapport1 doop toegestaan 1 doopattest aangevraagd. Het Moderamen stelt voor, de brs. Heems kerk en Tazelaar aan te wijzen, om in contact met de Zendingscommissie te staan naar verster king der financiën door bezoek aan gemeente leden, die nog niet bijdragen. Rondvraag. De Diaconie vraagt afkondiging van de wintercollecte toegestaan. Ook vraagt ze vrijheid voor het terugbetalen van geleend geld en om dit te vervangen door ander Toege staan. Meegedeeld wordt, dat het bestuur van Geref. Onderwijs twee lokalen voar de Evange lisatie heeft afgestaan. De Jodenzending vraagt de Gasthuiskerk voor een openbare vergadering op 23 Nov.met gunstig advies aam Commissie van Beheer. Het Zondagsschoolbestuur vraagt de Gasthuiskerk voor 24 Nov. Ide:m. De vraag, op de gemeente vergadering gedaan i om een be tere regeling van het bezoek in 't Rusthuis, wordt doorgezonden aan 't Rusthuisbestu»ar. Gesproken wordt over opneming van leden va in andere ker ken in 't Rusthuis. Ook over offici.eele vertegen woordiging bij vergaderingen van ;indere kerken. Evenzoo over het niet-deelnemen .van de Rust huisbewoners aan een autotochtde kerkeraad verklaart zich homogeen met de Thouding in de zen van het bestuur. Gewezen wordt op het wenschelijke .van trouw bezoek c >p de vergade ringen der Jodenzending ook vain Kerkeraads- leden. 10 Nov. Smal17 Nov. Sect ie. Dankzegging, sluiting. DE KERKERAAD. Candidaten gesteld voor ouderlingL. Arend- se, J. Janse Jr., D. Kaljouw Sr., J. Lorier, L. Suurmond Pzn., E. P. Vos. Candidaten voor diakenB. Koole, S. van Soelen. Ds. J. C. J. KUIPER. Onze Voortrekkers door Dr. J. C. Rullmann. Uitgave Naamlooze Ven nootschap W. D. Meinema, Delft. Ingen. 2.90 geb. 3.75. De in ons midden bekende historicus Dr. Rull mann geeft ons in dit werk een 17-tal schetsen van de voortrekkers in den schoolstrijd. Voor ons jongeren noodzakelijk er aan herinnerd te worden, welk een worsteling het heeft gekost het resultaat te bereiken, waarvan wij nu de rijke vruchten plukken. De Voortrekkers schaamden zich het evan gelie van Christus niet en hebben niet gerust voor dat de volkomen vrijheid en erkenning van het Christelijk onderwijs was verkregen. Door Gods genade werden zij in staat gesteld dit alles te verrichten en wij zullen door het le zen van dit boek opnieuw worden opgewekt tot gebed en arbeid voor het werk Gods, dat de Heere mede door deze mannen wrocht. Wie meeleeft met het Christelijk onderwijs, moet dit boek in bezit hebben. In Liefde Bloeyende door J. L. F. de Liefde. Vroeger 4.50 thans geb. 2.90. Uitgevers Maatschappij Hol land, Heerengracht 151, Amsterdam. Een fijn uitgebeelde beschrijving van het leven van twee zusters, die elk door de levensomstan digheden heen vrede vinden in God. Een boek, dat zijn weg heeft gevonden, nu de derde druk zijn weg zal blijven vinden, om dat het zoo echt het leven teekent en ons in nerlijk rijker maakt. 16 maanden in gevangenschap bij Chineesche Communisten door Ernst Fischle. Uit het Duitsch vertaald door H. J. van der Munnik. Uitgave J. H. Kok N.V., Kampen. Zendeling Ernst Fischle deelt ons in dit boek op ontroerende wijze mee zijn ondervindingen in China, in het land van chaos en revolutie. Een ontzaglijke strijd wordt daar gestreden tus- schen het Licht en de duisternis. Ook China tracht het Communisme in bezit te krijgen en staat derhalve vijandig tegenover het Christen dom en de predikers van het Evangelie. Doch ook hier God laat zijn volk niet los in de levensbranding is Hij bij zijn kinderen en redt Hij uit den hoogsten nood. Een boek, dat ons doet danken voor de ontvangen weldaden en doet bidden voor de Zendingsarbeiders en -arbeidsters in China, die in levensgevaar en in de moeilijkste omstandi- heden werken. Een boek, dat ook ons met China en de al daar gedreven Zending doet meeleven. De Eerepositie der Vrouw door Dr. A. Kuyper. 2de druk. Uitgave van J. H. Kok N.V., Kampen. De bekende, gebundelde standaardartikelen, welke nog steeds van groote beteekenis zijn en de richtlijnen voor het leven aangeven. Er zijn sinds dien tijd onderscheidene dingen veranderd, met het schaamtegevoel inzake de kleeding is het niet beter geworden, het vrou wenkiesrecht is aanvaard, de beginselen der re volutie inzake de vrijmaking der vrouw werken door, toch kunnen wij er dankbaar over zijn door deze uitgave herinnerd te worden aan de waarschuwing van hem, dien God als een ge nadegave aan Nederland schonk. M. SCHEELE. CORRESPONDENTIE. Telkens ontvangen we het verzoek om onder de predikbeurten op te nemen aankondigingen van openbare vergaderingen met sprekers van Jongelings- en Meisjesvereenigingen. Deze kunnen niet geplaatst worden tenzij ook een advertentie wordt gegeven. De gewone vergaderingen worden gaarne gratis onder de rubriek Vereenigingsleven op genomen. De Administratie. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN LINNENKAST-COMITÉ VOOR MAGELANG- PARAKAN-BLONDO. Met hartelijken dank ontvangen de contributie uit Zierikzee, verzameld door Mej. M. v. d. Houten, f 25,50; de contributie uit Vlissingen, verzonden door Mej.B. W. de Kam, f 17,50; door Mej. J A. de "Wagemaker uit het busje van het Rusthuis f3,30. Het geld uit Blerick hopen we de volgende week te verantwoorden. S. E. Heij—Goslinga, Geref. Pastorie Koudekerke. Giro-adres no. 169757 Ds. A. C. Heij. Adres voor aanvrage van goederenmej. C. Wagenaar, Markt K 4, Middelburg. Adres voor terugzending van goederendbr. J Volkers, koster Noorderkerk, Bogardstraat Middelburg. Souburg. Zondag a.s. zal des morgens om 10 uur in de Geref. School .verkiezing zijn voor 3 ouderlingen en 1 diaken. KERSTFEEST-PARAKAN. Met hartelijken dank ontvangen: door Mej. A. J. Pouwer, Noordplein 171, Middelburg, van Mej. N. N. te M. f 1,50 van Mej. D. te M. f 1,deze gift werd door Ds. Scheele ontvangenvan Mevr. S. te Kapelle f 2,50van Corrie Carlier uit Souburg 5 poppen, waarvoor ze zelf pakjes gebreid had, en een partijtje speelgoedvan Mevr. de Wed. de R.B. te Axel f 2,50Mej. C. A. de R. te Axel f 1,—gevonden in de diaconie-collecte te Middelburg f 1,— Fam. V. te Middelburg f 4,— van N. N. f 0,60. Zoo langzamerhand wordt het al weer een heel sommetje. Over drie weken hoop ik het geld naar Magelang te zenden. Vriendelijk aanbevelend, S. E. Heij—Goslinga. Geref, Pastorie, Koudekerke, 4 Nov. Giro-adres no. 169757, Ds. A. C. Heij. Souburg 8 en 4.15 uur in de Herv. Kerk Middelburg. In de maand October werd ge collecteerd: kerkbussen f 89.83; evangelisatiecollecte in eigen stad f 171.61; aflossing f132 61; hnwelijks- collecten f 50.90 en f 5.42. C. van der Kleijn, boekhouder. Middelburg. Ontvangen van een bejaarde zuster der gemeente f 2 50 voor de diaconievan N. N. f 1.voor de Stadsevangelisatie en van iemand die op dankdag niet ter kerk kon komen fl.door middel van koster Drost en gedeponeerd in de col lectie. Met veel dank! Ringnalda. ZENDING. Middelburg. Ontvangen van kinderen school Gravenstraat een doos zilverpapier; van Jan Pieter en Janna Wattel een doos zilverpapier en van ieder nog f 0 50 uit hun spaarpotcatechisatiebus Lange- delft f 15.29 en idem Hofpleinkerk f 10.85. Voor al die giften namens de commissie mijn hartelijken dank. Penningmeester Zendings-commissie, Koite Noordstraat 8. W. P. Wattel. Terneuzen. Ontvangen collecten uit de classis Axel voor de Theol. Fac. V. U. Aardenburg f 8.15, Axel f 35.25, Hoek f 11.21, Oostburg f 27.—, Ter- neuzen f 41.24, Zaamslag f 3151 en Schoondijke f 24.28. Gevonden in de collectebus Geref. Kerk Terneuzen voor de School Denderleeuw f 2.10. M. Riemens. VEREENIGINGSLEVEN. Geref. Jongelingsvee. Dr. Lützen Wagenaar, M'burg. 0. T. 24 „Achab en Elia", J. B. 21 Aug. '31, vr. G. Krijger. Maatschappelijk Onderwerp, vr. Tange. Geref. Jongelingsver. ,£ola~Fide"Middelburg. G. B. art 31. v. d Ambten, vr. Vader. V. G. art. 31. Ons land en de Kol. Mogendh. v. Swigchem. Knapenvergadering ,£amuêl", Middelburg. Afdeeling II. Rooster B. G. „David koning te Hebron", door vriend Bassie. V. G. „Jan Pieterszoon Coen" door vriend J. Goedbloed. Afdeeling III. B. G. 1 Sam. 25. „Davids omzwerving" III door vr. Schroder. Vrije werkzaamheden. Geref. Jongelingsvereeniging Spreuken 8 33a te St. Laurens vergadert Zondag 6 November, des avonds 7 uur, in de Consistorie der Geref. Kerk. 1. Gew. G. Onderwerp 57. „Koning Asa" vriend Joh. de Visser. 2. Vaderlandsche Geschiedenis. Onderwerp 10. Kerkhervorming in ons land, vr. J. Gilde. J. V. op GereJ. Grondslag Pred. 12la te Koudekerke. Vergadering Zaterdagavond 8 uur precies in het Verenigingsgebouw. N. T. Les 33. „De verheerlijking op den berg", Matth. 17 1—9, Mark. 9 2—10, Luk. 9 28—36, door vr. K. Sieraa. Voordracht door vr. J. de Kam. Pauze. Memorisatie vr. J. Huisman. Herdenkingsleidraad les 6„De Doleantie" door vr. K. Melis. Gecombineerde vergadering der kringen Walcheren I en II der Geref. M. V. in de Gasthuiskerk te Middel burg op Donderdag 10 November, half acht. Spreker de Weleerw. Heer Ds. P. J O. de Biuyne van Vrouwepolder met het onderwerp „De Dissonant". Geref. Meisjesvergadering .Jfunia", Middelburg. Afdeeling I. Bijb. Gesch „Ruth" door Gre Winter. Na de pauzeVrije werkzaamheden. Afdeeling II. Bijb. Gesch.„De begeerde koning", 1 Sam. 8, 9 en 10, door Jaantje Davidse. Na de pauzeVrije werkzaamheden. Middelburg. Gevonden in de collecte f 2,— voor Kerstfeest Parakanf 20.te verdeelen als volgtvoor de kerk f 5.00 voor de Diaconie f 5.00 voor de Zending f 5.00; voor de Christenen in Rus land f 5.00. Voor deze giften hartelijk dank. C. Willeboordse, Kassier Diaconie. IN DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND OP ZONDAG 6 NOVEMBER 1932. CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Collecte Emeritus-fonds. Hofpleinkerk 9.30 uur 2 uur 6 uur Noorderkerk 9.30 uur 6 uur Arnemuiden 9.30 en 2 uur Domburg 9.30 uur 2 uur Gapinge 9.30 uur 2 uur Grijpskerke 9 en 2 uur Koudekerke 9 en 2 uur St. Laurens 9.30 uur 2 uur Meliskerke 9 en 2 uur Oostkapelle 9.30 en 2 uur Serooskerke 9.30 en 2 uur ds. D. Ringnalda ds. D. Ringnalda ds. D. Scheele ds. D. Scheele ds. D. Ringnalda ds. H. Scholing Lezen eener Leerr. ds. J. E. Visser ds. P. J. 0. de Bruijne Lezen eener Leerr ds. H. Pestman ds. A. C. Heij ds. A. Koning Lezen eener Leerr. ds. M. Vreugdenhil ds. E. Douma ds. W. F. M. Lindeboom Voorber. H. Av. Veere 9.30 en 2 uur Vlissingen 9.30 en 2 uur Vrouwepolder 9.30 uur 2 uur Westkapelle 9.30 uur 2 uur ds. J. C. J. Kuiper ds. J. v. d. Guchte ds. H. A. Wiersinga Lezen eener Leerr. ds. P. J. O. de Bruijne ds. J. E. Visser Voorber. H. Av. Lezen eener Leerr. CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Bruinisse 9.30 en 2 uur Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Geersdijk 9.30 en 2 uur Haamstede 9.30 en 2 uur Kamperland 9 en 2 uur 6 uur Nieuwerkcrk 9.30 en 6 uur 2 uur Oosterland 9.30 en 2 uur ds. J. de Meester ds. J. P. Unger ds. F. Staal Lezen eener Leerr. ds. U. Elgersma ds. F. J. v. d. Ende Lezen eener Leerr. ds. M. Heuzeveldt Lezen eener Leerr. ds. J. B. Vogelaar Bed. H. Av. en Dankz. Scharondijke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur dr. J. van Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. Z. Hoek CLASSE THOLEN. Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur ds. W. M. Ie Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur Cand. H. Fransen van Meppel Poortvliet 9 30, 2 en 6 uur dhr. K. de Vries R.illand-Bath 9.30 en 2 uur ds. P. C. Jongbloed te Marken Tholen 9.30 en 6 uur dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES, Baarland 9.30 en 2 uur ds. Lanning te Fijnaart Bed. H. Av. en Dankz. Lezen eener Leerr. ds. A. Koning te St. Laurens ds. E. Beukema Bed. H. Av. en Dankz. Kapelle-Biezelinge 9 30 en 2 uur ds. A. Scheele Bed. II. Av. en Dankz. Goes 9.30 en 5 30 uur ds. Wessels te Abcoude 's Gravenpolder 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Heinkenszand 9 en 2 uur ds. Joh. Booij Yerseke 9.30 en 2 uur ds. H. Torenbeek Wemeldinge 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kruiningen 9.30 en 2 uur ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur ds. G. van Heiningen Bed. H. Av. en Dankz. CLASSE AXEL. Borssele 9.30 uur 2 uur Driewegen 9.30 en 2 uur Aardenburg 9.30 en 3 uur Axel 9.30 en 2 uur Hoek 9 uur 2 uur Oostburg 9.30 en 2 uur Schoondijke 9.30 en 2 uur Terneuzen 9 en 2 uur Zaamslag 9 uur 2 uur Lezen eener Leerr. ds, J. S. Post ds. A. B. W. M. Kok Lezen eener Leerr. ds. Th. P. Potma ds. D. J. de Vries ds. S. Groeneveld Lezen eener Leerr. ds. A. B. W. M. Kok ADVERTENTIE N.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1932 | | pagina 3