BOEKAANKONDIGING. PREDIKBEURTEN verrekening der Emeriti-gelden, in de consistorie van de Noorderkerk. Het totale bedrag der Emeriti-uitkeeringen voor onze provincie bedraagt 23139.52. Hiervan betaalt de classe Middelburg 36% of 8330.22 per jaar of 2082.55 per 3 mnd. per jaar p. 3 mnd. Arnemuiden 5 416.51 104.13 Domburg \y2% 124.95 31.24 Gapinge 2 166.60 41.65 Grijpskerke 5lA% 458.16 114.54 Koudekerke 6 499.80 124.95 Meliskerke SY2 458.16 114.54 Middelburg 28 „2332.46 583.12 O. en W. Souburg &y2% 708.08 177.02 Oostkapelle 4 333.20 83.30 Serooskerke 8 666.40 166.60 St. Laurens 4 333.20 83.30 Veere 4 333.20 83.30 Vlissingen 13 1082.92 270.73 Vrouwepolder 4 333.20 83.30 Westkapelle 1 83.32 20.83 Totaal ƒ8330.16 2082.55 Noordsingel S 156a. C. P. POUWER. Serooskerke. KORT VERSLAG van de vergadering van den Kerkeraad, gehou den op Maandag 3 October 1932. Aanwezig alle leden. Opening. Notulen. Ingekomen Stukken: 1. „De Getuige" ter le zing 2. Steunaanvrage Militair Tehuis Helder, naar de Commissie adhoc 3. Aanvrage om een collecte voor den arbeid onder de Gereformeer den in Zuid-Amerika, wordt aangehouden tot de vaststelling van het volgende collecterooster. Kerkelijke Stand. GedooptMattheüs Fran- ciscus Sturm J.Mz. Attestatie aangevraagd naar Dirkshorn door Jacob van de Vate naar St. Laurens door Suzanna Louwersedoopattest verzonden naar Oostkapelle van Christina Jobse; naar Arnemuiden van Johanna Flipse naar Mid delburg van Neeltje Wattel. Rapporten. Verslag wordt gedaan van afge legde bezoeken in de gemeente. Br. Jobse rappor teert over zijn bezoek aan de J. V. De Praeses deelt mede, dat opgericht werd een Zusterkring, waartoe aanvankelijk een twaalftal zusters toe traden. Het Moderamen wordt gevormd uit de zusters DregmansDieleman Lindeboom Ver- sluysden Boeft. De doelstelling kan worden saamgevat in het woord der Schrift„Draagt elkanders lasten". Met de werkzaamheden werd bereids een aanvang gemaakt. De Kerkeraad spreekt hierover zijn blijdschap uit en zegt gaar ne, zoo noodig en mogelijk, zijn medewerking toe. Nog deelt de Praeses mede, dat deze maand zeer waarschijnlijk kerkvisitatie zal worden ge houden. Daartoe wordt de vragenlijst der clas- sicale regeling besproken. Diaconale Zaken. Stand der kas. Kassaldo vorige maand 134.11J^. Kerkcollecte 137.57J^. Samen 271.63. Uitgaven 237.65. In kas op 1 October 33.98. Br. Adr. Melis rapporteert uitvoerig over de te 's-Gravenhage gehouden Centrale Diaconale Conferentie. Verschillende gevallen worden besproken. De Commissie van Beheer wordt gemachtigd zoo noodig een kachel aan te schaffen voor de consistorie. Rondvraag. Sluiting. DE SCRIBA. VERGADERING van den Breeden Kerkeraad. Middelburg, 6-10-'32. Voorz. Ds. Scheele aanwezig 44 leden. Opening, zang (Ps. 27:7), lezen (Titus 1:4-9), gebed. Notulen gelezen en goedgekeurd. Ingekomen Stukken. 1. Kennisgeving van het overlijden van P. Joosse met dank voor de be wijzen van meeleven. De Kerkeraad zal schrijven. 2. Van Centr. Verband van Evangelisatie aan finant. commissie. 3. Van Zendingsconferenties; voor kennisgeving 4. Steunverzoek voor Z.- Amer. studenten er zal voor gecollecteerd wor den 5. Steunverzoek voor Evang. in Brabant wordt geregeld bedacht, dus voor kennisgeving 6. Idem in Drente aan Comm. ad hoe. 7. Idem Ned. Bijb. Gen. idem 8. Van Evang. Luth. gemeente te Middelburg om afvaardiging bij bevestiging en intree van Ds. Nolte er zal geschreven worden waarom we niet zullen af vaardigen en ook, dat we 's Heeren zegen aan den nieuwen predikant toewenschen. 9. De Zen- dingscomm. wil de nog niet contribueerende lid maten bezoeken en vraagt daartoe ook een paar kerkeraadsleden het moderamen zal deze zaak regelen 10. Steunverzoek van Mil. Tehuis te Den Helder aan Comm. ad hoe 11. Over een dooplidwordt doorgezonden naar naburige gemeente. Woensdagavondcomm.attestatie ingek. 1 aangevraagd 1. Candidaatstelling-kerkeraadslid. Als candidaat- ouderling worden gekozen de brs. C. Aarnoutse (O. Vliss. Weg), IJ. Baan, A. Coumou, M. J. Geuze, C. W. v. d. Kuip, A. J. Leenhouts, D. H. Loodewijk, J. Olthoff, C. P. Pouwer, W. Rooze, G. J. Spierens, J. v. Tuinen als candi- daat-diakenen de brs. J. B. Diermanse, P. Ize- boud, A. de Kam, J. Sanderse, P. Schoonaard, J. Terpstra, P. Ton, I. Vereist. Besloten wordt steun te verleenen voor op leiding van een broeder van elders tot predikant. Rapport wordt uitgebracht over 't finantiëel beheer der Evangelisatie-commissie onzer kerk; gunstig. De Comm. steunverleening voor allerlei doeleinden vraagt, of dat er als regel niet over haar kas zal worden beschikt, zonder uitspraak van den kerkeraad. Toegestaan. Rapporten van de telefooncommissiegoed gekeurd. De Evangelisatiecomm. krijgt steun van den kerkeraad bij haar verzoek aan de Geref. School- vereen. om een paar schoollokalen te mogen gebruiken. Gevraagd wordt, de Gasthuiskerk af te staan voor een propaganda vergadering ten bate van de Julianaschool te Djokja met gunstig advies doorgezonden aan de Comm. v. Beheer. Vergadering Smal 13 October. Gemeentevergadering 17 October, 8 uur, in Gasthuiskerk, voor verkiezing van ambtsdragers ook gelegenheid tot stemming van 12 uur in de consistorie van genoemde kerk. Dankzegging. Sluiting. DE KERKERAAD. het leven, in dit verband zeker op z'n plaats zou geweest zijn. Die naam beteekent immers Ver losser. En met een hoofdstuk „door Jezus ver lost" zou dit mooie boek zeker nog aan betee- kenis gewonnen hebben. VERGADERING van het Zendingscomité. 6 October 1932. Opening door den voorzitter, Ds. Scheele. De notulen van de vergadering d.d. 25 Juli worden door den scriba gelezen. Zij worden ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen Stukken Een tweetal accountants rapporten een schrijven over een legaat ten bedrage van 500. Met dank vernomen finan- ciëel verslag van Dr. Dreckmeier over de maand Juni met toelichting. De penningmeester dringt aan op geregelde en gelijkmatige toezending der gelden voor het Hospitaal. Enkele wenschen van Dr. Dreckmeier over de concept-contracten met de geneeskundige directrice en met de Europee- sche verpleegster worden besproken en gedeel telijk aangehouden tot de vergadering met de- putaten. Verzoek van Dr. Dreckmeier om goed keuring, dat de Geref. Kerk te Magelang een hypotheek sluit, ten bedrage van een leening, op de Zendingseigendommen, zulks ten behoeve van den bouw eener dokterswoning. Het schijnt dus de bedoeling van Magelang's kerkeraad te zijn, dat de andere gebouwen borg blijven voor het kapitaal der hypothecaire leening. Deze ge wichtige aangelegenheid moet ter beslissing aan gehouden tot de vergadering met deputaten. Vóór dien tijd zal het Comité trachten nadere en volledige gegevens te ontvangen van den kerkeraad der Europeesche gemeente te Mage lang over zijn bedoeling. Br. Olthoff gaat voor in dankgebed. D. RINGNALDA Jr., Assessor. Ontvangen voor het Schoolfonds te Dender leeuw Wed. N. N. ƒ1.— Dhr. Scheele ƒ1.— Dhr. Jakobse ƒ1.Mej. Eggink 0.50; Mej. de Rijke ƒ1.Mej. v. d. Putte 0.50 N. N. 2.50 5 prikkaarten dhr. Hubregtse 18.75 door bemiddeling Ds. D. Scheele 18.50 (reeds verantw.); door bemiddeling dhr. A. F. de Jonge 2.— Wed. Ton 2.— Voor 't Orgel 5.— alle te Middelburg. Maatje Dellebeke, Souburg, 0.80 N. N., Gapinge, ƒ1.— Mej. G. de Koning, Rilland- Bath, 1.N. N., Driebergen, 2.50; Dhr. J. C. Abraham, Rotterdam, 5.H. Scholten Jr., Wildervank, ƒ1.H. de Wit, Woerden, 0.50 N. N., Dokkum, 10.Mej. van Baal, Terneuzen, 0.50 Dames N. en J. de K., Lunteren, 2.50Anna de Visscher, Seroos kerke, 7.50Mej. Louwerse, Oostkapelle 2.50 Mej. Fregéres, Vlissingen 0.50 Dr. D. J. van Katwijk, Velsen-Noord, 10.H. v. Wittenberg, Rotterdam, 1.Mej. v. d. Made, Voorschoten, 2.C. A. J. de Gruij- ter, Kampen, 2.50 D. Rijkse, Utrecht, 10. Mej. G. Kuijper, Waddinxveen giro prikkaart 3.75. Het Comité zegt alle gevers en geefsters har telijk dank. Nog heeft het voldoende prikkaarten en vraagt uw aller medewerking voor de tot standkoming eener School te Denderleeuw. Iede re gift is ons van harte welkom. Men roept nog steeds om hulp voor 't Vlaamsche kind. De noodklok luidt nog al maar door. Hoor maar Ds. Lauwers schrijft Een onzer oudste meisjes, die in de vreeze Gods opgroeide, gaat den Zondag van huis tot huis de kinderen halen, en komt ten slotte met een groote schare naar het kerkgebouw. Den vorigen Zondag had ze verscheidene kinderen niet mee kunnen krijgen. De moeders hadden haar ten antwoord gegeven „Was het niet de schoolJa, de R.K. Zusterschool was er de schuld van De zuster had vernomen, dat deze en gene kinderen naar onze kindersamenkom sten kwamen. Zij dreigde en maakte de kinderen bang. Ze zullen de gunst der zuster verliezen Daar tegen is een zwak kindergemoed niet be stand Geve de Heere ons toch een School met den BijbelDan hebben wij kinderen los van die vreeze... Zonder een goede Chr. School is ons werk wankelend. Welke broeder of zuster voelt zich niet ont roerd, wanneer hij dit leest. Nog kunt gij ons steunen door het aanvragen van prikkaarten aan het adres Mej. M. Maljers, Korte Noordstraat E 16, Middelburg, of door het zenden van een gift aan onze Penningmeesteresse Mej. A. Wat- tez, Vlissingschestraat K 46, giro-nummer 171033 af aan Ds. Scheele, giro-nummer 9441. Het Comité voor Evang. in België te Middelburg. Met Jezus door het leven, door Prof. Dr. A. van Veldhuizen. Uitgave La Ri- vière en Voorhoeve, Zwolle. Dit boek is allereerst bedoeld als een boek voor jonge menschen en onder den bovenge- noemden titel spreekt de bekende Groningsche hoogleeraar dan in 5 hoofdstukken overDie met Jezus waren Met Jezus jong zijn Met Jezus den berg op. Uit den rijken schat van zijn kennis deelt de professor hier met milde hand uit. Over tal van Schriftuurplaatsen gaat hier een nieuw licht op, waardoor hun inhoud meer voor ons gaat leven. Hier is leerzame en stich tende (opbouwende) lectuur, niet alleen voor jonge maar ook voor oudere menschen. Prof. van Veldhuizen heeft ook een aangename schrijf trant, die het lezen een genot maakt. Gaarne hadden we er nog wel een hoofdstuk bijgezien, dat, nu de schrijver handelt over met Jezus door Filippus-Scheurkalender 1933. Karakterschetsen en Levenslessen door H. W. Laman. Uitgave van het Geref. Tractaat- genootschap „Filippus". UitgeversJ. B. v. d. Brink Co., Zutfen. Een enkel woord kan volstaan tot aanbeveling van de door het Tractaatgenootschap „Filippus" uitgegeven Scheurkalender. De voorzijde der blaadjes, waarin een Schriftwoord wordt ont vouwd en toegepast op de besturing van het leven, is bewerkt door verschillende Geref. pre dikanten. Ook voor een goeden inhoud op de achterzijde is zorg gedragen. Het schild kan ons niet bekoren. Ook zijn al niet veel woorden noodig tot aan beveling van het premiewerk. Dat is van de hand van Ds. Laman, die, onder den bovengenoemden titel, in boekvorm uitgaf onderscheiden artike len, die vroeger reeds werden geplaatst in de Kerkbode, waarvan hij redacteur is. Vele daar van lazen we reeds met genoegen in dat Kerk blad. Dat ze nu in boekvorm uitgegeven werden verblijdt ons. Hartelijk kunnen we het boek aanbevelen. HEIJ. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN Middelburg. Voor de Diaconie ontvangen door bemiddeling van diaken Fanoygift uit dankbaar heid van N. N. f 2.50 door tusschenkomst van koster Volkers f2.50 van N. N. Gevonden in de collecte: f 0.50 van een jeugdige zuster voor verspreiding van de Heilige Schriftf 1.voor de Bijbelverspreiding. Voor deze giften hartelijk dank. C. Willeboordse, Kassier-Diaconie. Middelburg. In de maand September werd gecollecteerd Kerkbussen f 222.97Rudolfstichting f 12113 Theol. School f 140.84 voor Magelang f 25.—Huwelijks-collecten f 6.58 eu f 4.67. C. van der Kleijn, Boekhouder. Middelburg. Ontvangen nagift collecte Bijbel verspreiding f 1.en van N. N. f 3.voor de School te Denderleeuw. Met dank. D. Scheele. Middelburg. In dank ontvangen van een zuster der gemeente f 0.50, nagift collecte voor Bijbelver spreiding. Ringnalda. KERSTFEEST PARAKAN. Met hartelijken dank ontvangen van G. en J. te Koudekerke f 1.N. N. te Koudekerke f 1.en mej. J. U. te Nieuw- en St. Joosiand f 1. Met viiendelijke aanbeveling, S. E. Heij—Goslinga Geref. Pastorie, Kondekerke. Giro-adres No. 16y757. Ds. A. C. Heij. LINNENKAST-COMITE MAGELANG—PARAKAN-BLONDO. Gevonden in de Kerk-collecte te Middelburg f 4. door Mevr. LankampVader van de Geref. Kerk te Terneuzen f 50.S. E. Heij—Goslinga. Geref. Pastorie, Koudekerke. Giro-adres No. 169757, Ds. A. C. Heij. Adres voor aanvrage van goederenmej. C. Wagenaar, Markt K 4, Middelburg. Adres voor terugzending van goederendhr. J. Volkers, koster Noorderkerk, BogardstraatMiddelburg VEREENIGINGSLEVEN, „VRIENDENKRING." Nu de tijd van wind en regen weer daar is, noodigt „Vriendenkring" te Middelburg alle jongens boven 16 jaar uit, die op Zaterdag hun uitgaansavond hebben, om uw ontspanning te zoeken in het Militair Tehuis, waar u de avonden kunt doorbrengen met sjoelen, schaken, dammen, jo-joen enz. En waar u vindt een kring van vrienden. Tevens [doen wij een beroep op aller belangstelling en steun. Namens „Vriendenkring", J. C. de Wolff, Secr. Ger. Jongelingsv. Spreuken 8 33a te St. Laurens vergadert Zondag 9 October, des avonds 7 uur, in de Consistorie der Geref. Kerk. Gew. Gesch. onderwerp 55, vr. M. Koole. Kerkgeschiedenis, vr. J. v. d. Broeke. Geref. JongelingsverDr. Lützen Wagenaar, M'burg. N. T. 50. Pinksteren, vr. D. de Vos. Ons Program 3i. Het gezag der Schrift erkend voor de Staatkunde, vr. S. de Vos. Geref. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Afdeeling II. Bijb. Gesch. „Simson", Richteren 13—15, door Tini Loodewijk. Na de pauzeReciteeren, Annie Sanderse. J. V. op Geref. Grondslag Pred. 12: la te Koudekerke. Vergadering Zaterdagavond 8 uur precies in het Vereenigingsgebouw. Maatscb. Onderw. Zondagsrust en Zondagsheiliging, door vr. C. Francke. Voordracht door vr. P. Izeboud Gzn. Pauze. Memorisatie door vr. P. Wielemaker. Gewijde Gesch. N. T.„Strikvragen" door onzen voorzitter. RondvraagMededeeling van de Bestuursvergadering. Geref. Jongelingsver. „Herman Faukeel", Middelburg. 0. T. Schets 38 Simson, door vr. de Rijke. M. 0. Schets 16. Handhaving van het recht, door vr. M. Breel. Knapenv erg adering ,£amuël", Middelburg. Afdeeling I. B. G. Les 59. David's omzwerven, vr. Lorier. Zending, vr. Walraven. Meisjesvereeniging Meisjesroeping", Middelburg. Afdeeling A. O. T. Schets 12ii. „Uittocht", Ex. 11, 12 en 13, M. de Boks. Zending. „Djokjakarta", B. Wattel. MemorisatieM. Walraven. PoëzieM. van Moolenbroek. IN DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND OP ZONDAG 9 OCTOBER 1932. CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Collecte Aflossing Geldleening. Hofpleinkerk 9.30 uur 2 uur 6 uur Noorderkerk 9.30 uur 6 uur Arnemuiden 9.30 en 2 uur Domburg 9.30 uur 2 uur Gapinge 9.30 uur 2 uur Grijpskerke 9 en 2 uur Koudekerke 9 en 2 uur St. Laurens 9.30 en 2 uur Meliskerke 9 en 2 uur Oostkapelle 9.30 en 2 uur Serooskerke 9.30 en 2 uur Souburg 8 en 4.15 uur in Veere 9.30 en 2 uur Vlissingen 9.30 en 2 uur Vrouwepolder 9.30 uur 2 uur Westkapelle 9.30 uur 2 uur ds. D. Ringnalda ds. D. Scheele ds. H. A. Wiersinga ds. D. Scheele ds. D. Ringnalda ds. H. Scholing Lezen eener Leerr. ds. J. E. Visser ds. P. J. O. de Bruijne Lezen eener Leerr. ds. H. Pestman ds. A. C. Heij ds. A. Koning ds. M. Vreugdenhil ds. E. Douma ds. W. F. M. Lindeboom de Herv. Kerk ds. J. C. J. Kuiper ds. J. v. d. Guchte ds. H. A. Wiersinga Voorber. H. Av. Lezen eener Leerr ds. P. J. O. de Bruijne ds. J. E. Visser Lezen eener Leerr. CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Bruinisse 9.30 en 2 uur Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Geersdijk 9.30 en 2 uur Haamstede 9.30 en 2 uur Kamperland 9 en 2 uur 6 uur Nieuwerkerk 9.30 en 6 uur Bed. 2 uur Oosterland 9.30 en 2 uur Scharendijke 9.30 en 2 uur Wissekerke 9.30 en 2 uur Zierikzee 10 en 6 uur dr. Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. J. de Meester ds. J. P. Unger ds. F. Staal Lezen eener Leerr. ds. U. Elgersma ds. F. J. v. d. Ende Lezen eener Leerr. ds. M. Heuzeveldt H. Av. en Dankz. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. J. B. Vogelaar Lezen eener Leerr. J. van Lonkhuijzen ds. Z. Hoek CLASSE THOLEN. Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur ds. W. M. Ie Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur dhr. K. de Vries Rilland-Bath 9 30 en 2 uur ds. C. A. Vreugdenhil Voorber. H. Av. Tholen 9.30 en 6 uur dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 9 uur 2 uur Cand. Jonkers te Schiedam. Lezen eener Leerr. ds. D. Ringnalda te Middelburg. Driewegen 9.30 en 2 uur ds. J. Koolstra Kapelle-Biezelinge 9 30 en 2 uur ds. A. Scheele Goes 9.30 en 5 30 uur ds. W. H. v. d. Vegt 's Gravenpolder 9.30 en 2 uur ds. G. van Heiningen Heinkenszand 9 en 2 uur ds. Joh. Booij Yerseke 9.30 en 2 uur ds. H. Torenbeek Wemeldinge 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kminingen 9.30 en 2 unr Lezen eener Leerr. Nieuwdorp 9.30 en 2 uur ds. E. Beukema Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr, CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 en 3 uur Axel 9.30 en 2.30 uur Hoek 9 en 2 uur Oostburg 9.30 en 2 uur Schoondijke 9.30 en 2 uur Donderdag 3.30 uur Terneuzen 9 en 2 uur Zaamslag 9 en 2 uur ds. J. S. Post ds. W. Scheele te Hoogersmilde. ds. C. B. Bavinck ds. Th. P. Potma ds. D. J. de Vries ds. D. J. de Vries Huwelijksbevestiging. ds. S. Groeneveld ds. A. B. W. M. Kok GEEFT UW ADVERTENTIES TER PLAATSING AAN HET ADVERTENTIEBUREAU VAN LITTOOIJ OLTHOFF MIDDELBURG

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1932 | | pagina 3