OFFICIEELE BERICHTEN. BOEKAANKONDIGING. PREDIKBEURTEN heer J. Schouten van Rotterdam spreken over „De Kerk en het sociale leven", met gelegen heid tot debat. De middagvergadering zal aanvangen te twee uur. Hier hopen op te treden Ds. S. W. Bos van Leeuwarden, Ds. E. Nawijn van Bergum en Ds. J. A. Tazelaar van Rotterdam. Wie logies begeert, zende tijdig bericht aan den pedel A. de Graaf, met opgaaf, voor hoe veel personen en voor hoelang (één of twee nachten) het wordt gewenscht. De Commissie ad hoe Dr. H. BOUWMAN, Voorzitter. Ds. P. BOS. J. H. KOK. Ds. H. H. SCHOEMAKERS. Dr. J. RIDDERBOS, Secretaris. Diaconale Conferentie. Onder voorzitterschap van den heer Ph. Wes- sels, van Goes, hopen de diakenen van de Geref. Kerk in Zeeland op Vrijdag 1 Juli hun jaarlijk- schen toogdag te houden in de Geref. Kek te Goes. Als adviseurs zullen Ds. Staal, van Co- lijnsplaat, en Ds. D. Ringnalda, van Middelburg, de Conferentie dienen. Behalve huishoudelijke zaken komt in behan deling de vraag „Hoe hebben diakenen te han delen als hun hulp wordt ingeroepen voor een broeder of zuster, die zenuwziek is en vermoe delijk zal moeten worden opgenomen in een stichting van barmhartigheid Inleiderdhr. H. van Driel, te Middelburg. De diaconie van Meliskerke, brengt het vol gende vraagstuk naar voren „Moet de diaconie ook ondersteunen het gezin van een werkschu- wen broeder der Gemeente Zoo ja, hoever en op welke wijze St. Laurens zag gaarne het oordeel der Con ferentie, of de diaconie giften kan en mag geven aan een plaatselijk werkloozen-comité, dat ge heel neutraal is en niet is aangesloten bij een of anderen bond. Voorts hoopt de heer A. J. Huysman te spre ken over: „De bezittingen (fondsen en lande rijen) der plaatselijke Burgerlijke Armbesturen en of het geoorloofd is, dat een Diaconie der Geref. Kerk, in bijzondere gevallen, gelden van bovengenoemde Armbesturen in ontvangst neemt". Des middags hoopt voor de Conferentie op te treden, de heer C. Smeenk, lid der Tweede Kamer, van Arnhem, met het onderwerp „De verhouding tusschen Diaconie en Crisis-Comité". VERGADERING van den Kerkeraad van St. Laurens op 6 Juni 1932. Praeses, Ds. A. Koning, opent de vergadering, laat zingen Ps. 119 17, leest 2 Corinthe 6: 1-10 en gaat voor in gebed. Eén ouderling met kennisgeving afwezig. De Scriba leest de notulen van de op 22 Mei j.l. gehouden gemeente-vergadering en van de laatste kerkeraadsvergadering, welke beiden worden goedgekeurd. Ingekomen stukken. Een attest van zuster J. M. Langebeeke van de kerk van Vrouwepolder en een doopattest van Maria Joziassen uit Se- rooskerke. Een verzoek om steun van een zusterkerk, zal worden gesteund uit de kas voor algemeene doeleinden. Rapporten. Praeses rapporteert over het ge houden ziekenbezoek. Er waren geen ernstige ziektegevallen en van toenemende beterschap kon hier en daar worden gewaagd. Broeders ouderlingen rapporteeren over ge houden huisbezoek. Over enkele opmerkingen, gedurende het huisbezoek gemaakt, wordt in den breede gesproken. Br. Prins rapporteert over het bezoek aan de J. V. Hij had over de behandeling der onder werpen een gunstigen indruk meegenomen. Diaconale Zaken. Enkele giften zijn of zullen worden gegeven. Een nieuw lid wordt benoemd voor de Orgelcommissie. Op 26 Juni zal Praeses ruilen met den predi kant van Schoondijke. Verder worden de Be diening des Woords op de vacantie-Zondagen geregeld. Rondvraag. De organisten zullen enkele wen- schen van den kerkeraad worden kenbaar ge maakt. Lezing Persverslag. Sluiting. DE KERKERAAD. Serooskerke (W,), KORT VERSLAG van de vergadering van den Kerkeraad op 6 Juni 1932. Aanwezig alle leden. Opening. Notulen. Ingekomen Stukken: 1. Verzoek van de De- putaten der Generale Synode tot het houden van een jaarlijksche collecte voor de Zending onder de Joden. Aan dit verzoek wordt reeds voldaan. 2. Propagandabrochure van het Cen traal Telefoonbureau voor kerken te Maassluis. 3. Agendum voor de Jaarvergadering van het Suppletiefonds van „Vrederust". Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. 4. en 5. Steunaanvraag van de kerk van Beekbergen en de Vereeniging „Het Evangelie in Spanje". Naar de Commissie ad hoe. Kerkelijke Stand. Gedoopt Leendert Coppool- se Kz. Met attestatie ingekomen van Veere Maatje Jansev. d. Bosse. Rapporten. Br. Tavenier doet verslag van de gehouden openbare vergadering van de J. V.en en de beide M. V.en. Rapport wordt uitgebracht van het huisbezoek gedaan in 59 gezinnen. 17 Juli zal voor de gemeente optreden Cand. P. H. Wolfert van Terneuzen 31 Juli Ds. C. von Meyenfeldt, van Alkmaar. Rondvraag. Sluiting. DE SCRIBA. Souburg, Francina de Bree, Loskade P 260 Utrecht, Cornelis Hondsmerk, Nieuwe Haven I 109. Ingekomen met doopattest uitArnemuiden, Johanna de Rijke, Spanjaardstraat E 71 Grijps- kerke, Leintje Jakobse, Markt K 5 Maarssen, Daniël Abrahamse, Smidsbolwerk O 95 Nieuw- dorp, Jannetje van der Guchte, Hofplein E la Serooskerke (W), Suzanna C. den Hollander, Dam G 77. GehuwdJacobus W. H. Baan en Cornelia Godeschalk, Koudek. Weg D 97Jan Schou- wenaar en Johanna M. Adriaanse, Zusterstraat I 210 Jan Pouwelse en Wilhelmina S. Berke- veld, Bree E 117. GedooptWilhelmina J. Daane, Jodengang R 236a Cornelis Drost, Nieuwstraat H 23 Ge rard Janse, Spanjaardstraat E 89 Cornelis de Jonge, Balans E 108 Rudolf F. Klaver, St. Pieterstraat A 82 Maatje Leijnse, K. Heeren gracht M 286 Virginie M. de Meijer, Leer looierssingel Q 248 Cornelis Sinke, Breeweg D 185 Jan Tevel, Seisstraat Q 16 Jan J. Tevel, KI. Vlaanderen M 177 Jacoba A. Timmermans, Noordweg R le. Zich onder het opzicht van den Kerkeraad gesteldGeertje JongepierPolderman en 2 kinderen, Veersche Weg S 260. Vertrokken met attestatie naarGapinge, Johanna de Nood, Noordweg R 10Malang, Willem van de Weg en gezin, Dam N 9 Neu zen, Jan Pouwelse en Echtgenoote, Bree E 117; Maarten Pouwelse, Zusterstraat I 239 St. Lau rens, Marinus van den Broeke, Seisweg R 151 Vlissingen, Elisabeth Blaas, Lat. Schoolstraat C 49 Johanna M. SchouwenaarAdriaanse, Zus terstraat I 210 Cornelia SinkeCevaal, Lelie straat S 148c. Vertrokken met doopattest naarApeldoorn, Jan Davidse, Lage Weg E 105 Axel, Janneke de Feijter, Langedelft B 131 's-Gravenhage, Johannes J. Frangois, Klein Vlaanderen M 169; Haarlem, Jacoba den Toonder, Gasthuis Naar- den, Jozina de Schipper, Langeviele K 221 Vlissingen, Jan Verhage, Koudek. Weg C 25. OverledenAbraham van Eenennaam, Vlis- singschestraat I 165 Pieternella France, Jero- nimusstraat M 91 Lein Provoost, Rusthuis Willem Schout, Heerengracht M 27Jacobus Vader, Seisweg R 128. VerhuisdA. Bostelaar van Lange Gisstraat F 186 naar Gravenstraat I 289 Pieternella M. Clement van Lange Giststraat F 185 naar Lange Burg B 8 Maria Dijkgraaf van Julianastraat W II naar Lange Noordstraat D 67 L. J. Flo- russe van Dam G 98 naar Burgem. Takstraat D 22 P. Houmes van Lange Geere K 315a naar Vlasmarkt L 9 Catharina Joosse van Lange viele K 378 naar Loskade P 264. Gereformeerde Kerk, Middelburg. Ingekomen met attestatie uitDordrecht, Al- bertina W. Graafhuis, GasthuisGrijpskerke, Willem Dekker en gezin, St. Janstraat I 100 St. Laurens, Pieternella Leijnse, Koudek. Weg VERGADERING van den Kerkeraad (Smal). Middelburg, 7 Juni 1932. Gezongen Ps. 139 14. Lezen: Spreuken 2:111. Gebed. De notulen worden gelezen en ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen Stukken a. 3 exemplaren van de Messiasbode. Door gezonden aan de Commissie voor de Zending onder de Joden. b. Een dankbetuiging voor ontvangen gift. Voor kennisgeving aangenomen. c. Een bericht uit Koudekerke, dat een lid dier gemeente zonder attest naar Middelburg is vertrokken. Zal onderzocht worden. d. Bericht van de Provinciale Synode, dat deze, inzake het bezwaarschrift van een broeder uit Middelburg, zich vereenigt met het Besluit der Classis Middelburg en een lijst van de te houden collecten. e. Een bezwaarschrift van een broeder met betrekking tot het Kerkeraadsbesluit aangaande den dienst des Woords. Zal breedvoerig beant woord worden. f. Een mededeeling dat de jaarvergadering van Vrederust 4 Juli zal gehouden worden. Af gevaardigd worden br. v. d. Ouden, pr., broeder Sanderse, sec. Rapporten de scriba doet verschillende me- dedeelingen omtrent personen wier attest niet in orde is of van wien het onzeker is of ze nog lid der Gemeente zijn. Vergadering Breed op 30 JuniSmal op 7 Juli. Rondvraag. Sluiting. DE KERKERAAD. Jong geloof door Dr. F. W. A. Korff. N.V. J. M. Bredée's U. M., Rotterdam. Deze bundel overdenkingen lag reeds eenigen tijd op onze schrijftafel voor we er toe kwamen er kennis van te nemen. De titel „Jong geloof" trok ons niet aan. Niet omdat het jonge ons niet aan zou trekken, maar omdat de samen koppeling van „jong" en „geloof" ons gemanië reerd leek. De titel wordt dan ook door het boek niet gerechtvaardigd. Alleen op de laatste bladzijde wordt die term even gebruikt. Bij le zing viel het boek erg mee. We vonden er aan grijpende overdenkingen in zooal dadelijk de eerste overDe werkelijkheid van God. Ook treffende opmerkingen, met name in het hoofd stuk, dat bespreekt Num. 20:10, 11, Mozes' zonde en dat over 1 Kon. 19 1113 het komen Gods tot Elia. In dit boek staan ook nog al enkele dingen, waarbij een Gereformeerde een aanmerking maakt omdat hij daarmee niet kan instemmen. Wanneer om maar iets te noemen de schrijver zegt op bl. 128, dat Paulus Athene geen verwijten maakt over zijn uitbundige af goderij, denken we aan Rom. 1 20 alg. en ko men dan tot een andere conclusie. Over de kerk komt men tot andere gedachten, wanneer men Hand. 7 48 ziet in het heele verband van Ste- fanus' rede. De groote leerling van Stefanus was wel Paulus en van Paulus is ook 1 Tim. 315. In „De leiding die meegaat" worden wel kostelijke dingen gezegd, maar de Gereformeer de zal vooral tegen dit hoofdstuk groote be- zwaren hebben. Zoo ware er meer te noemen. Wanneer men hiermee rekening houdt kunnen we deze overdenkingen wel aanbevelen. Op vele 5 bladzijden komt de heerlijkheid des geloofs tref- l fend uit. Geref. Mannenver. „Dr. Herman Bavinck". T-jrgadert D V. op Vr ijdag 17 Juni a s. des avonds 8 unr in de Consistorie der Gasfhuiskerk. Onderwerp Luther door den heer J. Geervliet. Alle Geref. broeders welkom. A. F. de Savornin Lohman, ontwik kelingsgang van zijn denken en han delen door H. van Malsen. Haarlem De erven F. Bohn N.V. Dit is een deeltje van de keurig uitgegeven Volksuniversiteits-bibliotheek, door formaat en druk buitengewoon prettig om te lezen. De schrijver van dit deeltje over Lohman is een bijzonder vereerder van dezen grooten Christen- Staatsman en in de laatste jaren van diens leven ging hij zeer intiem met hem om. Uit de ge sprekken, die hij alzoo met den heer Lohman had, deelt hij heel wat mee „op gevaar af van kwade vrienden te maken". Dit boekje is wel zeer eenzijdig en dat zou aan de reputatie van Lohman geen goed doen, ware het niet, dat men zich bij het lezen bewust bleef, dat een groot man ook z'n gebreken heeft. Dat hier ook veel interessants geboden wordt moge blijken uit de titels van enkele hoofdstuk ken, waarin gehandeld wordt over de verhou ding van Lohman tegenover de daargenoemde als Groen van Prinsterer, Keuchenius, Kuyper, Talma. Voor de politieke geschiedenis geeft dit deeltje een waardevolle bijdrage. Sporus de edelknaap door C. de Bruyn. Uitgave La Rivière en Voor hoeve, Zwolle. Wat hier in boekvorm geboden wordt, vond eerst al een plaats in Timotheus. Het is een goed verhaal van het lijden der eerste Chris tenen in Rome ten tijde van Nero. Dat lijden was vreeselijk. Maar groot was ook de helden moed des geloofs, waarmee dat lijden gedragen werd. Het inleven in die bange tijd kan voor hef heden goede vrucht dragen. HEIJ. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN Middelburg. Gevonden in mijn brievenbus f 1,— voor de Stadsevangelisatie ontvangen van een bejaarde zuster der gemeente f 2.50, waarvan f 1,25 voor de Diaconie en f 1,25 voor het Rusthuis. Met hartelijken dank. Ringnalda. Middelburg. Ontvangen van N. N. 80 halve stuivers voor de Zending. Vriendelijk dank. D. Scheele. ZENDING. St. Laurens. Met hartelijken dank ontvangen door tusschenkomst van dhr. Weeda van de kinderen der Chr. School f 4,80; verder van Johanna Wil- lemse Dd. 500 halve centen, een doos zilverpapier en capsnles. Namens de Zendingscommissie, D. Willemse, Penningm. Serooskerke. Jl. Dinsdagmorgen bracht de post mij een aangename verrassingeen brief, die, opengesneden, een gift van f 10,bleek te bevatten van een zuster der gemeente voor de ziekentelefoon. Hartelijk dankZoo gaat het goedNog enkele giften en het totaal benoodigde is aan vrijwillige giften ontvangen. W. F. M. Lindeboom. Veere. Ontvangen voor de Zending 100 h.c. van Aart Martein. Hiervoor onzen dank. De Zendingscommissie. LINNENKAST—COMITÉ VOOR MAGELANG—PARIKAN—BLONDO. Met hartelijken dank ontvangen door Mej. H. v. d. Berge van de Geref. M. V. „Ora et Labora" te Wemeldinge f 2.50; door Mej. J. A de Wagenmaker, van het Rusthuis te Middelburg f 3,63door Mej N. A. Kallewaard van de Geref. M. Ver. K. 0. H. W. G. D. Z. te Colijnsplaat f 25,00. S. E. Heij—Goslinga, penn. Geref. Pastorie, Koudekerke. Gii o-adres Ds. A. C. Heij. no. 169757. Adres voor aanvrage naaigoederenMej. C. Wage naar, Markt K 4, Middelburg. Adres voor terugzending goederen de Heer J. Volkers, Koster Nooreerkerk, Bogardstraat, Middel burg. VEREENIGINGSLEVEN, Geref. Jongelingsver. Dr. Lützen Wagenaar. M'burg. O. T. 20 II C 2-3-4. Volkstelling en Davids ster ven, vr. G. Krijger. 0. P. inl. Ill en IV, vr. K. Ton. KRING WALCHEREN II van M. V. Vergadering D. V. Donderdag 16 Juni 's av. half acht in de consistorie der Geref. kerk te Vrouwe polder. Inl. Gew. Gesch. „Vrouwenplicht" B. en B. 15 en 22 Mei '31 door Domburg. Inl. Gezinsleven. Onze plaats in het ouderlijke huis B. en B. No. 46 en 48 '32 door Oostkapelle. Bijdrage door Vrouwepolder. Ringvergadering op 17 Juni om 8 uur in de con- sistoiie Geref. kerk te Serooskerke (W.). 1. Het bezwarend element in den arbeid der Jongel. Ver. door Oostkapelle. 2. De J. V. en de Verloving door Domburg. 3. Verkiezing ring voorz. en Afd. bestuurslid. J. V. op Geref. Grondslag Pred. 12la te Koudekerke. Vergadering Zaterdagavond 8 uur precies in het Vereenigingsgebouw. Inleiding 0. T. les 54. „De Tempeldienst" door vr. P. Wielemaker. Voordracht vr. Joh. Tevel. Memorisatie vr. S. de Kam. Inleiding maatsch. onderw. I les 9. „De zegen van de arbeidende ontaarding door de zonde" door vr. P. Izeboud Gz. Knapenvergadering „Samuël", Middelburg. Afdeeling II. B. G. „Simson" de 2e helft door vr. D. Geuze. K. G. „Gustaaf Adolf" door den Leider. Afdeeling III. B. G. Richt. 4 en 5. Barak en Debora door vr. Klerq. Vrije werkzaamheden. J.V. op Geref. Grondslag „Eben-Haëzer" te Biggekerke. Vergadering Zondagavond half 7. 1. Gel. Bel. Art. 2. Door wat middel God van ons gekend wordt, door vr. Joh. van Keulen. 2. Kapitaalvorming en grondbezit door vr. J. Dekker. 3. Improvisatie door vr. A. Simonse. Op deze vergadering zijn de begunstigers en verdere belangstellenden welkom. Geref. Jongelingsver. Herman Faukeel". Middelburg. Gel. Bel. art. 28Dat een ieder schuldig is zich bij de ware kerk te voegen, door vr. A. Cornelisse. A. R. Beg. Art. II door vr. C. Kingmans. Noorderkerk 9.30 uur Geref. Meisjesvergadering .Jlunia", Middelburg. Afdeeling II. Bijb. Gesch.„Achans zonde", Joz. 7 en 8, door Marie Legerstee. Riciteeren Berta van der Moer. IN DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND OP ZONDAG 12 JUNI 1932, CLASSE MIDDELBURG, MIDDELBURG. Hofpleinkerk 9.30 uur ds. D. Scheele Bed. H. Av. 6 uur ds. D. Scheele Dankzegging, ds. D. Ringnalda Voorber. H. Av. 2 uur ds. D. Ringnalda 6 uur ds. D. Ringnalda Arnemuiden 9.30 en 2 uur ds. H. Scholing Domburg 9.30 uur ds. J. Visser Emer. Pred. te Zeist. 2 uur ds. J. E. Visser Gapinge 9.30 uur Lezen eener Leerr. 6.30 uur ds. W. F. M. Lindeboom Voorber. H. Av. Grijpskerke 9 uur ds. H. Pestman 2 uur Lezen eener Leerr. Koudekerke 9 en 2 uur ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur ds. A. Koning Meliskerke 9 uur ds. M. Vreagdenhil 2 uur Lezen eener Leerr. Oostkapelle 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. H. Pestman Serooskerke 9.30 en 2 uur ds. W. F. M. Lindeboom Souburg 9.30 en 2 uur ds. J. C. J. Kuiper Veere 9.30 en 2 uur ds. J. v. d. Guchte Vlissingen 9.30 en 5.30 uur ds. H. A. Wiersinga Collecte Emeritifonds. Vrouwepolder 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur Westkapelle 9.30 uur ds. J. E. Visser 2 uur ds. J. Visser Em. Pred. te Zeist. CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9 30 en 2 uur Bruinisse 9.30 en 5 uur Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Geersdijk 9.30 en 2 uur Haamstede 9.30 en 3 uur Kamperland 9 en 2 uur 6 uur Nieuwerkerk 9.30 en 6 uur 2 uur Oosterland 9.30 en 2 uur Scharendijke 9.30 en 2 uur Wissekerke 9.30 en 2 uur Zierikzee 10 en 6 uur Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. J. de Meester ds. J. P. Unger ds. F. Staal Lezen eener Leerr. ds. U. Elgersma ds. F. J. v. d. Ende Lezen eener Leerr. ds. M. Heuzeveldt Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. J. B. Vogelaar Lezen eener Leerr. dr. J. van Lonkhuijzen ds. Z. Hoek CLASSE THOLEN, Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur ds. W. M. le Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur ds. A. Andree Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur dhr. K. de Vries Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Cand. A. W. Wijmenga te Amsterdam. Tholen 9.30 en 6 unr dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur ds. C. A. Vrengdenhil CLASSE GOES. Baarland 10 en 2 30 uur Borssele 9 en 2 uur Driewegen 9.30 en 2 uur Kapelle-Biezelinge 10 uur 2 30 uur Goes 9 30 en 5.30 uur 's Gravenpolder 10 30 en 3 uur Heinkenszand 9.30 en 2 uur Yerseke 9.30 en 2 uur Wemeldinge 930. en 2 uur Kruiningen 10 en 2.30 uur Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Wolpbaartsdijk 10 unr 2.30 uur ds. C. Vonk Lezen eener Leerr. Cand. J F. Hulsteijn te Middelstum. Lezen eener Leerr. ds. D. Scheele te Middelburg, ds. W. H. v. d. Vegt Lezen eener Leerr. ds. Joh. Booij ds. H. Torenbeek Lezen eener Leerr. ds. J. Koolstra ds. E. Beukema Lezen eener Leerr. ds. G. van Heiningen CLASSE AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Axel 9.30 uur Hoek 10 en 3 uur Geref. Jongelingsver. „Sola-Fide", Middelburg. N. T. schets 45, vr. Franse. V. G. Oranje en Nederland, vr. C. Alewijnse. Cand. Wolfert te Terneuzen. ds. J. S. Post Bed. H. Av. en Dankz. Lezen eener Leerr. Voorber. H. Av. Oostburg 9.30 en 2 uur ds. Th. Potma Schoondijke 10 en 3 uur dhr. Jonkers Theol. Cand. te Schiedam. Terneuzen 9.30 en 2 30 uur ds. S. Groeneveld Zaamslag 9 en 2 uur ds. A. B. W. M. Kok

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1932 | | pagina 3