OFFICIEELE BERICHTEN. INGEZONDEN STUKKEN. BOEKAANKONDIGING. PREDIKBEURTEN Middelburg. Vergadering van de Commissie van Beheer Maandag 30 Mei a.s. DE SECRETARIS. Middelburg. Het bestuur van ons Evangelisatie-zangkoor vraagt mij een oproep te willen plaatsen voor een huisorgel of viool ter begeleiding. Is er niet een broeder of zuster in de gemeente, die zulk een muziekinstrument in bruikleen zou willen afstaan aan het zangkoor Desnoods zou een z.g.n. „koffer-orgeltje" reeds voldoende zijn. En welke broeder of zuster stelt zich voor de muzikale begeleiding persoonlijk beschikbaar Adres bij den directeur br. J. Goedbloed Jr., Havendijk T 26a. Voorts dringen wij er op aan dat nog meer deren zich voor het lidmaatschap van het zang koor opgeven. De repetities worden gehouden op Maandagavond 8.15 uur in de Gasthuiskerk. Deze zaak moet voortgang hebben. Dit pasgeboren kindeke moet nog groeien en heeft versterkende middelen noodig. Volharding is geboden, maar alleen mogelijk door eensgezinde samenwerking en algemeene medewerking. RINGNALDA. Provinciale Diaconale Conferentie in Zeeland. Tot zijn spijt moet het Comité mededeelen, dat het wegens teleurstelling bij het vragen van een spreker vermoedelijk niet mogelijk zal zijn de Conferentie op den bepaalden datum te hou den. We hopen echter door uitstel van enkele weken nog te kunnen slagen. HET COMITÉ. Ondergeteekende bericht aan de kerken der Classis Middelburg, dat hij D.V. Donderdag 2 Juni a.s. zitting zal houden in de consistorie der Noorderkerk des voormiddags van 1112 uur tot het in ontvangst nemen van de collecte voor de Theol. School. De Class. Correspondent, J. A. VERTREGT. Middelburg, 27 Mei 1932. VERGADERING van den Kerkeraad van St. Laurens op 23 Mei 1932. Praeses, Ds. A. Koning, opent de vergadering, laat zingen Ps. 127 1, leest 2 Cor. 4 17 en gaat voor in gebed. Eén ouderling door ziekte afwezig. De notulen worden na lezing goedgekeurd. Ingekomen stukken a. Aanbieding Diaconaal handboek, voor kennisgeving aangenomenb. Van de deputaten voor de Zending onder de Joden, een aansporing tot meerder meeleven met die Zending, verwezen naar de Zendingscom missie c. Agendum Part. Synode, wordt met belangstelling kennis van genomen d. Uitnoodi- ging om afgevaardigden te zenden naar den Theologischen Schooldag. Praeses zal den School dag bezoeken. Rapporten. Br. Ouderlingen rapporteeren over gehouden huisbezoek. Deze rapporten geven geen aanleiding tot bijzondere besluiten. "'1r Ziekenbezoek door Praeses gebracht, gaf ook geen aanleiding tot bijzondere mededeelingen. Br. Sanderse rapporteert over zijn bezoek aan de Zangvereeniging, welk bezoek door die Ver- eeniging werd gewaardeerd. Br. Boon doet verslag van de gehouden Clas- sisvergadering. Diaconale zaken geen bijzonderheden. Besloten wordt een catechisatie te openen voor schoolkinderen van 10 jaar en daarboven. Besproken wordt de gehouden gemeenteverga dering. Geconstateerd wordt, dat genoemde ver gadering, die door een honderdtal broeders en zusters was bezocht, goed is geslaagd en beslo ten wordt in het najaar nog een dergelijke ver gadering te houden en dan rekening te houden met de opgedane ervaringen. Rondvraag levert niets op. Lezing persverslag. Sluiting. DE KERKERAAD. VERGADERING van het Zendingscomité, 25 Mei 1932. Na opening en notulen, wordt een brief ge lezen, die verzonden is door de vergadering van het Comité met deputaten als antwoord op het jaarverslag van Ds. Merkelijn. Onder meer wordt uitgesproken de volstrekte noodzakelijkheid van een sluitende begrooting. Aan de orde worden gesteldde medische zaken. Een progressieve salarisregeling tot een bepaald maximum wordt vastgelegd in art. 4 van de arbeidsovereenkomst der Europeesche verpleegster. Ook wordt de redactie van art. 9 inzake pensioenregeling vastgesteld. Voorts worden op advies van Dr. Dreckmeier enkele wijzigingen en aanvullingen aangebracht in de instructie voor de hoofdverpleegster. Over het verlofsalaris wordt, indien noodig, later een be slissing genomen. Een brief van Dr. Dreckmeier over de finan- cieele administratie en controle zal worden be antwoord. Een ander schrijven van Dr. Dreckmeier ver meldt dat de gemeenteraad van Magelang aan het hospitaal subsidie wil verstrekken. Met blijd schap vernomen. Enkele der aanvullingen op de instructie van Dr. Dreckmeier, worden, na bespreking, op haar voorstel, aangebracht. Lezing dezer korte notulen. Sluiting. Namens het Comité, D. RINGNALDA Jr., Assessor. KORT VERSLAG van de vergadering der Classicale Diaconale Conferentie, ge houden te Axel op 24 Mei 1932. 1. Opening door den Praeses der roepende kerk Axel. Praeses laat zingen Ps. 68 3, leest 1 Tim. 6 316 en gaat voor in gebed. 2. De presentie wordt geteekend. Afwezig Schoondijke. 3. De Notulen worden gelezen en vastgesteld. 4. Het Moderamen wordt vastgesteld als volgtbr. W. A. den Boggende, Praeses br. M. C. Dees, Scriba br. Adr. de Hullu, Assessor. 5. Financieel verslag wordt goedgekeurd. 6. Benoeming deputaten ingevolge Art. 10 der regeling Primus br. C. de Feijter Secundus br. Van Alten. 7. Behandeling ingekomen vragen. Pauze. 8. Referaat Ds. Th. P. Potma. Onderwerp Het geestelijk karakter van het diakenambt. We zagen daar in hoe de liefde van Christus zich uiten moet in het werk der barmhartigheid. 9. De volgende conferentie zal samen ge roepen worden door Hoek. 10. Rondvraag levert eenige bespreking op. 11. De Assessor leest persverslag, hetwelk wordt vastgesteld. 12. Sluiting na dankgebed door Ds. Th. P. Potma. A. DE HULLU, Assessor. Serooskerke (W.). KORT VERSLAG van de vergadering van den Kerkeraad, ge houden op Maandag 23 Mei 1932. Aanwezig alle leden. Na de opening der vergadering op de gebrui kelijke wijze, heet de Praeses br. Johs Wonder- gem, die na een ziekte van ongeveer vier maan den voor het eerst weer ter vergadering is, hartelijk welkom en spreekt de blijdschap der vergadering uit over zijn gelukkig herstel, waar voor br. Wondergem dank zegt. De Notulen worden gelezen en vastgesteld. Kerkelijke Stand. Met attestatie zijn ingeko men uit Oostkapelle Kornelis Louwerse Wz. en Cornelia LouwerseJobse uit Veere Jacobus de Nood. Doopattest verzonden naar St. Lau rens van Maria Joziasse Pd. Ingekomen Stukken: 1. Een Zendingsblaadje: „De Zendingsecho" met steunaanvraag. 2. Ver zoek om een collecte voor de Heldringgestichten. 3. Agendum van den Theol. Schooldag. Deze 3 stukken worden voor kennisgeving aangeno men. 4. Verzoek van de Contactcommissie der J. V. en der beide M. V.en ter plaatse om het gebruik van het kerkgebouw op een tweetal Zondagavonden, n.l. 5 Juni a.s. voor een gecom bineerde openbare vergadering en 3 Juli a.s. voor een propagandavergadering, waar als spreker zal optreden Ds. C. Lindeboom, van Amsterdam. Wordt gaarne toegestaan. 5. Agendum van de a.s. Particuliere Synode. Rapporten. Br. Meijers brengt verslag uit van de laatstgehouden classicale vergadering. Daarna wordt gerapporteerd over het huisbezoek gedaan in 49 gezinnen. De Praeses brengt de klacht over van een zuster, dat, wanneer de plaatsen worden vrij gegeven 3 minuten voor den aanvang der gods dienstoefening, sommige vrouwenplaatsen wor den ingenomen door mannen en jongens. Van andere zijde werd dezelfde klacht beluisterd. De kerkeraad besluit onder de aandacht der ge meente te brengen, dat bij het aangaan voor het roode lichtje, de plaatsen alleen in dier voege worden vrijgegeven, dat mannenplaatsen vrij komen voor mannen en jongens en vrouwen plaatsen voor vrouwen en meisjes. Aan den kos ter en zijn assistent zal worden verzocht toe te zien, dat aan deze bepaling de hand gehouden wordt. Rondvraag. Sluiting. DE SCRIBA. VERGADERING van den Kerkeraad (Smal). Middelburg, 26 Mei 1932. Praeses Ds. Scheele. Gelezen wordt Handelingen 3 2226. Gebed. Notulen worden gelezen en na een kleine wijziging goedgekeurd. Ingekomen Stukken Een verzoek de collecte voor de Zending onder Joden geregeld te hou den. Wordt steeds gedaan. De Kerkeraad van Arnemuiden vraagt medewerking in de behan deling van sommige gezinnen, die naar zijn in zicht eigenlijk lid der kerk te Arnemuiden be hoorden te zijn, maar nog altijd in Middelburg kerken. Wordt tot nader onderzoek aangehou den. Een mededeeling dat ten behoeve van de Zending aan de kerk van Middelburg een be drag van 500.is gelegateerd. Kennisgeving dat op 23 Juni de Theologische Schooldag te Kampen wordt gehouden. Afgevaardigd wordt Br. B. Lavooij, sec. R. v. d. Welle. Mededeeling van den datum waarop de Par ticuliere Synode in Zeeland zal worden gehouden. RapportenDe Jongelingsvereeniging „Sola Fide" is op haar jaarvergadering bezocht door een paar broeders, die over die vergadering een zeer gunstig rapport uitbrengen. Een zuster wenscht zich onder toezicht van den Kerkeraad te stellen een ander zal toege laten worden tot het doen van openbare be lijdenis. Eenige gevallen van censuur worden behandeld. Woensdagavondcommissie1 huwelijksaan- vrage en 2 doopaanvragen. Ontvangen1 lidmatenattestatie. Br. Sanderse brengt rapport uit over de ge houden Ouderlingenconferentie. Besloten wordt de proef betreffende het her halen van een gehouden preek met ingang van 1 Juni niet langer te bestendigen, maar inplaats daarvan de predikanten 5 vrije Zondagen te verleenen. Rondvraag. Sluiting. DE KERKERAAD. (Buiten v want woordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur Vergun ons even een plaatsje in Uw blad om langs dezen weg onder de aandacht van de lezers te brengen, dat er in Middelburg een Chr. Zangvereeniging bestaat genaamd „Soli Deo Gloria", die haar bestaansrecht reeds gedurende bijna 35 jaar heeft behouden. Zij is lijdende. Waar zitten toch onze Geref. jongelui? Zoudt U ons geen nieuw bloed kun nen geven, door U op te geven als lid Of zou deze vereeniging welke een historische plaats in het Christelijk gemeenteleven inneemt, moeten ten gronde gaan Geachte vrienden, leden, oud-leden van „Soli" herinnert U zich nog de gezellige repetitie avonden van vroeger? U zoudt mede kunnen werken dat deze sfeer weder terugkomt door eens in Uw omgeving te werken en te zorgen dat „Soli" weder levenskracht krijgt. Geeft U op als lid lederen Woensdagavond 8 uur houdt zij hare repetitiën in Mercurius aan de Koepoortstraat alhier. Zoowel dames als heeren zijn welkom. U hartelijk dankend voor de verleende plaats ruimte, verblijven wij Namens het Bestuur, J. J. ORNÉE. Veersche Singel S 78. Gaarne verleenen wij plaats voor dit stukje, in de hoop, dat deze oproep bij velen gehoor vindt. Van harte steunen wij dit verzoek. Middelburg. SCHEELE. Timotheüs. Uitgave La Rivière Voorhoeve, Zwolle. Aflevering 32 van dezen jaargang werd uit gegeven als Lentenummer. En dien naam ver dient het door verschillende bijdragen zoo o.a. een artikel van Prof. van Veldhuizen over den Narcissus der dichters, waarin een interessante bespreking van Rom. 16:11, een muzikale bij drage „Lentefeest" tekst van Annie de Hoog Nooy, muziek van Leo Meens en enkele mooie lente-illustraties. Verder zij nog meegedeeld, dat Z.Exc. A. W. F. Idenburg zich als vaste mede werker aan het tijdschrift verbond en in dit num mer een artikel schreefSchild en zwaard. Het Woord Gods in de prediking, door Dr. T. Hoekstra. Uitgave J. H. Kok, Kampen. Zijn rectorale oratie wijdde Prof. Hoekstra aan het bovengenoemde onderwerp. Deze oratie wat uitbreidend, gaf hij nu deze brochure. Als ondertitel voegde hij er bijEen beoordeeling' van Barth's Woordtheologie. Daardoor wordt aanstonds duidelijk, dat de hoogleeraar hier een actueel onderwerp behandelt, en dat hij recht heeft op onzen dank, wanneer hij ons van voor lichting dient nu velen door Barth dreigen ge leid te worden op een dwaalspoor en wijst op de bezwaren die van Gereformeerd standpunt tegen hem moeten worden ingebracht. De schoone zomer van Boudewijn Brand door M. van der Hilst. N.V. Uit gevers Mij. E. J. Bosch Jbz., Amsterdam Boudewijn Brand komt uit Indië met vacantie naar Holland. Hij stelt zich daarvan veel voor. In Indië had hij veel verdriet gehad. Zijn jonge vrouw was hem ontrouw geworden en was met een ander getrouwd. Zijn vacantie moet hem al het verdriet vergoeden. Dat gebeurt ook, maar langs een anderen weg dan hij zich had voor gesteld. Het vermaak jaagt hij op allerlei wijze na maar het bevredigt hem niet. Om te voldoen aan een opdracht van een Indischen kennis gaat hij diens groeten overbrengen aan een oude dame in Enkhuizen, die samenwoont met een nichtje. Dat leidt daartoe dat hij in Enkhuizen zijn verblijf kiest, liefde opvat voor het nichtje, die door haar wordt beantwoord. Door haar invloed wordt zijn hart, dat verbitterd was door de teleurstellingen, weer ontvankelijk voor het Evangelie. Veel stelt hij er zich van voor als hij straks met haar als zijn vrouw, naar Indië zal terugkeeren om daar een nieuw leven te beginnen. Ook die verwachting wordt verijdeld. Zij wordt ziek en sterft. Maar in dezen weg vindt hij den vrede met God. Zoo werd de zomer toch nog een schoone zomer. HEIJ. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN Middelburg. Ontvangen van "Wed. N. N. door bemiddeling van br. Leijnse f 2,voor de Evange lisatie onder schippers. Hartelijk dank. Eingnalda. Middelburg. Met vriendelijken dank ontvangen van den kassier der Diaconie, f 1,voor de Thpol. School, gevonden in de collecte. J. Olthoff. Middelburg. Met vriendelijken dank het vol gende ontvangen van N. N. f 1,— dhr. D. twee jaargangen Thimotheüsde fam. K. en van een onbekende uit Westkapelle twee pakketten kleeding. Onzen dank voor de medewerking in allerlei vorm. Namens de Huisbezoek-Commissie, Korteknie, secr, Molstraat 26. RUSTHUIS MIDDELBURG. Met vriendelijken dank ontvangen een zwart heeren- costuum. De Huisvader, N. J. v. Commenée. Serooskerke. Onder hartelijken dank ont vangen voor de zieken- en dooventelefoon f2,50 van een jeugdige en f 2,50 van een bejaarde zuster der gemeente. Onder voortdurende aanbeveling. W. F. M. Lindeboom. ZENDING. V1 i s s i n g e n. Met hartelijken dank ontvangen van Mientje Jobse een kistje zilverpapier en een zak capsules; van zuster Romeinse en Bram Steketee (gasthuis) 216 halve centen en een reuzekist zilver papier en capsules (theelood)van Sineke Vader een doos zilverpapier en ten slotte van de kinderen der zendingsklassc een Pinkstercollecte van f 1,93. Goed voorbeeld voor jeugdvereenigingenwarm aanbe volen Namens de Zendings-commissie, W. Karreman, penningm. VEREENIGINGSLEVEN. Geref. jongelingsver. Dr. Lützen Wagenaar. M'burg. S. S. Het geweten. J. B. 14 Nov. 1930, vr. A. v. d. Welle. V. G. 17. De twisten tijdens het bestand, vr. J. Verhage. Knapenvergadering ,£amuèl", Middelburg. Afdeeling II. B. G. „Jefta" vr. J. Coumou. V. G. door den Leider. V. op Geref. Grondslag Pred. 12la te Koudekerke. Vergadering Zaterdagavond 8 uur precies in het Vereenigingsgebouw. Geloofsbelijdenis Art. 29 door vr. K. Melis. A. R. Beginselen. Ons Program. Art. 14 schets 1 en 2 door vr. D. Kerkhove. Geref. Jongelingsver. ,£ola~Fide", Middelburg. Geloofsbelijdenis. Art. 29. vr. Cornelisse. Augustinus. vr. M. Ton. Geref. Meisjesvergadering JVun/a", Middelburg. Afdeeling II. Bijb. Gesch. „De dood van Mozes" Deut. 3134, Joz. 12, door Miep Loodewijk. ReciteerenMaatje Polderman. Geref. Jongelingsver. „Herman Faukeel", Middelburg. Schriftstudie. Vlij onderwerp door vr. v. d. Kuip Maatschappij en Politiek. Vrij onderwerp door vr. W. v. Moolenbroek. Meisjesvereeniging „Meisjesroeping". Middelburg. „Jacobs zegen". Gen. 48 en 49, S. Buijs. Letterkunde. De bundel „Hunkering" van Martin Leopold, als poëzie, door M. Littooij. Memorisatie, L. Walraven. Poësie, J. Joosse. IN DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND OP ZONDAG 29 MEI 1932. CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Collecte Geref. Jeugdcentrale. Hofpleinkerk 9.30 uur ds. D. Ringnalda 6 uur ds. H. S. Bouma te Amsterdam. Noorderkerk 9.30 uur ds. D. Scheele 2 uur ds. D. Scheele 6 uur ds. D. Ringnalda Arnemuiden 9.30 en 2 uur ds. H. Scholing Bed. H. Av. en Dankz. Domburg 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Gapinge 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. P. J. 0. de Bruijne Grijpskerke 9 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. D. Ringnalda Koudekerke 9 en 2 uur ds. A. C. Heij St. Laurens 9 30 en 2 uur ds. A. Koning Meiiskerke 9 uur ds. M. Vreugdenhil Bed. H. Av. 2 uur Dankzegging. Oostkapelle 9.30 en 2 uur ds. E. Douma Serooskerke 9.30 en 2 uur ds. W. F. M. Lindeboom Souburg 9 30 uur ds. J. C. J. Kuiper 2 uur ds. H. S. Bouma te Amsterdam Z. Veere 9.30 en 2 uur ds. J. v. d. Guchte Vlissingen 9.30 en 5.30 uur ds. H. A. Wiersinga Collecte Emeriti. Vrouwepolder 9.30 uur ds. P. J. O. de Bruijne 2 uur Lezen eener Leerr. Westkapelle 9.30 en 2 uur ds. J. E. Visser Bed. H. Av. en Dankz. CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Bruinisse 9.30 en 5 uur Colynsplaat 9.30 en 5.30 uur Geersdijk 9.30 en 2 uur Haamstede 9.30 en 3 uur Kamperland 9 en 2 uur 6 uur Nieuwerkerk 9.30 en 6 uur 2 uur Oosterland 9.30 en 2 uur Scharendijke 9.30 en 2 uur Wissekerke 9.30 en 2 uur ds. J. de Meester ds. J. P. Unger ds. F. Staal Lezen eener Leerr. ds. U. Elgersma ds. F. J. v. d. Ende Lezen eener Leerr. ds. M. Heuzeveldt Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. J. B. Vogelaar Lezen eener Leerr Zierikzee 10 en 6 uur dr. J. van Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. Z. Hoek CLASSE THOLEN. Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur ds. W. M. Ie Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur ds. A. Andree Poortvliet 9 30, 2 en 6 uur dhr. K. de Vries Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Cand. C. v. d. Boom te Overschie. Tholen 9.30 en 6 uur dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 nur ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 9 uur 2 uur ds. C. Vonk Lezen eener Leerr. ds. E. Beukema Voorber. H. Av. Driewegen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur ds. A Scheele Goes 9.30 en 5.30 uur ds. W. H. v. d. Vegt 's Gravenpolder 10.30 en 3 uur ds. J. Koolstra Voorber. H. Av. Heinkenszand 9.30 en 2 uur ds. Joh. Booij Yerseke 9.30 en 2 uur ds. H. Torenbeek Wemeldinge 930. en 2 uur Lezen eener Leerr. Kruiningen 10 en 2.30 uur Lezen eener Leerr. Nieuwdorp 9.30 uur ds. E. Beukema 2 uur Lezen eener Leerr. Wolphaartsdjjk 10 en 2.30 uur ds. G. van Heiningen CLASSE AXEL, Aardenbnrg 10 en 3 uur Axel 9.30 uur Hoek 10 en 3 uur Oostburg 9.30 en 2 uur Schoondjjke 10 en 3 uur Terneuzen 9.30 en 2 uur Zaamslag 9 en 2 uur ds. K. Veen te 0. en N. Biltdyk. ds. J. S. Post Lezen eener Leerr. ds. Th. Potma ds. D. J. de Vries Voorber. H. Av. ds. S. Groeneveld ds. A. B. W. M. Kok

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1932 | | pagina 3