BOEKAANKONDIGING. INGEZONDEN STUKKEN. PREDIKBEURTEN ADVERTENTIEN. 13. Het persverslag wordt gelezen en vast gesteld. Ds. Heij richt eenige hartelijke woorden tot Ds. Vreugdenhil, die van zijn ziekte her steld is. 14. De assessor gaat voor in dankzegging, waarna de praeses de vergadering sluit. Namens de Classis, D. RINGNALDA Jr., 2e Scriba. VERGADERING van den Kerkeraad van St. Laurens op 9 Mei 1932. Praeses, Ds. A. Koning, opent de vergadering, laat zingen Ps. 111 5, leest een gedeelte van 2 Cor. 3 en gaat voor in gebed. Eén ouderling door ziekte afwezig. De notulen worden goedgekeurd. Ingekomen Stukkenvan het Jubileumfonds voor de Heldringgestichten een verzoek voor het houden van een collecte voor die gestichten. Een gift zal gezonden worden. Een verslag van de Christelijke Wijkverple ging, voor kennisgeving aangenomen. Een schrijven dat een zuster zich aan de gemeenschap der kerk heeft onttrokken. Het agendum voor de a.s. Classis afgevaar digd worden met den voorzitter Br. Boon. Rapporten. Praeses rapporteert over gehouden ziekenbezoek. Er waren geen bijzonderheden te vermelden. Br. Ouderlingen rapporteeren over het ge houden huisbezoek. Naar aanleiding van de rapporten wordt be sloten, dat brs. diakenen in den vervolge ook op de gaanderij zullen collecteeren. Diaconale zaken. Een brief van een dank bare voor genoten steun. Met blijdschap wordt hiervan kennis genomen. De Diaconie zal een vraag inzenden naar de Diaconale Conferentie. De gemeente-vergadering zal worden gehou den 22 Mei 's avonds 7 uur. Ds. Koning zal spreken over „Voor- en onderwerpelijke pre diking" en br. Boon over „Het Christelijk huis gezin". Het driemaandelijksch finantieel verslag wordt besproken. Rondvraag. Enkele kleine voorzieningen zul len aan het kerkgebouw worden getroffen. Lezing persverslag. Sluiting. DE KERKERAAD. KORT VERSLAG van de vergadering der Classis Zierikzee op 3 Mei 1932. Art. 1. Ds. van den Ende opent de verga dering, laat zingen Ps. 121 1, leest Joh. 17 vs. 18 en gaat voor in gebed. Art. 2. Credentiebrieven. In orde. Diaken van Scharendijke keurstem verleend. Zierikzee heeft een instructie. Art. 3. ModeramenDs. van den Ende, Praeses Ds. Vogelaar, Scriba Ds. Elgersma, Assessor. Art. 4. Begrooting vastgesteld op 250. Art. 5. Notulen. Na enkele wijzigingen goed gekeurd. Art. 6. Rapport van de Commissie tot nazien van cl. reglement. Dit zal opnieuw gedrukt worden. Art. 7. Rapport over cl. archief. Kast aange schaft, boeken in orde gemaakt. Art. 8. Rapport van de Commissie voor Evangelisatie. Aan de School van M. zal 25. gegeven worden. Art. 9. Behandeling van de instructie van Zierikzee. a. De kerk van Zierikzee biedt de classis 50.aan voor Evangelisatie-arbeid, indien Zierikzee 100.krijgt van de Particuliere Synode. Deze gift wordt aanvaard. b. De kerk van Zierikzee vraagt van de clas sis 50.als de classis 150.krijgt van de Particuliere Synode. Deze gift wordt toe gezegd. Art. 10. De classis besluit 150.te vragen van de Particuliere Synode voor Evangelisatie- arbeid. Art. 11Ingekomen Stukken a. Van de kerkeraad van Brouwershaven. Vertegenwoordiging gevraagd bij 60-jarig be staan der kerk. Dr. van Lonkhuijzen en Ds. Elgersma worden afgevaardigd. b. Van Br. W. v. d. Berge te Bruinisse, de- putaat voor de Kas tot ondersteuning van Dia conie. Aangedrongen collecte voor dit doel te houden. Br. van den Berge als dep. herbenoemd. Br. F. Timmerman benoemd. Gelden af te dra gen aan Ph. Wessels te Goes. Art. 12. Rapport over de Zending. Hospitaal te Magelang geopend, tot verbazing, vreugde en nijd van velen in Indië. Veel regeeringssubsidies worden ingehouden. Blondo verkeert in nood. Anders veel reden tot blijdschap in Magelang-. De arbeid onder de Chi neezen belooft veel. Schoolarbeid wordt bemoeilijkt. Overal groote vijandschap. Aangedrongen tot gebed en offer vaardigheid. Art. 13. Emeritaatsaanvrage van Ds. Staal. Deputaten ad art. 49 K.O., Ds. Heij en Ds. Scheele zijn aanwezig. Emeritaat in overleg met Dep. op de meest eervolle wijze verleend. Ds. va den Ende en Ds. Heij spreken Ds. Staal hartelijk toe met waardeering gedenkende de veelvuldige arbeid doo:t: Ds. Staal verricht. De classis zingt staande Ps. 121 4. Ds. Staal spreekt de cl. toe, dankende God voor de ge nade en kracht hem geschonken. Art. 14. Verkiezing afgevaardigden naar Par ticuliere Synode. Gekozen als primide predikanten Van Lonk huijzen en Staal en de ouderlingen Dees en Ketelaar. Als secundide predikanten Elgersma en Van den Ende en de ouderlingen Bij de Vaate en De Waal. Art. 15. Regeling vacaturebeurten. Art. 16. Rondvraag art. 41 K.O. Art. 17. Alg. rondvraag. Art. 18. Volgende vergadering .vastgesteld op 2en Woensdag in October. Art. 19. De assessox gaat yoor in dankzegging. Art. 20. Sluiting. Op last der Classis, ELGERSMA. VERGADERING van den Kerkeraad (Breed). Middelburg, 12 Mei 1932. Praeses Ds. Scheele. Gezongen: Ps. 138:1. Gelezen Romeinen 8 3339. Gebed. De notulen der vorige vergadering worden ongewijzigd goedgekeurd. Ingekomen StukkenEenige verzoeken om steun, in handen gesteld van de betrokken com missies. Een verzoek om een consistoriekamer te mogen gebruiken voor Anti-kermisvergade- ringen. Doorgezonden aan de Commissie van Beheer met gunstig advies. Woensdagavondcommissieafgegeven 1 lid- matenattestatie en 1 doopattestingekomen 2 lidmatenattestaties en 2 doopattesten. Rapporten bespreking van eenige diaconale zaken. Verslag van de classicale vergadering. In de huishoudelijke regelingen van de Geréf. Kerk worden eenige wijzigingen aangebracht in verband met de veranderde omstandigheden in de gemeente. Rondvraag. Sluiting. DE KERKERAAD. HerinneringDonderdag 19 Mei Sectie vergadering. Collecte Hulpbehoevende Kerken in de provincie Arnemuiden ƒ19.86; Domburg 7.50Ga- pinge 6.12J/£ Grijpskerke ƒ21.— Koudekerke ƒ20.84 St. Laurens 15.16 Meliskerke 16.51; Middelburg ƒ71.39 Oostkapelle ƒ9.07 Seroos kerke 25.57^; Souburg ƒ38.92 Veere 10.57; Vlissingen ƒ55.96; Vrouwenpolder 10.76; Westkapelle 4.20. De Correspondent, J. A. VERTREGT. De Heilige Geest en ons leven door Dr. S. L. Brengle. Uitgave La Rivière Voorhoeve, Zwolle. De schrijver sloot zich, nadat hij al predi kant was geworden, aan bij het Leger des Heils en heeft 44 jaren als officier van het Leger in Amerika gearbeid. Dit werk van hem werd ver taald en van aanteekeningen voorzien door (de sinds al overleden dichteres) Nellie van Kol, terwijl Dr. J. H. Gunning J.Hz. een woord ter inleiding van deze vertaling schreef. Van de 13 vel druks, waaruit het boek zal bestaan wer den ons twee vellen toegezonden, daarin komt voor het eerste hoofdstukWie is Hij en ten tweede Hoe Hem woning te bereiden Zonder dat hier nu nieuwe dingen worden gezegd is dit begin aantrekkelijk door de warmte van toon en de helderheid van voorstelling, die sticht. Opvallend hoewel begrijpelijk is dat bij de bewijsplaatsen voor de Godheid van den H. Geest niet genoemd wordt Matth. 28:19, het bevel van Christus om te doopen in den Naam des Vaders en des Zoons en des Heiligen Geestes. Bij alle waardeering, die men voor den arbeid van het Leger des Heils kan hebben, moet het veronachtzamen van dit doopsbevel toch tegelijk een ernstige waarschuwing zijn. HEIJ. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Middelburg, Mei 1932. Beste jongens en meisjes, Het is weer al een heele poos geleden sinds ik een brief schreef uit Het Vlaamsche Hoekje over den arbeid met de prikkaarten, maar toch is er in dien tijd hard gewerkt voor de school te Denderleeuw. Met Paschen ontvingen wij door tusschenkomst van Mejuffrouw L. Breel uit Goes 48.59 samengebracht door de hoog ste klasse van de Zondagsschool, van Ella Goed- bloed en Ida de Jonge ieder 3.75, Zoetje Vis ser en H. Joosse 4.65, K. Brand 6.36, K. Louisse 7.63, Truus Sturm en G. Steenblok 4.25, C. Hillebrand en C. van Deurenwaardt 5.20, Marie Noordhoek 6.20, Jo Pantus en T. Hoogesteger 4.80, M. van Westen 2. Voorts door den Heer J. Janse van de kinderen der Chr. School te Lewedorp 5.Door den Heer van Krieken te Heemstede 3.75, Mejuf frouw W. te M'burg 3.65, van de fam. B. uit Friesland 10.van A. S. 0.60, Mejuf frouw N. N. 0.27J/2. Door tusschenkomst van Ds. Post uit Axel 46.05 verzameld door de kleine meisjes der gemeente, Janneke Hoebë 2.35, Cornelia Dobbelaar 5.50, Pietje de Bruine en C. Jansen 6.15, E. de Regt 2. A. Overdulse 1.45, Janna Oostdijk 2.15, Janneke Bakker 1.95, Ali Verplanke 2.30, Cornelia den Doelder 4.65, Marie de Feijter 1.50, Koos Brakman 2.10, Janni van Taten- hove 1.Prientje van den Berge 3.20, A. Hoebë en P. Marijs 2.40, M. de Ruijter 3.30, Maatje Scheele 2.05, E. Scheele 0.80, Cor nelia Jansen 1.20. Allen vriendelijk bedankt voor den arbeid en het meeleven met de Belgische schoolkinderen. Het is samen 117.92]/2. Nu heb ik nog honderd prikkaarten. Als die afgewerkt zijn kunnen wij misschien den grond voor de school betalen. Als er nu kinderen zijn in wier woonplaats met de prikkaarten nog niet gewerkt is, laat ze dan eens nadenken of aan vader of moeder vra gen of zij het mogen doen. Als ik een briefkaartje krijg, zend ik de kaarten per keerende post. Intusschen blijf ik met vriendelijke groeten Mej. M. MALJERS, Noordstraat E 16, Middelburg. N.B. Op verzoek van de gevers zal de op brengst der prikkaarten uit Axel bestemd wor den voor de kerk te Mechelen. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN Middelburg. Met dank ontvangen een pak kleeding en eenige jaargangen van de Spiegel. Namens de Huisbezoek-Commissie, Korteknie, Secr., Molstraat 26. LINNENKAST-COMITÉ VOOR MAGELANG-PARAKAN-BLONDO. Met hartelijken dank ontvangen: van Mej.B.W. de Kam de contributie uit Vlissingen f 20,50van den Heer J. Steketee een gift Geref. Kerk Heinkenszand f 2,50. Vriendelijk aanbevelend, S. E. HeijGoslinga, Geref. pastorie Koudekerke. Giro-adres Ds. A. C. Hejj no. 169757. Adres voor aanvrage naaigoederen Mej. C. Wagenaar, Markt K 4, Middelburg. Adres voor terugzending van goederen den Heer J. Volkers, Koster Noorderkerk, Bogardstr., Middelburg. Koudekerke. Voor de Schoolzending ontvangen van de school te Koudekerke, door den heer J. C. Ruitenbeek f 15,—. Voor de Zending ontvangen 100 halve centen van Jan Dingemanse. Voor alles hartelijk dank. Ds. Heij. Oostkapelle. Met vriendelijken dank ontvangen 200 halve centen voor de Zending van de gebroeders Cor, Simon en Jacobus Corbijn, Oostkapelle. Namens^de Zendingscommissie, L. de Kam Az., Penn. ZENDING. Afdeeling Hospitaal. Middelburg. In dank ontvangen van br. A. f 1,Namens de Commissie, L. A. Tange, penningm. Middelburg. Ontvangen van Johanna Koets Grijpskerke een zak capsuleskinderen school Grijps kerke een pak zilverpapierChristelijke school Hee rengracht 3e klas 3 doozen zilverpapierBruiloft Familie P. 3 guldenCorrie Klerq een pakje zilver papier Familie 0. een pak zilverpapierkinderen school Gravenstraat een flinke doos zilverpapier Catechisatiebns Kerk Lange delft f 12,16Catechisa tiebus Kerk Hofplein f 11,33. Voor al die giften mijn hartelijken dank. Namens de Zendingscommissie, W. P. Wattel, penningm. Korte Noordstraat E 8. Vlissingen. Met hartelijken dank ontvangen van Adiie de Booij een reuzezak zilverpapier en capsulesvan Leentje en Marijtje de Geuze een zak zilverpapiervan Jannie Aarnoutse een dik pak Chr. lectuur en van het zestal jongens en hun zusje Marietje Steketee 112 halve centen en een doos zilverpapier. Namens de Zendingscommissie, W. Karreman, penningm. Middelburg. Nagift ter aflossing geldleening van N. N. f 5,140 stuivers van Jaantje en Annie de Kam, waarvan 70 voor het hospitaal en 70 voor de diaconief 0,40 voor het hospitaal van N. N. met bijschrift. Hartelijk dank. D. Scheele. Middelburg. Afgedragen aan de boekhouders van Kerk en Diaconie de opbrengst van de collecte bus in het Rusthuis, ten bedrage van f 12,60 voor ieder. De penningmeester van het Rusthuis, Noordweg S 223j. J. J. Dronkers. Middelburg. In dank ontvangen een pak capsules van dhr. Wanda. Mej. C. LittooijMolstraat. Middelburg. Ontvangen van N. N. een „dank offer" ten bedrage van f 10.t waarvan f 5,voor ons Zendingshospitaal, f 2,50 voor onze diaconie en f 2,50 voor onze Stadsevangelisatie. Voorts van N.N. door bemiddeling van haar broertje Jan 150 halve centen voor de Zending. Met veel dank. Ringnalda. VEREENIGINGSLEVEN. Knapenvergadering .JSamuêl", Middelburg. Afdeeling I. B. G. les 41. De Kroon op het werk, vr. Lorier V. G. les 21. Don Louis Requesens, vr. de Rijke' Afdeeling II. Vergadert Zaterdagavond 7.45 u. in de Noorderkeik. B. G. „Barak en Debora" door vr. K. Goedbloed. K. G. „De Dordsche Synode" door den leider. Afdeeling III. B. G. Joz. 9 en 10. „Gibeon en Ajalon" door vr. Kabboord. K. G. Don Louis de Requesens en de Pacificatie van Gent door vr. Lodewijk. Geref. Meisjesvergadering jNuniaMiddelburg. Afdeeling I. Bijb. Gesch. Anna de Kam. In de Woestijn. Na de pauzeCorrij Leijnse, Nel le Cointre, Gré Winter, Leen Legerstee. Geref. Mannenver. „Dr. Herman Bavinck". Ledenvergadering op D.V. Vrijdag 20 Mei a.s., des avonds 8 uur, in de Consistorie Gasthuiskerk. OnderwerpDe vereeniging van 1892. Zie Geref. Mann. blad no. 2, 9e jaargang, door den Heer J. Looyse. Alle Geref. broeders welkom. V. op Geref. Grondslag Pred. 12 la te Koudekerke. Vergadering Zaterdagavond 8 uur, in het Vereeni- gingsgebouw. Onderwerp 0. T. les 53Salomo de Vredevorst II door vr. J. Huijsman. Onderwerp M. 0. I les 8De plaats der vrouw in het sociale leven, door den Voorzitter. Geref. Jongelingsver. „Sola-Fide"Middelburg. N. T. schots 43, vr. Reijnhout. A. R. art. 13, vr. Hamelink. IN DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND OP ZONDAG 15 en MAANDAG 16 MEI 1932. CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Pinkstercollecte voor de Zending. Hofpleinkerk 9.30 uur ds. D. Ringnalda 6 uur ds. H. Scholing te Arnemuiden. M. 9.30 uur ds. D. Scheele Noorderkerk 9.30 uur ds. D. Scheele 2 uur ds. H. Pestman te Grijpskerke. 6 uur ds. D. Ringnald Arnemuiden 9.30 en 2 uur Domburg 9.30 uur 2 uur Gapinge 9.30 uur 2 uur Grijpskerke 9 uur 2 uur Koudekerke 9 en 2 uur St. Laurens 9.30 en 2 uur Meliskerke 9 uur 2 uur M. 9 uur Oostkapelle 9.30 en 2 uur ds. H. Scholing ds. J. E. Visser Lezen eener Leerr. ds. P. J. O. de Bruijne Lezen eener Leerr. ds. H. Pestman Ds. D. Scheele ds. A. C. Heij ds. A. Koning Lezen eener Leerr. ds. M. Vreogdenhil ds. M. Vreugdenhil ds. E. Douma Serooskerke 9.30 en 2 uur ds. W. F. M. Lindeboom Souburg 9.30 en 2 uur ds. J. C. J. Kuiper Veere 9.30 en 2 uur ds. J. v. d. Guchte Vlissingen 9.30 en 5.30 uur ds. H. A. Wiersinga Pinkstercollecte voor de Zending. Vrouwepolder 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. P. J. O. de Bruijne Westkapelle 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. J. E. Visser CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 unr Bruinisse 9.30 en 5 uur Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Geersdijb 9.30 en 2 uur Haamstede 9.30 en 3 uur M. 9.30 uur Kamperland 9 en 2 uur 6 uur Nieuwerkerk 9.30 en 6 uur 2 uur Oosterland 9.30 en 2 uur Scharendijke 9.30 en 2 uur Wissekerke 9.30 en 2 uur ds. J. de Meester ds. J. P. Unger ds. F. Staal Lezen eener Leerr. ds. U. Elgersma ds. U. Elgersma ds. F. J. v. d. Ende Lezen eener Leerr. ds. M. Heuzeveldt Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. J. B. Vogelaar Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur dr. J. van Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. Z. Hoek CLASSE THOLEN. Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur ds. W. M. le Cointre Krabbendyke 9 en 2 uur ds. A. Andree Poortvliet 9.30, 2 en 6 nar dhr. K. de Vries Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Cand. S. R. Smilde te Hattem. Tholen 9.30 en 2.30 uur dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur ds. C. A. Vreugdenhil CLASSE GOES» Baarland 9 30 en 2 uur Borssele 9.30 en 2 uur Driewegen 9.30 uur 2 uur ds. C. Vonk Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. D. Ringnalda. te Middelburg. Kapelle-Biezelinge 9 30 en 2 uur ds. A Scheele Goes 9 30 en 5.30 uur ds. W. H. v. d. Vegt '8 Gravenpolder 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Heinkenszand 9.30 en 2 uur ds. Joh. Booij Yerseke 9.30 en 2 uur ds. H. Torenbeek Wemeldinge 9.60 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kruiningen 9.30 en 2 uur ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur ds. E. Beukema Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur ds. G. van Heiningen CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 en 3 uur M. 9.30 en 2 uur Axel 9.30 uur Hoek 9 uur 6 uur Oostburg 9.30 en 2 uur Sc.hoondijke 9.30 en 2 uur M. 9.30 uur Terneuzen 9 30 en 2 uur Zaamslag 9 en 2 uur ds. C. Diemer te Rotterdam, ds. C. Diemer ds. J. S. Post Lezen eener Leerr. ds. A. B. W. M. Kok ds. Th. Potma ds. D. J. de Vries ds. Th. Potma ds. S. Groeneveld ds. A. B. W. M. Kok Op 14 Mei hopen, D.V. onze geliefde Ouders JOHANNES BLOKLAND en WOUTERINA VISSER hunne 40-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen en Verloofden. Antwerpen, Ferd. Coossemanstr. 105, 11 Mei 1932. D.V. hopen den 15en Mei a.s. ADRIAAN GESCHIERE J.H z. en KLAZINA CORNELIA DE VISSER Abrd. hun 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. De Heere spare hen tot in lengte van dagen. Familie GESCHIERE. Familie DE VISSER. Grijpskerke, Mei 1932. Onzen hartelijken dank aan allen voor de blijken van belangstelling op 10 Mei j.l. bij ons 25-jarig Huwelijksfeest onder vonden. Mede namens Kinderen en Familie, P. TANGE. A. J. TANGE-Joosse Middelburg, 13 Mei 1932. Oude Vliss. weg V 25.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1932 | | pagina 3