Idfficieele berichten. predikbeurten advertentien. Aan het einde van den dienst sprak hij nog maals zijn blijdschap er over uit, al dien tijd een getuige van Gods Waarheid te hebben mogen zijn. Daar gaat het om in de prediking en niet om den predikant. K.B. S. VERGADERING van den Kerkeraad (Breed). Middelburg, 3 Maart 1932. Praeses Ds. Scheele. Opening, lezing H. Schrift en gebed. Lezing notulen, onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukkenvoor kennisgeving aan genomen. Woensdagavondcommissie rapporteertattes ten ingekomen, aangevraagd en toegestaan. Boekhouder der kerk komt ter vergadering ter toelichting rekening 1931 verschillende vra gen worden gedaan en ten genoege beantwoord, waarna voorzitter den boekhouder vriendelijk dank zegt en de hoop uitspreekt dat hij nog menig jaar de gemeente als zoodanig moge die nen. De commissie van controle rapporteert alles in orde te hebben bevonden. Boekhouding Evan gelisatie eveneens in goede orde bevonden. Aan vrage door „Vriendenkring" gebruik Noorder- kerk voor Orgelbespeling enz. op 3en Paasch- dag, toegestaan. Bespreking rekening en verant woording Diaconie over 1931, alsook die van het Rusthuis, welke beide rekeningen nagezien en accoord bevonden waren. Censura Morum wordt gehouden, geen der broeders had bezwaren. Vergadering met de gemeente wordt bepaald op 10 Maart 's avonds 8 ure Gasthuiskerk ter bespreking kerkelijke zaken o.m. rekening en verantwoording gehouden beheer. Gedrukte ver slagen voor de leden verkrijgbaar bij de Firma Littooij Olthoff. Rondvraag. Sluiting. Maandag Scheele. Maart Dinsdag Ringnalda. 7 Maart vergadering Sectie Ds. vergadering Sectie Ds. DE KERKERAAD. VERGADERING van het Zendingscomité. 3 Maart 1932. Na opening door den voorzitter en lezing van de notulen door den scriba, br. Olthoff, rappor teert deze over correspondentie van Mejuffrouw A. v. d. Waal, die hare benoeming tot hoofd verpleegster heeft aangenomen. Zij zal D.V. 6 Mei van Genua vertrekken. Een schrijven van den voorzitter der Gene rale deputaten, met bericht, dat 2000 subsidie voor den medischen dienst verzonden zijn en met inlichtingen over uitrusting, overtocht en emolumenten van de hoofdverpleegster. Besloten wordt concept-arbeidsovereenkomst en instructie voor Mej. v. d. Waal naar Indië te zenden om advies. De financiëele regelingen voor de uitzending worden getroffen en zullen ter kennis van Mej. v. d. Waal worden gebracht. Rondvraag. Sluiting. Namens het Comité, D. RINGNALDA Jr., Assessor. Serooskerke. KORT VERSLAG van de vergadering van den Kerkeraad met de belijdende leden der gemeente ge houden op Woensdag 23 Febr. 1932. Aanwezig alle leden van den Kerkeraad, met uitzondering van br. Wondergem, die ongesteld isvoorts ruim 150 manlijke en ongeveer 50 vrouwelijke lidmaten. Ds. Lindeboom opent de vergadering, laat zingen Ps. 252, leest een gedeelte uit Gods Woord, gaat voor in gebed, heet alle aanwezi gen welkom en geeft daarna een terugblik over het kerkelijk en gemeentelijk leven over het jaar 1931. Achtereenvolgens bespreekt hij de verga deringen van den Kerkeraad de samenkomsten der Gemeente de stof der prediking het huis bezoek het ziekenbezoekander ambtelijk werk de bediening der Sacramenten het cate chetisch onderwijshet vereenigingsleven enz. Ouderling de Wolf houdt daarna een referaat, in verband met het feit, dat het in Febr. '32 35 jaar geleden was, dat de Kerkgroepen A. en B. plaatselijk samensmolten en behandelt de ge schiedenis der plaatselijke kerk de Afscheiding (vanaf 1865); de Doleantie (vanaf 1887); de ineensmelting (1897) en het tijdperk van 1897- heden. Naar aanleiding van de thuisgezonden Reke ning en Verantwoording der Kerk wordt een enkele vraag gesteld en beantwoord. Over de Rekening en Verantwoording der Diaconie vraagt niemand het woord. Ds. Lindeboom brengt daarna onder de aan dacht der Gemeente het getuigenis der Classis tegen slapen in de kerk en zet de motieven uit een, die daartoe hebben geleid. Een breede be spreking volgt hierop. Namens de Commissie van Beheer rapporteert br. de Wolf over de Ziekentelefoon, wat duide lijk de instemming der vergadering heeft. De praeses dringt er bij de Gemeente op aan haar sympathie dan ook in daden om te zetten en zoo mogelijk een grootere of kleinere bijdrage voor dit doel te geven. Br. Tavenier rapporteert namens de Zendings commissie de bijdragen voor de Zending zul len voortaan in twee termijnen worden geïnd de gemeente wordt opgewekt zich te abonnee- ren op het Zendingsblad voor 0.72 per jaar Ds. Wiersinga van Vlissingen zal 20 Maart voor de Gemeente optreden des avonds met een Zendingsrede. Bij de rondvraag voeren nog verschillende brs. het woord, die door den praeses worden beantwoord. Na psalmgezang en dankzegging wordt de geanimeerde vergadering gesloten. DE SCRIBA. Vergadering der Classis Goes D.V. te houden op Donderdag 14 April a.s. Punten voor 't agendum in te zenden tot 28 Maart aan de roepende kerk van Wemeldinge. Mee te brengen Collecten 1. Theol. Fac. V.U. 2. Hulpbehoevende Kerken in de Classis. 3. Hulpbehoevende Kerken in de Provincie. En ook de contributies voor de Theol. School. Moderamen Praeses Ds. Vonk Assessor Ds. v. d. Vegt Scriba Ds. Beukema. Namens de roepende kerk van Wemeldinge, J. COK, Praeses. J. HOOGERHEIDE, Scriba. KORT VERSLAG van de voortgezette vergadering der Classis Middelburg der Geref. Kerken op Donderdag 3 Maart 1932. 1. Ds. J. E. Visser heropent deze voortgezette vergadering. 2. Dezelfde afgevaardigden der vorige ver gadering zijn aanwezig, behalve 't feit, dat en kele secundi zijn vervangen door hun primi. 3. Peremptoir examen van Cand. H. Scholing, ber. pred. bij de Geref. Kerk van Arnemuiden. Volgorde der vakken Preekvoorstel. O. T. Psalm 1 door Ds. Scheele. N. T. 1 Cor. 8 door Ds. Douma. Dogmatiek door Ds. Ringnalda. Symboliek door Ds. Heij. Ethiek door Ds. Pestman. Kerkgeschiedenis door Ds. de Bruijne. Kerkrecht door Ds. Kuiper. Ambtel. vakken door Ds. Lindeboom. Inhoud H.S. door Ds. Visser. De candidaat wordt met alle stemmen toegela ten tot den Dienst des Woords en der Sacra menten in de Geref. Kerken. De Praeses wenscht hem daarmee geluk. Hij onderteekent de 3 Formulieren van Eenig- heid. De vergadering zingt hem toe de zegen bede uit Psalm 134 3. 4. De classicale quaestor, br. Pouwer, rap porteert namens de Commissie tot herziening der classicale quota. Eveneens dient br. Pouwer de classicale be grooting in. Eindcijfer 1100.(150.minder dan 't vorig jaar). Deze wordt goedgekeurd. Na de pauze wordt voortgezet de bespreking over de herziening der classicale quota. De door de commissie vastgestelde percentages worden aanvaard voor 1 jaar. De commissie wordt, onder dank voor haar arbeid, gedechargeerd. 5. Bij de rondvraag dankt de kerk van Arne muiden voor de classicale hulpdiensten tijdens de vacature en vraagt afvaardiging der classis bij de intrede van Cand. Scholing. 6. Lezing der Korte Notulen. 7. De assessor gaat voor in dankgebed. De Praeses sluit de vergadering. Op last der Classis, H. PESTMAN. Gereformeerde Kerk, Middelburg. Ingekomen met attestatie uitArnemuiden, Johannes Davidse, Koudek. Weg D 21 Adriaan de Visser en gezin, Koudek. Weg D 21 Axel, Adriaan Coumou en gezin, Molenwater N 52 Harderwijk, Wed. H. van LeerdamSanderse en 2 kinderen, Leliestraat S 151 d Koudekerke, Cornelis Geljon en gezin, Kerklaan D 103 St. Laurens, Jan de Voogd en gezin, Dampoortsingel T 228 Meliskerke, Wed. C. Dingemanse Wondergem, Heerengracht M 27 Sassenheim, Jannis C. Kense, Dam N 5 Scheveningen, Ja cob J. de Vast en echtgenoote, St. Pieterstraat A 61 O. en W. Souburg, Wed. J. Joosse Tange, O. Vliss. Weg E 194. Ingekomen met doopattest uitNaaldwijk, Joost Joosse, Nadorst S 250 Vrouwenpolder, Leintje van der Vorst, Gasthuis Westkapelle, Maria A. Davidf.e, Lage Weg E 97a. GedooptAdriaan Adriaanse, Koudek. Weg D 2; Hendrik Drost, Jacob Catsstraat S 117; Jan A. Izeboud, Beenhouwerssingel K 80 Hen drik H. de Koning, Oostkerkplein N 117 Ma- rinus Onderdijk, Nieuwland A 81 Johan van Ouwerkerk, Werf straat P 149 Cornelia Vogel, Tramsingel E 9. Vertrokken met attestatie naarAmsterdam, Wed. J. F. BolleursScholten, L. Singelstraat N 178 Gerrit C. Jongepier en echtgenoote, L. Gortstraat K 34 Bergen op Zoom, Lein Ge- schiere, Breeweg D 176 Gouda, Helena Boste laarZopper, Veersche Weg Lexmond, Din- geman J. Coumou, Vlasmarkt K 158 St. Lau rens, Jacob Pouwelse en gezin, O. Vliss. Weg E 197 Utrecht, Adriana Dijke, 't Zand D 62 Vlissingen, Dina C. Sinke, Gasthuis. Vertrokken met doopattest naar's-Graven- hage, Marinus A. Meeuwse, N. Vliss. Weg E 143a Ouderkerk a.d. IJssel, Maurits de Haan, K. Noordstraat L 80 Nieuw Lekkerland, Joja- kim A. van der Welle, Noordweg R lb; Utrecht, Cornelia Verstraate, Spanjaardstraat F 54. Overleden: Pieternella J. AnderiesseCaste- leijn, Bree E 212 Wed. I. BosschaartTave nier, Walensingel Q 290 Jan Caljouw, O. Veersche Weg T 123 Tannetje Davidse Coppoolse, Schoorsteenvegerssingel Q 80. VerhuisdW. Boone van Lambrechtstraat L 102 naar Seisweg B 64 Jacobus J. Franse van Seisweg R 121 naar Noordweg S 236. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN Middelburg. Ontvangen van N. N. f 2 50 voor kerkf 2,50 voor diaconief 1,25 voor Zending. Met dank. D. Scheele. Middelburg. Met dank van een drie-tal families eenige kleedingstukken en zes paar schoenen ont vangen. Namens de Evang.-Commissie, Korteknie - Molstraat 26. Middelburg. In Februari werd gecollecteerd Kerkbussen f 81.91Idioten en andere ellendigen f 130.04 voor drie verschillende doeleinden f 130 85 en catechisatiebussen f38.94. C. van der Kleijn, Boekhouder der Kerk. ZENDING, Middelburg. Ontvangen van de familie M. J. Klercq uit het Zendingsbusje f 5 85van Leintje Klercq een pakje zilverpapierkinderen Dubois 483 halve centen, 1 kwartje en 3 dubbeltjes, wie volgt nu? Voor al die giften mijn hartelijken dank. Namens de Zendings-commissie, Korte Noordstr. E 8. W. P. Wattel, Penm. Middelburg. In dank ontvangen door tnsschen- j komst van ds. Groeneveld, Terneuzen, van de Chr. School De Knol (Hoek), f 3 50 en van de Chr. School te Driewegen f 3 80 voor de Scholen op het Zendings terrein. De Penningm. der Zending, C. J. Hondius. Serooskerke. Deze week heb ik een heel lijstje van giften te verantwoorden, 's Avonds na de ver gadering met de gemeente vond ik in mijn brieven bus van een zuster f 5.voor de kerktelefoon „onder hartelijke instemming met hetgeen u gisterenavond daarover hebt gesproken". Ook de collecte bracht j.l. Zondagmorgen aangename "verrassingenéén gift van f050; twee van fl.— en twee van f2.50 en 's middags nog een gift van fö.— met een vers, waarin ook hartelijke sympathie betuigd wordt met het ter vergadering gesprokene. Maandagmorgen vond ik weer een gift van f 2.50 in de brievenbus en 's middags ontving ik van een zieke zuster, die niet aangesloten is f5.Dinsdag door bemiddeling van een br. een gift van f2.'s avonds in de brieven bus fl.Woensdagmiddag van een br. f4.en 's avonds mij ter hand gesteld op een vergadering tweemaal fl. Voor al deze giften hartelijk dank. Zoo gaat het goed. Zooals wij trouwens hadden verwacht. Toch we zijn er nog niet. Wie volgt? W. F. M. Lindeboom. Middelburg. In dank ontvangen voor de Dia conie f 125 van een zuster die door huiselijke om-, standigheden verhinderd ;is [naar de kerk te komen Ringnalda. LINNENKAST-COMITE MAGELANG, PARAKAN—BLONDO. Met hartelijken dank ontvangenvan de Geref. Meisjesver. „Sursum Corda" >te Bruinisse, door Mej. C. W. v. d. Sluis f 5.Geref. Jonged.-ver. „De Heere is mijn Banier" te Wolphaartsdijk, door Mej. M. Kloosterman f '25.Geref. Meisjesver. te Scharen- dijke, door Mej. M. v. Steenbragge f15. De" Penningmeesteresse, S. E. HeijGoslinga. Geref. Pastorie, Koudekerke. Giro-adres 169757, Ds. A/C. Heij. Adres voor aanvrage van naaigoederen Mej. C. Wagenaar, Markt K 4, Middelburg. Adres voor terugzending van goederen den Heer J. Volkers, Koster Noorderkerk, Bogardstraat, Mid delburg. Let s.v.p op de juiste adressen. VEREENIGINGSLEVEN. Geref. Meisjesvergadering NuniaMiddelburg. Afdeeling I. Bijb. Gesch.Jaantje Davidse. Ex. 3 en 4. Mozes roeping. Na de pauze BijdragenGré Winter, Anny Suur- mond en Riny Huizinga. Afdeeling II. Bijb. Gesch.: „Van Gozen naarSinaï", Ex. 14-19:2 door Pietje de Klercq. ReciteerenFrancien v. Sluijs. Geref. Jongelingsver. Dr. Luizen Wagenaar, M'burg. 0. T. 19ri. Sauls verwerping, J.-B. 10 April 1931, vr. J. Verhage. K. G. 24. De vereeniging van 1892, vr. K. Ton. RING MIDDELBURG. Jaarvergadering Woensdag 9 Maart a.s., des avonds 7 uur in de Geref. Kerk te Veere. RING SEROOSKERKE en O. Jaarvergadering op Woensdag 9 Maart (Biddag) om 7 uur, in de Geref. Kerk van Serooskerke. V. op Geref. Grondslag Pred. 12la te Koudekerke. Vergadering Zaterdagavond 7.30 unr in het Ver- eenigingsgebouw. Inleiding Ned. Geloofsbelijdenis, art. 26 door den voorzitter A. R. beginselen, art. 13, Schets I en II door vr. Joh. Tevel. Woensdagavond 9 Maart om 7.30 uur openbare propaganda-samenkomst in het Vereenigingsgebouw. 1. Onderwerp„De jongeling Calvinist", door vr. W. de Schipper. 2. Voordrachten. 3. Lichtbeelden: vertooning van de schitterende J.-V.-lantaarn, plaatsen en tevens een mooie serie voor attractie. 4. Memorisaiie„Het [doel onzer J.-V." door den Voorzitter. Geref. Jongelingsver. ,£ola~Flde"Middelburg. G. B. art. 27, v. aAlg. Chr. Kerk. vr. P. Vader. M. O. art. 6 en 7, Mercantilisme en Physiocratisme, vr. H. Hamelink. Knapenvergadering ,*5amuël", Middelburg. Afdeeling III. B. G. les 33, Num. 13—14, De Verspieders door vr. Weeda. V. G. „Smeekschrift in beeldenstorm" door vr. Clerq. Geref. Jongelingsver. „Herman Faukeel", Middelburg. SchriftstudieVrij onderwerp door vr. v. Strien. LetterkundeVrij onderwerp door vr. C. van Moolenbroek. Meisjesvereeniging Meisjesroeping"Middelburg. Opstanding en verschijning, schets 24 (gedeelt.), Laura de Vos. ^Maatsch. onderw.De vrouw tijdens en na de Hervorming, schets 12, Bets Mondeel. Memorisatie Jo de Rijke. Poëzie Marie Walraven. IN DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND OP ZONDAG 6 cn WOENSDAG 9 MAART 1932 CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Hofpleinkerk 9.30 uur ds. D. Ringnalda 2 uur 6 uur W. 9.30 uur 2 uur 7 uur Noorderkerk 9.30 uur ds. D. Scheele ds. D. Scheele ds. D. Scheele ds. A. Koning ds. D. Ringnalda ds. D. Scheele Arnemuiden 9.30 uur 2 uur W. 9.30 en 2 uur Domburg 9.30 en 2 uur W. 9.30 en 7 uur Gapinge 9.30 uur 2 uur W. 9.30 uur 2 uur Grijpskerke 9 en 2 uur W. 9 uur 2 uur Koudekerke 9 en 2 uur W. 9 uur 2 uur St. Laurens 9,30 en 2 uur W. 9.30 uur 2 uur Meliskerke 9 uur 2 uur W. 9 uur 2 uor Oostkapelle 9.30 uur 2 uur W, 9.30 uur 2 uur Serooskerke 9.30 uur 2 uur W. 9.30 uur 2 uur 7 uur Souburg 9.30 uur 2 uur W. 9.30 uur 7 uur Veere 9.30 uur 2 uur W. 9.30 en 2 uur Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Vrouwepolder 9.30 uur 2 uur W. 9.30 uur 2 uur Westkapelle 9.30 en 2 uur W. 9.30 uur 2 uur Lezen eener Leerr. ds. E. Douma ds. A. L. Rnijs Lezen eener Leerr. ds. J. E. Visser ds. P. J. 0. de Bruijne Lezen eener Leerr. ds. P. J. 0. de Bruijne ds. H. A. Wiersinga ds. H. Pestman ds. H. Pestman ds. W. F. M. Lindeboom ds. A. C. Heij ds. J.„C. J. Kuiper ds. A. C. Heij ds. A. Koning ds. A. Koning ds. D. Scheele ds. J. C. J. Kuiper ds. J. v. d. Guchte Bed. H. Av. en Dankz. Lezen eener Leerr. ds. E. Douma Lezen eener Leerr. ds. E. Douma ds. H. Pestman Lezen eener Leerr. ds. W. F. M. Lindeboom ds. W. F. M. Lindeboom ds. E. Douma ds. W. F. M. Lindeboom Lezen eener Leerr. ds. J. C. J. Kuiper ds. A. C. Heij ds. J. C. J Kuiper ds. J. v. d. Guchte Lezen eener Leerr. ds. J. v. d. Guchte ds. H. A. Wiersinga Lezen eener Leerr. ds. P. J. O. de Bruijne ds. H. A. Wiersinga ds. P. J. O. de Bruijne ds. J. E. Visser Bed. H. Av. en Dankz. Lezen eener Leerr. ds. J. E. Visser CLASSE ZIERIKZEE* Brouwershaven 9.30 en 2 uur Bruinisse 9.30 en 2 uur Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Geersdijk 9.30 en 2 uur Haamstede 9.30 en 2 uur W. 9.30 en 2 uur Kamperland 9 en 2 uur 6 uur Nieuwerkerk 9.30 en 6 uur 2 uur W. 9.30 uur 2 uur 6 uur Oosterland 9.30 en 2 uur W. 9.30 en 2 uur Scharendijke 9.30 en 2 uur Wissekerke 9.30 en 2 uur Zierikzee 10 en 6 uur dr. Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. J. de Meester ds. J. P. Unger ds. F. Staal Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. U. Elgersma ds. F. J. v. d. Ende Lezen eener Leerr. ds. M. Heuzeveldt Lezen eener Leerr. ds. M. Henzeveldt Lezen eener Leerr. ds. J. P. Unger ds. U. Elgersma Collecte Zending, ds. R. Brouwer ds. J. B. Vogelaar Lezen eener Leerr. J. van Lonkhuijzen ds. Z. Hoek CLASSE THOLEN. Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 Bergen op Zoom 9.30 uur 6 uur Krabbendijke 9 en 2 uur W. 9 en 2 uur Poortvliet 9.30, 2 en 6 uar Rilland-Bath 9.30 en 2 uur W. 9.30 en 2 uur Tholen 9.30 en 2 uur Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur uur ds. J. Spoelstra ds. W. M. Ie Cointre ds. J. Spoelstra ds. A. Andree ds. A. Andree dhr. K. de Vries Cand. A. P. Heijner te Gorinchem. ds. Velders te Rotterdam, dr. C. Veltenaar ds. C. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 9.30 uur 2 uur Driewegen 9.30 uur 2 uur W. 9.30 en 2 uur Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur Goes 9.30 en 5 30 uur W. 9.30 en 7 uur 's Gravenpolder 9.30 en 2 uur W. 9.30 en 2 uur Heinkenszand 9.30 en 2 uur Yerseke 9.30 en 2 uur W. 9.30 en 2 uur Wemeldinge 9.60 en 2 uur Kruiningen 9.30 en 2 uur Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur W. 9.30 en 2 uur ds. C. Vonk ds. W. F. M. Lindeboom te Serooskerke. Lezen eener Leerr. ds. W. H. v. d. Vegt Lezen eener Leerr. ds. D. Ringnalda te Middelburg, ds. A. Scheele ds. L. Kuiper te Kampen, ds. W. H. v. d. Vegt Lezen eener Leerr. ds C. W. Keur te Oudewater, ds. Joh. Booij Cand. J. H. Becker te Haarlem, ds. H. J. Heida te Vlaardingen. Lezen eener Leerr. ds. J. Koolstra ds. E. Beukema ds. G. van Heiningen ds. G. van Heiningen CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 en 3 uur Axel 9.30 en 2 uur W. 9.30 en 2 uur Hoek 9.30 en 2 uur W. 9 en 2 uur Oostburg 9.30 en 2 uur Schoondijke 9.30 en 2 uur Terneuzen 9 30 en 2 uur Z&amslag 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Voorm. Bed. H. Av. ds. J. S. Post ds. J. S. Post ds. W Scheele te Hoogersmilde. ds. M. Gravendijk te Dordrecht, ds. Th. Potma ds. D. J. de Vries Voorber. H. Av. Biddag voor het gewas. ds S. Groeneveld ds. A. B. W. M. Kok Voorber. H. Av. en Openbare Belijdenis. 6 uur ds. D. Ringnalda Heden nam de Heere van ons weg, in de hope des eeuwigen levens, onze innig geliefde Vrouw en Moeder ANNA JACOBA POLDERMAN- van den Broeke, in den leeftjjd van 48 jaar. C. J. POLDERMAN. MAATJE en Verloofde. CORNELIS. PIETER. Middelburg, 4 Maart 1932,

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1932 | | pagina 3