INGEZONDEN STUKKEN. OFFICIEELE BERICHTEN. PREDIKBEURTEN tweede predikant bij de Geref. Kerk van Bedum. Hij hield een predikatie over 1 Joh. 2 28 met als thema: ,,het blijven in Jezus". Cand. R. van Maare, van Loenen a. d. Vecht, werd Zondag j.l. bevestigd als predikant der Geref. Kerk van Raamsdonkveer door Ds. J. M. Spier, van 's-Gravendeel, die tot tekst had Joh. 13 20. Des avonds deed Ds. van Maare intrede met een predikatie over Efeze 6:7-19. Te Scheveningen is er, blijkens de „Geref. Kerkbode" door den Raad der Geref. Kerk een besluit genomen, „dat de ouderling van dienst voortaan alleen aan den voet van den kansel bij het eindigen der godsdienstoefening den pre dikant de hand der gemeenschap reiken zal, niet meer alle kerkeraadsleden in de consistorie". Vacature Legerpredikant. Deputaten van de Generale Synode voor de behartiging van de geestelijke verzorging van onze militairen deelen hierbij mede, dat zij van Zijne Excellentie den Minister van Defensie het verzoek ontvingen om een voordracht in te die nen voor de benoeming van legerpredikant in de vacature-Petersen. Zij verzoeken allen, die voor die betrekking in aanmerking zouden wil len komen, zich aan hen schriftelijk op te geven voor 15 Maart a.s. Zij maken er daarbij op attent, dat de be noeming nog wel geruimen tijd zal kunnen uit blijven, aangezien nog verschillende zaken met den Minister moeten worden behandeld. Deputaten v.n., A. H. v. MINNEN, 's Gravenzande, Praeses. T. J. HAGEN, Delft, Scriba. Ds. K. Schilder. Uit het kort verslag der kerkeraadsvergadering van RotterdamDelfs- haven „De kerkeraad besluit, gehoord een breed toe gelicht verzoek van Ds. Schilder, hem met in gang van 1 Maart 1932 verlof te geven naar Art. XIV K. O. tot tijdelijke onderlating van zijn dienst, met dien verstande, dat gedurende dien tijd van het verlof de financieele band met Ds. Schilder geheel wordt losgelaten, ongeacht de voorziening in de regeling ad Art. XIII K. O. Over deze zaak en over de voorziening in den arbeid in Sectie A zal nader worden gehandeld. Ds. Schilder dankt den kerkeraad voor deze beslissing." Een Zendingshoogleeraar. Ten aanzien van de benoeming van een hoog leeraar in de Zendingsvakken, door de Generale Kerken te benoemen, schrijft Ds. J. L. Schouten in de „Amst. Kerkbode" het volgende „Wij vragen ons af, of de moeilijkheden niet hieruit voortkomen, dat van te voren niet is vastgesteld in welke vakken de te benoemen hoogleeraar onderwijs zal hebben te geven. De Synode nam het standpunt in, dat eerst na het vinden van den man bepaald zou worden, welke vakken, aan hem zouden worden opgedragen. Gezien den gang van zaken, komt het ons beter voor, eerst te bepalen, in welke vakken onder wijs zal worden gegeven en daarna den man daarvoor te gaan zoeken." De heer D. Mulder te Zierikzee, rustend hoofd eener Chr. School aldaar en mede bekend op politiek gebied, is 50 jaren lang onafgebroken ouderling der Geref. Kerk te zijnent geweest. „De Zeeuw" maakt er melding van, dat dit feit ten huize van den heer Mulder herdacht is. Bijna de geheele Kerkeraad was er aanwezig en Dr. J. van Lonkhuijzen hield een hartelijke toespraak. Na het zingen van Ps. 103 1 werd deze her denking met dank aan God beëindigd. De heer Mulder werd meermalen afgevaardigd als lid van de Generale Synode der Geref. Kerken. In den leeftijd van 69 jaar en 4 maanden, is overleden Ds. Jacob Dekker Hzn., emeritus predikant der Geref. Kerk te Lexmond. Na zijn opleiding aan de Theol. School te Kampen genoten te hebben, aanvaardde hij 27 November 1892 de bediening des Woords te Wezep (G.). In 1896 deed hij intrede te Nieuw Vennep, waar hij 21 jaren gearbeid heeft. In 1917 vertrok hij naar Ambt-Vollenhove en in 1926 naar Lexmond, waar hij op 1 Mei van het vorige jaar, na bijna 40-jarige ambtsbediening, eervol emeritaat verkreeg. Buiten v >.rantwoordclijkheid der Redactie.) Het gebed. I. Een ieder mensch heeft op aarde zijn wen- schen, hetzij groote of kleine. Bij den mensch is het leven nu eenmaal vol van wenschen en verlangens. Dingen, die zoo eiken dag voor ons liggen, hetzij binnen of daarbuiten. Elk schepsel schept ook hieromtrent zijn idealen. Zij kunnen zoo sterk bij ons aangroeien, dat het ons aldoor doet uitdrijven om het onzen God bekend te maken. Niet, dat Hij het niet weet O, ja veel be ter dan dat wij het Hem in orde zouden kun nen voorleggen. Maar Hij wil er van den Huize Jacobs om gebeden en gesmeekt worden. En wij mogen onze begeerten met bidden en smeeken bekend maken bij God. Als onze wenschen ernst zijn in 't leven, dan is er ook een gedurige begeerte Hem te zeggen wat we zoo zeer verlangen. Soms kunnen wij zóó bij Hem aandringen, dat de vrees ons bekruipt, dat wij met eerbied gesproken onzen God lastig gaan vallen. Als wij zoo vurig iets begeeren, dan laten wij Hem als het ware geen rust, omdat wij we ten, dat Hij alleen ons aller begeerte kan ver vullen. De vraag blijft altijd openBegeer ik iets wat Gode welbehagelijk is Dat is altijd zoo een duistere zaak. Dan te bidden in 't geloof, dat Hij onze begeerte zal vervullen is zoo moeilijk. Wij weten niet wat goed voor ons is en we ten ook niet wat wij bidden zullen omdat wij in ons menschelijk leven soms dingen begeeren, die niet goed voor ons zijn. Dan begeeren wij in onze dwaasheid onbewust dwaasheden cn God onthoudt het wijselijk in Zijn wijsheid. Maar ondanks dat mogen wij onze begeerte met bid den en smeeken bekend maken bij God. Daar zit de moeilijkheid. Daarom moet onze bede altijd onderworpen wezen. Altijd weer niet mijn wil, maar de Uwe ge schiede. Wanneer wij worstelen bij God om zekere wenschen vervuld te zien, dan voelen wij pas goed de macht van die onderworpen bede. Dat kunnen wij haast niet, als we zoo vurig iets willen bezitten. Iets zoo geweldig gaarne willen ontvangen en daaraan te moeten toevoegen Niet mijn wil maar de Uwe geschiede, kost kracht. Dan voelen wij al smart opkomen. Daar ligt een zeker neerleggen in, een afstaan, een prijs geven, terwijl wij er naar jagen. Wij willen immers zoo gaarne onze wenschen en beden vervuld zien Dan leven wij op hope; dan wachten wij er op. Want zoo de Heere vertoeft, verbeidt Hem, want Hij zal gewisselijk komen. Maar dan weer die macht van niet mijn wil maar de Uwe. Dan is en wordt ons geloof als de baren der zee. Vandaag ons geloof en vertrouwen zóó groot, zóó hoog en morgen zoo klein, zoo laag. Soms door de omstandigheden ineens zoo weg en uiteengeslagen als een golf die met kracht op het strand komt aanrollen en uiteenspat. Dan kampen wij met een geduchte vrees, dat wij het begeerde niet zullen en misschien door Gods wijs bestel niet kunnen ontvangen, wat wij toch zoo vurig begeerden. Dan gaan wij weer opnieuw aan 't worstelen of wij het begeerde toch mogen ontvangen. Wij weten, dat wij het niet verdiend hebben en alles verzondigd. Maar dan is er een pleiten op de genade en om het verheerlijken van Hem. Maar dat neemt niet weg, dat Hij dat alleen kan geven, wanneer Hij dat in Zijn raad heeft besloten. Dat is voor ons verborgen. Daarin zit juist de moeilijkheid van ons gebedsleven. Om dingen smeeken en vragen waarvan wij in 't geheel niet weten of Hij die wel voor ons heeft weggelegd en goed voor ons zijn. Het blijft alles aan onzen God. Zeer zeker gebeurt het, als God iets geeft, dat Hij er eerst bij ons gebed voor in het hart legt. Maar dat kunnen wij zelf niet. Dat is een werking van Gods geest. Wanneer er nog geen volle overgave is van „niet mijn wil maar de Uwe geschiede" en de vrees nog in ons leeft van het begeerde niet te zullen verkrijgen, dan zoeken wij bij onzen God een schuilplaats voor den ontzettenden slag van teleurstelling, die immers niet buitengesloten is. Wij kunnen er haast niet aan denken. Als het ons dreigen gaat, dat er geen verhooring op ons gebed zal komen, dan zoeken wij een schuil plaats. Een zeer hooge schuilplaats bij onzen God en Vader in den Hemel. Die een Vader voor ons zijn wil en zijn zal. Wat een heerlijke schuilplaats, want Hij is voor ons een verberging. Hij een verberging in de stormen en teleurstel ling van het leven. Wat een genade dat er voor ons een verberging is. Hij wil ons met Zijn vleug'len dekken gelijk een „hen" hare kiekens. Dan wordt ons bang gemoed gestild. Dan volgt er weer een uitzeggen van nog een hopen, maar ook van de mogelijke komende teleurstel ling en de gekomen teleurstelling. God heeft er ons als het ware zachtjes aan op voorbereid. Hij weet, wat wij hebben kunnen en doet al les met goddelijke tact. Den donkeren wolk deed Hij in de verte opkomen, maar Hij was ons een verberging. Daardoor en daaruit voelen wij die zalige gemeenschap met Hem. Zoo hebben wij dat geheime contact tusschen God en onze ziel waar de wereld niets van ver staat. Want de natuurlijke menschen verstaat niet de dingen die des geestes zijn. Gods verborgen omgang vinden Zielen waar Zijn vrees in woont. Middelburg. Vergadering van de Commissie van Beheer Maandag 29 Februari a.s. DE SECRETARIS. Ind. Oceaan, 26 Jan. '32. Met hartelijken dank ontvangen van de Naai- vereeniging te Terneuzen 48.Dit geld heb ik bestemd voor de aanschaffing van Klamboes (muskietennetten) voor de kinderbedjes om de baby's te beschermen voor de muskietenbeeten, die malaria kunnen veroorzaken. G. J. DRECKMEIER. Classis Middelburg. Aan de kerken der Classis Middelburg wordt bericht dat br. J. A. Vertregt, Lange Noord straat L 109 te Middelburg, zijn benoeming tot deputaat voor het in ontvangst nemen der clas- sicale collecten heeft aangenomen. Br. Vertregt zal voor het eerst zitting hou den in de pauze van de voortgezette vergadering der Classis op Donderdag 3 Maart a.s., n.m. 1 uur in de bovenzaal der Hofpleinkerk. Namens het Moderamen der Classis, D. RINGNALDA Jr., h.t. Scriba. Middelburg. Stadsevangelisatie. Werk onder schippers Er zijn reeds 3 broe ders, die zich opgaven C. Aarnoutse, L. de Ko ning, M. Pouwelse. Nu nog één, dan kan het scheepje uitzeilen Zangkoor: Het Zangkoor zal Vrijdag 11 Maart a.s., n.m. 8 uur in de Consistorie Gast- huiskerk worden geïnstitueerd. Tot dirigent werd benoemd br. Ch. de Wolff. Allen, die zich opgaven als lid worden ver wacht, maar ook alle belangstellenden zijn wel kom. HET MODERAMEN DER CENTRALE COMMISSIE. Baarland. Nadat Zondag 14 Februari onze Herder en Leeraar aan de gemeente bekend maakte, dat hij een roeping had ontvangen van de Geref. Kerk te Arum, mochten wij thans tot onze blijdschap vernemen, dat hij vrijmoedigheid had om voor deze roeping te bedanken. Dat de Heere Zijnen Zegen moge schenken op dit be sluit en den arbeid van hem onder ons moge zegenen, is de hartelijke wensch en bede. Namens den Kerkeraad, C. DOUW, Scriba. Meisjesvereeniging ..Meisjesroeping", Middelburg. Gew. Gesch.Golgotha, schets 23. C. de Rijke. Vrij onderwerp, Provinciale Diaconale Conferentie 1932. Ook dit jaar hopen de Zeeuwsche Diaconieën haar jaarlijksche Conferentiedag te houden. Ten einde deze zoo vruchtbaar mogelijk kan zijn is het gewenscht dat de Diaconieën haar vragen of wenschen tijdig kenbaar maken aan het Co mité, opdat dit daarmede bij de vaststelling der Agenda kan rekenen. We verwijzen daartoe naar achterstaande advertentie en verzoeken den B. B. zoo spoedig mogelijk aan dat verzoek te willen voldoen. We hopen dat deze advertentie voldoende zal zijn, daar het niet in de bedoeling ligt ook nog op andere wijze de Diaconieën een opwekking te doen toekomen om hun vragen of wenschen kenbaar te maken. HET BESTUUR. Theologische School te Kampen. Vriendelijk verzoek ik aan de correspondenten in de classis Middelburg de contributies mij spoe dig af te dragen, opdat ik voor het einde van het boekjaar alles kan afdragen aan den Pen ningmeester. Men zal zich herinneren, dat vóór 1 Mei de gelden behooren te zijn afgedragen. Br. v. d. Bosse, correspondent te St. Laurens, bracht mij deze week de contr. uit die plaats. Dit was evenals het vorige jaar 36.Vrien delijk dank. Eventueele verhuizingen van contribuanten, gelieven de correspondenten mij mee te deelen, opdat ik deze aan andere correspondenten kan overgeven. De correspondent voor de classis Middelburg, J. OLTHOFF. Middelburg, 26 Februari 1932. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN Middelburg. Tot onze blijdschap mogen wij be richten, dat wij op de vraag in de Kerkbode van 19 Febr. j 1. van een zestal broeders en znsters, waarbij ook de fam. W. nit Westkapelle, hebben ontvangen een mooie collectie kleeding. Voorts 10 paar schoenen en een gift van f 0,25. "Wij zijn daar voor zeer dankbaar, ten eerste voor de gave, en ten andere voor de medewerking in den arbeid. Namens de Evangelisatie-Commissie, Korteknie, Secr. Molstraat 20. ZENDING. Middelburg. Ontvangen van de kinderen der School Gravenstraat een groote doos zilverpapier van Eduard en Daantje Kögeler een pakje zilver papier van Wim en Riekje van Ouwerkerk een groote zak zilverpapier, een pakje capsules en 200 stuks halve centen van N. N. fluit de catechisatiebus Gasthuiskerk f15 23 waarbij fl.was en uit de bus Hofpleinkerk f 13.38. Voor al deze giften namens de commissie onzen hartelijken dank. W. P. Wattel, Penningm. Korte Noordstraat 8. Middelburg. Ontvangen een pak zilverpapier van de kinderen der Chr. Bewaarschool te Seroos kerke. Mej. C. Littooij. Molstraat 90. Arnemuiden. Onder hartelijken dank ontvangen van J. J. Boone inhoud Zendingsbusje f 5 01. Namens de Zendings-commissie, J. Kwekkeboom, Penningm. Terneuzen. Ontvangen collecten uit de Classis Axel voor Evangelisatie in België van de navolgende Kerken: Aardenburg f9.91, Terneuzen f55 30 en Oostburg f 17.91. M. Riemens. Meliskerke. In dank ontvangen voor de Zending: uit de busjes van R. en A. Koets f4 245; van C. Clarisse f 2.27 van A. Dekker f 3.11 en van C. en J. Davidse f 5.26. K. Polderman, Penningm. Serooskerke. Met hartelijken dank ontvangen voor de kerktelefoon f 10,mij op een vergadering door een br. ter hand gesteld en Donderdagmorgen gevonden in mijn brievenbus f 2,50 „uit dankbaar heid, dat de zieken gisteren avond nu ook alles zoo goed hebben kunnen volgen." Na de breedvoerige toelichting op de vergadering met de gemeente ge geven schrijf ik hier thans geen krachtige aanbeveling neer. De zaak werd immers de gemeente voldoende op het hart gebonden. Laat dan de liefde van Christus ons ook in deze zaak mogen dringen. W. F. M. Lindeboom. Met dank ontvangen van de kinderen van Hubr. Sinke 200 halve centen voor de Zending. De Commissie. HOSPITAAL MAGELANG. In dank ontvangen door bemiddeling van Mej. Alewijnse van br. S. f050; van br. R f025; van br. D. f0.50; van Mevr. H f025, samen f 1 50door tusschenkomst van Mevr. Kruiswijk f 8.van N. N. en fl.van Mej. N. N. Namens de Commissie, L. A. Tange, Penningm. Middelburg In dank ontvangen voor de armen- kolonie te Blondo, uit Zeeland van de Geref. Kerken te KapelleBiezelinge f 3.30te Baarland f 2.te Oostkapelle f2 en Schoondijke f2 50- C. J. Hondius. VEREENIGINGSLEVEN. Geref. Meisjesvergadering NuniaMiddelburg. Afdeeling I. Bijb Gesch. Mozes geboorte en jeugd, Ex. 21 door Etje Loodewijk. Na de pauzeBijdrage, Emmy van Sluijs, Rietje Kleijnenberg, Anny v. Ouwerkerk. Afdeeling II. Bijb. Gesch. „De instelling van het Pascha", Ex. 12 en 13, door Jeannette Versluijs. ReciteerenGré Janse. Geref. jongelingsver. Dr. Lützen Wagenaar. M'burg. N. T. 43. Voor 't Joodsche gericht, vr. C. de Rijke. V. G. 15. Grondvesting der Republiek, vr. J. Willeboordse. Knapenvergadering .JSamuèl", Middelburg. Afdeeling III. B. G. Numeri 9, 10, 11, 12:1—13: Mozes' moeite door vr. Nieuwenhuize. Vrije werkzaamheden. Geref. Jongelingsver. Herman Faukeel", Middelburg. Gel. Bel Art. 25 door vr Leenhouts. A. R. Beg. art. 21 Partijbeleid door vr. Graafhuis Geref. Jongelingsver. ,£ola-Fide"Middelburg. O. T. art. 28. Het priesterschap van Aaron, vr. Aarnoutse. A. R. art. 12. Schoolstrijd, vr. J. Ton. J. V. op Geref. Grondslag Pred. 12la te Koudekerke. Vergadering Zaterdagavond 7.30 uur in het Yereeni- gingsgebouw. Inleiding N. T. „De rijke Man en de arme Lazarus", door vr. P. Izeboud Ez. Voordracht door vr. P. Boone. Improvisatie door vr. K. Melis. Inleiding Vad Gesch. „Willem I kiest de zijde van het Nederlandsche Volk", door vr. M. Boone. IN DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND OP ZONDAG 28 FEBRUARI 1932. CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Collecte. Hofpleinkerk 9.30 uur ds. D. Ringnalda 6 uur Noorderkerk 9.30 unr 2 uur 6 uur Arnemuiden 9.30 en 2 uur Domburg 9.30 uur 2 uur Gapinge 9.30 uur 2 uur Grypskerke 9 en 2 uur Koudekerke 9 en 2 uur St. Laurens 9.30 en 2 uur Meliskerke 9 uur 2 nur Oostkapelle 9.30 en 2 uur Serooskerke 9.30 en 2 uur ds. W. F. M. Lindeboom Souburg 9.30 en 2 uur ds. J. C. J. Kuiper Veere 9.30 en 2 uur ds. J. v. d. Guchte Vlissingen 9.30 en 5 30 uur ds. H. A. Wiersinga Collecte Zuiderzee-arbeid. Vrouwepolder 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. P. J. 0. de Bruijne Westkapelle 9.30 uur ds. J. E. Visser Voorber. H. Av. 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE ZIERIKZEE. ds. D. Scheelo ds. D. Scheele ds. H. A. Wiersinga te Vlissingen. ds. D. Ringnalda Cand. H. Scholing Lezen eener Leerr. ds. J. E. Visser ds. P. J. 0. de Bruijne Lezen eener Leerr. ds. H. Pestman ds. A. C. Heij ds. A. Koning Lezen eener Leerr. ds. D. Ringnalda ds. E. Douma Brouwershaven 930 en 2 uur Bruinisse 9.30 en 2 uur Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Geersdijk 9.30 en 2 uur Haamstede 9.30 en 2 uur Kamperland 9 en 2 uur Bed. 6 uur Nieuwerkerk 9.30 en 6 uur Bed. 2 uur Oosterland 9.30 en 2 uur Scharcndijke 9.30 en 2 uur Wissekerke 9.30 en 2 uur Zierikzee 10 en 6 uur dr. Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. J. de Meester ds. J. P. Unger ds. F. Staal Lezen eener Leerr. ds. U. Elgersma ds. F. J. v. d. Ende H. Av. en Dankz. Lezen eener Leerr. ds. M. Heuzeveldt H. Av. en Dankz. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. J. B. Vogelaar Lezen eener Leerr. J. van Lonkhuijzen ds. Z. Hoek CLASSE THOLEN. Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur ds. W. M. Ie Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur ds. A. Andree Poortvliet 9 30, 2 en 6 uur dhr. K. de Vries Rilland-Bath 9.30 cn 2 uur ds. K. Spoelstra te Meeden. Tholen 9.30 en 2 uur dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur ds. C. Vreugdenhil CLASSE GOES* Biarland 9.30 uur 2 uur Borssele 9.30 uur 2 uur W. 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. ds. Joh. Boojj Lezen eener Leerr. ds. C. Vonk ds. R. J. v. d. Veen te Bussum. Biddag voor het gewas. Driewegen 9.30 uur ds. C. Vonk 2 uur Lezen eener Leerr. Kapelle-Biezelince 9.30 en 2 uur ds. A. Scheele Goes 9 30 en 5 30 uur ds. W. H. v. d. Vegt 's Gravenpolder 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. G. van Heiningen Heinkenszand 9.30 uur ds. Joh. Booij 2 uur Lezen eener Leen. Yerseke 9.30 en 2 uur ds. A. H. Aussoren Wemeldinge 9.60 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kminingen 9.30 en 2 uur ds. J. Koolstra Nienwdorp 9.30 en 2 uur ds. E. Beukema Wolphaartsdiik 9.30 uur ds. G. van Heiningen 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE AXEL* Aardenburg 9.30 en 3 uur Axel 9 en 2 uur Hoek 9.30 en 2 uur Oostburg 9.30 en 2 uur Schoondijke 9.30 en 2 uur Terneuzen 9.30 en 2 uur Zaamslag 9 en 2 uur ds. W. Scheele te Hoogersmilde. ds. J. S. Post ds. R. J. v d. Veen te Bussnm. ds. Th. Potma ds. D. J. de Vries ds S. Groeneveld ds. A. B. W. M. Kok

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1932 | | pagina 3