BOEKAANKONDIGING. PREDIKBEURTEN (of dooplid) boven den 16-jarigen leeftijd is welkom 2e. dat de arbeid van huisbezoek en lectuur- verspreiding onder schippers krachtig ter hand zal worden genomen, waartoe de Centrale Com missie een beroep doet op de manslidmaten der gemeente, zich hiervoor bij ondergeteekende te willen aanmelden. Zijn er op onze Mannen- of Jongelingsver- eenigingen niet een viertal broeders, die ons in dezen noodzakelijken arbeid willen helpen, opdat wij kunnen komen tot een afzonderlijke sub commissie voor het werk onder de schippers Van particuliere zijde is mij al financiëelen steun toegezegd, zoodra er werkkrachten gevonden zijn. Ook jegens de schippers mogen wij onze roeping niet verwaarloozen. Broeders, helpt ons! Ds. RINGNALDA. VERGADERING van den Kerkeraad van St. Laurens op 2 Februari 1932. Praeses opent de vergadering, laat zingen Ps. 146 1, leest Filippenzen 2 en gaat voor in gebed. Eén ouderling door ongesteldheid afwezig. Notulen worden bekrachtigd. Ingekomen stukken a. Een tweetal dankbe tuigingen voor ontvangen steun, voor kennis geving aangenomenb. Van Tractaatgenoot- schap Filippus een verzoek om steun voor ver spreiding van kalenders onder militairen, zal met een kleine gift worden gesteund c. Sanatorium voor zenuwlijders te Zeist en verzoek om steun, zal op dezelfde wijze als vorig jaar gesteund worden uit de Diaconale Kas d. van de Geref. Ver. voor Drankbestrijding Afd. M'burg om ge bruik van het kerkgebouw. Als een andere da tum wordt gevraagd, zal het verzoek worden ingewilligd van Afd. B. O. Z. N. M. B. verzoek om steun. Aangezien de tehuizen in onze om geving worden gesteund, voor kennisgeving aan genomen f. van den uitgever Kok te Kampen. Aanbieding van boekwerken. Enkele zullen wor den gekocht om uit te reiken aan hen die belij denis hebben afgelegd. Attestatie van een gezin uit M'burg en een doopattest uit Oostkapelle. Rapporten. Praeses heeft geen bijzonderheden te melden. In verband met het te houden Heilig Avond maal worden enkele bezoeken geregeld. Naar de Classis worden afgevaardigd Ds. A. Koning en Ouderling Koole en Secundus Br. Boon. Diaconale Zaken. Enkele gezinnen is of zal steun worden aangeboden. De boeken der Dia conie worden nagezien en in orde bevonden. 16 Februari vergadering met de manslidmaten. Financiëele zaken. Commissie van Beheer be richt dat als boekhouder is benoemd br. W. S. Davidse. De Kerkeraad keurt deze benoeming goed. Verder stelde de Commissie enkele wijzigin gen voor in de instructie, waarvan enkele wor den afgewezen en enkele worden overgenomen. De Commissie kon verder mededeelen, dat de financiëele zaken reden tot tevredenheid geven. Rondvraag levert niets op. Lezing persverslag. Sluiting. DE KERKERAAD. Serooskerke. KORT VERSLAG van de vergadering van den Kerkeraad op Maandag 2 Februari 1932. Aanwezig alle leden, behalve br. Wondergem, die ongesteld is. Opening. Notulen. Ingekomen Stukken. 1. Steunaanvraag van het Geref. Tractaatgenootschap „Filippus", naar de Commissie ad hoe 2. idem van Algem. Onder steuningskas Christelijk Sanatorium voor Ze nuwlijders, voor kennisgeving aangenomen. 3. Agendum voor de Classic, vergadering op 10 Februari a.s. Afgevaardigd worden als primi Ds. W. F. M. Lindeboom en Oud. P. Meijers sec. br. C. Jobse. Kerkelijke Stand. Met attestatie ingekomen uit Goes Pieter Melis Neeltje Wisse en Adri- ana Cornelia Kodde. Rapporten. Br. Meijers rapporteert dat de boeken van de kerk zijn nagezien en accoord bevonden. Br. Jobse rapporteert hetzelfde ten aanzien van de boeken der Diaconie. Het Jaar feest der Knapenvergadering werd bijgewoond door br. Adr. Melis, die daarvan verslag uit brengt. Br. Meijers doet enkele mededeelingen over de gehouden openbare vergadering der J. V. en de beide M. V.en. Br. Tavenier deelt mede het verloop van de gehouden vergadering der Zendingscommissie. Op een Zondagavond in Maart zal Ds. Wiersinga van Vlissingen voor de gemeente optreden met een Zendingsrede over het onderwerp „Hoe Christus in der hei denen hart werkt". Diaconale Zaken. Verschillende aangelegen heden worden besproken en leiden tot een be slissing. Br. de Wolf rapporteert namens de Commis sie van Beheer over de Kerktelefoon. Nog en kele inlichtingen zullen worden ingewonnen. Een indeeling der gemeente in 5 wijken ten behoeve van het ziekenbezoek, voorgesteld door het Moderamen, wordt door den Kerkeraad aan vaard. Bediening van het H.A. zal D.V. plaats vin den op Zondag 21 Februari a.s. Voorbereiding 14 Febr. des nam. Rondvraag. Sluiting. DE SCRIBA. VERGADERING van den Kerkeraad (Breed). Middelburg, 4 Februari 1932. Praeses Ds. Ringnalda. Gelezen Matth. 5 112. Gebed. Notulen na een kleine wijziging goedgekeurd. Ingekomen Stukken a. Bericht van overlijden van Tannetje Da vidseCoppoolse en van Pieternella Josina Andriesse. b. Verschillende dankbetuigingen voor ge zonden giften. c. Bericht van de broeders Olthoff en Terp stra, dat ze hun benoeming tot lid der Com missie van Beheer hebben aangenomen. d. Dankbetuiging van Patrimonium voor het gebruik van de Hofpleinkerk, met een gift voor de armen. e. Uitnoodiging van de Jongelingsvereeniging „Lutzen Wagenaar" om tegenwoordig te zijn op hun jaarvergadering de broeders Heemskerk en Tazelaar worden daartoe afgevaardigd. f. Verzoek om gebruik te mogen maken van de Gasthuis- en Noorderkerk door de Zeeuw- sche af deeling van den Bond van Jongelings- vereenigingen op Geref. Grondslag. Verwezen naar de Commissie van Beheer. g. Het finantiëel verslag van de Zendings commissie door br. Tange. h. Rekening en Begrooting van de kerktele foon door br. Lavooij. WoensdagavondcommissieIngekomen 1 doopattest en 4 lidmaten attestatiën. Tot afgevaardigden naar de Classicale ver gadering op 10 en 24 Februari worden aange wezen PrimiDs. Ringnalda en br. Lavooij sec. Ds. Scheele en br. Loof. Rondvraag Rapport van br. Sanderse over de feestvergadering bij gelegenheid van het 50- jarig bestaan van Patrimonium. Tot nazien van de rekening van de kerk wor den aangewezen de broeders Louwerse en Ornee; van de Diaconie Heemskerk en Van der Wel le van het Rusthuis Feij en Suurmond. Sluiting. Donderdag 11 Februari Smal. Maandag 15 Februari Sectie Ds. Ringnalda. Donderdag 18 Februari Sectie Ds. Scheele. DE KERKERAAD. Aardenburg. Op 28 Januari j.l. vierde de J. V. op G. G. „Calvijn", alhier, haar tweede Jaarfeest. Deze nog kleine en jonge vereeniging gaf op dezen avond blijk, dat er goed wordt gewerkt en dat ze vrucht van hun arbeid mogen constateeren. Het was een gezellige en aange name avond, waar ongetwijfeld vele van hebben genoten. Hopende dat ze op dezen ingeslagen weg mogen voortgaan, zoodat ze voor de om geving en de plaats zelve vruchtbaar mogen zijn. Geve de Heere haar de kracht om steeds voort te gaan, opdat ze mag toenemen in inner lijke kracht, maar ook in uiterlijke macht. DE SECRETARIS. De Roep van het Bloed. Hendeck Sönne. Uitgave van N.V. Gebrs Zo mer Keuning's Uitgeversmaatschap pij, Wageningen. De lezers „op den Uitkijk" zullen deze ge schiedenis, welke zich afspeelt in den Achter hoek van Overijssel kennen. Wij zijn er dank baar voor, dat de feuilleton in boekvorm voor ons ligt. Wie den Achterhoek kent, voelt dat de schrijver van zeer nabij met het leven aldaar bekend is. Hij beschrijft het op zulk een wijze, dat men er door geboeid wordt. Onze jonge menschen moeten dit toch lezen, waarin het Christendom geen etiquet, maar levende werke lijkheid is. Zoo'n Heidekerel. Een Roman van de arme Friesche heide door Ds. J. A. Visscher. Uitgave N.V. Gebrs Zomer Keuning's Uitgeversmaatschappij, Wageningen. De schrijver is kenner van het Friesche volks leven. Ds. Visscher bezit de gave het in zulk in vorm te gieten, dat zijn werk van alle kan ten af is. Hartelijk aanbevolen. De Stille Zegepraal door Greeth Smitskamp. Uitgave H. M. Holland, Amsterdam. Een bundel mooie schetsen van een schrijfster, die veel belooft voor de toekomst. Het Sociale Jezus-Beeld door W. M. Le Cointre. Uitgave H. M. Holland, Amsterdam. In onze dagen wil ieder beslag leggen op Je zus. Jezus van Nazareth gaat niemand onopge merkt voorbij, waarom Hij dan ook in alle le venskringen een plaats krijgt. Niet te verwon deren, dat men ook in het sociale leven met Hem rekening wenscht te houden. Maar zulk een verwrongen beeld wordt ons getoond, dat van den Jezus der Schriften niets of niet veel meer overblijft. Allerlei theorieën zijn verkondigd over Jezus, welke gretig zijn aangenomen, maar die ons Hem tegelijkertijd ontrooven. Opdat wij zouden kunnen onderscheiden is noodzakelijk, dat wij weten, hoe men in moderne en socialis tische kringen over Jezus denkt. Ds. le Cointre, een onzer medewerkers aan de Kerkbode, heeft in dit werk, dat getuigt van zeer veel studie en belezenheid, in het bizonder het sociale Jezus beeld beschreven. In hoofdstuk I, het socialistische Jezus-beeld, behandelt hij de theoretici, den arbeider, de lit teratoren en hun Jezus-beeld. In hoofdstuk II, het Jezus-beeld en zijn plaats in het nationale en internationale leven, de oor logslitteratuur, het pacifistische, anti-militairis- tische, revolutionaire Jezus-beeld, benevens het sociale Jezus-beeld en de taak der Zending. Met al deze vragen komen wij Christenen tel kens in aanraking wij kunnen er ons niet aan onttrekken. Een waar men tegenwoordig de meening hoort verkondigen, dat men eenvoudig als Christen sociaal-democraat moet zijn, is ver- eischt te weten, hoe Christus in die kringen ge denatureerd wordt, maar tegelijkertijd welke de roeping der christenheid is, óm in de sociale vragen het juiste Jezus-beeld te openbaren. Dit wil de schrijver in een volgend deel doen. On getwijfeld zal dan het persoonlijke element meer op den voorgrond treden, dan in dit historisch gedeelte. Deze studie heeft de sociale litteratuur ver rijkt. Het verklaarde Uitzicht door P. J. Risseeuw. N.V. Gebr. Zomer Keu ning's Uitgeversmaatschappij, Wage ningen. Een Scheveningsche geschiedenis. Oud-Sche- yeningen en Nieuw-Scheveningen worden ver tegenwoordigd door Leendert Dijkhuizen en Frieda Lankamp, die na veel strijd met elkaar trouwen. Het Scheveningsche dialect en de be schrijving van de economische omstandigheden van de visscherij, doen de omgeving van de hoofdpersonen voor ons leven. Een geschiede nis uit het leven gegrepen een boek, dat wij in veler handen wenschen. Tekst en Uitleg. Practische Bijbel verklaring door Dr. F. M. Th. Böhl en Dr. A. van Veldhuizen. Dr. A. Troelstra, Ezechiël, eerste deel, gebon den 2.90. Prijs per deel, bij inteeke- ning op de serie 2.75. Bij inteekening op de serie voor inteeken. N.T. 2.50. Deze bekende Practische Bijbelverklaring is weer een deel rijker geworden. Dr. A. Troesltra geeft ons het eerste gedeelte van Ezechiël, waar voor de bijbelonderzoekers hem dankbaar zullen zijn. Deze profeet is niet zoo gemakkelijk te ver staan, waarom het dan ook toe te juichen is, dat door dergelijken arbeid de Schrift nader tot ons komt. De beoordeeling van de vertaling laten wij aan vakmenschen over, maar wat wij er van lazen en wat ook de beschouwing betreft van Dr. Troelstra over dit bijbelboek, doet ons uitzien naar het 2de deel. Middelburg. SCHEELE. CORRESPONDENTIE. Aan Br. S. te S. Uw stuk is te lang om ge plaatst te worden met vele gedachten uit uw schrijven kan de redactie meegaan, welke nader zullen overwogen worden. SCHEELE. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN Middelburg. Ontvangen van N. N. f 2.50 voor de kerk, met dank. D. Scheele. Ter neuzen. Ontvangen collecten uit de Classis Axel, voor de Joden Zending Axel f 129,48 Oostburg f 20,65 Terneuzen f 27,44; Zaamslag f 10,Schoondijke f 15, Zaamslag voor Evangelisatie in de Prov. f 47,41. M. Riemens. S e r o o s k e r k e. Deze week is kalm verloopen. Toch kan ik met blijdschap melden, dat we het ge- wenschte doel weer een stapje nader kwamen, want onder hartelijken dank mag ik de volgende giften verantwoorden. Door bemiddeling van br. Abr. Melis werd ontvangen voor straatprediking f 5,en voor de kerktelefoon f 5,Vooits kwam in voor de nieuwe kerktelefooninstallatie, gevonden in de collecte j.l. Zondag „Uit dankbaarheid" f 2,50 en werd mij ter hand gesteld een gift van f 2 50 en f 10, Blijkens de gesprekken heeft deze zaak veler sym pathie. Laat men dan niet te lang wachten woorden in daden om te zetten, want daaraan is nu, in den proeftijd, vooral behoefte. Als steeds bereid groote en kleine giften in ont vangst te nemen. W. F. M. Lindeboom. LINNENLAST-COMITE MAGELANG— PARAKAN—BLONDO. Met hartelijken dank ontvangen van de Zendings- naaikrans te Klundert door Mej. J. H. Hagt f 70,—; contributie Vlissingen door Mej. B. W. de Kam f 25,50van L. Molendijk te Roosendaal f 10, van~de naaikrans Tryphosa te Zevenbergen door ds. M. B. van 't Veer f 25,door den heer Volkers van N. N. f 1 door Mej. A. J. Pouwer van Mej. J. v. W. te Middelbnrg f 1,50Zendings-Comité Ger. Kerk te Maastricht door? Zr. W. Miedema f 9,68 van de Geref. M. V. „"Wees een Zegen" te Driewegen door Mej. J. Krijger f 5,00. S. E. HeijGoslinga. Geref. Pastorie, Koudekerke. Giro-adres Ds. A. C. Heij no. 169757 Adres voor aanvrage van naaigoederen Mej. C. Wagenaar, Markt K 4, Middelburg. Adres voor terugzending van goederen den Heer J. Volkers, Koster, Noorderkerk, Bogardstraat, Middelburg. HOSPITAAL MAGELANG. Middelburg. In dank ontvangen door tus- schenkomst van Mej. B. Tange f 2,— van N. N. door bemiddeling van Mej. G. Davidse f 1,van N. N. Namens de Commissie, L. A. Tange, penningm. In dank ontvangen voor de Armenkolonie te Blondo, uit Zeeland van Geref. kerk Rilland Bath f 5,Geref. kerk Oost burg f 1.50Geref. kerk St. Laurens f 10,Geref. kerk Vrouwepolder f 2,50Geref. kerk Bruinisse f 5, C. J. Hondius. Middelburg, Februari 1932. ZENDING. Middelburg. Ontvangen uit de Zendingsbusjes van de Zondagschool te Middelburg door tusschen- komst van Mej. Le Cointre f 21,29; van Mej. J. v. d. Wal, Westkapelle, 200 halve centen, opgespaard door de kinderen der Zondagschooldoor tusschenkomst van Mej. Alewijnse van Mej J. 1,en van Maatje en Sientje Dekker, Westkapelle, een pak zilverpapier. Voor al deze giften mijn hartelijken dank. Namens de Zendingscommissie, W. P. Wattel, penningm. Korte Noordstraat E 8. Arnemuiden. Met hartelijken dank ontvangen 200 halve centen van Jo, Beth en Jaantje Buijs 50 centen van Lientje Flipsef 2,6672 van Janna de Nooijer Jac d. Namens de Zendings-Commissie, J. Kwekkeboom, penningm. V E REE N I G I N G S LEV EN. Geref. Jongelingsver. Dr. Lützen Wagenaar, M'burg. G. B. ait. 12 A. Van de schepping aller dingen, vr. J. Roose. 0. P. 21. Partijbeleid, vr. A. Vroon. Knapenvergadering „Samuël", Middelburg. Afdeeling III. B. G. Ex. 19 3-2026 24 1—18 door vr. Kingmans. V. G. Willem van Oranje II, Jan. nr. door vr. Nieuwenhuize Geref. Jongelingsver. „Sola-Fide", Middelburg. N. T. art. 39—40: De Paaschmaaltijd en Heilig Avondmaal, vr. P. de Boks. Vrij onderwerpvr. A. Cornelisse. Geref. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Afdeeling I. Bijb. Gesch.„Jozefs Verhooging", Corry Leijnse, Gen. 40 en 41. Na de pauzeReciteeren doorMaatje Riemens, Anny van Ouwerkerk, Maatje Polderman. Afdeeling II. Bijb. Gesch.„Job" door Leintje Kingmans. ReciteerenFrancien Roose. Meisjesvereeniging „Meisjesroeping", Middelburg. Donderdag 11 Febr. geen vergadering. J. V. op Geref. Grondslag Pred. 12 la te Koudekerke. Vergadering Zaterdagavond 7.30 uur in het Veree- nigingsgebouw. Inleiding Schriftstudie: „Het beeld Gods". Geref. Jong. blad 41ste Jaargang No. 8 door vr. W. de Schipper. Inleiding Anti-Revolutie beginselen. Ons Program art. 12 schets 3 en 4 door vr. C. Sinke. IN DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND OP ZONDAG 7 FEBRUARI 1932. CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Hofpleinkerk 9.30 uur ds. D. Scheele 2 uur ds. J. Schoonhoven te Delfshalven. 6 uur ds. J. Schoonhoven Noorderkerk 9.30 uur ds. D. Ringnalda 6 uur ds. D. Scheele Arnemuiden 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. D. Ringnalda Voorber. H. Av. Domburg 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. J. E. Visser Gapinge 9.30 uur ds. P. J. 0. de Bruijne 2 uur Lezen eener Leerr. Grijpskerke 9 en 2 uur ds. H. Pestman Koudekerke 9 uur ds. A. C. Hey 2 uur Lezen eener Leerr. St. Laurens 9.30 en 2 uur ds. A. Koning Voorber. H. Av. Meliskerke 9 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. A. C. Heij Oostkapelle 9.30 en 2 uur ds. E. Douma Serooskerke 9 30 en 2 uur ds. W. F. M. Lindeboom Souburg 9.30 en 2 uur ds. J. C. J. Kuiper Veere 9.30 en 2 uur ds. J. v. d. Guchte Vlissingen 9.30 en 5.30 uur ds. P. Ch. v. d. Vliet te Utrecht. Vrouwepolder 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. P. J. 0. de Bruijne Westkapelle 9.30 uur ds. J. E. Visser 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9 30 en 2 uur Bruinisse 9.30 en 2 uur Colijnsplaat 9 30 en 5.30 uur Geersdijb 9.30 en 2 uur Haamstede 9.30 en 2 uur Kamperland 9.30 en 2 uur 6 uur Nieuwerkerk 9.30. 2 en 6 uur Oosterland 9.30 en 2 uur ds. J. de Meester ds. J. P. Unger ds. F. Staal Lezen eener Leerr. ds. U. Elgersma ds. F. J. v. d. Ende Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr ds. J. B. Vogelaar Bed. H. Av. en Dankz. Collecte Emeiitusfonds. Scharendijke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr Zierikzee 10 en 6 uur dr. J. van Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. Z. Hoek CLASSE T H O L E N. Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur ds. W. M. le Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur ds. A. Andree Poortvliet 9 30, 2 en 6 uur dhr. K. de Vries Rilland-Bath 9.30 en 2 uur ds. J. van Nes te Den Haag. Tholen 9.30 en 2 uur dr. C. Veltensar Oud-Vosroeer 9.30 en 2 uur ds. C. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur ds. C. Vonk Voorber. H. Av. Borssele 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. D. Scheele te Middelburg. Vooiber. H. Av. Driewegen 9.30 uhr ds. Joh. Booij 2 uur Lezen eener Leerr. Kapelle-Biezelinge 9 30 en 2 uur ds. A. Scheele Goes 9 30 en 5 30 uur Prof. dr. Aalders te Hilversum. 's Gravenpolder 9.30 en 2 uur ds. E. Beukema Bed. H. Av. en Dankz. Heinkenszand 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. Joh. Booij Bevestiging van Ambtsdragers Yerseke 9.30 en 2 uur ds. J. de Koning te Schipluiden. Wemeldinge 9.60 en 2 uur ds. W. H. v. d. Vegt Kruiningen 9 30 en 2 uur ds J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Wolphaartsdijk 9.30 en 2 uur ds. G. van Heiningen Bed. H. Av. en Dankz. CLASSE A XEL. Geref. Jongelingsver. „Herman Faukeel", Middelburg. Gel. Bel. Art. 24 door vr. Leenhouts. A. R. Beg. Art. 20. Kerk en Staat; deel I en II door vr. L. Kingmans. Aardenburg 9.30 en 3 uur Axel 9 uur 2 uur Hoek 9 30 en 2 uur Oost.burg 9.30 en 2 uur Schoondijke 9.30 uur 2 uur Terneuzen 9.30 en 2 uur Zaamslag 9 uur 2 uur ds. J. S. Post ds. A. B. W. M. Kok Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. Th. Potma ds. D. J. de Vries Lezen eener Leerr. ds S. Groeneveld Lezen eener Leerr. ds. A. B. W. M. Kok

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1932 | | pagina 3