BOEKAANKONDIGING. PREDIKBEURTEN Aardenburg en Hoek vragen vacaturebeurten. Hoek vraagt en verkrijgt Ds. Groeneveld als consulent. Deze kerk vraagt en verkrijgt dit jaar classic, steun in geval ze weer een eigen Dienaar des Woords heeft. Art. 8. Rapporten a. Van de kerken Axel en Zaamslag. dat de stukken in verband met de losmaking van Ds. Vanhaelen zijn nagezien en goedgekeurd. b. Van de Commissie, benoemd inzake ge schil Kerkeraad N. en br. J. S. e.a. Overeen komst is verkregen. c. Financieel verslag van Quaestor cl. Wordt goedgekeurd. Naar bezuiniging zal worden ge streefd. Art. 9. Ds. de Vries wordt benoemd tot pri mus voor regeling van de vacaturebeurten, Ds. Potma tot secundus. Voor Zending wordt Ds. de Vries als sec. aangewezen. Art. 10. Regeling vacaturebeurten. Aarden burg Maart Ds. Potma, April Ds. Kok, Mei Ds. Groeneveld. HoekFebr. Ds. Groeneveld Maart Ds. de Vries, April Ds. Post, Mei Ds. Potma. Art. 11. a. Bezwaarschrift van br. J. L. van A. Wordt behandeld. Een commissie wordt be noemd om deze zaak te onderzoeken. b. Bezwaarschrift van brs. J. S. en G. D. te N. De classis kan aan 't verzoek van deze broeders niet voldoen. c. Twee bezwaarschriften van br. G. de F. te N. Het eerste bezwaarschrift wordt onge grond, het tweede onontvankelijk verklaard. Art. 12. Afdoening van geldelijke zaken. Art. 13. Roepende kerk voor volgende ver gadering is Neuzen. Datum 10 Mei. Aanvang 9]/2 uur te Neuzen. Moderamen Ds. de Vries, praeses Ds. Groeneveld, scriba Ds. Post, as sessor. Art. 14. Te houden collecten voor Jaunari Evangelisatie in België FebruariHulpbeh. Ker ken in Prov. Maart Theol. Fac. V.U. Art. 15. Lezing Korte Notulen. Art. 16. Sluiting. Namens cl. Axel, A. B. W. M. KOK, h.t. Assessor. Zaamslag, 19 Januari '32. KORTE NOTULEN der vergadering van de classis Goes der Geref. Kerken. 1. Opening te 10 ure door de kerk van Nieuwdorp. Alle kerken wettig vertegenwoordigd. Afwe zig de predikanten van Heiningen en Koolstra. 2. Vergadering geconstitueerd moedramen Praeses Ds. Scheele scriba Ds. v. d. Vegt assessor Ds. Vonk. 3. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en ongewijzigd vastgesteld. 4. Van een drietal ingekomen stukken, uit de classes den Bosch, den Haag en Woerden wordt met leedwezen kennis genomen. 5. De behandeling der instructies van de kerk Borssele en Driewegen wordt uitgesteld tot punt 7 en 9 van het agendum. 6. De vereischte stukken voor de emeritee- ring van Ds. C. v. Schie, pred. der kerken van Borssele en Driewegen, worden in orde bevon den. Een door de vorige vergadering benoemde commissie rapporteert van haar onderzoek inzake de financieele zijde dezer zaak. Haar voorstel om aan Ds. van Schie een pensioen toe te ken nen van een bepaald bedrag wordt na eenige dis cussie aangenomen. Dit pensioen zal ingaan 1 Februari 1932. Aan de kerken van B. en Dr. wordt nog een bedrag toegezegd, aan elk, uit de kas der Hulp beh. Kerken in de classis, terwijl zij aangemoe digd worden om haar aandacht op het beroeps- werk te zetten. 7. Ds. Scheele rapporteert van de quaestuur der classis, van de zaken naar art. 13 en van de Zendingsaangelegenheden Ds. Beukema rap porteert van de Evangelisatie in België en ook het rapport van Ds. v. Heiningen inzake de Evangelisatie in de provincie wordt bekend ge maakt. De boeken dezer deputaten worden in orde bevonden. 8. Betreffende de zaak van het op te stellen formulier art. 54 K.O. voor proponenten, is ge bleken, dat de commissie ad hoe haar opdracht niet heeft kunnen uitvoeren. In haar vacature ouderling de Putter wordt br. de Schipper van 's-Gravenpolder aangewezen. 9. Vacaturebeurten. Aan 's-Gravenpolder wordt toegestaan 3 da gen (Ds. Beukema, v. Heiningen, Koolstra), aan Wemeldinge 3 volle dagen (Ds. Booy, Koolstra, Scheele) en 3 halve dagen (Ds. v. d. Vegt, Vonk, Beukema), aan Yerseke 2 dagen (Ds. Booy, Koolstra), terwijl ook nog voor dit kwar taal de kerken van Borssele en Driew. liefde- beurten zullen ontvangen als voorheen. 10. Rondvraag naar art. 41 K.O. levert niets bijzonders op slechts deelt de kerk van Goes mee, dat tot archivaris door haar is aangewezen br. H. C. van Donk, en de kerk van Nieuwdorp verzoekt den steun der classis bij de provincie om de toelage aan de kinderen van wijlen haar emeritus-predikant te verhoogen. Op haar ver zoek, dat de bijdragen voor het hospitaal te Magelang mocht worden verlaagd, kan echter onmogelijk worden ingegaan. 11. Ook de persoonlijke rondvraag levert geen bijzonders op. 12. Volgende vergadering D.V. 14 April roepende kerkWemeldinge aanvang 10 uur. Moderamen pr. Ds. Vonk ass. Ds. v. d. Vegt en sec. Ds. Beukema. Collecten 3 Theol. Fac. V. U. Hulpbeh. Kerken in de provincie en Hulpbeh. Kerken in de classis. 13. De Korte Notulen worden totzoover ge lezen. 14. De zaak der emeriteering van Ds. C. van Schie wordt in de middagvergadering door de deputaten art. 49 K.O. nader onderzocht en volkomen goedgekeurd. Ds. C. van Schie werd door den praeses in gevoelvolle woorden herdacht, de deputaten tot deze zaak werden dankgezegd voor hunne mede werking, terwijl tenslotte tot de kerken van Bors sele en Driewegen een hartelijk woord van deel neming, vertroosting en opwekking werd ge sproken. 15. Na het zingen van Ps. 119:9 „Doe bij Uw knecht weldadigheid, o Heer' en dank gebed, wordt de vergadering der classis door den praeses gesloten. Op last der classis, C. VONK, assessor. Hulpdiensten Meliskerke voor de maanden JanuariFebruari. Ds. de Bruijne. Ds. Douma. Ds. v. d. Guchte. Ds. Heij. volle mededeelingen werden reeds opgenomen in onze Kerkbode. Wie het kan, moet het zich aanschaffen overal in den boekhandel voor radig. Middelburg. SCHEELE. Arnemuiden. De begeerte die geschiedt, is zoet voor de ziel. Ook dat mocht onze gemeente ervaren, toen zij het verblijdend bericht ontving, dat de Eerw. Heer H. Scholing, zijn beroep had aangenomen. Stelle de Heere hem tot rijken zegen voor onze gemeente, opdat mag blijken, dat hij de rechte man is, op de rechte plaats. Namens den kerkeraad, DE SCRIBA. VERGADERING van het Zendingscomité te Middelburg, 18 December 1931. Tegenwoordig zijn de leden van het Comité, behalve br. S. den Hartigh en br. J. F. Heems kerk, die met kennisgeving afwezig zijn. Ook zijn aanwezig de deputaten Di. F. Staal en A. C. Heij, de adviseur voor medische zaken Dr. Dikland van Bergen op Zoom en de Directrice van het Hospitaal, Mejuffrouw Dr. G. J. Drec- meier. Na opening door den Voorzitter, Ds. D Scheele, wordt de uitzending van een Europee- sche verpleegster aan de orde gesteld. Dr. Drec- meier rapporteert over verschillende sollicitan ten, met wie zij contact gezocht heeft. Een nomi natie wordt opgemaakt. De benoeming zal waar schijnlijk in Januari 1932 plaats hebben. Deputa ten geven aan het Comité mandaat. Enkele financiëele zaken worden afgewikkeld. Over de samenwerking tusschen deputaten en de medearbeiders in Indië worden waardevolle besprekingen gehouden. De samenkomst der gemeente ter uitzending van Dr. Dreckmeier wordt geregeld. Een schrijven van den Zendingsstudieraad zal worden beantwoord. Namens de vergadering, D. RINGNALDA Jr., Assessor. Serooskerke. KORT VERSLAG van de vergadering van den Kerkeraad op 18 Januari 1932. Aanwezig alle leden. Opening. Notulen. Ingekomen Stukken. 1. „De Macedoniër", in handen van de Zendingscommissie 2. „De Mid dernachtzendeling" zal circuleeren 3. Schrijven van accountant Dijkshoorn betr. Kerkelijke Ad ministratie enz., naar Commissie van Administra tie 4. „Stemmen uit het Zuiden" (betr. Evangel, in Noord-Brabant en Limburg), naar de Com missie voor de Steunaanvragen 5. Steunaanvrage voor Armenkolonie „Blondo", naar idem 6. Verzoek om de Ontwapeningsconferentie in een afzonderlijke dienst te gedenken in het gebed. Zal in den gewonen dienst geschieden op Zondag 31 Januari a.s. Kerkelijke Stand. Kerkelijke Huwelijksbeves tiging aangevraagd tegen 3 Februari a.s. door Pieter de Buck en Maria Goedbloed. Rapporten. Br. Tavenier doet verslag van het Jaarfeest der J. V. en br. Wattel van een ge woon bezoek aan de J. V. Omtrent het zieken bezoek wordt gerapporteerd. Diaconale Zaken. Enkele gevallen vragen de aandacht. Tot het nazien der boeken van de Kerk, Re kening en Verantwoording over het jaar 1931, worden benoemd de brs. P. Meijers en C. Wat- tel voor de boeken der Diaconie der brs. C. Jobse en Johs. Wondergem. Br. de Wolf rapporteert namens de Com missie van Beheer betreffende de aangevangen proefneming tot verbetering der kerktelefoon voor zieken én dooven. Naar aanleiding hiervan ontspint zich een breede discussie. De Kerke raad besluit unaniem de proefneming voort te zetten, gezien de goede resultaten van j.l. Zondag. Een verzoek van de kerk van Borssele om den predikant voor één beurt af te staan wordt door den Kerkeraad ingewilligd. Rondvraag. Sluiting. DE SCRIBA. Christelijke dichters van dezen tijd. Bloemlezing bijeengebracht door P. J. Risseeuw. Uitgave J. H. Kok N.V., Kampen, 3.25 ingenaaid, 4.50 in stempelband. Een keurig verzorgde uitgave. Een bloemlezing uit de verzen van de protestantsch-christelijken dichters na 1900, met bijgaande portretten en korte beschrijving van hun leven en werken. De keuze van de verzen werd aan de schrijvers zelf overgelaten een te loven wijze voor het bijeenbrengen van een bloemlezing. Gelijk bij alle dergelijke werken, spreekt het eene gedicht meer dan het andere tot ons. Soms moet men zoeken naar de christelijke gedachte, maar ook hier gelden de woorden van den sa mensteller „wij kunnen niet forceeren wat God laat groeien". Wij zijn dankbaar voor deze uit gave en hopen, dat velen er kennis mee zullen maken. Cijfers en feiten. Uitgave N.V. „De Graafschap", Aalten. Deze periodiek voor ieder, die op de hoogte wil blijven met het politieke en sociale leven van onzen tijd, onmisbaar. Jaarboek ten dienste van de Gerefor meerde Kerken in Nederland. Ooster- baan Le Cointre te Goes. 1932. Ons jaarboek is weer verschenen en met vreugde begroet. Wij zouden het niet kunnen missen. Een statistiek vol leven. Enkele waarde Een moeilijke Keuze door P. Lok. Dhr. Lok is voor de Zendingsvrienden der 3 Zuidelijke Provincieën geen onbekende, waar hij jaren heeft gewerkt aan de scholen te Magelang. In dit boekje, groot 143 bladz. en kostende 1.20, verkrijgbaar bij W. Versluijs, Amsterdam- Batavia, worden we geleid naar Parakan om kennis te maken met den rijken Chinees Go, wiens zoon Djan bezocht de Hollandsch-Chi- neesche School met den Bijbel te Magelang. Het daar gestrooide zaad draagt onder Gods zegen rijke vrucht en wel zoo, dat hij met vacantie thuiskomende bij zijn vader weigert te buigen voor het altaar, waar de Chineezen de geesten der voorouders aanbidden. Dit leidt tot een conflict en 's vaders eisch is binnen 3 maanden de chris telijke godsdienst afzweren en zoo niet, dan volgt onterving, terwijl hij op staanden voet de deur wordt uitgejaagd. De innerlijke strijd van den jongen Chinees wordt goed geteekend. Ook het lijden der ouders onder dat alles, alsook het gestook den Hadja Soemartjo en den doekoen, die een djimat van vervloeking over den „ontaarden" zoon uitsprak. God zorgt voor den jongen Chinees, die trouw trots alles blijft in het geloof in Jezus Christus, Die hij zoo openlijk had beleden en Wiens Woord, wie vader of moeder liefheeft boven Mij is Mijns niet waardig, hem steeds helder stond voor den geest. Wonderlijk en vaderlijk heeft God gezorgd en nog vertelt deze tot God bekeerden Chinees aan zijn landgenooten, hoe heerlijk het is in Je zus te gelooven en Hem lief te hebben. Dit boekje, dat eigenlijk is bedoeld als Zen dingsleesboekje voor de Christelijke Scholen in Nederland, moest eens gelezen worden door alle Zendingsvrienden en die er nog geen vrienden van zijn. Beschamend is de lectuur en wat waar- deeren we nog weinig den zegen van het chris telijk onderwijs. Van harte bevelen we dit boekje van dhr. Lok aan het verhaal boeit misschien kon de schrijfwijze wat losser zijn, waardoor het meer vloeiender worden zou en nog aantrekkelijker. Nu gelooven we wel, dat wij Zeeuwen ons niet veel van Indië recht kunnen voorstellen, maar op bladz. 70 is het toch voor een Westersch verstand al te wonderlijk, dat zelfs een spoorlijn rijdt dwars door de hoogvlakte van Kedoe. 't Zal wel eene verschrijving zijn. De enkele opmer king zij dhr. Lok een bewijs met hoeveel inte resse zijn boekje gelezen werd. Dat er nog meer volgen. Warm aanbevolen ter versterking der Zendingsliefde. K.B. A. SCHEELE. VEREENIGINGSLEVEN. Geref. Jongelingsver. Dr. Lützen Wagenaar, M'burg. 0. T. 43. Samuël als Richter. 1 Sam. 5—7, vr. S. de Vos. M. 0. II 5. Pet Gildewezen, vr. J. Boone. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN Midddlburg. In dank ontvangen voor de armen kolonie te Blondo, van de Geref. Kerk te Oostkapelle de somma van f2.C. J. Hondius. V r o u w e p o 1 d e r. In dank ontvangen van Paulas en Betje Louwerse 200 opgespaarde halve centen. Namens de Zendings-commissie, M. v. d. Broeke, Penningm. Serooskerke. Van gevers, die onbekend wen- schen te blijven werden mij toegezegd twee giften, elk groot honderd galden, te besteden voor de ver betering en vernieuwing van onze kerktelefoon voor zieken èn dooven. Voor deze milde bijdragen zéér hartelijk dank De j 1. Zondag genomen proeven, die uitstekend zijn geslaagd, kuunen nu vrijmoedig worden voortgezet. De capaciteit van het geplaatste toestel is ruimschoots voldoende gebleken. Het gaat er nu om dat alles wat regulatie en modulatie betreft, zoo veel mogelijk wordt geperfectioneerd. Een complete Kerktelefoon-installatie, tot in alle onderdeelen uit gevoerd, zal pl m f 500.vragen. Alleen om het hoog belang der zaak is zulk een groote uitgave gemoti veerd. Wat zou het mooi zijn, als in dezen tijd zulk een kostbare installatie aan de Kerk kon worden aangeboden. Gaarne worden de brs. en zrsdie, dankbaar voor het feit, dat ze niet ziek zijn en wèl kunnen hooren, in de gelegenheid gesteld, hier aan mede te werken, hetzij met een hedrag als het bovengenoemde, hetzij met een kleinere bijdrage. God heeft den blymoedigen, vrijwilligen gever lief! Tot het geven van nadere inlichtingen gaarne be reid. Groote voorzichtigheid zal worden in acht ge nomen. W. F. M. Lindeboom. ZENDING. Middelburg. Ontvangen van Mej. E M. Con tant te Tholen een flinke doos zilverpapieruit het Zendingsbusje van de Familie V. f 5.26J/2 eveneens van de kinderen W. Vermeulen Jr f 2.50. Mijn harte lijke dank hiervoor. Namens de Zendings-commissie, W. P. Wattel, Penningm. Korte Noordstraat E 8. Middelburg. Ontvangen voor de Zending van N. N. 80 halve stuivers (f 2.Met dank. D. Scheele. Geref. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Afdeeling I. Bjjb. Gesch. Pniël, door Maatje Polderman. Na de pauze Reciteeren E- van Sluys, R. Hui- zenga, Maatje Riemens, Corrie Leijnseen Corrie Breel. Afdeeling II. Bijb. Gesch. „Vereeniging". Gen. 42—47 door Francien Roose ReciteeienBep Graafhuis. J. V. op Geref. Grondslag Pred. 12 la te Koudekerke. Vergadering Zaterdagavond 7.30 uur in het Ver- eenigingsgebonw. InleidingGeloofsbelijdenis. Art. 25„Van het af doen der ceremonieele wet", door vr. C. Francke. Voordrachtvr. D Simonse. Improvisatie vr. J de Kam. InleidingHerdenkings-Leidr. les 3. „Christelijke Regcering", vr. M. Boone. Meisjesvereeniging MeisjesroepingMiddelburg. Gew. Gesch.Bethel, Laban, Hebron. Gen. 28, 29, 30 en 31. J. Verstraate. Kerkgesch De Islam J. Willemse. MemorisatieM. van Moolenbroek. Reciteeren T. Cornelisse. Vlissingen. Met hartelijken dank werd ont vangen van Maatje de Bruyne Ad een pak zilver papier, capsules, postzegels, sigarenbandjes en pakjes plaatjes van album paddestoelen, karnemelkzeep, kamerplanten, Kahrelsthee e. m. a van Coirie en Lourina Louws een pakje zilverpapiervan Jan La- vooy een partijtje Ger. Knapenblad en een jongens boek in afleveringen, nl. Evert van den Parlevinker (ontbreken twee afleveringen dus bl. 225 tot 272, wie heeft die voor mij van Piet Baas 250 halve centen en twee pakken postzegels, capsules, sigarenbandjes en zilverpapier van Mientje en Nellie Schets 17 halve centen en 2 kluten en een doosje zilverpapier en capsules van de kinderen der le klasse Chr. School Kasteelstraat een pakje en een groote doos (kaakjes doos) met zilverpapier en capsules en van Betsie Kip 5 nikkels en een doos zilverpapier. Namens de Zendingscommissie, W. Karreman, Penningm. Serooskerke. Onder hartelijken dank ontvangen van een zuster, die sinds eenigen tijd niet kon op gaan f 10.nl. f5.— voor de Kerk en f5.voor de Diaconie. W. F. M. Lindeboom. Geref. Jongelingsver. „Sola'Pide", Middelburg. G. B. art. 25. Van het afdoen der Ceremonieele wet, vr. M. Ton. Kr G. schets 1, vr. C. Alewijnse. IN DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND OP ZONDAG 24 JANUARI 1932. CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Hofpleinkerk 9.30 uur ds. D. Scheele 2 uur ds. D. Scheele 6 uur ds. D. Ringnalda Noorderkerk 9.30 uur ds. D. Ringnalda 6 uur ds. D. Scheele Arnemuiden 9.30 en 2 uur ds. W. F. M. Lindeboom te Serooskerke. Domburg 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. J. E. Visser Gapinge 9.30 uur Lezen eener Leerr. 6.30 uur ds. P. J. O. de Bruijne Grijpskerke 9 en 2 uur ds. H. Pestman Koudekerke 9 en 2 uur ds. A. C. Hey St. LaureDs 9 30 en 2 uur ds. A. Koning Meliskerke 9 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. E Douma Oostkapelle 9.30 uur ds. E. Douma Voorber. H. Av. 2 uur Lezen eener Leerr. Serooskerke 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. P. J. O. de Bruijne Souburg 9.30 en 2 uur ds. J. C. J. Kuiper Voorber. H. Av. Veere 9.30 en 2 uur ds. J. v. d. Guchte Vlissingen 9.30 en 5.30 uur ds. H. A. Wiersinga Bed. H. Av. en Dankz. Vrouwepolder 9.30 uur ds. P. J. 0. de Bruijne 2 uur Lezen eener Leerr. Westkapelle 9.30 uur ds. J. E. Visser 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9 30 en 2 uur ds. J. de Meester Bruinisse 9.30 en 2 uur ds. J. P. Unger Colijnsplaat 9 30 en 5.30 uur ds. F. Staal Geersdijk 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Haamstede 9.30 en 2 uur ds. D. Elgersma Kamperland 9.30 en 2 uur ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30 en 2 uur ds. M. Heuzeveldt 6 uur Lezen eener Leerr. Oosterland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Scharendijke 9.30 en 2 uur ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur dr. J. van Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uar ds. Z. Hoek CLASSE THOLEN» Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur ds. W. M. le Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur ds. A. Andree Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur dhr. K. de Vries Rilland-Bath 9 30 cn 2 uur ds. C. Diemer te Hillegersberg. Tholen 9.30 en 2 uur dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur ds. C. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 9.30 uur 2 uur Driewegen 9.30 uur Bed 2 uur Kapelle-Biezelinge 9 30 uur 2 uur Goes 9 30 en 5 30 uur 's Gravenpolder 9.30 en 2 uur Heinkenszand 9.30 en 2 uur Yerseke 9.30 en 2 uur Wemeldinge 9.30 en 2 uur Knuningen 9.30 en 2 uur Nieuwdorp 9.30 uur 2 uur Wolphaartsdyk 9.30 en 2 uur ds. C. Vonk Lezen eener Leerr. ds. A. Scheele ds. E. Beukema H. Av. en Dankz. Lezen eener Leerr. ds. A. Scheele Lezen eener Leerr. ds W. H. v. d. Vegt Lezen eener Leerr. ds. Joh. Booij Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr ds. J. Koolstra Lezen eener Leerr. ds. E. Beukema ds. G. van Heiningen CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 en 2 30 uur Axel 9 en 2 uur Hoek 9.30 en 2 uur Oostburg 9.30 en 2 uur Schoondijke 9.30 en 2 uur Terneuzen 9 30 en 2 uur Zaamslag 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. ds. J. S. Post Lezen eener Leerr. ds. Th. Potma ds. D. J. de Vries ds S. Groeneveld ds. A. B. W. M. Kok

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1932 | | pagina 5