BOEKAANKONDIGING. PREDIKBEURTEN Sint-Laurens. Maandagavond 5 Januari '32 vergaderde de Kerkeraad. Voorzitter Ds. A. Koning. Aanwezig zijn al de broeders. Wij zin gen Psalm 84 5, Praeses leest Ef. 3 8einde en gaat in den gebede voor. Z.Eerw. spreekt een woord van welkom op deze eerste vergadering van 1932 en bid inzon derheid de nieuwgekozen broeders den zegen des Heeren toe voor en op hun ambtelijk werk. Notulen worden gelezen en onveranderd vast gesteld. Van een finantiëel zwakke kerk kwam een verzoek om steun, wordt een gift geschonken. Het schrijven van den Wereldbond van Kerken wordt voor kennisgeving aangenomen. Voor het bezoek aan de verschillende Ver- eenigingen en de catechisatie worden onderschei dene br. benoemd. Op verzoek van de Zendingscommissie wordt het kerkgebouw beschikbaar gesteld voor een spreekbeurt van Ds. v. Nes met lichtbeelden op 23 Januari. Eveneens verkrijgt de Ouderver. de beschikking voor jaarvergadering Knapenverg. op 11 Februari 1932. Tot lid van de Fin. Commissie wordt benoemd Br. J. Riemens. Praeses bezocht verschillende zieken. Ernstige gevallen kwamen niet voor. Br. P. Boon vraagt wegens drukke werkzaam heden ontheffing als Scriba. In diens plaats zal Br. J. Koole Mz. dit, op verzoek der vergadering, op zich nemen. Br. J. Coppoolse kon wegens ongesteldheid deze vergadering niet meer bijwonen en dus niet persoonlijk afscheid nemen. De Voorzitter spreekt een hartelijk woord van waardeering voor den trouwen arbeid van dezen broeder. Na het zingen van Ps. 3 2, dankt een der br. en sluit Praeses de vergadering. DE KERKERAAD. Schoondijke. Heden, 29 December, vier den de 3 Geref. Jeugdorganisaties hun jaarfeest. De leiding berustte bij Ds. de Vries, die de ver gadering met een welkomstwoord opende. De 3 vereenigingen, waarvan de Knapenvereeniging haar tienjarig bestaan herdacht, boden ons een keurig en welverzorgd programma aan. Ernst wisselde af met luim. Het degelijke met het ko mische. Vooral de Jongelingsvereeniging gaf blijk van ernstige studie der beginselen. Ze kwam voor den dag met een politiek en met een eco nomisch onderwerp. De Meisjesvereeniging droeg zorg voor een paar schoone tableaux. Ook de Knapenvereeniging gaf blijk in dit jaar vooruit te zijn gegaan en de leiding bleek in goede han den te berusten. Met aandacht werd alles ge volgd. De drie vereenigingen kunnen met vol doening op deze avond terug zien. Gode alleen de eer en stelle Hij verder dezen arbeid tot zegen voor Zijn Koninkrijk hier ter plaatse. Serooskerke. KORT VERSLAG van de vergadering van den Kerkeraad op Maandag 4 Januari '32. Aanwezig alle leden en op één na per 1 Jan. 1.1. afgetreden ambtsdragers. De Praeses opent de vergadering, gaat voor in gebed, leest een gedeelte uit Gods Woord en spreekt een woord van welkom tot alle broeders op de eerste vergadering in het nieuwe jaar, in zonderheid tot de pas opgetreden ambtsdragers en richt voorts een hartelijk woord tot de schei dende broeders. Br. de Wolf beantwoordt deze toespraak namens den kerkeraad terwijl even eens namens de nieuw gekozenen en de afge- tredenen sympathieke woorden worden gespro ken. De Notulen worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen Stukken. 1. Overlijdensbericht van den heer A. van der Valk, oefenaar te Vlaar- dingen is bereids met een deelnemingsbetuiging beantwoord2. Jaarverslag en steunaanvrage Bethsaïda 3. idem Middernachtzendingsvereeni- ging 4. Steunaanvrage kerk Hellevoetsluis. Deze drie stukken worden in handen gesteld van de Commissie ad hoe 5. Circulaire classis A'dam betr. adres Ontwapeningsconferentie voor ken nisgeving aangenomen, daar reeds een soortge lijk adres werd geteekend 6. Verzoek van den Wereldbond van Kerken om met petionnements- lijsten te werken voor kennisgeving aangeno men 7. Aanvraag van de Christelijke Besturen bond te Serooskerke (W.) om gebruik van het kerkgebouw voor een propagandavergadering op 4 Febr. a.s. toegestaan 8. idem van de Con tact-commissie der J. V. en M. V. en voor een gecombineerde openbare vergadering op 21 Jan. a.s. en voor een lezing van den heer K. J. v. Dorp (Declamator) op 10 Febr. a.s. eveneens toegestaan. Kerkelijke Stand. Attestatie aangevraagd naar den Helder door Jan Alewijnse en naar Oost-en- West-Souburg door Elisabeth Matthijsse. Doop- attest van Cornelia SchoutJobse zal naar Vrouwepolder worden gezonden. Rapporten. Verslag wordt gedaan van de Jaarvergadering der M.V. ,,Sursum Corda" en der Zangvereeniging ,,Soli Deo Gloria". Br. de Wolf deelt, namens de C. v. B. mee, dat de heer Dommissie uit Maassluis uitgenoodigd is over te komen in verband met de voorgenomen verbete ring der kerktelefoon. De Praeses doet mede- deeling der namen van de 12 catechisanten, die zich hebben opgegeven voor de belijdeniscate chisatie. Het Rooster voor het bezoek aan de Ver eenigingen onder kerkelijk toezicht voor het jaar 1932 wordt vastgesteld. Gesproken wordt over de rekening en verantwoording van ontvangsten en uitgaven van kerk en Diaconie in het jaar 1931, te doen uit te brengen in een vergadering met de belijdende leden (brs. en zrs.) der ge meente. Naar aanleiding van de vragen, gesteld door de brs. P. Riemens Sr. en S. Meijers Bz. op de voorlaatste vergadering met de gemeente, wordt besloten tevoren een overzicht van ont vangsten en uitgaven aan alle leden der gemeente te doen toekomen. De vergadering zal worden gehouden op een nader te bepalen avond in Febr., waarop allereerst door Ds. Lindeboom een overzicht zal worden gegeven van het ker kelijk en gemeentelijk leven in het afgeloopen jaar en voorts door br. de Wolf een terugblik zal worden geworpen op de historie onzer plaat selijke kerk, in yerband met het feit, dat in Febr. 1932 de ineensmelting der beide kerkengroepen A en B 35 jaar zal zijn geleden. Tot lid der Zendingscommissie worden be noemd de brs. C. den Herder en Adr. Maljaars. Diaconale Zaken. Verschillende aangelegen heden worden besproken. De kerkeraad spreekt zijn groote waardeering uit voor den arbeid der Vrouwenvereeniging en voor den steun aan de Diaconie betoond door zoovele kledingsstuk ken te vervaardigen. Rondvraag. Sluiting. DE SCRIBA. VERGADERING van den Kerkeraad (Breed). Middelburg, Donderdag 7 Januari 1932. f Ds. Scheele presideert. De vergadering wordt geopend met het zingen van Ps. 89: 1, lezen van Ps. 23 en gebed. De Voorzitter spreekt een kort woord van welkom tot de nieuwe leden en van afscheid tot de vertrekkende broeders. Het laatste wordt door br. Baan namens de aftredende leden met een eenvoudig maar zeer gepast woord beantwoord. Gekozen wordt tot le Scriba broeder Lavooij tot 2e v. d. Welle. Ingekomen StukkenBericht van overlijden van dhr. de Hartigh. Bij de begrafenis werd de Kerkeraad vertegenwoordigd door de beide pre dikanten. Een brief van de Commissie van Beheer, in houdende bericht van aftreden van eenige leden. In de vacatures Coumou en Wagenaar worden benoemd de broeders Olthoff en Terpstra. In de plaats van br. Olthoff moet een kerke- raadslid aangewezen worden. Met algemeene stemmen wordt benoemd br. v. Sluijs. Woensdagavondcommissie. Ingekomen 5 doop- attesten en 8 attestaties van belijdende leden aangevraagd 1 doopattest en 3 attestatiën. Tot leden der genoemde Commissie worden aange wezen de broeders Sanderse en Melis en tot plaatsvervangers Feij, Tazelaar en Verburg. In de Commissie tot uitnoodiging van predi kanten wordt benoemd de le scriba. Openge vallen plaatsen in verschillende andere Commis sies worden aangevuld. Een regeling wordt getroffen aangaande de plaats, die de nieuwe leden zullen innemen in de beide secties. De broeders Geschiere en Goedbloed zullen aftreden 1 Jan. '34 en Verburg 1 Jan. '36. In behandeling wordt genomen de begrooting voor 1932. Ze wordt toegelicht door broeder v. d. Kleijn. Opgemerkt wordt, dat, ingeval er op één Zon dag een collecte wordt gehouden voor twee verschillende doeleinden, het ingekomen bedrag gelijkelijk zal worden verdeeld. Een breede discussie ontspint zich over de vraag, of voor Classicale bijdragen nog 1 of meer collecten zullen worden gehouden. On danks vele geopperde bezwaren, zal daartoe worden overgegaan. Enkele vragen worden gedaan over de uitga ven voor het emeritusfonds, die bevredigend worden beantwoord. Met algemeene stemmen wordt de begrooting aangenomen, nadat de penningmeester den dank der vergadering heeft ontvangen voor zijn toe lichting. Broeder Tazelaar is de tolk der nieuwe leden, als hij den Voorzitter dankt voor zijn welkomst woord. Rondvraag. Broeder de Jonge brengt rapport uit van de Commissie voor aanvragen van bui ten. Op zijn voorstel worden uit het batig saldo nog verschillende bijdragen verleend aan Hulp behoevenden o.a. aan de Gereformeerde Evan gelisatie onder de schippers. Broeder Pouwer dankt nog voor de hulp hem als Scriba ver leend. Lezing van het persverslag. Sluiting. DE KERKERAAD. Kerstnummers, Zooals al meer gebruikelijk wordt, geven de tijdschriften en ook al de dagbladen bij zondere Kerstnummers. Van enkele, die ons werden toegezonden, willen we hier melding maken. „Het Schouwvenster", uitgaveN.V. Uitg. Mij E. J. Bosch, Amsterdam, gaf weer tal van illustraties en vele artikelen op het Kerstfeest betrekking hebbende. Zoo een meditatie van Ds. A. M. Berkhoff „Kerstfeest en Zang" door M. van der Hilst„Om den Kersttijd" door Dr. W. A. P. Smit„Met Kerstmis naar huis" door G. J. Peelen. Ook bevat dit nummer een „muzi kale bijdrage van J. F. Tierie Jr. „Oud-jaar" voor zang en orgel of piano. Timotheus, uitgave La Rivière en Voorhoeve, Zwolle, opent met een „Kerstnacht" woorden van M. Laarman muziek van J. F. Tierie Jr. Dr. J. Th. de Visser geeft een Oudejaarsavond overdenking „Herinnering en hoop". Prof. de Groot gaf een bijdrage voor het nieuwe jaar. Bijzonder geslaagd is de reproductie van een kunstfoto Decembernacht, en de illustratie „De vlucht naar Egypte" naar een schilderij van Frans Sedlacek. De Christelijke illustratie „De Spiegel", uit gave Gebrs Zomer en Keuning, Wageningen. Ook aan dit nummer werd veel zorg besteed. Artikelen werden er in geschreven o.a. door Ds. Barkey Wolf, een meditatie door E. J. Stof fels over het bekende „Stille nacht, heilige nacht" door G. J. Peelen een Kerstverhaalde torenhuizen van New-York door van Heerlen Kerstganzen door A. J. L. L. enz. Natuurlijk hebben vele illustraties betrekking op het Kerst feest zoo de titelplaateen kerkje in de sneeuw en kerkgangers daarheen op weg de Engel en de herders ook andere, over kerkgebouwen in Duitschland en de torenhuizen van New-York. HEIJ. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN Met zeer vriendelijken dank ontvangen door den heer W. Karreman een bedrag van f 26,54 voor de Schoolzending zijnde de opbrengst uit de busjes der Christelijke scholen in de Kasteelstraat en de Paul Krugerstraat. ds. Heij. Middelburg. In dank ontvangen dooi bemid deling van br. I. de Kam f 2.50 voor de Diaconie. D. Scheele. Middelburg. In de maand December werd ge collecteerd kerkbnssen f 16017 evangelisatie collecte f 166.25 Chr. Bewaarschool f 167.H8 huwe lijkscollecte f 16.26gevonden in de collecte een gift a f 25.— uit dankbaarheid, ter verdeeling aan Kerk en Diaconie. C. van der Kleijn, Boekhouder. Middelburg. In dank ontvangen van een zuster der gemeente f 1.voor de Zending onder de Joden. A. van Dijk. Middelburg. Gecollecteerd voor de Winter- collecte de navolgende giften: fl.f3,— f2,— f 1,f 2.waarvoor hartelijk dank. C. Willeboordse, Kassier Diaconie. Middelburg. In dank ontvangen voor onze stadsevangelisatie f 1,op Oudejaarsavond van N N. en f 0 50 op Nieuwjaarsdag van N.N. door br. Loof. D. Ringnalda. ZENDING. St. Laurens. Met hartelijken dank ontvangen van Jan Walraven 100 halve centenvan Prina Riemens 456 halve centen, 25 centen en;een doos zilverpapier. Verder uit de Zendingsbusjes van Prina Riemens f 5 04 Francina Hillebrand f 4 88Greta Boon f 2.46 Jannetje de Bree f 2.25Neeltje San derse f 1.85. Samen f 16.48. Namens de Zendingscommissie, D. Willemse, Penningm. Middelburg. Alsnog ontvangen uit het winkel busje van br. Le Cointref 4.75 verkocht zilverpapier 45 centhartelijk dank. Namens de Commissie, L. A. Tange, Penningm. Middelburg. Ontvangen door tusschenkomst van Ds. A. Scheele voor Magelang van de Chr. School Goes f 10.en van de Chr. School Kapelle f 5.en voor Blondo van de Diaconie Geref. Kerk Vrouwe polder f2.50. C. J. Hondius, Penn. V1 i s s i n g e n. Met hartelijken dank ontvangen van Adrie Zoutewelle 14 halve centen en een zak zilverpapier en van Kees Kuypers (als hekkesluiter over 1931) een zakje capsules en zilverpapier. Wie zal de Benjamin over 1932 zijn Over 1931 brachten de kinderen aan mijn huis 2950 halve centen, 125 centen, 82 kluten, 25 nikkels, 10 dubbeltjes en 2 kwartjes en vele kilogrammen capsules, theelood en zilverpapier enz. enz. Wie daaraan medehielpen mogen weer een kaart komen halen. Namens de Zendingscommissie, W. Karreman, penningmeester, Tuinstad Margrietenlaan 12. LINNENKAST-COMITE. ZENDINGSTERREIN MAGELANG. Met hartelijken dank ontvangenvan 't Zuster- Comité te Roermond f 5.contributie Koudekerke f46.75; van Ds. E. D. te Oostkapelle fl.Geref. Kerk Oostburg f2.50; Geref. Kerk Nieuwendijk (N.-Br.) f50.—. S. E. Heij—Goslinga. Geref. Pastorie Koudekerke. Giro-nummer 169757, Ds. A. C. Heij. Adres voor aanvrage van goederen Mej. C. Wage naar, Markt K 4, Middelburg. Adres voor terugzending van goederenden heer J. Volkers, koster Noorderkerk, Bogardstraat, Middel burg. Serooskerke. Gevonden in de collecte f 10. waarvan f5.voor de Kerk en f 5.voor de Diaconie20 cent nagift dankoffer H. A.een gift van f 2 50 plus één van f 1.als nagift Nieuwjaars collecte. Met dank. De Boekhouder. Middelburg. Ontvangen door br. Lavooij van een zuster der Gemeente f 1.00 voor de Stads-Evan- gelisatie. Hartelijk dank. A. A. M. Goote. VEREENIGINGSLEVEN. V. op Geref. Grondslag Pred. 12la (e Koudekerke. Vergadering Zaterdagavond 7 30 in het Ver.gebouw. Onderwerp Kerkgeschiedenis. No. 10 G. J. B. 41ste jaargang, door vr. W. de Schipper. Onderwerp Anti-Revolutionaire beginselen. Art. 12, Schets 1 en 2, door den voorzitter vr. A. Maas. Geref. Jongelingsver. Dr. Lützen Wagenaar, M'burg. G. B. 11. Dat de H. G. waarachtig en eeuwig God is, vr. L. Geschiere. V. G. 14. Losmaking van Spanje, vr. M. Pouwelse. De Vrouwenvereeniging „Bid en Werk" hoopt hare vergadering weer te beginnen op Maandag 11 Januari in de Consistorie Gasthuiskerk, des avonds om half acht. Het Bestuur. Jaarvergadering der Geref. Mannen-Vereen. „Dr. Herman Bavinck", D.V. op Vrijdag 15 Januari a.s., des avonds 8 uur, Consistorie Gasthuiskerk, M'burg. Na huishoudelijke zaken een onderwerp over links en rechts op Ethisch gebied, door den heer J. Stoel. Vergadering „Ring Serooskerke (W.)" op 14 Januari om 7 uur in de Consistorie van de Geref. Kerk te Serooskerke. 1. Inl. De aansluiting van de leden en oud-leden onzer J.-V. bij de Chr. vak-organisatie door vr. A. Ton van Serooskerke. 2. Inl. Individu en gemeenschap door Johs. Franke van Vrouwepolder. 3. Reglements-herziening. 4. Na afloop Bestuurs-vergadering. Knapenvergadering „Samuël", Middelburg. Afdeeling III. B. G. les 25. Ex. 3 en 4. Mozes' roeping door vr. Loodewijk. Zending, les 1. Dec. nummer door vr. Adriaanse. Vergadert Donderdagsavonds om 6V2 uur in de Consistorie Noorderkerk. Nieuwe leden hartelijk welkom. Geref. Jongelingsver. „Herman Paukeel", Middelburg. Oude T. schets 29 door vr. v. Maldegem. M. O. schets 9. De zegen van den arbeid en de ontaarding door de zonde door vr. J. C. de Wolff. Geref. Jongelingsver. „Sola-Pide", Middelburg. O. T. art. 27. Israël bij Sinaï, vr. C. Goedhart. M 0. art 6 en 7. Mercantilisme en Phisiveratishme, vr. H. Hamelink. RING „MIDDELBURG". w 11 Januari a s. des avonds 8 uur, in Mil. Tehuis. Ringbestuursvergadering. Geref. Meisjesvergadering .JSIunia", Middelburg. Afdeeling II. Bijb. Gesch. „Jozefs vernedering", Gen. 37 en 39 door Bertha van der Moer. Reciteeren Gré Janse. 2 uur 6 uur Noorderkerk 9.30 uur 6 uur Meisjesvereeniging „Meisjesroeping", Middelburg. Gew. Gesch.De nacht des verraads schets 22 (I) Matth. 26, R. Buijze. Kerkgesch.De Islam, schets 31, J. Willemse. MemorisatieJ. Littooij. PoeziëC. de Rijke. IN DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND OP ZONDAG 10 JANUARI 1932. CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Hofpleinkerk 9.30 uur ds. D. Scheele ds D. Ringnalda ds. D. Ringnalda ds. D. Ringnalda ds. D. Scheele Arnemuiden 9.30 en 2 uur Cand. N. van Haeringen te Dedemsvaart. Domburg 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Gapinge 9.30 uur ds. P. J. 0. de Bruijne 2 uur Lezen eener Leerr. Grypskerke 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. E Douma Koudekerke 9 en 2 uur ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 uur ds. A. Koning Meliskerke 9 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. D. Scheele Oostkapelle 9.30 uur ds. E. Douma 2 uur Lezen eener Leerr. Serooskerke 9.30 en 2 uur ds. W. F. M. Lindeboom Souburg 9 30 en 2 uur ds. J. C. J. Kuiper Veere 9 30 en 2 uur ds. J. v. d. Guchte Vlissingen 9.30 uur Lezen eener Leerr. 5.30 uur ds. P. J. O. de Bruijne te Vrouwepolder. Vrouwepolder 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. P. J. 0. de Bruijne Westkapelle 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Bruinisse 9.30 en 2 uur Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Geersdijk 9.30 en 2 uur Haamstede 9.30 en 2 uur Kamperland 9.30, 2 en 6 uur Nieuwerkerk 9.30 en 2 uur ds. J. de Meester ds. J. P. Unger ds. F. Staal Lezen eener Leerr. ds. U. Elgersma Lezen eener Leerr. ds. M. Heuzeveldt Bevestiging Ambtsdragers. Oosterland 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Scharendijke 9.30 en 2 uur ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur dr. J. van Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. Z. Hoek CLASSE THOLEN. Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur ds. W. M. le Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur ds. A. Andree Poortvliet 9.30, 2 en 6 unr dhr. K. de Vries Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Tholen 9.30 en 2 uur dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur ds. C. Vreugdenhil CLASSE GOES. Baarland 9.30 en 2 uur ds. C. Vonk Borssele 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Driewegen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur ds. A. Scheele Goes 9 30 en 5.30 uur ds. W. H. v. d. Vegt 's Gravenpolder 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Heinkenszand 9.30 en 2 uur ds. Joh. Booij Yerseke 9.30 en 2 uur ds. J. H. Donner te Broek op Langendijk. Wemeldinge 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. J. Koolstra Kruiningen 9.30 uur ds. J. Koolstra 2 uur Lezen eener Leerr. Nieuwdorp 9.30 en 2 uur ds. E. Beukema Wolphaartsdijk 9 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. G. van Heiningen Bevestiging Ambtsdragers. CLASSE AXEL Aardenburg 9.30 en 2.30 uur ds. A. B. W. M. Kok Bevestiging Ambtsdragers. Axel 9 en 2 uur ds. J. S. Post Hoek 9.30 en 2 uur ds. J. B. Vanhaelen nam. Afscheid. Oostburg 9.30 uur ds. Th. Potma 2 uur Lezen eener Leerr. Schoondyke 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. Th. Potma Terneuzen 9.30 en 2 uur ds S. Groeneveld Zaamslag 9 en 2 uur ds. J. E. Visser te Domburg.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1932 | | pagina 3