Laatste Week Kerstmis lieg. JOH. DE HEER i ORGEL J. SANDERSE, Karelsgang. OFFICIEELE BERICHTEN. INGEZONDEN STUKKEN. PREDIKBEURTEN ADVERTENTIEN. Extra Korting Gratis Tabouret Gratis ICerstmuzlok Oost-Zeedijk 324/332 - ROTTERDAM - steld voor onze kerken en onze trouwe Heere zal dit blijven doen, zoo wij in Zijne wegen blijven denken, spreken en wandelen. Na den secretaris bedankt te hebben voor zijn dit jaar veelvuldigen arbeid en den pedel voor zijn gewaardeerde hulp, is het mij thans een voorrecht, overeenkomstig het besluit van Cu ratoren, het rectoraat over te dragen aan U, hooggeachte Collega, Dr. Seakle Greijdanus. Gij zijt een sieraad onzer School. Gij zijt de man, aan wien wij reeds enkele commentaren danken op boeken van het N. Testament en we hopen dat uw commentaar op Romeinen na korten tijd het licht mag zien. Gij hebt door uw arbeid werk geleverd, waarvan de geslachten, die na ons komen, zullen profiteeren. Gij hebt een vasten geest met groot vertrouwen leg ik den rectoralen staf in Uwe hand en terwijl ik U proclameer tot Rector der Theologische School, eindig ik met de aloude bede vivat, creseat, floreat academia nostra. K. B. S. Diaconaal Hulpbetoon, Middelburg. Door den steun van velen, konden wij aan de Diaconie 166 stuks kleedingstukken ter hand stellen, n.l. 12 manshemden 3 mansbroeken 3 mans borstrokken 7 paar manskousen 9 boezeroens; 12 vrouwenhemden 6 vrouwenbroeken 9 vrou wen flanellen 3 vrouwen onderlijfjes 6 paar vrouwen kousen4 teerling schorten8 jon genshemden 6 jongensbroeken 6 jongens borst rokken 5 meisjeshemden 10 meisjesbroeken 5 meisjes onderlijfjes 24 lakens 24 sloopen 4 wollen dekens. We zeggen hierbij allen hartelijk dank, die ons, zoowel op financiëele, als op andere wijze in staat stelden deze goederen te vervaardigen. Moge de Heere ons bij voortduur helpen, om dit werk der barmhartigheid uit te oefenen. HET BESTUUR VAN DIACONAAL HULPBETOON. Aan de kerken in de Classe Middelburg. Op a.s. Donderdag 24 December hoopt onder- geteekende de gewone zitting te houden voor het in ontvangst nemen en uitkeeren van de Emeriti-gelden Arnemuiden ƒ111.69; Domburg ƒ33.51 Ga- pinge ƒ44.68 Grijpskerke 122.86 Koudekerke 134.03 Meliskerke 134.03 Middelburg ƒ614.30; O. en W. Souburg 178.72; Oost- kapelle ƒ89.36; Serooskerke ƒ201.25; St. Lau rens 89.36 Veere 100.51; Vlissingen 268.08; Vrouwepolder 89.36 Westkapelle 22.34. Noordsingel S 156a. C. P. POUWER. Middelburg. De Meisjesvereeniging „Doet wel aan allen, enz.", hield Maandag 14 Decem ber haar jaarvergadering in de consistorie der Gasthuiskerk. Ds. Ringnalda was zoo welwillend dezen avond de leiding op zich te nemen. Namens de Diaconie waren aanwezig de broe ders Meliefste en Van Dort. Ds. Ringnalda opende deze vergadering met psalmgezang en gebed, waarna Z.Eerw. een kort openingswoord sprak. Daarna kregen wij de jaarverslagen van de Secretaresse en Penningmeesteresse, waaruit bleek, dat wij dit jaar, dank zij den steun onzer begunstigers en de medewerking onzer leden, 160 stuks aan de Diaconie overhandigden, be staande uit24 lakens, 24 sloopen, 18 flanellen, 12 vrouwenhemden, 9 jongenshemden, 6 vrou wenbroeken, 3 jongens tricotpakjes, 4 meisjes onderjurken, 4 meisjes borstrokjes, 3 meisjes broekjes, 6 kinder directoirs, 6 boezeroens, 10 donkere vrouwen schorten, 4 paar vrouwen kou sen, 8 paar sokken, 6 paar jongens kousen en 3 wollen dekens. Na de pauze werd een inleiding gegeven over Joh. 4„Jezus en de Samaritaansche vrouw". Verder werd de avond gezellig door een en ander afgewisseld, waaronder ook een reciteer- wedstrijd werd gehouden. Broeder Meliefste sprak een woord van dank over den arbeid die we dit jaar weer mochten verrichten, waarna onze Presidente een woord van dank bracht aan hen, die medegewerkt heb ben om dezen avond wel te doen slagen. Broeder Meliefste eindigde deze vergadering door te laten zingen Psalm 112 5 en ging daarna voor in dankgebed. Namens het Bestuur, E. DE POORTE, Presidente. M. DE RIJKE, Secretaresse. VERGADERING van den Kerkeraad (Smal). Middelburg, 17 December 1931. Praeses Ds. D. Ringnalda. Aanwezig 24 broeders. Praeses opent de vergadering, leest Maleachi 3 vers 1 3 en gaat voor in gebed. Notulen worden gelezen en vastgesteld. Ingekomen stukkenEen schrijven van de Vereeniging voor Geref. Schoolonderwijs be treffende de installatie van een hoofd- en onder wijzer der school, afgevaardigd worden Ds. D. Scheele en Ouderling v. Swigchem, sec. br. Heemskerkschrijven van de Geref. Kerk in H. V., zal worden beantwoordeen schrijven classis Amsterdam, voor kennisgeving aangeno men een leerplan voor catechisatie van schip perskinderen, voor kennisgeving aangenomen een schrijven van de kerk te O. inzake toezen ding attestatie een viertal steunverzoeken ver wezen naar de commissie ad hoe. Algemeene rapporten. Rapporten betreffende een tweetal zusters die tot de gemeenschap der kerk wenschen te worden toegelaten. Besloten wordt beide verzoeken toe te staan. Door beide predikanten wordt opgave ver strekt van de doopleden die de belijdeniscatechi satie bezoeken en door wijkouderlingen zullen bezocht worden. Voor notaris Terpstra, ter vergadering aan wezig, wordt een acte van volmacht ten gunste van Dr. Dreckmeier verleden om namens de Zendende kerken in rechten te kunnen handelen. Woensdagavondcommissieingekomen twee attestaties en twee doopattesten, welke worden aanvaard. Aangevraagd twee attestaties en een doopattest toegestaan. Een aangevraagde doops- bediening toegestaan. Tot Penningmeester van de Zendingscommis sie wordt benoemd br. W. P. Wattel, terwijl br. Tange daarvan op zijn verzoek wordt ontheven en Penningmeester blijft van het Hospitaal. Breed Donderdag 7 Januari 1932. Smal Donderdag 14 Januari 1932. Sectie Donderdag 21 Januari 1932. Rondvraaq. Dankzeqqinq. Sluitinq. DE KERKERAAD. Serooskerke. KORT VERSLAG van de vergadering van den Kerkeraad ge houden op Donderdag 10 December 1931. Aanwezig alle leden. Opening. Notulen. Ingekomen Stukken. 1, 2, 3 circulaires betr. uitgaven van het Zendingsgenootschap der Broe dergemeente, Kok in Kampen en Bohn in Haar lem worden voor kennisgeving aangenomen. 4. Steunaanvrage voor het onderwijs aan schippers kinderen, idem. 5. Schrijven betr. catechetisch onderwijs aan schipperskinderen, idem. 6. Dank betuiging van Ds. A. L. Ruys voor betoonde belangstelling, bij het overlijden van zijn echt- genoote, idem. 7, 8, 9 Steunaanvragen van de Autozending de kerk te De Knijpe en de Zon dagscholen te Tijnje worden in handen gesteld van de Commissie ad hoe. 10. Steunaanvrage van de kerk van IJsselmonde-Grafhorst, wordt dadelijk over beslist, zal 10.worden gezon den 11, 12, 13 Schrijven betr. collecte hospi taal Wonosobo en idem arbeid onder de Zui- derzeewerkers en circulaire betr. geldteller, naar de Commissie van Beheer om advies 14, 15. Steunaanvragen voor het Suppletiefonds van ,,'s Heerenloo" enz. en „Sonnevanck", worden in handen gesteld van brs. Diakenen 16. Schrij ven betr. Centrale Ouderlingenconferentie, wordt voor kennisgeving aangenomen 17. idem betr. de Zeeuwsche Kerkbode, eveneens, daar reeds in den geest van dit schrijven gehandeld wordt 18. „De Middernachtzending", zal circuleeren 19. 3 ex. van „Een kracht Gods tot zaligheid" door Ds. H. Hoeksema gelegenheid tot kennis neming zal, voor zoover gewenscht, worden ge geven 20. Verzoek om afvaardiging naar de jaarvergadering der M.V. „Sursum Corda", aan gewezen worden de brs. de Wolf en Goedbloed; 21. Idem naar de jaarvergadering der Zangver- eeniqinq, aanqewezen worden de brs. Abr. Melis en Wattel. Kerkelijke Stand. Met attestatie ingekomen van Middelburg Sophie Adriana van Ouwerkerk en met doopattest van Middelburg Jacobus Broerse en Johanna Jacobsen. Attestatie aangevraagd naar Souburg door Suzanna Cevaal. Gedoopt Reinier Cornelis Jobse Cz. Rapporten. Verschillende brs. doen verslag van hun bezoek aan onderscheidene vereenigin- gen. De consistorie wordt op 22 Dec. a.s. gaarne ter beschikking gesteld van de Vrouwenvereni ging. De Commissie voor de steunaanvragen stelt voor verschillende ingekomen aanvragen voor kennisgeving aan te nemen en te bestem men voor het Militair Tehuis te 's Gravenhage en te 's Hertogenbosch elk 2.50, voor de Hon- gaarsche Studenten 5.voor „Sonneheerdt" 2.50 voor de kerk te Tijnje 2.50 voor Pastoriebouw te Giessen-Rijswijk 5.en voor de Geref. Evangel, onder schippers 2.50. Aldus besloten. De bevestiging der ambtsdragers zal plaats vinden op Nieuwjaarsdag. De door de Commissie van Beheer ter tafel gebrachte Begrooting voor het jaar 1932 wordt behandeld en vastgesteld, met als eindcijfer voor ontvangsten en uitgaven 8368,57. Br. H. Ta- venier wordt als lid dier Commissie herbenoemd. De jaarlijksche aflossing der schuld wordt ge regeld. Diaconale Zaken. Kassaldo 21.47. Ontvang sten 504.52J^. Uitgaven 234.50. Kassaldo 1 Dec. 291.49^. Rondvraag. Sluiting. DE SCRIBA. Meliskerke. De kerkeraad besloot adhaesie te betuigen aan het adres dat de kerkeraad der Geref. Kerk van Amsterdam besloot te zenden aan de in Februari a.s. te Genève te houden Internationale Ontwapeningsconferentie. DE KERKERAAD. Aan de Kerken in de Classis Zierikzee. Ondergeteekende verzoekt vriendelijk aan de kerken en de classis Zierikzee de gelden voor de Zending te willen storten 'vóór het einde van dit jaar, en ook, voorzoover het nog niet afge dragen is de bijdrage voor het Zendingshospitaal. Giro-nummer 142169. Colijnsplaat. F. STAAL Pz. Buiten v '.rantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Redactie, Dezer dagen kwam in mijn bezit het eerste exemplaar van een nieuw Geref. Kerkblad voor Schouwen-Duiveland en Tholen. Waar ik zelf uit deze streek afkomstig ben, heb ik vanzelf met belangstelling van den inhoud kennis ge nomen. Noch het inleidend artikel van den Hoofd- red. Dr. van Lonkhuijzen, noch dat van den uit gever v. d. Wal, heeft mij echter de noodzake lijkheid tot de uitgave van dit blad kunnen bij brengen. Ik kan het eens zijn met wat Dr. v. L. in de Am. Wachter schreef over de verbrokke ling van de Chr. pers in Nederland, maar dan moet Dr. v. L. consequent blijven en ook niet mede gaan werken aan een nieuw kerkelijk blad wat praktisch hierop neerkomt, dat de groei van de Zeeuwsche Kerkbode wordt tegengestaan. Dr. van L. probeert zijn doen te rechtvaardi gen en zegt dan, dat door de ligging van het eiland het aangezicht van den Schouwenaar niet naar Middelburg, naar Zeeland, maar naar Rotterdam, naar Holland, is gekeerd. Dit mag misschien met betrekking tot den handel waar zijn, maar kan toch in geen geval van ons kerkelijk leven gezegd worden. De Geref. Kerken op Schouwen en Duiveland en Tholen behooren tot de Zeeuwsche Kerken en dan is het duidelijk, dat het aangezicht niet naar Rotterdam maar naar Middelburg moet zijn ge keerd, waar de Zeeuwsche Kerkbode wordt uit gegeven. Laten de vooraanstaande personen op Schou wen-Duiveland en Tholen liever gehoor geven aan de uitnoodiging van Ds. Heij onlangs in de Zeeuwsche Kerkbode gedaan, door dit blad in zijn uitgave te steunen, inplaats met de uitgave van een dwergblaadje HET ZEEUWSCHE KERKBLAD te verzwakken. Dan geloof ik, dat de snaar (waarvan de uit gever in zijn artikel spreekt) zuiverder zal gaan trillen. Met dank voor de plaatsing, Met achting, Goes. B. P. D. CORRESPONDENTIE. H. te M. Een klacht als door U wordt ge uit, behoort niet in onze Kerkbode maar bij het door U genoemde Comité. HEIJ. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN Middelburg. Gecollecteerd f 2.voor de wintercollecte van een catechesantef 2 50 winter- collecte. Hiervoor hartelijk dank. C. Willeboordse Kassier Diaconie. ZENDING. Vlissingen. Met hartelijken dank ontvangen van Jos en Bram Veenendaal en Bram Geljon (neefjes) 2 dubbeltjes, 2 nikkeltjes, 8 kluten, 31 centen en 22 halve centen, een zak zilverpapier en een zakj" cap sules van Nellie de Rooij 50 halve centen, en een pak zilverpapier en capsulesvan familie V een jaargang Timontheus en voor verkochte kalenders van Johanna Heeser f 9.7672 van Kees en Jo van Dijke f 8.45en van Lena Mommaas f 6.67. Namens de zendingscommissie W. Karreman penningm. Middelburg. In dank ontvangen door be middeling van Mej. L. Ton f 0.75 van A. B., van de Meisjesvereeniging „Doet wel aan allen" f 14,37 en van Jeane en Jan Damen 200 h.c. en een flink pak met capsules en zilverpapier. Namens de Commissie, L. A. Tange, penningm. Terneuzen. Ontvangen collecten uit de Classis Axel voor Evangelisatie in de Prov. Zeeland. Aardenburg f 7 46 Axel f 86.46 Hoek f 14 93 Oostburg f 25.91Terneuzen f 45.12 van de Geref. Kerk Terneuzen voor Hulp. Idioten f 45.70van de Geref. Kerk Schoondijke voor Zending Hospitaal Wonosobo f 21.42 M. Riemens. Middelburg. Met vriendelijken dank ontvangen, door tusschenkomst van br. Loof, van een zuster der gemeente voor de Evangelisatie f 3,037* Namens de Commissie voornoemd, P. Korteknie, Secr Molstraat 26. Serooskerke. Onder hartelijken dank werd alsnog door mij ontvangen als bijdrage in de kosten der Radio-uitzending op 25 Oct. 1.1. f 1,50 van U.B. te Schraard (Fr.) W. F. M. Lindeboom. GEREF. RUSTHUIS, MIDDELBURG. Met vriendelijken dank ontvangeneen mand luxe broodjes. De Huisvader, N. J. van Commeneé. Oostkapelle. Ontvangen van de M. V. op G. G. „Martha" 65 stuks goederen, waarvoor de Diaconie haar hartelijk dank zegt. Koudekerke. Met vriendelijken dank ontvangen van m'n catechisanten voor het Kerstfeest te „Vre derust" f 13,20. Evenzoo van L. v. d. S. te H. voor de School van Denderleeuw f 2,50. Ds. Heij. Middelburg. In dank ontvangen van een zuster der gemeente f 10,voor de kerk. A. D. Littooij Middelburg. Rusthuis. In dank ontvangen van een dankbare zuster, door tusschenkomst van den Huisvader f 2,—. De Penningmeester, J. J. Dronkers. Middelburg. Ontvangen door bemiddeling van br van den Ouden van een zuster f 2 50, te ver- deelen over kerk en diaconie. Met dank. D. Scheele. Middelburg. Gecollecteerd op de Jaarverga dering van „Bid en Werk" f 10.voor Kerktelefoon Hartelijk dank B. H. Lavooij, penningm. VEREENIGINGSLEVEN. Geref. Jongelingsver. „Sola-Fide", Middelburg. Vergadering in 't Militair Tehuis. Vrij onderwerpKerstvreugde door vr. P. Vader. Na de pauze Vrije werkzaamheden. Geref. Jongelingsver. Dr. Lützen Wagenaar, M'burg. N. T. 40. Instelling van het Heilig Avondmaal vr. A. v. d. Welle. M. 0. 2, schets 1. Nomadenleven en ontstaan slavernij, vr. J. Geldof. J. V. op Geref. Grondslag Pred. 12 la te Koudekerke. Vergadering Zaterdagavond 19 December a.s., 7 30 uur in het Ver. Gebouw. OnderwerpOud-Testament, Absalom II, door vr. K. Siera. Vrij onderwerp„Het zwoegende Sovjet-Rusland" (Bet 5-jarenplan en zijn uitwerking in de praktijk) door den Voorzitter. Knapenv erg adering SamuëlMiddelburg. Afdeeling III. 24 December en 31 December. Geen vergadering voor 7 Januari. B. G. les 24. Exodus 1 en 2. „Mozes geboorte en jeugd" door vr. Geerse. Vad. G. les 14. „Reformatie" door vr. Jonkheer. Geref. Meisjesvergadering .JSIunia", Middelburg. Afdeeling I. Bijb. Gesch. „Jacob in Ballingschap" door Maatje Riemens. Na de pauze„Floris V, door Emmy van Sluijs. Afdeeling II. Bijb. Gesch. „De Vlucht". Gen. 31 door Nel Suurmond. Na de pauze Reciteeren, Francien Versluijs. IN DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND OP ZONDAG 20 DECEMBER 1931. CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Collecte Evangelisatie in eigen stad. Hofpleinkerk 9.30 uur 6 uur Noorderkerk 9.30 uur 2 uur 6 uur Arnemuiden 9.30 en 2 uur Domburg 9.30 uur 2 uur Gapinge 9.30 en 2 uur Grijpskerke 9 en 2 uur Koudekerke 9 en 2 uur St. Laurens 9.30 uur 2 uur Meliskerke 9 uur 2 uur Oostkapelle 9.30 uur 2 uur Serooskerke 9.30 en 2 uur Cand A. P. Heiner Ber. pred. te Giesen Rijswijk. Souburg 9.30 en 2 uur ds J. C. J. Kuiper Veere 9.30 en 2 uur ds. J. v d. Guchte Vlissingen 9.30 en 5.30 uur ds. H. A. Wiersinga Collecte Emeriti enz. Vrouwepolder 9.30 uur Lezen eener Leerr. 6.30 uur ds. P. J. 0. de Bruijne Westkapelle 9.30 uur ds. J. E. Visser 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE ZIERIKZEE. ds. D. Ringnalda ds. D. Scheele ds. D Scheele ds. D. Ringnalda Cand. A P. Heijner te Gotinchem. Cand. Lengkeek te Rotterdam. Lezen eener Leerr. ds J. E. Visser ds. P. J 0 de Bruijne Bed. H. Av. en Dankz. ds. H. Pestman ds. A C Heij ds. A. Koning ds E Douma ds M. Vreogdenhil Lezen eener Leerr. ds. E. Douma ds. A. Koning Brouwershaven 9.30 en 2 uur Bruinisse 9.30 en 2 uur Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Geersdijk 9.30 en 2 uur Haamstede 9 30 en 2 uur Kamperland 9 30 en 2 uur 6 uur Nieuwerkerk 9.30 en 2 uur Bed. 6 uur Oosterland 9.30 uur Scharendijke 9.30 en 2 uur Wissekerke 9.30 en 2 uur Zierikzee 10 en 6 uur dr. Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. J Meester ds. J. P. Unger ds. F Staal Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. F. J. v. d. Ende Lezen eener Leerr. ds. M Heuzeveldt H Av. en Dankz. Lezen eener Leerr. ds. Z. Hoek ds. J. B. Vogelaar Lezen eener Leerr. J. van Lonkhuijzen Lezen eener Leerr. CLASSE THOLEN» AnnaJscoba Polder 9.30 en 2 uur ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur ds. W. M. le Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur ds. A. Aodree Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur dhr. K. de Vries Rilland-Bath 9.30 en 2 uur [dr. C. Veltenaar Tholen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE GOES» Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 9.30 en 2 uur ds. C. Vonk ds. A. B. W. M. Kok te Zaamslag. Driewegen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur ds. A. Scheele Goes 9.30 en 5.30 uur ds. W. H. v. d. Vegt 's Gravenpolder 9 30 en 2 uur Lezen eener Leeir. Heinkenszand 9.30 en 2 uur ds. Joh. Booij Yerseke 9.30 en 2 uur ds. C. Vreugdenhil te Oud-Vossemeer. Wemeldinge 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kruiningen 9.30 en 2 uur ds. J. Koolstra Nienwdorp 9.30 en 2 uur ds. E. Beukema Wolphaartsdyk 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE AXEL» Aardenburg 9.30 en 2.30 uur Lezen eener Leerr. Axel 9 en 2 uur ds. J. S. Post Hoek 9.30 en 2 uur ds. J. B. Vanhaelen Oostburg 9.30 en 2 uur ds. Th. Potma Bed. H. Av. en Dankz. Schoondijke 9.30 en 2 uur ds. D. J. de Vries Terneuzen 9 30 en 2 uur ds S. Groeneveld Zaamslag 9 30 en 2 uur Lezen eener Leerr. B«stelt nu reeds uw KERSTMANDJES, HULST, PEPERS, AZALEA'S, PRIMULA'S enz. Ieder kooper van een ontvangt tot 24 December a.s. een Schrijft nu omgaand aan het oude bekende adres

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1931 | | pagina 3