A. I LE COII De VAN mrn-m komt. Doozen Bonbons Chocolade Letters en Figuren OFFICIEELE BERICHTEN. PREDIKBEURTEN 8ro?ït© Sorieering windt U bij: Stationstraat - Middelburg. DINSDAG a.s. 1 DECEMBER naar 'i SCHUTTERSHOF, Middelburg, 8 uur, Toegang vrij. Met Cadeaux. doorzicht weldra een plaats van beteekenis in binnen de Classis Zierikzee en ook in Zeeland. Meestal was hij in al die jaren eene bekende verschijning ter Part. Synode van Zeeland, waar met zijne doordachte adviezen rekening gehouden wordt. Wat hij is voor den arbeid der Zending is den ingewijden goed bekend en zijn bedachtzaam en correct optreden als depu- taat ad Art. 49 dwingt steeds bewondering af. Onder zijne collega's is hij eene geziene per soonlijkheid, wat ook wel blijkt, dat hij is de voorzitter van de Zeeuwsche predikantenconfe rentie. Ook is hij medewerker van de Zeeuwsche Kerkbode, waarvoor wij hem dankbaar zijn. Wij hopen, dat hij zijn gezegenden arbeid nog eenigen tijd voortzetten moge. Ds. Staal ook uit het dorp van uw geboorte een hartelijke gelukwensch Bestrale God U rijkelijk met Zijn gunst. De heer P. Koster, voorganger bij de Geref. Kerk te Valthermond, deelde op de ver gadering der Classis Stadskanaal, gehouden op Woensdag 18 November te Musselkanaal, mede, dat hij zijn werkzaamheden als zoodanig met ingang van 1 Maart 1932 hoopt te beëindigen. De heer Koster heeft dan bijkans 52 jaar ge arbeid in dienst der Geref. Kerken. Hij arbeidde eerst 7 jaar als Zendeling onder de Joden en vervolgens als voorganger te Zegwaart, Appel scha en nu van 11 Aug. 1912 af te Valthermond. Het Tweede-Kamerlid Duymaer van Twist heeft aan den Minister van Binnenland- sche Zaken gevraagd, of hij het niet wenschelijk acht, dat in verband met den boete- en bededag op Zondag 29 November a.s. openbare verma kelijkheden en dergelijke niet zullen plaats hebben. Borculo. Ds. Nawijn te Geesteren-Gelse- laar is begonnen met het houden van bijbelle zingen alhier. Deze worden elke week des Woensdagsavonds gehouden in een der lokalen van de Openbare School, door het Gemeente bestuur daarvoor welwillend beschikbaar gesteld. Leening van 20.000. Deputaten van de Geref. Kerken voor de Zending op Soemba besloten in 1932 een lee ning uit te schrijven voor bouwkapitaal en an dere posten van uitgave, groot 20.000. Legaten. Te Gaastmeer ontving de Geref. Kerk van wijlen Mej. J. van der Goot een legaat van =fc 1300. De Diaconie dier kerk ontving van de zelfde een legaat van 500. Ds. J. Duursema, em.-predikant van de Geref. Kerk te Uithuizen, thans wonende te Groningen, heeft Woensdagmiddag, in een dankdagsamenkomst, ter gelegenheid van zijn 60-jarig ambtsjubileum te Uithuizen een gedach tenisrede uitgesproken, waarvoor hij tot uit gangspunt had gekozen Psalm 73 23 en 24. Hij begon met te herinneren aan het feit, dat het 13 November juist 50 jaar was geleden, dat hij te Uithuizen, welke Gemeente hij 35J^ jaar diende, was bevestigd. In zijn rede stond hij stil bij 1. een dankbaar terugziende herinnering, 2. een leiding naar Gods Raad en 3. een schoone ver wachting. Cand. P. Bakker van Ellewoutsdijk werd Zondagmorgen door Ds. L. W. Wessels, van Abcoude, ingeleid tot zijn arbeid bij de Geref. Kerk te Andel (N.-Br.), welke gemeente voor kort voor den dienst nog was verbonden met die te Giessen-Rijswijk, maar die na het vertrek van Ds. Bouwmeester naar Rotterdam besloot zelfstandig te beroepen. Ds. Wessels had tot tekst gekozen Matth. 12:39 en 1823, de gelijkenis van den Zaaier. Tot thema had de bevestiger gekozen„de vierderlei gesteldheid des harten tegenover het zaad van Gods Woord". 1. de akker is niet week genoeg 2. de akker is niet diep genoeg 3. de akker is niet rein ge noeg 4. de akker zal toch vrucht dragen. Na de handoplegging zong de gemeente haar nieuwen leraar Ps. 134 3 toe. Des namiddags deed Ds. P. Bakker zijn in trede in een stampvolle kerk met een preek over 1 Cor. 1 23—25. Ds. G. D. Kuiper te Aalsmeer die het beroep aannam van de Geref. Kerk te Delft als missionair predikant voor Solo denkt Zondag 13 Dec. des middags van zijn tegenwoordige gemeente afscheid te nemen. Ds. E. Nawijn, Geref. predikant te Ooster-Nijkerk, die het beroep aannam naar Bergum, denkt Zondag 13 December afscheid te nemen van zijn tegenwoordige gemeente, om 20 December d.a.v. intrede te doen te Bergum. Als bevestiger zal optreden Ds. E. I. F. Nawijn, van Geesteren-Gelselaar. Ds. Jan Gommer, Geref. predikant te Aalten, gedacht gisteren dat het a.s. Zondag 40 jaar zal zijn geleden, dat hij in het predikambt werd bevestigd in z'n eerste gemeente Grijps- kerke (Z.). De Aaltensche Kerkbode, waarvan de jubi laris mederedacteur is, verscheen heden in een feestgewaad op kunstdruk. Het grootste deel van de inhoud van het blad is aan hem gewijd. De eindredacteur, Ds. A. Schouten, herdenkt hem speciaal als predikant van de Geref. Kerk van Aalten, en gewaagt daarbij van de groote zegen die hij aldaar heeft mogen verspreiden. Hij wijst daarbij op de groote gaven die de jubilaris bezit als catecheet en den eenvoud die hem kenmerkte bij de bediening des Woords. De heer A. Geschiere te Grijpskerke (Z.) be spreekt in een uitgebreid artikel hetgeen de Kerk van Grijpskerke, van wie hij de eerste predi kant was, aan hem heeft te danken, terwijl de heer Johs. Staal te Apeldoorn, destijds ouder ling te Aalten, enkele woorden aan de komst van den jubilaris te Aalten wijdt. A. R. Ds. R. W. de Jong, emeritus-predikant van de Geref. Kerk te Broek op Langendijk, thans wonende te Santpoort, zal morgen zijn 40-jarig ambtsjubileum kunnen .vieren. i Ds. de Jong werd geboren 20 April 1868. Hij ontving zijn opleiding aan de Theol. School te Kampen en werd in 1891 beroepbaar verklaard. Den 22sten November van dat jaar werd hij door zijn vader, wijlen Ds. B. de Jong, toen predikant te Velp, in het ambt bevestigd bij de Geref. Kerk van Marrum (Fr.), welke gemeente hij diende tot zijn vertrek naar Holten 5 Febr. 1894. Verder was hij predikant van de Geref. Kerken te Terneuzen (11 April 1897), Noord- wijk aan Zee (4 Sept. 1902), Hoofddorp (20 Jan. 1908), Werkendam (25 Maart 1912) en Broek op Langendijk (31 Oct. '15). Met ingang van 1 Jan. 1927 ontving hij om gezondheids redenen van de classis Alkmaar eervol emeri taat, waarna hij zich vestigde te Santpoort. De eerste ouderling. Eenige weken geleden is in den Wieringer- meerpolder in gebruik genomen een van de bij Sluis I door de Regeering gebouwde woningen, als zaaltje voor Christelijke en sociale belangen. Welwillend is dit gebouw aan de onderschei dene kerken die daar arbeiden, voor dit doel afgestaan. Een van de daar wonende Gereformeerden, de heer L. Meeuwsen, een Zeeuw, is door de Geref. Kerk van Kolhorn aangenomen voor de diensten bij Sluis I. De eerste ouderling in den Wieringermeerpolder. Hij werd j.l. Zondag door Ds. Donner te Broek op Langendijk in het ambt bevestigd. Wij wenschen dezen broeder, die in onze Kerkbode „Brieven uit de Wieringermeerpolder" schreef en daarin zoo krachtig opkwam voor geregelden arbeid onder de Geref. die daar werken, hartelijk geluk met deze benoeming en hopen, dat het hem gegeven zal worden veel voor de Gereformeerden daar te mogen doen. K. B. S. VERGADERING van den Kerkeraad. St. Laurens, 23 November 1931. Praeses Ds. A. Koning. Een broeder Ouderling is met kennisgeving afwezig. Praeses opent de vergadering, laat zingen Ps. 105 3, leest 1 Timotheus 6 312 en gaat voor in gebed. Notulen worden gelezen en vastgesteld. Ingekomen Stukken a. Schrijven van het Be stuur der Persvereeniging Zeeuwsche Kerkbode (zie art. Ds. Heij van 30 Oct. j.l.), wordt be sloten een kort verslag te geven en eventueele bijzonderheden te melden. b. Steunaanvraag van een in nood verkee- rende kerk, wordt 5.toegezegd. c. Idem School Bourtange en een aanbieding van J. H. Kok, wordt voor kennisgeving aan genomen. d. Een verzoek om steun van het Zendings genootschap der Evang. Broedergemeenten Zeist. Dit wordt doorgezonden aan de Zendingscom missie. e. Van het Sanatorium Sonnevanck Harder wijk, hetwelk door de Diaconie jaarlijks met 2.50 zal worden gesteund. f. Een schrijven over Geref. Evangelisatie onder de schippers, wordt aangehouden. g. Voorts een schrijven van de Classe 's-Gra- venhage over te houden Boete- en Bededag en een van Br. Kruithof waarin hij mededeelt, dat de orgelbespeling van hem zal plaats hebben op 17 December a.s.in de Geref. Kerk des avonds 7 uur. Rapporten. Praeses doet verslag van de ge houden Classicale vergadering, van enkele zie kenbezoeken en deelt verder mede, dat er elf catechisanten zijn die wenschen belijdenis des geloofs af te leggen. Br. Coppoolse van zijn bezoek bij de Zang- vereeniging. Diaconale Zaken. Een der broeders doet naar aanleiding van een bezoek aan een gezin daar van eenige mededeeling. Rondvraag. Een der broeders vraagt inilch- tingen aangaande de Evangelisatiecommissie. Getracht zal worden zoo spoedig mogelijk deze op te richten. Enkele Broeders zijn daar voor reeds aangezocht. 7 December a.s. weer vergadering. Dankzegging. Sluiting. De Kerkeraad. Ondergeteekende bericht hiermede aan de ker ken in de classis Middelburg, dat hij D.V. Don derdag 3 December zitting zal houden in de consistorie der Noorderkerk des voormiddags van 1112 uur tot het in ontvangst nemen van de collecte voor de Verstrooide Gereformeerden in Ned.-Indië. De classic. Correspondent, S. DEN HARTIGH, Middelburg, 27 November 1931. VERGADERING van den Kerkeraad (Smal). Middelburg, 26 November 1931. PraesesDs. D. Scheele. Aanwezig 22 broeders. Praeses opent de vergadering, leest Openb. 2 811 en gaat voor in gebed. De notulen worden gelezen en vastgesteld. Ingekomen Stukken een attestatie, in handen gesteld van wijkouderlingen. Woensdagavondcommissie een ingekomen at testatie en een doopattest aanvaard, een doop- aanvrage toegestaan. Sectie-rapporten. Sectie I geen rapporten. Sectie II rapport omtrent een zuster, die tot de gemeenschap der kerk wenscht te worden toegelaten zal door wijkpredikant en wijk- ouderling worden bezochtrapport omtrent een tuchtzaak, zal worden aangehouden tot de e.v. classisvergadering rapport inzake een ontrouw dooplid, zal namens den Kerkeraad worden aan geschreven, omtrent een zuster die tot de ge meenschap der kerk wenscht te worden toege laten., zal door wijkpredikant en -ouderling worden bezocht. Algemeene rapportenop voorstel van het Moderamen wordt besloten het adres aan den volkenbond betreffende de vredesactie door den Wereldbond der Kerken te teekenen rapport betreffende een dooplid. Zondag 29 November zal D.V. ingevolge de oproep van de classis 's-Gravenhage een boete en bededag worden gehouden. Rondvraag. Dankzegging. Sluiting. 3 December a.s. Breed. 10 December a.s. Sectie. 17 December a.s. Smal. De Kerkeraad. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN GOED NIEUWS UIT 'T VLAAMSCHE HOEKJE. Toen wij eenigen tijd geleden een vriendelijk ver zoek richtten tot de lezers van de Kerkbode in verband met de reparatie en verzending van een orgeltje ten behoeve van den Evangelisatie-arbeid van Ds. Lau- wers te Ninove, werd ons Comité ten zeerste ver blijd, daar er zich heel spoedig een broeder aanbood, die de kosten van de reparatie wilde voldoen en een andere broeder die de kosten van de vracht voor zijn rekening wilde nemen. Verder ontvingen wij nog de volgende giften van den Heer A. f 1.—, Wed. G. 1.50, N. N. 0.50, van L. f 1.van V. 10.H. 1.C. 0.50, Dames P. 1.—, N. N. 0.50, N. N. 1.—. Intusschen is er in Ninove een huis gehuurd en wordt daar den Eanvgelisatie-arbeid met kracht aan gevat. Nu zal het den gevers zekers genoegen doen als deze giften uitsluitend besteed worden voor den ar beid te Ninove. Verder ontvingen wij nog voor de Christelijke School te Denderleeuw van Mej. A. B. 2.50 en door tus- schenkomst van Ds. Scheele 0.50. Voorts ontvingen wij als opbrengst der prikkaar- ten van de Christelijke School te Heinkenszand (Hoofd de Heer West veer) 17.25. Van de Chr. School te St. Laurens (Hoofd de Heer G. Weeda) 20.25. Voor al deze giften, die bewijzen hoe er met den Evangelisatie-arbeid in België meegeleefd wordt, zegt het Comité hartelijk dank. P.S. Mogen wij naar aanleiding van bovenstaande nogmaals vriendelijk verzoeken aan Heeren Predi kanten en Hoofden van Scholen, die een circulaire ontvingen en nog geen prikkaarten bestelden, dit als nog te doen. Het is misschien niet al te veel moeite, de kinderen doen het gaarne en de broeders en zus- sters in België zijn er mede geholpen. Namens het Middelburgsche Comité voor Evangelisatie in België, M. MALJERS, Secretaresse. Middelburg, 26 November '31. I KERSTFEEST PARAKAN—BLONDO. Nog ontvangen door Mej. A. J. Pouwer, Noord plein M 171 te Middelburg, van N. N. 1.50 en uit Goes 1.Het totaalbedrag f 89.97J/4 is Vrijdag 20 Nov. j.l. naar Magelang verzonden. Aan allen die opnieuw of bij vernieuwing aan onzen oproep iets voor de Kerstfeestviering op ons Zen dingsterrein af te zonderen, gehoor gaven, zij een gezegend Kerstfeest toegewenscht. En gebiede de Heere Zijnen rijken zegen over de gaven. D.V. tot een volgend jaar. S. E. HEIJ—GOSLINGA, Penningmeesteres van het Linnenkast-Comité MagelangParakanBlondo. Middelburg. In de maand November werd gecol lecteerd op den Dankdag f 340.07Kerkbussen 108.62 Verstrooide Geref. in Indië 92.83 Ca techisatiebussen 40.85 Zending 406.41 en een gift van 2.voor 't Orgelfonds. C. VAN DER KLEIJN, Boekhouder. Met vriendelijken dank ontvangen 330 halve centen voor de Zending van Simon Francke Cz., Oostkapelle. De Penningm. der Zendingscom. te Oostkapelle. Serooskerke. Ontvangen van een aan huis ge bonden zuster der Gemeente 2.voor de zieken- telefoon en van een idem N. N. 1.voor de Kerk en 1voor de Zending. Hartelijk dank W. F. M. LINDEBOOM. Middelburg. Van N. N. 2.50 voor de armen van N. N. 1.voor de kerk; van N. N. 5. voor Zending „Morgenland" voor Armenië van N. N. 5.voor Zendingshospitaal „Uit dankbaar heid" van N. N. f 3.voor de kerk en van een zuster uit dankbaarheid, te verdeelen als volgtvoor het Kerstfeest Parakan 1.voor de Zending f 1.voor het Zendingshospitaal f 2.plus 150 halve centen. Met dank. D. SCHEELE. ZENDING. Middelburg. In dank ontvangen van Jo en Marie Wattel 1000 h.c. en 9 Indische dubbeltjes. Uit het busje Rusthuis 2.60. Van de kinderen der Christe lijke School Grijpskerke een groot pak zilverpapier en van de kinderen der 3de klas Heerengrachtschool 250 h.c. en 150 centen. Namens de Commissie, L. A. TANGE, Penningm. VEREEN1GINGSLEVBN. Geref. Jongelingsver. Dr. Lützen Wagenaar, M'burg. N. T. „De Paaschmaaltijd". Vriend C. de Rijke. V. G. 13. „Willem I kiest de zijde van het Ned. volk". Vriend A. Vroon. V. op Geref. Grondslag Pred. 12 la te Koudekerke. Zaterdagavond 7x/i uur in Vereenigingsgebouw. Inleiding Schriftstudie„Het menschelijk geslacht en de Historie" door vriend D. Kerkhove. Inleiding A. R. beginselen. Ons Program Art. 12. M. Boone. Geref. Jongelingsver. „Herman Faukeel", Middelburg. N. T. Openbaringen 16 door vriend C. Kingmans. K. Gesch. Schets 15 Paus Gregorius VII en zijn tijd (1073) J. V. Blad 7-9-28 door vriend C. van Moolenbroek. M.V. „Meisjesroeping"Middelburg. Referaat Bondsdag 1931. L. Ludikhuize. Maatsch. Onderwerp „De vrouw in de Christen heid". Schets 11. J. Verburg. Knapenvergadering SamuëlMiddelburg. Afdeeling III. B. G. Gen. 42 tot en met 47. Hereeniging door vr. Clement. K. G. les 42. „John Knox" door vr. Winter. IN DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND OP ZONDAG 29 NOVEMBER 1931. BOETE- EN BEDEDAG. CLASSE MIDDELBURG. Collecte voor de Chr. Bewaarschool. MIDDELBURG. Hofpleinkerk 9.30 uur 6 uur Noorderkerk 9.30 uur 2 uur 6 uur Arnemuiden 9.30 uur 2 uur Domburg 9.30 uur 2 uur Gapinge 9.30 uur 2 uur Grijpskerke 9 uur 2 uur ds. D. Scheele Voorber. H. Av. ds. D. Ringnalda ds. D. Ringnalda ds. H. A. Wiersinga te Vlissingen. ds. D. Scheele ds. E. Douma Bed. H. Av. en Dankz. ds. D. Scheele Verkiezing Ambtsdrager. Lezen eener Leerr ds. J. E. Visser ds. P. J. 0. de Bruijne Lezen eener Leerr. ds. H. Pestman ds. J. C. J. Kuiper te Souburg. Koudekerke 9 en 2 uur ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 en 2 nnr ds. A. Koning Meliskerke 9 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. M. Vreugdenhil Oostkapelle 9 30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. E. Douma Serooskerke 9.30 en 2 uur ds. W. F. M. Lindeboom Bed. H. Av. en Dankz. 7 uur ds. W. F. M. Lindeboom Bidstond voor den nood der tijden. Souburg 9.30 uur ds. J. C. J. Kuiper 2 uur ds. H. Pestman Veere 9.30 en 2 uur ds. J. v. d. Guchte Vlissingen 9.30 en 5.30 uur ds. H. A. Wiersinga Collecte Evangelisatie-arbeid in België. Vrouwepolder 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. P. J. 0. de Bruijne Westkapelle 9.30 uur ds. J. E. Visser Bed. H. Av. en Dankz. 2 uur Lezen eener Leerr. CLASSE ZIERIKZEE, Brouwershaven 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Brninisse 9.30 en 2 uur ds. J. P. Unger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur ds. F. Staal Geersdijk 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Haamstede 9 30 en 2 uur ds. U. Elgersma Kamperland 9 30 en 2 uur ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30, 2 en 5.30 uur Lezen eener Leerr Oosterland 9.30 en 2 uur ds. J. D. v. d. Velden te Rotterdam. Scharendijke 9.30 en 2 uur ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 en 6 uur dr. J. van Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. Z. Hoek CLASSE THOLEN, AnnaJacoba Polder 9.30 en 2 uur ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur ds. W. M. le Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur ds. A. Andree Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur dhr. K. de Vries Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Cand. N. van Haeringen te Dedemsvaart. Tholen 9.30 en 2 uur dr. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur ds. C. Vreugdenhil CLASSE GOES, Baarland 9.30 en 2 uur ds. C. Vonk Borssele 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Driewegen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. KapelJe-Biezelinge 9 30 en 2 uur ds. A. Scheele Goes 9.30 en 5.30 uur ds. W. H. v. d. Vegt 's Gravenpolder 9 30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Heinkenszand 9.30 en 2 uur ds. Joh. Booij Yerseke 9.30 en 2 uur ds. E. Beukema Wemeldinge 9 30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kruiningen 9.30 en 2 uur ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Wolpha&rtsdijk 9 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. D. Ringnalda te Middelburg. CLASSE AXEL, Aardenburg 9.30 en 2.30 uur Axel 9 en 2 uur Hoek 9.30 en 2 uur ds. C. Diemer te Hillegersberg. ds. J. S. Post Cand. D. J. Coumou te Middelburg. Oostburg 9.30 en 2 uur ds. Th. Pot ma Schoondijke 9.30 uur ds. D. J. de Vries Biduur voor den nood der tijden. 2 uur ds. D. de Vries Voorber. H. Av. Terneuzen 9 en 2 uur ds S. Groeneveld Zaamslag 9 30 en 2 uur ds. A. B. W. M. Kok ADVERTENTIE N. Hartelijk dank voor de belangstelling en het mee leven de laatste weken ondervonden. D. SCHEELE. Middelburg, 27 November 1931. Geref. Jongelingsver. „Sola-Fide", Middelburg. N. T. art. 38. „Christus' zalving en Juda's verraad". Vriend P. Vader. A. R. art. II (4 en 5) „Evenredige en organische vertegenwoordiging". Vriend J. Ton. K|ajnA 7««| Het Middelburgsche Drankweer-Comité.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1931 | | pagina 3