OFFICIEELE BERICHTEN. BOEKAANKONDIGING. PREDIKBEURTEN ADVERTENTIEN. 20sten Nov. d.a.v. deed hij zijn intrede te Schar- negoutum, vanwaar hij 16 Juni 1895 vertrok naar Sexbierum, welke gemeente hij diende tot 1 Nov. 1922, toen hij met eervol emeritaat na een veer tigjarigen diensttijd den actieven dienst verliet. Ds. Balhuizen wil geen officieele feestviering, maar hoopt zijn jubileum in intiemen huiselijken jj kring te gedenken. 1 Cand. M. Heuzeveldt te Rotterdam, be roepen predikant van de Geref. Kerk te Nieu- werkerk (Z.) werd gister door de classis Zie- rikzee peremptoir geëxamineerd en toegelaten tot den dienst des Woords en der Sacramenten. De Heer Heuzeveldt denkt Zondag 29 Nov. intrede te doen, na bevestigd te zijn door Ds. J. D. v. d. Velden, em.-predikant van Kralingen. Cand. J. Meester van Spakenburg, beroe pen predikant bij de Geref. Kerk te Brouwers haven, is door de classis Zierikzee peremptoir geëxamineerd en met algemeene stemmen toege laten tot den dienst des Woords en der Sacra menten. De Heer Meester denkt Zondag 20 De cember a.s. intrede te doen, na bevestiging door Ds. P. de Jong te Spakenburg. K. B. S. Zending van de Geref. Kerken in Zeeland, N.-Brabant en Limburg. KORT VERSLAG van de vergadering van het Zendingscomité met Deputaten op 13 November 1931. De Voorzitter, Ds. D. Scheele, verwelkomd in hartelijke bewoordingen de benoemde Direc trice van het Zendingshospitaal te Magelang, Dr. G. J. Dreckmeier, die enkele maanden in het moederland vertoeft. Na ampele samensprekingen, waarin verschil lende moeilijkheden worden opgelost en meer dere bezwaren worden ondervangen, wordt het arbeidscontract en de instructie voor de(n) Geneesheer-Directeur (-Directrice) met eenparige stemmen vastgesteld. Over bouw en inrichting van een kliniek voor Europeesche patiënten wordt Dr. Dreckmeier gehoord, maar, gezien het raam der onherroe pelijk vastgestelde begrooting voor installatie en exploitatie van het Zendingshospitaal wordt hierover voorloopig geen beslissing genomen. De definitieve exploitatie-rekening wordt in gediend en aanvaard. Hierna wordt de benoeming van Dr. Dreck meier officiëel bekrachtigd en aanvaard. De Voorzitter wenscht haar hiermede hartelijk ge luk, waarna Dr. D. de vergadering toespreekt, het karakter van haar arbeid als Directrice van het Zendingsziekenhuis uiteenzet, zich voor een goede samenwerking aanbevolen houdt en mede deelt de benoeming in Gods kracht te willen aannemen. In behandeling wordt genomen de uitzending van een Europeesche verpleegster. De voorbe reidende maatregelen worden in handen gesteld van Dr. Dreckmeier en het Comité. Verschillende inlichtingen over interne en tech nische aangelegenheden van den medischen dienst worden gevraagd en door Dr. Dreck meier gegeven. Medegedeeld wordt dat Dr. Dikland van Bergen op Zoom zich bereid verklaard heeft op te treden als adviseur van Deputaten en Comité voor medische zaken. De voorzitter spreekt zijn blijdschap uit over de goede resultaten die bereikt werden op deze vergadering. Namens de vergadering, D. RINGNALDA Jr., Assessor. Geref. Kerk Middelburg, Ingekomen met attestatie vanAmsterdam, Tannetje Davidse, Schoorsteenvegerssingel Q 80 's-Gravenhage-West, Arend Beeftink en ge zin, Noordsingel S 171aWemeldinge, Gijs- brecht Branderhout en gezin, Schuttershofstraat. Ingekomen met doopattest vanDeventer, Cornelis M. Jansen, Noordplein M 220; Gapinge, Antheunis Jacobse, Breeweg C 44 St. Laurens, Tannetje Marinisse, Noordweg R 14 Melis- kerke, Pieternella Goedbloed, Korte Noordstraat L 80 Gilles Stroo, Nieuwlandsche Weg U 8 Serooskerke (W.), Marinus Jacobsen, Segeers- weg V 106 Catharina Joosse, Langeviele K 378 Utrecht, Janna Versluijs, Beenhouwerssin gel K 70a. GedooptJohannes de Boer, Nieuwlandsche Weg U 11a; Elisabeth Booster, Stationsstraat P 449 Arie Joosse, Segeerssingel V 73 Janus Mondeel, Seisstraat Q 15a Janna A. M. Rie- mens, N. Oosterschestraat N 98 Cornelis de Voogd, O. Vliss. Weg V 13. Vertrokken met attestatie naarDordrecht, Albertina W. Graafhuis, Bogardstraat D 34 Gapinge, Maarten Jacobse, Veersche Weg B 76 Herwijnen, Johanna C. Ruitenbeek, Segeer- straat H 98 Kampen, Berend J. Selles, Station straat P 44a Koudekerke, Johanna A. Polder man, O. Vliss. Weg V 7 Schoondijke, Pieter de Jonge, Wed. W. P. de Jonge-Bruggeman, Jan W. P. de Jonge, Gravenstraat I 246. Vertrokken met doopattest naarVlissingen, Willem Barentsen, Havendijk T 27. OverledenDirk C. van Dort, Segeerstraat H 73 Cornelis Huijsman, Breeweg D 20 Lena Koole-Coppoolse, Koudekerksche Weg D 66 Sea Tazelaar-Buijs, Brakstraat O 260. Verhuisd Mej. P. Tilroe van Koudekerksche Weg naar Klein Vlaanderen M 164 Mej. J. Willemse van Brakstraat O 259 naar Latijnsche Schoolstraat D 25. KORT VERSLAG van de vergadering der Classis Tholen op 11 November 1931 te Bergen op Zoom. 1. Dr. Veltenaar opent de vergadering, laat zingen Ps. 89 7, leest Ps. 89 119 en gaat voor in gebed. 2. Ds. Vreugdenhil en Br. v. d. Reest zien de credentiebrieven na alle kerken zijn wettig vertegenwoordigder zijn geen instructies Bergen op Zoom .vaardigt inplaats yan Ds. Ie Cointre een ouderling afaan een diaken j (sec. afgevaardigde) van Rilland-Bath wordt, j gehoord de reden, keurstem verleend. 3. Het Moderamen wordt als volgt vastge- j steldDr. Veltenaar, Praeses Br. Tange, I Scriba Ds. Spoelstra, Assessor. 4. De Scriba leest de notulen der vorige ver gadering, welke worden vastgesteld, na een en kele opmerking. 5. Wordt gelezen a. Schrijven van de Clas sis 's-Gravenhage der Geref. Kerken in Neder land b. idem van de Classis 's-Hertogenbosch c. idem van de Geref. Kerken van Lunteren, Ede en Bennekom. Met leedwezen wordt van deze stukken kennis genomen. 6. Ds. Andree, dep. voor de Zending, brengt als zoodanig rapport uit, dat een gunstig karak ter draagt. De bijdrage der kerken voor den hospitaaldienst zal voortaan op de Nov.-classis geïnd worden. 7. Br. Lobbezoo brengt rapport uit ten aan zien van het nazien der boeken van den quaestor. In aanmerking genomen het goed slot wordt besloten nog eenmaal geen classiskosten te hef fen. 8. Rondvraag naar art. 41 D.K.O. levert niets bijzonders op. 9. Rilland-Bath vraagt en verkrijgt 3 vaca turebeurten, welke Ds. Spoelstra, Dr. Veltenaar en Ds. Andree achtereenvolgens zullen vervullen. Poortvliet vraagt en verkrijgt 1 vacaturebeurt welke door Ds. Vreugdenhil zal worden waar genomen. 10. De kerk van A. J. P. vraagt het gevoelen van de Classis inzake een bij haar ingekomen verzoek van den Wereldbond der Kerken. 11. Ds. Vreugdenhil spreekt den wensch uit van een uniforme regeling in de Classis van den Dankdag. Blijkt niet mogelijk te zijn. 12. Verandering van den aanvangstijd der Classisvergadering ten behoeve van enkele broe ders ontmoet te zeer bezwaar. Op last der Classis, Ds. SPOELSTRA, h.t. Assessor. De volgende collecten worden geïnd Theol. Sch. Hulpb. Kerken Anna Jacoba Polder 14.94 18.06 Bergen op Zoom 40.47 36.95 Krabbendijke 23.21 23.10 Oud Vossemer 10.71 12.30 Poortvliet 5.5. Rilland Bath 12.21 13.47 Tholen 8.75 6.05 Middelburg. Tot onze groote blijdschap heeft Ds. D. Scheele voor de roeping naar Scheve- ningen bedankt. De Kerkeraad. Middelburg. Vergadering van de Commissie van Beheer op Maandag 23 November a.s. De Secretaris. Beleefd verzoekt ondergeteekende de twee kerken in de classis Middelburg, die de collecte voor de Evangelisatie in de Provincie nog niet afgedragen hebben, hieraan zoo spoedig moge lijk gevolg te gaven. De classic. Correspondent, S. DEN HARTIGH, Middelburg, 20 November 1931. Serooskerke. VERGADERING van den Kerkeraad met de manslidmaten op Donderdag 19 November 1931. Aanwezig alle leden van den Kerkeraad in tota'al 138 personen. Opening op de gebruikelijke wijze. Tot leden van het Stembureau worden met den Praeses benoemd de brs. J. de Wolf, H. Clarisse en S. H. Versluis. Voor Ouderling wordt de volstrekte meerderheid verkregen door de brs. P. Meyers en Joh. Wondergem en voor Diaken door de brs. Adr. Melis en H. Tavenier. Geen der aan wezigen heeft bezwaar tegen de wettigheid der gehouden stemming. Bij de rondvraag vraagt br. S. Meyers Bz. voor het inleveren van namen voor de groslijst voortaan 's Zondags gelegenheid te geven. De Praeses zegt overweging toe. Br. C. Jobse gaat de vergadering in dankzeg ging voor. Na het vertrek der manslidmaten wordt de vergadering van den Kerkeraad voortgezet. De Notulen worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen is een steunaanvrage van de Protest. Christel. Reclasseeringsver., die in handen ge steld wordt van de Commissie ad hoe. Gezien de gehouden stemming worden door den Kerkeraad benoemd tot Ouderling de brs. P. Meyers en Joh. Wondergem en tot Diaken de brs. Adr. Melis en H. Tavenier, die monde ling van hun benoeming in kennis zullen worden gesteld. Een tuchtgeval wordt behandeld. De Classis 's-Gravenhage heeft tegen Zondag 29 Nov. a.s., in overleg met de vertegenwoor digers van andere gezindten, uitgeschreven een bidstond voor den nood der tijden. In verband met het feit, dat op dien Zondag in onze Ge meente het H.A. zal worden gevierd, dat niet kan worden uitgesteld, stelt de Praeses voor dien Zondag des avonds om 7 uur een extra dienst voor dat doel te houden, waartoe de Kerkeraad besluit. Censura Morum. Rondvraag. Sluiting. De Scriba. Timotheus. We ontvingen den buitengewoon mooien prachtband van Timotheus. In dezen band in gebonden geeft de heele jaargang een mooi boek met rijken inhoud. HEIJ. VEREENIGINGSLEVEN, J. V. op Geref. Grondslag Pred. 12 la te Koudekerke. Vergadering Zaterdagavond 7'/2 uur in Ver. Gebouw. Inleiding N. T. „Gelijkenissen van het Koninkrijk der hemelen" II door vr. P. Labruijère. Inleiding Vad. Gesch. les 10 „De kerkhervorming in ons land" door vr. D. Verhage. Inplaats van 8 uur begint de vergadering om half acht. De Geref. Mann. Vereen. „Dr. Herman Bavinck" vergadert D v. op Vrijdag 27 Nov. a.s. des avonds 8 uur, in de Consistorie Gasthuiskerk. OnderwerpJesaja. Inl. br. de Gast. Middelburgsche Geref. Jeugd Centrale. Dinsdagavond 8 unr, leerzame cursus van ds. Wiersinga te Vlissingen over„Tegenwoordige Ar beidersjeugd". Komt allen naar Consistorie Gasthuiskerk. Knapenvergadering „Samuël", Middelburg. Afdeeling 111. B. G. les 20. Gen. 40 en 41. Josefs verhooging door vr. Adriaanse. K.G. les 4. De Hervorming in Engeland door vr. Janse. Geref. Jongelingsver. „Sola-Pide"Middelburg. G. B. art. 23. „Dat onze rechtvaardigmaking etc." vr. C. Franse. M. G. art. 5. „Het Gildewezen" v. C. Govertse. Geref. Jongelingsver. „Herman Paukeel"Middelburg. Gel. Bel. art. 21„Van de voldoening van Christus onzen eenigen hoogepriester voor ons, door vr. M. Wattel. A. R. beginselen Art. 17: „Het Volkenrecht" deel I en II door vr. Ruitenbeek. Geref. Jongelingsver. Dr. Lützen Wagenaar, M'burg. G. B. art. 10, vr. J. Poppe. K. G. schets 21, vr. L. Geschiere. Geref. Meisjesvergadering NuniaMiddelburg. Afdeeling I. Vergadering van 6uur. Bespreking over de jaarvergadering. Afdeeling II. Repeteeren Jaarvergadering. M.V. „Meisjesroeping"Middelburg. Geloofsleer: „De oorsprong der zonde" B. en B. 28 Febr. 1930. Opvoedkunde: „De Rijpere Jeugd" B. en B. 25 Oct. '29, 8 Nov. '29. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN Middelburg. Van een zuster der gemeente f 2.welke ik bestemde voor de kerkvan een zuster f 2.50, waarvan f 1.voor de Zending en f 1.50, voor de kerkvan een zuster der gemeente f 10.ontvangen op ziekenbezoek, te verdeelen f 5,kerk, f 2.50 diaconie, f 2,50 Zending. Met hartelijken dank. D. Scheele. KERSTFEEST PARAKAN—BLONDO. Met hartelijken dank kan ik de volgende giften nog verantwoorden uit het busje van Bram Janse te Koudekerke f l,921/2, gevonden in de collecte te Koudekerke f 1,fam. V. te Middelburg f 4,00 J. J. de K. te Grijpskerke f 2.00N. N. te Kloetinge f 1,50. De totaal opbrengst van de Kerstfeest-inzameling hoop ik de volgende week te vermelden. S. E. Heij—Goslinga. Geref. Pastorie, Koudekerke Giro 169757 Ds. A. C. Heij. ZENDING. Vlissingen. Met hartelijken dank ontvangen van Kees Puijpe een pakje zilverpapier en t.heelood; van A. Maas 5 dubbeltjes, 4 nikkels, 6 kluten, 20 centen en 10 halve centen en een pakje zilverpapier en capsulesen van Jo Stroo en Annie Schuilwerve 2 nikkels, 6 kluten, 18 halve centen en een pakje zilverpapier. Namens de Zendings-commissie, W. Karreman, penningm., Margrietenlaan 12. Vrouwepolder. In dank ontvangen voor de Zending van J. v. d. Broeke Wz. 100 opgespaarde halve centen. Namens de Zendings-Commissie, M. v. d. Broeke Sz.; penningm. Serooskerke. Gevonden in de collecte j.l. Zondag een extra gift van f 10,v aarvan f 5,— voor de kerk en f 5.voor de Diaconie. De Boekhouder. Middelburg. Met hartelijken dank ontvangen van een zuster der gemeente f 2.66 aan opgespaarde muntstukjes voor de zending. Van Truida en Jannie Hamelink 28 halve centen, 31 centen en 2 halve stuivers voor de zending en voor het Kerstfeest te Parakan en Blondo vijftig cent uit hun spaarbusje. Ringnalda IN DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND OP ZONDAG 22 NOVEMBER 193L CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Collecte voor het Emeritie-fonds, Hofpleinkerk 9.30 uur ds. D. Scheele 2 uur 6 uur Noorderkerk 9.30 uur 6 uur Arnemuiden 9.30 en 2 uur W. 9.30 uur 2 uur Domburg 9.30 uur 2 uur da. J. C. J. Kuiper te Souburg, ds. P. J. de Bruijne te Vrouwepolder, ds. D. Ringnalda ds. D. Scheele Cand. Scholing te Alteveer. Voorber. H. Av. ds. J. C. J. Kuiper ds. J. E. Visser Lezen eener Leerr. Gapinge 9.30 uur 2 uur Grijpskerke 9 en 2 uur Koudekerke 9 uur 2 uur St. Laurens 9.30 en 2 uur Meliskerke 9 uur 2 uur OostkapelJe 9 en 2 uur Serooskerke 9.30 en 2 uur Souburg 9.30 uur 2 uur Veere 9.30 en 2 uur Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Vrouwepolder 9.30 uur 2 uur We3tk»pelle 9.30 uur 2 uur ds. P. J. 0. de Bruijne Cand. Coumou ds. H. Pestman Lezen eener Leerr. ds. A. C. Heij ds. A. Koning ds. A. C. Heij ds. M. Vreugdenhil Bed. H. Av. en Dankz. ds. E. Douma ds. W. F. M. Lindeboom Voorber. H. Av. ds. J. C. J. Kuiper ds. D. Ringnalda ds. J. v. d. Guchte ds. H. A. Wiersinga Cand. Coumou ds. P. J. O. de Bruijne Lezen eener Leerr. ds. J. E. Visser Voorber. H. Av. CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Bruinisse 9.30 en 2 uur ds. J. P. Unger Colijnsplaat 9.30 en 5 30 uur ds. F. Staal Geersdijk 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Haamstede 9.30 en 2 uur ds. U. Elgersma Kamperland 9.30 en 2 uur ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr. W. 9.30 en 2 uur ds. J. F. v. d. Ende 6 uur ds. W. F. M. Lindeboom te Serooskerke. Zendingsrede. Nieuwerkerk 9.30, 2 en 5.30 uur Lezen eener Leerr W. 9.30, 2 en 6 uur ds. W. Veder te Utrecht. Oosterland 9.30 en 2 uur dr. J. v. Lonkhuijzen Scharendijke 9.30 en 2 uur ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 10 uur Lezen eener Leerr. 6 uur dr. J. van Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. Z. Hoek CLASSE THOLEN, Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur Lez. eener Leerr. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur ds. W. M. Ie Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur ds. A. Andree Poortvliet, 9.30, 2 en 6 uur dhr. K. de Vries Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Tholen 9.30 en 2 uur ds. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur ds. C. Vreugdenhil CLASSE GOES» Baarland 9.30 en 2 unr Borssele 9.30 uur 2 uur W. 9.30 en 2 uur Driewegen 9.30 uur 2 uur W. 9.39 en 2 uur Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. A. Scheele. ds J. D. v. d. Velden te Rotterdam, ds. A. Scheele Lezen eener Leerr. ds. W. F. M. Lindeboom te Serooskerke. Kapelle-Biezelinge 9 30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. D. Scheele te Middelburg. W. 9.30 en 2 uur ds. A. Scheele Goes 9.30 en 5.30 uur ds. W. H. v. d. Vegt 's Gravenpolder 9.30 en 2 uur ds. C. Vonk W. 9.30 en 2 uur ds. M. B. van 't Veer te Zevenbergen. Heinkenszand 9.30 en 2 uur ds. Joh. Booij Yerseke 9.30 en 2 uur ds. J. Spoelstra te Anna Jacoba Polder. Wemeldinge 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kruiningen 9.30 en 2 uur ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur ds. E. Beukema Wolph&artsdijk 9 uur Lezen eener Leerr. 6 uur ds. W. F. M. Lindeboom te Serooskerke. CLASSE AXEL. Aardenburg 9.30 en 2.30 uur ds. C. Diemer te Hillegersberg. 's morgdankuur vooi> 't gewas. Axel 9 en 2 uur ds. J. S. Post Boek 9 en 2 uur ds. J. B. Vanhaelen Oostburg 9.30 en 2 uur ds. Th. Potma Schoondijke 9.30 en 2 uur ds. D. J. de Vries Dankuur voor 't gewas. Terneuzen 9 en 2 uur ds S. Groeneveld Zaamslag 9 30 en 2 uur ds. A. B. W. M. Kok De Heer en Mevrouw KUIPER Goudappel geven, rutt dank aan God, kennis van de geboorte van hun Zoon JAN Souburg, 17 November 1931 Pastorie Geref. Kerk. Heden overleed, na een korte ongesteldheid, in vrede, onze ge liefde Echtgenoot en zorgzame Vader, Zoon, Broeder, en Zwager JAN DE BRUIJNE in den ouderdom van ruim 32 jaar. Uit aller naam Wed. J. DE BRUIJNE— Geschiere. Meliskerke 18 Nov. '31 PATRIMONIUM is het geweest, dat den strijd heeft aangebonden tegen de liberale economische beschouwingen en practijken. H. J. C. v. d. WOESTIJNE Boek- en B ij o e 1 b i n d e r ij Bogardstraat D 38 Middelburg Het beste adres» LET S.V.P. OP HET HUISNUMMER L. VROON, BANKETBAKKERIJ Lange Noordstraat Middelburg Telefoon 246. LETTERBANKET, SPRITS, BORST PLAAT. Zaterdag Vleesch-, Ragout- en Amandelbroodj es.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1931 | | pagina 3