OFFICIEELE BERICHTEN. PREDIKBEURTEN ADVERTENTIEN. de voorlichting wordt hier gegeven. Dat voor lichting op dit terrein noodig is, is de ondervin ding van allen, die leiding hebben te geven aan de jeugd. Het is een goede gedachte dat een commissie uit den kerkeraad van de Ned. Her vormde gemeente te Rotterdam, dergelijke lezin gen organiseert. Met dankbaarheid namen wij kennis van deze uitgave. Middelburg. SCHEELE. Prof. Noordtzij over de Opgravingen in het Oosten. Het bekende standaardwerk van Prof. Dr. A. Noordtzij over de opgravingen in het Oosten, n.l. ,,Gcds Woord en der eeuwen getuigenis'' is nu ongeveer vier jaar uitverkocht. Naar wij vernemen, zal binnenkort bij den uitgever J. H. Kok te Kampen van dit zeer ge zochte boek een geheel omgewerkte en zeer vermeerderde druk verschijnen. De auteur heeft het werk grondig herzien, en bijgewerkt tot den allerjongsten tijd. Het boek is aanzienlijk uitgebreider dan de eerste druk. Deze tweede druk zal namelijk 120 bladzijden druks meer bevatten, terwijl talrijke geheel nieuwe en zeldzame illustraties zullen worden opgenomen. Ook zijn aan deze nieuwe uitgave enkele registers toegevoegd, die de waar de van het boek zeer verhoogen. Ondanks deze uitbreiding wordt de prijs niet verhoogd. Wie over dit interessante en voor alle Bijbellezers zoo beteekenisvolle werk meer wil weten, vrage het prospectus bij zijn boek handelaar of bij den uitgever. VERGADERING der Classe Tholen D.V. op Woensdag 11 November a.s. des voormiddags om 9 ure, in het vergader lokaal te Bergen op Zoom. Agenda: 1. Opening der vergadering door den Praeses. 2. Nazien der Credentiebrieven. 3. Vaststellen Moderamen. 4. Lezen en vaststellen der Notulen. 5. Zaken uit de Notulen. 6. Mededeeling (lezing) ingekomen stukken. 7. Behandeling instructiën. 8. Rapporten. 9. Rondvraag naar art. 41 D.K.O. 10. Aanvrage vacaturebeurten. 11Rondvraag. 12. Lezing persverslag. 13. Vaststelling aanvraag volgende vergadering. 14. Sluiting. Mede te brengen Collecten a. Theol. School. b. Hulpbehoevende Kerken. Op last der Classe, E. TANGE, Scriba. Rilland-Bath, 27 October 1931. Ondergeteekende bericht hiermede aan de kerken in de classis Middelburg, dat hij D. V. Donderdag 5 November zitting zal houden in de consistorie der Noorderkerk des voormiddags van 1112 uur tot in ontvangst nemen van de collecte voor de Evangelisatie in de Provincie. Middelburg, 30 October 1931. De classic. Correspondent, S. DEN HARTIGH, AGENDUM voor de vergadering der Clas sis Middelburg op Woensdag 11 No vember 1931 in de Hofpleinkerk te Middelburg. Aanvang 9.30 uur. 1Opening, namens de roepende kerk van Koudekerke. 2. Nazien der credentiebrieven. 3. Constitueering der vergadering en zitting nemen van het Moderamen Ds. D. Scheele, praeses Ds. D. Ringnalda, assessor Ds. H. Pestman, le scriba Ds. W. M. F. Lindeboom, 2e scriba. 4. Lezing en vaststelling der notulen van de vorige vergadering. 5. Behandeling van ingekomen stukken. 6. Rapporten, o.a. over de Kerkvisitatie. 7. Behandeling der instructies. 8. Benoeming deputaten naar art. 9 van de huishoudelijke regeling. 9. Rondvraag naar art. 41 K.O. 10. Aanwijzing der roepende kerk voor de vol gende vergadering. 11Rondvraag. 12. Lezing en vaststelling der korte notulen. 13. Sluiting. Namens de roepende kerk van Koudekerke, A. C. HEIJ, Praeses. F. DE RIJKE, Scriba. N.B. Ds. Visser herinnert er aan, dat hij gaarne in ontvangst neemt de collecten of bij dragen voor den Evangelisatie-arbeid in N. Bra bant en Limburg en in Rijn-Pruisen en West- falen. Zijn gironummer is 46692 Domburg. Serooskerke. KORT VERSLAG van de vergadering van den Kerkeraad op 26 October 1931. Aanwezig alle leden. Opening. Notulen. Ingekomen Stukken 1. Agendum van de Al- gemeene Zendingsconferentie. Voor kennisgeving aangenomen 2. Schrijven van Beuker's verwar mingsmaatschappij, Schiedam, idem 3. Verzoek van de firma Oosterbaan en le Cointre, Uitge vers van het Kerkelijk Handboek om vernieuwde opgaven, zullen worden gezonden 4. Verslag arbeid Rijn-Pruisen en Westfalen, naar de Com missie ad hoe 5. Verzoek om steun Chr. Milit. Tehuis Gorinchem, idem 6. Schrijven van de Zangvereeniging „Soli Deo Gloria" met verzoek om gebruik van het kerkgebouw op Donderdag 26 Nov. en 2 repetitie-avonden. Wordt gaarne toegestaan. Kerkelijke Stand. Overleden Neeltje Broerse. GedooptLouwerina Boone Jd. Attestatie afge geven naar Dirkshorn van Jacob v. d. Vate aangevraagd naar Oostkapelle door Magdalena van SchagenHuyssoon doopattest verzonden naar Veere van Jan Jakobsen en naar Middel burg van Marinus Jakobsen. Rapporten. Br. Abr. Melis rapporteert over zijn bezoek aan de kleine meisjesvergadering. De Praeses doet mededeeling over de Contact commissie, die zich gevormd heeft uit de Be sturen van de J. V. en de M. V.en. Enkele be zoeken worden besproken en geregeld. Op Dankdag zullen aan de manslidmaten briefjes worden uitgereikt om de aandacht van den Kerkeraad te vestigen op namen van brs., die in aanmerking kunnen komen voor candidaat Ouderling en Diaken. Aftredend zijn als Ouder ling de brs. W. Louwerse en M. F. Sturm en als Diaken L. Goedbloed en J. Jobse. Afgevaardigd worden naar de a.s. Classicale vergadering Ds. W. F. M. Lindeboom en Oud. W. Louwerse, primi en als secundus Oud. Abr. Melis. Rondvraag. Sluiting. De Scriba. VERGADERING van den Kerkeraad (Breed). Middelburg, 29 October 1931. Praeses Ds. D. Ringnalda. Aanwezig 38 broeders. Praeses opent de vergadering en gaat voor in gebed. Notulen vorige vergadering worden gelezen en vastgesteld. Ingekomen Stukken een schrijven van de kerk te G. inzake afgegeven attestatie bericht van overlijden van een zuster, de kerkeraad heeft zich bij de begrafenis doen vertegenwoordigen. De Kerkvisitatoren Ds. Heij en Ds. Wier- singa komen ter vergadering tot het houden van kerkvisitatie. Nadat beiden door de Praeses har telijk welkom zijn geheeten, wordt daartoe over gegaan. De notulen der kerkvisitatie worden door Ds. Wiersinga gelezen en vastgesteld. Praeses spreekt een woord van dank voor hun arbeid namens de classes verricht, terwijl Ds. Heij in antwoord daarop wijst op den zegen die de kerk van Middelburg in velerlei opzicht mocht ontvangen, tevens dankt voor de vrien delijke woorden van den Praeses. Beide kerk visitatoren verlaten de vergadering. De behandeling van de ingekomen stukken wordt voortgezet. Ingekomen zijn berichten van overlijden van twee broeders, de kerkeraad heeft zich en zal zich doen vertegenwoordigen bij de begrafenis een dankbetuiging van Ds. Telkamp; een verzoek om bij het 50-jarig jubileum van „Patrimonium" gebruik te kunnen maken van de Hofpleinkerk, met hartelijke ondersteuning door gezonden naar de Commissie van Beheer een verzoek van het hospitium te Kampen en een van de Vereen, voor Hooger Onderw. op Geref. Grondslag Vrije Universiteit te Amsterdam, zal worden aangehouden tot volgende vergadering voor advies Moderamen een schrijven inzake kerktelefoon, in handen gesteld van de desbe treffende Commissie een verzoek van de Algem. Nederl. Zendingscommissie tot bijwo ning harer 44ste conferentie, verwezen naar de Zendingscommissie een drietal verzoeken om steun doorgezonden naar de Commissie ad hoe bericht van de broeders L. Joosse, P. Loof, C. Louwerse, L. Melis en P. van Sluijs, dat zij hun benoeming tot ouderling, en van de broeders j. Abrahamse, J. W. Kögeler, J. J. Ornée en L. A. Tange, dat zij hun benoeming tot diaken hebben aangenomen. Van de broeders J. van Dijke, C. v. d. Kleijn en J. A. Vertregt kwamen verzoeken in om hun ontheffing te verleenen. Besloten wordt, deze broeders gehoord hun motieven, de gevraagde ontheffing te verleenen. Aan broeder Tazelaar wordt in verband met zijn verzoek, verlenging van beraad verleend. Ouderling Olt- hoff rapporteert dat de Zeeuwsche Kerkbode zooeven bericht heeft ontvangen, dat Ds. Scheele het beroep naar Scheveningen ontving. De Prae ses spreekt hierover tot Ds. Scheele eenerzijds de groote blijdschap namens de vergadering uit en wenscht hem van harte geluk met die roe ping, waaruit blijkt, dat God hem genade en eere wil geven en zijn arbeid niet alleen in eigen gemeente maar ook daarbuiten wordt gewaar deerd wij, aldus Praeses, verblijden ons harte lijk om die zijde, maar ontveinzen ons echter niet, dat er moeilijke weken voor U aanbreken, en wij wenschen U niet alleen geluk, maar bid den U bij de overweging van dit beroep, veel wijsheid toe en dat de beslissing tot blijdschap van de gemeente Middelburg, waar Uw arbeid zoo wordt gewaardeerd, moge uitvallen. Ds. Scheele dankt voor deze hartelijke woorden. Voor de nog te vervullen vacature van ouder ling worden de volgende dubbeltallen gesteld W. J. Damen, G. Geschiere, I. A. Goedbloed, G. J. Spierens Jr., J. A. Verburg en L. van Wal lenburg. Met de gemeente zal D.V. Maandag 9 November a.s. des avonds om half negen een vergadering worden gehouden om een keuze te doen, zij die des avonds verhinderd zijn, ontvan gen daartoe des middags van 1 tot 2 uur gele genheid. Woensdagavondcommissie ingekomen een at testatie en vijf doopattesten, welke worden aan vaard, twee aangevraagde doopattesten toege staan. Een schrijven aan de Christelijke pers wordt vastgesteld. Na 15 November a.s. zal door de brs. dia kenen met de wintercollecte worden begonnen. Rondvraag. Dankzegging. Sluiting. De Kerkeraad. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN ZENDING. Middelburg. Met vriendelijken dank ontvangen een doos zilverpapier van de kinderen le klasse Hee- rengrachtschool en een pak zilverpapier van Mej. Visser, Hoofd Chr. Bewaarschool, Terneuzen. Mej. C. LITTOOIJ. Molstraat, Middelburg. Middelburg. In dank ontvangen van Anke Schout 1 pak zilverpapier. Van Janna en Jan Wattel elk 50 cent uit hun spaarpot en van dezelfden een pak zilverpapier. Door tusschenkomst van Br. Leinse 1.van Mej. N. N. Verkoop zilverpapier 1. Catechisatiebus Hofpleinkerk 11.82, Gasthuiskerk 15.25. Een groote doos zilverpapier van de kinde ren van de eerste klas der Christelijke School Gra venstraat. Namens de Commissie, L. A. TANGE, Penningmeester. Veere. Ontvangen voor de Zending 80 h. c. van Jakob en Jan Lampert en 100 h. c. van Francientje Bakker. Hiervoor onzen dank. DE ZENDINGSCOMMISSIE. Middelburg. In October werd gecollecteerd Kerk- bussen 63.27, Evangelisatie in de Provincie 132.25, Aflossing Geldieening 150.14, Verschillende doel einden 138.03, Emeritusfonds 133.93 en een gift van 5.voor de kerkelijke schuld. C. VAN DER KLEIJN, Boekhouder. Middelburg. Ontvangen van een zuster der Ge meente voor de kerk 2.Met dank. D. SCHEELE. RUSTHUIS MIDDELBURG. Met vriendelijken dank ontvangen een mand Andijvie. De Huisvader, N. J. VAN COMMENÉE. KERSTFEEST PARAKAN. Met hartelijken dank ontvangen van Ds. Koning te St. Laurens van een catechisant 1.50; Mevr. K. te Eindhoven 4.N. N. te Serooskerke 1. Mevr. S. te Kapelle 2.50 door Mej. A. J. Pouwer, Noordplein 171, Middelburg, van Mej. K. te Mid delburg 1 Vriendelijk aanbevelend, S. E. HEIJ—GOSLINGA, Geref. Pastorie, Koudekerke (W.). Postgiro 169757 Ds. A. C. Heij. LINNENKAST PARAKAN. Met hartelijken dank ontvangen van Mej. de H. 5.en van Mej. N. N. f 1. J. A. DE WAGEMAKER. Middelburg. Ontvangen van Mej. G., Mej. M., Mevr. V. drie pakketten goederen. Met vriendelijken dank namens de huisbezoek-commissie. KORTEKNIE, Secr. Molstraat 26. Serooskerke. Ter bestrijding van de kosten ver bonden aan de Radiokerkdienst-uitzending van j.l. Zondagmorgen, werd door mij onder hartelijken dank ontvangengevonden in mijn brievenbus 2. N. N. 2.50; A. B. te Amsterdam-Noord f 1. Mr. J. J. C. te Leeuwarden 2.50 D. R. te Voor burg 2.50 Mevr. T. J. K. te Soest 2.50C. d. H. te 's-Gravenhage f 10.G. R. S. te Rhenen ƒ2. N. v. B. te Gorinchem f 2.50 door bemiddeling van een catechisante 3.en van de Diaconie 2.50. W. F. M. LINDEBOOM. VEREENIGINGSLEVEN. Geref. Jongelingsver. Dr. Lützen Wagenaar, M'burg. S. S. deel II 23. Hemel en hel, vriend J. de Poorte. V. G. 12. De stempeling van ons volkskarakter, vriend J. Verhage. Geref. Jongelingsver. „Herman Faukeel", Middelburg. Gel. Bel. Art. 20 „God heeft zijn rechtvaardigheid en barmhartigheid bewezen in Christus" door vriend W. Graafhuis. M. Onderw. Art. 8. „De plaats der vrouw in het sociale leven" door vriend L. Kingmans. Knapenvergadering SamuëlMiddelburg. B. G. les 18, Octobernummer. Gen. 32 en 33 door vriend Weeda. Vrije werkzaamheden. Ring „Middelburg". Ring vergadering op Vrijdag 6 November des avonds 8 uur in het Militair Tehuis. „Strafbaarstelling van Godslastering" door Lützen Wagenaar. „Moderne Vredesbeweging" door St. Laurens. De Secretaris. Geref. Meisjesvergadering „Nunia", Middelburg. Afdeeling I. Bijb. Gesch. „Geloofsbeproeving" door Stien Ver- straate. Na de pauze Memoriseeren. Afdeeling II. Bijb. Gesch. „Izaaks Huwelijk", Gen. 24, door Annie Sanderse. Reciteeren Jaantje Tange. M.V. „Meisjesroeping"Middelburg. Gew. Gesch.: De Lijdensweek. Matth. 21:11 einde. Matth. 22 en 23. Schets 21 (2) v. d. Leidraad. Letterkunde„Het huis De Gouden el". J. V. op Geref. Grondslag Pred. 12 la te Koudekerke. Vergadering Zaterdagavond 8 uur precies in het Vereenigingsgebouw Inleiding Kerk. Gesch. No. 8 van 41ste Jaargang: „Van 19081929 in de Geref. Kerken" door vriend C. Sinke. Inleiding Antirevolutionaire Beginselen. Art. 10 slot van ons program. „Administratieve rechtspraak" door vriend W. Maas. CORRESPONDENTIE. Door te veel copy moeten „Reisindrukken" en „Onze Geschiedenis" overstaan. D. SCHEELE. IN DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND OP ZONDAG 1 NOVEMBER EN WOENSDAG 4 NOVEMBER 1931. CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Woensdag extra collecte voor de Kerk. Hofpleinkerk 9.30 uur ds. D. Ringnalda 6 uur ds. D. Scheele W. 9.30 uur ds. D. Scheele 2 uur ds. A. C. Heij 7 uur ds. D. Ringnalda Noorderkerk 9.30 uur ds. D. Scheele 2 uur ds. D. Ringnalda 6 uur ds. D. Ringnalda Arnemuiden 9.30 en 2 uur ds. Haspers te Koudekerk a. d. Rijn. Domburg 9.30 uur ds. J. E. Visser 2 uur Lezen eener Leerr. W. 9.30 uur ds. J. E. Visser 2 uur ds. D. Ringnalda Gapinge 9.30 uur -ds. P. J. 0. de Bruijne 2 uur Lezen eener Leerr. W. 9.20 unr ds. D. Ringnalda 2 unr •ds. P. J. 0. de Bruijne Grijpskerke 9 en 2 uur W. 9.30 uur 2 uur Koudekerke 9 en 2 uur W. 9 uur 2 uur St. Laurens 9.30 en 2 uur W. 9.30 uur 2 uur 7 uur Meliskerke 9 uur 2 uur W. 9 uur 2 uur Oostkapelle 9 en 2 uur W. 9 uur 2 uur Serooskerke 9.30 en 2 uur W. 9.30 uur 2 uur Souburg 3.30 en 2 uur W. 9.30 uur 2 unr Veere 9.30 uur 2 uur W. 9.30 en 2 uur Vlissingen 9.30 uur 5.30 uur Vrouwepolder 9.30 uur 2 uur W. 9.30 uur 2 nur Westkapelle 9.30 uur 2 unr W. 9.30 uur 2 uur ds. H. Pestman ds. H. Pestman ds. E. Douma ds. A. C. Heij ds. A. C. Heij ds. D. Scheele ds. A. Koning Bed. H. Av. en Dankz. ds. J. C. J. Kuiper ds. A. Koning ds. A. Koning ds. M. Vreugdenhil ds. M. Vreugdenhil ds. E. Douma ds. E. Douma ds. W. F. M. Lindeboom ds. W. F. M. Lindeboom ds. W. F. M. Lindeboom ds. H. Pestman ds. J. C. J. Kuiper ds. A. Koning ds. J. C. J. Kuiper ds. J v. d. Guchte ds. H. A. Wiersinga ds. J. v. d. Guchte ds. H. A. Wiersinga ds. J. v. de Guchte Lezen eener Leerr. ds. P. J. 0. de Bruijne ds. P. J. 0. de Bruijne Lezen eener Leerr ds. J. E. Visser Lezen eener Leerr. ds. J. E. Visser CLASSE ZIERIKZEE* Brouwershaven 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr, Bruinisse 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. W. 9.30 unr ds. J. P. Unger 2 uur ds. Joh. Spoelstra te Anna Jacoba Polder. Colijnsplaat 9.30 en 5 30 uur ds. F. Staal Geersdijk 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Haamstede 9.30 en 2 uur ds. U. Elgersma Kamperland 9 30 en 2 uur ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30, 2 en 5.30 uur Lezen eener Leerr. Oosterland 9 30 en 2 uur dr. J. van Lonkhuijzen Bed. H. Av. en Dankz. W. 9.30 en 2 uur ds. U. Elgersma Scharendijke 9 30 en 2 uur ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur ds. J. P. Unger Zierikzee 9.30 uur Lezen eener Leerr. 5.30 uur dr. J. v. Lonkhuijzen Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. Z. Hoek CLASSE THOLEN* Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur ds. W. M. le Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur ds. A. Andree Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur dhr. K. de Vries Rilland-Bath 9.30 en 2 uur Cand. D. J. Coumou te Middelburg. Tholen 9.30 en 2 uur ds. C. Veltenaar Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur ds. C. Vreugdenhil CLASSE GOES* Baarland 9.30 en 2 unr ds. C. Vonk Borssele 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Driewegen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kapelle-Biezelinge 9.30 en 2 uur ds. A Scheele Bed. H Av. en Dankz. Goes 9.30 en 5.30 uur ds. W. H. v. d. Vegt 's Gravenpolder 9.30 en 2 uur Cand. P. Bakker beroepen pred. te Andel. Reinkenszand 9.30 en 2 uur ds. Joh. Booij Yerseke 9.30 en 2 uur ds. E. Vonk te Nieuw Loosdrecht. W. 9.30 en 2 uur ds. J. Koolstra Wemeldinge 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Kruiningen 9.30 en 2 uur ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 en 2 uur ds. E. Beukema Wolphaart.sdijk 9 en 2.30 uur ds. G. van Heiningen Bed. H. Av. en Dankz. CLASSE AXEL* Aardenburg 9.30 en 3 uur Axel 9 uur 2 uur Hoek 9 en 2 uur Oostburg 9.30 en 2 uur Schoondijke 9.30 en 2 uur Terneuzen 9 en 2 uur Zaamslag 9.30 uur 2 uur Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. J. S. Post ds. J. B. Vanhaelen ds. Potma ds. D. J. de Vries ds. S. Groeneveld ds. J. S. Post Lezen eener Leerr. Heden overleed zacht en kalm, na een geduldig gedragen lijden, mijn geliefde Echtgenoot CORNELIS DEKKER, in den ouderdom van bjjna 76 jaren. Zijn hope was de eeuwige rust te mogen ingaan. Sterke de Heere mü in dit zwaar verlies. Wed. C. DEKKER—Mesu en Farrilie. Veere, 23 October 1931. H<>den overleed, na een lang durig lijden, in de hope des eeuwigen levens, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Broeder en Behuwdbroeder, de Heer DIRK CORNELIS VAN DORT, in den leeftijd van 53 jaar. Uit aller naam, Wed. G. C. VAN DORT- v. d. BOSSE. Middelburg, 27 October 1931. Segeerstraat H 73.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1931 | | pagina 3