KERKNIEUWS. BOEKAANKONDIGING. OFFICIEELE BERICHTEN. PREDIKBEURTEN. verpleger een goede krachthet aantal patiën ten, dat zijn hulp komt inroepen neemt gedurig toe, zoo zelfs dat er telkens afgewezen moes ten worden, omdat er geen voldoende plaats was. Maar bovendien begrijpt deze verpleger ook de Zendingsbeteekenis en zoekt hij telkens gesprekken aan te knoopen om de zieken te vertellen, van den grooten Heelmeester. Jam mer, dat we tot hiertoe nog geen Goeroe-Indjil konden plaatsen voor het houden van samen komsten en voor het houden van catechisaties en vooral ook voor het opzoeken van ontslagen patiënten, die eenige weken in het hospitaal hebben gelegen en daar de eerste indrukken van het Evangelie hebben ontvangen. Al deze gees telijke arbeid is nu opgedragen aan den goeroe van Kedoe, die na volbrachte schooltaak een paar keer in de week en ook des Zondags naar Parakan gaat om daar den bovengenoemden ar beid te verrichten. Het aantal Christenen is in Parakan gering vroeger voordat er een goeroe in Djoema was, kwamen de menschen ook van Djoemo naar Parakan, maar sedert de plaatsing van een goeroe in Djoemo zijn het alleen de luidjes die in Parakan wonen, welke de samen komsten bezoeken. Dit hospitaal heeft dus reeds van zijn vrucht aan Djoemo moeten afstaan, terwijl ook sommigen, die door het hospitaal ge trokken waren, verhuisden naar andere plaatsen. Dit alles is echter gebeurd voordat de tegen woordige mantri-verpleger zijn arbeid in Parakan begon en zoolang hij daar werkt (enkele maan den) werd er nog maar heel weinig geestelijke vrucht geplukt tot teleurstelling van de luidjes, die daar werkten. Aan het H. Avondmaal zaten dan ook maar heel weinig menschen aan. Na de samenkomst ging ik met den verpleger en met den goeroe-indjil mee om nog enkele oogenblik- ken te praten over den toestand van Parakan, over hun werk, over de bezoeken, die zij afge legd hadden, over de verwachtingen, over wat er nog gedaan zou kunnen worden, terwijl ten slotte onze samensprekingen overgingen in een gebed of Hij, aan Wien ook in Parakan alle macht gegeven is, met Zijn Geest wil werken en den arbeid wil zegenen. Dit hulphospitaal staat onder toezicht van Dr. Dreckmeier, die op geregelde tijden op Pa rakan komt en het werk in het hospitaal onder zoekt. Het bezoek aan Parakan maakte het weer erg duidelijk, dat er veel gedaan kan worden om kennis van het Evangelie te verspreiden, en dat alles wat er gedaan wordt, alleen dan vruchten draagt, wanneer de werking Gods met die pre diking gepaard gaat en ook de helpers tot hun taak bezielt. Eiken dag zijn er een 40 tot 50-tal Javanen, die het Evangelie hooren, onder wie gezaaid wordt en die als ze dit ziekenhuis verlaten een indruk van het Evangelie hebben ontvangen, maar dan moet er nog zooveel gedaan worden we mogen die menschen nu maar niet aan hun lot overlaten. Evangelieprediking is niet alleen uitstrooien van het zaad, maar ook het bevochtigen, ook na-arbeid en in Parakan kan aan dien na-arbeid onvoldoende gedaan worden door gebrek aan krachten. Hoe heerlijk is het wanneer we elk jaar weer de noodige kleeren voor de patiënten en voor raad voor de linnenkast mogen ontvangen die vervaardigd zijn door zusters uit Zeeland, Bra bant en Limburg. Wat een werk moet daarvoor gebeuren en vooral het damescomité in Middel burg moet wel menig uur afzonderen voor dien arbeid het is daarom weer telkens een prettig uur, voor ons en de helpers van Parakan, wan neer we de gezonden kist leegmaken en diep onder den indruk komen van al de liefde voor het werk der Zending, waarvan zooveel werk getuigt. Laat ook voor Parakan Uw gebed opgaan, opdat we daar zegen mogen ontvangen en ook den goeroe-indjil mogen ontvangen, die we voor het werk aldaar zoo noodig hebben. Als steeds Uwe A. MERKELIJN. TWEETAL TE Rotterdam (vac. C. B. Bavinck): IJ. v. d. Zee te Amsterdam-West. L. Oranje Cz. te Laren. StrijenP. Bakker, Cand. te Ellewoutsdijk. N. J. A. van Exel, Cand. te Utrecht (verb. ber.). BEROEPEN TE Genemuiden A. Quak, Cand. te Amsterdam. Ten Boer: A. Adema te Opende (Gron.). AANGENOMEN NAAR Eestrum J. Zwart, Cand. te Leeuwarden. BEDANKT VOOR Oude-Wetering U. Elgersma te Haamstede (Z.) Raamsdonk en Drimmelen J. Zwart, Cand. te Leeuwarden. .VoorthuizenJ. H. Staal te Garrelsweer. Rotterdam. Na eene predikatie over 1 Jo hannes 4 46 bevestigde Ds. N. Buffinga den nieuwen predikant van Rotterdam Ds. G. Bouw meester, die daarna in denzelfden dienst zich verbond aan de kerk van Rotterdam, sprekende over 1 Johannes 4:911. Leiden. Ds. A. de Boudt deed intrede met eene leerrede over 2 Corinthe 4 7. Ds. R. de Jager overgekomen van Nun- speet, werd Zondagmorgen door Ds. J. J. Be rends van Veenendaal bevestigd in de Geref. Kerk te Amerongen. De bevestiger had tot tekst Ezechieël 3 17. Jodenzending. De kerkeraad van de Geref. Kerk van Den Haag-Oost heeft, gehoord de na dere toelichting van den miss. predikant voor de Jodenzending. Ds. Jac. van Nes, besloten aan deputaten voor de Jodenzending vanwege de Generale Synode, het verzoek te richten mede te willen werken tot het benoemen van een hulpprediker voor dit werk, in verband met de uitbreiding ervan. Te Rotterdam is door Mevr. d. A. te Kralingen de Geref. Kerk van Rotterdam be noemd tot haar eenige erfgenaam, onder bepa ling, dat na de uitkeering van verschillende lega ten, zou worden bestemd voor de Zending, voor de Vereeniging „Ziekenzorg" en voor de Evan gelisatie-arbeid „Gideon" ieder 1000.en van het overige (naar schatting ongeveer ƒ30.000) aan het Rusthuis, het Weeshuis en aan de Dia conie ieder een derde deel zou worden toege wezen. Ds. J. Wiepkema die het beroep aannam naar de Geref. Kerk te DuisburgRuhrort (Duitschland) nam Zondag afscheid van zijn gemeente te Neede-Rekken, met een predikatie over Openb. 22 14. Te Bunschoten-Spakenburg nadert de in eensmelting der Geref. Kerken A en B haar vol tooiing. In beide Kerken is het besluit daartoe afgekondigd. De bepalingen, door de beide Ker keraden gemaakt, zijn in een rapport verwerkt en liggen voor de leden ter inzage. Onderschei dene leden der Geref. Kerk B voeren nogal op positie tegen het plan. K. B. S. I Allen die belangstellen in onzen Zending worden vriendelijk uitgenoodigd om deze samenkomst bij te wonen. Namens den kerkeraad, C. DOUW, Scriba. Van Tijdschriften. Onze Christelijke tijdschriften en weekbladen blijven voortdurend in de behoefte aan goede lectuur en illustratie voldoen. Dat is iets om dankbaar voor te zijn ook dat we daarin goede illustraties krijgen. Het leven is voor velen zoo gejaagd, dat ze geen tijd hebben om een tijd schrift ook van het begin tot het einde rustig te lezen en een goede illustratie zegt evenveel als een artikel. Ook tot afwisseling van het le zen, dat een vermoeiing des vleesches kan wor den, is een sprekende illustratie een welkom ding. Daarom vestigen we nog eens weer de aan dacht op de tijdschriften, die voor onze kringen hier uitnemend werk verrichten en willen we uit de laatst verschenen nummers iets van den inhoud meedeelen. Timotheus, uitgave La Rivière en Voorhoeve, Zwolle (abonnement 2.25 per kwartaal) 27 Juni 1931 een hoofdartikel over „De man tus- schen de mirten" Zach. 1 8 alg. vervolg van het verhaal„Moeders dubbelleven" door M. G. Bakhoven-Michels (Johanna Breevoort); een artikel over „de Koekoek" door A. J. L. Looy- en uit een reisverhaal van A. van Hoogstraten- Schoch over de Koloniale tentoonstelling te Parijs (waarvan helaas nu de Hollandsche af- deeling door brand totaal is vernield): een vra- genbus „Hoe oud zijn de sterren door H. G. L. over de uitdrukking „Een kat in den zak koopen" door H. Kuyper-van Oordt. Als illustraties o.a. „De Koninklijke familie voor het Stadhuis te Parijs" de kop van Washington uitgehouwen in de rots Rushmore in Zuid- Dakota een koekoek van de Koloniale ten toonstelling in Parijs een Zeppelin op rails, een uitvinding van een Duitsch ingenieur. i De Christelijke illustratie „De Spiegel", uit gave N.V. Gebrs Zomer en Keuning's Uitge versmaatschappij, Wageningen (ab. 1.95 per kwartaal) 13 Juni 1931 een meditatie van Dr. J. H. Gunning J.Hz. over Babel een vervolg verhaal „Het geheim van het sneeuwland" door Ds. J. A. Visscher „Een Keizerlijke gril" door A. v. Tarthorst een vervolgverhaal„Geharkte bladeren" door K. Lantermans Buitenlandsch nieuws Van eigen erf. De illustraties zijn zóó talrijk, dat we er maar enkele van kunnen noe men een rustig plekje aan den IJselBoven de wolken Kiekjes uit Japan Een auto, die dienst kan doen als motorbootKijkjes in het veen Portretten o.a. van den burgemeester van Oudelande. Het Schouwvenster, uitgave N.V. Uitgevers maatschappij E. J. Bosch Jbz., Amsterdam (ab. ƒ1.25 per kwartaal, luxe-uitgave 2.50). Begin nen we met de illustraties „De Koninklijke fa milie te Parijs" teekeningen naar reconstructies van uitgestorven dieren verschillende foto's uit Parijs en Versailles een schilderijenzaalhet nieuwe raadhuis te Hilversum de villa te Che- vreuse, waar de Koninklijke familie logeerde het nieuwe Japansche ministerie de laatste mode, die gelukkig stemmig en eerbaar is. Van de artikelen een meditatie over Openb. 3 20 door Joh. J. H. over uitgestorven werelden door A. v. d. Ploeg vervolgverhaal„Gerda's hu welijk" door M. v. d. Hilst Caterina van Siëna door G. M. Ferzente vervolgverhaal „Vorsten liefde" door Jeanne May. Op den Uitkijk, uitgave Gebrs Zomer en Keuning's Uitgeversmaatschappij, Wageningen, (ab. ƒ2.25 per kwartaal). Prof. van Veldhuizen schrijft over Genua W. Bleeker over Wolken (cumnuluswolkcirrus-wolken cirro-cumnu- lus-bewolking)Ds. Barkey Wolf over Annetje Craets uit „De Klop op de deur" Max Visser over Stalin Prof. Sneller over „In de schaduw der antieken" Ds. Boerkool geeft een Uitkijk buiten de grenzen Ds. Veldkamp Binnen onze grenzen Dr. van Deemter schrijft over Rome Drs. Raimond Jr. over „Ons Zonnestelsel" K. B. Franse Jr. geeft een vervolgverhaal „In de schaduw". Vele van deze artikelen worden door mooie foto's verduidelijktZoo een mooie foto van Genuafoto's van wolkenvorming „Het jongste gericht naar fresco van Michel Angelo in de Sixtijnsche kapel het Forum te Rome foto's bij het artikel „Ons stelsel". Al deze tijdschriften geven op onderscheiden manier leerzame, onderhoudende, boeiende lec tuur en goed uitgevoerde illustraties en zijn daardoor van onberekenbare waarde voor het Christelijk huisgezin. HEIJ. Baarland. Zondagavond 12 Juli te 6 uur O. T. zal in de Geref. Kerk alhier optreden Ds. Netelenbos, Em. Missionair Predikant, om een lezing te houden over Indië en onze Zending. GEWONE VERGADERING der Classis Goes op D.V. Donderdag 16 Juli 1931 des voormiddags 10 uur, in de Consis torie der Geref. Kerk te Goes. Agendum: 1Opening. 2. Lastbrieven. 3. Aanwijzing Moderamen. Ds. Beukema, Praeses Ds. Booij, Assessor en Ds. v. Heijnin- gen, Scriba. 4. Notulen. 5. Ingekomen Stukken. 6. Voorstellen van Wolphaartsdijk. Ie. De Classes benoeme deputaten voor het opstellen van een onderteekeningsformulier voor proponenten, overeenkomstig art. 54 K. O. 2e. Aan art. 7 „Regeling van de vergaderin gen" onder „In de April-vergadering" worde toegevoegd een nieuw punt e. deputaat voor Art. 19 K. O. met secundus. Toelichting deze deputaat moet jaarlijks ter benoeming aan de Part. Synode worden voor gedragen. 7. Inning van collecten. 8. Vacaturebeurten. 9. Aanwijzing der roepende kerk. 10. Lezing der Korte Notulen. 11. Sluiting. Te storten CollectenTheologische School, Evangelisatie in België, Kas Idioten enz. De roepende kerk Kapelle-Biezelinge, Namens haar, A. SCHEELE, Praeses. F. P. DE GRAAF, Scriba. Serooskerke. KORT VERSLAG van de gehouden Kerkeraadsvergadering op Donderdag 2 Juli. Aanwezig alle leden. De Praeses, Ds. Linde boom, opent de vergadering op gebruikelijke wijze en heet de kerkvisitatoren Ds. Heij en Ds. D. Scheele welkom, waarop de kerkvisitatie op de gewone wijze plaats heeft na het be ëindigen dezer werkzaamheden, verzoekt de Praeses de lezing der Korte Notulen, die worden goedgekeurd en geteekend, waarop de brs. de vergadering verlaten. De Notulen der vorige vergadering worden gelezen en vastgesteld. In gekomen stukken. Een tweetal steunaanvragen, worden gesteld in handen van de Commissie ad hoc. Agendum 51ste Jaarvergadering der Vrije Universiteit zal circuleeren. Jaarvergadering Bartimeus wordt voor kennisgeving aangenomen. Agendum Centrale Diaconale Conferentie af gevaardigd worden de brs. J. Verhage, primus en J. Jobse, secundus. Agendum Classisvergade- ring op 16 Juliafgevaardigd worden als primus Ds. Lindeboom en br. W. Louwerse en secun dus br. Abr. Melis. Verzoek van de Jongelings- vereeniging en Meisjes vereeniging om op 19 Juli a.s. des avonds het kerkgebouw te mogen gebrui ken voor lezing van Prof. Dr. A. Noordzij over het onderwerp„Hoe lezen wij de Heilige Schrift". Kerkelijke stand Huwelijksbevestiging aangevraagd door Abraham Wondergem en Willemina Goedbloed op 3 Juli a.s. Overleden: Cornelia, dochter van C. Christiaanse en K. de Visser. Rapporten. Verslag wordt gedaan van het huisbezoek in 70 gezinnen. Br. W. Louwerse rapporteert in gunstigen zin over zijn bezoek aan de J. V. en Br. C. Jobse eveneens over zijn bezoek aan de Kleine Meisjesvergadering. Br. Adr. Melis komt ter vergadering en dient een Concept collecterooster in voor het jaar 19311932, dat na een korte bespreking en een enkele wijziging, door den Kerkeraad wordt aan vaard. Diaconale zaken. Stand der kas. Kassaldo op 1 Juni 142.83^. Ontvangen 194.12. Totaal 336.95^. Uitgaven ƒ204.Saldo op 1 Juli 132.95H- Rondvraag. Sluiting. De Scriba. De Geref. Mannenvereeniging Dr. Herman Bavinck vergadert D.V. Vrijdag 17 Juli des avonds 8 uur in de consistorie der Gastbuiskerk. Onderw.Naastenliefde, inl. Willeboordse. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN M i d d e 1 b n r g. Ontvangen van N. N. f 100.— te verdeelen als volgtHospitaal f 25,Kerk f 25, Armen f 17,—, Stads-Evangelisatie f 17,—, Dender leeuw f 16,Nog ontvangen door bemiddeling van br. Commenée f 10.waarvan f 5.voor Kerk bouw Mecbelen, f 2,50 voor Zending en f 2,50 voor Hospitaalvan een zuster f 1.als halfjaarlijkscbe bijdrage voor de Zending. Met hartelijken dank. D. Scheele. GEREF. RUSTHUIS MIDDELBURG. Met vriendelijken dank ontvangen verschillende mandjes aardbeien, een mand bolussen en door tus- scbenkomst van br. de Jonge een partij dameskleeding. De Huisvader N. J. v. Commenée. De Vrouwenvereeniging „Bid en Werk" houdt Maandag 13 Juni geen vereeniging, niet voor Maandag 27 Juli. Het Bestuur IN DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND OP ZONDAG 12 JULI 1931. CLASSE MIDDELBURG. MIDDELBURG. Doopsbediening des voormiddags in de Hofpleinkcrk Collecte Theol. Fac. V. U. Hofpleinkerk 9.30 uur 6 uur Noorderkerk 9.30 uur 2 uur 6 uur Arnemuiden 9.30 uur 2 uur Domburg 9.30 uur 2 uur Gapinge 9.30 uur 2 uur Grijpskerke 9 en 2 uur Kondekerke 9 en 2 uur St. Laurens 9.30 uur 2 uur Meliskcrke 9 uur 2 uur Ooatkapelle 9 en 2 uur Serooskerke 9.30 en 2 uur Souburg 9.30 en 2 uur Veere 9.30 en 2 uur Vlissingen 9.30 en 5.30 uur Vrouwepolder 9.30 uur 2 uur Westkapelle 9.30 uur 2 uur Vrijdag n.m. 3.30 uur ds. D. Scheele Prof. dr. H. Bouwman Prof. dr. H. Bouwman te Kampen, ds. J. Bavinck te Gramsbergen. ds. D. Scheele Lezen eener Leerr. ds. J. Runia Afscheid. Lezen eener Leerr ds. J. E. Visser ds. P. J. O. de Bruijne Lezen eener Leerr. ds. H. Pestman ds. A. C. Heij Lezen eener Leerr. ds. H. A. Wiersinga ds. M. Vreugdenhil Lezen eener Leerr. ds. E. Douma ds. W. F. M. Lindeboom dr. G. B. Wurth ds. A. Koning Bed. H. Av. en Dankz. ds. H. A. Wiersinga Lezen eener Leerr. ds. P. J. 0 de Bruijne ds. J. E. Visser Lezen eener Leerr. ds. W. F. M. Lindebom Huwelijksbevestiging. CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2 uur Bruinisse 10 uur 5 uur Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur Geersdijk 9.30 en 2 uur Haamstede 9.30 en 3 uur Kamperland 9, 2 en 6 uur Nieuwerkerk 9.30, 2 en 5.30 uur Oosterland 9.30 uur 2 uur Scbarendijke 9.30 en 2 uur Wissekerke 9.30 en 2 uur Zierikzee 9.30 en 5.30 uur ds. Zonnemaire 9.30 en 2 uur Cand. van Exel te Utrecht. Lezen eener Leerr. ds. J. P. Unger ds. F. Staal Lezen eener Leerr. ds. C. Veltenaar te Tholen. Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. J. P. Unger Lezen eener Leerr. ds. J. B. Vogelaar Lezen eener Leerr. J. van Lonkhuijzen ds. Z. Hoek CLASSE THOLEN» Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur ds. W. M. Ie Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur ds. A. Andree Poortvliet 9.30, 2 en 6 unr dhr. K. de Vries Rilland Bath 10 en 2.30 uur dhr. J. v. d. Guchte ber. pred. te Veere. Tholen 9 30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Oud-Vosmeer 9.30 en 2 uur ds. C. Vreugdenhil CLASSE GOES» ZENDING. Met vriendelijken dank ontvangen f 6opge spaard door de kinderen der le kiasse school Hee rengracht. Mej. C. Littooij, Molstr. F 90, M'burg. Middelburg. In dank ontvangen door tus- schenkomst van Mevr. Kruyswijk 1000 h. c door tusschenkomst van Mej de Wagenmaker een groot pak zilverpapier en tbeelood van Mej. S.nagiften Pinkstercollecte door den kassier der Diaconie f 0,25 van een die de kr-rk niet kon bezoeken f 0,50een van f 1,en nog een gulden met bijschrift Psalm 48:15; uit het busje van het Rusthuis f 3,50; Cornelis en Willem Adriaanse Koudekerke (W.) een flinke zak zilverpapier inhoud busje van Jan Verhage N. VI. weg f 2,80 door tusschenkomst van J. Janse uit het busje van de kinderen der Christelijke school Lewedorp f 1,65®. Namens de Commissie, L. A. Tange, penningm. VEREENIGINGSLEVEN» Geref. Jongelingsver. Dr. Lützen Wagenaar, Middelburg Vrij onderwerp vr. J. Roose K. G. schets 16 vr. A. v. d. Welle. Baarland 9.30 unr 2 uur Borssele 9.30 uur 2 uur Driewegen 9.30 uur Lezen eener Leerr. ds. C. Vonk ds. C. Vonk Bed. H. Av. Lezen eener Leerr. ds. E. Beukema te Nieuwdorp. Bed. H. Av. 2.30 uur Lezen eener Leerr. Kapelle-Biezelinge 10 en 2 30 uur ds. A. Scheele Goes 9.30 en 5.30 uur ds. W. van 't Sant te Den Haag. Voorber. H. Av. 's Gravenpolder 10.30 en 3 uur dhr. P. Koster te Valthermond. Heinkenszand 10 en 2.30 uur ds. Joh. Booij Yerseke 9.30 en 2 uur ds. J. Koppe te Wagenborgen. Wemeldinge 9.30 en'2 uur Lezen eener Leerr. Kruiningen 9.30 en 2 uur ds. J. Koolstra Nieuwdorp 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. E. Beukema Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur ds. G. van Heiningen CLASSE AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Axel 9.30 en 2.30 uur Hoek 10 en 3 uur Oostburg 10 en 2.30 uur Schoondyke 10 en 3 uur Temeuzen 10 en 2.30 unr Zaamslag 9.30 en 2.30 uur ds. D. J. de Vries ds. J. S. Post ds. J. B. Vanhaelen ds. Tb. P. Potma Lezen eener Leerr. ds. S. Groeneveld ds. A. B. W. M. Kok

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1931 | | pagina 3