KERKNIEUWS* OFFICIEELE BERICHTEN. PREDIKBEURTEN* TWEETAL TE SmildeH. J. Jager te Jutrijp-Hommerts. P. Veenhuizen te Oudega (Wymbr.). BEROEPEN TE ZuidbroekJac. Jonker, Cand. te Werkendam. Rotterdam-Zuid (Katendrecht, vac. C. B. Schoe- makers): H. W. H. van Andel te Oudshoorn (gem. Alphen aan den Rijn). Ierseke A. Scheele te Kapelle-Biezelinge. Onstwedde F. J. Scholten te Twijzel. Meppel (vac.-B. Hagenaar): W. van der Heide te Zoutkamp. AANGENOMEN NAAR Ede (2de pred.pl.): J. Kremer, hulppred. aldaar. Duisburg-Ruhrort (Duitschland)J. Wiepkema te Neede-Rekken. BEDANKT VOOR DieverJ. Hettinga te Hasselt. Strijen F. Dresselhuis te Oldeboorn. KlundertJoh. Meynen te Zalk en Veecaten. Ds. I. K. Wessels, Geref. predikant te Burum (Fr.), hoopt 28 Juni e.k. afscheid te ne men van zijn tegenwoordige Gemeente, om 12 Juli d.a.v. intrede te doen te Harlingen, na be vestigd te zijn door zijn broer Ds. L. W. Wes sels, te Abcoude. Ds. E. de Jong nam afscheid van de Geref. Kerk te Bellingwolde met een predikatie over 2 Thess. 2:3 en 4. Zendingssynode. Te Leeuwarden is Woensdag j.l. de Prov. Zendingssynode der Geref. Kerken in Friesland gehouden, onder praesidium van Ds. J. P. Klaar hamer, van Dokkum, die zr. E. Meinders, hoofd verpleegster aan het Zendingshospitaal te Ke- boemen, met verlof hier te lande, dankbaar en hartelijk heeft toegesproken. Ds. H. Bergsma en Ds. K. van Dijk zullen den missionairen arbeid in Wonosobo verrich ten. Laatstgenoemde is van Keboemen daarheen vertrokken. Voor den arbeid op het eigen Zendingsterrein werd door de Kerk van Leeuwarden van Mevr. de Wed. S. Bolman een legaat van 5000 ont vangen. De volgende Synode heeft te Sneek plaats. Duitsche Zending. Volgens de nieuwste officieele gegevens, wa ren er eind 1929 1400 Duitsche missionarissen werkzaam en wel op 547 hoofdposten. Zij wor den bijgestaan door 9748 bezoldigde Inlandsche helpers aan hun zorgen zijn tovertrouwd 990583 heidenchristenen en 53811 doop-candidaten. Er zijn 3472 lagere scholen en 110 met uitgebreid leerplan, op welke totaal 211.799 leerlingen wor den onderwezen. Ook de Duitsche Zending zit met financieele moeilijkheden te worstelen gelijk schier alom het geval is, daar met de voortdu rende uitbreiding van het werk, niet steeds ge paard gaat een vermeerdering van de inkomsten in hetzelfde tempo. Beroepbare Candidaten, In De Standaard werd gepubliceerd de vol gende opgave van beroepbare candidaten aan de V.U. J. L. Bakker, Brederodeweg 98, Santpoort. L. Batelaan, Markt, Bodegraven. N. J. A. v. Exel, Oude Gracht 378, Utrecht. J. v. d. Guchte, „Vrederust", Bergen op Zoom. A. P. Heiner, „Sonnehoeck", Gorcum. J. v. d. Horst, Beukerstraat 34, Zutfen. J. Jnker, Geref. Pastorie, Werkendam. T. Klein, Uithuizermeeden. H. J. Knauff, Nassaukade 78, Amsterdam-West. H. M. Matter, Archimedesweg 38, Amsterdam- Oost. R. v. Maare, Loenen a. d. Vecht. J. A. Meyer, Niezijl. H. Quak, Jan v. Rietbeekstraat 21, Amsterdam-Oost. P. Robbers, Sluisstraat 5, Amsterdam-Zuid. J. H. Slager, Anna Paulouwnastraat 8, Soestdijk. F. Strikwerda, Lollum. P. J. Sybesma, Dedemsvaart. A. W. Wymenga, le Helmerstraat 88, Amsterdam-W est. K. B. S. KORT VERSLAG van de Vergadering der Particuliere Synode der Gereformeerde Kerken in Zeeland, gehouden te Mid delburg, 3 Juni 1931. 1. Ds. D. Scheele opent de vergadering, na mens de roepende kerk Middelburg, laat zingen Ps. 89 1, leest Jes. 51 15, gaat voor in gebed en leidt met een enkel woord, naar aanleiding van het gelezene, de vergadering in. 2. De credentiebrieven worden nagezien en in orde bevonden, alle primi afgevaardigden zijn aanwezig, de vergadering is dus wettig geconsti tueerd. 3. Het Moderamen wordt aldus vastgesteld Ds. A. C. Heij, Praeses Ds. J. S. Post, Scriba Ds. W. M. le Cointre, Assessor Ds. D. Scheele, 2e Scriba. 4. Correspondentie is niet gevoerd. 5. De volgende stukken zijn ingekomen a. Acta Prov. Synode van Drenthe en Noord- Brabant en Limburg b. schrijven van de Prov. vergadering van N. Brabant en Limburg over Nieuw-Vosmeer c. verband Theol. Fac. Vrije Universiteit in handen van Deputaten Art. 49 gesteld de andere stukken worden bij de des betreffende artikelen behandeld. 6. Br. Schwartz rapporteert over Art. 13 K.O. De nieuwe begrooting wordt aanvaard. De boe ken van den quaestor, gelijk van de andere quaestores zijn in orde bevonden. 7. Rapport over evangelisatie door Ds. D. Ringnalda. De conclusies aanvaard een regeling vastgesteld. Aardenburg zal worden gesteund met 550 uit kas Art. 11, 750 uit de evangeli- satiekas, mits de classis Axel steunt met 800. Bergen op Zoom zal ontvangen 250 en Zie- rikzee 100, mits er nog gelden over zijn. Een collecte zal worden uitgeschreven door de Sy node. 8. Rapport van Br. H. van Driel over Pro vinciale Kas tot ondersteuning van idioten enz. Volgens het schrijven van Deputaten inzake de benoeming van genoemde Deputaten door de classes, zal worden gehandeld. Een collecte zal worden gehouden. 9. Rapport Art. 19 door Ds. D. Scheele. In het volgend jaar zal geen collecte worden ge houden. De brief van de classis Goes in handen van Deputaten gesteld. 10. Zending. Voorstel aangaande emeritaats- regeling van den Dienaar des Woords aanvaard. Enkele vragen gesteld. De kerken opgewekt tot voortvaren. Begrooting aangenomen. 11. Een rapport over de Theol. School zal alsnog worden gevraagd. 12. Ds. Groeneveld rapporteert over art. 49 K. O. Den Deputaten wordt dankgezegd. 13. Op voorstel van de commissie daartoe benoemd wordt Goes als archiefbewarende kerk aangewezen. Het ontbrekende zal worden ge completeerd. 14. Verslag en voorstellen van den quaestor Ds. Groeneveld met dank aangenomen. 15. Rapport van Ds. F. Staal over Art. 11 K. O. 2 collecten toegestaan. Hierbij wordt uit gesproken, dat de kerken tweemaal op een dag zullen collecteeren voor uitgeschreven collecten. 16. Inzake verschil van de kerk van Hoek en H. D. en S. D. de J. aanvaardt de Synode het advies van Deputaten. 17. Het besluit der Synode zal aan de be zwaarde broeders uit de kerk van T. meegedeeld worden. 18. Benoemingen Voor Correspondentie Ds. A. Scheele. Voor de quaestuur: Ds. S. Groeneveld, primus en Ds. D. Scheele, secundus. Voor het Curatorium der Theol. SchoolDs. A. Scheele, primus en Ds. S. Groeneveld, se cundus. Voor art. XI K. O. Ds. F. Staal en de Brs. C. P. Vogelaar te Krabbendijke, J. Boidin te Schoondijke, A. Geschiere te Grijpskerke en G. de Jager. Voor art. XIII K. O. Voor de classis AxelDs. J. S. Post, pr. Ds. A. B. W. M. Kok, sec. Voor de classis Goes Ds. A. Scheele, pr. Ds. J. Koolstra, sec. Voor de classis Middelburg C. P. Pouwer, pr. J. Louwerse, sec. Voor de classis Tholen Mr. P. A. Schwartz, pr. Ds. A. Andree, sec. Voor de classis Zierikzee Ds. F. J. van den Ende, pr. Ds. F. Staal, sec. Voor art. XIX K. O. de predikanten D.D. S. Groeneveld, G. Booy, D. Scheele (Penningmees ter), W. M. le Cointre, F. Staal Pzn. SecundiD.D. J. S. Post, G. van Heijningen, D. Ringnalda Jr. A. Andree, F. J. v. d. Ende. Voor het archiefde kerk van Goes. Adres H. C. van Donk, Terwelstraat. Voor samenwerking met de archiefbewarende kerkde predikanten F. J. van den Ende en A. Scheele. Voor de Zending Axel S. Groeneveld, pr. J. B. Vanhaelen, sec. Goes A. Scheele, pr. C. Vonk, sec. Middelburg A. C. Heij, pr. H. A. Wiersinga, sec. Tholen A. Andree, pr. W. M. le Cointre, sec. Zierikzee F. Staal, pr. F. J. van den Ende, sec. Voor art. XLIX K. O. primi D.D. S. Groene veld (adres); A. Scheele, A. C. Heij, A. Andree, F. Staal. SecundiD.D. J. S. Post, E. Beukema, D. Scheele, W. M. le Cointre, F. J. van de Ende. Voor de kas tot ondersteuning van Diaconieën, die idioten enz. verzorgen classis Axel P. Diele- man classis Goes Ph. Wessels classis Middel burg H. van Driel classis Tholen J. van Luijk classis Zierikzee W. van den Berg door de res pectievelijke classes aangewezen. Voor Evangelisatie Axel A. B. W. M. Kok, pr. J. S. Post, sec. Goes G. van Heijningen, pr.; H. W. v. d. Vegt, sec. Middelburg D. Ringnalda, pr. H. A. Wier singa, sec. Tholen W. M. le Cointre, pr. C. A. Vreug- denhil, sec. Zierikzee Dr. J. van Lonkhuijzen, pr. J. B. Vogelaar, sec. In de commissie tot nazien van resp. Quaesto ren de roepende kerk. 19. Volgende Synode zal D.V. te Goes wor den gehouden. 20. Ds. Staal dankt de Synode namens de Predikanten-Conferentie en vraagt weer zulk een Conferentie te mogen houden toegestaan. 21. Rondvraag. 22. De korte notulen vastgesteld. 23. Na dankgebed sluit de praeses de ver gadering. Op last der Synode, D. SCHEELE, 2de Scriba. VOORTGEZETTE VERGADERING der classis Goes op 28 Mei '31. 1. Ds. C. Vonk, als voorzitter der vergade ring op 16 April 1.1., opent thans de voortgezette vergadering. 2. Het examen van den Heer S. Bakker van E. wordt gehouden, en met gunstigen uitslag bekroond de candidaat wordt met algemeene stemmen toegelaten tot het proponeeren in de Gereformeerde Kerken. 3. Verslag wordt gedaan door het moderamen over het verzoek van den Heer L. v. d. L., zie art. 6 der vorige korte Acta. 4. Besloten wordt, dit jaar wel kerkvisitatie te houden. 5. De voorzitter gaat voor in dankzegging en sluit de vergadering. Op last der classis, Ds. E. BEUKEMA, h.t. ass. Ingekomen stukken. Enkele circulaires, die voor kennisgeving worden aangenomen. Voorts het agendum der a.s. Particuliere Synode met bijlagen. Kerkelijke stand. Ingekomen met attestatie van Grijpskerke Johannes de Visser. Gedoopt Jan Hendrik Wondergem Jz. en Eliza den Hollander Pz. Rapporten. De gelukwenschen van den ker- keraad werden overgebracht aan Ds. Heij bij zijn 25-jarig ambtsjubileum. Rapporten over be zoeken worden uitgebracht. De Commissie voor de steunaanvragen brengt verslag uit en adviseert voor verschillende doeleinden een bijdrage af te zonderen. Voortaan zal de Bediening van den Heiligen Doop plaats hebben vóór de predicatie in den namiddagdienst. Enkele kleine wijzigingen in de orde van den eeredienst ingaande 14 Juni a.s. zullen aan de gemeente worden meegedeeld. Het huisbezoek zal de volgende week worden aan gevangen. Diaconale Zaken. Rondvraag. Sluiting. De Scriba. VERGADERING van den Kerkeraad (Breed). Middelburg, 4 Juni 1931. Voorzitter Ds. D. Scheele. Opening Schriftlezing van Psalm 19 8, gebed. Appel nominaal. Notulen van 7 Mei gelezen en vastgesteld. Ingekomen stukken a. Een mededeeling van een beroep op de meerdere vergadering, waar van nota werd genomen b. Een verzoek voor het doen houden van een extra collecte, voor dit jaar toegestaan. De kerk te B. vraagt inlich tingen omtrent een dooplid. Een mededeeling inzake een dooplid van de kerk te B. Woensdagavondcommissie een viertal inge komen attestaties worden aanvaard een doop- aanvrage toegestaan. Algemeene rapporten. Een rapport omtrent het nazien der boeken van de diakonie, welke in goede orde werden bevonden. Cencura Morum wordt gehouden. Geen der broeders heeft bezwaren. Praeses hoopt dat de Heere die Zondagen rijkelijk in ons midden en in het midden der gemeente moge zijn. In Juli en Augustus geen breede vergadering. 18 Juni Sectie Ds. D. Ringnalda. 25 Juni Smal. Rondvraag. Dankzegging. Sluiting. De Kerkeraad. VERANTWOORDING van LIEFDEGAVEN Middelburg. Gevonden in de collecte f 0,50 voor de Zending en f 1,— voor de Diaconie van N. N. die niet ter kerk kon komen door bemidde ling van br. Lorier ontvangen f25,waarvan f 10, voor de Diaconie, f 10,voor het Rusthuis en f 5, voor de Kerk. Voor deze giften hartelijk dank. C. Willeboordse, Kassier Diaconie. Serooskerke. Gevonden in de collecte met bijschrift uit dankbaarheid voor het doen van open bare belijdenis f 2,50 voor de Diaconie en f 2.50 voor de Kerk en van een dankbare zieke fl,voor Kerk, f 1,voor Diaconie, f 1,voor Ziekentelefoon en f 1,voor de ZendiDg. ZENDING. Middelburg. In dank ontvangen door be middeling van Mej. v. Wijk f 3,50 van de kinderen der 2de klasse school Heerengrachtcatechisatiebus Hofpleinkerk f 15,4672 5 catechisatiebus Gasthuiskerk f 19,2372 en van den kassier der kerk de Pinkster collecte groot f 387,92. HOSPITAAL MAGELANG. Door bemiddeling van Mej. Huissoon f 2,50 van br. S. Namens de Commissie, L. A. Tange, penningm. LINNENKAST-COMITÉ MAGELANG—PARAKAN—BLONDO. Met hartelijken dank ontvangen van de G. M. V. Dorcas te Scharendijke (gezonden door Mej. van Steenbrugge) f 15,=. S. E. HeijGoslinga. Geref. Pastorie. Koudekerke W. Postgiro Ds. A. C. Heij no. 169757. Adres voor aanvrage van goederenMej. C. Wa genaar te Middelburg, Markt K 4. Adres voor terugzending van goederen den Heer J. Volkers, Koster Noorderkerk, Bogardstraat, Mid delburg. Let s.v.p. op de juiste adressen. Vlissingen. Met hartelijken dank ontvangen van Mientje Schreurs een pakje zilverpapier en cap sules van Maatje Verhagen een pak idem en 18 halve centenvan Adrie Zoutewelle een doos idem en 70 halve centenvan familie W. twee gulden en familie G. een groote partij Chr. lectuur. Nu met 1 Juni de guldens van vóór 1920 buiten omloop zijn, schenke men die aan de zending, de penningmeester weet er nog wel weg mee. (Andere guldens enz. natuurlijk eveneens welkom.) Namens de Zendingscommissie, W. Karreman, penningm. Middelburg. In de maand Mei werd gecol lecteerd Pinkstercollecte f 387,92Theol. School f 145,60Kerkbussen f 148,67voor de kerk 4 bankbiljetten a f 20catechesatiebus f 28,21huwe lijkscollecte f 7,53. Cc van der Kleijn, boekhouder. VEREENIGINGSLEVEN. RING SEROOSKERKE (W.) Vergadering 11 Juni om 8 uur in de consistorie Geref. kerk van Serooskerke. 1. Inl. M. 0. les 7, Kerk en Maatschappij (A) door vr. L. Geerse, Domburg. 2. Inl. De J. V. en het sociale leven door vr. J. Willemse, Oostkapelle. Geref. Jongelingsver. Dr. Lützen Wagenaar, Middelburg G. B. art. 5 en 6, vr. Boone. K. G. schets 15, J. B. Jrg. 40, no. 34, vr. A. Vroon. Meisjesvergadering „Nunia" Middelburg. Afd. I. Bijb. Gesch. „De Schepping (lb)" door Annie van Ouwerkerk. Na de pauze: Kerkgesch.: „De Waldenzen" door Rinie Huizenga. BijdrageDo le Cointre, Corrie Breel, Jaantje Davidee. Afd. II. Bijb. Gesch. „De Schepping" (B) door Prien Slotema. Vad. Gesch. „Evaugeliepredikers" door Rie Buijze. Reciteeren door Gré Janse. Geref. Knapenvergadering „Samuel" Middelburg. Afd. III. B. G. les 2, Mei No. door vr. van Swigchem. K. G. De Waldenzen door vr. Kingmans. Geref. Jonglingsver. „Herman Faukeel" Middelburg. Gel. Bel. art. 15, vr. C J. Hooftman. A. R. Art. 14. De Overheid en de publieke eer baarheid, vr. J. C. de Wolf. M.V. „Meisjesroeping", Middelburg. Donderdagavond kringvergadering te Souburgper fiets 7 uur 10 begin jaagpad. IN DE GEREFORMEERDE KERKEN IN ZEELAND OP ZONDAG 7 JUNI 1931. CLASSE MIDDELBURG, MIDDELBURG. Collecte voor de Hulpbeh. Kerken in de Classis. Hofpleinkerk 9.30 uur ds. D. Ringnalda Voorber. H. Av. ds. D. Scheele ds. D. Scheele ds. D. Scheele ds. D. Ringnalda 2 uur 6 uur Noorderkerk 9.30 uur 6 uur Arnemuiden 9.30 uur ds. W. F. M. Lindeboom Bed. H. Av. 7 uur ds. W. F. M. Lindeboom Voortz. Bed. H. Av. en Dankz. Domburg 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Gapinge 9.30 en 2 uur ds. P. J. 0. de Bruijne Bed. H. Av. en Dankz. Grijpskerke 9 en 2 uur Lezen eener Leerr. Koudekerke 9 en 2 uur ds. A. C. Heij St. Laurens 9.30 uur ds. A. Koning 2 uur Lezen eener Leerr. Meliskerke 9 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. A. Koning Oostkapelle 9 en 2 uur ds. E. Douma Serooskerke 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. W. F. M. Lindeboom Souburg 9.30 en 2 uur ds. J. C. J. Kuiper Veere 9.30 en 2 uur ds. J. M. Spier te Dossen. Vlissingen 9.30 en 5.30 uur ds. H. A. Wiersinga Vrouwepolder 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. D. Ringnalda Voorber. H. Av. Westkapelle 9.30 en 2 uur Cand. Coumou CLASSE ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 uur Lezen eener Leerr. 2 uur ds. Elgersma Bruinisse 10 uur Lezen eener Leerr. 5 uur ds. J. P. Unger Colijnsplaat 9.30 en 5.30 uur ds. F. Staal Geersdijk 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Haamstede 9.30 uur ds. U. Elgersma 2 uur Lezen eener Leerr. Kamperland 9 en 2 uur ds. F. J. v. d. Ende 6 uur Lezen eener Leerr. Nieuwerkerk 9.30, 2 en 6 uur ds. C. Veltenaar te Tholen. Oosterland 10.30 uur ds. J. P. Unger 2 uur Lezen eener Leerr. Scharendijke 9.30 en 2 uur ds. J. B. Vogelaar Wissekerke 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Zierikzee 9.30 en 5.30 uur ds. J. van Lonkhuizen Zonnemaire 9.30 en 2 uur ds. Z. Hoek CLASSE THOLEN* Anna Jacoba Polder 9.30 en 2 uur ds. J. Spoelstra Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 unr ds. W. M. le Cointre Krabbendijke 9 en 2 uur ds. A. Andree Poortvliet 9.30, 2 en 6 uur dhr. K. de Vries Rill&nd-Bath 10 en 2.30 uur ds. J. van Nes te 's Gravenhage. Tholen 9.30 en 2 uur Lezen eener Leerr. Ond-Vosmeer 9.30 en 2 unr ds. C. Vreugdenhil CLASSE GOES* Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 9.30 en 2 uur Driewegen 9.30 uur 2 uur Kapelle-Biezelinge 10 uur 2.30 uur Goes 9.30 en 5.30 urn 's Gravenpolder 10 30 en 3 uur Heinkenszand 10 en 2.30 uur Yerseke 9.30 en 2 uur Wemeldinge 9.30 en 2 uur Kruiningen 9.30 en 2 uur Nieuwdorp 9.30 en 2 uur Wolphaartsdijk 10 en 2.30 uur ds. C. Vonk Lezen eener Leerr. Lezen eener Leerr. ds. A. Scheele ds. A. Scheele Lezen eener Leerr. Cand. S. U. Zuidema te Apeldoorn. Cand. P. Bakker te Ellewoutsdijk. ds. Joh. Booij ds. P. van Hoven te Honselerdijk. Lezen eener Leerr. ds. J. Koolstra ds. E. Beukema ds. G. van Heiningen CLASSE AXEL* Serooskerke. KORT VERSLAG van de vergadering van den kerkeraad op Maandag 1 Juni 1931. Aanwezig alle leden. Opening. Notulen. Geref. Jongelingsver. „Sola-Fide", Middelburg. O. T. art. 23. Job, vr. P. de Boks. M. O. deel II, art. 2. Patriciërs en Plebejers, vr. P. Cornelisse. Aardenburg 10 en 3 uur Axel 9.30 en 2.30 uur Hoek 10 en 3 uur Oostburg 10 en 2.30 uur Schoondijke 10 en 3 uur Terneuzen 10 en 2.30 uur Zaamslag 10 en 3 uur Cand. A. Scheele te Schoondijke. ds. J. S. Post ds. J. B. Vanhaelen Cand. Matten te Amsterdam, ds. D. J. de Vries Bed. H. Av. en Dankz. ds. S. Groeneveld ds. A. B. W. M. Kok

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1931 | | pagina 3